Genital Bölge Jeli

Vücut ve Tırnak Bakım Ürünleri hakkındaki yorumlarınız, tavsiyeleriniz.

Moderatörler: muhendis, allure

Re: Genital Bölge Jeli

Mesajgönderen shayna » Pzr Ara 20, 2009 6:50 pm

yeliz paylaşımın için teşekkürler..sen hangi marka temizleme jeli kullanıyorsun??regl dönemlerinde ped kullanmak bencede çok zararlı.reglimin ikinci günü bende kaşıntı başlıyor..hele bazı ped markaları pişik yapıyor adeta.dedğin gibi alternatifinin olmaması çok kötü..gerçi organik pedler var ama hiç kullanmadım..belki onlar daha iyi olabilir :confused:
Kullanıcı avatarı
shayna
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ladia » Pzr Ara 20, 2009 7:34 pm

Evet pedler pişik yapabiliyor :blushing: ben Avon'un jelini almayı düşünüyorum, ilk defa kullanıcam.. genelde sabun kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım ama hazır indirimdeyken denemek istiyorum, hijyenik mendil de kullanıyorum duştan sonra dışarı çıktığım günlerde.. Ondan da memnunum şimdilik, bir de bişi sormak istiyorum, Avon dışında hangi markaların hijyenik mendilleri var biliyor musunuz? şöyle Migros, Carrefour gibi marketlerde bulunacak bişi arıyorum, güvendiğiniz bir marka var mı?
ladia
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Klytie » Pzr Ara 20, 2009 7:46 pm

ladia, bence avon yerine sebamed ya da numismed intim jel alsan çok daha iyi olur. Bu tür önemli şeylerin dermakozmetik marka bir şey olması gerek diye düşünüyorum, ki avon ürünlerinin sadece tarım bakanlığından izinli olduğunu, sağlık bakanlığından onay almadığını düşünürsek hiç yaklaşmamak gerek.
Klytie
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ladia » Pzr Ara 20, 2009 7:49 pm

Hımm teşekkürler, Numismed'i hiç duymamıştım, görürsem deniycem mutlaka :)
ladia
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen yelizd » Pzr Ara 20, 2009 9:19 pm

shayna genel olarak sebamed kullanıyorum canım. uni de kullanıyorum bazen.
yelizd
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen photographer » Pzr Ara 20, 2009 9:47 pm

ladia bence uni intimate al avon alma bence :yeah: ;)
Kullanıcı avatarı
photographer
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ladia » Pzr Ara 20, 2009 9:54 pm

Aslında aklımda yoktu jel ama Avon'da indirimli olunca alayım dedim, bahane oldu yani biraz, ama Avon'dan sonra tavsiye ettiklerinize de bakarım teşekkürler :)
ladia
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen shayna » Pzt Ara 21, 2009 4:07 am

yeliz teşekkürler.bende sebamed kulanıyorum..birkaç aydır kullanmıyordum ama alsam yine sebamed alırım :yeah:
ladia sanada sebamedi tavsiye ederim.hem oda çok pahalı değil.uzun süre gidiyor.
Kullanıcı avatarı
shayna
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen photographer » Çrş Ara 30, 2009 2:25 am

ben de uni alacaktım sonra kuzenim sebamed al dedi onu aldım 3.8 ph yalnız birşey soracam kızlar nasıl soracam da bilmiyorum utanıyorum biraz ama :blushing: bundan bi kaç gün önce regl olmuştum ped koyunca ve reglinin ilk günü iç kısımda kaşıntı oldu acılı yani tuhafıma gitti hiç böyle birşey olmamıştı ped yüzünden mi oldu bilmiyorum reglim bitti banyo yaparken de o bölge temizlenirken lifle daha sonra da kuruladığım da havluya çok az kan oldu havlu :confused: :blushing: tahriş oldu sanırım o kaşıntı yüzünden oldu araştırıyorum kaşıntı nedir mantar falan yazıyor ben o bölgeyi çok temiz saklayan biriyim günde 3 kere iç çamaşırı değişirim sık banyo yaparım o pedden sonra böyle oldu buna bağladım ben ve canım sıkılıo doktora gitmeyede utanırım yaa geçer mi acaba böle bunaltacak bi kaşıntı deil çok şükür hani rahatsızlık vermiyor bana ama ne yapacam şimdi ben kafama takıldı ilk kez böle bişe oldu çünkü... :confused:
Kullanıcı avatarı
photographer
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen jalapeno » Çrş Ara 30, 2009 12:55 pm

Kızlar, ben geçen yıl bir jinekolojik sorun yaşamıştım yumurtalık kisti ameliyatı oldum, o süreçte toplamda 7 farklı jinekologa göründüm İStanbulda.
Ve hepsine de sordum bu temizlik işini, sizlerle paylaşmak istiyorum.

Hepsi, genital bölge için günde 1 kere temizleyici jel kullanmak gerektiğini söyledi. Sebamed PH 3.8 en çok tavsiye edilen ürün. Ve duştan çıkınca, saç kurutma makinesinin soğuk ayarında genital bölgeyi kurutmamız gerekiyor. Su kalmamalı. Vajina zaten kendi ıslaklığını bir süre sonra sağlıyor.
Günlük pedler asla önerilmiyor. Çünkü günlük pedlerin üst yüzeyleri klorla beyazlatılıyor. ve bu çok zararlı. Ben uzun yıllar günlük ped kullandım. Ama bıraktığımdan 1 hafta-10 gün sonra akıntı olayı azaldı ve düzene girdi. Hele ki parfümlüler asla kullanılmamalı. Ama regli bitiminde 2 gün mecburen kullanıyorum. Şu sıralar Kotex pamuklu olanı...

İç çamaşırınızı 2 kez durulatın makinede ve mutlaka içerden ütüleyin. Elbette pamuklu çamaşır olmalı.

Epilasyon konusu ise, doktorların hiç biri ağdayı önermiyor.
Ağda yapılınca açık kalan kıl kökleri henüz canlı oldukları için bakteri ve mikroplara daha açık ve savunmasız kalıyorlar. Eğer herhangi bir kalıcı yöntemle ölmemişlerse (lazer gibi) kılları kökünden almak zararlı. Ve genital bölgede şekil bozukluğuna sebep olabilir ağda.

Jilet ise, kısmen daha az zararlı bir yöntem. Tüyleri güçlendirip artırdığı ise doğru değil.
Saçlarınızı düşünün, kestirince uçları canlanmış gibi görünür ama sadece uçlarına oranla daha 'kalın' yeri artık uçlarda olduğu içindir. zamanla o uçlar da incelecektir.

En sağlıklı yöntem makasla kısaltmadır. Veya herhangi bir kesin epilasyon yöntemi. (iğnelisi, lazerlisi vs.)

Bildiklerim bunlar arkadaşlar, umarım yardımcı olmuşumdur.
Ben uzun zamandır bu yöntemleri uyguluyorum ve hiç sorun yaşamıyorum.

Herkese sevgiler... :huggs: :yeah:
jalapeno
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen photographer » Çrş Ara 30, 2009 4:22 pm

jalapeno bilgilerin için saol bu genital temizliği ben hergün yapıodum günde 2 kere hemde zaman zaman duş jeli bile kullanmışımdır oraya oysa çok delilik ettim sebamedi önceden almalıydım bebe şampuanı da kullanıyordum ama en iyisi sebamedmiş doktorların tavsiye ettiği bu ped olayından sorada tetikledi kaşıntı yaptı ilk kez...kotex kullan demişti kuzenim pamukluymuş bundan sora regl dönemlerinde kotex alacam olumlu yorumlar almış inş. bu hafif bile olsa var olan bu kaşıntı geçer :bye:
Kullanıcı avatarı
photographer
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Berrylyn » Pzr Oca 17, 2010 2:37 am

Avon'un Delicate isimli ürününü kullanıyorum ve kesinlikle hiç bir zararını görmedim.
Berrylyn
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen photographer » Cmt Oca 23, 2010 2:45 am

sebamed mükemmel ne safmışım bebe şampuanı kullanıyordum oraya..ama 1 ay önce ped yüzünden alerji olduğunda hafif kaşıntı olmuştu rahatsız etmişti korktum mantar olur falan Allah korusun ve o kaşıntı başlar başlamaz hemen ben sebamed intim jel aldım düzenli kullandım hergün ve o bölgeyi iice kuruttum hatta kuruttuktan sonra sıcak havlu tutuyodum ısıtıodum kalorifer üstünde havluyu öle işte ama 10 günde geçirdim böyle yaparak o kaşıntıyı çok sevindim :banana: bundan sonra sebamedden şaşmam :yeah: ;)
Kullanıcı avatarı
photographer
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen crysanthemen » Pzr Oca 24, 2010 12:24 am

Ben de genital bölge için avon kullanıyorum,çok memnunum.
Kullanıcı avatarı
crysanthemen
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen barones » Pzr Oca 24, 2010 1:18 pm

kızlar kaşıntı probleminiz varsa mutlaka ama mutlaka doktora gidip krem yada ilaç almalısınız.doktora gitmekten korkmayın kesinlikle zaten en sık görülen durum olduğundan hemen ilaç verebiliyolar yada akıntı tahlili yaptırıp kaşıntının mikrobikmi olup olmadıını anlayabiliyolar.ayrıca akıntı tahlili size hiçbir zarar vermiyor,sadece o bölgeden pamukla sürüntü alınıyor o kadar,ayrıca bendede kaşıntı problemi vardı ve banada sebamed önermişti doktor ama eczanede sebamed kalmadığından Eubos diye bi markanın jelini almıştım.günde 1 kere kullandım ancak bu jel sadece yardımcı ,krem ve hap olmasaydı geçmezdi..eğer kaşıntı,yanma ,acı vs şikayetler için ilaç şart yoksa baş edemezsiniz...birde bende avondan delicate serisinden intim jelini alıcaktım malum indirimde ancak cesaret edemedim.
Kullanıcı avatarı
barones
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen anybodyy » Pzr Oca 24, 2010 1:56 pm

arkadaşlar bence de kesinlikle doktora gitmekten çekinmeyin ben en ufak şeyde gidiorum doktora
Kullanıcı avatarı
anybodyy
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen seLda39 » Pzr Oca 24, 2010 2:17 pm

kızlar bende bu jellerin kızlar için zararLı oldugunu duymustum kadınlar kullanmalı falan demişlerdi bilmiyorum ne derece dogru bende hassas bölge oldugu için fazla bişi kullanma taraftarı degilim ama akıntı için günlük ped kullanıyorum sık sık deisitiriyorum ara sırada ıslak mendille temizliyorum
Kullanıcı avatarı
seLda39
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Bakulu » Pzr Oca 24, 2010 2:49 pm

kızlar SEBAMED FEMININE INTIMATE WASH bu mu yazıyor sizin kullandığınız sebamed jelin üstende?
ben burda bulamiyorum aylar önce sordum bir türk eczanesine yine sorarım. ismini net bileyim.
bir de günlük kullanmak zararlı diye okumuştum bu başlıkta sanki. haftada 2-3 kez??
ben uni imtimate mendilini kullaniyorum o da hergün degil, sabundan şikayetim olmadı ama sebamed istiyorum

jalapeno saol paylaşımın için ;) Ağda gen. bölgede şekil bozukluğu mu yapıyorr :confused: diğer bölgelerde sarkma yaptığını biliyordum ama bu aklıma gelmemişti. canım sen "bikini bölgesi" başlığında bu mesajındaki tüğ alma kısmını paylaşsan belki ilgilenen faydalanan olur diye düşündüm ;)
Bakulu
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen barones » Pzr Oca 24, 2010 2:52 pm

evet bakulu femine intimate wash...zaten intim dediğinde anlıyolar
Kullanıcı avatarı
barones
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Bakulu » Pzr Oca 24, 2010 2:55 pm

teşekkür ederim canım :kissmuch:
evet bi kere öyle sordum saç için bişey verdi sebamedden salak :) sonra yok dedi o. o yüzden detaylı anlatayım bu sefer :)
Bakulu
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen barones » Pzr Oca 24, 2010 2:59 pm

:laugh: valla bende eczaneye gittiğimde sebamed yokmuş eubos alcaktım intiminden bana da vücut şampuanı vermişlerdi.bide ısrar ediyo bu o diye..allahtan 3.8 i hatırlamıştımda almamıştım onu
üzerinde 3.8 yazıyosa intimdir.
Kullanıcı avatarı
barones
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Bakulu » Pzr Oca 24, 2010 3:05 pm

heralde eleman konusunda çok seçiciler bazi eczaneler :laugh: ph 3.8i de unutmayayım
Bakulu
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen yelizd » Pzr Oca 24, 2010 8:24 pm

kızlar bide sebamedin menapoz dönemindeki kadınlar için genital jeli var. karıştırmayın. bana bi kere satmışlardı ph farklı onun
yelizd
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen myra » Pzt Oca 25, 2010 10:48 am

arkadaşlar gerke kendi doktorum ve gerekse hastaneleri olan tanınmış dpktpr dostlarım kesinlikle bu gibi temizleyici ürünleri yolculuklar haricinde kullanmamamız gerektiğini söylüyorlar.
daha çok kullanılma önerilerinin tamamen ticari kazaanç için olduğunu unutmayın....
Kullanıcı avatarı
myra
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen anybodyy » Pzt Oca 25, 2010 6:02 pm

benim doktorum da aynı şeyi sölemişti hiç bi temizleyici ürün kullanmayın diye hatta vajinal duş olayını haftada bi kere yap çok rahatsız oluosan demişti onun dışında yüzeysel temizle demişti ama ben rahat edemiorum genede yıkıorum :dontknow:
Kullanıcı avatarı
anybodyy
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen jasss » Prş Oca 28, 2010 12:40 am

bu sebamedi ben de kullanıyorum ve bu kadar unlu oldugunu dabılmıodum valla:)ben her dusta yıkıyorum sebamedle.onun dısında yıkamıyorum onunlaa.akıntı ıcınn bı etkısı yok ama cnku benım cok akıntım oluyoo kızlarr.doktora gıdıcemm artık dıye dusunuodumm ama sanırım bu akıntı bu cok bayanınn sorunu.doktor da hap verıomus sanırım bı arkadasım gttı benım.koyu sarı kıntı ve kotu kokudan dolayı.hap vermıs .gecmıss.bn de bolee yıkama jellerıylee deıl de ıctenn halletmek ıstıorum.en yakın zamanda da doktora gıdıcem bunun ıcın.
Kullanıcı avatarı
jasss
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen barones » Prş Oca 28, 2010 12:21 pm

akıntı olması normal hatta olmaması anormal aslında..iyi olmayan akıntının kokulu ve sarı,yeşil,kahve,kırmızı olması..birde bende akıntımın sarı olduğunu sanıyodum ama doktor bana beyaz olduğunu söledi.yani akıntı çamaşıra değidiği an kimyasal değişime uğruyomuş ve rengi değişiyomuş.akıntının esas rengi vajinadan çıktığı anki renkmiş
Kullanıcı avatarı
barones
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen jasss » Prş Oca 28, 2010 5:04 pm

barones tattlım sanırım sn gıttın doktoraa.nasıl muayene edıoo :blushing:
Kullanıcı avatarı
jasss
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen tuucemm » Prş Oca 28, 2010 5:15 pm

yasemncm gun asiri banyo yapiosan her banyonda kullanma derim genital bolge jelini cunku markası, kokusu, ve içeriği ne olursa olsun köpürme saglayan kimyevi maddeler vajinal florayı bozduğundan uzun süreli kullanmda zararli olablrms bnm doktorum soylemsti gunluk temzliini daha yuzysel yap o bolgenin, hftada bir yada bilemedn iki kere ozl jellerle fln daha youn bi temzlk yap demsti
Kullanıcı avatarı
tuucemm
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen jasss » Prş Oca 28, 2010 5:31 pm

yok tattlım her zamann yıkamıorum.haftada bır yada ıkı kezz dua gırdıgımde o daa.onun dısında yapmıorum yanıı ;)
Kullanıcı avatarı
jasss
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen barones » Prş Oca 28, 2010 6:52 pm

evet gittim canım bi pamuklu çubuk yardımıyla sadece vajina girişinden zarar vermeden sürüntü alıyo..bu kadar 10 saniye sürmüyo.evli olunca muayene şekli değişiyo tabiii..aldığı akıntıda mikrobik bişey varmı yokmu bakılıyo testlerde ona görede ilaç vs..
Kullanıcı avatarı
barones
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen jasss » Prş Oca 28, 2010 8:14 pm

peki o cubugu kndı mı sokuoo:):):):) kendımızz de alabılırızz dımıı:)ay bn de gıdıcem de utanıorum yaaaaaa
Kullanıcı avatarı
jasss
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen tuucemm » Prş Oca 28, 2010 8:30 pm

jass cim doktordan utanilmazms ;) bi de bayan bi doktora gidersn rahtsz olmazsn yaa bn de bi kac kere muayneye gtmstm gitmedn once bnde de bole baya bi cekngnlk vardi ama ordayken o kdr normal gelioki hc utanmadm sahsen bn ustelk bnm doktorum erkkti
Kullanıcı avatarı
tuucemm
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen jasss » Prş Oca 28, 2010 8:33 pm

bayan doktora gıdıcem gıdıcegım doktor bellı ama ben utanmaktan:)erkege hayatta acamam yaaaa :laugh:
Kullanıcı avatarı
jasss
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen kresilas » Prş Oca 28, 2010 8:42 pm

kızlar kim bilmiyorum ama burda okumuştum. bende avon un genital bölge temizleyici jelini kullanıyordum. burdaki arkadaşa doktor hepsi aslında zararlı sadece suyla temizlenmeli zaten genital bölge kendini temizleyen bir yapı demiş ve yinede kötünün iyisi olarak sebamed i söylemiş ve bnmö gittiğim doktorda aynısını bana söyledi. ne gereği var kendi dengesini bozmayın dedi bende o günden beri kullanmıyorum ama çok kaşıntım falan olursa oda binde bir ancak o zaman kullanıyorum.
Kullanıcı avatarı
kresilas
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen barones » Cum Oca 29, 2010 11:16 am

jass cım çubuk soktuğu falan yok.sadece değidirip akıntıdn örnek alıyo.ayrıca hiçbir doktor izin vermez hastanın kendi kendine öyle bir işklem yapmasına.sorumluluk almama açısından.doktor hallediyo nasılsa.sen bayan bi doktora git zaten seni rahatlatıyo
Kullanıcı avatarı
barones
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen jasss » Cum Oca 29, 2010 11:18 am

tmm canım cok saoll.en azından nasıl muayene edıcegını bılmek ıyı geldı .orda ogrenseydımm sok olabılırdım:) onumuzdekı ay gıdıcemm bakalım ne dıcek
Kullanıcı avatarı
jasss
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen gkcynk » Cum Oca 29, 2010 12:38 pm

Sebamed Intıme kullanıyorum çok da memnunum bi etkisini görmedim ... Doktorlar günlük bakım pedinide önermiyolar ama onsuz duramıyorum ... :nanik:
Kullanıcı avatarı
gkcynk
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen anybodyy » Pzr Oca 31, 2010 3:40 pm

günlük pedi her gün değil de regl sonrası kullanıorum ben diğer günler mantar yapar die kullanamıorum :blushing:
Kullanıcı avatarı
anybodyy
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen Bakulu » Pzr Oca 31, 2010 3:56 pm

bu başlıktaki yorumlardan sonra günlük ped çok az kullanıyorum artık (mantar oluşmaması ve nem kalmaması için) kim yazdı burda unuttum: kalın kağıt halvulardan kullanıyorum ped yerine, her tuvalette yeniliyorum demişti. ben de artik öyle yapmaya başladım, daha huzurluyum pratik olmasa da :)

bugun bir yere daha sordum sebamed gel yok yok! :confused: galiba Türkiyeye geldigimde bir kucak dolusu alacam :)
Bakulu
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Bakulu » Pzr Oca 31, 2010 4:03 pm

yelizd yazdı:ayrıca günlük pedleri dışarı çıkacaksam kullanıyorum. sizede tavsiye etmem. mantar oluşumunu tetikleyebiliyor. kendi jinekologumun tavsiyesiyle bu amaçla senelerdir kağıt mendil, tuvalet kağıdı gibi bir koruyucu kullanıyorum. çok da memnunum. her tuvalet kullanımında tekrar değiştiriyorum. bunun amacı bölgenin hem kuru kalması ama aynı zamanda hava temasının sağlanması. jinekologum bana regl oldugumuzda kullandıgımız pedlerin bile çok zararlı oldugunu ama alternatifi olmadıgından mecburen kullanmamız gerektiğini anlatmıştı.

yelizcim söylemiş :kissmuch: evet akıntı olayını da azaltıyorsa artık hiç şaşmam bundan ;) regl döneminden sonra günlük ped kullanırım ancak
Bakulu
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen photographer » Pzr Oca 31, 2010 6:10 pm

evet iç çamaşıra peçete veya kağıt havlu koymak daha iyiymiş ayrıca zararı da yokmuş doktorlar da zararsız olduğunu söylemiş ben araştırırken nette okudum böyle yazıları... :yeah:
Kullanıcı avatarı
photographer
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen myra » Pzt Şub 01, 2010 12:07 am

kızlar ben sabah değişiyorum çamaşırı akşam eve gelince yine..günde iki defa zaten makine açılıyo yıkanıyo
yıkarken tabi as as bitmiyo minik minik :)))
Kullanıcı avatarı
myra
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen tuucemm » Pzt Şub 01, 2010 10:27 pm

ben bilmiodum yaa gunluk pedin bole zararlari olduunu keske daha once okusaymism bunlari ben bi de daa ii olur die hergun takiodm.. birakiim o zmn ben de :confused:
Kullanıcı avatarı
tuucemm
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen barones » Sal Şub 02, 2010 1:17 pm

bende kullanıyodum ama artık bıraktım bi süredir günlük pedi...zaten hergün çamaşır değişince bide temizlenince gerek olmuyodu ama ne biliiim kullanıodum işte
Kullanıcı avatarı
barones
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen myra » Sal Şub 02, 2010 2:27 pm

o kadar herşeye bağımlı yaşıyoruzki
iki gün tatile gitsek sanki onlar olmazsa olmaz gibi taşıyoruz
Kullanıcı avatarı
myra
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen jalapeno » Prş Mar 11, 2010 12:11 pm

Kızlar, :huggs:
Ben her zaman yanımda yedek çamaşır bulundururum...Gerekmiyor çoğu zaman da, işte bulunsun.
Günlük pedi reg bitiminde 2 gün kullanıyorum sadece o kadar.
Benim tenim oldukça hassastır, normal regl döneminde kullandığımız ped bile alerji yapabiliyor. Sinir oluyorum. Sebamed PH 3.8 asla alerji yapmadı. Dediğim gibi farklı 7 doktor tavsiyesi ile içim rahat kullanıyorum. Doktorların Sebamed'den ne gibi bir ticari kazancı olabilir ki? Reçeteye mi yazılıyor..Gayet kozmetikçilerden de alıyorum ben... ;)
Canlarım lütfen jinekologlardan korkmayın çekinmeyin, sene 2010, kadın üreme sağlığından daha önemli ne olabilir? ben kafama takılan birşey olduğunda doktorda alıyorum soluğu. Ki kadın doktorlara da gittim, şuan tek doktorum var ve erkek. İnanılmaz memnunum, asla da değiştirmem. :bye:
jalapeno
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen shayna » Prş Mar 11, 2010 6:22 pm

jalepona nerde o doktor canım..banada lazım oluyor bazen iyi bir doktor..bencede çekinmeyelim artık doktorlardan..zamanında müdahale her zaman kurtarır..canım bazıları genital jeli sürekli kullanmanın sağlıklı olmadığını söylüyor..senin doktorun ne diyor..kullanılmalı mı
Eğer sizi üzen kişilere hala selam verebiliyorsanız,bu vicdanınızın sadakasıdır.
Kullanıcı avatarı
shayna
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen jalapeno » Prş Mar 11, 2010 6:34 pm

Tatlım 'şiddetle öneriyorum' diyor. Sebamed veya Numishmed.
Ama ben 2 günde 1 kulanıyorum. gerek olmuyor zaten. duşta kullanıyorum ve duştan çıkınca da iyice kuruttuğum için akıntı sorunum olmuyor.
doktorum Özel Göztepe Hastanesi Op. Dr. Fatih Esen.
aklınızda olsun kızlar. :bye:
jalapeno
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen shayna » Prş Mar 11, 2010 6:40 pm

çok teşekkür ederim canım..doktoru yazdım kenara..benimde akıntı sorunum yok çok şükür ama regl dönemimden sonra kaşıntı oluyor..pedler alerji yapıyor..hangi markayı kullanacağımı şaşırdım..bunun için birşey söyledi mi doktor.sebamedi kullandım bende baya bir dönem..çok uzun süre gidiyor zatenn.sebamed fan cluba katılacağım :laugh: herşeyim sebamed oldu :laugh:
Eğer sizi üzen kişilere hala selam verebiliyorsanız,bu vicdanınızın sadakasıdır.
Kullanıcı avatarı
shayna
KoKoŞ
KoKoŞ

ÖncekiSonraki

Dön Vücut ve Tırnak Bakım Ürünleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir