Contractubex

Cilt Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: zoix, Pixie79, luthien

Re: Contractubex

Mesajgönderen surella » Sal Ağu 12, 2008 12:38 am

canım bu ilacı ben de sivilcelerden oluşan çukurlara uygulamak için aldım ama bi türlü düzenli kullanamadım. devamlı yalnız uzun soluklu kullanılırsa iyi gelir diye düşünüyorum
surella
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen prenseslove » Prş Ağu 14, 2008 1:23 am

merhaba arkadaşlar...Ben aranıza yeni katıldım ve contractubex hakkında yazdığınız yazıları okudum ve bir kaç şey soranlar olmuş daha evvel onlarada yanıt vermek istedim...Benimde cildimde bazı çatlaklar oluştu...Bu çatlaklar için doktorum 3 ay süre ile bunu sürmemi ve ayda 1 kontrole gitmemi söyledi...Eczacı tanıdığımda var çok iyi geldiğini o da söyledi...1 haftadır sürüyorum ve daha şimdiden sanki belli belirsiz pembelikler yok oluyor...Hoş bazı doktorlarda iyi gelmez çatlaklara diyorlar ama bu gittiğim doktor ailemin tüm sorunlarını şuana kadar iyileştirdi uzman bu konuda da etkili olacağını düşünüyorum...Hepinize kolay gelsin...
prenseslove
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen noone » Prş Ağu 14, 2008 8:54 am

ben dikiş izi için kullanmıstım, ustelik akut dönemde kullandım..bence abartılıyor, cok da bırsey vaad etmıyor bence , veya ben cok sey ummusum
noone
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen burhannnn » Cmt Ağu 16, 2008 9:12 pm

arkadaslar ben halen kullanıyom.bendede bişiey yok..benmkisi sadece yara izi.dikiş yok.bekliyom.sabrediyom.lazerli derbamrazyon yaptırmak istiyom.ama inş conractubexde fayda saglar.. :confused:
burhannnn
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen papilya » Prş Eyl 11, 2008 6:59 pm

Contractubex i bende göğüsümün altındaki bir beni aldırdıktan sonra kullandım bir süre ama düzenli kullanım ve sabır istiyor, ben ne yazıkki düzenli kullanmadıgım için tamamen geçmedi ama hafifledi diyebilirim.
Kullanıcı avatarı
papilya
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen cdnunay » Çrş Eyl 24, 2008 10:13 pm

merhaba ben de yüzümde kullandım bugün sadece 4 saat kadar kaldı yüzümde ama kızardı ve birçok kabartı çıktı ve çok kaşınıyor hatta şu an kaşıntısından duramıyorum umarım yarın geçmiş olur bence dikkatli kullanın. :dontknow:
cdnunay
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen hayella » Çrş Eki 22, 2008 1:55 pm

Selam kızlar :)

ben yüzümdeki ve vücudumdaki tehlikeli "ben"leri aldırmıştım. Dermatoloğum vermişti bu kremi. Yara izi geçirici bir krem.

İSterse yaranızın oluşunun üzerinden 2 yıl geççmiş olsun kullanabilirsiniz. Önemli olan mutlaka ovarak dağıtmak. Çünkü amaç onu yüze sürmekle beraber ordaki kan dolaşımını artırmak. Kan dolaşımını hızlandırmazsanız işe yaramaz benden demesi. MUtlaka hafifçe 2-3 dakika orası pembeleşene kadar ovalayarak yedirin. ve en az 1,5 ay gece gündüz yapmalısınız bu işlemi.

Ben sadece yüzümdeki bir tek yere yaptım. (bir çok ben alındı) İnanmıycaksınız ama orası sanki ameliyat olmamış gibi diğerleri aynen yara izi olarak duruyor. :( Kesinlikle ve de şiddetle tavsiye ederim.

Kaşıntı normal, içinde soğan zarı bulundurduğu için her ciltde rahat olmuyor malesef bende acaip kaşınıp kabarıyorum :D
Kullanıcı avatarı
hayella
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mavisu » Sal Eki 28, 2008 8:30 am

kızlar peki bu ilaç sivilce izlerini geçirimi ? sivilce izleri için kullanan arkadaşlar varmı? deneyimlerinizi paylaşabilirmisiniz şimdiden teşekkürler
Oğluşumla tanışmama çok az kaldı :)))
Kullanıcı avatarı
mavisu
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen blueangel84 » Sal Eki 28, 2008 9:51 am

evt ben de aynı sorunun cevabını bekliyorum hevesle.kırmızı sivilce lekelerine iyi gelebilir mi acaba.
Kullanıcı avatarı
blueangel84
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen hayella » Sal Eki 28, 2008 11:32 am

"Hipertrofik ve keloidal skarlar, operasyon, amputasyon, yanık ve kaza sonrası hareket kısıtlayıcı ve görüntü olarak rahatsızlık verici skarlar, Dupuytren kontraktürü, travmatik tendon kontraktürü ve skatrisyel skarların tedavisinde endikedir."

