Kese

Vücut ve Tırnak Bakım Ürünleri hakkındaki yorumlarınız, tavsiyeleriniz.

Moderatörler: muhendis, allure

Re: Kese

Mesajgönderen arundati » Çrş Mar 26, 2008 8:05 pm

ofelya yazdı:arkadaşlar ben duş yapamıyorum.illla ki banyo yapmam lazım arınamadığımı düşünüyorum duşla.ve kese olayını haftada 4 kere yaparım.merak ettim bu ham ipek keseyi yüzümüze sürebilirmiyiz??kabak lifini haftada 4kez sürsem tahriş olur mu cildim?

canım haftada bir kese yapmak yeterli bence dört fazla değil mi?ben yüzüme kese sürmüyorum malum yüzümüz vücudumuza göre daha hassas ...banyodan sonra cildine peeling yap canım :bye:
Kullanıcı avatarı
arundati
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ofelya » Çrş Mar 26, 2008 11:20 pm

arundati yazdı:
ofelya yazdı:arkadaşlar ben duş yapamıyorum.illla ki banyo yapmam lazım arınamadığımı düşünüyorum duşla.ve kese olayını haftada 4 kere yaparım.merak ettim bu ham ipek keseyi yüzümüze sürebilirmiyiz??kabak lifini haftada 4kez sürsem tahriş olur mu cildim?

canım haftada bir kese yapmak yeterli bence dört fazla değil mi?ben yüzüme kese sürmüyorum malum yüzümüz vücudumuza göre daha hassas ...banyodan sonra cildine peeling yap canım :bye:

kesinlikle haklısın bu kese konusunda ama bir türlü bu problemi aşamıyorum.duş diye giriyorum banyo yapıp çıkıyorum :oops: yüzüme 2haftada bir kese yaparım.ama öyle vücudumuza sürdüğümüz gibi sert ve aşındırıcı bir kese değil.hafif bir masaj gibi yapıyorum.piyasadaki en yumuşak ,naylon olmayan ipten ördürüyorum.bu ipek keseler nasıl oluyor yüze sürülebilirmi?
ofelya
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen loulou » Prş Mar 27, 2008 8:43 am

melc yazdı:kesede saten sabun falan kullanılsa kirleri cıkarmaz die düşünüyorum hatta saten suyu kesip başladıgınızda bisüre cıkarmıo gibi olablir ama devam ederseniz cıkacağını görüceksiniz bende haftada 1-2 defa uyguluyorum ve yaptıgımda dogal oalrak daha bir rahatlamış hissediyorum kendimi

tabii tabi hatta,hamamda keseden önce sabunlatmazlar,keseden sonra sabunlanırsınız...
Kullanıcı avatarı
loulou
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen hoqqet » Prş Mar 27, 2008 9:43 am

peki bu kabak lifiyle sadece suylamı yapıcaz sonrasındamı sabun veya duş jeli uygulucaz ben onu anlayamadım kızlar :?
Kullanıcı avatarı
hoqqet
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen arundati » Prş Mar 27, 2008 4:43 pm

ofelya ham ipek kese yüze sürülmez canım,vücuduna kese yaptığında bile cildin kızarır ,yüzümüzün derisi ince hassas canım bence yüzüne kese uygulama.. :bye:
Kullanıcı avatarı
arundati
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen adagio » Prş Mar 27, 2008 4:53 pm

ben yillardir yuzumede kese yaparim hiç bir zararini gormedim.o yaptigimizin peelingden daha da guzel oluyor.sadece vucudunuza gore daha yumusak yapicaksiniz hepsi bu.
birde ofelya cim senin hani o bahsettigin en yumusak ipten ordurdugun naylon olmayan sey kese diil,o lif canim.once sabun vs kullanmdan kese yaparsin,arkasindan sabun yada jel ile kopurtmek icin kullandiigmz sey lif canim :P
Kullanıcı avatarı
adagio
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ofelya » Prş Mar 27, 2008 8:34 pm

evet canım haklsın.yüzde lif olayı rahatlatıyor.peeling görevi görüyor. :yeah: ama ben yukarda belirtmişim ''hani şöyle vücudumuza sürdüğümüz gibi değil''yüzüme kese vursaydım.zımpara yapılmış ağaca dönerdim :lol: işte ben bu rahatsızlığı yenmeye çalışıyorum önce kese yaparım sonra duj jeliyle liflenirim.ama bakalım yarından itibaren haftada 1keselenmeye çalışcam :bye:
ofelya
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ofelya » Prş Mar 27, 2008 8:39 pm

yüzde lif yerine kese yazmışım. :lol: yaa buarada bişey sorcaktım.yüzüne lif yaparken .zeytinyağlı sabun kullanıyorum.cildim yağlı ters etki yapar mı???(sabunları çevre köylere geziye giderken alıyorum.doğal üretim olanlarından)
ofelya
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen adagio » Prş Mar 27, 2008 10:38 pm

canim yuzune kesede yapabilirsin,ben yapiyorum gayette iyi oluyor.ama vucuduna surudugun gibi degil daha hafif yapmak gerekiyor.ben yuzume lif surmuyorum dolayisi ile sabunda degirmiyorum.keseden sonra soyle bir dus jelimle dusulayip bitiriyorum,cunku yuz icin asil işlem banyodan cikinca basliyor.peeling +maske+nemlendirici işlem tamam :yeah:
Kullanıcı avatarı
adagio
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ofelya » Prş Mar 27, 2008 10:54 pm

Banu77 yazdı:canim yuzune kesede yapabilirsin,ben yapiyorum gayette iyi oluyor.ama vucuduna surudugun gibi degil daha hafif yapmak gerekiyor.ben yuzume lif surmuyorum dolayisi ile sabunda degirmiyorum.keseden sonra soyle bir dus jelimle dusulayip bitiriyorum,cunku yuz icin asil işlem banyodan cikinca basliyor.peeling +maske+nemlendirici işlem tamam :yeah:

sağol canım bi denicem yüze kese işini aklıma yattı.yüz için kese ayrı mı oluyor?ben kesemi bize yakın olan bir aktar var oradan alıyorum.böyle kese çeşitleri satan başka yerler var mıdır? :bye:
ofelya
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen miarosa » Prş Mar 27, 2008 11:54 pm

Keseyi haftada bir kereden fazla yapmamak gerekiyor, çünkü o zaman cildin koruyucu tabakasını yok ederiz, haftada bir yeterli, kese çok güzel bişey cilt gerçekten de hava alıyor :guitar: ben de eskiden beri yüzümü de haftada 1 keselerim defne sabunuyla, tabi yüzü mümkünse çok hafif keselemek lazım, yoksa tahriş olur
Kullanıcı avatarı
miarosa
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen adagio » Cum Mar 28, 2008 12:21 am

ayni keseyi kullaniyorum ben yuzumede,fakat ilk yuzumden basliyorum vucuduma degirmeden.
Kullanıcı avatarı
adagio
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ofelya » Cum Mar 28, 2008 1:07 am

teşekkürler kızlar.uyarıları dikkate alıcam :bye:
ofelya
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen gulos » Cum Mar 28, 2008 9:37 am

bende hem ipek kese hem kabak lifinin torba gibi bir şekli olandan aldım ikisinide deneyeyim bakalım :)
Kullanıcı avatarı
gulos
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen romneya » Pzr Mar 30, 2008 4:05 pm

ben de arada yuzume kese yapıyorum ama boyle oksar gibi,bastırmadan.Yine de bazen tahriş oluyor.gecenlerde cok ince yapılı bir kese aldım ten gibi,aşındırmayan,keseye bile benzemiyor.yuz içinmiş.şimdilik onu kullanıyorum.bir zararı olur mu ki? kesenin ciltte sarkma yaptıgını duymustum da :roll:
Yaş:27, Cilt tipi: Karma/Hassas, Saç Rengi: Koyu Sarı-Açık Kahve,
Göz Rengi:Kahverengi
Kullanıcı avatarı
romneya
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen twity » Pzr Mar 30, 2008 5:11 pm

şağıdan yukarı doğru uygularsan bişi olmaz zaten sabunlarken yıkarken ve kremlerken kurularn yüzü yukarıdan aşağıya doğru değil yerçekimin aksi istikametine göre uygulamak gerekir
http://xxxmeyxxxsultanxxxsevdixxx.blogspot.com/
Kullanıcı avatarı
twity
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen romneya » Pzr Mar 30, 2008 5:13 pm

sagol canım.yıkarken ve tonik,krem surerken ben de asagıdan yukarı yapıyorum ama yuze kese uygulamak sakınalı ve sarkıtor diye duyunca içim rahat etmedi,sorayım dedim :bye:
Kullanıcı avatarı
romneya
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen pyazar » Sal Nis 01, 2008 5:37 pm

haftada bir mutlaka kese yapıyorum zaten cildim alışmış hep istiyor. 15günde bir de hamama gidiyorum. hamamda buhar altında yapılan kese daha faydalı resmen büyük bir yük atmış olyorum ve cildim ferhlıyo yumaşık parlak oluyor. ancak yüzüme haftada 2 kere peeling yapıyorum.
Kullanıcı avatarı
pyazar
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Truffle » Cmt Tem 12, 2008 5:47 pm

ben haftada 1 kere kese yapiyorum ve çok memnunum. bunun dışın da yaza grerken we yaz bittiğinde ölü hücrelerimin gitmesi için hamama gidip orada kese yaptırıyorum.yaz içinde bi kaç dafa daha gittiğimde oluyoru ama. gittiğim hamamlar hakkında bilgi vermek istedim. ben istanbul anadolu yakasında oturuyorum. hep gittiğim hamam erenköy hamamı. ethem efendide bulunuyor. oradan çok memnunum. temizlik ve hizmeti açısından. herkese tavsiye ederim. ilk girdeğinizde utanabilirsiniz ancak ordakileri görünce utangaçlığınız eminim geçicektir ben ilkten bikiniyle giriyodum ama artık sadece alt bikinim kalıyor.ancak bi kere daha yakın diye küçükyalı hamamına gittim. etrafımdakiler memnun olduğunu söylediler. bende denemek istedim. fakat hiç memnun kalmadım. bi kere normal bir hamamdan çok daha sıcaktı içerde hiç duramadım. ve temizlik açısındanda pek yeterli bulmadım. küçükyalı hamamını taysiye etmiyorum yani. buarada hamamda gazoz çok iyi geliyo. zaten orada satılıyor.gazoz içmeden çıkmayın:)) umarım faydalı olur.
Kullanıcı avatarı
Truffle
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen bruno » Prş Ağu 14, 2008 12:03 am

ben haftada bir kese yapıyorum, iki kere de peeling. kesinlikle peeling kesenin yerin tutamaz, hafifliyor insan resmen :yeah:
Kullanıcı avatarı
bruno
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen xesrax » Prş Ağu 14, 2008 12:10 am

haftada bir kese yapmama rağmen her kese yapışımdan sonra kendimi 1-2 kilo vermiş gibi hissediyorum :blushing: :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
xesrax
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen gizemel » Pzt Ağu 18, 2008 9:18 am

ben de aktardan kabak lifi diye birkese aldım çok gzl yapıyor daha önce body shopun eldivenlerinden kullanıyordum ama bu daha iyi hem de 2,5 ytl.selülite iyi geliyor yazıyor üstünde ama bilemiyorum yeni başladım :confused:
yeni blog
sweetpinkbox.blogspot.com
Kullanıcı avatarı
gizemel
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ewremm » Sal Ağu 19, 2008 10:45 am

kese nasıl yapılıyor ben hiç duymamıştım
Kullanıcı avatarı
ewremm
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen bruno » Pzt Kas 17, 2008 11:36 pm

ben nazikce yüzüme de yapıyorum, siyah noktalarımdan %70 oranda kurtuldum bence çok güzel temizliyor cildi ;)
Kullanıcı avatarı
bruno
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen romneya » Pzt Kas 17, 2008 11:40 pm

Kızlar ben de az once yuzume kese yaptım.Fazla bastırmısım farkında olmadan,yuzum tahriş oldu :crybaby: Krem sürdüm yandı.Bir de yanagımdan ceneme dogru bir bolum kıpkırmızı.Çizdim yuzumu resmen :crybaby:
Kullanıcı avatarı
romneya
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen bruno » Pzt Kas 17, 2008 11:53 pm

canım keseyi minik hareketlerle pıt pıt ypar gibi yapman gerekiyor yüzüne, vücuduna olduğu gibi yapma sakın bir daha :( soğuk kompress yap ve çok fazla yağlı krem sürme üstüne. zamanla atar o kızarıklığı ama derin bi kese kapması olduysa bir süre o şekilde gezmek zorunda kalabilirsin :confused:
Kullanıcı avatarı
bruno
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ladia » Sal Kas 18, 2008 12:52 pm

Bende iki yeni kese var, ikisini de kullanamıyorum, zımpara gibi.. nasıl yumuşatıcam ben bunları?
ladia
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen sipsevdi » Sal Kas 18, 2008 1:44 pm

kızlar ben ipek kese kullanıorum çok memnunum tavsiye ederim her yerde satılıo zaten :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
sipsevdi
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen hacero » Sal Kas 18, 2008 1:45 pm

:)
En son hacero tarafından Prş Ara 27, 2012 11:26 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
hacero
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen Pixie79 » Sal Kas 18, 2008 2:15 pm

Hacero aynı durum bende de var.... Annemin canı sıkıldıkça ördüğü banyo lifleriyle hiç temizlenmiyormuşum gibi geliyor. Body Shop'un yaklaşık 40*100 cm ölçülerinde, sırt yıkamak için de uygun bir lifi var bende... Doğal bir malzeme değil ama ben kabak lifli ürünlere göre filan daha memnunum...
Kullanıcı avatarı
Pixie79
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen bruno » Sal Kas 18, 2008 2:25 pm

ladia, bazı keseler banyoya girerken sıcak suya bastırıp iyice suyu emince yumuşuyorlar ama her banyodan önce bunu yapman lazım :confused:

hacero, kabak ya da hurma lifini dene istersen, kabak lifi biraz kese gibi oluyor ama hurma lifi daha yumuşak ve güzel köpürüyor. yani normal lif ile kabak kesesi arasında bir şey. bir dene istersen ben kullanıyorum çok güzel masaj da yapıyor vücuda, özellikle karın bölgesine :banana:
Kullanıcı avatarı
bruno
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen hacero » Sal Kas 18, 2008 2:29 pm

En son hacero tarafından Prş Ara 27, 2012 11:26 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
hacero
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen bruno » Sal Kas 18, 2008 2:35 pm

canım aktarlarda satılıyor ama kabak lifi gibi değil, böyle eldiven gibi ele giyiliyor delik deilk örgü gibi.. yani ağaç lifinden örme lif gibi, kabak kesesi gibi temizliyor ama tahriş etmiyor canım :kissmuch:
olmazsa bendekini fotosunu çekip koyarım ;)
Kullanıcı avatarı
bruno
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen hacero » Sal Kas 18, 2008 2:59 pm

Kullanıcı avatarı
hacero
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen bruno » Sal Kas 18, 2008 3:18 pm

tamam canım eve gidince çeker koyarım ;)
Kullanıcı avatarı
bruno
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen romneya » Sal Kas 18, 2008 5:13 pm

Bruno canım teşekkür ederim :kissmuch: Zaten yüz kesem ayrı,daha yumuşak normal keseye göre. Normalde ben bastırmazdım ama aksam kaybetmişim kendimi.Bırak ölü deriyi atmayı canlı derim de gitti :confused: Neyse ki geçti bugün çok hafif bir kızarıklık var belli belirsiz,o da hafta sonuna kadar geçer diye umuyorum tatlım :bye:
Kullanıcı avatarı
romneya
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen bruno » Sal Kas 18, 2008 5:37 pm

romneya çok geçmiş olsun canım, hafif kızarıkla atlatmana sevindim. bu arada yüz kesesi nasıl, ben normal bi keseme işaret koydum yavaş yavaş onunla yapıyorum.hiç rastlamadım yüz kesesine :dontknow:
Kullanıcı avatarı
bruno
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen bruno » Sal Kas 18, 2008 5:44 pm

hacero canım hurma lifi böyle bişi, o file gibi kısmın içi de süngerimsi bi yapıda.. kabak lifinin yumuşatılmışı gibi canım ;)

Resim
Kullanıcı avatarı
bruno
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen hacero » Sal Kas 18, 2008 5:51 pm

Kullanıcı avatarı
hacero
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen bruno » Sal Kas 18, 2008 6:16 pm

evet canım, ben de aktardan almıştım :bye:
Kullanıcı avatarı
bruno
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen romneya » Çrş Kas 19, 2008 2:15 pm

Brunocum yüzüme kullandığım kese normal keselerden daha yumuşak ve ince dokulu.Yüz için istediğimde bunu vermişlerdi ama bir dahakine ipek kese almayı düşünüyorum,o daha da yumuşak olur sanırım :bye:
Kullanıcı avatarı
romneya
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen patty » Çrş Kas 19, 2008 2:24 pm

ya bu bahsettiğiniz kabak lifini adını hatırlayamadığım ama show tv de pazar günleri bi program yapan ünlü bi doktor hep öneriyo. ne zaman görsem vücuttaki ölü deriyi atmanın en iyi yolu kabak lifiyle yıkanmak falan diyo.ama çok sert sanırım burdaki arkadaşların bahsettiği kadarıyla çok bastırmadan yapıldığı taktirde sorun olmaz sanırım. ben de almayı düşünüyorum :bye:
Kullanıcı avatarı
patty
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen bruno » Çrş Kas 19, 2008 4:41 pm

teşekkür ederim romneya :kissmuch: benim normal kese dediğim zaten ipek kese, yüzüme de vücuduma da onu kullanıyorum her banyoda, haftada bir- iki defa da kabak kesesiyle arınıyorum :)
Kullanıcı avatarı
bruno
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen romneya » Çrş Kas 19, 2008 5:09 pm

Rica ederim canım :kiss:
Kullanıcı avatarı
romneya
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen nopsis » Çrş Kas 19, 2008 7:27 pm

ben yüzüm ve vücudum için ham ipek kese kullanyorum, haftada bir..yanlız yüzümü yıkarken fazla bastırmadan dairesel hareketlerle uyguluyorum,özellikle burunda ki siyah noktalar için baya iyi sonuçlar aldığımı söyeyebilirim ;)
Kullanıcı avatarı
nopsis
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen Esrafenerlim » Cum Kas 21, 2008 5:58 pm

kese gibisi yok bende kese yapıyorum ama yüzüme yapmam peelingler yüz için yeterli :) :banana:
Kullanıcı avatarı
Esrafenerlim
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen astronaut » Cmt Kas 22, 2008 3:23 am

Vücut peelingim vardır ama ortalama haftada bir muhakkak kese yaptığım için ona pek gerek kalmıyo ;) ama şu bi gerçek, iyi bir hamamda geçirilen 1 saat gibi bi süreden sonra en güzel keseyi yapabiliyorsunuz. geçen gün eskişehirdeydim, hamama gittim ve her hafta kese yapan biri olduğuma inanamadım orda çıkanları görünce :nanik: banyoda o kadar çok buhar ve sıcak suyu uzun süre kullanamıyorum..
Kullanıcı avatarı
astronaut
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Esrafenerlim » Pzr Kas 23, 2008 8:07 pm

ben kocaelide hamama gitmek istiyorum ama çok temiz deıll diyor gidenler :pisik: bende istiyorumm hamama gitmekkkkkkkk :banana:
Kullanıcı avatarı
Esrafenerlim
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen astronaut » Pzt Kas 24, 2008 2:31 pm

Hamam süper oluyo tabi temiz olması ve suyunun ısıtma su değil kaynak suyu olması şart.. Afyon-Kütahya taraflarına yolunuz düşerse bi gecelik oruçoğlu veya güral harlek te konaklamanızı tavsiye ederim tüm hamam sauna havuz vb doğal kaynak suyu ile çalışan birimlerden faydalanabiliyorsunuz :kissmuch: Ben de istanbulda hamam arıyorum yaa var mı bilen? Bi yerde buldum temiz sayılırdı ama suyu ısıtma, içeri giriş ücreti 15 ytl ve havuzu bile yoktu :dontknow:
Kullanıcı avatarı
astronaut
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Esrafenerlim » Prş Kas 27, 2008 12:12 pm

kötüya eski kültürler keşke devametse ahah ne güzeldir hamam sefası :banana:
Kullanıcı avatarı
Esrafenerlim
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

ÖncekiSonraki