Göz Altları ve Sivilce İzleri İçin Bepanthene Plus

Cilt Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: zoix, Pixie79, luthien

Mesajgönderen peling » Prş May 03, 2007 5:45 pm

cildimde sivilce izleri var acaba bebanthen in kremi bu izlere iyi gelir mi, göz altlarına merhemi kullandım ama düzenli kullanmadığım için bir etkisini görmedim
peling
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen EnchanteD » Prş May 03, 2007 6:36 pm

gözaltlarına kullanmayın bence...
Kullanıcı avatarı
EnchanteD
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen drBeauty » Cum May 04, 2007 9:16 am

peling yazdı:merhaba arkadaşlar, göz altımda morluklar var doktorum bebanthen in merhemini tavsiye etti, çok iyi nemlendirdiği için o bölgenin kurumasını engelliyormuş. bir de kremini aldım, yazılanlardan cilde çok iyi geldiği söyleniyor. fakat başka bir sitede bir doktor bu kremi ya da merjhemin sorun yoksa kullanılmaması taraftarı. kafam karıştı...

yuh yani canım eminmisin bi doktorun tawsiye ettiğine :o
1-bepanthene göz altına sürülmez
2-merhem olanı hiç hiç sürülmez(değil göz altı yüze bile sürülmez)
3-morlukla uzaktan yakından alakası yok
:roll:
Kullanıcı avatarı
drBeauty
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen peling » Cmt May 05, 2007 2:05 pm

gerçekten cilt doktorum söyledi, göz altlarım çok kuru olduğu için bepanthen merhem nemlendirirmiş, demek ki o kadar zararlı değil.....
peling
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen eleanor » Pzt May 07, 2007 10:37 am

kızlaaarrrrrrrrr :o
dellendiniz mi bepanteni sakın ola ki göz altınıza sürmeyin sakıınnn!!!
kaş yapayım derken göz çıkarırsınız :evil:
tecrübe konuşuyo :oops:
Kullanıcı avatarı
eleanor
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen moonshine » Pzt May 07, 2007 10:39 am

Arkadaslar bepanthenin günlük kullanim icin zararli oldugu kanisi yaygin forumdaki arkadaslar arasinda. Arastirdim bepanthenin üreticisi roche birde bepanthol serisi cikarmis bunda yüz kremide var belki az cok ayni etkiyi yapar ve en azindan iciniz rahat olur..
Kullanıcı avatarı
moonshine
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re: Göz Altları ve Sivilce İzleri İçin Bepanthene Plus

Mesajgönderen westday » Prş Oca 31, 2008 6:03 pm

arkadaşlar bepnthene krem olanını ne zamandır piyasada yok deniliyo.artık üretilmicekmi yaa.ben çok seviyordum özellikle kokusunu.ama bulamıyorum 1 aydır nerdeyse .sinir oldum.sizin bir bilginiz varmı bu konuda.
Kullanıcı avatarı
westday
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Pixie79 » Prş Oca 31, 2008 6:53 pm

Westday ben yeni aldım sayılır, ambalajı yenilenmiş hatta... ;)
Kullanıcı avatarı
Pixie79
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen westday » Prş Oca 31, 2008 7:18 pm

aa pixiecim ne zaman aldın ben bir hafta önce sormuştum yok demişlerdi yine.acaba yenmi geldi.birde sen nerde oturuyosun sorması ayıptır ben şişlide oturuyorum :lol:
Kullanıcı avatarı
westday
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Pixie79 » Prş Oca 31, 2008 7:21 pm

Westday 3-4 hafta oluyor herhalde... Muhtemelen yeni versiyonu çıkmadan önce böyle bi stok problemi olmuştur.. Ben Nişantaşı Valikonağı Eczanesi'nden almıştım, sana da yakınmış.. ;)
Kullanıcı avatarı
Pixie79
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen westday » Prş Oca 31, 2008 7:24 pm

hımm tamam canım sağol verdiğğin bilgiler için yarın bir bakayım oraya bana yakın evet :lol:
Kullanıcı avatarı
westday
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Pixie79 » Prş Oca 31, 2008 7:27 pm

Rica ederimmm, ne demek.. :bye:
Kullanıcı avatarı
Pixie79
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen lilith » Prş Oca 31, 2008 11:04 pm

ben de bir süredir bulamıyorum ya bepanthene kremi :roll: pixiecim ambalajı nasıl olmuş ki en son bayer tarafından alınmıştı ve beyaz ambalajda çıkıyordu. her yerde krem formu çıkmıyor merhem var diyorlardı.sen de krem formunu aldın di mi canım? yeniden çıktıysa kesin almam lazımmmm :music:
Kullanıcı avatarı
lilith
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Pixie79 » Cum Şub 01, 2008 8:30 am

Evet Lilith'cim krem olanı ;)
Beyaz ambalaj benim aldığım da, eskisinin tüpü metaldi..Bu yeni olanın malzemesi daha farklı, daha yumuşak..
Kullanıcı avatarı
Pixie79
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen bilgesude123 » Cum Şub 01, 2008 11:33 am

merhaba, yeni kayıt oldum, herkese sevgiler, seboreik dermatid hastasıyım, şu an elidel krem kullanyrum,memnunum , daha önce kortizonlu kremlerden kulandıklarm geçici çözüm oldu, bakalım bu nasıl, kortizonsuz olduğu için rahat kullanyrum,nemlendirici olarakta bepanthene düşünyrum,umarım çözüm olur, herkese acil şifalar diliyrum, cevaplarınızı beklyrum
bilgesude123
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen pelin89 » Cum Mar 28, 2008 8:05 pm

gecmişolsun canım bendede aynı rahatsızlık var bende kortizonlu kremler kullandım fakat gecici bi sure gecti tekrar yeniledi.doktorum suan elidel krem verdi.onu kullanıcam iyi gelir inş.kortiznlu ilaclar acayip cildimi incellti bir an once gecer inşalllah.cok hasaslastı cildim.egzamalı bolgelere elidel kremden once nemlendirici sursem bi zararı olur mu acaba gerliyo cunku suratım :cry:
pelin89
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Pixie79 » Cum Mar 28, 2008 8:27 pm

Arkadaşlar Seboreik Dermatit başlığımızda yararlı bilgiler bulabilirsiniz belki ;)
viewtopic.php?f=5&t=2952&st=0&sk=t&sd=a&hilit=seboreik
Kullanıcı avatarı
Pixie79
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen dodude » Cum Mar 28, 2008 8:49 pm

bnedede var bepanthene ama sadece yazın kullanıyorum bnn denizden fln çıktıktan sonra vücüduma dinlendirme amaçlı sürüyorum bide güneş yanıklarına birebir harika bi etki sağlıyo ark.lar hemen geçiriyo ;)
Benim bedenim, benim kararım.
http://obscurationmakeup.blogspot.com
Kullanıcı avatarı
dodude
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen noirechate » Sal Nis 01, 2008 5:20 pm

bilgesude123 yazdı:merhaba, yeni kayıt oldum, herkese sevgiler, seboreik dermatid hastasıyım, şu an elidel krem kullanyrum,memnunum , daha önce kortizonlu kremlerden kulandıklarm geçici çözüm oldu, bakalım bu nasıl, kortizonsuz olduğu için rahat kullanyrum,nemlendirici olarakta bepanthene düşünyrum,umarım çözüm olur, herkese acil şifalar diliyrum, cevaplarınızı beklyrum

canım elidel kremi ben de senin gibi kortizonlu kremlerden bıktığım için almıştım,ama araştırısan bu krem deri kanserine sebep oluyormuş bu nedenle çöpe attım.Doktorlar ancak uzun süreli kullanımda kanser riskinin arttığını söylüyorlar ,uzun veya kısa süre sonuçta riskli bir ilaç dikkatli ol derim evgiler.... :roll:
noirechate
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen tirki » Cmt May 03, 2008 9:37 am

kızlar ben bepanten merhemi dudaklarıma sürüyorum pürüzsüz yapıyo memnum valla bepanthol losyonuda vücuduma sürüyorum tavsiye ederim ferahlatıyo ve nemlediriyo :)
Kullanıcı avatarı
tirki
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen missela » Pzr May 04, 2008 11:02 am

peling yazdı:cildimde sivilce izleri var acaba bebanthen in kremi bu izlere iyi gelir mi, göz altlarına merhemi kullandım ama düzenli kullanmadığım için bir etkisini görmedim

bepanthen çok yağlı sivilce izlerin sivilceye dönüşebilir dikkatli ol bence..
Kullanıcı avatarı
missela
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen pebblesss » Pzr May 04, 2008 12:38 pm

gozaltına ne etkısı oluyomuskı ılgınc geldı bana :dontknow:
Kullanıcı avatarı
pebblesss
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen esmeraldam » Cmt Ağu 30, 2008 2:43 pm

arkadaşlar ben bephantene kullandım süperrrrrrrr ötesi şöyle anlatayım ben favorilerimi sorun edip sir ağda yapmaya başlayana kdr yüzümde hiçbi sorun yoktu sir ağdanın yüzümde oluşturduğu sivilce ve lekeleri görmenizi isterdim dışarı çıkmaya utanıyordum sora cildiyeye gittim bakarbakmaz bephantene yapıştırdı reçeteye bununla birlikte dekolte kısmımda sıcaklardan güneşten ve terden oluşan sivilcelerimi gösterdim orayada bephantol verdi hergün duş alıp o bölgeyi kuru tutmam gerktiğini söylemişti 2 haftada suratım bebek gibi oldu çünkü içeriğinde yenileyici kimyasal bi ürün var mankenlerin %70i bephanteni göz altı için kullanıyor şişkinliği alıyor halkaları gözle görülür biçimde yok ediyor kremlere vegüzellik merkezlerine yatırdığınız paralara yazık sonuç olarak ben 4 yıldır vücut losyonu olarak bephantol yüzüme ise peeling sonrası bephantene uyguluyorum bilginize
evli mutlu çocuklu <3
Kullanıcı avatarı
esmeraldam
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen esmeraldam » Cmt Ağu 30, 2008 2:51 pm

esmeraldam yazdı:arkadaşlar ben bephantene kullandım süperrrrrrrr ötesi şöyle anlatayım ben favorilerimi sorun edip sir ağda yapmaya başlayana kdr yüzümde hiçbi sorun yoktu sir ağdanın yüzümde oluşturduğu sivilce ve lekeleri görmenizi isterdim dışarı çıkmaya utanıyordum sora cildiyeye gittim bakarbakmaz bephantene yapıştırdı reçeteye bununla birlikte dekolte kısmımda sıcaklardan güneşten ve terden oluşan sivilcelerimi gösterdim orayada bephantol verdi hergün duş alıp o bölgeyi kuru tutmam gerktiğini söylemişti 2 haftada suratım bebek gibi oldu çünkü içeriğinde yenileyici kimyasal bi ürün var mankenlerin %70i bephanteni göz altı için kullanıyor şişkinliği alıyor halkaları gözle görülür biçimde yok ediyor kremlere vegüzellik merkezlerine yatırdığınız paralara yazık sonuç olarak ben 4 yıldır vücut losyonu olarak bephantol yüzüme ise peeling sonrası bephantene uyguluyorum bilginize

Resim
evli mutlu çocuklu <3
Kullanıcı avatarı
esmeraldam
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen esmeraldam » Cmt Ağu 30, 2008 2:56 pm

görünen köy kılavuz istemez :nanik:
evli mutlu çocuklu <3
Kullanıcı avatarı
esmeraldam
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen eyluls » Pzr Ağu 31, 2008 7:56 pm

esmeraldam yazdı:görünen köy kılavuz istemez :nanik:

bepanten hangi rengını kullanıyorsun canım yağlanma felan yapmadımı cildinde
Kullanıcı avatarı
eyluls
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen esmeraldam » Pzt Eyl 01, 2008 7:58 am

bephantene nin sarı beyaz kutulu olanını kullandım ben.mavisi daha çok yanıklar için falan kullanılıyo vede çok yağlı koku olarakda hoş deil yüzde.hatta mümkünse söyle bi önerim var çok hafif bephantol ve bephanteni avuç içinizde karıştırıp öyle sürün 2 hafta sonra alacağın sonuçlara inanamayacaksın.ben makyaj altı olarakda kullandım zemine bunu sürüp bekleyip sora makyaj yaptım birde geceleri yüzümü dove ile temizledikten sonra bephantene sürüp yattım ancak bephanteni sürdüğün müddet içersinde başka yüz temizleyici yada jel özelliklede peeling kullanmayın (bu yaraların ve izlerin sürekli açılmasından başka işe yaramaz) önemli olan nları kurutmak.mümkünse izler geçene dek bephantene den başka birşey sürmeyin yüzünüze .
evli mutlu çocuklu <3
Kullanıcı avatarı
esmeraldam
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen eyluls » Cmt Eyl 06, 2008 3:32 pm

sağol canım verdiğin bilgiler için :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
eyluls
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen blackbat » Cmt Eyl 06, 2008 3:34 pm

bepanthene'in kremimimi merhemimi sivilce izlerine iyi geliyor? merhemi yağlı olmazmı :confused: bnm cildim yağlıda..
Kullanıcı avatarı
blackbat
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen mavisu » Sal Eki 28, 2008 8:40 am

arkadaşımın yüzü yanmıştı bepantene (yeşil olanı) geçirdi valla şidi hiiç iz yok çok şükür sivilce izini de geçirir mantıken
Oğluşumla tanışmama çok az kaldı :)))
Kullanıcı avatarı
mavisu
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen armish » Cmt Kas 01, 2008 5:54 pm

bepanthene in merhemi sivilcelere çok ii geliyo benmde yüzüm çok yağlı oyusden sadce çıkan sivilcenin üzerine sürüyorum ve kremi sivlceye yedirmen gerekiyo ertesi gün sivilcenin söndüğünü görceksin :)
armish
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen blackbat » Pzr Kas 02, 2008 12:10 am

hala hangisini alcam bilmiorm mavi tüpmü yeşilmi kremmi merhemmi cildim yağlı sivilce ve lekelere hangisi olur kızlar ? ben piercing izime contractubex ve madecassol sürüyorum geçsin diye lekelerimede sürüyorum geçiyor gerçekten..ama bephantene iyise onuda denicem..başkada denicek bişi kalmadı sanırsam :pisik:
Kullanıcı avatarı
blackbat
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen newra » Pzr Kas 02, 2008 10:57 am

kızlar ben de hemen gidip bephantene yeşil alıcam yazılanlardan çok etkilendim.ama göz altlarıma sürmem
zararlı olabileceğini düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
newra
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen simeron » Pzr Kas 02, 2008 12:50 pm

Sevgi Cemil İpekçi'yi yakalar da güzellik konuşulmaz mı. Beyler Bayanlar dikkat! "Yahu bu ne şeffaf cilt Cemilim İpekçim?" diye konu atlayınca artık bilen bilmeyen kimsenin merakımdan şüphesi kalmadı. İşte formülü; yüzünü sabah akşam ballı sabunla yıkıyor, daha sonra gül suyu ile silip yeşil tüpteki Bepanthen kremden sürüyor. Yalnız gül suyu ve kremi hep yanında. Çünkü kremin fazlasını üç dört saat sonra almak gerek gözenekler tıkanmasın hesabııı.
Her akşam yatmadan bir tatlı kaşığı kestane balı yutuyor üzerine hiçbir şey yemek içmek yok. Kestane balının vücudu arındırma, hücre yenileme filan özellikleri varmış.
Alıntıdır.

Küçük bir kısmı arkadaşlar.. Nette gezerken buldum Hıncal Ulucun bir yazısı.. Paylaşayım dedim hazır söz konusu kremle ilgiliyken...Bepanthen i çok duyuyorum ama korkuyorum ters etki yapar diye..
Kullanıcı avatarı
simeron
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen blush » Sal Kas 04, 2008 11:02 am

Benım cıldım cok kuru bu aralar. bu yuzden bırazdan gıdıp almayı duşunuyorum ama yeşıl olan mı mavı olan mı karar veremedım. Mavı cok ağır ve yağlı gıbı kalmış aklımda :dontknow:
Kullanıcı avatarı
blush
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen medo » Çrş Kas 05, 2008 8:16 pm

kızlar bende selülit için kullanıyorum bu krem bi mucize :pray: :pray: :pray:
Kullanıcı avatarı
medo
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen blush » Çrş Kas 05, 2008 11:15 pm

Medo,
cnm cıddımısın hangı rengını kullanıyorsun cnm ısmını tam olarak yazabılır mısın? bır de nasıl kullanıyosun. Cok sasırdım ılk defa duyuyorum
Kullanıcı avatarı
blush
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen hacero » Prş Kas 06, 2008 10:18 am

:)
En son hacero tarafından Prş Ara 27, 2012 11:29 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
hacero
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen medo » Prş Kas 06, 2008 11:30 am

canım şimdi hatırlamıyorum bi ara bakar size sölerim ben gece banyodan sonra sürüyordum ve streç filmle sarıyor yatıyordum biraz etkisini gördümm ama devam edemedim :blushing:
Kullanıcı avatarı
medo
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen green29 » Prş Kas 06, 2008 11:46 am

esmeraldam yazdı:bephantene nin sarı beyaz kutulu olanını kullandım ben.mavisi daha çok yanıklar için falan kullanılıyo vede çok yağlı koku olarakda hoş deil yüzde.hatta mümkünse söyle bi önerim var çok hafif bephantol ve bephanteni avuç içinizde karıştırıp öyle sürün 2 hafta sonra alacağın sonuçlara inanamayacaksın.ben makyaj altı olarakda kullandım zemine bunu sürüp bekleyip sora makyaj yaptım birde geceleri yüzümü dove ile temizledikten sonra bephantene sürüp yattım ancak bephanteni sürdüğün müddet içersinde başka yüz temizleyici yada jel özelliklede peeling kullanmayın (bu yaraların ve izlerin sürekli açılmasından başka işe yaramaz) önemli olan nları kurutmak.mümkünse izler geçene dek bephantene den başka birşey sürmeyin yüzünüze .

canım bende bepanthen plus aldım geçen gün formda okumuştum yüzüm için aldım problem yok ama daha iyi ve sağlıklı olabileceğini düşündüm ama esmeraldam sen göz altına da kullanılabileceğini sölemişsin senin kullandığın sarısı acaba bepanthen plusı da kullanılabilir mi göz altına ?
Kullanıcı avatarı
green29
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen xono » Prş Kas 06, 2008 12:58 pm

Cildinin güzelliğini Bepanthene'e borçlu
Görüntüsüyle yıllara meydan okuyan Germen güzel kalmak için çok fazla para harcamadığını söyledi: "Ben çok zengin bir kadın değilim. Güzellik ve bakım kremlerine çok para vermiyorum. Herkese cilt bakımı için Bepanthene krem kullanmalarını öneriyorum
M@T
Kullanıcı avatarı
xono
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen xono » Prş Kas 06, 2008 1:00 pm

esmeraldam yazdı:arkadaşlar ben bephantene kullandım süperrrrrrrr ötesi şöyle anlatayım ben favorilerimi sorun edip sir ağda yapmaya başlayana kdr yüzümde hiçbi sorun yoktu sir ağdanın yüzümde oluşturduğu sivilce ve lekeleri görmenizi isterdim dışarı çıkmaya utanıyordum sora cildiyeye gittim bakarbakmaz bephantene yapıştırdı reçeteye bununla birlikte dekolte kısmımda sıcaklardan güneşten ve terden oluşan sivilcelerimi gösterdim orayada bephantol verdi hergün duş alıp o bölgeyi kuru tutmam gerktiğini söylemişti 2 haftada suratım bebek gibi oldu çünkü içeriğinde yenileyici kimyasal bi ürün var mankenlerin %70i bephanteni göz altı için kullanıyor şişkinliği alıyor halkaları gözle görülür biçimde yok ediyor kremlere vegüzellik merkezlerine yatırdığınız paralara yazık sonuç olarak ben 4 yıldır vücut losyonu olarak bephantol yüzüme ise peeling sonrası bephantene uyguluyorum bilginize

canım yüzün için hangilerini kullanıosun? mavimi yeşil mi sarımı

belirtir misin :confused:
M@T
Kullanıcı avatarı
xono
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen xono » Prş Kas 06, 2008 2:42 pm

BEPANTHENE NE İŞE YARAR:

Tıp dilinde EPİTELİZAN-SİKATRİZAN dır. Yani derinin üst tabakası olan epitel dokuyu besler, yenilenmesini sağlar, yaraların çabuk iyileşmesine yardımcı olur.

NERELERDE KULLANILIR:

Pastil formu ağız içi, ve dişeti antiseptiği olarak, Ampul ve solusyon formu saçlı deri tedavilerinde kullanılır.
Merhem kuru yaralarda, crem sulanmış yaralarda , enfeksiyon riski varsa da PLUS CREM kullanılır.

Bu konuyu genelleştirerek biraz açalım;

MERHEM(POMAD) VE CREM FARKI

Hemen hemen tüm topikal( haricen sürülen ) ürünlerin Pomad ve Crem formlar vardır.
*Pomad bir ürünün yağlı formu, crem yağsız formudur.
* Pomad yani yağlı formlar kuru deri lezyonlarına sürülür. Sivilceye yatkın, yağlı deri tiplere pomad kullanılmaz.
*Sulu yaralara pomad sürülmez, yara daha çok sulanır. Burada amaç bir taraftan yarayı kurutmak, bir taraftan iyileşmesini sağlamaktır. Burada crem sürülür, cremlerin su çekici özelliği vardır, kendi etkisinin yanında yaranın kurumasını da sağlar.
* Açık ve kanamalı yaralara ne pomad, ne crem sürülür. Bu tip yaraların önce enfekte olmadan kurutulması gerekir. Buralarda IYOT formlarıyla(Betadin, Batticon gibi) pansuman yapılır. Açık yara kapandıktan sonra Derinin iz bırakmadan kapanması için Bepanthene kullanılır.
* Şayet yarann (açık değil) üzerinde sarı iltihabi olaylar veya enfeksiyon riski varsa, içinde antiseptik ürün de olan Bepanthene Plus Crem kullanılır.

Şimdi biraz daha özelleştirelim;

* Bepanthene' i dudak veya meme başı etrafındaki çatlak ve yaralara kullanabilirsiniz. Unutmayın kuru ise pomad(merhem) sulanıyorsa cremini kullanacağız.
*Hiçbir sorununuz yoksa bakım ürünü olarak yüzünüze Bepantheni önermem. Belirgin bir zararı olmasa da pek yararı da yoktur. Vücudunuz için de geçerli. Onun yerine su bazlı nemlendiricileri öneririm.
M@T
Kullanıcı avatarı
xono
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen mihrace » Pzt Kas 10, 2008 11:24 pm

dört gündür nezleyim, haliyle burnumun etrafı kıpkırmızı ve tahriş olmuş durumda. bepanthen dört gündür başucumdan da burnumun ucundan da eksik olmadı. diğer tüm kremler yakıyor, daha beter sulanıyor burnum ve gözüm.
bepanthen hiç yakmıyo :kissmuch: canım bepanthenim benim :iloveyou:
Kullanıcı avatarı
mihrace
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen solanahtari » Prş Kas 13, 2008 7:36 pm

Ama bırı dıyokı bepanthene yesıl olanı ızlere ıyı gelıyo dıyo dıgerıde plus oalnı ıyı gelıyo dıyo ben sımdı alcam ama hangısını alcam genıtal bölgemde kullancam agdanın yarattıgı,kıl dönmelerının yaarttıgı sıvılce ızlerını ve yaraları ıcın ıde sırtımda hem cıkan hemde sıvılce ızı kaldıgı ıcın kulklanmca plus bır hafta kullanılıyomus ama bı yesıl dıyonuz bı plus olanı dıyosnuz sarı renktekını yanı sıze benım sorunuma hangısı uygun cvplarnıızı beklyıorujm tızlarrrrrrrr :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
solanahtari
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen merlinda » Cum Kas 14, 2008 11:32 am

ben şuan mavisini yüzüme kullanıyorum. pamuk gibi yapıyor. ama burdaki yazılardan sonra kararsızkaldım. mavi krem ile plus krem arasında.
merhemi çok yoğun yağlı daha tedavi edici özlliği var. nemlendirici olarak asla kullanılmaz.

:huggs:
Kullanıcı avatarı
merlinda
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen simeron » Cum Kas 14, 2008 12:07 pm

kızlar sonunda gözümü kararttım ve bepanthene aldım =) mavi olanını.. yani su bazlı krem olanını.. cildim yağlı benim annem eczacıya öyle demiş yağlı cilt için olanı demiş onu vermiş kadın hemen zaten.. neyse.. akşam yüzümü tonikledim ve ardından minik minik sürdüm güzelce yedirdim... ve inanır mısınız bikaç dakka içinde cildim bütün kremi çekti.. öyle güzel oldu ki.. yumuşacık oldu.. cilde rahatlık verdi sanki.. ve sabah kalktım hiç parlama ve yağlılık görüntüsü yoktu.. çok çok az vardı.. geçen günlere göre.. sabah da tonikledim yüzümü ama bepanthene sürmedim.. sadece geceleri ve makyaj altı olarak kullanmayı düşünüyorum... ve az önce yemek yerken yanağımda bi sivilce çarptı elime baktım üstü pul pul olmuş ve kabuk attı.. artık belirsiz gibi hafif bir pembeliği kalmış sivilvenin acımıyo bile..diğer yanağımda da vardı sert ve bugün yumuşak.. onu da kurutup atıcak inş.. zamanla daha iyi sonuçlar elde edeceğimi düşünüyorum bakalım.. umarım daha faydası olur.. hiç yağlandırmadı cildimi yaa ne güzel...
Kullanıcı avatarı
simeron
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen blueangel84 » Pzt Kas 17, 2008 11:31 am

kızlar bu bepantane, iltihabı çıkmış fakat kuruma olmayan kırmızı sivilce lekelerine çare olabilirmi.ya da henüz aktif bi sivilceyi geçiriyormu,ne diyorsunuz???simero ayrıca seni burda da buldum :nanik: şimdi nası memnunmusun hala bepantenden.bende de bepantane plus var.kullanmaya başlasam mı bilemedim.
Kullanıcı avatarı
blueangel84
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen bengisu0606 » Pzt Kas 17, 2008 12:01 pm

muhendis yazdı:bepanthene bende sivilce yapıyor çok fena

bendede sivilce yapıo bepanten.cunku bepanten nemlendırıcı ozellıge sahıp :(
Kullanıcı avatarı
bengisu0606
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen simeron » Pzt Kas 17, 2008 12:04 pm

blueangel84 yazdı:kızlar bu bepantane, iltihabı çıkmış fakat kuruma olmayan kırmızı sivilce lekelerine çare olabilirmi.ya da henüz aktif bi sivilceyi geçiriyormu,ne diyorsunuz???simero ayrıca seni burda da buldum :nanik: şimdi nası memnunmusun hala bepantenden.bende de bepantane plus var.kullanmaya başlasam mı bilemedim.

canım kullanıyorum işte 5 gün oldu.. makyaj altı falan olarak kullanıyorum bi de geceleri sürüyorum.. ya eskisi gibi öyle çok çok leke durmuyor.. ne bileyim bakıyorum çok az bi ilerleme var gibi.. ama yinede şuan konuşmak için erken olduğunu düşünüyorum.. ben bekliyorum bu hafta içinde adet olmam gerek.. olunca doktora gidicem.. hormonal büyük olasılıkla... dkh bana çözüm olucak gibime geliyo.. işte gidene kadar biraz toparlasın benim için...
Kullanıcı avatarı
simeron
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

ÖncekiSonraki

Dön Cilt Bakımı Ürünleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 2 misafir