Göz Çevresi Kremi

Cilt Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: zoix, Pixie79, luthien

Mesajgönderen gizemel » Çrş Nis 25, 2007 6:35 pm

bgn olayın göz kremini aldım,göz makyajı çıkarıcım da olaydı ürünler karışmasın dedim alınca mutlu oldum=)
Kullanıcı avatarı
gizemel
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen aliyeceren » Çrş Nis 25, 2007 9:05 pm

kızlar göz kreminizi nasıl uyguluyorsunuz ve krem miktarını nasıl belirliyosunuz beni bu konuda aydınlatabilir misiniz acaba?ben bu konuda acemiyim de biraz :oops: ben yeni yeni göz kremi kullanıyorum ve de kremi tam göz altıma değil de elmacık kemiklerimin göze yakın olan yerine uyguluyorum.ama şimdi bakıyorum da oralarda hafif pütürler olmuş :cry: bir de kremi elmacık kemiklerinin üstüne uygularsam nem tam olarak göz altıma ulaşırmı off ammada soru sordum ama yardımınıza ihtiyacım var canlarımm
Kullanıcı avatarı
aliyeceren
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen tibia » Çrş Nis 25, 2007 9:39 pm

ben de bu forumda başka internet araştırmalarım sonucu şöyle yapıyorum :lol: yüzük parmağıma mercimek tanesi kadar krem alıyorum o kremin yarısını diğer elimin yüzük parmağına da geçiriyorum ve göz altıma içten dışa sürüyorum sonra kalanını da göz kapağıma içten dışa sürüyorum ama elmacık kemiğine değil göz çukuruna sürüyorum kirpiklerimin tam dibine değil bir iki milim dışına gelecek şekilde.değişik fikri/bilgisi olan varsa alalım.geçen yıl arnoud diye bişey almıştım sonra bitti annem aldı aynı kremden ama kullanmayı bıraktı şimdi onu da ben kullanıyorum.bir işe yarıyor mu? hayır.maksat aldık bitirelim işte.sabah krem akşam yatmadan önce buğday yağı sürüyorum.
tibia
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen cagatay » Çrş Nis 25, 2007 9:56 pm

aliyeceren yazdı:kızlar göz kreminizi nasıl uyguluyorsunuz ve krem miktarını nasıl belirliyosunuz beni bu konuda aydınlatabilir misiniz acaba?ben bu konuda acemiyim de biraz :oops: ben yeni yeni göz kremi kullanıyorum ve de kremi tam göz altıma değil de elmacık kemiklerimin göze yakın olan yerine uyguluyorum.ama şimdi bakıyorum da oralarda hafif pütürler olmuş :cry: bir de kremi elmacık kemiklerinin üstüne uygularsam nem tam olarak göz altıma ulaşırmı off ammada soru sordum ama yardımınıza ihtiyacım var canlarımm
tam olarak goz altına uygulasan iyi olur.ve goz ustune yani kasların altına gozune kacırma yakabilir.ama genelde goz kremleri hipoalerjeniktir.elmacık kemiklerine surme.puturlerin olusması normal.cunku yanlıs yere uygulamıssın.bilinenin aksine goz altı kremleri deri tarafından emilmez sadece ust yuzeyde kalır .bir baska deyisle kaplama gibi.yani gerginlestigini farkedersiniz zaten kullandıkca ve sabah aksam mutlaka bir pirinc tanesi yeter her iki goze(ortalama 15 gr lik bir tup iki ay yetmesi lazım.)yani goz altı derisi cok yumusak olan yer burayı elle rahatlıkla nerde baslayıp bittigini elinizle anlayabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
cagatay
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen cagatay » Çrş Nis 25, 2007 10:00 pm

tibia yazdı:ben de bu forumda başka internet araştırmalarım sonucu şöyle yapıyorum :lol: yüzük parmağıma mercimek tanesi kadar krem alıyorum o kremin yarısını diğer elimin yüzük parmağına da geçiriyorum ve göz altıma içten dışa sürüyorum sonra kalanını da göz kapağıma içten dışa sürüyorum ama elmacık kemiğine değil göz çukuruna sürüyorum kirpiklerimin tam dibine değil bir iki milim dışına gelecek şekilde.değişik fikri/bilgisi olan varsa alalım.geçen yıl arnoud diye bişey almıştım sonra bitti annem aldı aynı kremden ama kullanmayı bıraktı şimdi onu da ben kullanıyorum.bir işe yarıyor mu? hayır.maksat aldık bitirelim işte.sabah krem akşam yatmadan önce buğday yağı sürüyorum.
neutrogena kullanabilirsin.neutrogena ıntesified eye moisture.yani nemlendirici 12 saat sureyle fiyatı 32 ytl civarında ve cok guzel bir urun.he tabi mesala roc var jel ve krem seklinde o da guzel
Kullanıcı avatarı
cagatay
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen aliyeceren » Çrş Nis 25, 2007 10:48 pm

çağatay,tibia öneri ve yardımlarınız için cok tesekkür ederim :D forumda böyle bilgili insanların olması cok güzel gercekten.meğer ben kremi yalnış uyguluyomuşum, işte acemilik :oops: yaşım 26 olunca baktım hafif kuruma ve ince çizgiler başladı kinerase alıp kulanayım dedim tam gözaltıma sürmedim ama oda yalnış bir secim oldu galiba biraz ağır geldi göz altım için..
şimdi çağatay'ın önerisiyle neutrogena göz kremini deneyeceğim bu marka gercekten cok kaliteliymiş eğer cildime uyarsa hep kullanırım :wink: hepinize yardımlarınız için tesekkür ederim artık göz kremimi nasıl uygulayacağımı öğrendim sayenizde :encore:
Kullanıcı avatarı
aliyeceren
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen aliyeceren » Çrş Nis 25, 2007 10:52 pm

tibia yazdı:ben de bu forumda başka internet araştırmalarım sonucu şöyle yapıyorum :lol: yüzük parmağıma mercimek tanesi kadar krem alıyorum o kremin yarısını diğer elimin yüzük parmağına da geçiriyorum ve göz altıma içten dışa sürüyorum sonra kalanını da göz kapağıma içten dışa sürüyorum ama elmacık kemiğine değil göz çukuruna sürüyorum kirpiklerimin tam dibine değil bir iki milim dışına gelecek şekilde.değişik fikri/bilgisi olan varsa alalım.geçen yıl arnoud diye bişey almıştım sonra bitti annem aldı aynı kremden ama kullanmayı bıraktı şimdi onu da ben kullanıyorum.bir işe yarıyor mu? hayır.maksat aldık bitirelim işte.sabah krem akşam yatmadan önce buğday yağı sürüyorum.

buğday yağı nasıl geldi canım memnunmusun :?: buğday yağının nemlendirici ve kırışıklık karsıtı özelliği varmış doğrusu ben de merak ediyorum kuşburnu yağı da içerdiği a vitamini nedeniyle hücre yenileyiciymiş bu yağları da düşünüyorum ama hiç denemedim.sende nasıl bir etki yaptı buğday yağı canım :?:
Kullanıcı avatarı
aliyeceren
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen tibia » Çrş Nis 25, 2007 11:00 pm

cnm ne olumlu ne olumsuz bir etkisini görmedim desem.bende morluk yok mimik çizgileri var ama kırışıklık da yok.kırışık giderici özelliği varsa bile bunu öyle bir iki haftalık kullanımla anlayamam heralde.ama hafif bir yağ öyle zeytin yağı gibi koyu kıvamlı değil pamukla incecik sürüyorum sabah göz çevrem yumuşacık olarak uyanıyorum.hem burda hem başka sitelerde buğday yağının göz çevresine iyi geldiği okuduğum için devam edeceğim valla öyle.
tibia
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen kamelya79 » Prş Nis 26, 2007 1:23 am

bende su sıralar gözaltı kremi alcam.yaş 27 28 e gircemm az kaldı:) mayısta..ne alsam diye kara kara düsünüyorum.nemlendiren ve morlukları hafifleten ağır olmayan bir krem arıyorum.murad ile lgli yorumlara baktım cok olumlu.birde dermologica nın gözaltı kremi icin yorumlar cok iyi.siz ne tavsiye dersiniz güzeller.. :roll:
Kullanıcı avatarı
kamelya79
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ernestine » Prş Nis 26, 2007 9:58 am

cagatay;senin bu bahsettigin krem icin krısık gorumunu hafifletir filan diyo :roll:
ben ya neutrogena yada sebamed alicam artik karar verdim clinique den vazgectim ama istiyorumki sadece nemlendirsin.kırısık bakımı cizgi bakımı filan istemiyorum.
onerebileceginiz bu markalarda urun varmı kızlar ve beyler :lol:
Kullanıcı avatarı
ernestine
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen ladia » Prş Nis 26, 2007 10:17 am

beni öyle mercimek tanesi kadarı kesmiyo biraz bol sürüyorum hele jel olunca varlııyla yokluu belli olmuyo biliyorum çok sürmemek lazım ama napiim içime sinmiyo jeli göz çevreme yedirdikten sonra biraz da maske gibi uyguluyorum sürüp emmesini bekliyorum derinin
ladia
KoKoŞ
KoKoŞ

Re:

Mesajgönderen handush » Prş Nis 26, 2007 3:38 pm

ernestine yazdı:cagatay;senin bu bahsettigin krem icin krısık gorumunu hafifletir filan diyo :roll:
ben ya neutrogena yada sebamed alicam artik karar verdim clinique den vazgectim ama istiyorumki sadece nemlendirsin.kırısık bakımı cizgi bakımı filan istemiyorum.

canım ben de sebamed'in göz altı kremi war (eğer tek bi taneyse) o da sözde anti-ageing kremi, üstünde kırısık görünümünü iileştirir fln yazıo... bi dalgınlııma geldi aldım, oole duruo şimcik... hani göz altına sadece göz kremi sürebilioruz ya şirin komedoncuklarımız olmasın die, buğday yagı (bi yerde de kayısı yagını onermişlerdi) bunlar oole fena seyler yapmazlar dimi, yağ sonucta ya :roll:
handush
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sumuzdas » Prş Nis 26, 2007 4:02 pm

valla kızlar şu sitede tam çözemediğimiz iki sorunumuz var. biri göz kremi biri de siyah noktalar :lol: bunları da çözersek tam süper olacak :idea:
Kullanıcı avatarı
sumuzdas
KoKoŞ
KoKoŞ

Re:

Mesajgönderen aliyeceren » Prş Nis 26, 2007 4:05 pm

sumuzdas yazdı:valla kızlar şu sitede tam çözemediğimiz iki sorunumuz var. biri göz kremi biri de siyah noktalar :lol: bunları da çözersek tam süper olacak :idea:

:beer:
Kullanıcı avatarı
aliyeceren
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen idil444 » Prş Nis 26, 2007 6:37 pm

sumuzdas yazdı:valla kızlar şu sitede tam çözemediğimiz iki sorunumuz var. biri göz kremi biri de siyah noktalar :lol: bunları da çözersek tam süper olacak :idea:

heheh doğru cidden :)
Kullanıcı avatarı
idil444
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen cagatay » Prş Nis 26, 2007 8:08 pm

ernestine yazdı:cagatay;senin bu bahsettigin krem icin krısık gorumunu hafifletir filan diyo :roll:
evet bahsettigim o bence fazla para harcama derim.neutrogena kullanabilirsin cok iyi geliyor.sabah ve aksam uygularsan eger problem yok olur.bir tup te(15gr)ortalama 2aya yakın gider
Kullanıcı avatarı
cagatay
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen cagatay » Prş Nis 26, 2007 8:11 pm

handush yazdı:

canım ben de sebamed'in göz altı kremi war (eğer tek bi taneyse) o da sözde anti-ageing kremi, üstünde kırısık görünümünü iileştirir fln yazıo... bi dalgınlııma geldi aldım, oole duruo şimcik... hani göz altına sadece göz kremi sürebilioruz ya şirin komedoncuklarımız olmasın die, buğday yagı (bi yerde de kayısı yagını onermişlerdi) bunlar oole fena seyler yapmazlar dimi, yağ sonucta ya :roll:
kayısı yagını goz altına surmeyin cok yakar haberiniz olsun.cunku hassas goz altı derisi onu tolere edemiyor.normal cilde surerken bile hafif yakma yapabilir.
Kullanıcı avatarı
cagatay
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen lilith » Prş Nis 26, 2007 10:28 pm

arkadaşlar ben de şöyle sadece çok iyi nemlendirecek bir göz çevresi kremi arıyorum,kırışıklık için değil sadece nemlendirsin istiyorum çünkü göz çevrem oldukça kuru :( bana önerebileceğiniz güzel br krem var mı?mesela roc mu, neutrogena mı ,olay mı?
Kullanıcı avatarı
lilith
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen lilith » Prş Nis 26, 2007 10:29 pm

bir de ben neutrogena nın göz çevrei kremini hiç bir yerde bulamıyorum arkadaşlar, Türkiye'de satılmıoyor mu artık yoksa :?:
Kullanıcı avatarı
lilith
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen daphne » Prş Nis 26, 2007 10:50 pm

lilith yazdı:bir de ben neutrogena nın göz çevrei kremini hiç bir yerde bulamıyorum arkadaşlar, Türkiye'de satılmıoyor mu artık yoksa :?:

Ben de hiç bir yerde göremiyorum artık :roll:
daphne
BaKımLı
BaKımLı

ÖncekiSonraki

Dön Cilt Bakımı Ürünleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir