Sivilce İzleri ve Lekeler II

Cilt Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: zoix, Pixie79, luthien

Re: Sivilce İzleri ve Lekeler 2

Mesajgönderen nihes » Sal Mar 25, 2008 12:45 am

Kendimi çok çirkin hissediyorum bu aralar. Yüzümün neredeyse her yerinde _yanaklar hariç_ siyah noktalar akneler var. Hali hazırda çıkmaya çalışan sivilceler... Sivilce izleri, uçuk izleri! Her tarafı harita gibi değişik renklerde olan yüzümden nefret eder durumdayım. Delik delik bir surat yaaa... Bense hayalimde gözeneklerimin hep sımsıkı küçücük, aknesiz, siyah noktasız, öyle tek tük sivilce çıkan tek renk bembeyaz kırmızı yanaklı bir surat hayal etmişimdir... Japonluların suratları gergin ve süper olur ya. bundan bi kaç sene önce çocuğum olursa onunda bu dertlerle uğraşmaması için bi japon koca mı bulsam diye düşünüyordum Yağlıya dönük karma cildim var ve bıktım artık çok bıktım... Çok imreniyorum kuru ciltlere çoook bide beyaz suratlılara... Karma cildimin kimyasıyla oynayıp kuru bir cilde sahip olmam mümkün mü yahu? :(
Kullanıcı avatarı
nihes
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Candy1 » Sal Mar 25, 2008 10:27 am

Kızlar diadermine gerçekten çok güzel ..İnternettende araştırdım..
Diadermine Köpüren Temizleme Yastıkları var makyaj için süper bir şeye benziyor buda..
Diadermine Köpüren Temizleme Yastıkları, cildi temizler ve makyajdan arındırır. Aloe Vera içeren formülüyle cildi temizleyip yumuşaklık kazandırırken cildi daha sonraki bakımlar için hazır hale getirir. Cildinize duru ve yenilenmiş bir görünüm kazandıran Diadermine Köpüren Temizleme yastıkları, pratikliğiyle de tercih edilecek bir ürün. Yumuşak pamuk pedler, 3–5 saniye akan suyun altına tutulunca şişiyor ve köpüklü bir yastığa dönüşüyor. Sonrasında yüzünüze hafifçe masaj yaparak uyguladığınız ürün, cildinizi tüm kir ve makyajdan arındırıyor.

Cilt temizliği için gerçekten güzel ürünleri var hepsine bakıcam bunların..Ay başında :lol:
Kullanıcı avatarı
Candy1
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen malenkiy » Sal Mar 25, 2008 2:21 pm

kızlar diadermine'in purity serisiyle ilgili gelişmeleri aktarıyorum: bu sabah 4. kez yüzümü yıkadım ve her seferinde gözle görülür bi güzelleşme yaratmaya devam ediyo, aynaya baktıkça hayret ediyorum bu kadar hızlı olmasını hiç beklemezdim.. iki gün önce kocaman 2 kırmızı sivilce vardı şimdi sadece küçük nokta halinde yerleri belli o kadar, daha önceki kırmızı izler de gittikçe ufalmaya devam ediyo.. hala da kuruluk falan olmadı cildim yağsız ama nemli, nefes aldığını resmen hissediyorum yıkadıktan sonra. süper bişeymiş yaa :music:
Kullanıcı avatarı
malenkiy
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Candy1 » Sal Mar 25, 2008 2:23 pm

canım sen hergün yaz gelişmeleri ben önümüzdeki ay gidip alıcam yerini buldum bütün ürünleri mevcut..sen anlattıkça ben dahada mutlu oluyorum insallah banada ii gelir alınca :roll: :innocent:

malenkiy yazdı:kızlar diadermine'in purity serisiyle ilgili gelişmeleri aktarıyorum: bu sabah 4. kez yüzümü yıkadım ve her seferinde gözle görülür bi güzelleşme yaratmaya devam ediyo, aynaya baktıkça hayret ediyorum bu kadar hızlı olmasını hiç beklemezdim.. iki gün önce kocaman 2 kırmızı sivilce vardı şimdi sadece küçük nokta halinde yerleri belli o kadar, daha önceki kırmızı izler de gittikçe ufalmaya devam ediyo.. hala da kuruluk falan olmadı cildim yağsız ama nemli, nefes aldığını resmen hissediyorum yıkadıktan sonra. süper bişeymiş yaa :music:
Kullanıcı avatarı
Candy1
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen malenkiy » Sal Mar 25, 2008 2:52 pm

canım inşallah sana da böyle ii gelicek çünkü ben şimdiye kadar ne kullanırsam kullaniim bayılmazdım öle.. evde daha önce alıp alıp kulanmak için sıraya koyduğum bi sürü temizleyici varken gidip aldım bunu ve denemek için hepsinin bitmesini beklesem en az 1 sene rafta beklerdi ama daha ilk kullanışta bile o kadar umutlandırdı ki hepsini bi köşeye attım bitene kadar kesin bunu kullancam şimdi.. :lol:
Kullanıcı avatarı
malenkiy
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen kissedyou » Sal Mar 25, 2008 3:21 pm

slm kızlar ben suan dıadermin prutty kremini ve toniğini kullanıyrm.bende sivilce yoktu zaten tek tük cıkıyr.ben siyah noktalarımdan rahatsızım.bana o ürünün pek bi etkisi olmadı.güzel ama cok da abartılı bişi değil.tabi diğer arkadslar faydasını daha cok görmüş olabilir ama bana pek yaramadı galiba.clean and clear peelingi ona göre daha güzel gekdi bana.
kissedyou
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Candy1 » Sal Mar 25, 2008 3:26 pm

banada clean serisi iyi gelmiyoo :lol:
Kullanıcı avatarı
Candy1
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen malenkiy » Sal Mar 25, 2008 5:13 pm

clean&clear'ın peelingini ben de kullandım hatta duruyo hala evde var, kötü bi etkisi olmadı ama çok işe yaradı da diyemem bende.. ama diadermine'in temizleyicisiyle yıkadıktan sonra siyah noktaların belirgin derecede renginin açıldığını farkediyorum, üstünde 4 haftada siyah noktalarda gözle görülür azalma diyo, bende işe yaricak gibi geliyo, onun haricinde de cilde bi duruluk berraklık getiriyo. tabi ki herkesin cilt tipi farklı herkes başka bişeyden memnun kalır genellikle denemeden bilemiyoruz pek :dontknow:
Kullanıcı avatarı
malenkiy
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen bernayben » Sal Mar 25, 2008 6:04 pm

kızlarr merhaba. benim cildimde de yaklaşık 1,5 ay öncesine kadar siyah nokta,sivilce ve sivilce izlerim vardı. la roche posay effaclar serisini düzenli olarak kullanıyorum. ve şuanda ciddi anlamda cildimde düzelme var gözeneklerim küçüldü ve siyah noktalarım neredeyse yok gibi yanağımda birkaçtane de çukurluk vardı(dayanamayıp sivilcelerimi sıkmaya çalıştığım için) o çukurluklar da küçülmeye başladı.kendimi çok çok iyi hissediyorum artık. tavsiye ederim bu ürünleri. effaclar serisi mikro soyucu özelliğe sahip olduğundan cildi soyarak iyileştiriyor. izler siyah nokta sivilce ve lekelere karşı çok faydasını gördüm. paylaşmak istedim sizlerle..sevgiyle kalınn :bye:
Kullanıcı avatarı
bernayben
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen clostridium » Çrş Mar 26, 2008 3:41 pm

bernayben,çok sevindim canım,ben de clinique bitince la roche ye gececeğim.sen hangilerini kullandın canım?yeni sivilcelerin çıkıyor mu peki yoksa bitti mi??bu arada lrp nin fondoteni karma ciltlere oluyor mu kullanan var mı?? :blushing:
Kullanıcı avatarı
clostridium
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen bernayben » Çrş Mar 26, 2008 4:45 pm

clostridium yazdı:bernayben,çok sevindim canım,ben de clinique bitince la roche ye gececeğim.sen hangilerini kullandın canım?yeni sivilcelerin çıkıyor mu peki yoksa bitti mi??bu arada lrp nin fondoteni karma ciltlere oluyor mu kullanan var mı?? :blushing:

cnm ben lrp nin effaclar serisinin yüz yıkama jeli, tonik, effaclar k kremi ve effaclar matt nemlendirici ve matlaştırıcı kremini ayrıca +50 faktörlü güneş sütünü kullanıyorum. tabii düzenli olarak kullanmak gerekiyor. hala devam ediyorum cnm ama büyük ölçüde düzeldi cildim. yeni sivilcelere gelince, tek tük minicik çıkıyor o da normal çünkü henüz 1,5 ay fln oldu kullanmaya başlayalı. tam etkisini görebilmemiz için 2-3 ay düzenli bir şekilde kullanmamız gerekiyormuş. tabiiki cildin problem derecesine göre.. ben memnun kaldım bu ürünlerden gün geçtikçe farkı anlayabiliyorum. umarım yardımcı olabilmişimdir cnm. :bye:
Kullanıcı avatarı
bernayben
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen malenkiy » Çrş Mar 26, 2008 6:18 pm

kızlar az önce nette şaşırtıcı bi araştırma okudum diadermine'le ilgili bilgi de var içinde. aynen aktarıyorum buraya:

Kırışıklık Kremleri Gerçekten İşe Yarıyor mu?
Sinem Güner (Güzellik - Cilt Editörü)
04/01/2007
Cilt Bakım Endüstrisi bütün dünyada çoklu milyar $’lık bir endüstri. Her geçen gün de yeni buluşlar, yeni ürünlerle gelişiyor. Çünkü yaşlanmanın etkilerini tersine çevirme ihtimali olan bir tüp veya bir şişe ürün için, tonla para dökmeye hazır olan pek çok kadın – ve de pek çok erkek – var. Ama gerçekte kremler ne kadar yararlı?

Ocak ayında ABD’deki Consumer Reports (Tüketici Raporları) dergisi bir araştırma başlatıyor. Bu araştırma kırışıklık kremlerinin gerçekten işe yarayıp yaramadığını test etmek şeklinde olacak. Ama bu kolay bir iş değil. Çünkü, gerçekleştirilmesi oldukça zor bir test. Bu klinik bir takibe oldukça yakın bir süreç çünkü bu ürünlerin pek çoğu kullanıcıların vücutlarında, bir çeşit biolojik etkileri olduğu iddiasındalar. Consumer Reports’un cevabını aradığı sual ise; “250 dolarlık bir krem, gerçekten de 20 dolarlık bir kremden üstün mü?”

Consumer Reports’un bildirdiğine göre, teste tabi tutulan kremleri Avrupa’da kozmetik değerlendirmeler üzerine uzmanlaşmış ve laboratuarlarda eğitim görmüş 200 farklı bayan uzman inceliyor. Bu bayanların çoğunluğu beyaz tenli, çizgi ve kırışıklıklar konusunda hassas ciltlere sahip orta-yaşlı (30 ila 70 yaşları arasında) bayanlar.

Testlerde kullanılmak üzere seçilen ürünler 38 dolarlık (Olay’in iki adet yenileme ürününü) kremlerle, 335 dolar (La Prairie's Cellular kremi) arasında değişen fiyat aralığında, süper marketlerde sunulan kremler ya da özel dükkanlarda satılan prestijli markalara gibi pek çok ürün bulunuyor

Deneklere ya bir adet ürün veya eğer ürünü üreten şirket iki adet ürünün birlikte kullanılmasını tavsiye ediyorsa (Yenilenme ürünlerinde durum böyle) bir ürün gündüz, bir ürün gece kullanılmak üzere iki ürün verildi. Denekler, yüzlerinin bir tarafına ürünü, diğer tarafına ise, herkesin ortak kullandığı ve sadece kontrol amaçlı, kırışıklık giderici iddiası olmayan bir nemlendirici sürdüler.

Deneklerin alışık oldukları makyaj ve temizleme işlemlerini yapmalarına izin verildi ancak, extra bronzlaştırıcı kullanmalarına izin verilmedi ve test başlamadan bir süre önce de normalde kullandıkları nemlendirici ürünü bırakmaları şart koşuldu.

Test 12 hafta boyunca devam etti. Çünkü uzman dermatologlara göre, bir değişiklik söz konusuysa, gözlem açısından bu süre gerekli. Teste tabi tutulanlar için testten önce, test süresince ve 12 haftalık testten sonra çeşitli değerlendirmeler yapıldı. Testlerin gerçekleştirilmesi ve ve verilerin analizi dahil tüm proje yaklaşık olarak 10 ay sürdü.

Test sonrası değerlendirmeler iki şekilde yapıldı. Laboratuar cihazları kırışıklık derinliğini ve cildin pürüzlülüğünü (santimetrenin 2400’de 1’i kadar bir hassasiyetle) ölçebilecek yüksek teknolojili ptik sistemler kullanıyorlardı. Bu cihazlar ile çizgilerin en belirgin olduğu bölgelerde tarama yapıldı (göz ve ağız çevresi). Ayrıca testten önceki ve testten sonra çekilen binlerce fotoğraf üzerinde de detaylı incelemeler yapıldı.

Enteresan bir biçimde hem makineler hem de araştırmacılar (istatistikçiler) aynı şeyi gördüler. Bayanların yüzlerindeki değişimler yarı yarıya idi –bunlar da temelde çok küçük ilerlemelerdi. Bazı ürünler bazı deneklerde aynı ürünü kullanan diğer deneklere oranla çok daha iyi sonuçlar verdi. Bu da açık bir biçimde her bayanın cildinin uygulanan ürünleri faklı bir şekilde absorbe ettiğini ve farklı reaksiyonlar verdiğini ortaya koyuyor.

Consumer Reports dergisinin New York’taki proje editörü Nancy Metcalf araştırma konusunda şunları söylüyor;

Genel olarak denekler test ettikleri ürünler konusunda pozitif düşünceler sergilediler. Ancak doğruyu söylemek gerekirse kullandığınız hiçbir ürün sizi 30 yaşındaymışsınız gibi gösteremeyecektir.

Benim açımdan en enteresan olan ise Testin sonunda, genel toplamda en çok fayda sağlamış gözüken ürünün sadece Avrupa’da satılan Diadermine olması idi. Hem Avrupa hem de A.B.D’de satılan en faydalı ürün ise Olay Regenerist idi. Bu da cildiniz için çok uygun olacak muhteşem bir ürünü eczanelerde de bulabileceğiniz anlamına geliyor. Aslına bakarsanız, test sonuçlarına göre en üst sırada yer alan dört üründen ikisi hipermarket markalı ürünlerdi.

Test sonuçlarına göre en az etkin olanlar ürünlerden birisi ise aynı zamanda en pahalısı olan La Prairie Cellular ürünü idi.

Krem kullandığınızda, siz kendinizde göze çarpan bir değişiklik olsun ümidindesiniz ve arkadaşlarınızın size ve cildinize baktığında değişimi fark etmelerini bekliyorsunuz. Ancak kırışıklıklar sonuçta bir hastalık veya sağlık sorunu değiller, ve bunu böyle görmeniz bu bakış açısına sahip olmanız gerekiyor.

Kırışıklıkları yok etmektense başlangıçta durdurmak ve ilerlemelerini engellemek çok daha basittir. Bize çalışmamızda yardımcı olan dermatologlardan birisi korumanın bir numaralı unsur olduğunu söyledi, yani labaratuarda aldığımız sonuçların yanında, makalemize ayrıca bir de kırışıklıklardan korunmak için yapılması gerekenler listesi ekledik.

Dergi, bu önleyici önlemleri şöyle sıralıyor;
• Güneş kremi kullanın: Tüm sene boyunca kullanın ve SPF’si yükske kremlerin daha iyi koruma sağladıklarını da unutmayın.

• Yüzünüzü gölgede tutun: Bir şapka ve güneş gözlükleri yardımıyla yüzünüzü güneşten koruyun.

• Bronzlaşma salonlarından ve solaryumlardan uzak durun: Sadece bronzlaşma spreylerini kullanın ancak üzerine mutlaka güneş kremi de uygulayın.

• Siagarayı bırakın: Tütün cilde zaralı etkileri bakımından güneş ışığının hemen arkasından ikinic sırada gelmektedir.

Evet Consumer Reports dergisinin bu önemli araştırmasının sonucu şöyle özetleyebiliriz,
ü Kremlerden çok fazla bir şey beklememizin yanlış olduğu
ü Kremin 30 ya da 250 $’lık (yani 50 YTL 400 YTL) olmasının yani fiyatının bir şey fark etmediği
Kullanıcı avatarı
malenkiy
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Candy1 » Prş Mar 27, 2008 9:15 am

Canım paylaşımın için saol...Buna benzer şeyler başka ürünler hakkındada duymuştum
Kullanıcı avatarı
Candy1
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen malenkiy » Prş Mar 27, 2008 12:21 pm

rica ederim canım. sen hangi ürünler hakkında neler duydun? ben bunu hep düşünmüşümdür zaten, mesela dermokozmetik ürünlerin içinde belki de en uygun fiyatlı olan la roche posay'dir ama sanırım en kalitelisi ve güveniliri de odur, çok daha pahalı olan başka markalara göre daha fazla övgü alıyo. sanırım ürün kalitesiyle fiyatın pek bi bağlantısı yok... ben de diadermine'e şüpheyle yaklaşmıştım eczane ürünü değil ve de ucuz diye ama ummadığım kadar memnun kaldım. aslında piyasaya çıktığı ilk 50 yılda sadece eczanelerde satılmış ama sonraki 50 yılda dağıtım ağını genişletmişler, avrupada tercih edilen ilk 3 cilt bakım markasından biriymiş ve yurt dışında burda olduğundan daha pahalıymış neden anlamadım ama.. :innocent:
Kullanıcı avatarı
malenkiy
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Candy1 » Prş Mar 27, 2008 12:24 pm

mesela makyaj malzemelerinde de canım istediğimiz performansı onlarca para döktüğümüz ürünlerden alamıyoruz..Halbuki uzuz olan ürünler bazen taş çıkartıyolar bu ürünlere...
Bence uzuluğu yada pahalılığı değil kullanışlı olması önemli ..Devamının gelmesi önemli..
Kullanıcı avatarı
Candy1
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen malenkiy » Prş Mar 27, 2008 12:27 pm

hmm evet canım kesinlikle haklısın ben de aynı şeyi düşünüyorum gerçekten fiyat sadece bi pazarlama taktiği kaliteyle hiç alakası yok, tekstilde de hep öyle değil mi maliyeti aynı olan aynı ürünleri bi marka düşük fiyata satarken başka marka on katına satıyo çoğu zaman
Kullanıcı avatarı
malenkiy
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Candy1 » Prş Mar 27, 2008 12:32 pm

Aynen öyle canım...Herşey ticarete döküldü zaten .Kozmetikdede böyle :)
Kullanıcı avatarı
Candy1
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen malenkiy » Prş Mar 27, 2008 12:35 pm

bu arada ben hala purity'den memnunum iyi gidio :lol: minik bi sivilcem çıktı yeni ama önceden olsa herhalde daha büyük çıkardı bu küçük bişiy. hem bi anda bitmez heehalde çıkması değil mi? onun haricinde öncekilerin minik izleri gittikçe iyileşmeye devam edio ve cildim gittikçe duru ve berrak görünüo aydınlık görünüo.. :lol:
Kullanıcı avatarı
malenkiy
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Candy1 » Prş Mar 27, 2008 12:40 pm

canımmm senin için sevindim süper haber...Bende elimde lorealin pure zone serisi var 1 haftadır onu bitirmeye çalışıyorum ...8 AY önce almıştım bu seriyi kullanıyorum ..(İçinde 3 adımlık peeling,tonik ve yağsız kremi var) .Çünki verdiğim paraya yazık olucak ..Bunu bitirmeden diğerine başlamak istemedim önümüzdeki ay biter sanırım .Pruty serisini alıcam bunu bitirince bende... Lorealın ki şuanda iyi gidiyo cildimde sivilce yapmadı ama Pruty ii denemek çok istiyorum

malenkiy yazdı:bu arada ben hala purity'den memnunum iyi gidio :lol: minik bi sivilcem çıktı yeni ama önceden olsa herhalde daha büyük çıkardı bu küçük bişiy. hem bi anda bitmez heehalde çıkması değil mi? onun haricinde öncekilerin minik izleri gittikçe iyileşmeye devam edio ve cildim gittikçe duru ve berrak görünüo aydınlık görünüo.. :lol:
Kullanıcı avatarı
Candy1
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen malenkiy » Prş Mar 27, 2008 12:43 pm

canım benim elimde o kadar çok alıp alıp stokladığım temzileyici kaldı ki çok maymun iştahlıyım :cry: senin de purity hakkında yorumlarını sabırsızlıkla bekliyorum. bende köpüren temizleme yastıklarını seyahate giderken alıp denemeyi düşünüyorum pratik olur diye
Kullanıcı avatarı
malenkiy
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Candy1 » Prş Mar 27, 2008 12:49 pm

Köpüren yastıklara bende bakıcam canım pruty serisini alırken..BUnlar bi an önce bitsede bende alıp başlasam :P ama toniğim çok az kaldıı en fazla 2 haftaya biter sanırım ..Biter bitmez pruty alıcam ..ALınca gelişmeleri yazarım zaten canımm ..Süvari kozmetikte buldum bunu vitrinde hatta bu ay Onun için bulmam kolay oldu ..Artık yerini biliyorum içim rahat
Kullanıcı avatarı
Candy1
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen lasoledad » Prş Mar 27, 2008 2:12 pm

arkadaşlar ben de bayağ ürün kullandım sanırım bu sivilceler için ama ben büyük çaplı bi para harcamadım diadermine kullandım düzenli sabah akşam kullanınca gerçekten etkili bi ürün,sonra proactiv kullandım o da güzel di cildime iyi gelmişti,şimdi olay kullanıyorum bundan pek memnun değilim ama o kadar üründen sonra anladım ki cilt yapıyorsa engel olamıyoruz çünkü küçük bi ara verdiğin an pat yine alnımda bi sürü sivilce çıkıyor sinir oluyorum :angryfire
Kullanıcı avatarı
lasoledad
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen malenkiy » Prş Mar 27, 2008 2:23 pm

canım haklısın cilt yapıyo tabi ama benim cildim aslında yağlı değil hatta yanak bölgesi çok kolay kurur ve çıkan sivilceler de yanak bölgesinde çıkar hep.. doktorlar hep stresten dedi zaten ergenlik döneminde hiç çıkmadı sivilcem kaymak gibiydi. diadermine'i aldığım yerdeki uzman nemi olmayan ciltte cilt kendini korumak için fazla yağ salgılamaya başlar demişti belki de ondan oluyo.. diadermine'den senin de memnun kalmana sevindim canım.
Kullanıcı avatarı
malenkiy
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen esraexx » Prş Mar 27, 2008 2:24 pm

canım olaydan bende memnun değilim özellikle ışıltı veren losyonu varya yüz için o sürünce yüzüm bir tuhaf oluyor şimdi arayış içindeyim logona ve la roche posay arasında kararsızım tam logonaya karar veriyorum la roche un effacler serisi övülüyor kararsızım :cry:
Kullanıcı avatarı
esraexx
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen lasoledad » Prş Mar 27, 2008 11:57 pm

işin tuhafı da bu benimde ergenlik dönemimde bi tane bile yoktu nolduysa sonradan cozuttu cildim :lol: kesin ya stress ya da dediğiniz gibi cilt nem dengesi için yapıo ama yapmasın ya kaç yaşına geldim yeter :crybaby:
Kullanıcı avatarı
lasoledad
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen malenkiy » Cum Mar 28, 2008 9:48 am

canım aynen yaa ben de nazar değdirdiler diyorum çünkü her görenin ayy ne kadar güzel cildin var diceği kadar güzeldi cildim porselen gibi derlerdi :cry:
Kullanıcı avatarı
malenkiy
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen cigtanesii » Cum Mar 28, 2008 10:20 am

masallah sana o zaman :yeah:
Kullanıcı avatarı
cigtanesii
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen malenkiy » Cum Mar 28, 2008 11:14 am

canım çok sağol :lol: keşke zamanında da deselerdi senin gibi :crybaby:
Kullanıcı avatarı
malenkiy
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen smyrnali » Cum Mar 28, 2008 1:11 pm

mrb...skinceuticals diye bi marka duydunuzmu? bugün eczacı kadın söyledi. fiyatı baya fazla ama iyi gelecekse alıyım diyorum. sivilce izleri için bi ürün.yani çukur değil ama cildim çok hassas olduğu için kızarıklıklar kalıyo.bu konuda bilgisi olan beni aydınlatırsa sevinirim :lol: tabi bildiği herhangibi yöntem varsa ona da açığım :)
smyrnali
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen malenkiy » Cum Mar 28, 2008 6:14 pm

canım benim alışveriş yaptığım eczanem de satıyo o markayı kullanmadım ama iyi bi marka olduğunu düşünüyorum. bide eğer izlerin kırmızılık şeklindeyse fazla takma kafaya çünkü kırmızılıklar eninde sonunda geçiyo diye biliyorum, benim çok yakın arkadaşımın bütün yüzü kıpkırmızıydı hatta roaccutane kullandı iz kaldı ama çukurluk şeklinde kırmızılık hiç yok.. ki bi doktor da söylemişti kırmızı izlerin geçme süresi kişye göre değişir bazı sivilcelerin yeri tam olarak 2 senede ancak geçebilir diye, ama korkma sonuçta kırmızı izler geçiyo...
Kullanıcı avatarı
malenkiy
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen smyrnali » Cum Mar 28, 2008 7:34 pm

teşekkür ederim...evet çukur olmadığı için fondotenle kapatınca pürüzsüz oluyo mesela. ama fondotene bağımlı yaşamak sinir bozucu :roll: fondotenim korumalı ama extra olarak bi güneş koruyucu kullanmıyorum.20 faktörlük bi tane alırsam hem nemlendirirmiş hemde kızarıklıkları azaltırmış. bakalım...bi bu kaldı denemediğim :lol:
smyrnali
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ofelya » Cum Mar 28, 2008 11:09 pm

selam markalar bölümünde fikrimi yazmıştım.ama tavsiyem öncelikle testerını iste.belki sana iyi gelir :bye:
ofelya
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen posh123 » Çrş Nis 02, 2008 10:51 pm

bana da acil çözüm lazım daha doğrusu anneme, lekeler dediğimiz şey yaşlılık lekeleri ile aynı şey midir?

Annemde kahverengi lekeler çıktı..expigment filan kullansa sorun çıkar mı ? Gunes lekelerine iyi gelmişti sonuçta ama..ne onerebilirsiniz kızlar lütfen acil cevap ... :innocent:
Kullanıcı avatarı
posh123
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen lasoledad » Çrş Nis 09, 2008 4:22 pm

kızlar ya ben olay den nefret ettim sivilcelerim daha da çoğaldı tavsiye eden kişiye gösterdim sana yeni bi ürün verelim gel dedi ne kadar düşünüolar bizim cildimizi böyle :angryfire ben şimdi ya diadermine e dönücem ya da çok övülen la roche posay alıcam sizce hangisi?
Kullanıcı avatarı
lasoledad
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen babylin » Çrş Nis 09, 2008 10:04 pm

bence la roche ,kesinlikle daha güvenilir
:yeah:
Kullanıcı avatarı
babylin
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen bernayben » Prş Nis 10, 2008 11:37 am

bence de La roche posay :yeah:
Kullanıcı avatarı
bernayben
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Shileck » Prş Nis 10, 2008 6:51 pm

Ben la roche posay kullanmadım ama diadermine kullandım ki zaten hala da kullanıyorum ve sivilcelerim bayağı azaldı sayesinde bence diadermine ;)
Kullanıcı avatarı
Shileck
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen lasoledad » Prş Nis 10, 2008 7:58 pm

peki benim cildim karma alnımda çoğunlukla sivilcelenme çok nadir çenemde çıkıo hangi ürününü tavsiye edersiniz la roche posay ürünlerinden?
Kullanıcı avatarı
lasoledad
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ishita » Cum Nis 11, 2008 11:02 am

kizlar yuzum için tretin kullanıyorum soyulma yapıyor o nedenle gunduz için gunes korumalı bi nemlendiric kullanmam gerekiyor sanırım yalnız spfli bi nemlendiricim olmadıgı için diorun spf35li yüz içn olan gunes kremini kullanmayı dusunuyorum sizce olumsuz bir etkisi olur mu?
ishita
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen oread » Cum Nis 11, 2008 12:17 pm

ishita yazdı:kizlar yuzum için tretin kullanıyorum soyulma yapıyor o nedenle gunduz için gunes korumalı bi nemlendiric kullanmam gerekiyor sanırım yalnız spfli bi nemlendiricim olmadıgı için diorun spf35li yüz içn olan gunes kremini kullanmayı dusunuyorum sizce olumsuz bir etkisi olur mu?

yok canım olumsuz bir etkisi olacağını sanmıyorum. Ben de tretin kullanıyorum, şu sıralar güneş çok fazla olmadığından 25faktörlü güneş kremi sürüp çıkıyorum yeterli oluyor bana bir olumsuzlukla karşılaşmadım 4.haftam şuan ;) sen ne zamandır kullanıyorsun?
Kullanıcı avatarı
oread
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ishita » Cum Nis 11, 2008 1:40 pm

cnm ben 1 haftadır kullanıyorum. alnım burnun ve dudak cevrem soyulmaya basladı. ozellikle burun cevremi cok acıttıgı için oraya surmuyorum artık kremi.

sen bayadır kullanıyormussun sende ne gibi etkileri oldu? sivilceleri ve izlerini gecirdimi? bir de hani ufak isilik gibi yag bezeleri oluyor onlara etkisi oldumu kremin? ben gece yatmadan suruyorum kremi sen gunduz için gunes koruyucu dısında nemlendirici kullanıyormusun? cok soru sordum sana :)
ishita
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ilaydaselen » Cum Nis 11, 2008 8:58 pm

slm arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım.benim sormak istedim birşey var
acnlyse kulanmaya başladım 2 gün oldu yüzümde sivilce yoktu fakat güneş lekesi vardı.
yüzümde sivilce gibi kızarıklıklar çıktı bu normalmi ve yüzümü neyle yıkayacım
bir sabun markası verirseniz çok sevinirim.bende sizinle kulandığım bir ilacı paylaşmakistiyorum.
1haftada 4 külo veriliyor .süper bir ilaç iştahı tamamen kapatıyor bol su içiriyor
süper bir ilaç arkadaşlarımda kulanıyor bir arkadaşım 1 kutuda 13 külo verdi.yani 4haftada.
kadınların en çok sevindi şey külo vermek.ama diyet listeleri çok sıkıcı ama bu ilaç çok zametsiz
iştahı yok ediyor. :lol:
Kullanıcı avatarı
ilaydaselen
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen cigtanesii » Pzt Nis 14, 2008 11:28 am

kkatli ol bence zayıflama ilaçlarının cok yan etkileri vardır hatta birçoğu piyasadan kaldırılmıştır bundan dolayı herkes kafasına göre kullanmasın saglık bu sonucta dikkat derim ben :yeah:
Kullanıcı avatarı
cigtanesii
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen missceren » Pzt Nis 14, 2008 11:56 am

lasoledad yazdı:kızlar ya ben olay den nefret ettim sivilcelerim daha da çoğaldı tavsiye eden kişiye gösterdim sana yeni bi ürün verelim gel dedi ne kadar düşünüolar bizim cildimizi böyle :angryfire ben şimdi ya diadermine e dönücem ya da çok övülen la roche posay alıcam sizce hangisi?

canım bence ilk başta diadermine al çünkü o daha uygun.birine uyan birine uymayabilio.burdaki bi çok kişi la roche posay aldı ve memnun kaldılar benimse şuan yüzümdeki kırmızı lekelerin en büyük sorumlularından biri o :roll: o yüzden denemek lazım diadermine de beğenilen bi marka.bir de ben neutrogena kullanıyorum acnelysele birlikte sivilce çıkmıyor artık.geçen gün louis witmer gibi bi markanın peelingi her ne kadar sivilce çıkarmış olsada böle ekstra durumlar dışında çıkmıo diyim :angryfire ama ben de ne yazık ki sivilce lekelerine tam bi çözüm bulamadım.çukurluklar fln yok neyseki ama kırmızı lekeler var :cry:
Kullanıcı avatarı
missceren
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ilaydaselen » Pzt Nis 14, 2008 3:13 pm

YA BU MELHEM YÜZÜMÜ MAFETİ YÜZÜM KIPKIRMIZI CE CANIM ÇOK YANIYOR.DIŞARI BİLEÇIKAMIYORUM
MERAK BAŞIMA NE İŞLER AÇTI İMDATTTTTTTTT :crybaby:
Kullanıcı avatarı
ilaydaselen
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen EnchanteD » Pzt Nis 14, 2008 3:22 pm

missceren yazdı:
lasoledad yazdı:kızlar ya ben olay den nefret ettim sivilcelerim daha da çoğaldı tavsiye eden kişiye gösterdim sana yeni bi ürün verelim gel dedi ne kadar düşünüolar bizim cildimizi böyle :angryfire ben şimdi ya diadermine e dönücem ya da çok övülen la roche posay alıcam sizce hangisi?

canım bence ilk başta diadermine al çünkü o daha uygun.birine uyan birine uymayabilio.burdaki bi çok kişi la roche posay aldı ve memnun kaldılar benimse şuan yüzümdeki kırmızı lekelerin en büyük sorumlularından biri o :roll: o yüzden denemek lazım diadermine de beğenilen bi marka.bir de ben neutrogena kullanıyorum acnelysele birlikte sivilce çıkmıyor artık.geçen gün louis witmer gibi bi markanın peelingi her ne kadar sivilce çıkarmış olsada böle ekstra durumlar dışında çıkmıo diyim :angryfire ama ben de ne yazık ki sivilce lekelerine tam bi çözüm bulamadım.çukurluklar fln yok neyseki ama kırmızı lekeler var :cry:

Clinique Post Blemish 'i denedin mi?
Ben uzun zamandır kullanmamıştım iki gün önce elime geldi sürdüm kırmızı lekelerin üstüne iki gecedir bugün baya hafiflemiş..
Kullanıcı avatarı
EnchanteD
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen lasoledad » Pzt Nis 14, 2008 3:27 pm

missceren yazdı:canım bence ilk başta diadermine al çünkü o daha uygun.birine uyan birine uymayabilio.burdaki bi çok kişi la roche posay aldı ve memnun kaldılar benimse şuan yüzümdeki kırmızı lekelerin en büyük sorumlularından biri o :roll: o yüzden denemek lazım diadermine de beğenilen bi marka.bir de ben neutrogena kullanıyorum acnelysele birlikte sivilce çıkmıyor artık.geçen gün louis witmer gibi bi markanın peelingi her ne kadar sivilce çıkarmış olsada böle ekstra durumlar dışında çıkmıo diyim :angryfire ama ben de ne yazık ki sivilce lekelerine tam bi çözüm bulamadım.çukurluklar fln yok neyseki ama kırmızı lekeler var :cry:

canım sağol yardımın için işte merak kediyi öldürür misali ben diadermine kullanmıştım gerçekten iyi gelmişti ama şimdi çok övülünce la roche posay markasınıda merak etmeden duramıyorum :D teşekkürler yine de :)
Kullanıcı avatarı
lasoledad
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen posh123 » Pzt Nis 14, 2008 3:32 pm

posh123 yazdı:bana da acil çözüm lazım daha doğrusu anneme, lekeler dediğimiz şey yaşlılık lekeleri ile aynı şey midir?

Annemde kahverengi lekeler çıktı..expigment filan kullansa sorun çıkar mı ? Gunes lekelerine iyi gelmişti sonuçta ama..ne onerebilirsiniz kızlar lütfen acil cevap ... :innocent:

kızlar bunun cevabını bilen yok mu
Kullanıcı avatarı
posh123
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen missceren » Pzt Nis 14, 2008 3:52 pm

EnchanteD yazdı:
missceren yazdı:

Clinique Post Blemish 'i denedin mi?
Ben uzun zamandır kullanmamıştım iki gün önce elime geldi sürdüm kırmızı lekelerin üstüne iki gecedir bugün baya hafiflemiş..

cilt bakımında ii bulduğum bi marka ama hiç denemedim.teşekkürler tavsiyen için bi bakiyim buna da :bye:
Kullanıcı avatarı
missceren
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ofelya » Pzt Nis 14, 2008 6:39 pm

posh123 yazdı:
posh123 yazdı:bana da acil çözüm lazım daha doğrusu anneme, lekeler dediğimiz şey yaşlılık lekeleri ile aynı şey midir?

kızlar bunun cevabını bilen yok mu

yaşlılık lekeleri 50 ve 55 ten sonra çıkabilir silik açık renkli ben gibi olurlar.ama doktor görürse daha iyi olur.belki kullanılan bir deterjan veya el kremide yapabilir...mesela off sinek kovar annemin ellerini lekelendirdi :roll:
ofelya
KoKoŞ
KoKoŞ

ÖncekiSonraki

Dön Cilt Bakımı Ürünleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 7 misafir