Cilt Bakım Ürünlerindeki Zararlı İçerikler

Cilt Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: zoix, Pixie79, luthien

Re: Cilt Bakım Ürünlerindeki Zararlı İçerikler

Mesajgönderen espadrilles » Prş Ara 16, 2010 12:51 am

daisy3535 yazdı:bende cosdna ya bakıyorum..
hem üye olunca kendimde elimdekilerin içeriğini girebiliyorum süper bişi bence :)
müptelası oldum:)
hatta aubrey in çoğu içeriğini ben yükleyip sorgulattım , güvenle bakabilirsiniz:))
bu arada cildim yine ışıldamaya başladı çok mutluyum..
en çok maskeye bayıldım aldıklarım arasında ..
yeni ürün önerisi olan var mı kızlaar?
şimdide logona göz kalemiyle everyday minerals allık almayı düşünüyorum en az zararlı bunlardır sanıyorum ne dersiniz?

sen yeni aldın cnm ama öneri olurmu bilmiyorum. juice beauty nin yeşil elmalı göz kremine taktım. alabilirim. almayada bilirim. malum forumda bişeyden çok bahsedip bahsedip karar değiştiriorum sürekli :laugh:

evet kızlar cosdna cosmoya göre daha iimser.
Kullanıcı avatarı
espadrilles
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen tiffany » Prş Ara 16, 2010 4:57 pm

kızlar ladygodiva'nın bahsettiği 'bella b' markasını cevahir avm deki eczanede buldum. internetten alışveriş yapamayanların bilgisine :) ürünler hamilelere ve bebeklere yönelik,pek ucuz değil yalnız :confused:
Kullanıcı avatarı
tiffany
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen crysanthemen » Cum Ara 17, 2010 11:08 am

Kızlar geçen gün Cosmopolitan dergisinin sayfalarını karıştırırkan bir reklam gördüm,'Ren Cilt Bakım Ürünleri' reklamda da cildinizin ihtiyacı olmayan hiçbir kimyasal madde yok falan demiş,paraben,sülfat,petroleum,vs.hiçbir zararlı kimyasal madde yokmuş içinde.Sadece yetkili eczanelerde satılıyormuş,ben internetten bir bakayım dedim,maalesef pek birşey gelmedi karşıma,sadece 50 ml'lik bir kreminin 100 tl'lerde gezindiğini gördüm :popeyes:
Kullanıcı avatarı
crysanthemen
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen barones » Cum Ara 17, 2010 11:17 am

zaten hep aynı iey: zararlı olan ucuz sağlıklı olan pahalı...
yiyecekler içinde aynı şey geçerli...bide neden sağlıklı beslenmiyosunu diye soruyo doktorlar :angryfire
organik pirincin kilosu 30 lira..katkısız herşeyin kilosu aldı başını gidiyo...bu millet sağlıksız şeyler yemesinde naapsın :(
.
Kullanıcı avatarı
barones
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen tiffany » Cum Ara 17, 2010 2:07 pm

organik ürünler yaygın olmadığı için çok pahalı :pisik: :pisik: çoğu kişi de haklı olarak alamıyor bu tarz şeyleri,sağlıksız beslenme,hastalık,doktora para gidiyor bir sürü sonra. tam bir kısır döngü :pisik: bugün diş doktoruma diş macunumun nasıl olduğunu sordum ( dr hauscka hassas dişler için) organik veya değil fark etmez hassas dişler için olan diş macunları diş rengini bir süre sonra değiştirir dedi :pisik: bu tarz diş macunlarına da dikkat yani kızlar :)
Kullanıcı avatarı
tiffany
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen shayna » Cum Ara 17, 2010 2:10 pm

baronescim çok haklısın ama aralarda hem ucuz hemde az kimyasallı ürünlerde çıkıyor.
mesela bende otacının 10 bitki özlü şampuanı var,içeriğine bir baktım bilinen zararlı hiçbir madde yok,onun dışında bitki yağları falan var,sonra organix şampuanıma baktım,içinde silikon var,parfüm var.hadi silikonu silikonsuz bi şampuan kullanarak arındırırız da parfüme ne gerek var!
otacı şampuan 8lira,organix şampuan 24 lira :blushing:

organik tarım ürünlerin pahalı olmasının sebebi aracıların çokluğu,birde tabi organik tarım yapanların az olması.
bende ilerde organik tarımla ilgilenmeyi düşünüyorum.size ucuzdan satarım :)
Eğer sizi üzen kişilere hala selam verebiliyorsanız,bu vicdanınızın sadakasıdır.
Kullanıcı avatarı
shayna
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen tuucemm » Cum Ara 17, 2010 2:11 pm

gercektn mi sarartio muymus yani disleri? bn de sensodyne'in hasssas dis ve disetleri icin olanini kullaniodum :confused:
whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop!
Kullanıcı avatarı
tuucemm
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen crysanthemen » Cum Ara 17, 2010 2:15 pm

barones yazdı:zaten hep aynı iey: zararlı olan ucuz sağlıklı olan pahalı...
yiyecekler içinde aynı şey geçerli...bide neden sağlıklı beslenmiyosunu diye soruyo doktorlar :angryfire
organik pirincin kilosu 30 lira..katkısız herşeyin kilosu aldı başını gidiyo...bu millet sağlıksız şeyler yemesinde naapsın :(

Al benden de o kadar :angryfire ,50 ml. kreme 120 tl verirsem nolur benim halim :angryfire Organik mi istiyorsun al domatesi-balı sür yüzüne işte :laugh: Valla benim cildim aşırı yağlı; aşırı yağlı cildi olan bir insan olarak ben gene de kötünün iyileriyle idare etmeye çalışsacağım bundan sonra yani Sebamed olur,neutrogena olur,Aslında en çok La Roche'u denemek istiyorum.Hatta bundan sonra yüzüme organik sabun bile kullanabilirim,kayısılı-killi falan,zaten çok yağlı bir cildim var sabun bile kurutmuyor cildimi.Bence en önemlisi makyajı abartmamak.
Kullanıcı avatarı
crysanthemen
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen neslihanbykc » Cum Ara 17, 2010 2:27 pm

chrysanthemen bence de an güzeli doğal olduğunu bildiğin şeylerle bakım yapmak ve makyajı abartmamak.
ben artık maskelere para vermemeye çalışıyorum limon suyu, maya, yumurta, bal benim demirbaşım oldu artık.

organik şampuan olarak önerebileceğim ve sürekli kullandığım ise organicum. fiyatı da 19 lira. sürekli kullanıyorum artık gayet uzun süre de gidiyor. bulabilirseniz bir şans verin derim :yeah:
darkchocolatebrown bir akıllı delinin kozmetik güncesi:)
Kullanıcı avatarı
neslihanbykc
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen crysanthemen » Cum Ara 17, 2010 2:30 pm

neslihanbykc yazdı:chrysanthemen bence de an güzeli doğal olduğunu bildiğin şeylerle bakım yapmak ve makyajı abartmamak.
ben artık maskelere para vermemeye çalışıyorum limon suyu, maya, yumurta, bal benim demirbaşım oldu artık.

organik şampuan olarak önerebileceğim ve sürekli kullandığım ise organicum. fiyatı da 19 lira. sürekli kullanıyorum artık gayet uzun süre de gidiyor. bulabilirseniz bir şans verin derim :yeah:

En güzelini yapıyorsun canım,evimizdeki ürünlerle çok güzel maskeler hazırlayabiliriz :yeah: Evet 'Organicum' markası benim de aklımda,deneyeceğim mutlaka ;)
Kullanıcı avatarı
crysanthemen
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen tiffany » Cum Ara 17, 2010 2:33 pm

tuucemm yazdı:gercektn mi sarartio muymus yani disleri? bn de sensodyne'in hasssas dis ve disetleri icin olanini kullaniodum :confused:

evet sarartabiliyormuş :(
Kullanıcı avatarı
tiffany
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen espadrilles » Cum Ara 17, 2010 3:30 pm

bnm doktorum da bana dermalute şampuan verdi. organik fln değil ama saç dökülmemi azalttı, ii şampuan arayan varsa..

kızlar la claree markasını hiç duydunuz mu cilt bakımında kampanya var. bana çok uzak olmasa satın alıp denicem ama offf taaaaa karşıda :(

http://www.sehirfirsati.com/deals/anado ... ter/188965
Kullanıcı avatarı
espadrilles
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen barones » Cmt Ara 18, 2010 9:21 pm

ya kızlar organicum diyosunuz amöa organicum benimsaçımda egzama yaptı inanılmaz kaçındırdı ve artık ben saçımı uykuda kanatmışım o derece...hemen doktora gittik bırak hemen o şamp nı dedi...şimdi badem ceviz yağı vs sürüyorum o kuruluğu gidiyo...kaldıki benim saçım kuru diildir
.
Kullanıcı avatarı
barones
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen cigdemcyylu » Cmt Ara 18, 2010 10:08 pm

canım malesef her ürün herkezde aynı etkiyi yaratmıyor...
içindeki bir maddeden dolayı olmuş olabilir...saç derin hassastır ondan olabilir +saçların kalın telliyse ondan olabilir
https://twitter.com/#!/cgdmbr
Kullanıcı avatarı
cigdemcyylu
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen prudence » Cmt Ara 18, 2010 10:17 pm

barones yazdı:ya kızlar organicum diyosunuz amöa organicum benimsaçımda egzama yaptı inanılmaz kaçındırdı ve artık ben saçımı uykuda kanatmışım o derece...hemen doktora gittik bırak hemen o şamp nı dedi...şimdi badem ceviz yağı vs sürüyorum o kuruluğu gidiyo...kaldıki benim saçım kuru diildir

okuyunca dondum kaldım çünkü almayı düşünüyordum o ürünü..peki doktor ne söyledi hangi madde sebep olmuş buna?
artık bir hukuk öğrencisiii :))

http://twitter.com/muabookblog

iste blogumuz :) makeupaddictsbook.blogspot.com
Kullanıcı avatarı
prudence
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen crysanthemen » Cmt Ara 18, 2010 10:42 pm

Evet benim de kafam karıştı şimdi,geçmiş olsun Barones,ama doğru her ürün herkeste aynı etkiyi göstermiyor,aynı şekilde de herkesin bayıldığı eczanevi Clinique cilt bakım ürünleri ben de alerji yapmıştı.
Bu arada 'Attirance' Türkiye'ye gelmiş kızlar.Organik bir kozmetik markası,HT'nin alışveriş dergisi ekinde ürünlerinin reklamını gördüm,fiyatları organik ürünlere göre makul bence,Bağdat caddesindeymiş mağazası.İstanbul'a gidersem mutlaka uğramak istiyorum.
Kullanıcı avatarı
crysanthemen
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen sumuzdas » Cmt Ara 18, 2010 10:44 pm

espadrilles yazdı:bnm doktorum da bana dermalute şampuan verdi. organik fln değil ama saç dökülmemi azalttı, ii şampuan arayan varsa..

kızlar la claree markasını hiç duydunuz mu cilt bakımında kampanya var. bana çok uzak olmasa satın alıp denicem ama offf taaaaa karşıda :(

http://www.sehirfirsati.com/deals/anado ... ter/188965

dermalutetan annemde çok memnun kaldı.
.
Kullanıcı avatarı
sumuzdas
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen neslihanbykc » Cmt Ara 18, 2010 11:28 pm

barones yazdı:ya kızlar organicum diyosunuz amöa organicum benimsaçımda egzama yaptı inanılmaz kaçındırdı ve artık ben saçımı uykuda kanatmışım o derece...hemen doktora gittik bırak hemen o şamp nı dedi...şimdi badem ceviz yağı vs sürüyorum o kuruluğu gidiyo...kaldıki benim saçım kuru diildir

canım geçmiş olsun. bu tarz bitkisel şeyler kişiden kişiye alerjik reaksiyon gösterebiliyor haklısın. umarım hemencik iyileşirsin :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
neslihanbykc
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen annick74 » Cmt Ara 18, 2010 11:45 pm

Barones,
Aynı yaşadıklarını ben Bioblas'da yaşadım.Acayip kaşındırdı mahvetti.Ama bende seboreik dermatit var.Bıraktım.Şimdi bakıyorum Organicum'un sitesine yağlı saçlarda seboreik dermatite,egzamaya kuru saçlarda pullanmaya iyi gelir filan diyor.Egzama tedavi iddasında olan bir şampuan nasıl egzamaya yol açar ne kadar ilginç değil mi? Bence canım email filan yolla.
Kullanıcı avatarı
annick74
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sumuzdas » Pzr Ara 19, 2010 11:34 am

aynı şeyi bende yaşamıştım geçmesi 1 seneyi falan buldu. bu süreçte en çok yardımcı olan ducray ds ve j.f. lazartigue şampuanlar oldu. geçmiş olsun :bye:
.
Kullanıcı avatarı
sumuzdas
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen barones » Pzr Ara 19, 2010 3:59 pm

saolun kızlar ben yağlı saçlar için olanın ı kullanıyodum çünkü çok yağlı değil ama saçım 2 gün yıkamasam yağlanıyodu...neyse ilk önce kaşıntıyla başladı sonra deli gibi deride koca koca döküntüler oldu ve deli gibi kaşın ırıyodu...öleki dışarı çıkamıyodum bend esaçımı her gün yıkıyodum artık...neyse gece yarı uykudayken kaşımışım sabah bi baktım elleirm kan içinde tırnaklarım falan ve kafam yanıyo ve sat 6 idi...hemöen gittim kafamı soğuk suya tuttum nasıl acıdı anlşatamam...hemen doktora gittik şamp nı söledim kullanma dedi:...aşırı kurutmuş ve çok kötü yapmış dedi...enfeksiyon kapmıştı ve antibiyoikkli krem verdi..öle geçti 1 yıl kadar oluyo....
bidahamı allah korusun...mail falan yazmadım yaaa ne yazcam :dontknow:
.
Kullanıcı avatarı
barones
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen crysanthemen » Pzt Ara 20, 2010 12:02 pm

Kızlar trendyol'da more than soap ürünleri var,tavsiye eder misiniz bu ürünleri ? ponza ile limonlu-mersin ağacı sabunun ve katı limonlu-mersin ağacı kreminden almayı düşünüyorum,güzel mi ürünleri ? Aslında evim sabun dolu;ama merak işte,merak ediyorum bu markanın ürünlerini,en güzel tarafı %95 doğal olmaları tabii.
Kullanıcı avatarı
crysanthemen
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen espadrilles » Pzt Ara 20, 2010 1:40 pm

crysanthemen yazdı:Kızlar trendyol'da more than soap ürünleri var,tavsiye eder misiniz bu ürünleri ? ponza ile limonlu-mersin ağacı sabunun ve katı limonlu-mersin ağacı kreminden almayı düşünüyorum,güzel mi ürünleri ? Aslında evim sabun dolu;ama merak işte,merak ediyorum bu markanın ürünlerini,en güzel tarafı %95 doğal olmaları tabii.

canım ben sabunlar başlığına yazmıştım, bende markafoniden aldım aynı şekilde ama çok fazla sabun almıştım seçemediğim için. kozmetik yeni aldıklarınız başlığına da resimlerini koymuştum, ambalajları filan çok şeker bayılıyo insan. ilk ponza sabunundan başladım kullanmaya ve çok seviyorum, her birinin içeriğine göre kokusu ayrı ayrı muhteşem. üstünde doğal oldugu için diğer sabunlara göre daha çok eriyebilir uyarısı var, bende erimesin die bebek gibi saklıyorum resmen lifimin arasında, balkona koyuyorum banyoda erir diye :toofunny: çokmemnunum ama dezavantajı da pahalı olması ve çabuk bitmesi. denemeye değer bence kesin bikaç tane almış ol
Kullanıcı avatarı
espadrilles
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen crysanthemen » Pzt Ara 20, 2010 2:38 pm

Canım ben de siparişimi verdim zaten limonlu-mersin ağacı sabunu ve aynı sabunun katı kremiyle,okaliptus-haşhaşlı sabunundan aldım.Aslında şu Ponza ve domates-fesleğenli sabununda da aklım kalmadı değil,bir de şu siyah türk gölü sabunu diye siyah renkte bir sabunu var benim gibi yağlı ciltlere yönelik bir sabunmuş,onu da çok merak ettim nedense;ama fazla da abartmak istemedim evde daha bir sürü sabun var benim.
Kullanıcı avatarı
crysanthemen
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen espadrilles » Pzt Ara 20, 2010 4:01 pm

ii yapmışsın cnm aklında alanları sonra da alabilirsin mesela ben gittigidiyorda görmüştüm normal satış fiyatından daha indirimli satıyolar
Kullanıcı avatarı
espadrilles
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen crysanthemen » Sal Ara 21, 2010 2:18 pm

Bi bunları deneyeyim de canım memnun kalırsam vücut ürünlerini falan da denerim :)
Kullanıcı avatarı
crysanthemen
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen francesca » Sal Ara 21, 2010 3:10 pm

kızlar bu bakım ürünlerindeki parabenle ilgili yorum yapmış youtubeda bi dermatolog. Cilt bakım ürünlerinde mikrop üremesini,ürünlerin çabuk bozulmasını engellemek için koyulan bu maddenin östrojen miktarını çok çok az etkilediğini ve zaten bu maddenin cilt tarafından pek fazla emilemediğini söylemiş. Zararlı içerik olduğuna inanmıyorlar yani kimileri de.
Bu içerikleri kontrol ettiğimiz sitelerde en ufak alkole,aside zararlı damgası vurulmuş ama bu zararlar uç boyutlarda değil bence de. Yani alkol çok iyi bir temizleyici sonuçta-ama aşırı kullanımda cildin koruyucu yüzeyine zarar verebilir,ve cildi kurutabilir-ama yağlı cilt için kurtarıcı bir maddedir.
o sitelerden kullandığım bir kaç ürüne bakıp kırmızı-zararlı madde işaretlerini görünce birden korkmuştum ama biraz inceleyince o kadar korkucak bir şey olmadığını farkettim.
içeriğe dikkat etmek,bilinçli alışveriş yapmaya çalışmak çok doğru,güzel bir şey,ama bence böyle her şeyden zarar gelicek diye korkarsak stresten daha beter kırışabiliriz :(
tabi bunlar benim kendi araştırmalarım ve öğrendiklerimden vardığım sonuçlar.Paylaşmak istedim :)
Kullanıcı avatarı
francesca
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen m3rw3 » Sal Ara 21, 2010 8:56 pm

bende bir sitede okumuştum. paraben'in zararlı olduğu kesinlikle kanıtlanmış bir şey değilmiş. sadece hormonları etkılediği ve olumsuz sonuçları görülmüş. belirgin büyük bir zararı yokmuş. bu yüzden kimi uzmanlar kullanılmasının sakıncalı olmadığını düşünüyormuş. :dontknow:
Kullanıcı avatarı
m3rw3
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen daisy3535 » Sal Ara 21, 2010 9:11 pm

sentetik olan herşey zararlıdır bence..
ayrıca gıdalarda katkısız koruyucusuz ürünlere dönüş yaşanıyor,cilt bakımında da mümkünse neden onları kullanmayalım ki?
ben organik ve iyi içerikli ürünlerden vazgeçmem artık..
dev ve pahalı kozmetik şirkrtleri reklam yerine iyi içeriğe yatırıma başlasa iyi olur kanımca :nanik:
Kullanıcı avatarı
daisy3535
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen francesca » Sal Ara 21, 2010 11:37 pm

Organik kullanmanın daha sağlıklı olacağına ben de katılıyorum,ama içinde hiç bir koruyucu bulunmayan organik/bitkisel ürünlerin de kullanım ömürleri kısa olacaktır.Eğer koruyucu madde içermeyen bir ürün alıp 6 ay kullanırsanız,parabenden alacağınız zarardan çok daha fazlasını üreyen mikroplardan alabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
francesca
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen hotcouture » Sal Ara 28, 2010 12:01 pm

Ben de bu paraben olayının fazla abartıldığını düşünüyorum. Annemin cildindeki güneş lekeleri için doktor krem verdi, içeriğinde 2 çeşit paraben var, dikkatinizi çekerim ilaç firması tarafından üretilmiş bir ürün... Yani dermatolojik ilaçlarda bile paraben var, o kadar da öcü gibi görmeye gerek yok bence... Ben silikon türevi maddelere dikkat ediyorum, cildi film tabakası gibi sararak nefes almasını engelliyor çünkü. Bir de gözenekleri genişlettiği için talc kullanmamaya çalışıyorum... Gözenek tıkayan maddelerden uzak durmaya çalışıyorum: Susam yağı, kakao yağı, silikonlar....

Bu arada "The Organic Pharmacy" diye bir marka keşfettim, güzel ürünler var, ama Tr'de satılmıyor malesef.. Sitesine bakın içerikleri gayet güzel, bana biraz Dr.Hauschka'yı anımsattı.
Kullanıcı avatarı
hotcouture
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen barones » Sal Ara 28, 2010 12:41 pm

eğer organik içerik doğal vs arıyosanız hiç öle kozmetik marketlere hele hele eczaneler bile gitmeyin ...oturun evde malzemelrle maske yapın temizliyici yapın....
amaaa mesela doğal olsun diye yumurta maskesi yapayım derseniz o kullandığınız yumurtanın içinde tavuğu şişiren etleirni büyüten feci bi antibiyotik var...ilaç var..yeminde ilaç var...yani mümkün değil doğalı bulmak mümkün değil ......
keza kullandığımız ekmek ,badem yağı,cips,cola,meyve suyu,hazır kek,un,çikolata ,salça...vs de de mısır şurubu var yani mısır bildiğiniz en gdo lu besin...içind een çok ilaç barındırran antibiyotikli ve şişirilmiş bi besin....artık mısır mısırlıktan çıkımış vaziyette...bunlarıda yiyoruz...
yani hiçbirinden kaçış yok..
.
Kullanıcı avatarı
barones
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen subrosa » Sal Ara 28, 2010 5:41 pm

Ben de açıkçası organik kozmetiği çok çok gerekli bulmuyorum. Kozmetik ürünleri direkt vücuda alınan şeyler değil neticede.
subrosa
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen persofone » Çrş Ara 29, 2010 4:09 pm

bir kozmetik ürünün içeriğinin ıncık cıncık incelemek bana saçma geliyor açıkçası tamam belli bazı şeyler var cilde açıkça zararlı ama yok tamamen doğal yok efendim organik bunlar sadece reklammmm satış yöntemi falan filan hormonlu yem yiyen tavuk antibiyotik verilerek büyütülen tavuk onların yumurtası GDO lu sebze meyve hatta ekilen tohum :confused: bunları geç yok efendim kremin içinde bilmem ne varmış yahu zehiri direk yiyosun ya kremin içindeki devede kulak onun yanında :sleepy: :sleepy:
Önce 4.000 kitap okuyup , iki dil öğreneceksin...
Ömrünü ülkene adayacaksın.
Sonra canını cephede ortaya koyup ,dünyaya diz çöktürerek bir vatan kurtaracaksın, yani ATATÜRK'e laf etmek için küçük yobaz, önce sen biraz adam olacaksın!
Kullanıcı avatarı
persofone
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen happysky » Çrş Ara 29, 2010 4:11 pm

kızlar dünya sağlık örgütünün sitesinde mısırın gdo lu olmadıgı yazıyo bilginize :)
Kullanıcı avatarı
happysky
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen subrosa » Çrş Ara 29, 2010 10:54 pm

Bence bu zararlı içerik hususunda doz da çok önemli. İlaç ve zehir arasındaki fark dozdur. Bazı insanlar içeceklerde koruyucu olarak alkol kullanıldığı için o içecekleri içmezler mesela.halbuki koruyucu olarak kullanılan alkol miktarı bilindik alkol etkisini yapabildiği miktarın çok çok altında. Herhangi bir madde yararlı ve zararlı etkileri bir arada bırakabilir.Sucukta nitrat vardır nitrat çok zararlıdır ama nitrat katılmamış bir sucuk ölümcül bir zehirlemeyye sebep olabilir.Ben içinde koruyucu olmayan fabrikasyon meyve suyunu asla içmem. Çünkü çok daha zararlı doğal toksinler içerebilir ki içerir.Formülasyonların optimizasyonları uzmanlık isteyen bir konu.Belki içinde zararlı olduğu bilinen bir madde bulunan ürün formülasyonunda o maddenin zararını bertaraf edecek başka bir madde vardır, bilemeyiz . Bu gibi konularda bilgi düzeyimiz yetersiz olduğu için akıl yürütmelerimiz de bizi büyük ihtimalle yanlış yönlendirecektir.Kozmetik üreticilerine ne kadar güvenmiyorsam sürekli o çok zararlı, bu kanser yapıyor aman domuz giribi geliyor diyenlere de güvenmiyorum çünkü korku da sıkça kullanılan bir pazarlama yöntemi.
Benim için cilt bakım ürünün aktif maddesinin önemi ilk sırada.İçinde ihtiyacımı karşılayacak maddeler yoksa ne yapayım ben o ürünü. Bununla birlikte kozmetikleri ihtiyaç duydukça kullanıyorm. Cildim çok kuru değil her gün nemlendirici sürmüyorum, majyaj yapmadıkça yüzümü jellerle sabunlarla yıkamıyorum ayrıca cilt güzelliğinin byük oranda genetikle daha sonra da beslenme ile ilişkili olduğunu, cilt bakım ürünlerindeki zararlı içeriklerinden sakınmanın en etkili yolunun onlardan mümkün mertebe uzak durmak olduğunu düşünüyorum :dontknow:
subrosa
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ElaSel » Çrş Ara 29, 2010 11:25 pm

Tercih ettiğin markalar var mı?
Kullanıcı avatarı
ElaSel
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen tiffany » Prş Ara 30, 2010 12:14 am

aldığımız kozmetik ürünlerinin organik,doğal olmasına dikkat etmek bir noktada yetersiz bence. o da şu: diyelim ki bir insan beslenmesine hiç dikkat etmiyor aburcubur,yağlı,hamur işi gıdalar,sigara,alkol,hareketsizlik,su içmiyor,düzensiz ve az uyku,yüzüne bir ton fondoten sürüyor ama cilt bakım ürünleri hep organik. sen kendine bu kadar işkence ediyorken aldığın doğal içerikli ürün napsın cildine,ne kadar fayda sağlar :) bence bunların hepsi bir bütün. her şeyine dikkat ediyorken aldığımız normal kozmetik ürünü cildimizde bozulmaya sebeb olmayabilir. ama bütün bunların yanında 'ben cildime sülfat içeren temizleyici değdirmek istemiyorum' da diyebilir. ben şahsen beslenmeme uykuma çok dikkat ederim,hatta baya dalga konusu olurum arkadaşlar arasında :) aldığım ürünler de organik olsun,zararsız olsun istiyorum,daha geç yaşlanmak,daha geç kırışmak için.o yüzden de içeriğini mutlaka okurum aldığım şeylerin.yüzümüze sürdüğümüz şeyler cildin altına işliyor ve orada birikiyor. mesela rujları istemeden de olsa yutuyoruz,ruj kurşun içerir ve kurşun da bir ağır metaldir,sağlığa ciddi zarar verir vs. umarım anlatabilmişimdir :blushing: :bye:
Kullanıcı avatarı
tiffany
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen happysky » Prş Ara 30, 2010 12:31 am

tiffany katılıyorum canım tabiki hepsi bir bütün olmalı, ilk önce hayatımızı düzene sokmalıyız sadece cildimize organik ürünleri kullanmak yetmez..
Kullanıcı avatarı
happysky
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen subrosa » Prş Ara 30, 2010 1:17 am

Hayır Elasel açıkçası tercih ederek bir ürün kullanmıyorum. Evde çok uzun zamandır garnier 3 ü 1 arada saf ve temiz temizlyici var içinde kil var. kötü bir özelliğini görmedim cildimin temizlendiğini hissediyorum ama psikolojik de olabilir :) Biterse la porche gibi bir marka deneyebilirim salisik asitli ama açıkçası cilt bakım ürünlerinden mucize bekleyen biri değilim. Hiçbir krem beni ilk gençliğime götürmeyecek, genetiğimi değiştirmeyecek.
Bunun dışında kişisel bakım işinin içinde çok büyük para tuzakları olduğunu düşünüyorum.son zamanlarda bir şey organikse tamamen faydalıdır gibi bir intiba var gündemde. Bence bu çok yanlış bir kanı. En mantıklısı cildin sorunlarını teşhis edip tedavi yöntemleri belirleyebilecek güvenilir bir doktora görünmek. Cilt bakım ürünlerini hafif içerikli ilaçlar gibi düşünebiliriz.Bilimsel içerikli bu tip konularda uzmanlara danışmak dışında başka bir çare yok. Benim fikrim böyle.
subrosa
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen persofone » Prş Ara 30, 2010 11:35 am

tiffany bende bunu kastettim yani bir bütündür bu beslenme uyku düzeni sigara vs bunlara hiç dikkat etmeyip aaa şu ürünün içinde şu varmış yapmanın anlamı ne sonuçta bakım yaparak zaten sağlıklı güzel yaşlanmak ve bu işi geciktirmek istiyoruz zaten :huggs: :blushing:
Önce 4.000 kitap okuyup , iki dil öğreneceksin...
Ömrünü ülkene adayacaksın.
Sonra canını cephede ortaya koyup ,dünyaya diz çöktürerek bir vatan kurtaracaksın, yani ATATÜRK'e laf etmek için küçük yobaz, önce sen biraz adam olacaksın!
Kullanıcı avatarı
persofone
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen neslihanbykc » Prş Ara 30, 2010 12:56 pm

artık ben de paraben mevzusunu çok fazla kafama takmamaya çalışıyorum çünkü herşey de var ve zararları konusunda farklı açıklamalar var. sigara ve alkol kullanmıyorum, uykum düzenlidir, yediklerime dikkat ederim ve bol bolsu içmeye çalışırım. kullandığım ürünlerin hafif içerikli ve parfümsüz olması önemli benim için. yoksa yediklerimiz, soluduğumuz hava sinir stres hepsi etkili yaşlanmada :dontknow:
Kullanıcı avatarı
neslihanbykc
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen karanfil04 » Cum Ara 31, 2010 12:56 am

Merhaba arkadaşlar bu konuyu çok yararlı ve gerekli buluyorum herkesten Allah razı olsun.. Ben 5-6 ay kadar önce hertürlü krem sabun diş macunu hatta şampuanlarımın içeriklerini okumaya başladım ve tam anlamıyla içerdiği kimyasallar karşısında şok oldum neyapacağımı şaşırdım enkısa sürede hepsini tükettim ve birdaha almadım şimdi her ihtiyacım için kullandığım bir marka var onunlada yeni tanıştım henüz çok ürün çeşitliliği yok ama inşallah taleplerimiz doğrultusunda olacak sizede yararlı olacağını düşündüğüm için paylaşıyorum: http://www.naturalive.com.tr/ bu sitede bizim kullandığımız ürünlerdeki zararlı maddelerin isimleride ayrıntılı yazıyor kendi ürünlerinizi de burdan konrol edebilirsiniz..
karanfil04
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen pachalbel » Cmt May 28, 2011 9:58 am

Arkadaşlar "Dimethicone" hakkında bilginiz var mı? Ben cilt bakım ürünlerinde içeriklere pek takılmam ama arada meraktan ürün ambalajlarındaki içerikleri tek tek yazıp okuyorum. Dimethicone silikon gibi birşeymiş sanırım, şu an kullandığım nemlendiricinin içinde var. İnternette biraz araştırdım kimi yerlerde cildin üzerini kapladığı ve cilde nefes aldırmadığı söyleniyor tıpkı mineral yağlar gibi. Kimi yerlerde ise bunun iyi birşey olduğu cildi bir bariyer gibi koruduğu yazıyor emin olamadım :confused: İçime kurt düştü, bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim :blushing:
http://twitter.com/onorr
Kullanıcı avatarı
pachalbel
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen archi » Cmt May 28, 2011 10:09 am

pachalbel şuradan önemi kısımları özetliim: http://www.wisegeek.com/what-is-dimethicone.htm
dimethicone snn de belirttiğin gibi silikon türevi bi madde, saç bakımı, cilt bakımı ve kozmetik ürünlerinde kullanılıyor.FDA onaylıymış.özellikle saç açıcı spreylerde kullanılıyormuş.bebek losyonlarında da kullanılıyormuş.Bazen kaşındırma vs yapabilirmiş yaptığı taktirde ürün bırakılmalı yazıyor.alerjik reaksiyona sebep vermedikçe bi sorun yaratmaz bence.bala çiçeğe alerjisi olanlar var ama zararlı değil onlar.bu nasıl bi kıyaslama olduysa :laugh:
Kullanıcı avatarı
archi
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen pachalbel » Cmt May 28, 2011 10:16 am

Teşekkür ederim Archi :kiss: Çok takılmam içeriklere dediğim gibi ama silikon olunca bir hmmm diye düşündüm bir an, biraz kullanayım eğer kaşıntı falan yaparsa bırakırım, umarım gözeneklerde tıkanıklık yapmaz :yeah:
Kullanıcı avatarı
pachalbel
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen pachalbel » Cmt May 28, 2011 10:16 am

Yazmayı unuttum evet çok tatlı bir benzetme olmuş :laugh:
Kullanıcı avatarı
pachalbel
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ElaSel » Cmt May 28, 2011 5:11 pm

ben cildi bariyer gibi koruduğunu düşünenlerdenim :laugh: daha doğrusu birkaç dermatolog öyle demişti diye hatırlıyorum,haliyle öyle düşünüyorum..ama tabii emin değilim :dontknow:
Kullanıcı avatarı
ElaSel
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen pachalbel » Cmt May 28, 2011 5:22 pm

Ben de öyle düşündüm ama emin olamadım internetee o kadar farklı bilgiler yazıyor ki kafam karıştı. Bugün öğlen bir arkadaşım da Dermalogica Barrier Repair kullanıyorum onda da silikon var, zararını görmedim dedi biraz rahatladım, bakalım görücez :music:
Kullanıcı avatarı
pachalbel
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ElaSel » Cmt May 28, 2011 5:24 pm

ohoo :) barier repair silikonun alası zaten..kullanmıştım, sevmedim..susuz bir nemlendirici o plastik gibi resmen:confused:
Kullanıcı avatarı
ElaSel
KoKoŞ
KoKoŞ

ÖncekiSonraki

Dön Cilt Bakımı Ürünleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir