Kaş / Alın Kırışıklıkları & Dudak Kenarındaki Çizgiler

Cilt Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: zoix, Pixie79, luthien

Re: Kaş ve Alın Kırışıklıkları & Dudak Kenarındaki Çizgiler

Mesajgönderen sachlar » Prş Şub 14, 2008 7:09 pm

bu konu yüz yogası kapsamına mı giriyor bilemiyorum ama burdaki problemlere de yardımcı olabilirhttp://www.youtube.com/watch?v=JoNeuAloVlU
Kullanıcı avatarı
sachlar
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ladia » Prş Şub 14, 2008 8:12 pm

teşekkür ederiz tatlım :yeah:
ladia
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen sachlar » Prş Şub 14, 2008 9:14 pm

ladia yazdı:teşekkür ederiz tatlım :yeah:

;) umarım işinize yararrr...
rica ederim.
Kullanıcı avatarı
sachlar
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re: Kaş / Alın Kırışıklıkları & Dudak Kenarındaki Çizgiler

Mesajgönderen gizemel » Çrş May 21, 2008 6:01 pm

kızlar benm gülünce dudak kenarında çıkan çizgilerim artık çok siniimi bozmaya başladı
loreal edcontract ride mimik çizgileri içinmiş ,gevşetiomuş kırışıkları
acaba sadece o çizgilere sürsem mi diyorum,daha da derinleşince hiç bi krem işe yaramaz ki :dontknow:
yeni blog
sweetpinkbox.blogspot.com
Kullanıcı avatarı
gizemel
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen arundati » Çrş May 21, 2008 7:33 pm

canım o ürün 30 yaş üstü için uygun değil mi?cildi şimdiden bu tarz ürünlere alıştırmak doğru mu sence? :(
Kullanıcı avatarı
arundati
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen melc » Çrş May 21, 2008 11:21 pm

canım aynı sorunu bende suaralar yasıorum aslında cokmu takıyorum diyorum ama bişiler almam lasım araştırdım biasda bilmiyorum cokda agır bişi almak istemiyorumda pupa milk therapynin bi kremi var ciltte olusan ilk kırısıklara karsı falan fıstık yazıyor sanırım ben bunu alıcam daha tamda karar veremedim ama önerisi olan varsa cevap bekliyoruz dielim :huggs:
http://hepsibenimolsun.com/prod.asp?id=4459
------ MelBaGs.BlogSpoT ------
Kullanıcı avatarı
melc
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen gizemel » Prş May 22, 2008 3:25 pm

arundaticim evet 30 yaş üstü diyo
ama aklım şu konuda karışık
şimdi güldüğüm zaman yanaklarımın gerildiğini hissediyorum ve artık gülmeyince bile çizgiler var orda
şimdiden mimik çizgileri gevşetici etkili bir ürün kullan faydası olur diyenler de var
30unda kullanırsın diyenlerde
ama ben 30umda bunların daha da yerleşeceğini düşünüyorum,önceden önlem almak daha iyiyimiş gibime geliyor.
bir de araştırdım iki tür kırışıklık varmış.biri mimik çizgileri,gerilmekten oluyormuş.ikincisi yaşlılık çizgileri kollajen kaybından ve kollajen baglantılarının hasarlanmasından oluyormuş.benim çizgilerim 1.ye giriyor.o yüzden daha mimik kırışıklıklarına özgü gevşetici yani botoxvarimsi ürünler kullanmam gerekirmiş.şimdi ikilemde kaldım ama zaten derinleşince de hiçbişi işe yaramaz ki :dontknow:
yeni blog
Kullanıcı avatarı
gizemel
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen gizemel » Prş May 22, 2008 3:28 pm

melc yazdı:canım aynı sorunu bende suaralar yasıorum aslında cokmu takıyorum diyorum ama bişiler almam lasım araştırdım biasda bilmiyorum cokda agır bişi almak istemiyorumda pupa milk therapynin bi kremi var ciltte olusan ilk kırısıklara karsı falan fıstık yazıyor sanırım ben bunu alıcam daha tamda karar veremedim ama önerisi olan varsa cevap bekliyoruz dielim :huggs:
http://hepsibenimolsun.com/prod.asp?id=4459

cnm bir de m asamın dudak kenarı kırışıklıkları için bir ürünü var.senin de yaşın çok değil aslında sen de daha bikaç sene lokal ürün kullanabilirsin.bir de ddfnin wrinkle relax kremi bu tarz kırışmalara etkiliymiş.yani ben de ne yapsam şaşırdım :crybaby:
yeni blog
Kullanıcı avatarı
gizemel
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ladia » Prş May 22, 2008 3:30 pm

gizemelcim, sadece miimk kırışıklıkları için üretilen ürünler varsa ben de denemek isterim, özellikle göz çevrem için, ama bana çizgilenmeye karşı üretilen bütün ürünler kolajen kaybına yönelik olarak hazırlanıyormuş gibi geliyor.. :dontknow:
ladia
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen gizemel » Prş May 22, 2008 3:37 pm

Kozmetikte son trend

Kırışıklarından kurtulmak için acil önlem almak isteyen ancak operasyon geçirmekten ya da enjeksiyonlardan korkanlar müjde! Botox etkisi yaparak, mimik çizgileri üzerinde etkili olan kremler piyasada. Ancak, yanlış anlaşılmasın; bunlar botox içermiyor. Sadece botox gibi etki ederek, kasları gevşetiyor, cildi rahatlatıyor ve kırışıkların görünümünü hafifletiyor.

Kırışıklardan ebediyen kurtulmayı, hem de zahmetsizce kurtulmayı mı istiyorsunuz? Yalnız değilsiniz. Dünyadaki milyonlarca kadından sadece birisiniz. Şu an dünyanın çeşitli yerlerinde, kim bilir kaç kadın, kırışıklıklarla savaşan bir krem sürüyor, kaç tanesi, yüzünü gerdiriyor, lazerle peeling yaptırıyor. Ve kim bilir kaç tanesi de botox enjekte ettiriyor. Evet, sonsuz gençlik arayışındakiler arasında hayli popüler olan bir yöntem de, botox, yani "botiulinum toksini" enjeksiyonu.
1990'da, Amerika'da FDA (Food and Drug Administration) tarafından onaylanan ve göz kası spazmlarını tedavi etmek amacıyla kullanılan bu toksinin zamanla bir yan etkisinin olduğu ortaya çıkmış. Hem de oldukça ilginç bir yan etki. Bu toksinin enjeksiyonuyla o bölgedeki kırışıklar da rahatlıyor, zamanla hafifliyormuş. Gerisini sanırım, biliyorsunuz. Botox, kozmetik amaçla kullanımına izin verildiğinden beri sürekli gündemde. Hakkında çok şey söyleniyor, yazılıyor, çiziliyor. Ama ortada bir gerçek var ki, o da sadece 2001 yılında, tam 1.6 milyon Amerikalının, mimikler nedeniyle oluşan kırışıklara karşı botox uygulaması yaptırdığı.
Ama herkes bu kadar cesur değil. Bazıları bu tarz işlemleri yaptırmaya asla cesaret edemiyor. Neyse ki, kozmetik sektörü onları da düşündü ve botox etkisi yapan kremleri piyasaya sundu. Yalnız, yanlış anlaşılmasın, bu kremler botox içermiyor. Sadece botox gibi etki ediyorlar. Yani, mimik yaparken kullandığımız kaslar nedeniyle sürekli kasılan cildi rahatlatıyor, bu nedenle oluşan ve derinleşen kırışıkların hafiflemesini sağlıyorlar. Biraz karışık mı geldi? O zaman önce kırışıkların nasıl oluştuğunu anlamalısınız.

Kırışıktan kırışığa fark var
Bütün kırışıkların aynı tipte olduğunu iddia etmek mümkün değil. Dinamik ve statik olarak başlıca ikiye ayrılan kırışıklarla baş etmek için farklı yöntemler denemek gerekiyor. Statik kırışıklar, yüzde herhangi bir ifade yokken, yüz dinlenme halindeyken bile görünür olanlar. Bunların oluşum nedeni kolajen ve elastin liflerinin zayıflaması ve kopması. Güneş ve nemsizlik gibi dış faktörler bu kırışıkların oluşmasına en önemli etken. Ve bunlarla ciltteki kolajen üretimini arttırarak savaşmak gerekiyor.

Dinamik kırışıklarsa, yüzdeki ifadeye göre belirginleşenler. Zaten oluşum nedenleri de yüzümüzün aldığı ifadeler, yaptığımız mimikler. Bir insan günde yaklaşık 15 bin kez mimik yapıyor, gülüyor, şaşırıyor, gözlerini kısıyor ya da kaşlarını çatıyor. Bu hareketlerle, kaslar kasılıyor ve gevşiyor. Bu hareket cildin alt katmanlarındaki liflere kadar etki ediyor, lifler de kasların hareketini izleyerek ciltte kasılma ve gevşemeye sebep oluyor. İşte tüm bunlar zamanla yüzde izler bırakıyor ve yüzümüzde çizgiler oluşuyor. Peki, yüz kaslarının hareketini engellemek mümkün olmadığına göre, bunun cilde olan etkisini hafifletecek bir yöntem var mı? Bu sorunun yanıtını "kas- gevşeterek kırışıkları hafifletme prensibine dayanan botox" diye vermek mümkündü. Tabii, kısa bir süre öncesine kadar. Çünkü son teknoloji ürünü kremler, bunu kozmetik dünyasına taşıdı. Enjeksiyona gerek kalmadan, cildin rahatlamasını sağlayan bu kremlerin botox gibi etki ettiği ve kırışıkların görüntüsünü kısa zamanda hafiflettiği söyleniyor.

Kremler nasıl etki ediyor?
Son teknoloji kırışık karşıtı kremler, tıpkı botox gibi, cildin kasılmasını engelleyerek etki ediyorlar. Bunların içinde cilt ağının kasılmasını önleyen, cildi rahatlatan özel maddeler var. Bu maddeler sayesinde cilt rahatlıyor ve kırışıkların görünümü hafifliyor. Bu ürünler sadece cilt üzerinden uygulanmalarına rağmen cilt üzerindeki gerginliği azaltıyor. Tabii, bu kremler özellikle mimik çizgileri üzerinde etkili.

Kremlerin botoxtan farklı olan yanıysa, çizgileri bloke etmelerinin yanı sıra, cildi de beslemeleri ve dışarıdan gelen diğer faktörlere karşı da koruyuculuk sağlamaları. Yani hem statik hem de dinamik kırışıklar üzerinde etkililer.

Kimler için uygun?
Mimikler nedeniyle oluşan kırışıklar, 30 yaşından itibaren belirgin bir hal almaya başlıyor. İlk olarak belirdiği yerlerse, yüzümüzde en çok hareket ettirilen yerler. Yani, kaşların arası, dudak ve göz çevresi. İşte buralarda olan sürekli hareket, cildin elastikiyetini yitirmesine ve kırışıkların ortaya çıkmasına neden oluyor. Tabii, bunlar zamanla derinleşiyor. Yani, kırışıkların ilk olarak belirginleşmeye başladığı 30'lu yaşlar önlem almak için ideal. Botox etkili kremlerin özelliği, var olan kırışıkların görünümünü hafifletmesi. Herkes yüzünü eşit derece hareket ettirmiyor. Kimileri, diğerlerine kıyasla çok daha fazla mimik yapıyor ve bu nedenle diğerlerine kıyasla daha fazla kırışığa sahip olabiliyor. Bu kişiler için bu kremler özellikle tavsiye ediliyor.

Aynada yüzünüzü inceleyerek çeşitli yüz ifadeleri yapabilir ve yüzünüzde en çok hangi bölgenizin kırıştığına, çizgilerin en çok nerelerde oluştuğuna dikkat edebilirsiniz. Güldüğünüzde, gözlerinizi kıstığınızda ya da kaşlarınızı çattığınızda nerelerde, ne derinlikte çizgiler oluşuyor? İşte bu bölgeler kremleri yoğun şekilde uygulamak için ideal. Botox etkisi yapan kremlerin içinde kasları ve cildi gevşeten maddelerin yanı sıra cildi besleyen, elastikiyetini artıran diğer maddeler de var.

Hangi Ürün Nasıl Etki Ediyor?
1- Helena Rubinstein Expressionist:

Helena Rubinstein uzmanları, enjekte yoluyla yüz kasları çevresinde oluşan kırışıkların bloke edilmesi yöntemini, kozmetik sektöründe uygulayarak Expressionist'i yaratmışlar. Sadece deri üzerinden uygulanmasına karşı Expressionist, yüz kaslarımız çevresinde, yıllar boyunca ifade ve mimikler nedeniyle oluşan kırışıklar üzerindeki hücresel mikro-gerginliği B-Neutrox karışımıyla kaldırarak cildin elastikiyetini arttırıyor. Cildi güçlendiriyor ve ifade çizgilerinden arındırıyor. Cilt Düzeltici Bakım Kremi ve Yoğunlaştırılmış Cilt-Düzeltici Serum'dan oluşan Expressionist Serisi, yaşlanma etkilerini geciktiriyor. Fiyatı: 140 milyon TL.

2- DDF Wrinkle Relax:

Ünlü Amerikan kozmetik firması DDF Doctor's Dermatologic Formula tarafından geliştirilen Wrinkle Relax, amino asitlerden doğal yollarla elde edilen iki ana maddenin kombinasyonuyla formüle edilmiş. Sürekli yapılan yüz hareketleri nedeniyle oluşan kırışıkları, yüz ifadesinde bir kayba neden olmadan hafifletiyor. Ürünün formülünde ayrıca, cildin elastikiyetini veren kolajen ve elastin üretimini artıran maddeler var. DDF Wrinkle Relax'ın formülündeki başlıca maddeler, magnezyum askorbil, hyalüronat ve shea bitkisi yağı. Firma yetkililerinin ifadesine göre, Wrinkle Relax kullanarak iki hafta içinde gözle görülür sonuçlar elde etmek olası. Ürün yüzde en çok çalıştırılan kasların üzerine hafif masaj hareketleriyle yediriliyor ve günde iki kez kullanılıyor. Ürünün en etkili olduğu bölgeler göz çevresi ve kaşlar arasındaki alın bölgesi. Fiyatı: 163 milyon TL

3- Lancome Resolution D-Contraxol:

Resolution D-Contraxol, mimik çizgileri dahil olmak üzere, tüm kırışık oluşum sebeplerine karşı geliştirilmiş geniş kapsamlı bir cilt bakım kremi. Resolution, mimikler yüzünden tekrarlanan yüz kasılmalarına ve kırışıklara karşı Çizgi-Açıcı Teknoloji D-Contraxol maddesi içeriyor. Bu teknoloji, cilt hücrelerinden oluşan ağın kasılmasını engelliyor. Cildin en alt katmanlarındaki liflerin içine etki ederek cildin rahatlamasını sağlıyor. Sonuçta rahatlayan cilt, orijinal şekline geri dönüyor.
Ürün aynı zamanda yaşa ve güneş ışınlarına bağlı kırışıklarla savaşmak için de kullanılabiliyor. Bileşiminde bulunan Retinol-A hücre yenilenmesini destekliyor ve cildin kalitesini artırıyor. Yine formülünde bulunan Anti-Elastase içeriği cilde elastikiyetini veren liflerin kalitesini koruyor. Skinfibre teknolojisi ise cilt yüzeyinde bir ağ oluşturarak çizgilerin içini dolduruyor ve cildin nem seviyesini koruyor. Fiyatı: 150 milyon TL.

4- L'Oreal Dermo-Expertise Decontract'Rides :

L'Oreal Paris Dermo-Expertise cilt bakım serisinin ifade kırışıklarına karşı sunduğu çözümün adı Decontract'Rides. Ürünün bileşiminde L'Oreal laboratuarları tarafından geliştirilen Boswelox isimli madde var. Boswelik asit ve manganezin bileşiminden meydana gelen bu madde, kasların kasılmasının dermadaki yansıması olan kalsiyum salgılanmasını düzenleyerek çizgi oluşumunu engelliyor. Özel parfümünün kasları rahatlattığı "elektro myogramme" testi ile kanıtlanmış. Decontract'Rides, ayrıca anında dolgunluk etkisi sağlayan polyamid ve silicate bileşimi içeriyor, günlük UV ışınlarına karşı cildi özel filtrelerle koruyor. Fiyatı: 35 milyon TL.
yeni blog
Kullanıcı avatarı
gizemel
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen noone » Prş May 22, 2008 3:38 pm

benim iki kaşımın arasındaki cizgi her gecen gun derinlesio ya, üfffff, bence dudak kenarından daha berbat görunuyo kaş ve alın cızgıleri, insanları da korkutuyor, agresif biri gibi görunmek istemiyorum ben:((
noone
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen gizemel » Prş May 22, 2008 3:39 pm

cnm ben bunu formsante sitesinden aldım.burda en uygun ürün decontract rides miş gibi görünüyor.makeup alleyde de bununla ilgili yorum buldum.bizim yaş grubumuzda bu amaçla kullananlar olmuş ve memnun kalmışlar.abd de wrinkle decreased olarak geçiyor.benim aklıma yatıyor ama yinne de ikilemde kaldım. :dontknow:
yeni blog
Kullanıcı avatarı
gizemel
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen yelizd » Prş May 22, 2008 3:51 pm

noone benimde kaş aram inanılmaz derin kırışık sürekli birilerini dövecek gibi bi surat ifadem var (dı)
geçen yaz ve bu yaz botox yaptırdım. Sonuç mükemmel. bu seferki daha da derinleştiği için dolguda yapıldı. sinirli insan tipi gitti mutlu bir surat geldi :) uzman bir dr da yaptırmanı şiddetle öneririm.
krem falan mimik çizgilerinde işe yaramıyor. tek geçerli yöntem botox
yelizd
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ladia » Prş May 22, 2008 3:52 pm

şimdilerde moda at kestanesi kremiymiş, başka bir forumda okudum, kullanan bir kişi çok memnun olduğunu yazıyordu, google dan araştırdım biraz, kırışık kremlerinin çoğunun içinde at kestanesi varmış, ancak her aktardan bulunmuyormuş, rast gelirsem almayı düşünüyorum, fiyatı 6 ytl..
ladia
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen noone » Prş May 22, 2008 4:04 pm

yeliz saol tatlım, ben de birkaç yıl sonra yaptıracagım sanırım, zaten estetik cerrahlar kendi yuzlerine surekli yapıyorlar, biz niye yaptırmayalım ki dimi ama:)
noone
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen blackeyes » Prş May 22, 2008 4:07 pm

yelizd yazdı:noone benimde kaş aram inanılmaz derin kırışık sürekli birilerini dövecek gibi bi surat ifadem var (dı)
geçen yaz ve bu yaz botox yaptırdım. Sonuç mükemmel. bu seferki daha da derinleştiği için dolguda yapıldı. sinirli insan tipi gitti mutlu bir surat geldi :) uzman bir dr da yaptırmanı şiddetle öneririm.
krem falan mimik çizgilerinde işe yaramıyor. tek geçerli yöntem botox
noone yazdı:benim iki kaşımın arasındaki cizgi her gecen gun derinlesio ya, üfffff, bence dudak kenarından daha berbat görunuyo kaş ve alın cızgıleri, insanları da korkutuyor, agresif biri gibi görunmek istemiyorum ben:((

Yağlı bi cildim var kırışıklığım yok ama ayni benim de kaş aram böyle kızlar :( iş yaparken istemsiz kaş çatan biriyim,poff..korkuyorum da öyle botox filan..Yok mu hafifletecek bi krem :crybaby:
Kullanıcı avatarı
blackeyes
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen gizemel » Prş May 22, 2008 7:13 pm

kızlar decontract ride l'orealin bu serisinin gündüz,gece kremi ve serumu varmış.serumu 1 saat içinde etkiliymiş.fiyatı da uygun.sadece mimik kırışıklıklar üzerine uygulanabilir.botox etkisi yapan bir madde var içinde ama tabi ki bu kremler botox kadar etkili değiller.önlemeye yönelikler.bu serinin gece kremi gündüz kremi ve göz altı kremi de var.şu an için gece kremini alıp azcık dudakların ordaki çizgilere süreyim diyorum ama hala kararsızım araştırıyorum.ama makeupalley de mimik kırışıklıgı olanlar hep genç yaşta da olsa gevşetici kremler kullanmaya başlamış.sanırım sadece çizgilere gerekebilir :confused:
yeni blog
Kullanıcı avatarı
gizemel
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen gizemel » Prş May 22, 2008 7:20 pm

M. Asam VINOLIFT Plisse Faltchen 30ml
M. Asam Ağız Kenarı Kırışıklık Kremi

Argireline ve etken madde kombinasyonundan oluşan Pentapeptid Hyaluron Asidi, Shea Butter ve Kakao Butter, ağız çevresinde beliren ince dikey çizgileri ve mimiklerden oluşan küçük kırışıklıkların düzeltilmesine yardımcı olur.

Dudak kontürünü yumuşatır.

• Üzüm Çekirdeği Ekstresi (OPC-Oligomeric Proanthocyanidin)
• Argireline
• Pentapeptid
• Hyaluronik Asit
• Shea Butter
• Kakao Butter
• Vitamin E
• Co Q10

Uygulama:

Sabah ve akşam hafif dokunuşlarla uygulayınız.

İçindekiler:

AQUA / WATER, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER), THEOBROMA CACAO (COCOA) SEED BUTTER, GLYCERYL STEARATE SE, DIMETHICONE, HYDROGENATED COCO-GLYCERIDES, PALMITIC ACID, STEARIC ACID, VITIS VINIFERA (GRAPE) SEED EXTRACT, TOCOPHERYL ACETATE, DIMETHYLSILANOL HYALURONATE, TOCOPHEROL, UBIQUINONE, ASCORBYL TETRAISOPALMITATE, LECITHIN, TRIBEHENIN, PALMITOYL PENTAPEPTIDE-4, ACETYL HEXAPEPTIDE-8, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERIN, DIISOPROPYL ADIPATE, ALCOHOL, ETHYLHEXYL PALMITATE, STYRENE / ACRYLATES COPOLYMER, XANTHAN GUM, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM / FRAGRANCE, PHENOXYETHANOL, BUTYLPARABEN, ETHYLPARABEN, ISOBUTYLPARABEN, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN
yeni blog
Kullanıcı avatarı
gizemel
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ladia » Prş May 22, 2008 7:53 pm

çok paraben var :confused:
ladia
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen gizemel » Prş May 22, 2008 8:07 pm

:dontknow: cnm kullandıgımız nede yok ki
yeni blog
Kullanıcı avatarı
gizemel
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen melc » Prş May 22, 2008 9:53 pm

aslında kaz ayakları için üzüm yağını öneriyolardı biyerde okumus hatta not almısım acaba bunu msela mimik çizgilerinde kullansak işe yararmı sanırım ben yarın alıp hem kazayaklarında orda cok sorunum yok gerçide hem orda hemde dudak çizgilerinde kullanmaya başlıcam birde bu dediğim kremi alıcam daha ağır bişi kullanmak acıkcası ben istemiyorum suan için öyle cokda sorunum yok abartmak istemiyorum canım sende cok bence dert etme kii senin yaşın benden daha genç tabi yine sen bilirsinde sonucta insanın kendini ii hissetmesi daha önemli ama basen galiba cok takıyorus :blushing:
Kullanıcı avatarı
melc
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen noone » Cum May 23, 2008 9:17 am

gizemel bence alma ve kullanma, daha yasın erken bence, ve ben senin fotolarını görmustum forumda, ne kırısıklıgıymiş, cok guzel bir kızsın ,sen almayi düşünüyorsan biz napalim dimi ama:))
noone
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ayseayse » Cmt May 24, 2008 3:25 pm

ya benimde kaşlarımın arasında cizgiler sinirimi bozuyo..off ne kullanıcaz yaa?
Kullanıcı avatarı
ayseayse
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen petitbeurre » Pzr May 25, 2008 4:27 pm

Arkadaşlar bu çizgilerin nedeni hep güneş, güneş, güneş :angryfire

Yüksek faktölü ürünler kullanmaya özen gösterin. Geçen yaz ben de çok güneşin altında durdum hiç güneş kremi falan sürmedim, bu sene dudak kenarımda çizgiler çıktı. Hani gülerken oluyor ya. Gülmekten korkar oldum. Güldükçe derinleşiyorlar çünkü. Daha yaşım 21. Yüz egzersizlerini de denedim. Gülene kadar gergin duruyor, güldükten sonra gene aynı. Ayrıca bazı kaynaklardan öğrendiğime göre yüz egzersizi çok gereksizmiş. Zaten bütün gün yüz kaslarımızı çalıştırıyormuşuz. Mutlaka ürün kullanmam gerekiyor. Daha önce kullanmış olup bana tavsiye edecek arkadaş var mı?
petitbeurre
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen gizemel » Pzr May 25, 2008 4:28 pm

cnm ben yaz kış güneş kremi kullanıyorum ztnn :kissmuch:
yeni blog
Kullanıcı avatarı
gizemel
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen petitbeurre » Pzr May 25, 2008 4:35 pm

peki ne denemeli sence :(
petitbeurre
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen petitbeurre » Pzr May 25, 2008 4:36 pm

Hep 30 yaş üstü diyor kahretsin:(
petitbeurre
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ladia » Pzr May 25, 2008 5:11 pm

pötibör, faydasını gördün mü yüz egzersizlerinin?
ladia
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen petitbeurre » Pzr May 25, 2008 5:39 pm

Evet canım farkediyor. Ama sadece 1 kaç saat etkisini görüyorum diyebilirim. Dediğim gibi gülünce eski haline dönüyor çizgilerim. Lourdes Çabuk diye bir kadın var. Yüzüne bakılırsa faydalı görünüyor aslında. Doğru nefes almayı öğrenmek lazımmış yoga yaparken. Şöyle bir kitap var. Edinmeyi düşünüyorum. Belki bir faydası olur. Sen de dene istersen:
http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=131250
petitbeurre
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen petitbeurre » Pzr May 25, 2008 5:40 pm

ooo 30 dk yapmak lazımmış yüz yogasını. Açıkcası ben o kadar süre yapmıyorum.
petitbeurre
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ladia » Pzr May 25, 2008 5:42 pm

evet madam lourdesi çok araştırmıştım bir ara, kitabı 25 ytliydi sanırım, yüz egzersizlerini ben de yapıyorum ama pek bi fayda gördüğüm söylenemez :dontknow:
ladia
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen petitbeurre » Pzr May 25, 2008 5:44 pm

Kadın olmak zor zanaat :(
Ben gene de alıcam bu kitabı. İşe yararsa söylerim size de. İnşallah yarar
petitbeurre
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen gizemel » Pzr May 25, 2008 7:15 pm

ben 25 yaşıma kdr bekleyip sonra ona yönelik bir kremi en azından lokal olarak kullanmaya karar verdim :confused: başka yapcak bişi görünmüyo artık yaşıcam çiziklerimle :bye:
yeni blog
Kullanıcı avatarı
gizemel
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen petitbeurre » Cum May 30, 2008 2:20 pm

Kızlar yüz yogası falan yapmıcam ben. Yüz masajı daha faydalı. Hem yüz yogasındaki gibi çenem ağrımıyor. Ve rahatlatıyor. Günde 10 dk yapıyorum. Kalktığımda ve yatmadan. Daha dinç görünüyor insan.
http://www.aymavisi.org/egzersiz/masaj/yuz.htm

Burdan bakabilirsiniz. Veya google dan aratın..
petitbeurre
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ekin35 » Sal Tem 08, 2008 1:51 pm

ayseayse yazdı:ya benimde kaşlarımın arasında cizgiler sinirimi bozuyo..off ne kullanıcaz yaa?

benimde kaşlarımı çatmaktan kaşlarım arasında bir izim olustu ve hos değil bence.. yaz, kış, güneş gözlüğü farketmiyor hep çatık o kaslar güneş batana kadar :dontknow: önerebileceginiz çözüm yolu mevcutmudur!

petitbeurre yazdı:Arkadaşlar bu çizgilerin nedeni hep güneş, güneş, güneş

kullanılacak güneş kremi (yüz ve dekolte) için öneri var mı peki..
ekin35
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Master » Cum Tem 11, 2008 8:21 am

aaaa, ama burada bir yanlışınız var... bu kırışıklıklar mimik kırışıklıkları, güneş koruyucuları ve kremler pek yardımcı olmaz bence. Botoks yaptırmak lazım, anında etki ediyor ve 6 ay rahat ediyorsun. Yasemen İzmir Güzellik Merkezinde 400$, yani teorik olarak, nerden baksanız aylık 70 YTL filan mı oluyor ne... Yüzünüzden rahat 5 yıl alıyor :banana:
Kullanıcı avatarı
Master
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Marjolaine » Prş Tem 17, 2008 9:54 pm

Yaaa kızlar çok dertliyim ben de çünkü geçenlerde fark ettim güneşten hep gözümü kısıyorum o yüzden de alnımın ortasında bir çizgi gibi bi şey oluşuyor :crybaby: yaz başladığından beri dikkat ediyorum ama off çok üzüldüm görünce bizim ailede 3 kuşakta vardır bu çizgiler benim sonum da öyle olacak galiba :( klasik açık renkli gözleri herkesin bizde, güneşe dayanamıyoruz ondan sanırım :( benimkiler daha oluşma aşamasında tabii ki önlemek istiyorum, bu aşamada baş etmek daha kolay olur eminim.. 20-30 yaş arasında kullanılabilecek bir krem var mı bildiğiniz? özellikle gece kremi almak istiyorum, kremle serumla halletmeye çalışıcam, güneş kremi, güneş gözlüğü, şapka etkili olmuyo, kesin bu işe yönelik bir şey almak lazım. ayrıca botoxu, ben asla yaptırmam, hele ki bu yaşta.. benim bildiğim bir avonun böyle bi kremi var, başka da marka bilmiyorum yaa içinde q10 olsun mesela, e vitamini olsun, öyle bir krem istiyorum yok muuu?? :crybaby: :crybaby: :crybaby:
Kullanıcı avatarı
Marjolaine
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ayseayse » Prş Tem 17, 2008 10:00 pm

ben clinique kullanıyorum ama çizgi bakımı degil..kırısıklık karşıtı estee alabilirim..kuzenim kullanıyo,gece bakım ve göz kremi..gayet de işe yarıyo..
Kullanıcı avatarı
ayseayse
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen TonicWater » Cum Tem 18, 2008 12:35 am

kizlar benimde dudak kenarlarimda kirisiklar var :( beni cok rahatsiz ediyor, ciddi ciddi botoks yaptirmayi düsünüyorum.

aranizda yaptiran varmi ?
istanbulda tavsiye edebileceginiz yer varmi ?
ve kaca yapiliyor ?
Kullanıcı avatarı
TonicWater
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen hacero » Cum Tem 18, 2008 8:05 am

:)
En son hacero tarafından Prş Ara 27, 2012 11:43 am tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
hacero
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen hacero » Cum Tem 18, 2008 8:06 am

En son hacero tarafından Prş Ara 27, 2012 11:43 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
hacero
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen Marjolaine » Cum Tem 18, 2008 12:10 pm

hacero;
sağol tatlım incelicem uygun bir zamanımda, araştırayım bakayım nasıl bir şeymiş.. ama 30 ml'ye 105 ytl vermek de sinirden kaşlarımı çatmama neden olabilir :toofunny:
En son zoix tarafından Pzt Şub 09, 2009 10:37 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: gereksiz alıntı !! "CEVAP YAZ" butonunu kullanın !!
Kullanıcı avatarı
Marjolaine
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen TonicWater » Cum Tem 18, 2008 6:21 pm

hacero;
güzelim kullanmadigim sey kalmadi :( bilmiyorum beni cok rahatsiz ediyor, sanki insanin yüzüne bi ne desem asik suratlilik veriyor :(
En son zoix tarafından Pzt Şub 09, 2009 10:37 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
TonicWater
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sorry » Cum Ara 19, 2008 2:59 am

25 yasındayım su mimik cizgilerinden efret ettim ya :(
mimik kırısıklıkları icin krem kullanan önerebilcek kimse yokmu acaba?
Estee Lauder Idealist Skin Refinisher
Estee Lauder Perfectionist Serum 20 li 30 lu yaslar icin diolar.sevile ne zmn gitsem calısanlar bunu önerip duryolar ama tabi calısanlara güvenemediğimden dolayı daha alamadım...
Kullanıcı avatarı
sorry
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen akayaci » Pzt Ara 22, 2008 2:27 pm

Gerçekten eğitimini almış kişilerden öneri almakta fayda var diye düşünüyorum. Güzellik Enstitüleri gibi profesyonelce çalışan merkezlerdeki uzman estetisyenler senin için en doğru ürünü önereceklerdir. Bir ürün tavsiye edebilirim elbetteki, kullanıp sonuçlarını görmüş biri olarak. Babor Mimical Control Cream aslında tam sana ve bahsettiğin sorunlarına göre. Cildine hem yoğun nem verirken hem de oluşan mimik çizgilerinin büyük ölçüde azalmasını sağlar. :yeah:
akayaci
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen melc » Pzr Şub 08, 2009 1:56 pm

artık sanırım şu dudak kenarında oluşan mimik çizgiler için bişi kullanmam gerekiyor,ama ne alıcam hangi markada böle bişiler var bilmiyorum. loreal ve niveada var bildiğim kadarıyla ama önerilere açığım,araştırıcam biraz ama kullanıp memnun kaldıgı krem olanların yorumlarını bekliyorum ;)
Kullanıcı avatarı
melc
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen hacero » Pzr Şub 08, 2009 2:18 pm

En son hacero tarafından Prş Ara 27, 2012 11:12 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
hacero
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen melc » Pzr Şub 08, 2009 2:26 pm

canım çok teşekkür ederim baktım ama 170 gibi bi rakam şuan için bunu veremem :( hani 90 falan olsa olabiir ama 170...gerçi işe yaraması önemli sende olumlu yorumda bulundun :confused:
bende biraz araştırdım paylaşaım...
*daha önce Gizemin bana önerdiği
M-ASAM AĞIZ KENARI KIRIŞIKLIK ÖNLEYİCİ KREM(VINOLIFT LIPLINES CREAM-30ML--38 tl
aslında denemek istiyorum ama hiç yorumda bulamadım

*Loreal DECONTRANT RIDES Kırışık Kremi 50ml.---34 tl
L'ORéAL PARIS DERMO - EXPERTISE *Gün Boyunca yaptığınız her yüz mimiğinden sonra göz kenarında kaz ayağı çizgileri, agız kenarı çizgileri ve iki kaş arasındaki dikey çizgiler derinleşir, daha fazla görünür hale gelir. *{30 Yaşından itibaren} *DECONTRACT' RIDES {Boswelox} Kırışıklıkları gererek açan gündüz veya Gece bakım kremi 50 Ml.* ***Kırışıklıklara yoğun etki. Mimik çizgilerin görünümünü düzeltir. Göz çevresindeki kaz ayağı çizgilerini pürüzsüzleştirir. 3 haftada alın çizgilerini ve iki kaş arasındaki dikey çizgileri açar. Klinik testlerde 3 haftada alın çizgilerinde %28, mimik çizgilerde %76** azalma görülmüştür. *NEMLENDİRİR, ANINDA DOLGUNLUK ve GERGİNLİK SAĞLAR.
hımm bununla ilgili bikaçda olsa güsel yorum okudum

birde frownies marka yapıştırılan pedler buldum ama pek içime sinmedi
Kullanıcı avatarı
melc
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen hacero » Pzt Şub 09, 2009 10:29 am

En son hacero tarafından Prş Ara 27, 2012 11:11 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
hacero
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen melc » Pzt Şub 09, 2009 4:23 pm

canım ben surdan baktım fiyatı 170 olarak geçiyor
http://www.bakimstore.com/cilt-bakimi/a ... nol-05.htm
strawberyden alışveriş yapmadım şimdiye kadar ama şimdi baktımda neden böylesine bi fiyat farkı var 67se kesinlikle alırım sende cok memnun kaldıgını söyledin,peki normalde nerde satılıyor acaba eczane ürünümü canım bi bilgin varmı? netten ulaşamadım bi bilgiye,bukadar fark olmaması lazım birde dışarıda sorayım,çilekden alışveriş yapmam zor olucak gerçi kartımı açtırmam yada sanal kart oluştururumda
Kullanıcı avatarı
melc
KoKoŞ
KoKoŞ

Sonraki

Dön Cilt Bakımı Ürünleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 12 misafir