Roaccutane Kullananlar ve Sonrası II

Cilt Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: zoix, Pixie79, luthien

Re: Roaccutane Kullananlar ve Sonrası II

Mesajgönderen BoydKestner » Prş Eki 30, 2008 3:03 pm

zeyra yazdı:BoydKestner ben roaccutane kullanırken yüzümdeki sivilcelere hiç dokunmamıştım, sıkmak da mantıklı gelmiyor zaten, kendileri kuruyorlar bir süre sonra.

Teşekkürler zeyra cevap verdiğin için :bye:
Kullanıcı avatarı
BoydKestner
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen estrella » Prş Eki 30, 2008 8:59 pm

Merhaba arkadaşlar.. Ben de 10 gün önce bu ilacı kullanmaya başladım. Daha önce 1 seneye yakın Azitro antibiyotik kullanmıştım belli aralıklarla ama sivilceler ilacı kullanırken geçip ilacı bıraktığımda geri geliyodu. 4 5 aydır tek tük sivilcem vardı ancak 1 ay önce bir anda çoğalmaya başladılar:( Sonunda başladım ben de roaccutane'a.. Bu 2. haftada sivilcelerim çoğalmaya başladı ama benim yüzümde çok az kuruluk oldu, sadece dudaklarım kuruyo onu da bepanthen le nemlendiriyorum sürekli.. İnş başka bi yan etkisini yaşamam.. ;)
Kullanıcı avatarı
estrella
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen zencefilkiz » Prş Eki 30, 2008 9:40 pm

bişey sorabilirmiyim arkadaşlar.Ben bir aydır bu ilacı kullanıyorum.İkinciayıma geçmek üzereyim.Ama sanki ten rengim koyulaştı gibi.Bu ilaç esmerlik yaparmı?Yaparsa eğer kalıcımı?
Limonsuz diet cola=)
Kullanıcı avatarı
zencefilkiz
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen bubblebabe » Prş Eki 30, 2008 11:09 pm

cnm güneş koruyucu güneş koruyucu güneş koruyucu :laugh: ben kullanmadım bu ilacı ama yüzün soyuluo sürekli sonuçta deri atıyo cildin ve alttan çıkan taze deri güneşte yanıo..koruyucu kullanmıosan esmerleşmiş olabilirsin..hemen kullanmaya başlarsan eskiye döner merak etme ;)
Kullanıcı avatarı
bubblebabe
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen zencefilkiz » Prş Eki 30, 2008 11:14 pm

ama ben güneş koruyucu kullanıorummm.Avene spf 50. :crybaby:
Limonsuz diet cola=)
Kullanıcı avatarı
zencefilkiz
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen jeny » Cmt Kas 01, 2008 12:01 am

Kızlar ben tedavimin 2.ayındayım 7 ay sürecek :( roaccutane kullanırken lazer epilasyona devam eden var mı ? epilasyonu yapan merkez doktorunuz onay verirse yapıyoruz çok riskli değil dedi ama pek güvenemedim.Yarın doktorumu arayıp soracağım aslında,iz filan kalmasından korkuyorum. üffff yaaa :((
Kullanıcı avatarı
jeny
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen asra4 » Cmt Kas 01, 2008 10:31 am

kesinlikle yapma tedavin bittikten 1 -2 ay sonrası yaptırırsın cildin tahriş olur
asra4
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mihrace » Cmt Kas 01, 2008 2:16 pm

jeny, kesinlikle yaptırma. o lazer merkezindekilere de sakın güvenme. doktor zaten izin vermeyecektir ama sen de "bişey olmaz dediler, riskli değil dediler" diye düşünüp yaptırma kararı verme. şu dönemde güneşe çıkman bile tehlikeliyken, cilt bakım ürünü kullanman bile zararlıyken, lazer uygulamasının nasıl sakıncalı olabileceğini tahmin edersin.

inşallah tedavinden en iyi sonucu alır, pırıl pırıl cildine kavuşursun canım :bye:
Kullanıcı avatarı
mihrace
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen jeny » Cmt Kas 01, 2008 4:17 pm

mihrace yazdı:jeny, kesinlikle yaptırma. o lazer merkezindekilere de sakın güvenme. doktor zaten izin vermeyecektir ama sen de "bişey olmaz dediler, riskli değil dediler" diye düşünüp yaptırma kararı verme. şu dönemde güneşe çıkman bile tehlikeliyken, cilt bakım ürünü kullanman bile zararlıyken, lazer uygulamasının nasıl sakıncalı olabileceğini tahmin edersin.

inşallah tedavinden en iyi sonucu alır, pırıl pırıl cildine kavuşursun canım :bye:

evet kızlar bencede, tehlikeli :toofunny: birde yanıkla filan uğraşmayayım .herkese pırl pırıl bir cilt dilerim
:banana:
Kullanıcı avatarı
jeny
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen armish » Cmt Kas 01, 2008 5:19 pm

selam arkadaşlar roaccutane başlığını görünce bende bişiler yazmak istedim :) buarada foruma yeni katıldım ama sayenizde deli gibi makyaj malzemeleri ve teknikler öğrendim oyusden teşekkür ederim öncelikle.. :)
ben roaccutane 1 sene kullandım deyimi yerindeyse yüzüm patates tarlası gibiydi :toofunny: ortaokuldan beri aklınıza gelebilcek tüm sivilce ilaçlarını kullandım ama hiçbiri raccutane gibi etkili olmadı şimdi yüzümde 1 tane bile sivilce çıkmıyo yalnız bu ilacı kullanmak için öncelikle kan tahlili yapılması lasım karaciğere bi etkisi olup olmadına bakıyolar çünkü sonrası kolay zaten yazında kulanılmayan bi ilaç benimde dudaklarımda ve burun içimde aşırı kuruluk yapmıştı ama bepanthen ile geçiyo yani bunlar az üzücü etkiler sonrası çok güsel oluyo :) bide peeling kesinlikle önermiyorum bu ilacı kullanırken bi arkadaşım yaptırmıştı resmen yüzü yandı diebilrim.. zaten doktor bu ilaç bitince yüzün derisini soyması için peelin yapan bi krem önercektir :)
paylaşmak istedim .. :)
armish
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen duygudm » Cmt Kas 01, 2008 10:56 pm

kızlar herkese sekam :bye: ben de yenı katıldım aranıza 2aydır roaccutane kullanıorum aranızda kullanlar emınımkı var ya benı bıraz bılgılendırın yoksa cıldırıcam yuzumde azalma var ama cok kuruk ve cok kızarık sıvılcelerım veee cokk acıolar ne zaman bıtıcek bu işkence :crybaby: [color=#FF00FF]
Kullanıcı avatarı
duygudm
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mihrace » Cmt Kas 01, 2008 11:00 pm

sabret canım. geçicek, sonra eskisinden de güzel olacak cildin. moralini bozma öyle nolur :flowers:
Kullanıcı avatarı
mihrace
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen duygudm » Cmt Kas 01, 2008 11:10 pm

cok saol mihrace bende duygu buarada cok mennun oldum :) ya umarım gecer cunku ınan aynaya bakamıorum okadar buyuk ve kızarıklarkı sabırlı olmak bana gore deıl galıba offf :dontknow:
Kullanıcı avatarı
duygudm
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen duygudm » Cmt Kas 01, 2008 11:20 pm

ya arkadaslar hepinize soruyorum ben ıkıncı ayıma gırmek üzereyım suratım normal durumda cok sıvılce yok ama olanlar da kırmızı ve cok şiş yanı butun suratım dolu gıbı 2.ayda bole olması normalmı ben pek oynamıorum yuzumle ama bazen iltihaplı olanlar kuruyor bende halıyle dokulsun dıye yoluorum cok sıklıkla deıl ama ya ucları cıkmıo bunların kıpkızarık durular ben gunluk 40mg atıorum doktor sivex losyon verdı sıvılce üzerıne uygulamalı kurutması ıcınmıs ama kullanıorum bende bu arada yuzum ınanılmaz kuru ve pul pul ya durum bundan ibaret allahtan erkek arkadasım askerde yoksa cocuk temellı donmezdı ordan... :crybaby: :crybaby: duygu
Kullanıcı avatarı
duygudm
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mihrace » Cmt Kas 01, 2008 11:24 pm

memnun oldum :) canım öyleyse kaldır o aynaları, boşver onları. bir kaç ay sonra bakmalara doyamayacaksın nasıl olsa :kissmuch: . o kadar kendini üzüldüğüme yazıkmış diyeceksin. zaten bence en iyi sivilce tedavi yöntemlerinden biri aynalara bakmamak; hem üzüntü stres azalıyor, hem de içimizdeki o dayanılmaz sivilce sıkma arzusu biraz olsun dizginleniyor :toofunny:
Kullanıcı avatarı
mihrace
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen Lavendera » Cmt Kas 01, 2008 11:26 pm

duygudm yazdı:ya arkadaslar hepinize soruyorum ben ıkıncı ayıma gırmek üzereyım suratım normal durumda cok sıvılce yok ama olanlar da kırmızı ve cok şiş yanı butun suratım dolu gıbı 2.ayda bole olması normalmı ben pek oynamıorum yuzumle ama bazen iltihaplı olanlar kuruyor bende halıyle dokulsun dıye yoluorum cok sıklıkla deıl ama ya ucları cıkmıo bunların kıpkızarık durular ben gunluk 40mg atıorum doktor sivex losyon verdı sıvılce üzerıne uygulamalı kurutması ıcınmıs ama kullanıorum bende bu arada yuzum ınanılmaz kuru ve pul pul ya durum bundan ibaret allahtan erkek arkadasım askerde yoksa cocuk temellı donmezdı ordan... :crybaby: :crybaby: duygu

Canım sakin ol, her tür sivilce ilaçlarının etkisidir zaten bu sivilce patlaması yaşatır bu ilacın yanıt verdiği anlamına gelir...Sabret canım, takma kafana strea olan sivilceşeri daha çok azdırıyor.. :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
Lavendera
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mihrace » Cmt Kas 01, 2008 11:45 pm

lavenderacım +1 ;) . sana aynen katılıyorum :)
Kullanıcı avatarı
mihrace
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen duygudm » Pzr Kas 02, 2008 12:12 am

ya nemlerdırıcı sürmelıyım bunu bılıorum ama tekrar yaglanma yaparsa dıyede korkmuo deılım acıkcası sıvılcelerın üzerıne sürmem zararlımı yoksa ole kalsın mı anlamadım yuzum cok kuru ama bepanten den baska ne sürebılırmm
Kullanıcı avatarı
duygudm
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen tazz » Çrş Kas 05, 2008 6:14 pm

kızlar roaccutane kullanımı sırasında genelde herkese dudak cevresi icin bepanthen verilio da, genel olarak tüm yüze normal gündelik kullandgnız nemlendiriciyi uyguluosunuz yoksa tüm yüze bepantheni mi? :dontknow:
Kullanıcı avatarı
tazz
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen rosejam » Çrş Kas 05, 2008 7:09 pm

cnm bephantene sdc dudak için glb...kızlar ben 2 yıl önce roaccutane kullanmıştım geçen sene daha beter çıktı yine kullanmak zorunda kaldım ya inşallah bidaha çıkmaz ama izler kaldı :( :(
Kullanıcı avatarı
rosejam
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen tazz » Çrş Kas 05, 2008 8:46 pm

bnde 2 yıl önce kullanmıştım roaccutane ı ama dün yeniden basladım cnm, emin olamadım nemlendirici olarak nası kullansam die de :dontknow:
Kullanıcı avatarı
tazz
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen morfy » Çrş Kas 05, 2008 8:58 pm

Slm arkadaşlar. Bende cuma günü başlıyorum roaccutane'a. Çok aşırı ve büyük sivilcelerim yok. Ama küçük küçükler ve dönem dönem çok artıyorlar. Biraz da lekem var. Daha önce de başka ilaçlar kullanmıştım. Lekelerimin rengi filan baya açılmıştı sivilceler de azalmıştı ama bıraktığım gibi yine başladı ve şu sıralar eskiye göre baya arttı. Roaccutane verdi doktorum son olarak. Umarım çok sağlıklı bir cildim olur. Son 3-4 yıldır en çok istediğim şeylerden biri bu. Yalnız sonra tekrarlayanlar çoğunlukta galiba. 2 defa kullanmam gerekirse diye düşünmeye başladım şimdiden. Bir defa kullanıp uzun zamandır sorun yaşamayanlar var mı aranızda??
morfy
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen duygudm » Çrş Kas 05, 2008 10:41 pm

bende daha once yazmıstım arkadaslar 2. ayıma gırıcem ama hal suratımda kızarık sıvılcelerım dolu hıc gecmıek gıbı acaba kac ay sonra tam anlamıyla ıyılesicek cok merak etmekteyım off :angryfire :(
Kullanıcı avatarı
duygudm
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen tazz » Çrş Kas 05, 2008 10:49 pm

duygudm normalde 6 aya kadar devam eden bi tedavi bu, doktorun daha ii bilir tabii n kadar sürecegni. ;) sen yinede dermatoloğna bi danış istersen durumunla ilgili :bye:
Kullanıcı avatarı
tazz
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen rosejam » Çrş Kas 05, 2008 11:39 pm

tazz yazdı:bnde 2 yıl önce kullanmıştım roaccutane ı ama dün yeniden basladım cnm, emin olamadım nemlendirici olarak nası kullansam die de :dontknow:

tazz cm bana doktr sadece dudağına sür demişti yüzüne hiçbirşey sürme sadece iyi bi temizlryiciyle hergün yıka demişti :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
rosejam
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen tazz » Çrş Kas 05, 2008 11:59 pm

anladım rosejam tmm cnm cok saol öle yapıym bende :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
tazz
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen rosejam » Prş Kas 06, 2008 6:11 pm

cnm sen yine bir sor ama snn doktoruna :kissmuch: :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
rosejam
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen tazz » Prş Kas 06, 2008 11:49 pm

haklısın cnm kararsız kalmadım da diil aslında, sorıym en iisi :bye:
Kullanıcı avatarı
tazz
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen enzo123 » Cum Kas 07, 2008 6:41 pm

MRB ARKDASKAR

Bİ SORUM OLACAKTI.27 GÜNDÜR ROACCUTENE KULLANIYORUM.HER ŞEY NORMAL GİDİİYOR DUDAKLARIM CATLADI ÇOK ACIYOR VE BELİMDE DE AGRILAR OLUYOR ZAMAN ZAMAN VE BU SİVİLCE ÇOGALMALARI HANGİ AY ÇOGALMALARA BAŞLIYOR.ASIL SORUM BU BEPANTENİ SADECE DUDAKLARIMIZA MI YOKSA TÜM YÜZE Mİ SÜRMELİYİZ.İLGİLENEN HERKEZE ŞİDMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM...
enzo123
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen amanitaverna » Cmt Kas 08, 2008 8:45 pm

kızlar ben bu ilacı çok uzun süre kullandım(düzenli olarak 8 ay düzensz + 3 ay nerdeyse bi sene yani)bnm cildim baya bi kötüydü kistk sivilceler syh noktalar gözenekler flnn hepsini geçirdi yanlız izleri kaldı bırakalı 2,5 3 ay oldu ama cildim hala hassas kapalı bi mekanda hmn kızarmaya başlıo tbii zaman geçtikçe bu özellk azalıo ama su bile değsee eskiden o kdr yağlı olan cilt şimdi geriliyor şimdi bidaha sivilce çıkmaması ve olan sivilce izleri için savaş wermekteym bazılarının izlerinide tedavi edio ama bnmki aır olduu içinn hiç bi etkisi olmadı artı aşırı gergn duygusal ve arada saçma salak hareketler yapan bi insan yaptı psikolojk olarak çok etkiledi yanii.ilacı ilk kullandıgımda ilah gibi gelmişti tapıodum nerdeysee ama kesinlklee çok dikkatli kullanın derim ailecek kullandığımız bi ilaç oldugundan sadece kendi deneymlerimi deil onlarında tecrübelerini aktararak sölüyorumkii eğer srnlarınız bitmişsee sırf kuruluk hissi yağlanma olmasın diee asla kullanmayınn srnlarınıss biter bitmes annda kesin derimm cidden bünyeyi çok sarsıyor özellkle yazın. onun yüzünden ayak bileğimde ikinci dereceden yanık oldu we cnm çok acıdı
Kullanıcı avatarı
amanitaverna
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen perii » Pzr Kas 09, 2008 8:42 am

Bende bırakalı 3ay oldu. Gayet memnunum. BıraKTIm bırakalı hiç sivilce çıkmadı. Benim zaten sivilcelerim çok değldi.Ama yinede çıktımı iyi çıkıyodu. Şuan siyah noktam bile yok
Kullanıcı avatarı
perii
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen BoydKestner » Pzr Kas 09, 2008 8:42 pm

11 gün oldu Roaccutane a başlıyalı fakat ben küçük dozda başladım (10mg) Cildimde çok az bir kuruma var pul pul dökülmeler çok az ayrıca dudağımda henüz çatlama olmadı. Şuan gündüzleri seba med in dudak koruyucusunu kullanıyorum bepantene e şuana kadar ihtiyacım olmadı. Sivilcelerde henüz bir fazlalaşma yok zaten doktor sivilce artışı 2 ay sonra ortaya çıkacak demişti. Perii arkadaşıma geçmiş olsun diyorum sen atlatmışsın umarım bende atlatırım bu zor devreyi :)
Kullanıcı avatarı
BoydKestner
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen marmara2000 » Pzt Kas 10, 2008 9:24 am

Arkadaşlar,

İstanbul'da Rouctanne tedavisini başarıyla uygulayabilen bir cildiyeci biliyomusunuz?
Ben Vefa Gönenç'le başlamıştım rouctanne kullanmaya ama maalesef kendisi İstanbul'un en pahalı hastanelerinden birine transfer olmuş. Muayene ücretii çooookkk fazla ve SSK geçmiyor. :(
Onun yerine başka bi doktor bulmam lazım.!Tavsiye edebileceğiniz birisi var mı??
Kullanıcı avatarı
marmara2000
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen tazz » Pzt Kas 10, 2008 12:17 pm

bende tam bi haftadır roaccutane kullanıorum, her n kadar dudak cevremi sürekli bepanthenle nemlendrsemde yinede çok kuruo ve bu sabah farkettmki pudra filan hiç ii durmuo cildimde, böle pul pul cok kötü :tongue: tedaviye basladgmdan beri sadece yüz yıkama jeli kullanıorum, toniğmi ise yalnızca makyaj yaptgm günlerde makyajımı temizledkten sonra, nemlendiricyse hiç kullanmıorum bi hftadır :confused: roaccutane kullanırken cilt için cok fasla bişi kullanmamak gerektgnı duydum o yüzden ama bu sabah pudra cok kötü bi görüntü oluşturunca bide sizlere sorıym dedim :scratch:
Kullanıcı avatarı
tazz
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen estrella » Pzt Kas 10, 2008 12:24 pm

Merhaba arkadaşlar, tam 3 hafta oldu ilaca başlayalı.. Son 10 gündür çok fazla sivilce çıkmaya başladı, iri iri çıkıolar ve acıyolar :crybaby: İlaca başlamadan önce bu kadar çok sivilcem yoktu.. off.. Arkadaşlar tedavi bitene kadar böyle çok mu çıkıyo sivilceler yoksa bir süre böyle çok çıkıp azalıyomu?.. :crybaby:
Kullanıcı avatarı
estrella
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen amanitaverna » Pzt Kas 10, 2008 7:55 pm

mrk etme estrella onlar herkeste oluo ama kısa bi süre sonra geçicekler bu olay ilacın vücuda etki etmeye başladığını ve vücudunun savunma mekanizmasının buna bi etkisidrr çok kısa bi süre sonraa roaccutanne vücuduna galip gelckk ve sivilceenn nası çıktığını unutacaksınn :) en azından tedavi süresince cnmm umarım snn bnm gibi izlerin kalmazz buarada bazı arkadaşlarr cildinin çok kuruduğundan yakınmış bi süre sonra öle bi kurayacakki cildiniz temizleme jellerini bile kullanmanıza grk kalmıcak(tbii ben 40 mg kullanıodum sonra 20 mg a düştü ama genede etkisi baya youndu) doktrum yüzümü sadece suyla yıkamamı söylemişti tonik flnn ztnn kullanılmazz cildi su bilee çok geriodu tedavi bittikten bikaç ay sonra yüz temizleme jeline başladım o zmn bilee çok geriodu cildimi özellkle kistik sivilcelernz warsa pudra fondoten kapatıcıdan mümkün olduunca kaçın zaten yüzünüzz onları absorbe edemiyecektr
Kullanıcı avatarı
amanitaverna
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen diloch » Pzt Kas 10, 2008 9:19 pm

