Contractubex

Cilt Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: zoix, Pixie79, luthien

Re: Contractubex

Mesajgönderen surella » Sal Ağu 12, 2008 12:38 am

canım bu ilacı ben de sivilcelerden oluşan çukurlara uygulamak için aldım ama bi türlü düzenli kullanamadım. devamlı yalnız uzun soluklu kullanılırsa iyi gelir diye düşünüyorum
surella
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen prenseslove » Prş Ağu 14, 2008 1:23 am

merhaba arkadaşlar...Ben aranıza yeni katıldım ve contractubex hakkında yazdığınız yazıları okudum ve bir kaç şey soranlar olmuş daha evvel onlarada yanıt vermek istedim...Benimde cildimde bazı çatlaklar oluştu...Bu çatlaklar için doktorum 3 ay süre ile bunu sürmemi ve ayda 1 kontrole gitmemi söyledi...Eczacı tanıdığımda var çok iyi geldiğini o da söyledi...1 haftadır sürüyorum ve daha şimdiden sanki belli belirsiz pembelikler yok oluyor...Hoş bazı doktorlarda iyi gelmez çatlaklara diyorlar ama bu gittiğim doktor ailemin tüm sorunlarını şuana kadar iyileştirdi uzman bu konuda da etkili olacağını düşünüyorum...Hepinize kolay gelsin...
prenseslove
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen noone » Prş Ağu 14, 2008 8:54 am

ben dikiş izi için kullanmıstım, ustelik akut dönemde kullandım..bence abartılıyor, cok da bırsey vaad etmıyor bence , veya ben cok sey ummusum
noone
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen burhannnn » Cmt Ağu 16, 2008 9:12 pm

arkadaslar ben halen kullanıyom.bendede bişiey yok..benmkisi sadece yara izi.dikiş yok.bekliyom.sabrediyom.lazerli derbamrazyon yaptırmak istiyom.ama inş conractubexde fayda saglar.. :confused:
burhannnn
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen papilya » Prş Eyl 11, 2008 6:59 pm

Contractubex i bende göğüsümün altındaki bir beni aldırdıktan sonra kullandım bir süre ama düzenli kullanım ve sabır istiyor, ben ne yazıkki düzenli kullanmadıgım için tamamen geçmedi ama hafifledi diyebilirim.
Kullanıcı avatarı
papilya
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen cdnunay » Çrş Eyl 24, 2008 10:13 pm

merhaba ben de yüzümde kullandım bugün sadece 4 saat kadar kaldı yüzümde ama kızardı ve birçok kabartı çıktı ve çok kaşınıyor hatta şu an kaşıntısından duramıyorum umarım yarın geçmiş olur bence dikkatli kullanın. :dontknow:
cdnunay
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen hayella » Çrş Eki 22, 2008 1:55 pm

Selam kızlar :)

ben yüzümdeki ve vücudumdaki tehlikeli "ben"leri aldırmıştım. Dermatoloğum vermişti bu kremi. Yara izi geçirici bir krem.

İSterse yaranızın oluşunun üzerinden 2 yıl geççmiş olsun kullanabilirsiniz. Önemli olan mutlaka ovarak dağıtmak. Çünkü amaç onu yüze sürmekle beraber ordaki kan dolaşımını artırmak. Kan dolaşımını hızlandırmazsanız işe yaramaz benden demesi. MUtlaka hafifçe 2-3 dakika orası pembeleşene kadar ovalayarak yedirin. ve en az 1,5 ay gece gündüz yapmalısınız bu işlemi.

Ben sadece yüzümdeki bir tek yere yaptım. (bir çok ben alındı) İnanmıycaksınız ama orası sanki ameliyat olmamış gibi diğerleri aynen yara izi olarak duruyor. :( Kesinlikle ve de şiddetle tavsiye ederim.

Kaşıntı normal, içinde soğan zarı bulundurduğu için her ciltde rahat olmuyor malesef bende acaip kaşınıp kabarıyorum :D
Kullanıcı avatarı
hayella
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mavisu » Sal Eki 28, 2008 8:30 am

kızlar peki bu ilaç sivilce izlerini geçirimi ? sivilce izleri için kullanan arkadaşlar varmı? deneyimlerinizi paylaşabilirmisiniz şimdiden teşekkürler
Oğluşumla tanışmama çok az kaldı :)))
Kullanıcı avatarı
mavisu
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen blueangel84 » Sal Eki 28, 2008 9:51 am

evt ben de aynı sorunun cevabını bekliyorum hevesle.kırmızı sivilce lekelerine iyi gelebilir mi acaba.
Kullanıcı avatarı
blueangel84
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen hayella » Sal Eki 28, 2008 11:32 am

"Hipertrofik ve keloidal skarlar, operasyon, amputasyon, yanık ve kaza sonrası hareket kısıtlayıcı ve görüntü olarak rahatsızlık verici skarlar, Dupuytren kontraktürü, travmatik tendon kontraktürü ve skatrisyel skarların tedavisinde endikedir."

"Hekim tarafından başka şekilde önerilmedi ise Contractubex® jel günde birkaç kez skar dokusu üzerine, jelin tam penetrasyonu sağlanacak şekilde masaj ile uygulanır. Sert, eski skarlar için Contractubex® jel, gece boyunca oklüzyon ile uygulanabilir. Mevcut skar ve kontraktürün boyutlarına göre tedavi haftalar veya aylarca sürebilir. Çocuklarda ve geniş yüzeyi tutan skarlarda tedavi sonucu özellikle iyidir. Skar oluşumunu engellemek ve en iyi sonucu almak için tedaviye, derideki bir hasar sonrası, o bölgedeki epitelizasyonu takiben hemen başlanmalıdır. Bu durumda, keloid gelişimine predispozan hastalarda dahi keloid gelişimi önlenebilir."

Hertürlü skarda geçerlidir. (Sivilce dahil)

Ancak gecmeyen bir egzamanız var ise onun için doktora danışın ;) Yara izi ile egzama başka şeylerdir.
Kullanıcı avatarı
hayella
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Niennabebek » Pzr Kas 02, 2008 11:45 pm

PEKİ KIZLAR BU KREM ÇATLAKLARIDA YOK EDER Mİ DENEYEN VAR MI ?? FİYATI NE BUNUN ?
Kullanıcı avatarı
Niennabebek
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen amanitaverna » Pzt Kas 03, 2008 8:02 pm

slm kızlar youn bi roaccutanne tedavisinden sonra bnde sivilceler geçti ama kırmızı sivilce izleri kaldı bunun için youn bi araştırma içerisindeym doktor bile şaştı diebilirim bugün dr a gttm gtmeden önce forumu okumuştum ve contractubex in ii gelip gelmediğini sordum o da zarar wermeyeceği kesin yararıda olabilir kullan dedi bide bna differin kremi kullanmamı istedi bazı arkadaşlar sivilcelerini(!) gstermiş açıkcası kusura bakmasınlar da sadece gldüm bnm öle bi cildim olsa aslaa böle uraşmam bnmki ciddi ciddi sivilce izleri çnkü. yaklaşık 8-10yıldr bu işle uraşıorum we çok araştırma yaptım kullanmadığım ilaç ot kozmetk neredeyse kalmadı diebilirimmm neredeyse uzman doktor kdr bilgiliym diebilirim bu konuda ve şunu önerebilirimki kesinlikle öncelkle kaliteli ürünlerle bakım çok önemli ondn sonrada tbii dr gözetiminde doru ilaç. dr un werdiği her ilaç işe yaramayabilio hatta bnm çou zmn öle oldu ama umutszlua kapılmamalıyızz we araştırarak sabrederek deneym sahibi olarakk bzde kendi kendimize bişi yapabilirizz şahsen ben avene ürünlernden çok memnun kaldım özellklede diacneal den tavsiye ederm ayrıca differin ve contractubex i kullanacaım gelişmelerden mutlaka hbr wericem umarım faydasını görürümm :blushing:
Kullanıcı avatarı
amanitaverna
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Niennabebek » Sal Kas 04, 2008 2:38 pm

amanitaverna yazdı:slm kızlar youn bi roaccutanne tedavisinden sonra bnde sivilceler geçti ama kırmızı sivilce izleri kaldı bunun için youn bi araştırma içerisindeym doktor bile şaştı diebilirim bugün dr a gttm gtmeden önce forumu okumuştum ve contractubex in ii gelip gelmediğini sordum o da zarar wermeyeceği kesin yararıda olabilir kullan dedi bide bna differin kremi kullanmamı istedi bazı arkadaşlar sivilcelerini(!) gstermiş açıkcası kusura bakmasınlar da sadece gldüm bnm öle bi cildim olsa aslaa böle uraşmam bnmki ciddi ciddi sivilce izleri çnkü. yaklaşık 8-10yıldr bu işle uraşıorum we çok araştırma yaptım kullanmadığım ilaç ot kozmetk neredeyse kalmadı diebilirimmm neredeyse uzman doktor kdr bilgiliym diebilirim bu konuda ve şunu önerebilirimki kesinlikle öncelkle kaliteli ürünlerle bakım çok önemli ondn sonrada tbii dr gözetiminde doru ilaç. dr un werdiği her ilaç işe yaramayabilio hatta bnm çou zmn öle oldu ama umutszlua kapılmamalıyızz we araştırarak sabrederek deneym sahibi olarakk bzde kendi kendimize bişi yapabilirizz şahsen ben avene ürünlernden çok memnun kaldım özellklede diacneal den tavsiye ederm ayrıca differin ve contractubex i kullanacaım gelişmelerden mutlaka hbr wericem umarım faydasını görürümm :blushing:

amanitaverna çok quzel yazmışsın cnm cok etkilendim cidden ben snn yerinde olsaydım heralde çoktan hayal kırıklıqına uyrayıp aqlardım qüçlü olmak lazım bu tarz şeylerde yılmamak lazım bn sanırım beceremiyorum çok takıyorum kafaya çatlak izlerim var mesela bu contractubex ona iyi qelebilirmi onu denicem bnde
Kullanıcı avatarı
Niennabebek
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen amanitaverna » Çrş Kas 05, 2008 4:05 pm

çatlaklar için kullanan insanları duydmm cnm bnce kulln çnkü doktor yüzüme sürmemde bi sakınca görmediyseki bnm cildim çok hassastr vücutta bi reaksiyon werme ihtimali düşük genedee küçük bi bölgeye uygulayıp snçlarını görmednde fayda war snçta herkesn cilt tipi aynı deill burada yrm yaparkende ona dikkat etmekte fayda war bnce
Kullanıcı avatarı
amanitaverna
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ayseaydin » Pzt Kas 24, 2008 3:48 pm

arkadaşlar yaklaşık 1,5 ay önce benim yüzüm de bi tartışma esnasında derin çizildi ve bir hafta sonra kırmızı bir çizgi oluşmuştu,iz kalır diye korkmuştum ama eczacı bir arkadaşım tarafından contractubex i kullanmam tavsiye edildi.Şu anda yok denecek kadar belirsizleşti ve hala da kullanmaya devam ediyorum ve kesinliklede tavsiye ediyorum çok etkili bir jel.Sanırım bir süre daha kullanmam gerekiyor,bıkmadan usanmadan sizlerde kullanmaya devam edin,şimdiden herkese geçmiş olsun diyorum.
ayseaydin
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen lalisa » Sal Ara 02, 2008 10:56 pm

Ben yüzümdeki sivilceler için cilt doktoruna gitmiştim arkadaşlar.doktor bana yüzümde sivilcelerden kaynaklanan çukurluklar ve izler için contractubex kremini verdi.1 haftaya yakın kullanıorum yüzüm felaket kızardı ve acıyo.sanki soğuktan çatlamışta kızarmış gibi bi görüntü var ve yanıyo umarım çektiklerimin sonucunu ii alırım :angryfire
lalisa
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen hardmannn » Çrş Ara 03, 2008 10:49 pm

bu ilacı yeni aldım.zehirli guatr ameliyatı oldum 4 ay önce fazla fibrinojenden olsa gerek ameliyat bölgesinde kalın bir doku oluştu.rahatsız edici we görüntü bozucu bir durum.arkadaşım kullanmış ilacı etkiliymiş.inş bendede etkili olur ama kaşındırıyor o kesin.:) bide ince bir tabaka oluşturuyor sürülen yerde....guatr ameliyatı geçirmiş olanlar benle irtibata geçerse sewinirim fikir alış werişinde bulunmak isterim..
hardmannn
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen amanitaverna » Cmt Ara 06, 2008 11:43 am

annem 10 sene önce guatr ameliyatı oolmuştu ona estetik dikiş yapıldı öyle çok bariz belli olmuyordu gerçi şimdi yaşının da gereği boyunu hafif sarktığından hiç bişi belli olmuyor sana estetik dikiş yapıldımı bilmiorum ama estetik dikiş olmayınca çok bariz belli oluyorr
Kullanıcı avatarı
amanitaverna
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen qisem » Cmt Ara 06, 2008 12:43 pm

arkadslar oynadğmz sivilcelern yaptığı izlerin (kahverengi iğrenç şeyler ) üzerine sürsek olur mu yoksa daha mı kötü yapar ?
doktora gidicem ama burdaki olanaklar kötü.
oyzden sizin yardımlarınızla ciLdimi güzelleştirmek istyrm. :dontknow: :pray:
Kullanıcı avatarı
qisem
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen aaNNggeeLL » Cum Ara 12, 2008 6:46 pm

slm arkadşlarr contractubexle ilgili yasdklarınız çok güzel şeyler,,,benm kolumda jilet izleri war daha 2gün önce yaptım ve şmdi çok huzursuzum geçirmek istiyorum bu jel sayesnde bunlar geçebilrmi...hem izler daha yeniyen kullanmaya başlarsam bi etkisini görebilrim belki:S
aaNNggeeLL
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen dkny702 » Cum Ara 12, 2008 7:05 pm

ya kızlar valla bu ilacı gördm umutlanm soramadan geçemcm şimdi bem suratmda hem sivilce hemde sizvilce izleri var acaba sadece izleremi sürcez yoksa her sorunlu bölgeymi
dkny702
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen aaNNggeeLL » Cum Ara 12, 2008 7:15 pm

arkadşlar ltfen bana cewp yazın ben çok umutluyum bu jelden geçirir diyolar izler daha yeni olduğu için sizinde fikrlerinizi almak istedim
aaNNggeeLL
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ayseaydin » Sal Ara 16, 2008 1:48 pm

jilet izi olan arkadaşım rahatlıkla yüzüne sürebilirsin kızarıyor ama 2 ay sonra etkili oluyor.
benim yüzümde jilet izi gibi olmuştu ama geçti şu an,2 ay kullandım bu jeli.
arkadaşlar sorunlu olan ve iz olan yerlere sürün,kızarması ve kaşınması normaldir.
ayseaydin
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen aaNNggeeLL » Sal Ara 16, 2008 4:31 pm

bnm yzmde deil kolumda war alıcam en yakın zamanda kullanmaya başlıycam inş bnmkilerde geçer ewt kaşıntı yapıyomuş biliyorum ama katlanıcaz artık:D
aaNNggeeLL
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen raingoddess » Pzt Ara 22, 2008 11:32 pm

merhaba,tüm yazılanları okudum..benim sorum şu: ilacı sürerken pütürpütür soyuluyor...soyulana kadar masaj yapmamız mı lazım?bir de bastırarak mı masaj yapıcaz yoksa hafif dokunuşlarla mı...ben şakağımdaki beni aldırdım oluşan ameliyat izine uyguluyorum ancak sivilce oluştu birsürü..2 ay kullandım..1 ay ara verdim.hala sivilceler geçmedi..ama şimdi yeniden kullanmaya başlıyorum..umarım düzelir
raingoddess
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen cherish » Sal Ara 23, 2008 4:46 am

Selam herkese,
Contractubexi yaklaşık 2 aydır kullanıyorum ve sonuçlardan kesinlikle memnunum. İlk bir-iki hafta sanki hiç etkisi olmayacakmış gibiydi. İlk haftalarda sürdüğümde o bölge hemen kızarıyordu. Ama burada yazılanlar gibi şiddetli kaşıntım olmadı. Yüzümde derin sivilce izleri ve çukurcuklar var. Arkadaşlarımın ve benim gözlemlerim hep iyi yönde. Şu anda o çukurcuklar dolmaya başladı diyebilirim.
Benim kullanma şeklim şöyle:
Günde 2 fırsat olursa 3 kez (mümkünse en az 4 saat yıkamadan, makyaj yapmadan bekliyorum)
Her jel sürümünden öncede mutlaka yüzümü temizliyorum.
Sürdükten sonra mutlaka masaj yaparak ve etrafına dağıtarak sürüyorum.
Gece yatarken masaj yapıp sürdükten sonra streç filmden ufak bir parça kesip sürdüğüm yerin üstüne koyuyorum. Zaten jel streç filmi uzun müddet deride tutmaya yetiyor.
2 ayda çukurlar üzerinde gözle görülür bir farkı oldu ama daha fazla geçirir mi bilemiyorum.
Şimdilik tecrübelerim bunlar.....
cherish
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sema26 » Sal Oca 06, 2009 9:31 am

slm kızlar, benimde bacağımda yanık izi vardı, doktora gitmeden eczaneye danışarak aldım bu kremi, izin yeni veya eski olması farketmiyor, eski izler için 6 ay kullanıyosunuz, benim ize de faydası oldu fakat tek yan etkisi kullandığım dönemde kararma yaptı kullandığım bölgede, kullanımı kesince o kara lekede geçti. Sivilce izine de tavsiye etmişlerdi fakat ben kullanmadım bilmiyorum, ameliyat izlerinde faydalı olcağını da düşünmüyorum.
sema26
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ANGEL21 » Sal Oca 06, 2009 9:52 am

az once dermatoloji doktoruna gıttım kızlar bıde tanıdık yanı bız hastane personelıyız yazmadı bana neymıs de bosa kullanırmısız falanmıs fılanmıs dısarda fıyatı ne kadar acaba???
Kullanıcı avatarı
ANGEL21
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen sema26 » Sal Oca 06, 2009 10:13 am

40 tl civarı birşeydir angel.
sema26
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ANGEL21 » Prş Oca 08, 2009 8:59 am

TESEKKUR EDERIM CANIM.. :)
Kullanıcı avatarı
ANGEL21
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen tiramisu35 » Prş Oca 08, 2009 2:48 pm

benim yüzümdeki sivilce izleri çok uzun süre kalııyor ve kırmızıılıklar hiç geçmiyor diyebilirim. differin de kullandım ama bu leke ve hafif çukurcuklar kalıcıymış gibi geliyor. artık hiçbir ilacı kullanmıcam demiştim ama bu ilacı merak ettim yinede,çünkü ne olursa olsun pürüzsüz ve lekesiz bir cilt için uğraşmaya kesinlikle değer,en son bu ilacı da denicem sabırla ,gerekirse 6 ay sürekli uygularım,yeterki lekeler gitsin :tongue:
Kullanıcı avatarı
tiramisu35
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ssalome » Sal Şub 17, 2009 2:54 pm

Sivilce izlerim için her ilacı aldığım gibi bir heves bu ilacı da aldım 2 haftadır düzenli kullanmama rağmen hiçbir faydasını göremedim cildim yine aynı :(
Kullanıcı avatarı
ssalome
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen tiramisu35 » Sal Şub 17, 2009 3:08 pm

canm ben kullanmıyorum ama kullananların bazılarında ilk 1-2 hafta etkisini göstermemiş ve dewam ettikçe memnun kalmışlar sende umudunu kaybetme istersen
Kullanıcı avatarı
tiramisu35
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen joan » Cum Şub 20, 2009 7:48 pm

slm,
benim vücudumda dikiş izleri vardı. eşim doktor. o vermişti bunu.
ilk olarak belli oranda işe yarıyor gerçekten. ama mucize de beklememek lazım. benim cildim biraz hassas ve ince.. o yüzden dikiş izlerinin kapanması uzun sürmüştü ve maalesef izler kaldı..
artı bence sivilce üzerine sürmek çok akıllıca olmayabilir. sanıyorum ilaç sadece yara ve dikiş izleri için üretilmiş.
bir de işe yaraması için gerçekten uzun süze ve düzenli olarak kullanmak gerekiyor.
Kullanıcı avatarı
joan
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mutte » Pzt Şub 23, 2009 3:43 am

Selamlar, bu bölümü okuduktan sonra kafam cok karıştı kimisi sivilce izlerine kullanılır diyor kimisi kullanılmaz. İlacın bilgileri okudum ve sivilce izleri dahil kullanılabilir diyor. Kullanan arkadaşlar sizde bu ilaç ne kadar etkili oldu, ne kadar sürede etkili oldu?
Bu izler geçecekse 6 ay hatta 6 yıl bile kullanırım yeterki geçsinler :)
mutte
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen pervinnE » Prş Şub 26, 2009 4:33 pm

skarın kelime anlamı cilt üzerinde dikkati çeken ve doğal görünümden ayırt edilebilen izlerdir. bu tanıma sivilce izlerinin de girdiğini anlayabiliyoruz. sivilce izleri için kullanımında ilaç prospektüsünde de belirtildiği gibi bi sakınca yoktur. bununla birlikte kullanıp iyi sonuçlar elde edenler var. sivilce izleri için kullanılmasının cilde bir zararı olmamasıyla beraber izlere gözle görülür oranda iyi geldiği doğrudur.
Kullanıcı avatarı
pervinnE
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen suel » Pzr Mar 01, 2009 1:29 am

SLm kızlar bende yeni üyelerden :) ya birinizde çatlaklar için kullanmadınızmı bunu ..Etkisi nasıl noluur cevap şu fakire :blushing:
suel
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen aiShwaRya » Pzt Mar 23, 2009 3:40 am

Göbeğimde belli belirsiz pembe renkte birşey gördüm. Kadın doğum uzmanı polikistiklerim için ultrason çekiyordu, göbeğime jel sürdüğünde minik bir çatlak çıkmış onu hemen yok edelim dedi ve bu ilacı yazdı reçeteme. 2 haftadır gün aşırı kullanıyorum ama etkisini göstermesi için hergün kullanmam gerekiyormuş ve olan çatlağın hizasında, boyuna doğru sürmem gerekiyormuş alttan üste. (Umarım anlatabilmişimdir çatlaklara nasıl sürüldüğünü.) Sanki pembelik biraz cilt rengime dönmüş gibi bilemiyorum, çünkü minicik birşey ve yeni oluşmuş. Sürdükçe gözlemlerimi yazarım. Ama annemin söylediğine göre eninde daralma varmış. Yani işe yarıyor sanırım. Genede siz doktorunuza sorun derim.
Kullanıcı avatarı
aiShwaRya
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen suel » Pzt Mar 23, 2009 4:45 pm

Eveet kullanmaya başladım benim çatlaklar bayağı bi büyük bacaklar kalça ve bel e doğru çıkıyo çok kötüydü .Bacaklarımdakilerde daralma oldu,kalçadakilerde aynı şekilde geçen yerler bile var fakat şu belime doğru olanlar duruyor sıkıldım bıraktım şimdi yaza yapıcam ya şimdi olmuyo kıyafet e bulaşıyo kirliymiş gibi geliyo rahat edemiyorum bir türlü :dontknow: Ama tavsiye ederim işe yarıyor bide aklım reniqu mu ne var ya ona takıldı 6 haftada geçiyomuş onu araştırıcam bakalım :kissmuch:
suel
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ssalome » Pzt Mar 23, 2009 10:17 pm

Canım sivilce izlerim için ben kimyasal peeling aldım bugün kullanmaya başlıyorum bakalım.. sonuçları paylaşırım ;)
mutte yazdı:Selamlar, bu bölümü okuduktan sonra kafam cok karıştı kimisi sivilce izlerine kullanılır diyor kimisi kullanılmaz. İlacın bilgileri okudum ve sivilce izleri dahil kullanılabilir diyor. Kullanan arkadaşlar sizde bu ilaç ne kadar etkili oldu, ne kadar sürede etkili oldu?
Bu izler geçecekse 6 ay hatta 6 yıl bile kullanırım yeterki geçsinler :)
Kullanıcı avatarı
ssalome
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen bubblebabe » Çrş Mar 25, 2009 1:29 pm

kızlar bu ilaç çatlaklara iyi gelio mu ya.bnm basenlerimde çok çatlak var , ço kilo alıp vermekten :crybaby: bi arkadaşıma da doktor vermiş çatlakları için kullandı ama etkisi yok diye bıraktı .ne kadar sürede etklio aşağı yukarı :blushing:
Kullanıcı avatarı
bubblebabe
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen kozmapolitan » Cum Mar 27, 2009 3:53 pm

kızlar bu krem amaliyet izlerine veriliyor keloid olmasın diyye benimede tam dekolte bölgemde keloid oluştu bu kremi kullandım ama gecirmedi aman siz sakın yüzünüze falan sürmeyin sakıncalı olabilir
:confused:
Kullanıcı avatarı
kozmapolitan
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ssalome » Sal Mar 31, 2009 9:49 pm

Doktor sivilce izlerim için bu ilacı yazdı arkadaşlar. Acnelyse ile beraber kullanmamı söyledi. Özellikle cilt çukurlukları için öneriliyor.
Kullanıcı avatarı
ssalome
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen milky » Çrş Nis 08, 2009 12:24 am

Benim de kulağımdaki küpe deliklerimde keloidler oluştu nohut büyüklüğünde ve kırmızı tonda kötü bi görüntü :tongue: ... her ay kortizon iğnesi yapılıyor kulağımdan keloidlerin yok olması için... + o kızarıklığın geçmesi için dr.um bu kremi önerdi.. ama son zamanlarda yara oluştu keloidin üzerinde, acaba yaranın üstüne sürsem bi zararı olur mu ki ? kararsız kaldım :confused:
Kullanıcı avatarı
milky
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen adavunduk » Cum Nis 10, 2009 5:56 pm

Arkadaslar selam. Cildimde sonradan oluşan ve tehlike arzeden benlerimin alınması gerektiğini öğrendim ve bir operasyon geçirdim. Operasyon sonrası oluşan izlerin kaybolması için doktorumun tavsiyesi üzerine contratubexi 6 ay kadar kullandım. Fakat ameliyat sonrası oluşan izlerimin kaybolmasında pek yardımcı oldugunu söyleyemeyeceğim.Bir arkadaşımın kullanıp çok memnun kaldığı bir ilaç olan Scarex i denedim. Şimdilik 1 aydır sabah akşam kullanıyorum ve kesinlikle elbiselerime bulaşmıyor,yapışmıyor anında kuruyor ve jel gibi bir tabaka oluşuyor cildimin üzerinde. Yaralarımın renginde bir değişiklik gördüm pek memnun oldum doğrusu, ancak kullanmaya daha yeni başladım, birkaç ay kullandıktan sonra size daha detaylı bilgi verebilirim :)
adavunduk
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen FacetoFace » Cmt Nis 11, 2009 3:12 am

Bende Eylülde göğüs büyütme amleliyatı oldum arkadaşlar. Erkek arkadaşım veteriner olduğu için o tavsiye etti, ztn her hangi bişiyde doktorlar vermio bu kremi, sölerseniz illa zar zor yazıolar bilginiz olsun ve yara, ameliyat izi vs. birebir. Tavsiye ederim bir kçk birde byk boyu var. Sağlık ocağında flnda yazdırabiliosunuz.
Kullanıcı avatarı
FacetoFace
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen FacetoFace » Cmt Nis 11, 2009 3:19 am

Arkadaşlar bu arada bu krem çatlaklara fln kullanılmıo yara izlerine veya ameliyat izlerine. İz kalmasın die yani vücutta. Dielim düştünüz kaşınız açıldı dikiş atıldı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ben ameliyat izime sabah uyandıktan sonra ve akşam yatarken sürüodum, kremi yediriosunuz çok almanıza gerekte yok leblebi büyüklüğünde olabilir ztn jel kıvamlı brz masajla yedirip bırakıosunuz, vücut emio.
Kullanıcı avatarı
FacetoFace
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Ackerley » Çrş May 20, 2009 5:09 pm

Arkadaşlar yaklaşık 1.5 yıl önce ben koluma bıçak ile faça attım... Yaklaşık 5cm uzunlugunda 2 cm genişliginde bir yara izi kaldı. Ve bu bir sure sonra dısarı taşan pembe bir et parçası olarak kaldı orda. Ben bir sure izin oldugu bolgeye masaj yaparak indirdim şişkinligini. Şimdi ise cok kotu bir iz kaldı ben bu izden kurtulmak istiyorum ya tamamen yada kurtulabildigim kadar... Bir kaç araştırma yaptım Contraktubex kremini ögrendim. Acaba ben şuan kullansam bir faydası olur mu ? Bana yardımcı olursanız sevinirim simdiden tesekkurler...
Ackerley
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen jilar » Çrş May 20, 2009 10:48 pm

yaran keloid olmuş, contratubesi yara tazeyken kullansan çok faydasını görürsün,şimdi tamamen geçirmez 1 yıl geçmiş, rengini açar biraz da indirir belki şişliği. estetik cerrahla görüş çok rahatsızsan boşuna zaman harcama
Kullanıcı avatarı
jilar
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Ackerley » Prş May 21, 2009 1:22 pm

Çok teşekkür ederim ilgilendiğin için...
Ackerley
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

ÖncekiSonraki

Dön Cilt Bakımı Ürünleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir