Seboreik Dermatit - Egzama

Cilt Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: zoix, Pixie79, luthien

Re: Seboreik Dermatit - Egzama

Mesajgönderen annick74 » Pzr Eki 04, 2009 7:27 pm

rgnm , egzama ya da seboreik dermatit bulaşıcı değil.Doktorların hepsi bunu söylüyor.
Kullanıcı avatarı
annick74
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen d3ivid » Pzt Eki 05, 2009 9:23 pm

öncelikle mrb arkadaslar o illet hastalıktan ne yazıkki bendede var.diğer arkadaslarımdada okudugum gibi banyodan sonra veya yüzünü yıkadıgımda kesin cıkıo ve krem sürünce gecirio.Önce sac diplerinde baslıyor daha sonra kaşlara burun kenarlarına kulak içine veya dısına eline ve gögüsüne kadar ilerliye biliomus.Öncelikle tüm doktorlar egzama hastalarına aynı sampuanları veriolar isimlerini diğer arkadaslar yazmıslar 2 cesit 2 sininde hiçbir etkisi yok.Benim kullandıgım bi ilac var doktor tavsiyesi ilac karısımıyla yapılmıs.herhangi biyerimde belirginleşince sürdükten yarım saat 1 saat sonra gecirio ama tamamen değil tek sorun bu hayatın boyunca kullanmak zorundasın.Saclarında kabuklu kabuklu cıkıo gercekten cok kötü bi durum ve o yaralar soyulunca sacının üstüne cıkıyor ve insan içine cıkmaya unatıyorum.Aslında o ilacı sacına da sürünce gecio ama o kadar yorucuki saclarının dibinde her yerde var nerdeyse.Artık bi care bulmak istiyorum.Etrafımdaki herkes forever living ürünlerini tavsiye edio gecirdiğini söylüyorlar ama zararlarından korkuyorm bilgisi olan varsa lütfen yardım etsin
d3ivid
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen physcos » Çrş Eki 07, 2009 12:16 am

arkadaşlar bendeki egzama zamanla kendisini psoriasis yani sedefe dönüştürdü. İhmal etmiştim nasıl olsa saçımın içinde,görünmüyor diye ama... Şu an tedavisi olmayanve hayatım boyunca uğraşacağım bir hastalıkla başbaşayım. :( sakın ihmal etmeyin.
Kullanıcı avatarı
physcos
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen annick74 » Çrş Eki 07, 2009 10:01 pm

Benimde en büyük korkum bu.Egzamanın sedefe dönüşmesi.Allah hepimizin yardımcı olsun ne diyeyim.
Kullanıcı avatarı
annick74
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen kamelya79 » Prş Eki 22, 2009 12:25 pm

bnmkidemi öyle oldu acaba.cünkü artık hic gecmiyor.önceden gecerdi.sonra tekrarlardı.şimdilerde umudum bioderma node ds+ şampuanı.off ya saclarımın ön kısmında seyrelme başladı.cok üzülüyorum cok :crybaby:
#R4BIA Sakın, Allah'ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Ancak, Allah onları (cezalandırmayı), korkudan gözlerin dışarı fırlayacağı bir güne erteliyor.İbrahim Suresi-42
Kullanıcı avatarı
kamelya79
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen MlsMrcn » Pzt Eki 26, 2009 6:03 pm

Arkadaşlar bende bugün dermotoloğa gittim ve teşhis seboreik dermetit :(
Bana bu soruna sebep olan şeyleri sıladı mümkün olduğu kadar dikkat et dedi sizlerle de paylaşayım :
1. Soğuk
2. Stres
3. Alkol
4. Acı
5. Duman-toz-kir
6. Sıcak banyo
7. Yağlı nemlendiriciler
Profesörün dediğine göre ciltte yağ arttıkça bu hastalığa sebep olan maya mantarı artış gösteriyormuş ve bizleri bu duruma getiriyormuş.
Benimde saç diplerimde olduğu için şampuan verdi banada ama yaklaşık 15 tane isim yazdı ( Ne­ut­ro­ge­na T/Gel Şam­pu­an, Kadolin, Blue Cap Şampuan, Ardıç-K Şampuanı vs. ) bunları sürekli aynısını kullanmayacaksın dedi çünkü zamanla cilt alışır ve fayda etmez dedi 6 ayda bir falan değiştir dedi. İl olarakta Fitoval şampuan ve losyonla başlayacağım. ve ayrıca gün içinde falan sürmek içinde Blue Cap krem kullanacağım. Kuzenimde de aynı rahatsızlık var ve blue cap kremin gerçekten işe yaradığını söyledi bulunması biraz zor ama kullanabilirsiniz.
Şampuan için ilk önce haftada 3 kez daha sonra 2 ve 1 düşürecekmişim ama ilk yıkamayı normal nemlendirmeyen bir şampuanla ikinci yani son suda bu şampuanı kullanacakmışım 3dk. falan köpüklü olarak yüzümde ve saçımda tutacakmışım. saçını hergün yıkarsan iyi olur dedi ama nasıl baş olur bilmiyorum :(

Hepimize geçmiş olsun
Kullanıcı avatarı
MlsMrcn
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mihrihatun » Pzt Eki 26, 2009 7:15 pm

Benim de şu sıralar tekrarladı:((((
mihrihatun
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen blush » Pzt Eki 26, 2009 7:22 pm

saçlı derıdekı seboreik dermtıt egzama sadece yağlı saç dıplerınde mı oluyor. Benım donemsel olarak saçlarımda kepek ve mınık yaralara kabuklanamalar oluyor. Ducray kullandım sımdılık geçti sayılır
Kullanıcı avatarı
blush
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen kamelya79 » Pzt Eki 26, 2009 7:45 pm

kızlar onca sampuan adenedim. bioderma ds+ sampuanının kullandım 2 kere.acayip güzel temizledi kepeklerimi.ben bile şaşırdım.cünkü diger sampuanlar kesinlikle böyle bir etki yapmıyordu..tavsiye ederim.kokusu da cok güzel.
#R4BIA Sakın, Allah'ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Ancak, Allah onları (cezalandırmayı), korkudan gözlerin dışarı fırlayacağı bir güne erteliyor.İbrahim Suresi-42
Kullanıcı avatarı
kamelya79
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen etna » Pzt Eki 26, 2009 7:56 pm

kızlar aranızda bilen varsa bana yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim...bnm çok eskiden beri kepek problemim vardır ama çeşitli şampuanlarla ya da yazın denize geçince geçer...ama bu sene tam alnımın üst kısmında kepeğe benzemeyen ama kaşıntıda yapmayan bayaz bayaz kabuklar oluştu...ben gene kepek dedim hatta geçen senelerde aynı tipe benzer bi durum geçirdiğim için gittim head&shoulders aldım...taki geçen hafta bi hemşire arkadaşım görüpte bu egzama olabilir diyinceye kadar..gerçekten egzama olabilirmi acaba çünkü kaşıntı yok ve şaçımda çok küçük bi kısımda var..

işin kötüsü bizde egzama genetik...babamın ellerini yola yola kaşıdığını bilirim...kuzenimin kızı nlp lere bile gitti...bu arada hepinize geçmiş olsun...ben küçükken annem babama çiğ patates rendelerdi babam onu iyice elleriyle ovuştururdu her gün ve geçti..bir de bi doktor kara dutu önermişti..gerçi şimdi dut olmaz ama en azında marmelat falan bulunabilir..

acaba bnm de egzama olma ihtimalim varmı doktora gidicem ama sizde şampuanların pek faydası yok diyince korktum..
Hayal..Sadece biraz hayal...Yeterince gerçek var !!!!!!!!
Kullanıcı avatarı
etna
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen gldnvlk » Pzt Eki 26, 2009 8:13 pm

evet egzama olabilir saçındaki.saç diplerinde başlıyor ve dagılabılıyor.benim saç diplerimdede var,sırtımda(omzumda) var.merhem sadece o anlık geçiriyor.şaç için şampuan falan kullanmak lazım.ailede genetikse hemen bi doktora görün.cumartesi gittiğim doktor cok abartılacak bişey olmadıgını soyledı ve sıkıntı ile alakasıda yok dedi:) inanmayacaksınız ama roaccutane ile tedaviye baslıcaz dedi doktor.sivilce sorunumda vardı.roaccutane hem sivilceye hem egzamaya iyi gelecek dedi.???
gldnvlk
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Aegrine » Pzt Eki 26, 2009 8:56 pm

arkadaşlar yardım edin :(
benim kardeşimin saçında vardı stersen kabuklanmalar fln oluyordu :(
geçen gün baktım göğsünde de böyle sanki su damlamış da çarpmış gibi bir iz kırmızı... :(
bu da egzama mıdır :(? en yakın zamanda doktora gtmesi için ikna edeceğim :crybaby:
Kullanıcı avatarı
Aegrine
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Aegrine » Pzt Eki 26, 2009 8:57 pm

bu arada yüzünde fln yok sadece göğüse iniş.. önce dedim erkek hani terlemiştir tüyleri aasınad olmuştur ondan diye ama :( burayı okuyunca çok telaşlandım :(
Kullanıcı avatarı
Aegrine
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen gldnvlk » Pzt Eki 26, 2009 9:01 pm

egzama gögüstede olusuyor.saç diplerinde başadıktan sonra vücud üzerinde bir yere atıyor.mutlaka bir doktora görünsün
gldnvlk
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Aegrine » Pzt Eki 26, 2009 10:03 pm

hemen götüreceğim canım vizeleri biter bitmez :( ikna etmeye çalışıyorum :(
Kullanıcı avatarı
Aegrine
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Aegrine » Pzt Eki 26, 2009 10:04 pm

bu arada çok teşekkür ederim gldnvlk :)
Kullanıcı avatarı
Aegrine
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen gldnvlk » Pzt Eki 26, 2009 10:32 pm

rice ederim:))) ikna olma gibi bi lüksü yok.göz ardı etmemek lazım.bak ben 26 yasındayım ve saçımdan sırıtma ve kulagıma geçti.en azından doktora gider ne oldugunu öğrenirsiniz.şimdiden geçmiş olsun:)
gldnvlk
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Aegrine » Pzt Eki 26, 2009 10:35 pm

Haklısın canım :( tekrar teşekkür ederim :) :kiss:
Kullanıcı avatarı
Aegrine
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen etna » Pzt Eki 26, 2009 10:44 pm

ya bende acayip korkmaya başladım gldnvlk çok teşekkürler cvbın için
Kullanıcı avatarı
etna
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen gldnvlk » Pzt Eki 26, 2009 10:49 pm

korkmaya gerek yok aslında:) çünkü bilinen bir tedavisi yok.belki önlem alınabilir bu amaçla doktora gidin mutlaka.işte bu haftasonu gittigim dermatolog roaccutane kullan dedi.hem sivilce için hem seboreik dermetit için.ama kullanmayı düşümüyorum:)
gldnvlk
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen MlsMrcn » Pzt Eki 26, 2009 11:44 pm

blush yazdı:saçlı derıdekı seboreik dermtıt egzama sadece yağlı saç dıplerınde mı oluyor. Benım donemsel olarak saçlarımda kepek ve mınık yaralara kabuklanamalar oluyor. Ducray kullandım sımdılık geçti sayılır

Valla benim doktorumun dediğine göre seboreik dermatite yağlar neden oluyor ama sadece yağlı ciltte olduğunu sanmıyorum. Farklı etkenlerde söz konusu olduğu için onlardan da kaynaklanmış olabilir. Zaten tamamen tedavi edilememe sebebide çok fazla faktörden etkileniyor olmasıymış.
Mesela ben peeling yapıyordum ama daha kötü yaparsın dedi. Peeling yüzdeki yağ zerreciklerine baskı yaptığı için daha fazla çalıştırır ve buda rahatsızlığının artmasına neden olur dedi :(
Kullanıcı avatarı
MlsMrcn
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen blush » Sal Eki 27, 2009 9:23 am

MlsMrcn,
tesekkur edrım cnm benım saçlarım yağlı değil ama kabuklanma, yara ve kepek olması benı tedırgın ettı be nedenle bır doktora gorumem lazım
Kullanıcı avatarı
blush
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen gldnvlk » Sal Eki 27, 2009 10:10 am

seboreik dermetit için roaccutan kullanan varmıııı????
gldnvlk
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen merviss » Sal Eki 27, 2009 2:53 pm

kızlar abur cubur ve yediklerimizle egzamanın bir alakası var mı?ben egzamanın sebebinin stres olduğunu biliyorum.başka sebepleri neler?ırsi olabilir mi?siz yediklerinize dikkat ediyor musunuz? :bye:
Sil baştan başlamak gerek bazen...
Kullanıcı avatarı
merviss
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen statistician » Çrş Eki 28, 2009 6:27 pm

mervecim erkek ark.ım ırsi olabileceğini söylemişti.Birde domates zararlıymış sanırım egzamaya iyi gelmiyormuş
statistician
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen merviss » Çrş Eki 28, 2009 7:09 pm

statistician yazdı:mervecim erkek ark.ım ırsi olabileceğini söylemişti.Birde domates zararlıymış sanırım egzamaya iyi gelmiyormuş

hımm tşk ederim cnm öğrendiğim iyi oldu :bye: :huggs:
Sil baştan başlamak gerek bazen...
Kullanıcı avatarı
merviss
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen evangelline » Çrş Eki 28, 2009 10:42 pm

seboreik dermatiti yiyecekler de tetikleyebiliyor çok kötü beslenmemek lazım. :)

seboreik dermatit için roaccutane gibi ağır yan etkileri olan bir ilaç kullanmak doğru değil bence. tabii çok ağır bir egzaması yoksa kişinin :bye:
Kullanıcı avatarı
evangelline
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen yuxel85 » Cmt Eki 31, 2009 11:42 pm

merhaba ark lar

bir erkek olarak bu hastalıga(seboreik dermatid) askerde yakalandım.tamamen bunyeyle ve alıskanlıklarla ılgılı bır hastalık dıyebılırım.cunku sıvıl hayatımda hergun dus almam ancak askerıyede hergun sacımı yıkayamam bu hastalıga neden oldu.kesınlıkle head and shoulşders kullanmayın azdırıyor dermatid illetini.
ben yaklasık 8 aydır PROZINC mor-yeşil olanı degişmeli olarak kullanıyorum ve ılk gunden ıtıbaren kestı dıyebılırım kabuklanmayı cok ıyı geldı.300 lugu 20 tl sampuanın ve cok mmınnettarım bu sampuanı ureten kısılerden.tamamen kestı dıyebılırım. sakın betnovate benzerı losyonlar kullanmayın cunku gecıcı cozum saglıyor 1hafta sonra yenıden cıkıyor. prozinc kullanmaya basladıktan sonra ne kasınma oldu ne de kabuk oldu. bılmıyorum ama sankı sacların daha cok gürleşti gibi. etkisi olabilir diye dusunuyorum cunku cinko hucre yenılenmesını beslenmesını arttırıryor.
ancak su sıralar banyodan cıktıktan sonra ozellıkle burun cevremde kızarıklıklar belırmeye basladı normalde bulunmuyor ancak banyodan cıkınca noktanokta alerjı gıbı kızarıklıklar belırıyor ve bazende soyuluyor burun cevrem ama belırgın bır soyulma degıl hıc bellı olmuyor.seboreik dermatidin sonucu yada belırtılerımı bılmıyorum sizce ne olabılır?
yuxel85
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen MlsMrcn » Sal Kas 03, 2009 5:48 pm

yuxel85 yazdı:ancak su sıralar banyodan cıktıktan sonra ozellıkle burun cevremde kızarıklıklar belırmeye basladı normalde bulunmuyor ancak banyodan cıkınca noktanokta alerjı gıbı kızarıklıklar belırıyor ve bazende soyuluyor burun cevrem ama belırgın bır soyulma degıl hıc bellı olmuyor.seboreik dermatidin sonucu yada belırtılerımı bılmıyorum sizce ne olabılır?

Aynen oda seboreik dermatit belirtisi :( hatta bazılarında sadece burun bölgesinde olabiliyor mesela kuzenimde öyle :( o yüzden banyoda saçını o şampuanla köpürttükten sonra köpüğünden burun çevrene sürüp 3 dk falan bekleteceksin yani iyileşmesine yardımcı olacak ;) benim hem saç diplerimde hem yüzümde var doktorum bu şekilde yapmamı söyledi sanada iyi geleceğini düşünüyorum..
Kullanıcı avatarı
MlsMrcn
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen MlsMrcn » Sal Kas 03, 2009 5:49 pm

blush yazdı:MlsMrcn,
tesekkur edrım cnm benım saçlarım yağlı değil ama kabuklanma, yara ve kepek olması benı tedırgın ettı be nedenle bır doktora gorumem lazım

Rica ederim :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
MlsMrcn
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen shayna » Sal Kas 03, 2009 5:55 pm

bende de ara sıra başlıyor egzama ara sıra kayboluyor.ketoral vb medikal şampuanlardan kullandım ama işe yaramıyor.kendiliğinden geçiyor tekrar başlıyor.prozinc nasıldır acaba.denemeye değer mi ki :dontknow: ????
Eğer sizi üzen kişilere hala selam verebiliyorsanız,bu vicdanınızın sadakasıdır.
Kullanıcı avatarı
shayna
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen yuxel85 » Sal Kas 03, 2009 9:33 pm

hayatımı kurtaran şampuan dıyebılrıım. hayatımın donum noktası prozıncle basladı. kullan gor ama mor olanı satın al
yuxel85
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen shayna » Çrş Kas 04, 2009 1:25 pm

teşekkür ederim canım.moru severim zaten :)
peki sürekli kullanıyor musun yoksa normal şampuanınla dönüşümlü mü kullanıyorsun??nasıl kullanıyorsun??
Eğer sizi üzen kişilere hala selam verebiliyorsanız,bu vicdanınızın sadakasıdır.
Kullanıcı avatarı
shayna
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen yuxel85 » Sal Kas 10, 2009 10:29 pm

yok sureklı olarak kullanın prozinc i baska sampuan kullanmayın hele sabunu ne yuzunuze ne de sacınıza surmeyın. yuzunuzude prozınc ın kopugu ıle yıkayın cok ıyı gelıyor. sımdı 2 ay mor u kullan 300 ml luk 1ay ıcın yeterlı oluyor.2 ay mor sonrakı 1 ay yesılı donusumlu kullan. ınanın benım seboreık dermatıdı bır anda kestı hem cok sıddetlıydı benımkısı.Verılen 20tl bu sampuan ıcın hıcbırsey degıl bence bu hastalıgın yanında.ben 7aydır falan kullanıyorum sımdı hıc kalmadı dermatıd . bır ara degıstıreyım dıyorum bırakınca cıkacak yıne merak edıyorum. obur aya denıycem sıze yazarım yıne sonuclarını. tahmınımce kalıcı bır cozum sagladı ama bırakınca yenıden cıkarsa bu sampuanı omur boyu kullanıcaz sanırım.
gecmıs olsun hepınıze
yuxel85
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen shayna » Sal Kas 10, 2009 10:51 pm

teşekkürler yuxel
madem iyi geliyor değiştirme sakın şampuanını ama sana bi tavsiyem var.sürekli kullanınca saçların bu şampuana alışacaktır.bir süre sonra şampuanını değiştirmelisin.sonra tekrar dönersin.. :bye:
Kullanıcı avatarı
shayna
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen blush » Çrş Kas 11, 2009 9:06 pm

Bir süredir hem cıldıme hemde saçlarıma elocon losyon kullanıyorum. Simdilik cildimdeki etkısı cok ıyı saç ise idare eder.
Kullanıcı avatarı
blush
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen annick74 » Çrş Kas 11, 2009 11:38 pm

Elocon'da bildiğim kadarıyla kortizon var.Belki yüksek oranda değildir.Ama sonuçta bu madde zamanla deriyi inceltiyor.Ve yine bildiğim kadarıyla derinin yada cildin incelmesi iyi bir şey değil.Gerçi doktorların egzamayla ilgili verdikleri ilaçlarda hep bu madde var.Ben uzak duruyorum.
Kullanıcı avatarı
annick74
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen dergicom » Cmt Kas 14, 2009 6:38 pm

evet arkadaşlar şimdiye kadar yazılmış sayfaların çoğunu okudum.ilaçların ve şampuanlarn çoğunun insanın özelliklerine göre farklılıklar gösterdiğini gördüm. ben bu hastalıkla 12 yıldır uğraşıyorum ve artık kendi haline bıraktım diyebilirim. çünkü ne yapsan düzelmiyor buda insanın moralini bozuyor ve ne yapsam nede olsa düzelmiyor diye pes edebiliyr. benim son dönemlerde kullandığım ilaçlar m-furo saç losyonu dermovate saç losyonu psorcutan saç losyonu ve bu zamana kadar niceleri. benim sorunum sadece saç bölgesi değil malesef.kolumda,ayaklarımda,sırtımda,kalçamda, sırt bölgemde,bacagımda çok fazla değil ama çok fazla can sıkıyor.en başlarda idrar ve kül karışımını sürmek var inanın bu hastalığın geçmesi için sürmeyi bırakın içerim bile :toofunny: kerdeşiminde elinde var kendisi pastacı ve meslek hastalığı deniyo. 1 hafta bile çalışması yeterli oluyordu ellerinin yarılması için ve elini yumamaz hale geliyordu şimdi lokman hekimden ilaç aldı 2 aydır çalışıyor. elleride düzeldi bende en kısa zamanda gitmeyi düşünüyrum. tıp bu kadar ilerlemişken bu hastalıklara nasıl çare bulunmaz anlamıyorum. bu hastalıklar insan hayatını tehdit etmediği için acaba arştırmamı yapılmıyor diye düşünüyorum her alanın uzmanı farklıdır ama insan çaresiz kalınca farklı düşünceler aklına gelibiliyor. kardeşimin kullandığı ilaçları yazıyorum lütfen kimseye danışmadan kullanmayın araştırın belki yan etkisi olabilir.

alfa vitamıns calcıum magnesıum zınc plus vıtamın d..... ilk once bu ilacı kullanıyor bu bitince alttaki ilaca başlaması gerekiyormuş

herbals for you mılk thıstle 200mg

bu ilaçları önceden kullanan ve etkisini gören varsa yazsın lütfen
dergicom
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen offf » Sal Kas 17, 2009 6:34 pm

Arkadaşlar biçare umuduyla foruma yeni katıldım. 2000 yılından buyana bu hastalıkla uğraşmaktayım. İlk başlarda saçımda az miktarda olan bu illet zaman içinde tüm saç diplerimi sardı. Daha sonra kaşlarımda çıkmaya başladı sonra göğüs aramda ve sırtımda şimdide sakalımda ve burun kenarlarında çıkmaya başladı. inanın artık bıktım bu illetten. Bu güne kadar kullandığım hiçbir krem artı şampuan çare olmadı bu illete. sadece doktora ilk gidişimde bir bayan doktorun verdiği hap dışında. Hapın adı Funit 100 mg. Mantar tedavisinde kullanılan bir hap. Ne saçımda nede başka biyerde hiçbirşey kalmadı bu hapı kullanırken. Fakat hapım bittikten 1 ay sonra tekrar nüksetti bu illet. Bu sefer başka bir doktora gittim ve Funit hapını nasıl yazarlar bu hastalığa diye hayret içerisinde kaldı. Kesinlikle yazamam bu ilacı dedi. Artık umudum kalmadı ve son olarakta 60 yaşında bir tanıdığım amca var ergenlik döneminden beri çekiyormuş aynı derdi. Bıktım artık!

YOK MU BİR ÇARE!
offf
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen yuxel85 » Sal Kas 17, 2009 8:21 pm

PROZINC kullan arkadasım cok ıyı gelıyor sampuanı mor olan kullan gor bak hem sacları beslıyor
yuxel85
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen dergicom » Sal Kas 17, 2009 11:14 pm

bir lokman hekime git ve benim yukarıda yazdığım ilaçları senin için yararlı olup olmayacagını sor ben ankaradayım sende ankaradaysan sana adresi verebilirim.
dergicom
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen etna » Çrş Kas 18, 2009 12:22 am

bende bgn doktora gittim nihayet... egzama çıktı ama bende ki o kadar önemli değilmiş.. bi losyon bide şampuan yazdı tekrarlayabilir dedi ama ben buna bile sevindim...
babamın gençken ellerinden neler çektiğini biliyorum neyse ki doğal yüntemlerle geçti ama deli gibi kaşındığını bilirim...herkese çok geçmiş olsun darısı diğer hastalara :pray:
Kullanıcı avatarı
etna
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen Aegrine » Çrş Kas 18, 2009 7:36 pm

eçmiş olun etna :bye: :kiss:
Kullanıcı avatarı
Aegrine
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen etna » Çrş Kas 18, 2009 9:15 pm

teşekkür ederim cnm :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
etna
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen Tuncaybjk » Cum Ara 04, 2009 11:02 am

Merhaba arkadaşlar ,

Aynı sorun bende 1 kaç aydır seyretmeye başladı sac diplerim cok kuruyor kepek hissi veriyor.

Burnumun evrsınde kızarıklıklar ve kaşlarımda soyulma oluor cildiyeye gittim Seboreik Dermatit - locaid ve bir sac losyonu ketoral sampuan verdı 2 gundur kullanıyorum bakalım sonuc ne olucak.

Aegrine senın yazdıgın yorumda baktım aynı ilaçlar bende de var

Tavsiyesi olan varmı acaba
Kullanıcı avatarı
Tuncaybjk
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen kresilas » Cum Ara 04, 2009 11:11 am

tuncay bjk

senin sorunun bende yıllardır var. burun ve kaş cevresinde soyulma, saç dipleri mutasyon geçirmiş bş kepekle kaplı... üstüne benim kulaklarımdada var. ve bu egzama tipi geçmiyor. verilen o kepek şampuanları birinci ikinci yıkamada kesiyor fakat şampuan bitiminde tekrar nüksediyor.... ben şu aralar çok memnunum elma sirkesi sayesinde. ha birde öncelikli olarak stress egzamayı besleyen en büyük etken. dikkat et ne zaman canın dah açok sıkılsa bi derdin falan olsa saç diplerin daha çok azacaktır..
verilen şampuanlar zamanla saçı çok kurutuyor. şekil almaz hale sokuyor. ilaçlarsa bir hemşire arkadaşımın söylediği üzre zamanla cilt üzerindeki hormonların seviyelerini değiştiriyormuş uzun süre kullanımı tavsiye edilmiyor. ben doğal yöntemler arıyorum artık ve elma sirkesiden şu an için çok memnunum. ama kulaklarıma onu uygulamadım onlar hala aynı...
Kullanıcı avatarı
kresilas
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Tuncaybjk » Cum Ara 04, 2009 11:13 am

Kresilas cevap için tşk ederim..

Bende bi anda başladı aslında stresden uzak durmam imkansız işimden dolayı ama bu aradalar rahatladım sayılır fark ettım gecen lerde 1 hafta moralım bozukdu o ara cok ama cok artmıştı.. Hatta burnum bi kızardı dayanılmaz bir acı vermıştı anlamadım bakalım bekliyoruz.. İlaçlardan sonra senın tavsiyene uyabilirim.
Kullanıcı avatarı
Tuncaybjk
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen yuxel85 » Sal Ara 08, 2009 11:40 am

tuncay ben de askere kaptım bu hastalıgı bıyolojı bolumu mezunuyum nerdeyse butun sampuanları ınceledım ve denedım ınana bana en ıyısı Prozinc sampuan mor olanını al bırde yesılı var mor ıle basla 1 ay kullan sonra yesıle gec.benım sacımda cok dokuluyordu dokulmeyı kestı saclarım eskısınden daha saglıklı ve gur gorunuyor ark larımda seboreık dermatıd yok ancak onlar bıle bu sampuandan aldılar sırf sacları besledıgı ıcın. erkek olarak benden sana tavsıye ketoral falşan kullanma etkısı olamayacak cunku ve saclarını matlastıracak ve ınceltecek.bır de doktorlar losyon verıyor ama bu losyonların hepsı kortıkosteroıd ıcerıyor derı uzerındenden lokal alınsada vucuduna kortızon alıyorsun hem de gecıcı etkı saglıyor.kullandıgında bır anda kesıyor ancak 3-4gun sonra bır daha cıkıyor.benımkı sampuanla tamamen gectı ben de ınanamıyorum nasıl oladuguna.
ama ark ların dedıgı gıbı en onemlısı stres yapmaman kafaya takmaman.ben askeıyede kaptım ıste erkekler ıcın en zor gecen donem.
kolay gelsın
yuxel85
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Tuncaybjk » Çrş Ara 09, 2009 10:01 am

yuxel Verdigin bilgiler için tşk ederim..

Benım Şuan icin burun ve burun yanlarındakı kızarıklar gitti sayılır sacımda cok az bişey kaldı diye bilirim..
Açık konuşmak gerekirse ilaçlar 2 3 defa kullandım yanı gectigini hissettigim an kestım benım cildim cok hassas yanı sac diplerim birde ben hergun yıkıyorum yıkamadan rahat edemıyorum..

Bakalım Cuam gunu kontrole gidicem inş sac diplerim icin olumlu sonucu alırım.

Yuz için verilen kreme devam ediyorum hadı hayırlısı
Kullanıcı avatarı
Tuncaybjk
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen yuxel85 » Çrş Ara 09, 2009 7:38 pm

bende senın gıbıyım ıste hergun yıkıyorum saclarımı zaten o sampuanları kullanıyorsan hergun yıkaman gereklı.ınsallah gecer kardesım.burun cevresı ıcın hangı kremı verdı sana
yuxel85
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

ÖncekiSonraki

Dön Cilt Bakımı Ürünleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir