Kese

Vücut ve Tırnak Bakım Ürünleri hakkındaki yorumlarınız, tavsiyeleriniz.

Moderatörler: muhendis, allure

Re: Kese

Mesajgönderen arundati » Çrş Mar 26, 2008 8:05 pm

ofelya yazdı:arkadaşlar ben duş yapamıyorum.illla ki banyo yapmam lazım arınamadığımı düşünüyorum duşla.ve kese olayını haftada 4 kere yaparım.merak ettim bu ham ipek keseyi yüzümüze sürebilirmiyiz??kabak lifini haftada 4kez sürsem tahriş olur mu cildim?

canım haftada bir kese yapmak yeterli bence dört fazla değil mi?ben yüzüme kese sürmüyorum malum yüzümüz vücudumuza göre daha hassas ...banyodan sonra cildine peeling yap canım :bye:
Kullanıcı avatarı
arundati
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ofelya » Çrş Mar 26, 2008 11:20 pm

arundati yazdı:
ofelya yazdı:arkadaşlar ben duş yapamıyorum.illla ki banyo yapmam lazım arınamadığımı düşünüyorum duşla.ve kese olayını haftada 4 kere yaparım.merak ettim bu ham ipek keseyi yüzümüze sürebilirmiyiz??kabak lifini haftada 4kez sürsem tahriş olur mu cildim?

canım haftada bir kese yapmak yeterli bence dört fazla değil mi?ben yüzüme kese sürmüyorum malum yüzümüz vücudumuza göre daha hassas ...banyodan sonra cildine peeling yap canım :bye:

kesinlikle haklısın bu kese konusunda ama bir türlü bu problemi aşamıyorum.duş diye giriyorum banyo yapıp çıkıyorum :oops: yüzüme 2haftada bir kese yaparım.ama öyle vücudumuza sürdüğümüz gibi sert ve aşındırıcı bir kese değil.hafif bir masaj gibi yapıyorum.piyasadaki en yumuşak ,naylon olmayan ipten ördürüyorum.bu ipek keseler nasıl oluyor yüze sürülebilirmi?
ofelya
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen loulou » Prş Mar 27, 2008 8:43 am

melc yazdı:kesede saten sabun falan kullanılsa kirleri cıkarmaz die düşünüyorum hatta saten suyu kesip başladıgınızda bisüre cıkarmıo gibi olablir ama devam ederseniz cıkacağını görüceksiniz bende haftada 1-2 defa uyguluyorum ve yaptıgımda dogal oalrak daha bir rahatlamış hissediyorum kendimi

tabii tabi hatta,hamamda keseden önce sabunlatmazlar,keseden sonra sabunlanırsınız...
Kullanıcı avatarı
loulou
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen hoqqet » Prş Mar 27, 2008 9:43 am

peki bu kabak lifiyle sadece suylamı yapıcaz sonrasındamı sabun veya duş jeli uygulucaz ben onu anlayamadım kızlar :?
Kullanıcı avatarı
hoqqet
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen arundati » Prş Mar 27, 2008 4:43 pm

ofelya ham ipek kese yüze sürülmez canım,vücuduna kese yaptığında bile cildin kızarır ,yüzümüzün derisi ince hassas canım bence yüzüne kese uygulama.. :bye:
Kullanıcı avatarı
arundati
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen adagio » Prş Mar 27, 2008 4:53 pm

ben yillardir yuzumede kese yaparim hiç bir zararini gormedim.o yaptigimizin peelingden daha da guzel oluyor.sadece vucudunuza gore daha yumusak yapicaksiniz hepsi bu.
birde ofelya cim senin hani o bahsettigin en yumusak ipten ordurdugun naylon olmayan sey kese diil,o lif canim.once sabun vs kullanmdan kese yaparsin,arkasindan sabun yada jel ile kopurtmek icin kullandiigmz sey lif canim :P
Kullanıcı avatarı
adagio
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ofelya » Prş Mar 27, 2008 8:34 pm

evet canım haklsın.yüzde lif olayı rahatlatıyor.peeling görevi görüyor. :yeah: ama ben yukarda belirtmişim ''hani şöyle vücudumuza sürdüğümüz gibi değil''yüzüme kese vursaydım.zımpara yapılmış ağaca dönerdim :lol: işte ben bu rahatsızlığı yenmeye çalışıyorum önce kese yaparım sonra duj jeliyle liflenirim.ama bakalım yarından itibaren haftada 1keselenmeye çalışcam :bye:
ofelya
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ofelya » Prş Mar 27, 2008 8:39 pm

yüzde lif yerine kese yazmışım. :lol: yaa buarada bişey sorcaktım.yüzüne lif yaparken .zeytinyağlı sabun kullanıyorum.cildim yağlı ters etki yapar mı???(sabunları çevre köylere geziye giderken alıyorum.doğal üretim olanlarından)
ofelya
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen adagio » Prş Mar 27, 2008 10:38 pm

canim yuzune kesede yapabilirsin,ben yapiyorum gayette iyi oluyor.ama vucuduna surudugun gibi degil daha hafif yapmak gerekiyor.ben yuzume lif surmuyorum dolayisi ile sabunda degirmiyorum.keseden sonra soyle bir dus jelimle dusulayip bitiriyorum,cunku yuz icin asil işlem banyodan cikinca basliyor.peeling +maske+nemlendirici işlem tamam :yeah:
Kullanıcı avatarı
adagio
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ofelya » Prş Mar 27, 2008 10:54 pm

Banu77 yazdı:canim yuzune kesede yapabilirsin,ben yapiyorum gayette iyi oluyor.ama vucuduna surudugun gibi degil daha hafif yapmak gerekiyor.ben yuzume lif surmuyorum dolayisi ile sabunda degirmiyorum.keseden sonra soyle bir dus jelimle dusulayip bitiriyorum,cunku yuz icin asil işlem banyodan cikinca basliyor.peeling +maske+nemlendirici işlem tamam :yeah:

sağol canım bi denicem yüze kese işini aklıma yattı.yüz için kese ayrı mı oluyor?ben kesemi bize yakın olan bir aktar var oradan alıyorum.böyle kese çeşitleri satan başka yerler var mıdır? :bye:
ofelya
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen miarosa » Prş Mar 27, 2008 11:54 pm

Keseyi haftada bir kereden fazla yapmamak gerekiyor, çünkü o zaman cildin koruyucu tabakasını yok ederiz, haftada bir yeterli, kese çok güzel bişey cilt gerçekten de hava alıyor :guitar: ben de eskiden beri yüzümü de haftada 1 keselerim defne sabunuyla, tabi yüzü mümkünse çok hafif keselemek lazım, yoksa tahriş olur
Kullanıcı avatarı
miarosa
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen adagio » Cum Mar 28, 2008 12:21 am

ayni keseyi kullaniyorum ben yuzumede,fakat ilk yuzumden basliyorum vucuduma degirmeden.
Kullanıcı avatarı
adagio
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ofelya » Cum Mar 28, 2008 1:07 am

teşekkürler kızlar.uyarıları dikkate alıcam :bye:
ofelya
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen gulos » Cum Mar 28, 2008 9:37 am

bende hem ipek kese hem kabak lifinin torba gibi bir şekli olandan aldım ikisinide deneyeyim bakalım :)
Kullanıcı avatarı
gulos
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen romneya » Pzr Mar 30, 2008 4:05 pm

ben de arada yuzume kese yapıyorum ama boyle oksar gibi,bastırmadan.Yine de bazen tahriş oluyor.gecenlerde cok ince yapılı bir kese aldım ten gibi,aşındırmayan,keseye bile benzemiyor.yuz içinmiş.şimdilik onu kullanıyorum.bir zararı olur mu ki? kesenin ciltte sarkma yaptıgını duymustum da :roll:
Yaş:27, Cilt tipi: Karma/Hassas, Saç Rengi: Koyu Sarı-Açık Kahve,
Göz Rengi:Kahverengi
Kullanıcı avatarı
romneya
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen twity » Pzr Mar 30, 2008 5:11 pm

şağıdan yukarı doğru uygularsan bişi olmaz zaten sabunlarken yıkarken ve kremlerken kurularn yüzü yukarıdan aşağıya doğru değil yerçekimin aksi istikametine göre uygulamak gerekir
http://xxxmeyxxxsultanxxxsevdixxx.blogspot.com/
Kullanıcı avatarı
twity
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen romneya » Pzr Mar 30, 2008 5:13 pm

sagol canım.yıkarken ve tonik,krem surerken ben de asagıdan yukarı yapıyorum ama yuze kese uygulamak sakınalı ve sarkıtor diye duyunca içim rahat etmedi,sorayım dedim :bye:
Yaş:27, Cilt tipi: Karma/Hassas, Saç Rengi: Koyu Sarı-Açık Kahve,
Göz Rengi:Kahverengi
Kullanıcı avatarı
romneya
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen pyazar » Sal Nis 01, 2008 5:37 pm

haftada bir mutlaka kese yapıyorum zaten cildim alışmış hep istiyor. 15günde bir de hamama gidiyorum. hamamda buhar altında yapılan kese daha faydalı resmen büyük bir yük atmış olyorum ve cildim ferhlıyo yumaşık parlak oluyor. ancak yüzüme haftada 2 kere peeling yapıyorum.
Kullanıcı avatarı
pyazar
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Truffle » Cmt Tem 12, 2008 5:47 pm

ben haftada 1 kere kese yapiyorum ve çok memnunum. bunun dışın da yaza grerken we yaz bittiğinde ölü hücrelerimin gitmesi için hamama gidip orada kese yaptırıyorum.yaz içinde bi kaç dafa daha gittiğimde oluyoru ama. gittiğim hamamlar hakkında bilgi vermek istedim. ben istanbul anadolu yakasında oturuyorum. hep gittiğim hamam erenköy hamamı. ethem efendide bulunuyor. oradan çok memnunum. temizlik ve hizmeti açısından. herkese tavsiye ederim. ilk girdeğinizde utanabilirsiniz ancak ordakileri görünce utangaçlığınız eminim geçicektir ben ilkten bikiniyle giriyodum ama artık sadece alt bikinim kalıyor.ancak bi kere daha yakın diye küçükyalı hamamına gittim. etrafımdakiler memnun olduğunu söylediler. bende denemek istedim. fakat hiç memnun kalmadım. bi kere normal bir hamamdan çok daha sıcaktı içerde hiç duramadım. ve temizlik açısındanda pek yeterli bulmadım. küçükyalı hamamını taysiye etmiyorum yani. buarada hamamda gazoz çok iyi geliyo. zaten orada satılıyor.gazoz içmeden çıkmayın:)) umarım faydalı olur.
Kullanıcı avatarı
Truffle
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen bruno » Prş Ağu 14, 2008 12:03 am

ben haftada bir kese yapıyorum, iki kere de peeling. kesinlikle peeling kesenin yerin tutamaz, hafifliyor insan resmen :yeah:
Kullanıcı avatarı
bruno
BaKımLı
BaKımLı

ÖncekiSonraki

Dön Vücut ve Tırnak Bakım Ürünleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir