Roaccutane Kullananlar ve Sonrası II

Cilt Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: zoix, Pixie79, luthien

Re: Roaccutane Kullananlar ve Sonrası II

Mesajgönderen mavilazer82 » Çrş Mar 18, 2009 9:20 am

Arkadaşlar roacutane kullanımında bugün itibari ile 60 günümü bitirdim.Ama ben bu sıradada yüz için lazer epilasyon yaptırmak istiyorum.öneri ve tavsiyeleriniz nedir?
mavilazer82
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen yeldanur » Çrş Mar 18, 2009 10:51 am

eldeki kırmızı lekeler benim elimde de olmuştu. sonradan geçiyor.İstersen doktorundan bir özel bakım kremi al.Ama doktorunun önerdiğininkini kullan. ozamana dek hafif bepanten sürsen yeter eğer kaşıntılıysa.
yeldanur
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen paloma86 » Çrş Mar 18, 2009 11:00 am

mavilazer ;ilaç kullanırken lazer epilasyon tavsiye edilmiyor :bye:
Kullanıcı avatarı
paloma86
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen uuttkkuu » Çrş Mar 18, 2009 11:05 am

lekeler için asitli krem önerilir ben önerebilirim ama roaccutane ile birlikte kullanılmaz roaccutane zaten hassaslaştırıyo iyicene kızarırsınız valla
eldeki kızarıklıklar kuruma yaptığı için çıkmıştır sen ellerine ürederm lipo sür ya da kozmetik el kremi sür
uuttkkuu
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen brcinn » Çrş Mar 18, 2009 11:28 am

herkese selam kızlar benim bi kaç sorum olucaktı erkek kardeşim dün itibariyle roaccutane kullanmaya başladı şu dönemde kullanması ne kadar doğru bilmiyorum ama doktordan isteyince doktorda vermiş sayfaların bi kısmını okudum ama kararsız kaldım ilacı kullanırken güneş kremi ve nemlendirici kullansınmı yoksa kullanmasınmı :dontknow: güneş kendini fazlasıyla göstermeye başladı artık cildide çok beyaz iyi bir faktörlü kreme ihtiyacı olur heralde dimi
eğer gerekliyse bana krem önerilerinde bulunurmusunuz :pray:
Kullanıcı avatarı
brcinn
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen bones » Çrş Mar 18, 2009 5:03 pm

sindela cım benimde ellerimin üstü hep öle oluo..
bepanthen sürüorum geçio çok mühim bşi diil ;)

mavilazer82 bence sakın lazer yaptırma ..
dr.um bna roac. kullanırken skın cilt için başka bişey kullanma ve ya yaptırma demişti..

brcinn ben daa hç güneşş kremi kullanmadım ama snrm cild çok hassas olduu için kullanılması gerekiomuş
hatta yazın güneşe baya bi koruyucu sürerek çıkmak gerekiomş .. ama ynede bende pek emin diilim :)

82.günümmm
Kullanıcı avatarı
bones
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen gokccce » Prş Mar 19, 2009 12:37 am

bende ürederm kullanıyorum ve özellikle havalar çok soğukken baya iyi geldi
yağlı bir krem ama geceleri sürersniz rahat edersiniz
bana doktorum yazmıştı :bye:
Kullanıcı avatarı
gokccce
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen coyoty » Prş Mar 19, 2009 9:51 pm

:crybaby: 4.ayım 5gün sonra biticek ama hastaım şuan ve 5tane sivilce çıktı hernekadar eskisi kadar olmasa da... sanırım tekrr ultrasona girmem gerekicek bi sorun yoktr umarm ve bunlar son çıkanlardr... moralim çok bozk yüzüm çok kötü :crybaby:
Kullanıcı avatarı
coyoty
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen smmyy » Prş Mar 19, 2009 10:06 pm

SİNDELA canım benimde ellerimin üstünde sert pütür pütür minik benekler çıktı kırmızı kırmızı.. hemen doktoruma gösterdim. el sırtı egzaması.. bu olabilir ilaç kuruluktan vücudun çeşitli bölgelerinde böyle şeyler yapabilir dedi. Dermovate merhem verdi. 2-3 gün sürdüm geçti :)
Kullanıcı avatarı
smmyy
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen mavilazer82 » Cum Mar 20, 2009 4:33 pm

Arkadaşlar roaccutane kullanımına 15 gün ara verdim.Sonra lazer epilayyon yaptırıcam.Bu konu hakkında fikirleriniz nedir?
mavilazer82
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen dentista » Cum Mar 20, 2009 7:31 pm

Ben roaccutane kullanırken lazer epilasyona ara vermedim.Ama yüzüme uygulanmıyor lazer.yüz daha hassas belki sorun çıkabilir ama vücudumda bi yan etki olmadı.15 gün ara vermenin pek artı faydası olacağını sanmıyorum çünkü ilacın vücuttan atılımı 1 ay sonra başlıyor.
Kullanıcı avatarı
dentista
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen bubblebabe » Cum Mar 20, 2009 9:06 pm

kızlar ya daha önce de dşünmüştüm ama şmdi yine kafamı takmaya başladım cildime :blushing: sivilcelerim geçmişti, artk hiç çıkmıodu ama 1 haftadır fln çok sivilcem çıkmaya başladı yine, ayrıca bi sürü komedon oluşmaya başladı.deliricem.ilk kez bu kadar ciddi roac. kulansam mı diye düşünür oldum, ki doktora gitmem lazım belki de vermicek bile bilemiyorum..of ama verse de cildimi yine sivlce basıcak ve haziranda mezuniyetim var, baloda yüzümde sivlce izleriyle mezn olmak istemyiroum. :crybaby: şuanda hiç yoktu sivlcem işte bu hafa çıktı 3 4 tane.yani bilmiyorum kendi kendime mi dert ediyorm ama çok kafama taktım bu ara.çok pürüzler oluşmaya başladı cildimde..uff sanırım deliricem :crybaby: regl düzenim de bozuldu.acaba doktora gidip hormonlarıma mı baktırsam, belki doğum kontrol hapı fln verir :blushing:
Kullanıcı avatarı
bubblebabe
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen paloma86 » Cum Mar 20, 2009 9:26 pm

canım bencede git bi hormon tahlili yaptır belki sebebi hormonal bişeydir hem zaten bu mevsim artık roaccutane'a başlama için pek uygun değil :shh: moralinide bozma :kiss:
Kullanıcı avatarı
paloma86
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen bubblebabe » Cum Mar 20, 2009 9:42 pm

uff palomacım ağlıyorum akşamüstünden beri :crybaby: şimdi de erkek arkıma çemkirdim yüzümde sivilce çıktı diye.ufff.pzt doktora gidicem ben :crybaby:
Kullanıcı avatarı
bubblebabe
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen paloma86 » Cum Mar 20, 2009 10:05 pm

canımm üzülme :crybaby: git bi dr.la konuş bakalım :(
Kullanıcı avatarı
paloma86
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen sindela » Cum Mar 20, 2009 10:22 pm

bubblebabe cnm regl düzenim falan bozuldu diyosun belkide hormonal bişeydir canını sıkma tamm önce bi dr a görün cnm
sindela
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen bubblebabe » Cum Mar 20, 2009 10:26 pm

saolun kızlar.pzt doktordan randevu alıcam.kan tahlili fln yapsın.uff sürekli aynaya bakıyorum, evde makyajlı gezicem nerdeyse :crybaby:
Kullanıcı avatarı
bubblebabe
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen sindela » Cum Mar 20, 2009 10:30 pm

cnm benm halim daha kötü hiç sivilcem yok ama acayip sarktı cildim resmen sivilce çıkmayan yerlerimde iz kaldı çöktü gözlarimin altı çizgi çizgi oldu torbalanmada cabası üstelik herkes çok güzelsin derdi bana şimdiyse ne kadar makyaj yaparsam yapyım olmuyo depresyona girmek üzereyim psikoloğa gitmeyi düşünüyorum :crybaby:
sindela
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen bubblebabe » Cum Mar 20, 2009 10:33 pm

cnm nemsizlikten fln olmuştur.bozma sen de moralini.insanın morali bozukken başkasna da moral veremyo ki..hem eskiden herkes güzelsin diomuş , yine güzelsindir.iki tane sivilce izi yüzünden deişicek hali yok görüntünün.ben de doktora gidicem.hem psikiyatra hem de dermoloğa ,bi de kadın doğuma tabi..uff sindela beraber gidelim :crybaby:
Kullanıcı avatarı
bubblebabe
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen sindela » Cum Mar 20, 2009 10:39 pm

gidelim cnm yha :crybaby: destek oluruz birbirimize cnm benm keşke bi iki tane sivlce izim olsa Allah ım dua ediyorum şimdi eskiden cildim bebek gibiydi ama artık değil ve hiçbirzamnda olmıcak aslında ümidi yitirmemk lazım yha bilmiyorum umarım herşey çok güzel olur :crybaby:
sindela
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen mavilazer82 » Cum Mar 20, 2009 11:58 pm

arkdaşlar nedi yousunuz bu yğz lazer epilasyonuna roaccutane kullanırken :(
mavilazer82
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sara » Cmt Mar 21, 2009 6:52 pm

arkadaşlar benim yüzümde koyu renkde lekeler var rakutanı önerdiler acaba geçer mi lekelerim kullanınca?
sara
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen bubblebabe » Cmt Mar 21, 2009 6:58 pm

cnm roac. öyle sadece lekeler için kullanılabilcek bi ilaç deil, zaten hiç bi doktor yazmaz sadece lekeler için bunu.akne problemin varsa şiddetli, o zmn ancak yazar doktor :blushing:
Kullanıcı avatarı
bubblebabe
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen simeron » Pzt Mar 23, 2009 1:59 pm

benimde bugün 83.günüm.. ok yanaklarımda sivilce yok o kistik olanlarda bitti... ama lekeler fena halde moralimi bozuyorlar.. sol yanağımdan memnunum ... ama sağ yanağım beni nerdeyse depresyona sokacak.. deli olacağım ya.. bir de leke olmayan yerde minik lekeler var.. leke değil de minik kırmızı noktalar oldu.. daha önce yoktular.. onlar neden oluyor bir nedeni var mı ?? tedavi süreci benimkine benzeyen ve benzer şeyler yaşayan arkadaşlardan yorum bekliyorum... :( derin lekeler değil asla.. yüzeysel lekeler... şuana kadar hiç öyle yıllanmış lekem olmadı zaten... 2.5 ay önce sağ yanağımdaki bikaç leke daha kırmızıydı kabul ediyorum ki şuan daha pembe ve silik.. ama bütün olarak bakınca kötü gözüküyor.. tedavim mayısta bitecek günde 40 mg alıyorum.. bu lekelerde gider mi acaba en azından tedavi sonlarına doğru benim moralimi bozan lekelerde bi iyileşme olur mu ?? :dontknow:
Kullanıcı avatarı
simeron
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sindela » Pzt Mar 23, 2009 5:12 pm

canım kırmızı lekeler tedavi bitince geçicek benm de var kırmızı pembe lekelrim takmıyorum onları geçiceciğini biliyorum ama kızlar benm gibi roac kullandıktan sonra gözenekleri büyüyen ve derisinde çökme yaşayan varmı?benm hiç sivilcem kalmadı ama şu anda yüzüm o kadar yaşlı görünüyorki bu çökmelerden dolayı :crybaby: umarım bunlarda tedavi bitince geçer :(
sindela
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen bones » Pzt Mar 23, 2009 5:45 pm

benimde yanaımda kırmızılıklar wr çok moralimi bozuo
onun yanısıra surtımda çukurlar oldu normalde hiç olmazdı
bunlar geçicek mi ?? yoksa kalıcı mı ??
87. günüm
Kullanıcı avatarı
bones
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen nasLi » Pzt Mar 23, 2009 10:08 pm

bnm zoratin 1 paket kaldı ama hala bi fark yok sadece kuruyo ama sivilce çıkmasını engellemiyo :S üstüne kistiklerde çoğaldı 1-2tane var birazda kilo verdim ilk hafta bitti ..
Kullanıcı avatarı
nasLi
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen sindela » Pzt Mar 23, 2009 10:14 pm

kızlar roaccutane kilo aldırıyo zoratine kilo mu verdiriyo?
sindela
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen Roxana60 » Pzt Mar 23, 2009 11:29 pm

Sindela, ben zoretanin kullanıyorum 55. günüm. İlaca başladığım gün 53 kiloydum hala 53 kiloyum. ;)
Roxana60
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen sindela » Sal Mar 24, 2009 12:11 am

:) roxanacım benmde kilo aynı ne biliyim böle kilo aldım verdim gibi şeyler okuyunca acaba dedim :)
sindela
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen hayatguzelse » Sal Mar 24, 2009 12:12 pm

Arkadaşlar ben de 3-4 sene önce roaccutane kullandım. Öncelikle sivilceleri gerçekten yok ediyor, ve sonra da çıkmasını engelliyor çünkü yağ salgısını kontrol altına alıyor. Benim şu anda neredeyse hiç sivilcem çıkmıyor. Roaccutane'ı düzenli kullandığınızda sivilce izleriniz de geçecektir. Roaccutane'ı kullanırken cildinizi nemlendirmek için su bazlı iyi bir nemlendirici kullanmanız gerekir. Bana doktorum sivilce izleri için Azelderm adında bir krem vermişti, o izlere çok iyi geldi. Akşamları izlerin üzerine daire şeklinde yedirerek sürüyordum. Roaccutan'ın en kötü tarafı insanı depresyona sokması, ben kullandığım sürece mutsuz ve asık suratla dolaştım, sonra da dayanamayıp bıraktım bütün ilaç kutularını da attım. Ancak benim tedavim bitmediği için beyaz noktalarım gitmedi, doktorum tedavinin sonunda onların da geçeceğini söylemişti. Sivilce izlerim de hemen hemen geçti şu anda çok hafif var, o da beyaz tenli olduğum için belli oluyor. Şimdi akşamları azelderm krem kullanıyorum sanki geçiriyor sonuçları paylaşırım, zaten bu krem renk açıcı olarak kullanılıyor. Ben geçen sene beyaz noktalar için tekrar cilt doktoruna gittim amacım onları nasıl tamamen geçirebilirim ve bir daha çıkmalarını nasıl engelleyebilirim onu öğrenmekti. Ancak doktorum bana roaccutane verdi bu arada farklı doktor. Yaza giriyorduk ama ben güneşten korunurum diye ve tekrar bir hevesle kabul ettim. Doktor bir tanıdığımın uyarısı ile bir iki kez kullandıktan sonra bıraktım onları da çöpe attım. Öncelikle roaccutane karaciğere çok zarar veriyor, prospektüsünde karaciğer rahatsızlığı olanlara zarar verdiğini yazıyor ama herkese zararlı çünkü karaciğeri acayip yoruyor. Biliyorsunuz karaciğerin sadece bilinen 400 işlevi var yani çok önemli bir organ. Bu ilacı yüzünde çok fazla sivilcesi olan yani ciddi boyutta yüzü akneli olan, diğer tedavilerle sivilceleri geçmeyen kişilerin kullanması gerekir. Yüzünde iki tane sivilce çıkan, cildim bebek gibi olsun diyenler bir kez daha düşünsün. Ben şu anda ilk kullandığıma bile pişmanım, salatada havuç yerken bile tereddüt ediyorum. Psikolajiyi altüst ediyor. Dediğim gibi yüzünde ciddi boyutta sivilcesi olan insanların, kış aylarında ama yine de dışarı çıkarken güneş kremi kallanak, doğru şekilde kullanması gerekir. Ayrıca özel hayatında mutsuz olanlar, stresli bir iş hayatı olanlar, zaten depresif bir kişiliği olanlar kullanmasın, ya da kullanacaksa özen göstersin. Ayrıca tedavi sürecinde iyi bir nemlendirici kullansınlar ve en önemlisi her ay kan testi yaptırsınlar. Tedavi sürecinde kan değerlerini takip edin nasıl bir fark var göreceksiniz. Mesela benim kolesterolüm çok düşükken tedavi sürecinde zamanla yükselmişti. Ayrıca kilo yapmaz. Umarım hepiniz bebek gibi bir cilde kavuşursunuz, Sevgiler.
Kullanıcı avatarı
hayatguzelse
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen yeldanur » Sal Mar 24, 2009 12:28 pm

Hayatgüzelse çok güzel özetlemiş.Roact diğer tedavilerde sonuç alamamış artık kronikleşmiş;sürekli tekrarlıyan sivilcenin her türlüsünün çıktığı ve kişiyi ço krahatsız eden durumlarda kullanılan bir ilaç. evet sonunda kesin sonuç veriyor. Tamamen düzelme oluyor. Ama ilk defa akne görülen kişilerde kullanılması yanlış. önce diğer tedavileri deneyip sonu çalınamazsa kullanılması doğru olan bir ilaç.Kan değerleri ilaç bitimi tamamen esk ihaline dönüyo fakat ila çesnasında kolestrol arttıracak besinlerden kaçmak gerekiyor.Diğer yan etkilerde ortadan kalkıyor ilaç bitimi.En önemli olay roacta başladıkta nsonra disiplinli bir şekilde inatla kullanmak ve doktoru ndediği tarihlerde muayeneye mtulaka tahlille beraber gitmek. duruma göre dozaj ayarlaması ve ya netki kırıcı ürünleri doktor her ay veriyor.
yeldanur
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen burchinn » Çrş Mar 25, 2009 12:14 pm

arkadaşlar ben roaccutane 4ay kullandım ve tedavimin bitmesine bir hafta kaldı..nemlendirmek için cildime bepanthen sürüyodum ama iyi gelmiyor..tavsiye edebileceğinz bir nemlendirici varmı?
Kullanıcı avatarı
burchinn
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen tazz » Çrş Mar 25, 2009 11:01 pm

burchinn, tüm yüze bepanthen uygulamak dogru diil bnce sadece dudak cevrene sür kuruluğu önlemek için ;) nemlendirici olarak tavsiyemse kesinlkle lrp effaclar-H :yeah:

palomacım bu arada cildin ne durumda, kuruluğun gecmiştir heralde artık dimi? umarım tek tük de olsa hiç sivilcen cıkmıodur :pray: ( ayy nası bi cümle oldu bu :laugh: )
Kullanıcı avatarı
tazz
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen paloma86 » Çrş Mar 25, 2009 11:09 pm

canımm :laugh: kuruluğum geçti sivilce çıkmıo hiç çıkmaz inşallah :pray: :pray:
Kullanıcı avatarı
paloma86
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen tazz » Çrş Mar 25, 2009 11:17 pm

cnm cok sevindim.. eed hiç cıkmasın bidaha :pray:
Kullanıcı avatarı
tazz
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen paloma86 » Çrş Mar 25, 2009 11:19 pm

darısı başına canım :pray: :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
paloma86
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen nephthys » Çrş Mar 25, 2009 11:28 pm

Paloma tecrübelerinden ben de faydalanmak istiyorum :) Kırmızı izler tedavi bitince mi geçti sende tedavi devam ederken mi?
Kullanıcı avatarı
nephthys
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen paloma86 » Çrş Mar 25, 2009 11:31 pm

tedavi bitince rengi soluklaşıo ama yinede var :confused:
Kullanıcı avatarı
paloma86
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen tazz » Çrş Mar 25, 2009 11:38 pm

amin cnm :pray: bi ay kadar bi süre kaldı zaten ama hala kızarıklıklarım duruo bnmde.. offf :( tedavim bittikten sonra önerebilcegi bi krem filan varsa dermatoloğmun onu kullanıcam.. bide tedavimin 3 ayından itibaren ayda bikes mikroderabrazyona gitmemi önermişti ama üşengecliğim yüzünden bi kes bile gitmedim :confused: bu hfta gitmeyi düşünüorum bakalım ;)
Kullanıcı avatarı
tazz
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen nephthys » Çrş Mar 25, 2009 11:44 pm

Bu kızarıklıklar cilt sürekli kuruyup yenilendiği için zor geçiyor galiba ilaca başlamadan önce bu kadar kırmızı iz kalmazdı,bir de daha önceki sivilceler çukurluk bırakmıyordu bende şimdi hep çukur çukur izleri kaldı :(
Kullanıcı avatarı
nephthys
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sindela » Prş Mar 26, 2009 3:59 pm

palomacım hayırlı olsun cnm çok sevindim inşallah bi daha hiç çıkmazlar darısı bizimde başımıza...
sindela
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen simeron » Prş Mar 26, 2009 4:09 pm

benimde var kızarıklık ve lekeler... ama hem fazla değil hemde derin değiller.. yüzeysel yani.. 3 ay oldu benimde yarın 4.ay ilaçlarını almaya gidicem.. tedavi başına göre kızarıklıkların bazısında silikleşme oldu.. böyle olupta tedavi bitiminde büyük oranda leke ve kızarıklıklarından kurtulan arkadaşlar var mı ?? çok merak ediyorum da..
Kullanıcı avatarı
simeron
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen bones » Prş Mar 26, 2009 4:45 pm

nephthys cnmmm benmde suratım aynı şekilde..
kıpkırmızı we çukurlar halinde ilacın bunlara etksi oluck mı bilmiormm
açıkçsı çok umutsuzumm.. ilacı kullanmasydm geçerdi bu çukurlr die düşünüorm
bgn 3. aymı btrdimmm daa en az 2 ayım war hayırlısı...
Kullanıcı avatarı
bones
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sindela » Prş Mar 26, 2009 5:12 pm

bones cnm sen kaç mg kullanıyosun
sindela
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen paloma86 » Prş Mar 26, 2009 5:39 pm

teşekkür ederim sindelacım darısı hepinizin başına :huggs: :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
paloma86
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen smmyy » Prş Mar 26, 2009 5:42 pm

roaccutane a artık inanıyorum.. :banana: cildim giderek düzelmekte eskiden hayal bile edemezdim böyle olacağını ama artık tedavi bittiğinde cildimin pürüzsüz olucağına gerçekten inanmaktayım.. herkes ne güzel geçiyo nerdeyse dedikçe mutlu oluyorm.
Kullanıcı avatarı
smmyy
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Roxana60 » Prş Mar 26, 2009 6:54 pm

smmyy, çok sevindim canım senin adına. :kiss:

Benim cumartesi 2. ayım doluyor. Yarın kontrolüm ve tahlillerim var. Doktorum bu ay sivilcelerin çıkar demişti ve yanılmadı. Şu an yine kocaman bir şekilde çıkmaya başladılar ama onlara kafayı takacak vaktim bile yok. :laugh: Hatta içten içe seviniyorum derimin altı temizleniyor diye. :blushing: Pudra, fondoten, kapatıcı falanda kullanmıyorum. Nemlendirici + güneş kremi tamamdır. :yeah: Ama çok soyulmaya başladı yüzüm bu aralar. Pul pul oluyor. Ben yine 6 ay sonrasını düşünmeye devam edeyim en iyisi. :laugh:
Roxana60
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen nephthys » Prş Mar 26, 2009 7:53 pm

Bones,ben de aynı şeyi düşünüyorum eskiden böyle iz bırakmazdı sivilceler 2 sene önce bir dönem yine çok fazla sivilcem vardı sonra tamamen geçmişti :( Doktora sordum ben,kırmızılıklar geçer çukurlar kalır,sonra lazerle soydurursun istersen dedi.

Smmyy,aynı anda başlamıştık aynı anda sonuç alıyoruz galiba benim de uzun süredir hiç sivilcem çıkmıyor :) Ama küçük çukurluklar var işte ne yazık ki iyileşen yerlerde :(
Kullanıcı avatarı
nephthys
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen diloch » Cum Mar 27, 2009 10:11 am

Cildi soydurmak çok iyi bir yöntem değil, sonucunu bilemiyorum ama deri zaten inceliyor bu ilaçlar yüzünden, izler geçecektir arkadaşlar sabredin. Çok rahatsızlık duyarsanız mutlaka doktor kontrolünde yaptırın. Riskli bir işlem. Bende de var biraz iz. Ama çok da takmıyorum. Kırmızılıklar da kalmadı doğru dürüst. İzleri toparlayan ve cildi sıkıştıran kremler var. Doktorunuza danışın. Lazerden önce risksiz tedavi varsa yaptırın, yoksa lazeri düşünün. Suratları yanan insanlar var. Bu kadar cildinize yatırım yaptıktan sonra Allah korusun bir şey olmasın.Geçmiş olsun.
Kullanıcı avatarı
diloch
BaKımLı
BaKımLı

ÖncekiSonraki

Dön Cilt Bakımı Ürünleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir