Cilde Faydalı Bitkiler

Cilt Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: zoix, Pixie79, luthien

Cilde Faydalı Bitkiler

Mesajgönderen roserose » Pzt Kas 27, 2006 11:53 am

dün show haberde ayva çekirdeğinin kırışıklıklara çok iyi geldiğini duydum hergün yüze uygulanan maskeyle kırışıkların azaldığı söylendi yapımıda çk kolaydı.bunun için sadece ayva çekirdeklerine ve bir bardak soğuk suya ihtiyaç var.soğuk suya atılan 2 tane ayvanın çekirdekleri 3-4 gün suda bekletiliyor.beklenen çekirdekler 3-4 gün sonra inanamıycaksınız suyu krem halinde yapıyor su kıvamlaşıyor.bu suyu hergün temiz cilde sürüyorsunuz.bu su 1 ay ay buzdolabında saklanabiliyor.çok zahmetsiz ve masrafsız bişey.ben denemek istiyorum.bu bilgiyi sizede aktarmak istedim arkadaşlar :D
Kullanıcı avatarı
roserose
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen roserose » Pzt Kas 27, 2006 2:51 pm

valla canım tam olarak hatırlamıyorum ama kırışıklara iyi geliyormuş dedi bayan cildi canlandırıyormuş suna dumankaya mıdır nedir o kadının tarifi değil ama başka bir kadın anlattı o çekirdeklerin suyun içinde kalıp suyu jel gibi kıvamlı yapması şaşırttı doğrusu.ben merak etim canım bir deniyi olmazsa sana anlatırım bir etkisi olursa alnımdan başlamak istiyorum yaşım küçük ama yavaş yavaş çizgiler oluşmaya başladı nası olsa bitkisel bir sorun olucağını sanmıyorum canım :wink:
Kullanıcı avatarı
roserose
KoKoŞ
KoKoŞ

Re:

Mesajgönderen ezgicanan » Pzt Kas 27, 2006 3:08 pm

elmalisarlot yazdı:bır bu eksıktı,sımdı bunu da yugularım gozumu yenı actım ama hemen markete gıdıp ayva alıcam oyle 3-4 gun de bekleyemem ezıp toz yapıcam hemen yuzume surucem,rosecum ıcınde ne varmıs kı bu cekırdegın? acaba lekelere ıyı gelır mı? Kaç gundur tranbozn hurmasının ıcındekı şu acı jel gibi çekirdek yataklarını ezip yüzüme maske yapayım dıyorum,bi türlü kısmet olmadı

sitenin kobayı oldun canım sen :) hiç kaçırmayıp hemen yapıyorsun valla azmine hayranım. bunu bende yapıcam teşekkürler roserose
Kullanıcı avatarı
ezgicanan
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen alin » Pzt Kas 27, 2006 3:20 pm

kızlar haberı ben de dun izledim. Yuzdeki lekelere, kırısıklıgıa ıyı gelıyormus.Gogus ve dekolteyi sıkılastırıyormus. Gogus bolgesı ıcınde kullanabılırsınız yanı. Nemlendırıcının altına surun dedı kadın. ayrıca kuru cıltlere de ıyıymıs. Valla ben dun aksam bır su bardagına bır ayvanın ıcınden cıkan cekırdeklerın hepsını attım heyecanla beklıyorum sımdı..bakalım nolcekkk :blob:
Kullanıcı avatarı
alin
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen roserose » Pzt Kas 27, 2006 4:11 pm

bişey değil kızlar ayrıntılı bilgi http://www.showtvnet.com sitesinden bulabilirsiniz :D
Kullanıcı avatarı
roserose
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen sehnaz » Pzt Kas 27, 2006 11:58 pm

arkadaşlar ilginç gerçekten , herşeyi deneyen biri olarak tabii ki bunu da hemen deneyeceğim,ancak uzakdoğu ile ilgili bilgileri olan biriyim ve bunu duymuştum ancak ben bu şekilde değilde çekirdeğin ezilmesiyle oluşan kremi duymuştum ama bu tarif daha mantıklı deneyecğim, zaten haberi izlerken uygullama yapılan bayanın da yüzüne jel uygulaması yapıldıktan sonra fark görülüyor...teşekkürler paylaşan arkadaşa
Kullanıcı avatarı
sehnaz
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sehnaz » Sal Kas 28, 2006 12:34 pm