"Hekim tarafından başka şekilde önerilmedi ise Contractubex® jel günde birkaç kez skar dokusu üzerine, jelin tam penetrasyonu sağlanacak şekilde masaj ile uygulanır. Sert, eski skarlar için Contractubex® jel, gece boyunca oklüzyon ile uygulanabilir. Mevcut skar ve kontraktürün boyutlarına göre tedavi haftalar veya aylarca sürebilir. Çocuklarda ve geniş yüzeyi tutan skarlarda tedavi sonucu özellikle iyidir. Skar oluşumunu engellemek ve en iyi sonucu almak için tedaviye, derideki bir hasar sonrası, o bölgedeki epitelizasyonu takiben hemen başlanmalıdır. Bu durumda, keloid gelişimine predispozan hastalarda dahi keloid gelişimi önlenebilir."

Hertürlü skarda geçerlidir. (Sivilce dahil)

Ancak gecmeyen bir egzamanız var ise onun için doktora danışın ;) Yara izi ile egzama başka şeylerdir.
Kullanıcı avatarı
hayella
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Niennabebek » Pzr Kas 02, 2008 11:45 pm

PEKİ KIZLAR BU KREM ÇATLAKLARIDA YOK EDER Mİ DENEYEN VAR MI ?? FİYATI NE BUNUN ?
Kullanıcı avatarı
Niennabebek
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen amanitaverna » Pzt Kas 03, 2008 8:02 pm

slm kızlar youn bi roaccutanne tedavisinden sonra bnde sivilceler geçti ama kırmızı sivilce izleri kaldı bunun için youn bi araştırma içerisindeym doktor bile şaştı diebilirim bugün dr a gttm gtmeden önce forumu okumuştum ve contractubex in ii gelip gelmediğini sordum o da zarar wermeyeceği kesin yararıda olabilir kullan dedi bide bna differin kremi kullanmamı istedi bazı arkadaşlar sivilcelerini(!) gstermiş açıkcası kusura bakmasınlar da sadece gldüm bnm öle bi cildim olsa aslaa böle uraşmam bnmki ciddi ciddi sivilce izleri çnkü. yaklaşık 8-10yıldr bu işle uraşıorum we çok araştırma yaptım kullanmadığım ilaç ot kozmetk neredeyse kalmadı diebilirimmm neredeyse uzman doktor kdr bilgiliym diebilirim bu konuda ve şunu önerebilirimki kesinlikle öncelkle kaliteli ürünlerle bakım çok önemli ondn sonrada tbii dr gözetiminde doru ilaç. dr un werdiği her ilaç işe yaramayabilio hatta bnm çou zmn öle oldu ama umutszlua kapılmamalıyızz we araştırarak sabrederek deneym sahibi olarakk bzde kendi kendimize bişi yapabilirizz şahsen ben avene ürünlernden çok memnun kaldım özellklede diacneal den tavsiye ederm ayrıca differin ve contractubex i kullanacaım gelişmelerden mutlaka hbr wericem umarım faydasını görürümm :blushing:
Kullanıcı avatarı
amanitaverna
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Niennabebek » Sal Kas 04, 2008 2:38 pm

amanitaverna yazdı:slm kızlar youn bi roaccutanne tedavisinden sonra bnde sivilceler geçti ama kırmızı sivilce izleri kaldı bunun için youn bi araştırma içerisindeym doktor bile şaştı diebilirim bugün dr a gttm gtmeden önce forumu okumuştum ve contractubex in ii gelip gelmediğini sordum o da zarar wermeyeceği kesin yararıda olabilir kullan dedi bide bna differin kremi kullanmamı istedi bazı arkadaşlar sivilcelerini(!) gstermiş açıkcası kusura bakmasınlar da sadece gldüm bnm öle bi cildim olsa aslaa böle uraşmam bnmki ciddi ciddi sivilce izleri çnkü. yaklaşık 8-10yıldr bu işle uraşıorum we çok araştırma yaptım kullanmadığım ilaç ot kozmetk neredeyse kalmadı diebilirimmm neredeyse uzman doktor kdr bilgiliym diebilirim bu konuda ve şunu önerebilirimki kesinlikle öncelkle kaliteli ürünlerle bakım çok önemli ondn sonrada tbii dr gözetiminde doru ilaç. dr un werdiği her ilaç işe yaramayabilio hatta bnm çou zmn öle oldu ama umutszlua kapılmamalıyızz we araştırarak sabrederek deneym sahibi olarakk bzde kendi kendimize bişi yapabilirizz şahsen ben avene ürünlernden çok memnun kaldım özellklede diacneal den tavsiye ederm ayrıca differin ve contractubex i kullanacaım gelişmelerden mutlaka hbr wericem umarım faydasını görürümm :blushing:

amanitaverna çok quzel yazmışsın cnm cok etkilendim cidden ben snn yerinde olsaydım heralde çoktan hayal kırıklıqına uyrayıp aqlardım qüçlü olmak lazım bu tarz şeylerde yılmamak lazım bn sanırım beceremiyorum çok takıyorum kafaya çatlak izlerim var mesela bu contractubex ona iyi qelebilirmi onu denicem bnde
Kullanıcı avatarı
Niennabebek
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen amanitaverna » Çrş Kas 05, 2008 4:05 pm

çatlaklar için kullanan insanları duydmm cnm bnce kulln çnkü doktor yüzüme sürmemde bi sakınca görmediyseki bnm cildim çok hassastr vücutta bi reaksiyon werme ihtimali düşük genedee küçük bi bölgeye uygulayıp snçlarını görmednde fayda war snçta herkesn cilt tipi aynı deill burada yrm yaparkende ona dikkat etmekte fayda war bnce
Kullanıcı avatarı
amanitaverna
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ayseaydin » Pzt Kas 24, 2008 3:48 pm

arkadaşlar yaklaşık 1,5 ay önce benim yüzüm de bi tartışma esnasında derin çizildi ve bir hafta sonra kırmızı bir çizgi oluşmuştu,iz kalır diye korkmuştum ama eczacı bir arkadaşım tarafından contractubex i kullanmam tavsiye edildi.Şu anda yok denecek kadar belirsizleşti ve hala da kullanmaya devam ediyorum ve kesinliklede tavsiye ediyorum çok etkili bir jel.Sanırım bir süre daha kullanmam gerekiyor,bıkmadan usanmadan sizlerde kullanmaya devam edin,şimdiden herkese geçmiş olsun diyorum.
ayseaydin
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen lalisa » Sal Ara 02, 2008 10:56 pm

Ben yüzümdeki sivilceler için cilt doktoruna gitmiştim arkadaşlar.doktor bana yüzümde sivilcelerden kaynaklanan çukurluklar ve izler için contractubex kremini verdi.1 haftaya yakın kullanıorum yüzüm felaket kızardı ve acıyo.sanki soğuktan çatlamışta kızarmış gibi bi görüntü var ve yanıyo umarım çektiklerimin sonucunu ii alırım :angryfire
lalisa
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen hardmannn » Çrş Ara 03, 2008 10:49 pm

bu ilacı yeni aldım.zehirli guatr ameliyatı oldum 4 ay önce fazla fibrinojenden olsa gerek ameliyat bölgesinde kalın bir doku oluştu.rahatsız edici we görüntü bozucu bir durum.arkadaşım kullanmış ilacı etkiliymiş.inş bendede etkili olur ama kaşındırıyor o kesin.:) bide ince bir tabaka oluşturuyor sürülen yerde....guatr ameliyatı geçirmiş olanlar benle irtibata geçerse sewinirim fikir alış werişinde bulunmak isterim..
hardmannn
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen amanitaverna » Cmt Ara 06, 2008 11:43 am

annem 10 sene önce guatr ameliyatı oolmuştu ona estetik dikiş yapıldı öyle çok bariz belli olmuyordu gerçi şimdi yaşının da gereği boyunu hafif sarktığından hiç bişi belli olmuyor sana estetik dikiş yapıldımı bilmiorum ama estetik dikiş olmayınca çok bariz belli oluyorr
Kullanıcı avatarı
amanitaverna
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen qisem » Cmt Ara 06, 2008 12:43 pm

arkadslar oynadğmz sivilcelern yaptığı izlerin (kahverengi iğrenç şeyler ) üzerine sürsek olur mu yoksa daha mı kötü yapar ?
doktora gidicem ama burdaki olanaklar kötü.
oyzden sizin yardımlarınızla ciLdimi güzelleştirmek istyrm. :dontknow: :pray:
Kullanıcı avatarı
qisem
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen aaNNggeeLL » Cum Ara 12, 2008 6:46 pm

slm arkadşlarr contractubexle ilgili yasdklarınız çok güzel şeyler,,,benm kolumda jilet izleri war daha 2gün önce yaptım ve şmdi çok huzursuzum geçirmek istiyorum bu jel sayesnde bunlar geçebilrmi...hem izler daha yeniyen kullanmaya başlarsam bi etkisini görebilrim belki:S
aaNNggeeLL
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

ÖncekiSonraki

Dön Cilt Bakımı Ürünleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir