Roaccutane Kullananlar ve Sonrası

Cilt Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: zoix, Pixie79, luthien

Re: Roaccutane Kullananlar ve Sonrası

Mesajgönderen paloma86 » Cmt Ağu 09, 2008 4:30 pm

kesinlikle katılıyorum her ilaç doktora danışılarak kullanılmalıdır kızlar ;)
Kullanıcı avatarı
paloma86
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen selnur » Cmt Ağu 09, 2008 6:11 pm

annem,babam,abim,yengem ve eşim doktordur arkadaşlar,tabiki dermatoloğa danışmadan doğum kontrol hapına başlayın demiorum.yanlış anlaşılmasın. ama ben roaccutane kullanmayı kendim tercih ettim. doktor bana doğum kontrol hapıyla da tedavi olabileceğimi söyledi ama ben istemedim. sonuçta roaccutane doğum kontrol hapından daha zararlı vücut için. ama eğer çok ciddi sivilce probleminiz yoksa roaccutane yerine d.k hapıyla tedavi edio dermatologlar.ama haklısınız yanlış yazmışım sanki alın kullanın der gibi. kesinlikle dermatologunuz tavsiye etmedikçe kullanmayın.
Kullanıcı avatarı
selnur
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Sweet84 » Cmt Ağu 09, 2008 9:17 pm

selnur yazdı:annem,babam,abim,yengem ve eşim doktordur arkadaşlar,tabiki dermatoloğa danışmadan doğum kontrol hapına başlayın demiorum.yanlış anlaşılmasın. ama ben roaccutane kullanmayı kendim tercih ettim. doktor bana doğum kontrol hapıyla da tedavi olabileceğimi söyledi ama ben istemedim. sonuçta roaccutane doğum kontrol hapından daha zararlı vücut için. ama eğer çok ciddi sivilce probleminiz yoksa roaccutane yerine d.k hapıyla tedavi edio dermatologlar.ama haklısınız yanlış yazmışım sanki alın kullanın der gibi. kesinlikle dermatologunuz tavsiye etmedikçe kullanmayın.

Bence dermatolog tavsiyesinin yanı sıra bir takım testlerde yapılmalı eğer tedavi edici olarak kullanılacaksa....bu arada benim amcam ve yengemde doktorlar...ama doğum kontrol hapları ve roaccutane gibi birsürü ilaç konusunda çok hassaslar...özelikle bu ilaçların bazı ülkelerde satılmasının yasak veya kısıtlı olması buna karşılık bir takım 3. dünya ülkelerinde şeker gibi dağıtılmaları konusunda.....peki Selnur çevrende bu kadar çok doktor varken roaccutane ı nasıl kullandırdılar sana?.....hiç itiraz eden engelleyen yapma diyen olmadımı?
Kullanıcı avatarı
Sweet84
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen selnur » Pzr Ağu 10, 2008 10:50 am

olmaz mı tabi ki herkes kullanma dedi ama ben biraz inatçıyım ve artık bıkmıştım sivilcelerimden. kabus olmuştu artık. dedim ya dermatolog bile emin misin bak bunun bisürü yan etkisi var dedi.ama ben dinlermiyim,o an tek düşündüğüm şey sivilcelerden kurtulmaktı. beni asıl gaza getiren de çok ciddi sivilce problemi olan bi arkadaşımın kullanıp çok güzel bi cilde sahip olmasıydı. yoksa babam ve annem hiç istemedi. zaten tahlillerim sürekli yapılıodu. allaha şükür de bi yan etkisi olmadı.
Kullanıcı avatarı
selnur
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen atalante » Pzr Ağu 10, 2008 8:55 pm

Sırtımda ve yüzümde iltihaplı ve böyle kocaman kocaman sivilcelerim vardı. Özellikle sırtımdakiler çok kötüydü, neredeyse giysilerimin altından bile çanta taşırken acıtıyorlardı, sonr Roaccutana kullandım ama ben baya büyük bir dozda kullandım. Üzerinden zaman geçti net olarak hatırlamıyorum ama sanırım önce 20'lik sonra 30'luk sonra 50'lik kullandım.
Tedavi süresince cildiniz pul pul dökülüyor gerçekten.
Merak edilen kısma geleyim: Tedavinin üzerinden yaklaşık 2 yıl geçti. Sırtımda çok ender sivilce görülüyor artık, neredeyse tamamını silip attı. Yüzümde ise artık öyle iltihaplı kocaman sivilceler yok, sadece ara ara tek tük küçük çıkıyor. Siyah noktalar ise yerli yerinde duruyor maalesef onlara bir çözüm bulamadım. =(
Sonuç olarak çok etkili bir ilaç gerçekten, ben Yeditepe Ünivesite Hastanesi'nde tedavi görmüştüm, isteyenlere doktorumun adını da verebilirim. =)
atalante
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen manolyasmell » Sal Ağu 12, 2008 10:06 am

selnur bizi roac ın yan etkilerinden korunmak için öneriler getirmiş.doğun konrtol hapı.
doğum kontrol hapı neyi kontrol ediyor doğum hormonlarımızı.kullandığınız sürece hamile kalamıyorsunuz.bırakınca kalıyorsunuz.yani bırakınca o hormonla eski haline dönmezmi????? :dontknow: selnurun akrabası bu hapları süreklimi kullanıyor bırakmadan merak ettim.

öte yandan roac en az %85 dolaylarında kalıcı bir tadavi olmuş oluyor.sadece 6-7 ay kullanımla.karacigerde falan olan yorgunluklarda zamanla geçiyor.vücüt dengesini arıyor.

eğer sivilceler hormonal ise belki kullanılabilir ama değilse gereksiz yere hormon vermiş oluyorsunuz kendinize.hem o iş okadar kolay değil.mide bulantıları kusmalar halsizlik kıllanma,hatta parmak üstü kıllanmaları,kilo alımı,metabolizmada problemler,kanser daha sayamayacağım ama roac bile daha iyi yaniiiiiii...bünyeniz biraz zayıfsa yan etkilere kolay kolay katlanamzsınız.bir arkadaşımın sivilceleri hormanaldi adetide düzensizdi böyle bir hap kullandı sivilceler geçer gibi oldu ama hem tam geçmedi hemde sonradan daha azılı bir şekilde çıktılar.o da el mahküm roac kullanmaya başladı.

evli olunca mecbur bu tarz hormon hapı,bantı kullanmak zorunlu ama ihtiyaç yokken ne gerek var.biz hanımlar olarak östrojene ihtiyacımız var bunun yerini progesteron vs..alabilirmi??kim bilir daha bilmediğimiz hangi dengelerimizi bozuyor.

selnurcum bana kırılma canım.doktor olan akrabaların senin için en iyi bilen en sevdiğin doktorlar tabiki ama.mesela benim için en iyi bilen olamazlar hatta ben basit birşeymiş gibi sana doğum kontrol hapı önermelerine şaşırdım.çünkü okadar yan etkisi varki insanlar doğum kontrolü için spiral taktırıyorlar hapı içmemek için.kaç yaşındasın bilmiyorum ama bence roac kullanmakla çok iyi yapmışsın.umarım artık hiç problemin yoktur.darısı başımıza

bu arada alakasız bir ek not yazmalıyım------doğum konrtol hapı hormanları idrarla aılıyor.kanalizasyondan derelere göllere denizlere ulaşıyor.ve burada yaşayan canlıları ya zehirliyor yada hormanal yapılarını değiştirip tek cins olmalarına neden oluyor.mesela A balığında eskiden 100 dişi 100 erkek varken .5 sen sonra 180 dişi 20 erkek oluyor.ve yani balıklar meydana gelemiyor.böylece soyları tükeniyor.balık harici diğer bir çok canlıdada aynı şekilde.umarım bu hapların yerine daha etkili ama daha az zararlı bişi keşvedebilirler.

hepinisee sivilcesiz günler diliyorum arkadaşlar
Kullanıcı avatarı
manolyasmell
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen newyorker » Sal Ağu 12, 2008 10:21 am

Sweet84 yazdı:
littlelover yazdı:
selnur yazdı:ha bir de eğer sivilceleriniz çok büyük,iltihaplı değilse hiç roaccutane a gerek yok direk yasmin doğum kontrol hapına başlayın .hem reglinizi düzenler hemcildiniz güzelleşir. ben şimdiki aklım olsa onu kullanırdım yengem bana demişti de dinlememiştim. peki bunu nerden mi biliyorum çünkü şuanda doğum kontrol hapı kullanıorum ve çok memnunum. yengem hep cildin çok güzel doğum kontrol hapından dioo. ben bekarken utanmmıştım da kullanmaya:))ama siz utanmayın valla ..hem ne gün regl olcaksınız biliosunuz..hem de ağrısız sızısız:)

ya selnurcum çok enteresan geldi bana ya bak şimdi bunu koydum kafama :) ya ben bekarım ama bir yan etkisi olmasın bunun bende sivilce pek yok ama ben bebek gibi olsun istiyorum bi de benim cildim yağlı ona da bi etkisi olur mu acaba?? :blushing:

arkadaşlar doğum kontrol hapları şeker diildirki herkes kullansın....erken yaşlarda kullanılan doğum kontrol haplarının göğüs kanseri riskini arttırdığını kimse söylemedimi size?...amacı ürün sattırmak olmayan bütün doktorlar bunu bilir ve söylerler..ortada kullanımı gerektirecek bir durum olmadığı sürece önerilmez bu haplar....sonuçta vücudunuza extradan hormon alıyosunuz.....boşuna yormayın bünyenizi...son zamanlarda boşuna bu kadar artmadı bu kanser oranları.....sırf bebek gibi cildim olsun diye doğum kontrol hapı kullanılmaz......

ayni seyi ben de dusunmustum roaccutane yerine d.kontrol haplari kullanmayi ama bu haplar hem kanser riskini artiriyor hem de vucutta cok su tutarak en az bi 5 kilo almaniza neden oluyor. ben roaccutane'ı gunde sadece 10mg alıyorum ve memnumum, yani ewt kolestrol degerlerim yuksek cikiyor bu kdr az doza ragmen ama hicbi ilacin yapamadigini yapti helal olsun :D
Kullanıcı avatarı
newyorker
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen newyorker » Sal Ağu 12, 2008 10:29 am

bu arada tedavimde 10mglik 6. kutudayim, minik sivilcelerden kurtuldum ama bazen cikti mi tam cikiyor hayatta hic gormedigim kdr buyuk bir ya da iki tepecik kistik. ve bunlar iki hafta boyunca gecmiyor ben de sikiyorum korkunc iz kaliyor :( sakin bu ilaci kullanirken sikmayin sivilcelerinizi normalden cok daha uzun sure gerekiyor iyilesmesi icin. izler daha belirgin hale geldi diyenleriniz var ben de bunu dusunmustum doktoruma sordum yuzun arindigi icin eskiler daha cok goz onune cikiyor daha belirgin gorunuyor dedi. yani sivilceler fln azaldikca demek ki yuz beyazlasiyor fonda patliyor lekeler goz yanilmasi.. canimizi sikmaya gerek yokmus :)
Kullanıcı avatarı
newyorker
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen missela » Sal Ağu 12, 2008 8:34 pm

ben 5 ayı bitirdim lekeler benimde canımı sıkıyor.birde 4 kilo verdim 47 kiloya düştüm.ama kolesterolüm normal.bakalım 1 ay sonra ne olacak.
Kullanıcı avatarı
missela
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen alyson » Çrş Ağu 13, 2008 10:47 pm

missela yazdı:ben 5 ayı bitirdim lekeler benimde canımı sıkıyor.birde 4 kilo verdim 47 kiloya düştüm.ama kolesterolüm normal.bakalım 1 ay sonra ne olacak.

bende 4. ayı bitirdim , daha 2 ayım var... kötü kolstrolum ilaca basladıgımda 58 di , simdi 150 sınırını asmıs, 171 olmuş doktor diyet diyip duruyo , hayatta yapamıcagım bi şey istiyo , bundan 4 ay once yediklerimden farklı bi şey yemiyorum,niye bu kadar yukseldi bende anlamadım
Kullanıcı avatarı
alyson
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen alyson » Çrş Ağu 13, 2008 10:48 pm

sizde de boyle seyler oldu mu merak ettim ???
Kullanıcı avatarı
alyson
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen zephyrcilek » Cum Ağu 15, 2008 1:12 pm

kolestrol çıkıyo ilaçtan devamlı,ben 3.ayımdayım.. bana 2 kere tahlil yapıldı,yükselmişti ama normalin üstüne çıkmamıştı,ama bi daha yapılmıcak dendi şimdi çıkmıştır belki,szin ne zaman yapıldı tahlil..kızlar bende sivilce çıkmadı(adet dönemi ufak çıkıp geçiyo) hala korkuyla bekliyorum,çünkü okulda bi arkadaşımın çok büyük sivilceleri çıkmıştı,tedavi bitmesine ragmen izleri vardı son durumu bilmiyorum..benimde omuzlarımda,sırtımda vardı sivilceler onlar geçti..yüzümde düzelme varmış,arkadaşlarım diyo devamlı ama ben iz ve gözenek için gitmiştim,sivilcem pek yoktu,hala düz bi yüze sahip değilim,olabileceğinide inanmıyorum :crybaby:
bide kızlar güneşe pek çıkmamama ragmen,burnum ve yanaklarımda çillenme var biras,gneş koruyucum la roche, doktor onu sölemişti..değiştirmelimiyim sizde varmı bu durum,çok rahatsız etmiyo,tamamen yüzüm geçse,çiller kalsa hiiiiiiiiç problem değil :) ama bide onları geçirmekle uğraşmayalım dimi,daha kötü olursa falan..beyaz tenliyim,hassas cilt sorunlu yaa :crybaby:
zephyrcilek
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen balpetek » Cum Ağu 15, 2008 2:52 pm

zephyrcilek yazdı:kolestrol çıkıyo ilaçtan devamlı,ben 3.ayımdayım.. bana 2 kere tahlil yapıldı,yükselmişti ama normalin üstüne çıkmamıştı,ama bi daha yapılmıcak dendi şimdi çıkmıştır belki,szin ne zaman yapıldı tahlil..kızlar bende sivilce çıkmadı(adet dönemi ufak çıkıp geçiyo) hala korkuyla bekliyorum,çünkü okulda bi arkadaşımın çok büyük sivilceleri çıkmıştı,tedavi bitmesine ragmen izleri vardı son durumu bilmiyorum..benimde omuzlarımda,sırtımda vardı sivilceler onlar geçti..yüzümde düzelme varmış,arkadaşlarım diyo devamlı ama ben iz ve gözenek için gitmiştim,sivilcem pek yoktu,hala düz bi yüze sahip değilim,olabileceğinide inanmıyorum :crybaby:
bide kızlar güneşe pek çıkmamama ragmen,burnum ve yanaklarımda çillenme var biras,gneş koruyucum la roche, doktor onu sölemişti..değiştirmelimiyim sizde varmı bu durum,çok rahatsız etmiyo,tamamen yüzüm geçse,çiller kalsa hiiiiiiiiç problem değil :) ama bide onları geçirmekle uğraşmayalım dimi,daha kötü olursa falan..beyaz tenliyim,hassas cilt sorunlu yaa :crybaby:

canım benimde tedavim yeni bitti fakat.bendede leke problemi oldu .aynen senin gibi güneş koruyucu olarak la roche kullandım fakat burnumda ve çevresinde çil oldu bir de üstüne güneş alerjisi oldum :crybaby:buyüzden la rocheden vazgeçicektim ama tedavim bitiyo diye fazla üstelemedim. Ayrıca benimde sivilce çıkmıyor çıksada küçük oluyor ama bende düz bi tene sahip değilim tedavimin bitmesine rağmen :crybaby:
Kullanıcı avatarı
balpetek
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sinova » Cum Ağu 22, 2008 8:25 pm

kızlar benim de 1,5 yıl önce roaccutane tedavim sona erdi.inanın tedavi sonrasında sivilce lekelerinizde de azalma olacak.şu anda da ayda bir falan birkaç tane sivilce çıkıyor.kullanırken çok sıkıntı çektim ama iyi ki kullanmışım bu ilacı diyorum,sivilcelerimden kurtardı beni :banana:
Kullanıcı avatarı
sinova
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen egeli166 » Cum Ağu 22, 2008 9:55 pm

ben dedavimin son 6. ayının son 2 haftasına kala bırakmak zorunda kaldım başka bi ilaç tedavisi gördüğüm için ayağımda tırnak batması olduda inşl bıraktım die bida başlamaz bı lanet sivilceler bide çok lekesi kaldı ya :(:( napcam bilmiom ünv. de başlıcam be ara doktora gitcem off offfffff :blushing: :crybaby: :crybaby:
Kullanıcı avatarı
egeli166
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen feyza18 » Pzt Ağu 25, 2008 8:40 pm

Slm arkadaşlar =)
bende yıllarca sivilcelerle mücadele edip en son çare roaccutane kullananlarınızdanım. tedavim biteli 7 8 ay oldu sanırım ama benim yüzümdeki izler hala geçmedi doktor 6 ay içinde geçer demişti ama hala duruyo üstelik sivilcelerde çıkıyo eskisi kadar çok olmasada çıkıyo hiç ellemiorum geçio ve iz kalıyo allahım delircem nerdeyse. doktorada gittim krem verdi aynı kremleri öncedende vermişti bıktım artık her doktor başka ilaçö veriyo artık yüzümde tahriş oluyo.peeling düşünüyorum kışın tabiki.yaptıran varmı acaba?
feyza18
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Sweet84 » Pzt Ağu 25, 2008 9:47 pm

feyza18 yazdı:Slm arkadaşlar =)
bende yıllarca sivilcelerle mücadele edip en son çare roaccutane kullananlarınızdanım. tedavim biteli 7 8 ay oldu sanırım ama benim yüzümdeki izler hala geçmedi doktor 6 ay içinde geçer demişti ama hala duruyo üstelik sivilcelerde çıkıyo eskisi kadar çok olmasada çıkıyo hiç ellemiorum geçio ve iz kalıyo allahım delircem nerdeyse. doktorada gittim krem verdi aynı kremleri öncedende vermişti bıktım artık her doktor başka ilaçö veriyo artık yüzümde tahriş oluyo.peeling düşünüyorum kışın tabiki.yaptıran varmı acaba?

cnm ben kimayasal peeling denemiştim ama bi faydasın olmadı aksine o dönem daha çok azdırmıştı sivilcelerimi.... :dontknow:
Kullanıcı avatarı
Sweet84
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen egeli166 » Pzt Ağu 25, 2008 9:57 pm

avonda peelingler war yüze sürülüo sonra soyuluo elinle :S işe yararmı acaba
Kullanıcı avatarı
egeli166
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün