Elma Sirkesi ve Faydaları

Cilt Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: zoix, Pixie79, luthien

Elma Sirkesi ve Faydaları

Mesajgönderen Xenia » Pzr Ara 31, 2006 12:46 am

Dezenfekte edicigi özelligede sahip olan [Elma sirkesi] Sirke cildimiz icinde cok Yararli bi gida oldugunu biliyormuydunuz ?

*
Cillteki akne ye sebeb olan bakterileri öldürür
Cillteki yaglanmayi önler
Siyah noktalarin Kökünü kurutur
Acilmis olan gözenekleri sykistirir
Yagli saclari Elma sirkesi ni Su ile inceleterek duruladiginiz Zaman hem saciniz daha gec Yaglanir hemde göz kamastirici parlaklik verir
Bu ve benzeri cok özellige sahip olan Elma sirkesinin Bazi kullanim tarifileri:

siyah Nokda ve yagli cilt icin: bi cay bardagi su iki yemek kasigi Elma sirkesini karistirip guzel bi sise icinde kendinize Tonik hazirlayabilirsiniz

Sacinizin Parlamasi ve gec yaglanmasi icin:
saclarinizi normal yikadikran sonra bi litre su icine keyfinize göre yarim su bardagi olabilir Elma sirkesini katilin ve sacinizi bununla durulayin

iNtim bölgesindeki Mantar [bakterileri] yok etmek icin yine az sirke ile Bi miktar suyu karistirip yikayiniz.

Bu ve bi cok özelligini ögrenmek icin yorumlarinizi bekliyorum

* Yagli cilt ve saclar icin olan Elma sirkesi elbette bi cok sey de oldugu gibi Herkesde etki göstermeyebilir Lütfen bunlari göz önünde bulundurarak uygulayalim.
Xenia
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen yasifee » Sal Şub 20, 2007 6:55 pm

Akne için elma sirkesini 1 litre suda kaynatıp yüze buhar yapmak da çok faydalı. Kendim yapıyorum haftada 2 kez. Tavsiye ederim. (Gözenekleri açıyor ve bakterileri yok ediyor.)
Kullanıcı avatarı
yasifee
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen seda111 » Sal Şub 20, 2007 7:04 pm

yasifee yazdı:Akne için elma sirkesini 1 litre suda kaynatıp yüze buhar yapmak da çok faydalı. Kendim yapıyorum haftada 2 kez. Tavsiye ederim. (Gözenekleri açıyor ve bakterileri yok ediyor.)

canım elma sirkesini 1 lt suya ne kadar koyucaz :?:
Kullanıcı avatarı
seda111
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen yasifee » Çrş Şub 21, 2007 10:41 am

Seda'cığım yarım çay bardağından biraz fazlası yeterli oluyor. Buhardan sonra biraz bekleyip yüzü yıkamak gerekiyor ılık suyla. Sonra mesela ya tonikle ya da gül suyuyla silmeni tavsiye derim.

Muck :)
Kullanıcı avatarı
yasifee
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ChunLi » Çrş Şub 21, 2007 7:49 pm

sirkenin yararLı oLdugunu biLiyodum ama bir turLu deneme fırsatım oLmadı peki uzum sirkesi nasıL etkiLerini biLen varmı?
http://twitter.com/#!/ChunliBeauty
Kullanıcı avatarı
ChunLi
Moderatör
Moderatör

Re:

Mesajgönderen seda111 » Çrş Şub 21, 2007 7:57 pm

yasifee yazdı:

Seda'cığım yarım çay bardağından biraz fazlası yeterli oluyor. Buhardan sonra biraz bekleyip yüzü yıkamak gerekiyor ılık suyla. Sonra mesela ya tonikle ya da gül suyuyla silmeni tavsiye derim.

Muck :)

teşekkürler canım :wink:
Kullanıcı avatarı
seda111
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen yasifee » Pzt Şub 26, 2007 9:26 am

Elma sirkesinin kullanımı arttırmaya başladım. Cildime çok iyi geliyor arkadaşlar..

Üzüm sirkesi aynı etkiyi gösterir mi bilmiyorum.Sirkeyi inceltilmiş suyla cildinize uygulayın, tavsiye ederim. Başta biraz kokusu kalıyor, ama mutlaka yapın, özellikle yağlı cildi olanlar..
Kullanıcı avatarı
yasifee
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen ladia » Pzt Şub 26, 2007 11:20 am

yasifee yazdı:Elma sirkesinin kullanımı arttırmaya başladım. Cildime çok iyi geliyor arkadaşlar..

Üzüm sirkesi aynı etkiyi gösterir mi bilmiyorum.Sirkeyi inceltilmiş suyla cildinize uygulayın, tavsiye ederim. Başta biraz kokusu kalıyor, ama mutlaka yapın, özellikle yağlı cildi olanlar..
cildinde bi farklılık oldumu canım :roll:
ladia
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen yasifee » Sal Şub 27, 2007 10:08 am

Sevgili ladia,

elma sirkesini kullandıktan sonra cildimde bayağı değişiklik oldu. ! bardak suyun içine 3 yemek kaşığı elma sirkesini kuyp havluyla cilde buhar yapmak hem ekneleri azaltıyor hem de siyah noktaları ve lekeleri yok ediyor. Bunu haftada 2 kez uyguluyorum. Cildi temizleme işlemini ise hergün. Hiç siyah nokta kalmadı yüzümde...
Kullanıcı avatarı
yasifee
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen celln » Cum Mar 02, 2007 1:45 pm

Güzelleşmek için sirke kullanmak aklınıza gelir miydi?.. Ama uzmanlar; bal ve yoğurdun aksine sirke kullanımının daha fazla yararı olduğunu belirtiyor.

Siz de ışıl ışıl parlayan ve her zaman bakımlı bir cildiniz olmasını istiyorsanız; bir çay kaşığı sirkeyi dinlenmiş şişe suyuna ilave edin ve yüzünüzü öyle yıkayın. Ayrıca banyo suyuna 3-4 yemek kaşığı sirke döküp içinde 10 veya 15 dakika kaldığınızda bedeniniz canlanır. Sirke ile yapılan bakımın diğer yararları ise şöyle sıralanabilir: Küçük kılcal damarlar içindeki kan dolaşımını hızlandırıp cildi nemlendirir. Antiseptik özelliği nedeniyle enfeksiyona neden olan bakteri, virüs veya mayaların hızla çoğalmasını engeller. Cilt yüzeyindeki aşırı yağlı bezeleri azaltır. Pullanma veya soyulma sorunlarına karşı etkilidir. Cildin ph seviyesini düzenler.
kızlar bu bahsettiği ne sirkesi , farkediyor muuuu????
Kullanıcı avatarı
celln
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen masumx » Cum Mar 02, 2007 2:16 pm

ayyy ne çok faydası varmış yahu :o

ama ben artık yüzümü deneme tahtası yapmıcam :x mahvettim onu sür bunu sürüştür doğru dürüst faydasını da göremiyorum ki :( yüzüm zaten hassas bi de sirke sürersem nolur bilemiyorum :o
Kullanıcı avatarı
masumx
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen aslihayal » Cum Mar 02, 2007 3:03 pm

kızlar ayrıca sabahları aç karnına bir bardak ılık suya 1 tatlı kaşığı elma sirkesi ve 1 attlı kaşığı bal koyup içtiğinizde detok etkisi yaparak tüm vücudunuz temizlniyormuş.Halsizlik ve yüzdeki stres belirtilerine karşı en iyi ilaçmış.Ben yarın sabah başlıyorum bu ilaca sizde başlayın :wink:
Kullanıcı avatarı
aslihayal
KoKoŞ
KoKoŞ

Re:

Mesajgönderen ezgicanan » Cum Mar 02, 2007 3:08 pm

aslihayal yazdı:kızlar ayrıca sabahları aç karnına bir bardak ılık suya 1 tatlı kaşığı elma sirkesi ve 1 attlı kaşığı bal koyup içtiğinizde detok etkisi yaparak tüm vücudunuz temizlniyormuş.Halsizlik ve yüzdeki stres belirtilerine karşı en iyi ilaçmış.Ben yarın sabah başlıyorum bu ilaca sizde başlayın :wink:

ben her aklıma geldikçe yapıyorum onu aslı tadı biraz kötü ama balı tariftekinden birazdaha çok koyarsan iyi oluyo. ben önce sirke ile balı koyuyorum sıcak su döküyorum bardağın yarısına kadar karıştırıyorum bal eriyince soğuk su koyuyorum. en çok grip olduğumda faydasını görüyorum. birde canım en lezzetlisi fersan marka sirke. diğerleri içilecek gibi değil :wink:
Kullanıcı avatarı
ezgicanan
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen Buri » Cum Mar 02, 2007 3:21 pm

Ben yıllardır limonlu su içiyorum sabahları, sonra kuru kayısı, bikaç tane de ceviz yiyorum. Bi de bunu yapmaya kalksam kahvaltı hiç yapamam heralde :roll: Zaten kapanıyo iştahım yeterince o kadar şeyden sonra. bunu da akşamları yapayım bari, gün içerisinde de yeşil çay, soda içiyorum, meyve yiyorum bol bol. Güzelleşeyim diye napıcamı ne yiyeceğimi şaşırdım ayol :P
Kullanıcı avatarı
Buri
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen hazzzal » Cum Mar 02, 2007 3:55 pm

bendee tonik olarak kullanıyımm bari benm cildim yağlı çünkü tşşkrler xenia=)
Kullanıcı avatarı
hazzzal
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen Buri » Cum Mar 02, 2007 6:11 pm

elmalisarlot yazdı:
Buri yazdı:Ben yıllardır limonlu su içiyorum sabahları, sonra kuru kayısı, bikaç tane de ceviz yiyorum. Bi de bunu yapmaya kalksam kahvaltı hiç yapamam heralde :roll: Zaten kapanıyo iştahım yeterince o kadar şeyden sonra. bunu da akşamları yapayım bari, gün içerisinde de yeşil çay, soda içiyorum, meyve yiyorum bol bol. Güzelleşeyim diye napıcamı ne yiyeceğimi şaşırdım ayol :P
:o daha ne kadar guzel olabilirsin ki buricik :?: zaten bebek gibisin :wink:

Hiii canım benim canım :P nasıl sevindim akşam akşam, teşekkür ederim bitanem :lol: :lol: Ben de seni çok merak ediyorummm :!:
Kullanıcı avatarı
Buri
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen eyluls » Cum Mar 02, 2007 6:17 pm

arkadaslar
bende denemsitim önceleri bunu bir kez buhar yapmsıtım yüsüme sürmüstüm ama o bikezle kaldı hani bisey olur diye korkan arkadaslar varsa bisey olmaz süürlünce falan benım cildimde çok hassas çünkü sadece biraz kötü kokuyor
Kullanıcı avatarı
eyluls
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen EnchanteD » Cum Mar 02, 2007 9:13 pm

bu gece denenecek ;)
Kullanıcı avatarı
EnchanteD
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen marmelat » Pzr Mar 04, 2007 2:16 am

Hanımlar ben de birkaç yerde şu bal ve elma sirkesi karışımını duydum ama kilo vermeye de yardımcı oluyo diye duymuştum, acaba gerçek payı var mıdır ki :?:
marmelat
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen aslihayal » Sal Mar 06, 2007 3:51 pm

kızlar biz bikaç gündür deniyoruz bal sirke karışımını şimdilik iyi gidiyor umarımm içimizde de iyi şeyler oluyordur,ama tadı çokkkkkkkk kötüüüüüüü ıyyyy :lol:
Kullanıcı avatarı
aslihayal
KoKoŞ
KoKoŞ

Sonraki

Dön Cilt Bakımı Ürünleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 12 misafir