Son Kullanma Tarihi Geçen Ürünler

Vücut ve Tırnak Bakım Ürünleri hakkındaki yorumlarınız, tavsiyeleriniz.

Moderatörler: muhendis, allure

Son Kullanma Tarihi Geçen Ürünler

Mesajgönderen dietETHICC » Pzr Mar 11, 2007 3:17 pm

arkadaşlar piyasada çok çeşitli ürün yelpazesinin bulunması,firmaların iştah kabartan ürünleri sürekli çıkarması ve bizimde çoğundan alıp bitirememiz sonucu elimizde bi sürü cilt bakım ürünü kalıyor...bunları atmak yerine bakşa yerlerde değerlendirebilir miyiz acaba diye düşündüm...
mesela benim elimde fazlaca sayıda cilt temizleme toniği var ve bunların süreleri geçmiş,nasıl değerlendirebilirim sizce??? sonuçta bi yığınla para verip alıyoruz,insan atmaya kıyamıyor.... :o :oops: :roll:
Kullanıcı avatarı
dietETHICC
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen vanisha » Pzt Mar 12, 2007 9:32 am

Aslında bi ürün bitmesine yakın yenisini almak lazım. Para kolay kazanılmıyor çünkü. Yanılıyor muyum?

Tonikler de benim bildiğim kadarı ile kolay bozulmaz. Eğer kokusunda bi değişiklik yoksa bence kullanılır.
vanisha
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen asyaa » Pzt Mar 12, 2007 3:24 pm

Bir guzellik uzmani bana cilt bakim urunlerinin kapagini actiktan sonra 1 sene kullanabilirsiniz demisti. ben bir seneyi gectigi halde bitiremedigim kremlerimi atiyorum bazen alip begenmedigim kremlerimi de ayaklarima el ve bacak dirseklerime falan kullaniyorum. Cok sacma gelebilir ama ne yapayim kiyamiyorum atmaya. En son Neutrogenanin yuz yukama jelini almistim yuzumde sivilce olusumuna neden oldu atmaya kiyamadim onuda banyoda dus jeli olarak vucuduma kullaniyorum hic bir zararini gormedim simdiye kadar urunleri boyle kullanmanin. Sadece ayak kremlerim yada dus jelim biraz pahaliya geliyor ancak atmaktan daha iyidir :D
asyaa
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen twity » Pzt Mar 12, 2007 10:21 pm

asyaa yazdı:Bir guzellik uzmani bana cilt bakim urunlerinin kapagini actiktan sonra 1 sene kullanabilirsiniz demisti. ben bir seneyi gectigi halde bitiremedigim kremlerimi atiyorum bazen alip begenmedigim kremlerimi de ayaklarima el ve bacak dirseklerime falan kullaniyorum. Cok sacma gelebilir ama ne yapayim kiyamiyorum atmaya. En son Neutrogenanin yuz yukama jelini almistim yuzumde sivilce olusumuna neden oldu atmaya kiyamadim onuda banyoda dus jeli olarak vucuduma kullaniyorum hic bir zararini gormedim simdiye kadar urunleri boyle kullanmanin. Sadece ayak kremlerim yada dus jelim biraz pahaliya geliyor ancak atmaktan daha iyidir :D
:mylove: tebrikler gülüm yılın en tutumlusu seçtim akşama da party yapıp kutlayalım :lol:
http://xxxmeyxxxsultanxxxsevdixxx.blogspot.com/
Kullanıcı avatarı
twity
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen dietETHICC » Prş Mar 15, 2007 1:16 pm

başka fikri olan yok mu??? :crybaby:
Kullanıcı avatarı
dietETHICC
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen SAPHİRA » Prş Mar 15, 2007 3:13 pm

sonuçta içinde yer alan kimyasalların bozulmasından dolayı başka şekilde kullanılmasının doğru olmadığını düşünüyorum bence kullanılmamalı
Kullanıcı avatarı
SAPHİRA
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen billiejean » Prş Mar 15, 2007 5:05 pm

SAPHİRA yazdı:sonuçta içinde yer alan kimyasalların bozulmasından dolayı başka şekilde kullanılmasının doğru olmadığını düşünüyorum bence kullanılmamalı

bence de
Kullanıcı avatarı
billiejean
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen HEAVEN80 » Cum Mar 16, 2007 1:30 pm

canım atmaya kıyamıyorsan, cildine sürmeye de cesaret edemiyorsan; temizleme jellerinle kazaklarını yıka. Nemlendiricilerinle de ayakkabılarını parlat. :roll:
Kullanıcı avatarı
HEAVEN80
BaKımLı
BaKımLı

Re: Son kullanma tarihi geçen ürünler

Mesajgönderen pelitz » Sal Oca 08, 2008 1:02 am

son kullanma tarihi geçen ürünleri nasıl anlıyorsunuz?
ben 8 ay önce clinique cilt bakım serisini almıştım, son kullanma tarihi geçti mi bilmiyorum.
kullanmaya çekiniyorum. son kullanma tarihini nasıl öğrenebilirim bir fikriniz var mı?
kokusundan falan mı anlıcam üzerinde de yazmıyorki :(
pelitz
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen billiejean » Çrş Oca 09, 2008 2:11 pm

pelitz yazdı:son kullanma tarihi geçen ürünleri nasıl anlıyorsunuz?
ben 8 ay önce clinique cilt bakım serisini almıştım, son kullanma tarihi geçti mi bilmiyorum.
kullanmaya çekiniyorum. son kullanma tarihini nasıl öğrenebilirim bir fikriniz var mı?

Pelitz'cim ürünlerin arkasında genelde kapağı açıldıktan itibaren kaç ay içinde tüketilmesi gerektiği yazar, cilt bakım ürünlerinde bu genelde 12 ay olur. 12 aydan kısa tüketim tarihi görmedim zaten, bir tek göz ürünleri 6 ay oluyor. Senin 8 aylık ürünlerin hala kullanılabilir durumdadır canım. ;)
Kullanıcı avatarı
billiejean
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen SAPHİRA » Çrş Oca 09, 2008 3:33 pm

bir de üretim tarihindne itibaren 24 ila 36 ay diye biliyorum ben ama o üretim tarihini nerden bulacağız halen onu çözemedim bilen var mı
Kullanıcı avatarı
SAPHİRA
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen pelitz » Prş Oca 10, 2008 11:41 pm

billiejean yazdı:

Pelitz'cim ürünlerin arkasında genelde kapağı açıldıktan itibaren kaç ay içinde tüketilmesi gerektiği yazar, cilt bakım ürünlerinde bu genelde 12 ay olur. 12 aydan kısa tüketim tarihi görmedim zaten, bir tek göz ürünleri 6 ay oluyor. Senin 8 aylık ürünlerin hala kullanılabilir durumdadır canım. ;)

ben 8 ay önce kapaklarını açıp kokularına bakmıştım, böyle garip bi huyum var. her aldığım şeyin kokusuna bakarım. 8 ay önce açtım akapağını bir daha açmadım. anlaşılan 4 ayım kaldı, 4 ayda bitirmem lazım :) saol billiejean :yeah:
pelitz
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen wilwarin » Çrş Oca 23, 2008 6:06 pm

Ruj: Ömrü 2 - 3 yıldır. Ancak yaz aylarında havanın çok sıcak olması nedeniyle rujların yüzeyinde küçük su kabarcıkları oluşabilir. Bu normaldir. Eğer rujunuz kurumuşsa,dudağınıza sürdükten sonra üzerine parlatıcı sürerek kuruluğu giderebilirsiniz. Çok kuruları çöpe atın.

Fondöten: Açılmadığı sürece 2 - 3 yıl dayanır. Eğer fondöteniniz dibe çökmüş ve üst yüzeyde yağ tabakası oluşmuşsa, biraz sallayarak tekrar eski haline getirebilirsiniz.Fondöten süngeri kullanıyorsanız, bunu her kullanımdan sonra yıkamalı ve özenle saklamalısınız.

Göz kalemi: Likit olanların, tıpkı rimeller gibi içine hava dolabileceğinden ömürleri kısadır. Açılıp uzun süre kullanılmayanların da kuruma tehlikesi var. Kalemlerin ise dayanıklılığı üç yıldır.

Pudra: Tıpkı allıklar gibi uzun ömürlüdür. Ama kompakt pudralar, hava aldıkları süre boyunca kuruma tehlikesiyle karşı karşıyadırlar.

Gözaltı kapatıcıları: 1 - 2 yıl dayanır. Fakat kompakt şeklinde olanlar daha çabuk kurur ve bir zaman sonra kullanılamaz hale gelebilir.

Allık: Suya dayanıklı olduğu için uzun müddet kullanılabilir. Fakat aşırı sıcakta kuruyan allıkları derhal çöpe atmalısınız.

Far: Dayanıklılık süreleri 1 - 2 yıldır. Bundan sonra farlar kuruyabilir veya çatlayabilir. Zamanı geçen farların en belirgin özelliği ise gözkapaklarında dağılmamasıdır.

Parfüm: Açıldıktan sonra ömrü iki yıldır. En iyisi parfümleri kuru ve serin bir yerde saklamaktır. Güneş ışınlarına maruz kalan parfümlerin kokusu çabuk uçar.

Oje: Hiç açılmadığı sürece ömrü iki yıldır. Ağzı açılan ve uzun zaman kullanılmayan ojeler kalınlaşarak bozulmaya başlar. Ojelerinizin ömrünü uzatmak için, her kullanımdan sonra fırçasını temizlemeli ve ağzını uzun süre açık bırakmamalısınız.

Cilt temizleme ürünü: Uzun süre dayanır. Çünkü içerdikleri maddeler bakteri oluşumunu önleme özelliğine sahiptir. Fakat temizleme mendilleri 1 - 2 yıl içerisinde tüketilmelidir. Alkollü ürünlerin ömrü yaklaşık iki, yağlıların ise bir yıldır. Eğer üründe tortulaşma başlamışsa, kesinlikle kullanmayın.

Nemlendirici krem: Açılmadığı sürece yaklaşık üç yıl dayanır. Açılan ve uzun zaman kullanılmayan malzemelerin üst yüzeyinde yağ tabakası oluşabilir ve kötü kokmaya başlar. Tüp içinde bulunan nemlendirici kremler, havayla temas etmediği için daha uzun ömürlüdür.

Güneş kremi: Asla bir önceki yazdan kalan güneş kreminizi kullanmayın. Çünkü genelde kumsala götürülen ve güneş ışınlarına direkt maruz kalan kremlerin içeriğindeki maddeler bir müddet sonra ısı nedeniyle olumsuz yönde etkilenmeye başlar.Normalde güneş kremlerinin dayanma süresi altı aydır.

Otobronzan: Kullanım ömrü 1 - 2 yıldır. Fakat çok sıcak ortamlarda uzun süre bekletilen ürünlerin içeriğindeki bronzlaştırıcı maddeler kısa zamanda etkilerini kaybedebilir.

Ampüller: Yüksek düzeyde konsantre edilmiş etki maddeleri içeren ürünler açılıp ısı ve ışıkla temas ettikten sonra,ancak 12 saat dayanabilir.
Kullanıcı avatarı
wilwarin
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen pelitz » Prş Oca 24, 2008 6:35 pm

utanarak yazıyorum, ben loreal'in göz kremini almıştım 4 yıl önce...
ara ara düzensiz bi şekilde yaklaşık 3,5 yıl kullandım. ama mükemmel bişeydi, gözaltımda ufacık bi kırışıklık kazayağı v.s. yok... tanrının şanslı kulu olmalıyım. 6 ayda kullanma süresi geçen gözkremini 3,5 yıl kullandım
pelitz
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ozlemakis » Pzt Şub 25, 2008 3:53 pm

Bazı ürünlerin son kullanma tarihi olduğu kesin, ama bazı ürünlerde iyi saklanmışsa, hala kullanılabiliniyorsa bence bir sorun yoktur. MAC'in bazı farları var nerden baksan 6 senedir var kullanıyorum. Hicde bir sorun yok.
Kullanıcı avatarı
ozlemakis
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen adagio » Pzt Şub 25, 2008 4:01 pm

bozulmuş tonikleride mesela hani su toz almakta kullandigimiz camsil kutulari varya spreyli ona doldurup toz alabilirizzz kimi tonikerin içinde alkol var mesela dusunusene alkol toz lirken nasilda parlatirr :wav:
Kullanıcı avatarı
adagio
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen melc » Pzt Şub 25, 2008 4:06 pm

annemden kalma kullandıgım farlar var:) biri maxfactor 3lü bi far paleti renkler süper birde markası silinmiş simli yeşil ama cok farklı bi renk cok far kullanmasamda atmaya kıyamadıgım hatta basen kullandıgım farlar gözkapağında dağılmama gibi bisorunda yaşamıyorum hatta en severek kullandıgım farlar..
------ MelBaGs.BlogSpoT ------
Kullanıcı avatarı
melc
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen breath » Pzt Şub 25, 2008 7:37 pm

pelitz yazdı:
billiejean yazdı:

ben 8 ay önce kapaklarını açıp kokularına bakmıştım, böyle garip bi huyum var. her aldığım şeyin kokusuna bakarım. 8 ay önce açtım akapağını bir daha açmadım. anlaşılan 4 ayım kaldı, 4 ayda bitirmem lazım :) saol billiejean :yeah:

cnm kapağını açmakla bişey olmaz bence.eğer kapağını açtıktan sonra kokusuna bakmak için sıkıyosun ya biraz.işte o zaman elini sürersen olmaz.o zaman bakteri üreyebilir.
Kullanıcı avatarı
breath
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen arundati » Pzt Şub 25, 2008 9:24 pm

cilt bakım ürünlerini bende 1 yuıl içinde tüketmeye çalışıyorum cildim hassas,korkuyorum :P makyaj malzemelerim baya dayanıyor benim pudram farlarım rujlarım ,aralarında çok eski olanlarda var ama ne bir renk değişikliği nede koku değişikliği var...fondotene dikkat etmek gerek bence, likit olduğu için çabuk bozulabilir..
Kullanıcı avatarı
arundati
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen manolyasmell » Çrş Haz 25, 2008 9:54 pm

benim deneyimlerime göre eğer bi ürünü parmağımızı yada aplikatörü sokarak kullanıyorsak daha kısa sürede bozuluyor.mesela tüpten parmağıma akıttığım fondöten 3 sene dayanıyor ama kavonozdan parmağımla alıdığım fondöten vs..6 ayda bozuluyor.aynı şekilde krem losyon temizleme jelleri tonikler parmak daldırılmadan kullanılıyorsa içeriğine ve saklama koşullarına göre 2 sene rahat kalıyor.güneş görüyorsa 1 sene durmuyor bile. ıslak kullanım özelliğine sahip compact ürünlerde malesef nemli ortam şartlarına bağlı olarak en çabuk bozulan ve katılaşan şeyler.krem farlarıda elde tutmamayaçalışıyorum.

ruj ve göz kalemlerimi 8 senede geçmiş olsa kullanıyorum(eğer yapışkanlık koku vs. yoksa) bir problem yaşamadım.böyle devam...

eğer bi ürünü aldıysam sivilcelenme kuruma yağlandırma vs. yaptıysa ayak kremi olarak kullanıyorum.yada manikür yaparken yumuşatsın diye suyuna tonik krem vs döküyorum gayet pretik. onun dışında özellikle bir ürün alırken çok araştırıyorum ve 2-3 kez deniyorum emin oluyorum.mümkünse bitmeden yeni almamaya çalışıyorum.yanlışlıkla cilt tipime uygun olmayan bişi aldıysam ve cildi kreme uyum sağlayacak bi arkadaşım varsa ona veriyorum.onun dışında açgözlülük yapmazsak böle bi problemde olmaz haralde ama kasıyor azcık :(
Kullanıcı avatarı
manolyasmell
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen manolyasmell » Çrş Haz 25, 2008 9:57 pm

bu arada beğenmediğim makyaj temizleme mendillerini ve temizleyici tonikleri yazın serinlemek için kollarıma bacaklarıma sürüyorum
Kullanıcı avatarı
manolyasmell
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen persofone » Prş Haz 26, 2008 1:25 am

ben kullanmadığım toniklerimle tuvalet masamın üsütünü siliyorum hani far falan dökülüyor yaaa pamuğa tonik döküp siliyorum hemen :laugh:
Önce 4.000 kitap okuyup , iki dil öğreneceksin...
Ömrünü ülkene adayacaksın.
Sonra canını cephede ortaya koyup ,dünyaya diz çöktürerek bir vatan kurtaracaksın, yani ATATÜRK'e laf etmek için küçük yobaz, önce sen biraz adam olacaksın!
persofone
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen noone » Prş Tem 10, 2008 1:16 pm

tuvalete fln döküyorum kokulu olsun diye, sonra suyla yıkıyorum, kullanma tarıhı gecmıs hıcbırseyi cildimin hıcbır bölgesine surmem
noone
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Marjolaine » Prş Tem 10, 2008 3:47 pm

Şahsen ben bu tür şeylerin ve tıbbi ürünlerin ruhsat dosyalarının çevirisini yaptığım için hangi şartlarda son kullanma tarihleri belirleniyor gayet iyi biliyorum.. o yüzden abartmadıkça, ürün de bozulmadıkça kullanmaya devam ederim. çünkü hiçbir ürünüme elimi daldırmam, pamukla, aplikatörle vs. kullanırım, böylece bakterilerin ordan oraya yayılmasını önlerim elimden geldiğince. ayrıca içindeki bir kimyasal tepkime ile bozulan bir ürün her zaman doku, renk veya koku değişikliğine neden olur. bozulan bir ürün son kullanma tarihi geçmemiş bile olsa kendini belli eder zaten. özellikle toniklerimi, nemlendiricimi, fondotenimi iyi takip ederim. en ufak bir bulanıklık, koku, renkte bozulma son kullanma tarihi geçmemiş bile olsa çöpe gitmesine neden olur. tonik ki içinde alkol, bakteri üremesine karşı kimyasal içeren bir üründür, onun kontamine olması en tırstığım şey, öyle bir şey olursa tüm ürünlerimi atarım herhalde. o bile bozulmuş, diğerleri kimbilir ne durumdadır diye düşünürüm..
Kullanıcı avatarı
Marjolaine
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen izmirist » Cmt Eki 18, 2008 9:36 pm

bu kozmetiklerin üzerine neden son kullanma tarihini yazmıyorlar ki :tongue:
bazı ürünlerimde ideal kullanma ve en son kullanma diye iki ayrı tarih var ne güzel
izmirist
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen Vespa » Pzt Eki 20, 2008 1:49 pm

Az önce başka bi sayfada maybelline rujlarımı bi arkadaşımıza yazarken aldım kucağıma ruj&gloss kutumu ve bir sürü rujumun glossumun bozulmuş olduğunu fark ettim ya 13-14 tane gloss ve ruj attım çöpe hemen hemen azaldı kutu ya. Bunun dışında en üzüldüğüm nokta ise hep lancome rujlarım bozulmuş... daha eski tarihli aldığım maybelline, avon rujlar bile hala süper kokuyor... anlamıyorum ya neden böyle :(
VespaGirLMakeUp
Kullanıcı avatarı
Vespa
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen PrensesPeri » Prş Şub 05, 2009 4:44 am

ßen DoLabımda SakLıyorum Makyaj masası üstünde barındırmıyorum makyaj malzemelerimide kapalı Kutuda ßuLunduruyorum ortamın sürekLi değişen ılık sıcak Soğuk Havasından EtkiLenip ßayatLamıyor tavsiye ederim :yeah:
Kullanıcı avatarı
PrensesPeri
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen nopsis » Prş Şub 05, 2009 7:35 pm

yazın cilt bakım ürünlerimi buzdolabında muhafaza ediyorum ,makyaj malzemelerimi buzdolabına sığdırmam mümkün olmuyor ama kapalı çekmeceli dolaplara kaldırıyorum ;)
Kullanıcı avatarı
nopsis
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen mero748 » Sal Şub 10, 2009 1:32 am

bence de gayet mantıklı o tarz şeyleri aynanaın önünde değilde çekmecelerde bulundurmak.maalesef hiç uygulayamıyorum ama ben bunu:/
http://twitter.com/merimania
mero748
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen bubblebabe » Sal Şub 10, 2009 3:43 am

kızlar valla ben de eskiyen ama eski dediysem en fazla 1 seneyi geçen cilt bakım ürünlerimi ayak kremliğine terfi ettiryorum :laugh: ev ayak kremi dolu..en son la roche nem maskesinin bi sürü sample ı vardı evde, ama 3 sene öncesinden kalmış..açılmamış olmasına ramen içim rahat etmedği için yüzüme sürmedim, ayaklarımı yumşatıyorlar kendileri banyodan sonra :laugh: .aynı şekilde peelinglerim de ayaklarıma ponza fln oluyo..ama farlar allıklar bence uzun süre kulanılıyo.en azından benm hiç farım veya allığım bozulmadı.kokusu , dokusu fln hep aynı kalıyo.onları atmam öyle 1 sene geçti diye :drink:
Kullanıcı avatarı
bubblebabe
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen mylove95 » Çrş Haz 03, 2009 12:26 pm

benim de deodorantımın son kullanma tarihi geçmişti, berbat kokuyordu, tuvalete sıktım, hoş bir koku kaldı tuvalette. Çöpe atmaktan iyidir diye düşündüm :confused: :toofunny:
Mutlu son, diye birşey yoktur. Çünkü birşeyde 'son' varsa orada mutluluk yoktur.
Kullanıcı avatarı
mylove95
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen nopsis » Cmt Haz 06, 2009 9:05 pm

benim baya bir deodorantım var bugün iki tanesini çöpe attım kötü kokuyarlardı..diğerlerinin üzerindede son kullanma tarihi yok,ama kokuları değişmemiş..deodorantların son kullanma süresi ne kadar kızlar?açtıktan sonra 2 sene mi?? :(
Kullanıcı avatarı
nopsis
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen asliatak » Pzt Haz 08, 2009 11:15 pm

Kızlar eski farlarınız demeyeyimde kutusu kırılan ama hala bir yarısı duran farlarınız,allık vs vardır muhakkak sizlerde de ya da dış ambalajını kutusunu şeklini şemalini sevmediğiniz makyaj malz.leri ya da ucuz farlarınızı saklamak depolamak ,bir araya getirmek amaçlı youtubeda izlemiştim ve işte dvd ya da cd palet huzurlarınızda :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:bizzat kendim yaptım :) sevmediğim bir ürünün farlarıydı bende değerlendirdim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
asliatak
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Vespa » Pzt Haz 08, 2009 11:49 pm

Çok güzel olmuş ya ne güzel kapak öyle o
VespaGirLMakeUp
Kullanıcı avatarı
Vespa
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen bubblebabe » Sal Haz 09, 2009 9:14 am

ayy çok tatlı olmuş cidden :love10:
Kullanıcı avatarı
bubblebabe
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen yess » Sal Haz 09, 2009 9:30 am

asliatak ii fikir :yeah:
bende cilt bakım ürünlerini 1 sene içerisinde kullanmaya çalışıyorum.
bazen kullanmaktan sıkıldığım deolar oluyor onları da koku giderici olarak kullanıyorum banyo tuvalette falan :)
rimellerinde bazen fırçalarını atmam beğendiklerimi yıkarım kaşlarımı falan taramak için kullanırım :)
rujlar içinse kendinden geçmiş olucak ki öyle atarım yani kötü görünmüyorsa ruj atmam
fondoteni de bekletmem ödüm kopar 1 sene dolmuşsa gönderirim çöpe :)
Kullanıcı avatarı
yess
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen asliatak » Sal Haz 09, 2009 1:26 pm

merci kızlar :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
asliatak
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re: Son Kullanma Tarihi Geçen Ürünler

Mesajgönderen ilknur5 » Sal Nis 06, 2010 11:52 pm

aa böyle bir başlık varmış
o far kutusu ne güzel olmuş tebrikler...
Bende:
beğenmediğim göz kremi olursa dudak çevreme kullanıyorum göz daha hassas eğer nemlendiriciden memnun kalmamışsam onu da gıdık dekolte kremi yapıyorum
Bir silgi gibi tükendim ben. Başkalarının yaptıklarını silmeye çalıştım. Mürekkeple yazmışlar oysa. Ben kurşun kalem silgisiydim ...Azaldığımla kaldım...
Kullanıcı avatarı
ilknur5
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ipekbocegi » Çrş Nis 07, 2010 2:21 am

far kurusunu bende çok sevdim ellerine sağlık aslıcım, sen zaten hatırladığım kadarı ile hep çok becerikli bir kızsın :)

ben son kullanma tarihi geçen tonikleri ve yüz temizleme jellerini, vazo, cam vs temizlerken kullanıyorum kızlar :blushing: hani evde toz almak için kullandığımız orlon bebekler var ya onları yıkıyorum jellerle, nemlendiricilerle de deri akseurlarımı siliyorum :blushing: ay böyle yazdığımda çok çatlakça göründü gözüme :blushing:
Aşıklarla başa çıkacak gücün yoksa eğer,
Aşka öyleyse ne diye hayret ediyorsun, etme...
Kullanıcı avatarı
ipekbocegi
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen zeynep38 » Çrş Nis 07, 2010 8:33 am

yani kağıt gibi geri dönüşümü kullanılsa iyi olurdu..hakikaten bunun bir yolu olmalı..
Boy:170
Kilo:53
Ten rengi:Buğday(esmere yakın)
Saç rengi:Koyu kahve
Göz rengi:Koyu kahve
Cilt tipi:normal

S_Ö_T sonsuza kadar seninim:)
Kullanıcı avatarı
zeynep38
SüsLü
SüsLü

Dön Vücut ve Tırnak Bakım Ürünleri