tazz yazdı:bende tam bi haftadır roaccutane kullanıorum, her n kadar dudak cevremi sürekli bepanthenle nemlendrsemde yinede çok kuruo ve bu sabah farkettmki pudra filan hiç ii durmuo cildimde, böle pul pul cok kötü :tongue: tedaviye basladgmdan beri sadece yüz yıkama jeli kullanıorum, toniğmi ise yalnızca makyaj yaptgm günlerde makyajımı temizledkten sonra, nemlendiricyse hiç kullanmıorum bi hftadır :confused: roaccutane kullanırken cilt için cok fasla bişi kullanmamak gerektgnı duydum o yüzden ama bu sabah pudra cok kötü bi görüntü oluşturunca bide sizlere sorıym dedim :scratch:

Sevgili tazz, cildini iyi temizliyorsan bence sorun olmaz makyaj yapmak. Kızarıklıklar için İmex merhem var, ten rengi şeklinde. Sivilcelerin üstüne sürebilirsin. Sivilceleri kapattıktan sonra üzerine pudranı uygulayabilirsin.
Roaccutane cildi çok kuruttuğu için, yani ciltte bulunan yağ bezlerinin salgısını bloke ettiği için ( böyle diye okumuştum), yakıcı güneş altında cilt daha beter kuruyor ve kızarıyor. Bu nedenle kullanılması gerekli en önemli şeylerden biri güneş koruyucu. Solecrin 50+ kullanabilirsiniz. Ayrıca cildin iyi bir şekilde nemlendirilmesi gerek, kuru bir cilt erken yaşlanma demektir. Bepanthol krem kullanabilirsiniz. Ayrıca çok soğuk ayaz günlerinde de ciltte ciddi kuruma olur, bu nedenle de nemlendirme kaçınılmaz.
Benden bir tavsiye daha, sivilcelerin bulunduğu dönemde kullandığınız pudrayı, sivilceler geçtikten sonraki dönemde kullanmayın. Süngerden tekrar bulaşabilir.
Yüzünüze sürdüğünüz pudraları, allıkları arkadaşlarınızla paylaşmayın. Küsselerde paylaşmayın :laugh: Onlara da bulaşabilir. Sizin de sivilceleriniz tekrarlayabilir.
Ben büyük ihtimal sıkıntılıyken farkında olmadan çıkan tek sivilceyle oynadım. Şimdi yüzüm Zoretaninle 1,5 ayda dümdüz oldu.
Tedavi bitiminde belirli bir süre sonra lazerle cildin üst yüzeyinin soyulma işlemi yaptırılabilir. Geçen hafta estetik cerrah bir doktorla görüştüm. Hafif izlerde bir seans bile yettiğini söyledi. Çok yüksek başarı oranları var bu tedavinin. Doktorunuza her şeyi sorun.
Kan testlerinizi ihmal etmeyin. :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
diloch
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen tazz » Pzt Kas 10, 2008 9:26 pm

diloch çok güzel bilgiler vermişsin, teşekkr ederm ilgin için ;)
bide sivilcelerin bulunduğu dönemde kullanılan pudra olayında kesnlkle haklısın, hiç düşünmemiştim bunu daha önce ama cok mantıklı :yeah: en azndan kullanılan pudra yada fondöten süngerini mtlka yenilemek gerek ;)
tekrar teşekkrler :bye:
Kullanıcı avatarı
tazz
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen estrella » Pzt Kas 10, 2008 9:50 pm

Çok teşekkürler amanitaverna içimi rahatlattın :) inşallah dediğin gibi olur canım sivilcenin ne olduğunu unuturum :love10: bende bugüne kadar hiç sivilce izi kalmadı çıkanlar bi süre sonra iz kalmadan geçiyodu ama ilaca başladığımdan beri çıkanlar eskisi gibi değil.. inşallah iz bırakmazlar.. aynı dediğin olayı yaşadım bugün, nemlendirici sürmüş olmama rağmen fondoten sürdükten 1 2 saat sonra baktımki kupkuru olmuşum pul pul olmuş cildim.. neyse bikaç ay idare edicez böyle :(
Kullanıcı avatarı
estrella
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen daizie » Pzt Kas 10, 2008 10:07 pm

Arkadaşlar ben de roaccutanecıyım,su anda 8. günümdeyim dudaklarımda hafif bir kuruma başladı sivilcelerde artış yok ben 50 kiloyum 40 mg verdi dr bana.sabah aksam 20 ser alıyorum,benim sorum su olacak ben bu ilaca baslamadan evvel neostratanın matlaştıran spfli nemlendiricisini kullanıyordum dün dikkat ettim cildim dökülmeye başlamış,demek ki kuruyor cilt(normalde çok yağlı cildim bu nemlendiriciyle dengeleniyordu) peki şimdi nemlendirici ne kullanayım sizce dr la roche posay ın fluide extreme spf 50 sini verdi ama onu hiç sevmedim akıp duruyor ne önerirsiniz kızlar bana? :dontknow:
daizie
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen bubblebabe » Pzt Kas 10, 2008 10:28 pm

cnm avene in emulsion spf 50 si baya yağlı bi krem aslında yağlı ciltler içn dio ama baya yağlı ben kullanamayıp anneme vermiştim..cildin çok kuruysa onu dene..pulanma yapmaz nemlendirir baya
Kullanıcı avatarı
bubblebabe
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen bubblebabe » Pzt Kas 10, 2008 10:29 pm

cnm bnde neostrata nın gliokolik asitli yıkama köpüğnü kulanıorum da spfli matlaştıran nemlendiricisi nasıl memnunmuydun, yağlandırmayı önlüomuydu cnm, bi de spf kaçtı
Kullanıcı avatarı
bubblebabe
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen daizie » Pzt Kas 10, 2008 11:01 pm

cok sağol cnm bi bakıyım avene'e ne yapıcağımı şaşırdım hayatım boyunca cildimin kuruduğunu görmemiştim uzaylı gibi aynaya bakıyorum bu ne diye :nanik: ben de neostratanın glikolik köpük temizleyicisini kullanıyorum bu arada..evet cnm ben cok memnundum bu nemlendiriciden,cildimi temizledikten sonra sürüyodum hemen matlaşıyordu cildim üstüne makyajımı yapıyordum gün boyunca da yağlanmıyodu veya cok koşturmuşsam o gün,hafif bi alnım yağlanıyodu ama abartı değil çok güzel bence.. ;) ama işte şimdi cildim kuruyunca napıcamı şaşırdım spf si de 15 cnm :bye:
daizie
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen marmara2000 » Sal Kas 11, 2008 10:21 am

Arkadaşlar yok mu iyi bir dermatolog tavsiye edebilcek birileri?? Kendi başıma roaccutane kullanamam :crybaby: :crybaby: :crybaby:
Kullanıcı avatarı
marmara2000
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Sweet84 » Sal Kas 11, 2008 1:36 pm

marmara2000 yazdı:Arkadaşlar yok mu iyi bir dermatolog tavsiye edebilcek birileri?? Kendi başıma roaccutane kullanamam :crybaby: :crybaby: :crybaby:

Acıbadem hastanesi Bakırköy şubesi Dr. Gökhan bey..... :bye:
Kullanıcı avatarı
Sweet84
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen diloch » Sal Kas 11, 2008 9:38 pm

tazz yazdı:diloch çok güzel bilgiler vermişsin, teşekkr ederm ilgin için ;)
bide sivilcelerin bulunduğu dönemde kullanılan pudra olayında kesnlkle haklısın, hiç düşünmemiştim bunu daha önce ama cok mantıklı :yeah: en azndan kullanılan pudra yada fondöten süngerini mtlka yenilemek gerek ;)

Her zaman tatlım..Uzman oldum artık 3 seneden beri :laugh: Doktorum iyi, sağolsun.
Bursa'da olan arkadaşlar için Dr.Hüseyin Durmuşlar'ı tavsiye ederim. Randevuyu 1 ay sonrasına veriyorlar yoğunluk nedeniyle.
Roaccutane'nın kutusu 30 küsür ytl diye hatırlıyorum. Doktorum özel doktor olduğu için sigortadan karşılanmıyordu ilaçlar. Sigorta ile anlaşması olan yerlerdeki dermatologlara ilacınızı yazdırabiliyorsanız daha hesaplı olur. Boşu boşuna ailenizin cebinden para çıkmasın. :yeah:
Herkese geçmiş olsun.
Bu arada göz çevresi kremi hariç (Küçük acılı kırmızı noktalar çıkarıyor göz çevresi derisinde ) Avene ürünleri fena değildir. Fakat herhangi bir etkiye karşı Avene yetkilileri oldukça kayıtsız ve müşteri ilişkileri feci derecede vasat.. :tongue:
Kullanıcı avatarı
diloch
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen daizie » Sal Kas 11, 2008 11:09 pm

diloch yazdı:
tazz yazdı:diloch çok güzel bilgiler vermişsin, teşekkr ederm ilgin için ;)

Her zaman tatlım..Uzman oldum artık 3 seneden beri :laugh: Doktorum iyi, sağolsun.
Bursa'da olan arkadaşlar için Dr.Hüseyin Durmuşlar'ı tavsiye ederim. Randevuyu 1 ay sonrasına veriyorlar yoğunluk nedeniyle.
Roaccutane'nın kutusu 30 küsür ytl diye hatırlıyorum. Doktorum özel doktor olduğu için sigortadan karşılanmıyordu ilaçlar. Sigorta ile anlaşması olan yerlerdeki dermatologlara ilacınızı yazdırabiliyorsanız daha hesaplı olur. Boşu boşuna ailenizin cebinden para çıkmasın. :yeah:
Herkese geçmiş olsun.
Bu arada göz çevresi kremi hariç (Küçük acılı kırmızı noktalar çıkarıyor göz çevresi derisinde ) Avene ürünleri fena değildir. Fakat herhangi bir etkiye karşı Avene yetkilileri oldukça kayıtsız ve müşteri ilişkileri feci derecede vasat.. :tongue:

diloch merhaba cnm ben durumumu yukarıda yazmıştım,sen baya bilgilisin galiba bu konuda :blushing: ben nemlendirici olarak bakıyım diyodum avene inkine cildim normalde yağlı ama roaccutane nedeniyle kurumaya başladı,avene dışında nemlendirici olarak ne kullanabilirim önerebileceğin bi ürün var mı cnm?
daizie
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen alyson » Çrş Kas 12, 2008 1:03 am

kızlar bu ilacı kullanmadan once denemedigim pahalı kozmetik ürünleri kalmadı , şimdi onların yerine sabamed sabunla yüzümü yıkıyorum, bepanthene kremi yüzüme sürüyorum ,dudagımı da bepanthene merhemi sürüyorum (merhem daha yaglı oldugu için dudagımda uzun kalıyo) , bana yetiyo :)
Kullanıcı avatarı
alyson
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen tazz » Çrş Kas 12, 2008 12:18 pm

diloch :kissmuch: bende özel doktora gittgmden biliorum 10 mg olan 31ytl, 20 mglık olan ise 52 ytl idi. ben 2 kutu 20 lik aldım :crybaby: bi dahaki sefere bende yazdırıcam :nanik:
Kullanıcı avatarı
tazz
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen sasha » Çrş Kas 12, 2008 7:41 pm

selam herkese.. (:
birşey sormak istiyorum..
doktora gttm bna bu ilacı önerdi ama karar senin istersen kullan fln dedi..
kullanınca ilk 1-2 hafta sivilceler çok mu çıkıyo ?
tabi bu kişiden kişiye değişiyodur ama sizde durum nasıl oldu ?
Kullanıcı avatarı
sasha
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

ÖncekiSonraki

Dön Cilt Bakımı Ürünleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir