Botox ve Dolgu

Cilt Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: zoix, Pixie79, luthien

Re: Botox ve Dolgu

Mesajgönderen vanessa » Sal Nis 01, 2008 8:01 pm

Burun kenarlarıma dün 2.dolgu uygulamasını yaptırdım. 20 gün önceydi sanırım bir dozluk (bir dozun küçük ve ince tam dolu bir enjektör olduğunu düşünün)dolgu maddesi her iki burun kenarımdaki derin çizgilere yapılmıştı. Doktor bey yetersiz gelirse bir doz daha uygularız demişti. Bana sanki biraz yetersiz gibi geldi ve 2. doz dün yapıldı. Sonuç çok daha iyi oldu. :P
TEOSYAL bana uygulanan dolgunun markası. Fransız bir firmanın sanırım ve en iyi markalardan biri.
Dolgu yaptırmadan önce cok korkmuştum yüzümün ifadesi değişir mi, hemen anlaşılır mı diye. Hiç korktuğum gibi değilmiş 4-5 yıl gençleşti yüzüm. Dinlenmiş, sağlıklı bir ifade geldi yüzüme. Kısaca çok memnun kaldım kızlar. Yüzünüzün ihtiyacınız varsa ve tabi imkanınız varsa mutlaka yaptırın derim.
:music:
Kullanıcı avatarı
vanessa
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re: Botox ve Dolgu,Fibrogell

Mesajgönderen vanilla76 » Prş Nis 03, 2008 3:02 am

herkese selam
ben de yüzüme dolgu yaptırmak istiyorum ancak ben fibrogell yöntemini denemek istiyorum
bu ayki elle dergisinde vucuttaki yağ dokusunun kök hücre açısından zengin olduğunu ve yağ dokusundaki
kök hücrenin çoğaltılabildiğini okudum.Laboratuvarda çoğaltılan yağ dokusu kökenli kök hücre yüze enjekte ediliyor,ve tabi ki cilt yenileniyor ve dolgunlaşıyor.
Tam anlayamadım,bu yöntemin adı mı fibrogell,ama böyle bir uygulama da var haberiniz olsun
birkaç doktor uyguluyormuş,adlarını yazmak reklama girer mi bilmiyorum
uygun değilse silin lütfen, Osman Oymak, Tunç Tiryaki, ve Gaziantep'te Dr Mehmet Mutaf(kendisi eskiden ses sanatçılığı da yapmıştı belki hatırlarsınız)
ben bu yöntemin dana güzel olabileceğine inandım
yüzüne fibrogell veya yağ koyduran var mı?
dudakta yağ uygulaması iyi olmuyormuş,çünkü çeneye ve bıyık olan bölgeye doğru yayılma yaptığını duydum,dudakta resytalen iyi oluyormuş.
Fibrogell uygulamasını fiyatı hakkında bilgisi olan var mı?Ve sonuçlar nedir,etkisi ne kadar sürüyor?
Teşekkürler
vanilla76
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen vanilla76 » Prş Nis 03, 2008 3:11 am

selmaa yazdı:Canım az miktarda yanaklara ve dudaklara uygulanan yağ enjeksiyonunun cildi daha güzel yüzü daha çekici gösterdiğini düşünüyorum, mesela aysun kayacının yanakları ve dudakları yağ enjeksiyonuymuş bebek gibi gözüküyor
bence kendi vücudumuzdan alınıp yüze uygulanan yağlar iyi sonuç veriyor

merhaba,dudaklarında kesin birşey var ama yanaklarında da dolgu olduğuna emin misiniz?
cidden şu aralar bayağı iyi görünüyor çünkü
vanilla76
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sehnaz » Cum Nis 04, 2008 12:05 am

merhaba botokstan sonra dolgu da yaptırdım ve gerçekten çok memnun kaldım, elmacık kemiklerimin üzerine , burundan ağıza inen çizgilere ve biraz da ağzın iki yanına çeneye doğru,
gerçi ondan pek memnun kalmadım ama yüzüm ve cildim enaz 5 yıl şuan gençleşti ve kimse birşey anlamıyor, aslında yanaklarım dolgundu ama şimdi daha iyi oldu,sertleştiler yüzümdeki yumuşama gitti,herkese tavsiye ederim,ihtiyacı olanlara tabii, biraz da üst dudağa yaptırdım ama o hiç belli olmadı...
Kullanıcı avatarı
sehnaz
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen vanilla76 » Cum Nis 04, 2008 4:56 am

merhaba,
dolgu olarak ne kullanıldı acaba?resytalene in de çeşitleri olduğunu okudum,dudağa lipp, yüzü genç göstermek için vital, kırışıklıklara başka bir çeşit resytalene uygulanıyormuş 5 çeşidi varmış ve resytalene bu dolgunun markasıymış,yani marka marka dolgu varmış.
benim okuduğum dergide resytalene 1 ml'lik kutularda satılıyor,size kaç ml uygulandı?
ben 13 kg verdim ve yüzüm çok yumuşadı, çene altım çok kötü görünüyor
acaba benim gibi çok kg verenlerin yüzü de bu dolgularla sertleşebilir mi?

bugün bir doktoru aradım,geri döneceklerini söylediler ancak aramadılar
Yağ enjksiyonu yapan bir doktor,adı Levent Taşçı fiyat soracaktım,aramadılar.
vanilla76
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen vanilla76 » Cum Nis 04, 2008 5:01 am

asimetriklik derken yaşla birlikte dudağın bazı yerlerinde doku azalması oluyor ,bundan mı bahsediyorsunuz?Mesela üst dudağımda konuşurken içe kıvrılan 2 tepecik var ya oralarda azalma hissediyorum böyle birşey mi,umarım anlatabilmişimdir.
vanilla76
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sehnaz » Cum Nis 04, 2008 12:27 pm

vanilla bana dolgu maddesi olarak hyuloronik asit kullanıldı, cildin doğal maddesi ve ciltte eksiliyor zamanla ve böylece cilte de iyileşme oldu,ama aslında kendi yağının enjeksiyonu belki daha iyi olabilir ama ben görüntümden çok memnunum, dudağa da aynı dolgu kullanıldı ve bu dolgu 2 yıl gidecek dendi,
kaç ml uygulandı bilmiyorum o kadar sormadım,ama yağ enjeksiyonunu araştırın bence de,doku kokteyli olarak hazırlanıp veriliyormuş,
fakat dolguyu kesinlikle öneriririm çene altını toparlar ve yumuşaklık da gidiyor, evet yüzün dolguyla sertelşebiliyor benimki bayağı bir sertleşti,
Kullanıcı avatarı
sehnaz
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sehnaz » Cum Nis 04, 2008 12:59 pm

bendeki asimetriklik yaşla oluşan birşey değil, küçük yaşlarad düşmüştüm dudağım patlamıştı korkudan diki yaptırmadığım için alta doğru hafif bir rakma gibi birşey oldu asimetriklik ordandı, ama dr bunu farketti ve onu kapatacak şekilde iğne yaptı ama şu da var , şimid burun kenarlarından inen çizgileri dudaklara kadar doldurunca dudakta bir yayılma ve düzleşme oldu üst dudakta bunu gidermek için sanırım üst dudağa dolgu yaptıracağım az birşey....ama senin anlattığın şey de çok güzel dolar dolguyla..
Kullanıcı avatarı
sehnaz
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen nemesis32 » Cum Nis 04, 2008 5:07 pm

Merhaba arkadaşlar aranıza bugün katıldım...
Yazdıklarınızı görünce dayanamadım üye oldum.33 yaşıma girdim ve uzun süredir dolgu ve botoks konusunda incelemediğim makale,yazı vs.. kalmadı..Sonunda forumdaki bazı arkadaşlar gibi vücudumdan alınan yağ ile kaşlarımın arasına enjeksiyon yaptırdım :angryfire ,evet söylendiği gibi 4 aydan fazla çok ta iyi sonuç vermesede kalıcılığı oldu fakat birazda tuzlu tabii.. :crybaby: İkinci bir uygulama için alternatifler araken türkiye ye daha o günlerde girmiş bir ürünle tanıştım...Daha doğrusu önclikle almanyada ki sitelerinde ürünü incelerken türkiyedeki distribütörüne ulaştım.O hafta tanıtım amaçlı ücretsiz uygulamaları olduğunu söylediklerinde :pray: seansa ilk ben gitmişim (sabah 08:00). :lol: Neyse burda arkaşalardan bri bu ürünün muhteviatından aslında bhsetmiş olay Hyaluron asit,arkadaşında dediği gibi vücuda özgü bir madde.Hyaluron asit kollagen ve elastin üretimi sağlar ve cildin su bağlayıcı özelliğinden sorumludur.

Hyaluron asit miktarı cildin esnekliğini belirler ve yeni doğanların bağlayıcı dokularında en yüksek orandadır. Yaklaşık olarak 40. yaşta bu miktar yarı yarıya azalmış olur. 60 yaş sonrası başlangıç miktarının %10'u oranında hyaluron asit geriye kalır.
Hyaluron-İnterhücresel-Jel, moleküler zinciri fotosenteze benzer biyolojik bir yöntemle kısaltılmış ve böylece cildin germ hücrelerine masaj yoluyla verilebilen, hassas moleküler, inceltilmemiş Hyaluron-İnterhücresel-Jel'dir. Vitalaser-Lifting-Jel iç hücre sıvısının içbasıncını arttırarak bağlayıcı dokunun da çoğalma kapasitesini arttırır. Daha ilk tedaviden sonra 4 haftaya kadar süreyle kalıcılığını koruyan bariz bir gerginlik görülür.
Yukarıdakiler ban verilen tantım boşründen alınıdır.
Bahsedilen bu doğal jeli göz ve dudak çevreme masajla uyguladıktan sonra 10 dk kısa bir süre soğuk laser dedikleri cihazla jelin cildin alttabakasına ulaşmasını sağladılar.tüm seans 10 dk..2 gün normalden biraz fazla su içmem gerektiğini söylediler bunun sebebide,uygulanan bölgedeki hücreler vücuttaki su ile genleştiğinden bu bölgeler genleşiyor ve doğal olarakta cilt doğal bir şekilde geriliyor.Benim çizgilerim çok derin olmadığından hemen sonuç aldım.Çok derin çizgilerde 3-5 seans gerekiyormuş..Valla uygulama fiyatı hakkında bilgim yok ama yurtdışında vitalaser shoplar açılmış.Ve akşam özel bir davete gitmeden 10 dk seans (49 euro) yaptırıp 10 yaş genç görünüm ile davete katılıyorlarmış... :o ,Uygulama yapan Estetisyen dediğim gibi henüz türkiyede hiçbir noktada olmadıklarını söyledi ama bekleyin derim bugün yarın her salonda olacaktır.Hatta o kadar kolay bir uygulama ki estetisyen bir bölümün uygulamasını yapmam için laserin probunu bana verdi.Ne ağrı ne sızı ne yanma sadece bir ışık...
nemesis32
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sehnaz » Cum Nis 04, 2008 11:14 pm

ilginç bir uygulama ve kolay ama 4 hafta dayanması kötü yani sürekli yenilemek lazım ve bu da zahmetli gibi görünüyor ne dersiniz
Kullanıcı avatarı
sehnaz
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sehnaz » Cmt Nis 05, 2008 12:38 am

http://www.elkasystems.de/tr/behandlung.php
ilgili bilgi ve önce sonra fotoğrafları var sonuçlar etkileyici ama kalıcılık süresi kısa
Kullanıcı avatarı
sehnaz
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen nemesis32 » Cmt Nis 05, 2008 9:51 am

Merhaba Sehnaz;

İlgili siteden ulaşmıştım bende türkiyedeki distributore..
Fakat bir konuda sana katılmıyorum.
Bana sadece 10 dk lık bir uygulama yapıldı.Ve bu 10 dk lık seans la 4 hafta bir kalıcılık söz konusu 48 saat ara ile uygulama yapılabilmekte.Gerçi sizin yönlendirdiğiniz adreste çok detaylı bilgi var.Uygulamayı 3 veya 4 seansa çıkardığınızda 6 hafta kalıcıcılık devam ediyor ve daha sonra tek bir uygulama ile bu bir altı hafta daha gidiyor.Zaten bence tartışılması gereken bugüne kadar kırışıklık ve cilt germe ile ilgili böyle doğal bir yöntem olmaması.ve bahsedilen tüm uygulama fiyatlarından çok çok daha ucuz ağrısız ve pratik vs...
kısa bir araştırmada ben yaptım ürünün tanıtımını yapan bir türk sitesi daha var: http://www.estetikmerkezi.com...
nemesis32
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen nemesis32 » Cmt Nis 05, 2008 10:08 am

bu harika işte herşeyi buradan direkt olarak bulabilirsiniz:

http://www.estetikmerkezi.com/lazer buradaki sunumda herşey anlatılıyor arkadaşlar

mutlaka inceleyin derim... :bye:
nemesis32
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen dilekcilek » Pzr Nis 06, 2008 10:30 pm

botox yaptıranlar, ne kadar süre etkisi sürdü sizde?..alın ve kaz ayagı bölgesinde...
benim bir arkadaşım yaptırdı 1 ay sonra hafif hafif çizgileri geri gelmeye başladı...
ya doktoru çok az enjekte etti vy botox çok sulandırılmıştı

sizlerin ortalama ne kadar dayanıyor bunu sormak isterim...
dilekcilek
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen vanilla76 » Pzt Nis 07, 2008 12:11 am

vanessa yazdı:Burun kenarlarıma dün 2.dolgu uygulamasını yaptırdım. Hiç korktuğum gibi değilmiş 4-5 yıl gençleşti yüzüm. Dinlenmiş, sağlıklı bir ifade geldi yüzüme. Kısaca çok memnun kaldım kızlar. Yüzünüzün ihtiyacınız varsa ve tabi imkanınız varsa mutlaka yaptırın derim.
:music:

geçmiş olsun siz kaç yaşındasınız acaba?bir de burundan dudağa inen çizgide kırışıklığınız varmıydı deformite nedeniyle mi uygulattınız?
vanilla76
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sachlar » Pzt Nis 07, 2008 4:51 pm

kızlar isim önerilerinde de bulunun lütfen... istanbulda kime gidelim? tecrübeli olanlar tecrübesizleri yönlendirirlerse çok iyi olur ;)
örneğin ben botox düşünüyorum ama kime gideceğimi bilemiyoeum. kadıköyde yaptıran varsa isiiiimmmm lütfeennnn :pray:
Kullanıcı avatarı
sachlar
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen selmaa » Çrş Nis 09, 2008 12:28 am

vanilla76; evet canım aysunun eski görüntüleri var youtube da bazı videolarda dudakları ve yanakları evrim geçirmiş:))
selmaa
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen selmaa » Çrş Nis 09, 2008 12:37 am

canım bak aysunun yanaklarındaki değişim burdaki linklerde çok bariz
http://img88.imageshack.us/img88/9591/b ... m32ad2.jpg
http://www.kenthaber.com/Resimler/2007/ ... 266795.jpg
selmaa
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen vanilla76 » Çrş Nis 09, 2008 2:45 am

Selma teşekkürler,ciddi manada çok ilginç ve başarılı bir operasyon olmuş.Acaba kilo mu almış diye düşündüm,ama değil.Yüzüne dolgu olarak acaba ne koydurmuş,yağ mı hyaluronic mi yoksa başka bir madde mi?Ve sadece bir kez mi yaptırmış,acaba doktoru kim?Bunları nasıl öğrenebiliriz,Selma sana güveniyorum bu konuda :blushing:
vanilla76
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen selmaa » Çrş Nis 09, 2008 6:29 pm

Canım aysun bence yağ enjeksiyonu yaptırıyor, ve bir seferliğine değil, her geçen gün yüzü daha da yuvarlaklaşıyor çünkü, birde çoğu onepi onur erolu tercih ediyor doktor olarak, ama bilemem doktorunu:)
selmaa
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

ÖncekiSonraki

Dön Cilt Bakımı Ürünleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir