Bitki Yağları

Cilt Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: zoix, Pixie79, luthien

Re: Bitki Yağları

Mesajgönderen liffe » Çrş Eki 05, 2011 3:05 pm

ya hala gülüyorum biliyo musun?canlandırdım da bırden kafamda öyle cool cool :toofunny:
liffe
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen PaganPoetry » Prş Eki 06, 2011 11:28 pm

=)))))))))))))
Siz siz olun kantaron sürüp bronzlaşmaya gitmeyin =)
Kullanıcı avatarı
PaganPoetry
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen liffe » Cum Eki 07, 2011 4:29 pm

olur gıtmeyız :) ayçıcek yagını doktorum bana al demıştı sakınleştırmesı ıçın cıldımı...ben de o kadar aradım taradım bulamadım...hatta eczanelere sordugumda burda degıl markette bulabılırsın demışlerdı :) eger rastlarsan canım bana da haber ver olur mu?
bı de arkadaşlar çörek otu yagını 6 ay boyunca saça sürdügünüzde yanı saç dıbınıze beyazların erken çıkmasını önlüyomuşsunuz ve sözde beyazlar gümüş rengıne dönüyomuş..böyle bışey duydunuz mu daha önce?
liffe
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen huysuzkedi » Cum Eki 07, 2011 8:21 pm

bir kimya mezunu olarak awe cemre ve melvitanın aromatik yağlarına çok güveniyorum.aktarda satılan bir çok yerli markaya güvenemiyorum malesef.çoğunun bitki aromalı sıradan yağlar olduğunu düşünüyorum.otacının yağ karışımları da fena değil.
huysuzkedi
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen liffe » Cum Eki 07, 2011 9:48 pm

nuxe'ün kuru yagı hakkında ne düşünüyosun huysuzkedı?
liffe
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen huysuzkedi » Cum Eki 07, 2011 9:57 pm

denemedim.karma ciltler için uygun olan ürünleri kafama yatmamıştı en azından temizleyici serisi olarak.bu ürünün içeriği saf yağ değil ama güvenli gibi görünüyor.içeriğinde de koruma amaçlı e vitamini var.denenebilir bence.benim cildim ve saçlarım kuru olmadığı için pek ihtiyaç duyacağımı sanmıyorum...
huysuzkedi
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen liffe » Cum Eki 07, 2011 10:09 pm

ben kullanıyorum..ama ıçerıgı ne kadar güvenlı ondan emın olmak ıçın sordum..mesela darphının aromatık yagları sürer sürmez çekp cıldımı gererken bunda böyle bışey yaşamadım..yapısı çok hafıf..bı de ayçıcek yagında bıldıgın marka var mı?hıçbı eczanede bulamadım ben..
liffe
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen huysuzkedi » Cum Eki 07, 2011 10:34 pm

deiğim gibi melvita ve awe cemre ye ben güveniyorum.ayçiçek yağı var mı acaba ?şimdi bakacağım...
huysuzkedi
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen huysuzkedi » Cum Eki 07, 2011 10:43 pm

caddebostanda bağdat caddesinde büyük bir eczane var adını unuttum oarada büyük boy uygun fiyatlı yerli sıvı yağlar vardı.cityfarmda da varmış.bir de zade markası üretiyormuş .biraz önce şöyle bir internetten araştırdım da... :bye:
huysuzkedi
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen liffe » Cum Eki 07, 2011 10:48 pm

ne bılım alışmışız ya küçük şışeler de olmasına...bana daha degerlı gelır herzaman onlar :bye: .. büyük boyları da güvenlı bı şekılde yüze sürebılırız o halde...çok sagol verdıgın bılgıler ıçın..
liffe
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen huysuzkedi » Cum Eki 07, 2011 10:51 pm

demin baktığım kadarıyla yarım litresi 10 tl filandı...
huysuzkedi
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen huysuzkedi » Cum Eki 07, 2011 10:54 pm

bu arada ayçiçek yağını ne amaçla kullanıyorsunuz ?
huysuzkedi
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen liffe » Cum Eki 07, 2011 11:14 pm

yüzüne sür demıştı dermatologum..yatıştırır bu batmaları kaşıntıları alır demıştı..
liffe
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen PaganPoetry » Cmt Eki 08, 2011 2:02 pm

liffecim tamam canım aklımda bakarım ayçiçek yağına. Rossmannin organik ürünler satan reyonunda olabilir gibi geliyor gittiğimde kesin bakıcam. Ayçiçek yerine shea yağıda kullanabilirsin ben çok memnun kaldım. Akşam sürüyorum yüzümde kuruyan kaşınan bölgelere sabah yumuşacık oluyor. Gözaltına bile sürüyorum çok memnun kaldım. Hatta gündüz nemlendirici bile sürmediğim oldu. Ama asıl sınavı kışın ellerimde oluşan egzamaları geçirirse geçicek =)
Kullanıcı avatarı
PaganPoetry
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen huysuzkedi » Cmt Eki 08, 2011 2:27 pm

loccitane ve melvitada shea yağı var... :bye:
huysuzkedi
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen liffe » Cmt Eki 08, 2011 2:37 pm

pagancım ındırımde degıl dı mı shea yagı şımdı?huysuz kedı de onayladıgına göre demekkı güvenılır ürünler..
liffe
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen PaganPoetry » Cmt Eki 08, 2011 2:44 pm

Şimdi değil canım. Ayın son günü indirim günleri.
Kullanıcı avatarı
PaganPoetry
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen espadrilles » Cmt Eki 08, 2011 4:26 pm

huysuzkedi yazdı:demin baktığım kadarıyla yarım litresi 10 tl filandı...

çok uygunmuş bu huysuz kedi şaşırdım ya. senin güvendiğin bi marka mı zade? ben cildime sürmem yağ ama saçım için badem yağını çok tüketiyorum maskelerde. bi keresinde 250 ml 'lik kocaman bi şişe almıştı annem o bayağı gitti ama normal satılan 50 ml lik şeyler iki kullanım falan yetiyo bana. gerçi bikaç aydır bıraktım da maske yapmayı ama yine başlıcam..
Kullanıcı avatarı
espadrilles
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen huysuzkedi » Pzr Eki 09, 2011 12:29 am

valla benim de internetten şöyle bir incelediğim kadarıyla yarım litresi 10 15 tl markasına göre değişiyor.benim ihtiyacım yok fikir vermek amacıyla bakmıştım.seçim sizin...
huysuzkedi
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen karbeyaz33 » Pzr Eki 16, 2011 1:13 pm

çilek yağının gözenekleri sıkılaştırdığı doğru mu peki?
menekşe yağı tırnakları uzatıyor mu?
kayısı yağı gözeneklere iyi geliyormuş ama aynı zamanda tüylenmeye neden oluyormuş doğrumu?
Bu üçüne cevap istiyorum bayanlar :D Evet test sorusu gibi oldu :D a mı deyim,b mi deyim,c mi deyim :D
Kozmetik,gezi,yemek,eğlence,hayat adına paylaşımlar..
http://instagram.com/tanyeliardic
Kullanıcı avatarı
karbeyaz33
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen huysuzkedi » Pzr Eki 16, 2011 1:31 pm

çilek yağı esans olarak kullanılıyor tatlım koku verme amaçlı kullanılıyor ama çilek tohumu yağı anti agingde kullanılıyor.
huysuzkedi
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen uhuvvt » Çrş Kas 02, 2011 12:31 pm

huysuzkedi yazdı:bir kimya mezunu olarak awe cemre ve melvitanın aromatik yağlarına çok güveniyorum.aktarda satılan bir çok yerli markaya güvenemiyorum malesef.çoğunun bitki aromalı sıradan yağlar olduğunu düşünüyorum.otacının yağ karışımları da fena değil.

bende awe cemreye güveniyorum sabununu almıştım güzeldi ve ilk kez sabun kurutmamıştı yüzümü zaten sabunlarını da yağlarından yapıyorlarmış.
Yağ almayı düşünüyorum cemreden alırım sadece herhalde kızlar yağları pamukla direk mi kullanıyorsunuz ben maske hazırlamak için almayı istiyorum aslında
kille karıştırıp badem yağı, kayısı çekirdeği yağı vs iyi maske olur mu bu şekilde kullanan var mı?
uhuvvt
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen auror » Çrş Kas 02, 2011 10:11 pm

ben loccitane a baktım bu ayki indirimde shea yağı indirime girmemişti. liffe darphin,decleor ve nuxe un yağlarını karşılaştırabilir misin? :blushing:
Kullanıcı avatarı
auror
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen liffe » Çrş Kas 02, 2011 11:21 pm

canım darphının ve de nuxe'ün yaglarını karşılaştırabılırım ancak..dger markayı denemedım..darphının aromatık yagları var..dger ürünlerın aksıne derının bıkaç kat altına ınıyomuş..nemlendırıcılerın ınemedıgı yere yanı..darphındekı satıcı öyle söylemıştı..ama kullanımı dger yaglarla aynı gıbı..uzun vadede kullanmadıgım ıçın çok bışey söyleyemıyorum bunun ıçın ..nuxe'ün kuru yagı harbıden de can..sürdügün gıbı özdeşıyo cıldınle..cılt ayrı yag ayrı hıssetmıyosun..bı de çok hafıf..o kadar yag kullandım bugdayından kayısısından ozonundan ışte aromatık yag bı de ..bunun gıbı hafıfıne rastlamadım..tavsıye ederım çok güzel.. :yeah:
liffe
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen huysuzkedi » Prş Kas 03, 2011 2:07 am

uhuvvt yazdı:
huysuzkedi yazdı:bir kimya mezunu olarak awe cemre ve melvitanın aromatik yağlarına çok güveniyorum.aktarda satılan bir çok yerli markaya güvenemiyorum malesef.çoğunun bitki aromalı sıradan yağlar olduğunu düşünüyorum.otacının yağ karışımları da fena değil.

bende awe cemreye güveniyorum sabununu almıştım güzeldi ve ilk kez sabun kurutmamıştı yüzümü zaten sabunlarını da yağlarından yapıyorlarmış.
Yağ almayı düşünüyorum cemreden alırım sadece herhalde kızlar yağları pamukla direk mi kullanıyorsunuz ben maske hazırlamak için almayı istiyorum aslında
kille karıştırıp badem yağı, kayısı çekirdeği yağı vs iyi maske olur mu bu şekilde kullanan var mı?

ben beyaz kilin içine biraz lavanta suy ve 3 er damla awe cemrenin çörekotu ve gece mumu yağlarından karıştırıyorum.ayhan ercanın tavsiyesi di bitki suları ve yağlarını rafine beyaz kille karıştırarak maske yapmak.
huysuzkedi
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen karbeyaz33 » Prş Kas 03, 2011 9:31 am

gözenek küçülmesine yardımcı olacak bitki yağı hangisi ozaman :S
Kozmetik,gezi,yemek,eğlence,hayat adına paylaşımlar..
http://instagram.com/tanyeliardic
Kullanıcı avatarı
karbeyaz33
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen uhuvvt » Cmt Kas 05, 2011 1:55 pm

huysuzkedi yazdı:
uhuvvt yazdı:

ben beyaz kilin içine biraz lavanta suy ve 3 er damla awe cemrenin çörekotu ve gece mumu yağlarından karıştırıyorum.ayhan ercanın tavsiyesi di bitki suları ve yağlarını rafine beyaz kille karıştırarak maske yapmak.

teşekkürler canım baya kapsamlıymıs masken:)
uhuvvt
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen auror » Cum Kas 11, 2011 9:36 pm

liffe yazdı:canım darphının ve de nuxe'ün yaglarını karşılaştırabılırım ancak..dger markayı denemedım..darphının aromatık yagları var..dger ürünlerın aksıne derının bıkaç kat altına ınıyomuş..nemlendırıcılerın ınemedıgı yere yanı..darphındekı satıcı öyle söylemıştı..ama kullanımı dger yaglarla aynı gıbı..uzun vadede kullanmadıgım ıçın çok bışey söyleyemıyorum bunun ıçın ..nuxe'ün kuru yagı harbıden de can..sürdügün gıbı özdeşıyo cıldınle..cılt ayrı yag ayrı hıssetmıyosun..bı de çok hafıf..o kadar yag kullandım bugdayından kayısısından ozonundan ışte aromatık yag bı de ..bunun gıbı hafıfıne rastlamadım..tavsıye ederım çok güzel.. :yeah:

teşekkür ederim canım nuxe'un yağını uzun zamandır düşünüyordum almaya karar verdim sonunda :yeah: hem senin gibi hassas ciltli birinin onayını almak iyi oldu :love10:
Kullanıcı avatarı
auror
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen liffe » Cum Kas 11, 2011 9:43 pm

hassas cıltlı her arkadaş aynı şeyı söylüyo :) ınş ürünler yüzümü karar çıkarmaz canım yaa :love10:
liffe
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen huysuzkedi » Cum Kas 11, 2011 10:11 pm

ben de decleor ürünlerini ama özellikle aromatik yağlarını merak ediyorum...
huysuzkedi
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen liffe » Cum Kas 11, 2011 10:45 pm

bırbırınden farklı olduklarını düşünmüyorum..darphın gıbıdır kesın..ama bı nuxe'ün kuru yagı çok hafıf..shea yagını alcaktım bugün loccıtane'dan..emın olmadgım ıçın shealı el kremını aldım...nefıs bışey
liffe
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen huysuzkedi » Cmt Kas 12, 2011 7:29 pm

shea yağını ben lip butter tırnak etlerim ve saçım için kullanıyorum.bi daha sefere kakao yağını deneyeceğim .fiyatı tuzlu çünkü...
huysuzkedi
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen liffe » Cmt Kas 12, 2011 7:54 pm

saçların elektrıklenmesını önlemek ıçın mı kullanıyosun?saçlar yaglanmıyo mu o zaman?
liffe
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen bsrmuhendis » Cmt Kas 12, 2011 9:19 pm

ben de rareblossom markasının saç bakım yağını kullanıyorum..ısırgan ver aspir ağı var içinde %99 doğal.
saçlarımı yumuşacık yaptık çok memnun kaldımm..tavsiye ederimm... :bye:
Kullanıcı avatarı
bsrmuhendis
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen huysuzkedi » Pzr Kas 13, 2011 6:50 pm

shea yağını yıpranmaları önlemek için banyodan iki saat önce bakım amaçlı sürdüm bir kaç kez.şu sıra zeytinyağlı defne sabunu ve yves rocher durulama sirkesi dışında hiçbirşey kullanmıyorum ve saçlarımdan hiç bu kadar memnun olmamıştım.üstelik saçlarım boyalıdır .
huysuzkedi
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen eczsn » Sal Kas 22, 2011 12:04 pm

huysuzkedi yazdı:ben de decleor ürünlerini ama özellikle aromatik yağlarını merak ediyorum...

declor ürünlerinden bir tek aromatik bişeysini yüz yıkama jelinikullandım ve oldukça vasat bir üründü.. tavsiye etmem
anneden bebeğe geçmeyen tek şey:'UYKU' :))
Kullanıcı avatarı
eczsn
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen liffe » Çrş Kas 23, 2011 12:39 am

darphının bı aromatık yagı var..eczacı kız cıldın bı kaç kat altına ınen tek ürünün bu oldugunu söylemıştı..bu dogru olabılır mı eczsn?
liffe
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen eczsn » Çrş Kas 23, 2011 10:25 am

lifecım onlar da eczaneye gelen ve rünü anlatan mümessillerin dediğini söylüyorlar... bilemiyorum yorum yapamıcam biz zaten cildin kendisine etki etsin itiyoruz.. ciltte hapsosun ve etkisini göstersin istiyoruz aslında.. tabi nereye kadar iniyor dedi acaba...bunların hepsi aslında satış politikası.. birileri denemiş olabilir ben deneyenlerin yorumlarını sağdan soldan dyup da uyduranların yorumlarından çok çk çok fazla ehemmiyet vriyorum... atıyorum iniyor diyelim.. orda kocaman bir sivilce oluşturup nodüle yol açarsa cerrahi müdahale ile çıkarılır ancak.. bunlan hepsi varsayım tabi..
anneden bebeğe geçmeyen tek şey:'UYKU' :))
Kullanıcı avatarı
eczsn
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen neslihanbykc » Çrş Kas 23, 2011 3:35 pm

şu aralar cildime haftada 1-2 sarı kantaron yağı uyguluyorun, memnunum :yeah:
darkchocolatebrown bir akıllı delinin kozmetik güncesi:)
Kullanıcı avatarı
neslihanbykc
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen liffe » Çrş Kas 23, 2011 3:52 pm

neslihan senin cildin zaten güzel..zif sürsen bile yarar sana.. :laugh:
liffe
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen cmre » Cmt Kas 26, 2011 4:20 pm

canım söyledğin markaları inceledm özellikle melvita süper cıktı cosdnadan hemen hemen btün ürünlerni arattm tertemz.. bnm gözenek problemn var bana öncereblcğn ürn varmı bide yağlı ve nemsiz cildim?
Kullanıcı avatarı
cmre
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen cmre » Cmt Kas 26, 2011 4:28 pm

bir de huiles baumes diye bimarka var doğal ve sertifikalı.. huiles baumes antiox serumunu kullandım bi etkisini görmedğim içn soğudum birz acıkcası doğal ürünlerden:(
Kullanıcı avatarı
cmre
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen liffe » Pzr Kas 27, 2011 2:14 pm

ıkı serumu var canım hangısını kullandın acaba huıles baumes'un...ben de düşünüyorum..aşagıda bı yazı var bununla ılgılı..
Huilse&Baumes markası ( http://www.canpolkozmetik.com) yüz serumu, kayısı
yağı kadar,hatta daha fazla karışımla süper konsantre yağ yüz serumu olan bir ürün
http://www.canpolkozmetik.com/huilesbau ... erumu.html
Sadece Kayısı yağındaki vitaminler değil, yumuşatıcı özelliği ve besleyici
onarıcı özelliğiyle yüzlerce etkin madde içeriyor.
Durance markası da saf eko ser sertıfıkalı ve çok yag konsantresı karışımı ıçeren ınanılmaz ıçerıklerı olan bı marka..sayfalarından bakabılırsınız...
liffe
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen cmre » Pzr Kas 27, 2011 6:32 pm

liffe yazdı:ıkı serumu var canım hangısını kullandın acaba huıles baumes'un...ben de düşünüyorum..aşagıda bı yazı var bununla ılgılı..
Huilse&Baumes markası ( http://www.canpolkozmetik.com) yüz serumu, kayısı
yağı kadar,hatta daha fazla karışımla süper konsantre yağ yüz serumu olan bir ürün
http://www.canpolkozmetik.com/huilesbau ... erumu.html
Sadece Kayısı yağındaki vitaminler değil, yumuşatıcı özelliği ve besleyici
onarıcı özelliğiyle yüzlerce etkin madde içeriyor.
Durance markası da saf eko ser sertıfıkalı ve çok yag konsantresı karışımı ıçeren ınanılmaz ıçerıklerı olan bı marka..sayfalarından bakabılırsınız...

evet canm canpol kozmetkten incelemiştim bende. bnmki aydınlatıcı antiox yüz serumu diye geciyo canpol kozmetkte. ya asllında bnm cildim de cok problmli bi cilt bi ay kullandm bugn itibaryle tekrar devm edcm kullanmaya. tşk tatlm dedğin markayı da inceliycm en kısa zamanda. bir de dr hauschka diye bi marka duydm onu inceliyrm güzel gibi. senin bi bilgin varmı bu markayla ilgili? henüz karar veremedm hangi markadan alacğma:( bu arada huiles baumes birçok ödül almış bi markaymış sanırım fransada. http://www.huilesbaumes-turkiye.com/htm ... erumu.html bu linkteki bnm kullandığım ürün.
Kullanıcı avatarı
cmre
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen huysuzkedi » Pzr Kas 27, 2011 7:11 pm

liffeciğim naturey.com a bakabilirsin.bu firma organik ürünler ithal ediyor.2 sene önceye kadar logonayı da bu firma getiriyordu. :bye:
huysuzkedi
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen auror » Sal Kas 29, 2011 8:25 pm

kızlar ben kadıköy ayşe lerzan eczanesine baktım bugün huiles&baumes vardı orda fiyatlarını sordum temizleyici yağı 54-55 lira falandı yüz için olan serumlarve kremler ise 90-110 arası değişen fiyatlarda. cmre sen kullandığın antioksidan serumdan memnundun dimi ne gibi özellikleri oldu sende?
Kullanıcı avatarı
auror
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen liffe » Sal Kas 29, 2011 8:26 pm

Auror markayla alakalı yorum yaptı mı eczacı??
huysuzkedı teşekkür edrım canım aklıma yazdım :love10:
liffe
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen liffe » Sal Kas 29, 2011 8:34 pm

Cmrecım benım daha çok hassasıyet problemım oldugu ıçın dger serumu öncelıgımde şu an..ıçerıgıyle en saf serum oldugunu ıddıa edıyo Ayşenur Yazıcıda :love10:canım sen aydınlatıcıyı ne ıçın kullanmıştın?lekeler ıçın mı?bu arada dr.hauscka'yla ılgılı logona başlıgında okumuştum sanıyorum dermatolog oya kesınlıkle bu markayı tavsıye etmıyo..o yüzden kafadan eledım canım onu ben.. :confused:
liffe
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen auror » Sal Kas 29, 2011 8:42 pm

liffecim eczanedeki bayan benim için günlük yüz kremini önerdi serumun biri antiaging diğeri leke karşıtı olduğu için bunun dışında ürünlerle ilgili bir yorum yapmadı
Kullanıcı avatarı
auror
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen liffe » Sal Kas 29, 2011 8:44 pm

yüz kremını ben begenmedım çok yogun..ama antıagıng serumu ok..
liffe
KoKoŞ
KoKoŞ

ÖncekiSonraki

Dön Cilt Bakımı Ürünleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir