Beyaz Noktalar

Cilt Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: zoix, Pixie79, luthien

Re: yağ bezecikleri

Mesajgönderen gulos » Pzt May 14, 2007 10:39 am

barfi35 yazdı:merhaba arkadaslar göz çevremde onlarca küçük yağ bezeciği oluştu.. üst göz kapağımda ve altında da var göz pınarının altında
bunları geçirecek birsey varmı ya da neden oluştu bunlar ?????????? nereyse bir yıldır var geçeer sanıyordum ama geçeceğine artıyolar :cry:

canım bende yağ bazlı göz kremi kullandığında oluyo diye duymuştum :(
Kullanıcı avatarı
gulos
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen barfi35 » Pzt May 14, 2007 6:26 pm

:( cildim çok yağlı da değil ama niye böle oldu bilmiom..iğneyle çıkarmayı deniycem insallah iz kalmaz canınmda çok tatlıdır nasıl yapıcam bilmiyorum :(
barfi35
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re: yağ bezecikleri

Mesajgönderen seclusion » Sal May 15, 2007 7:59 am

gulos yazdı:
barfi35 yazdı:merhaba arkadaslar göz çevremde onlarca küçük yağ bezeciği oluştu.. üst göz kapağımda ve altında da var göz pınarının altında
bunları geçirecek birsey varmı ya da neden oluştu bunlar ?????????? nereyse bir yıldır var geçeer sanıyordum ama geçeceğine artıyolar :cry:

canım bende yağ bazlı göz kremi kullandığında oluyo diye duymuştum :(

evet oda bi neden olabilir ama benim erkek kardeşim var o ne krem kullanır ne bişey. doktor demişti ergenlik çağında cilt zaten yağ salgılıyor. bide düzensiz beslenip asit düzeyi yağ düzeyi fazla şeyler yiyince oluyor demişti. temizledi onları erkek kardeşimden. yemeklerine dikkat edince düzelmeye başladılar çıkmadılar.
seclusion
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen SAPHİRA » Sal May 15, 2007 3:06 pm

bernim göz altında da bir tane yağ bezesi vardı 1 yılı aşkın süredir de duruyoru olduğu yerde spora başladım buna bağlı olarak yediklerime de dikkat etmeye başladım bu beze önce büyüdü sonra üstündki ilk katman kurudu kendi kendine döküldü şu anda hafif bir kabarıklık kaldı yerinde ama artık yağ bezesi yok

bu arada bu bezeyi vücudun kolestrol oranına da bağlıyorlar ki yaşıma rağmen bezenin çıktığı dönemde kolestrolüm yüksekti
Kullanıcı avatarı
SAPHİRA
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen SeeNeeM » Sal May 15, 2007 5:33 pm

barfi35 yazdı::( cildim çok yağlı da değil ama niye böle oldu bilmiom..iğneyle çıkarmayı deniycem insallah iz kalmaz canınmda çok tatlıdır nasıl yapıcam bilmiyorum :(

canım asla asla igneyle dokunma onlara...
goz cevresi ne kadar hassas bi yer biliosun di mi tatlım...
sakın sakın :!:
Kullanıcı avatarı
SeeNeeM
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ChunLi » Sal May 15, 2007 8:05 pm

bencede kendin deşip cıkartamazsan zarar verirsin zaten hassas..
http://twitter.com/#!/ChunliBeauty
Kullanıcı avatarı
ChunLi
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen gulos » Sal May 15, 2007 10:56 pm

bencede yaa sakın iğneyle dokunma en hassas yer sonuçta :o
Kullanıcı avatarı
gulos
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen rose » Çrş May 16, 2007 2:58 pm

baska baslık açmak istemedim buraya yazıyım
gecen sene sırtımda mercımek kadar küçük yağ bezesı cıktı doktora gıttım ve alınması gerektıgını soyledı bende aldırdım 2 dıkış bıle yaptı hatta neyse aldıralı yaklasık 5 6 ay oluyor ama neredeyse hiç aldırmamısım gıbı orası öylece duruyor kesıkyerı dıkış izibelli ama orası hala tepecık seklınde duruyor acaba bu durum normalmıki tekrar cılt doktoruna gıdıcem oooff inşallah gecer ya :cry:
Kullanıcı avatarı
rose
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen rose » Çrş May 16, 2007 2:59 pm

yanlıs yazmısım 5-6 ay oldu 56 gıbı cıkmıs
Kullanıcı avatarı
rose
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen usaholmes » Çrş May 16, 2007 3:13 pm

BENCE Neşter değdiği için o tepeciğin kalması normal.

beni rahatsız etmeyen bir nasırımı lokal anestesi ve neşterle aldırmıştım. Ayak altımda, nasırdan büyük bir kitle tepesi oluştu. DR.UM normal olduğunu deri üstünde kalınlaşma oluştuğunu söylemişti. Bir problem yaşamadım, yaşamıyorum.

size de geçmiş olsun.
Kullanıcı avatarı
usaholmes
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen SAPHİRA » Çrş May 16, 2007 3:58 pm

neşterin değdiği yerde oluşan tepecikler için contractubex kullanabilirsiniz annemde neştere bağlı tuhaf bir deri katmanı oluşmuştu dr bunu verdi daha iyi şimdi
contractubex başlığında ayrıntılı bilgi var
Kullanıcı avatarı
SAPHİRA
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen barfi35 » Çrş May 16, 2007 9:15 pm

arkadaslar benim gözümdeki yağ bezecikleri iğneyle çıkacak birseye benzemiyor zaten .böyle top gibi değilde daha yassı kabarcık kabarcık.. hani sivilce çıkmadan önce bir kabartı olur ya ona benziyorlar.. ben de bu deri altındaki yagları kurutacak ya da işte eritebilecek birseyler var mı diye merak ettim
barfi35
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen Sarem » Cum May 18, 2007 1:22 pm

melc yazdı:bendede arasıra oluyor ama geçyor bisüre sonra cok yaglı yediğinde oluyor falan die duydum ama ben yaglıda fasla bişi yemem bence baska binedeni var ama ne bilmiyorum :roll:

Sebebi kolestrol seviyelerindeki değişimlermiş canım. Doktora sordum bende de var. Doktorun dediğine göre cerrahi müdahale gerektiriyormuş. Tıbbi adı \"Xanthelesma\" imiş. Chunlicim sen nasıl yaptırdın yaa?
http://beauty-n-fashionlove.blogspot.com/
Kullanıcı avatarı
Sarem
SüsLü
SüsLü

Göz altındaki küçük yağ bezeleri

Mesajgönderen masey » Çrş Haz 13, 2007 7:40 pm

Selamlar arkadaşlar

Göz altındaki küçük yağ bezeleri için bir öneriniz var mı acaba ? Yaşım 22 daha. Anneden gelen bir şeymiş. Aslında şu an rahatsız etmiyor ama bu şeyler yaş ilerledikçe artacağı için neyle önleyebileceğimi öğrenmek istedim

kendinize iyi bakınn
Kullanıcı avatarı
masey
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen justin » Prş Haz 14, 2007 3:25 pm

Selam,öncelikle yağ bazlı nemlendiriciler kullanma kullanıyorsan da göz çevrene sürme ,göz kremin de su bazlı olsun,beslenmen de fazla yağ içermezse yağ bezeleri oluşmaz.benim bildiklerim bunlar... :wink:
Kullanıcı avatarı
justin
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen masey » Cum Haz 15, 2007 7:29 pm

justin yağlı tüketmem pek fazla. kremimde yağ bazlı değil ben kapatıcıdan şüphelenmiştim. sanırım onun yağ içeriği çok iyi değil.

teşekkürler arkadaşlar :P
Kullanıcı avatarı
masey
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re: gözenekler

Mesajgönderen nerium » Cum Ara 07, 2007 8:06 pm

yaaa arkadaşlar benim gözlerimin altında küçük küçük beyaz yağ bezesi gibi şeler varr ne kullanabilirim ben yaa çok iğrenç gözüküo..gözeneklerim de büyüyoo yaşlanıyorummm :crybaby:
Kullanıcı avatarı
nerium
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ChunLi » Cum Ara 07, 2007 8:26 pm

nerium yazdı:yaaa arkadaşlar benim gözlerimin altında küçük küçük beyaz yağ bezesi gibi şeler varr ne kullanabilirim ben yaa çok iğrenç gözüküo..gözeneklerim de büyüyoo yaşlanıyorummm :crybaby:

canim göz altinda yag bezesini kullandigin kremler yapabilir.. Eger göz altina uygun olmayan agir bir krem/nemlendirici kullaniyorsan degistirmeni tavsiye ederim.. ayrica goz alti hassas ve ince bir deriye sahip oldugundan dolayı kendi ba$ına onları yoketmeye calisma..
http://twitter.com/#!/ChunliBeauty
Kullanıcı avatarı
ChunLi
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen handush » Pzr Ara 09, 2007 12:04 am

benim göz altımda da peydah oldu beyaz beyaz bişiler son zamanlarda :crybaby: sanırım yanlıs sürüorum göz altı kremimi :roll: bu ay markasını deiştircektim zaten, gelecek aya erteledim o işi, bişi sürmeden bi ay geçirirsem yokolurlar belkı :?
handush
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ladia » Pzr Ara 09, 2007 10:49 am

handüsh hangi markayı kullanıyodun canım?
ladia
KoKoŞ
KoKoŞ

ÖncekiSonraki

Dön Cilt Bakımı Ürünleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 22 misafir