yukarda arkadaşın verdiği shownet sitesinden izledim haberi ve uygulamayı orda,izlersen jel uygulandıktan sonra bayanın yüzüne dikkatli bak,hemen bir aydınlanma ve toparlanma fark ediliyor, ayva çekirdeği suna dumankayanın tariflerinde de var ama biraz daha değişik vermiş o, normalde sarkmalara karşı yapılan bir maskeymiş, ben çekirdeğin ezilmesiyle krem yapıldığını biliyorum ama nasıl yapıldığını bilmiyorum ve hiç uygulamadım , bu çok daha kolay bence
Kullanıcı avatarı
sehnaz
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen alin » Prş Kas 30, 2006 9:31 am

ben de 1 su bardagına 10-12 tane cekırdek koydum.Pazardan beri bekliyor.4 gun oldu yani. Hala hiçbir degısme yok. Bunlar bızı kandırıyormu ne ??
Kullanıcı avatarı
alin
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ezgicanan » Prş Kas 30, 2006 10:25 am

bende yarım su bardağına bir ayva çekirdeği koydum 3 gün bugün bakmayı unuttum nasıl oldu bilmiyorum akşam bi bakıyım bari :roll:
Kullanıcı avatarı
ezgicanan
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen alin » Cum Ara 01, 2006 10:23 am

dun aksam cekırdeklerı saydım 21 tane . su da en ufak degısme yok ama. 6 gun oldu. bence kadın tarıfı yanlıs veya eksık verdi.
Kullanıcı avatarı
alin
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ezgicanan » Cum Ara 01, 2006 10:34 am

ben gene bakmayı unuttum :lol: unutkanlık hat safada bugünlerde...
ayvanın cinsindendir belki cinsini verseydi iyi olurdu :toofunny:
Kullanıcı avatarı
ezgicanan
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen roserose » Cum Ara 01, 2006 10:56 am

valla heberlerde kadının gösterdiği su baya kıvamlıydı ben öle gördüm hatta şaşırdım baya nasıl oluyor diye valla olmadıysa bende bilmiyoum ayvanın cinsini falan sölemedi bildiğimiz sarı ayvanın siyah çekirdeği :toofunny:
Kullanıcı avatarı
roserose
KoKoŞ
KoKoŞ

Re:

Mesajgönderen ezgicanan » Cum Ara 01, 2006 2:01 pm

elmalisarlot yazdı:valla cınsını bılemıycem en pahalısından en buyugunden aldım ben de, ama sadece cekırdegın etrafında bı jel tabakası vardı onu da dun gece surdum yuzume, kurumaya baslayınca cok ınce beyaz bı tabaka oluyor yanı onu surup dısarı cıkamayız
ayrıca cılt gerılıyor ona gore,ben surdum kurudugu an avon thermafırm krem surdum ustune nasıl olsa uyuyucam gece dıye, krem de kuruduktan sonra elımı yuzume degdırdıgım an krem alttakı jelın etkısıyle fıtıl fıtıl olup cıkıyor
gunduz surulup uzerıne krem uygulanacak bısey degıl,

ama surucem yıne de, o cekırdekte o jel ne arıyor? mutlaka bır hıkmetı vardır, yarın gıdıp turlu cesıtlı en ucuzundan en pahalısına 10 kg kadar ayva alıcam oyle 5 cekırdekle 10 cekırdekle olacak ıs degıl bu, cekırdek yatakşarını alıp ayvaları komsulara dagıtıcam
cunku ayvanın ıcındekı her cekırdek buuyk degıl, bazıları o kadar mınık kı,jel falan salgılaması ımkansız
bı deneme daha yaptım cekırdegın etrafındakı sıyah kısmı kaldırdım ıcınde beyaz yumusak soyle hamurumsu cekırgedın ozu var olmazsa onu ezıp kreme katıcam napimm

:lol: sarlot nerden geldi gene aklına böyle şeyler hadi yap bakalım bizede anlat tamam mı canım merak ederim ben :wink:
Kullanıcı avatarı
ezgicanan
SüsLü
SüsLü

Re:

Mesajgönderen roserose » Cum Ara 01, 2006 4:15 pm

elmalisarlot yazdı:valla cınsını bılemıycem en pahalısından en buyugunden aldım ben de, ama sadece cekırdegın etrafında bı jel tabakası vardı onu da dun gece surdum yuzume, kurumaya baslayınca cok ınce beyaz bı tabaka oluyor yanı onu surup dısarı cıkamayız
ayrıca cılt gerılıyor ona gore,ben surdum kurudugu an avon thermafırm krem surdum ustune nasıl olsa uyuyucam gece dıye, krem de kuruduktan sonra elımı yuzume degdırdıgım an krem alttakı jelın etkısıyle fıtıl fıtıl olup cıkıyor

ama surucem yıne de, o cekırdekte o jel ne arıyor? mutlaka bır hıkmetı vardır, yarın gıdıp turlu cesıtlı en ucuzundan en pahalısına 10 kg kadar ayva alıcam oyle 5 cekırdekle 10 cekırdekle olacak ıs degıl bu, cekırdek yatakşarını alıp ayvaları komsulara dagıtıcam
cunku ayvanın ıcındekı her cekırdek buuyk degıl, bazıları o kadar mınık kı,jel falan salgılaması ımkansız
bı deneme daha yaptım cekırdegın etrafındakı sıyah kısmı kaldırdım ıcınde beyaz yumusak soyle hamurumsu cekırgedın ozu var olmazsa onu ezıp kreme katıcam napimm

helal olsun valla arkadaşım inan senin kadar uğraşamam ben inş. bir yararı olur emeğinin karşılığını alırsın :D
Kullanıcı avatarı
roserose
KoKoŞ
KoKoŞ

Re:

Mesajgönderen alin » Cum Ara 01, 2006 4:31 pm

şapka çıkarıyorum :wav:
Kullanıcı avatarı
alin
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen roserose » Cum Ara 01, 2006 5:45 pm

valla canım ben hep başlıyorum daha sonra üşüneyorum yapmıyor açıkçası pek yararınıda göremiyorum bu yüzden senin gibi azimli olmak isterdim maymun iştahlıyım biraz herhalde :cry:
Kullanıcı avatarı
roserose
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen alin » Cmt Ara 02, 2006 9:43 am

Kızlar ben dun 1 tane daha ayva yedim , onun da cekırdeklerını pazardan berı bekleyen suyun ıcıne attım. yanlız bu defa cekırdeklerı bıcakla ıkıye boldum o sekılde attım. belkı faydası olur.
Kullanıcı avatarı
alin
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ezgicanan » Pzt Ara 04, 2006 9:23 am

dünde ben maske yaptım saçıma evi kokuttun diye fırça yedim :( dedim ezmeyin beni garbin biriyim ben :D ama saçlarımda düzelme var sağol sarlot :wink: benim ayva çekirdeklerinden de tık yok napıcaksak :roll:
Kullanıcı avatarı
ezgicanan
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen inspector » Pzt Ara 04, 2006 10:06 am

Benimki oldu kızlar. Henüz yüzümde denemedim ama bardakta hazırladığım jel kullanıma hazır. Sizinki niye olmadı anlamadım. Benim ayva çekirdeklerini suya koyduğum 1-2 saat içinde su jelleşmişti bile. Şimdi 3 gün oldu iyice katılaştı. Sanırım kadının verdiği su ölçüsü çok fazla ve siz suyu fazla koymuş oldunuz. Ben üç ayvadan çıkan çekirdeği bir çay bardağı suya koydum, oldu.
Kullanıcı avatarı
inspector
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen roserose » Pzt Ara 04, 2006 10:40 am

inspector yazdı:Benimki oldu kızlar. Henüz yüzümde denemedim ama bardakta hazırladığım jel kullanıma hazır. Sizinki niye olmadı anlamadım. Benim ayva çekirdeklerini suya koyduğum 1-2 saat içinde su jelleşmişti bile. Şimdi 3 gün oldu iyice katılaştı. Sanırım kadının verdiği su ölçüsü çok fazla ve siz suyu fazla koymuş oldunuz. Ben üç ayvadan çıkan çekirdeği bir çay bardağı suya koydum, oldu.

belkide canım 1 bardak su dedi ama çay bardağımı su bardağımı onu karıştırmış olabilirim :roll:
Kullanıcı avatarı
roserose
KoKoŞ
KoKoŞ

Re:

Mesajgönderen ezgicanan » Pzt Ara 04, 2006 11:16 am

inspector yazdı:Benimki oldu kızlar. Henüz yüzümde denemedim ama bardakta hazırladığım jel kullanıma hazır. Sizinki niye olmadı anlamadım. Benim ayva çekirdeklerini suya koyduğum 1-2 saat içinde su jelleşmişti bile. Şimdi 3 gün oldu iyice katılaştı. Sanırım kadının verdiği su ölçüsü çok fazla ve siz suyu fazla koymuş oldunuz. Ben üç ayvadan çıkan çekirdeği bir çay bardağı suya koydum, oldu.

hadi yaa süper... artık uygulayıncada haber verirsin :wink:
Kullanıcı avatarı
ezgicanan
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen inspector » Pzt Ara 04, 2006 1:04 pm

Uygulayınca haber veririm tabi. Şimdiden şunu söyliyim: Olmuşmu olmamışmı diye kontrol ederken, biraz elime bulaşanı krem sürer gibi elime yedirdim, çok güzel oldu. Zaten jel olduğu için çok güzel masaj yapılıyor.
Ben verilen linkte görüntüleri biraz dikkatli izlediğimde, kadının kullandığı su bardağının ancak bir çay bardağı kadar olduğunu gördüm. Kadın, su bardağı diyor, kullandığı bardağın yarısı bardağın taban kalınlığı.
Kullanıcı avatarı
inspector
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ezgicanan » Pzt Ara 04, 2006 1:27 pm

sağol canım baya toparlandı ve sanki uzadı :)
menekşe yağı,badem yağı,susam yağı ve hint yağını bir şişede karıştırdım. her şişenin yarısını boşalttım karışımı yaptığım şişe küçüktü o yüzden. her banyodan önce saç uçlarıma sürüp masaj yapıp iyice yedirdim. birzda tepeme döküp saç diplerine uzunca masaj yaptım. sonra mutfak serasıyla paketledim yarımsaat bekledim ve yıkadım :) haftasonu sarımsak yağı denemesi yaptım berbattı sarlot iğrenç kokuyo. annem nerdeyse evden atıcaktı beni yaa :lol: sonra annem attı sarımsak yağımı :lol: çok komikti yaa evi bütün gün havalandırdık :lol:
Kullanıcı avatarı
ezgicanan
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen ezgicanan » Pzt Ara 04, 2006 4:09 pm

valla sarımsakla saç diplerime iyice masaj yaptım gene serayla paketledim :lol: 2 kez şampuan yaptım birkerede kokulu vücut şampuanıyla yıkadım :lol: çok haifif kokusu kaldı tabi ama çok rahatsız etmedi.ertesi günde yıkayınca gitti :lol: ilginç bir deneyim oldu tabi ama birdaha yapmıcam. evde var salatalara döktüğümüz koyu yeşil bir zetinyağ ondan katıyım biraz bitlenmesek bari http://www.makeuptalk.com/forums/images/smilies8/add_wegbrech.gif
Kullanıcı avatarı
ezgicanan
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen derinnnn » Pzt Ara 04, 2006 4:23 pm

kızlar benim saçlarım çok uzun ve sarımsağın kendisini saç diplerime sürmüştüm bi 3-4 yıl önce.. 1 saat kaldı kokusundan içim kalktı ayrıca 3 kere şampuanlamama rağmen tiksinç bi koku kaldı saçımda anneme soruyorum kokuyomu diye yok koku filan diyo sırf ben kullanmaktan vazgeçmiyim die sonra taksime gitmem gerekiyordu dolmuşa bindim hay lanet olsun o güne :? dolmuşta arkamdaki teyze yanındaki kadına dedi ki millet sarımsak yemiş dolmuşa biniyo hiç diş fırçalama huyu yokmu bu insanlarda :o ben nasıl bir kırmızı nasıl bir mor renk aldım anlatamam :oops: :oops: dönüp diyemedimde o koku benim saçımdan geliyo diye saçımı kökünden kazımak istedim :toofunny: rezillik diz boyuydu asla yapmayın yapsanızda bi kaç gün eve hapsedin kendinizi :lol: :lol: :lol:
Kullanıcı avatarı
derinnnn
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen ezgicanan » Pzt Ara 04, 2006 4:27 pm

:lol: yanlız değilmişim :lol: ben yaptım ve haftasonu evden çıkmadım yani çıkamadım :?
Kullanıcı avatarı
ezgicanan
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen alin » Pzt Ara 04, 2006 6:01 pm

BENDE KOCAMAN BIRA BARDAGI :fear: KULLANMISTIM. AMA NAPIM SUYU ONDAN ICIYORUM BEN ... :oops:
Kullanıcı avatarı
alin
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen luthien » Pzt Ara 04, 2006 6:50 pm

ezgicanan yazdı:sağol canım baya toparlandı ve sanki uzadı :)
menekşe yağı,badem yağı,susam yağı ve hint yağını bir şişede karıştırdım. her şişenin yarısını boşalttım karışımı yaptığım şişe küçüktü o yüzden. her banyodan önce saç uçlarıma sürüp masaj yapıp iyice yedirdim. birzda tepeme döküp saç diplerine uzunca masaj yaptım. sonra mutfak serasıyla paketledim yarımsaat bekledim ve yıkadım :) haftasonu sarımsak yağı denemesi yaptım berbattı sarlot iğrenç kokuyo. annem nerdeyse evden atıcaktı beni yaa :lol: sonra annem attı sarımsak yağımı :lol: çok komikti yaa evi bütün gün havalandırdık :lol:

Canan ya peki bu karıştırdığın yağların bir ölçüsü varmı yoksa hepsini döktün mü şişenin içine? :lol:
Kullanıcı avatarı
luthien
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen ezgicanan » Sal Ara 05, 2006 8:59 am

evdeki salatalık yağı kullandım ama birdahakine yemeklik için aldığım açık renk olanı kullanıyım o zaman :roll: dün yaptım gene evet yumuşatıyo zeytin yağı :lol:
luthien ben aktarda kardelen mi ne öyle bir marka var onun yağlarını alıyorum. şişeler aldığın yağa göre küçük yada büyük şişede oluyor. mesela menekşe hep küçük badem yağı hep büyük şişede satılıyor. ben şişenin boyutuna bakmadan her şişenin yarısını boşaltıp başka bir şişede karışım yapıyorum. aslında büyük şişem olsa hepsini karıştırıcam. hepsini karıştırıp iyice çalkalıyorum çünkü zor karışıyorlar menekşe yağından dolayı bulanık bir karışım oluyor. avuç içime döküp saçıma uyguluyorum. şişenin hepsini kullanmak zorunda değilsin saçın yağı emene kadar sürüyorum ben :wink:
Kullanıcı avatarı
ezgicanan
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen ezgicanan » Sal Ara 05, 2006 9:12 am

bu arada ayva çekirdeğim oldu kızlar sürdüm dün yüzüme bir değişiklik hissedemedim. rahatsızlıkta vermedi masaj yaptım üstünede tarifteki gibi kremimi sürdüm beklemedeyim :P
Kullanıcı avatarı
ezgicanan
SüsLü
SüsLü

Re:

Mesajgönderen luthien » Sal Ara 05, 2006 10:24 am

ezgicanan yazdı:evdeki salatalık yağı kullandım ama birdahakine yemeklik için aldığım açık renk olanı kullanıyım o zaman :roll: dün yaptım gene evet yumuşatıyo zeytin yağı :lol:
luthien ben aktarda kardelen mi ne öyle bir marka var onun yağlarını alıyorum. şişeler aldığın yağa göre küçük yada büyük şişede oluyor. mesela menekşe hep küçük badem yağı hep büyük şişede satılıyor. ben şişenin boyutuna bakmadan her şişenin yarısını boşaltıp başka bir şişede karışım yapıyorum. aslında büyük şişem olsa hepsini karıştırıcam. hepsini karıştırıp iyice çalkalıyorum çünkü zor karışıyorlar menekşe yağından dolayı bulanık bir karışım oluyor. avuç içime döküp saçıma uyguluyorum. şişenin hepsini kullanmak zorunda değilsin saçın yağı emene kadar sürüyorum ben :wink:

Anladım canım, teşekkür ederim :wink:
Kullanıcı avatarı
luthien
Moderatör
Moderatör

Re:

Mesajgönderen SOFIALOREN » Sal Ara 05, 2006 10:40 am

[quote=\"elmalisarlot\"]bır bu eksıktı,sımdı bunu da yugularım gozumu yenı actım ama hemen markete gıdıp ayva alıcam oyle 3-4 gun de bekleyemem ezıp toz yapıcam hemen yuzume surucem,rosecum ıcınde ne varmıs kı bu cekırdegın? acaba lekelere ıyı gelır mı? Kaç gundur tranbozn hurmasının ıcındekı şu acı jel gibi çekirdek yataklarını ezip yüzüme maske yapayım dıyorum,bi türlü kısmet olmadı

ya sen bı alemsın elmalım yaaa :lol:
Kullanıcı avatarı
SOFIALOREN
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen oylum » Sal Ara 05, 2006 7:11 pm

kızlar
merhabalar...
bu ayva çekdeği aktarda satılmaz mı kine?
oylum
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen oylum » Çrş Ara 13, 2006 3:54 pm

elmalisarlot yazdı:ama canım zaten mevsımı nıye aktardan alıyorsun kı? hem belkı tazeyken etkılıdır ıcındekı jel

elmalışarlot,benim ayva çekirdeklerim 3 gündür suda bekliyor ve hala jel kıvamına gelmedi.
oylum
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen feronia » Pzr Ara 24, 2006 2:08 am

slm. ya bu ayva çekirdekleri öyle söyledikleir gibi kısacık sürede jel haline gelmio.ben denedim vallla tam tarihi hatırlamıyorum ama bu haberin yayınlandığı gün suya koydum sonra unuttum onları taaa ki geçtiğimiz pazara kadar kaldı ve tesadüfen bulduğum ayva çekirdekleri jel olmuştu.ben sürdüm.ilk başta yapış yapış olcakmış gibi duruyo ama olmuo.bi kaç gün denedim benim burun kenarlarımda soyulmalar başladı cildimi biraz kuruttu gibi bıraktım.belkide cildi yeniliyo bilemicem.
Kullanıcı avatarı
feronia
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen cemile1965 » Pzt Ara 25, 2006 9:57 am

hepinize selam bende ayva çekirdeklerini bir çay bardagı suyun içine atım üçgün suda bekledi jel haline geldi ve yüzüme surdum bir saat sonra yüzümde gerilmeler başladı bir ay kulandıktan sonra belki faydası olur
Kullanıcı avatarı
cemile1965
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ezgicanan » Pzt Ara 25, 2006 11:50 am

yaklaşık bir ay oldu her akşam olmasada aklıma gelen her akşam kullandım. sonuç mu ? valla ben bi değişme görermedim :roll: zaten bu aralar her gün nar portakal suyu içiyorum. aşırı sağlıklı besleniyorum. bol meyva tüketiyorum akşamları buharda haşladığım sebzelerle salata yapıyorum. cildim şu an çok güzel ama hangisi işe yaradı bilmiyorum :lol:
Kullanıcı avatarı
ezgicanan
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen alin » Sal Ara 26, 2006 11:53 am

kızlar benımkı 1 gunde jellestı. yarım cay bardagına 1 ayvadan cıkan butun cekırdeklerı attım.Oldu bitti :)

dun aksam cıldımı temızledıkten sonra yuzume surdum. Ilk basta gerıyor ama sonra sakınlesıyor cılt.elınızı surunce cok puruzsuz kadıfe gıbı hıssedılıyor. Bakalım her aksam surucem gelısmelerı yazarım. Tabı eger gelisme olursa :geek:
Kullanıcı avatarı
alin
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen bukleli » Pzt Oca 08, 2007 10:46 pm

kızlar ben teyzemin tavsiyesiyle yaptım ama sadece çekirdekleri değilortasınıda koydum bir günde jelleşti ama sanırım ileri yaşlarda etkili teyzem çok memnun[/url]
Kullanıcı avatarı
bukleli
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen melc » Pzt Oca 08, 2007 11:54 pm

bişi sorcam bu jeli sürdükten sonra bekletip yıkıyormuyuz yüzümüzü bekliyorsak ne kadar bekliyoruz teşekkürler şimdiden
------ MelBaGs.BlogSpoT ------
Kullanıcı avatarı
melc
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ezgicanan » Sal Oca 09, 2007 9:08 am

hayır! üstüne nemlendiricinide sürüp yatıyorsun :wink:
Kullanıcı avatarı
ezgicanan
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen Exlibris » Sal Oca 09, 2007 10:36 am

Kızlar ben ayva çekirdeğinin yeni doğmuş küçük bebeklere sürülünce gamze oluşturduğunu duymuştum bende bundan 5 yıl önce 50 günlük yeğenimin yüzünde küçük bir bölgeye sürmüştüm şimdi o bölgede gamzesi var ama zaten olucakmıydı yoksa keramet ayva çekirdeğindemidir bilemiyorum :roll:
Kullanıcı avatarı
Exlibris
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen ezgicanan » Sal Oca 09, 2007 10:39 am

Exlibris yazdı:Kızlar ben ayva çekirdeğinin yeni doğmuş küçük bebeklere sürülünce gamze oluşturduğunu duymuştum bende bundan 5 yıl önce 50 günlük yeğenimin yüzünde küçük bir bölgeye sürmüştüm şimdi o bölgede gamzesi var ama zaten olucakmıydı yoksa keramet ayva çekirdeğindemidir bilemiyorum :roll:

:o ne ilginç
Kullanıcı avatarı
ezgicanan
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen melc » Sal Oca 09, 2007 7:40 pm

bende onu şöle biliyorum anne hamileyken ayva yerse cocugu gamzeli olur derler sürmeyi duymamıstım ilginç gerçekten
------ MelBaGs.BlogSpoT ------
Kullanıcı avatarı
melc
KoKoŞ
KoKoŞ

isveç şurubu

Mesajgönderen melis25 » Sal Nis 10, 2007 4:03 pm

arkadaşlar aktar cilde çok iyi geldiğini, cilt kanserinde bile kullanıldığını söyledi kullanan varmı denemek istiyorum :(
melis25
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen dietETHICC » Sal Nis 10, 2007 5:41 pm

bundan 3-4 sene öncesinde bizde aktardan almıştık.ben sivilcelerim için pamuğa döküp yüzüme sürmüştüm ama hiç bi faydasını görmedim...aynı zamanda içiliyormuş.ama biz içmedik...sonrada kimse kullanmadı ve öylece çöpe gitti yani :cry:
Kullanıcı avatarı
dietETHICC
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen sumuzdas » Sal Nis 10, 2007 8:34 pm

biz malzemelerini alıp evde yaptık. gerçekten sivilceden lekeden eser kalmıyor. yanık gibi şeylere de iyi geliyor. bir kerede meyve suyuna karıştırıp içmiştim ama tadı kötü. size önerim yaz aylarında kendiniz yapın. dışarda satılanların çoğunun sahte olduğu söyleniyor.
Kullanıcı avatarı
sumuzdas
KoKoŞ
KoKoŞ

Re:

Mesajgönderen melis25 » Sal Nis 10, 2007 8:54 pm

sumuzdas yazdı:biz malzemelerini alıp evde yaptık. gerçekten sivilceden lekeden eser kalmıyor. yanık gibi şeylere de iyi geliyor. bir kerede meyve suyuna karıştırıp içmiştim ama tadı kötü. size önerim yaz aylarında kendiniz yapın. dışarda satılanların çoğunun sahte olduğu söyleniyor.

ciddimisin, bende öyle duydum peki ne kadar kullanmak gerekiyor?
melis25
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen handush » Sal Nis 10, 2007 9:06 pm

sumuzdas yazdı:biz malzemelerini alıp evde yaptık. gerçekten sivilceden lekeden eser kalmıyor. yanık gibi şeylere de iyi geliyor. bir kerede meyve suyuna karıştırıp içmiştim ama tadı kötü. size önerim yaz aylarında kendiniz yapın. dışarda satılanların çoğunun sahte olduğu söyleniyor.

sumuzdascım kendiniz yapın demişsin ya nassı yapılıo ki? netten arastırdım şimdi, boole bi tarif wermişler ama zor sanki bunu yapmak http://www.doktordoga.com/default.asp?BookID=7&PageID=212 siz nassı yapmıstınız???
handush
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen sumuzdas » Sal Nis 10, 2007 9:34 pm

melis25 yazdı:

ciddimisin, bende öyle duydum peki ne kadar kullanmak gerekiyor?

meliscim ben sivilcemin çıktığını farkedince hemen sürüyordum en geç bir hafta içinde hiç bişey kalmıyordu. özellikle dekolte bölgesinde sivilce sıkıntım hala olur. yaza doğru bir sürüyorum hepsi yok oluyor.
Kullanıcı avatarı
sumuzdas
KoKoŞ
KoKoŞ

Sonraki

Dön Cilt Bakımı Ürünleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir