Arap Sabunu

Vücut ve Tırnak Bakım Ürünleri hakkındaki yorumlarınız, tavsiyeleriniz.

Moderatörler: muhendis, allure

Arap Sabunu

Mesajgönderen dietETHICC » Prş Mar 15, 2007 2:37 pm

arkadaslar bi ara cilt ve saç için arap sabunu kullanmanın çok faydalı olduğunu duymuştum...bu konuda bilgisi olan var mı acaba??? :P :P
Kullanıcı avatarı
dietETHICC
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen pillihatun » Prş Mar 15, 2007 2:41 pm

ben bilmiyorum canım ilk senden duydum :?
Kullanıcı avatarı
pillihatun
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen favoruite » Prş Mar 15, 2007 3:57 pm

saçın arap sabunuyla yıkanmasını duymuştum ama cilde uygulanmasını ilk defa duyuorum.. cildede yararlı bişeymii :roll:
Kullanıcı avatarı
favoruite
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen keremasli » Prş Mar 15, 2007 5:29 pm

kızlar saç konusunu bilemeyeceğim ama cilt için ben arap sabununu düşünemiyorum bile..bence çok zararlıdır.mahveder cildi..çünkü o temizlik malzemesi!!!!
Kullanıcı avatarı
keremasli
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen firaye » Prş Mar 15, 2007 10:12 pm

Arap sabunu ev temizliğinde, döşemelerde falan kullanılıyor Saç ya da cilt için zararlı olur ya. Yoksa başka çeşidi mi var?
Kullanıcı avatarı
firaye
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen glshk » Cum Mar 16, 2007 12:29 am

mahveder cildi ve saçı bence.elleri bile kurutuyor bazen temizlik yapıyorum onunla evde.ayrıca kokusundan hiç hoşlanmıyorum :?
Kullanıcı avatarı
glshk
SüsLü
SüsLü

Re: arap sabunu.....

Mesajgönderen HEAVEN80 » Cum Mar 16, 2007 1:27 pm

dietETHICC yazdı:arkadaslar bi ara cilt ve saç için arap sabunu kullanmanın çok faydalı olduğunu duymuştum...bu konuda bilgisi olan var mı acaba??? :P :P

:o yok artık daha neler... Halıları ve koltukları felan güzel temizliyor,parlak oluyor :wink:
Kullanıcı avatarı
HEAVEN80
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen muhendis » Cum Mar 16, 2007 2:14 pm

valla bize gelen yardımcı teyze halı duvar koltuk fln siliyor arap sabunuyla böyle bişeyi asla saçıma başıma sürmem yaw..ayrıca aşağıdaki metin tübitak sitesinden alınmıştır:

Arap sabunu (potasyum sabunu ya da yumuşak sabun olarak da bilinir) denen bu sabun ev işlerinde ya da sanayide kullanılır. Arap sabunu üretiminde kullanılan sıvı yağlar, keten, kenevir, karanfil ve balıktan çıkarılan yağlardır. Bazlı çözelti, bir potasyum çözeltisidir (KOH). Palmitik, stearik veya oleik asitin potasyum tuzları arap sabunu olarak bilinir
Kullanıcı avatarı
muhendis
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen tibia » Cum Mar 16, 2007 3:08 pm

dietETHICC yazdı:arkadaslar bi ara cilt ve saç için arap sabunu kullanmanın çok faydalı olduğunu duymuştum...bu konuda bilgisi olan var mı acaba??? :P :P

cnm bunu öylesine sana söylemiş olabilirler mi? hani insan karşısında böyle güzellikle ilgili konulara meraklı birini görünce işletmek istemiş olabilir.düşünsenize çamaşır suyu lavabo açıcı filan sürüyormuşuz yüzümüze :lol: sakın alınma ben kendimi öyle düşündüm de komik geldi :lol:
tibia
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen dietETHICC » Cum Mar 16, 2007 3:12 pm

tibia yazdı:

cnm bunu öylesine sana söylemiş olabilirler mi? hani insan karşısında böyle güzellikle ilgili konulara meraklı birini görünce işletmek istemiş olabilir.düşünsenize çamaşır suyu lavabo açıcı filan sürüyormuşuz yüzümüze :lol: sakın alınma ben kendimi öyle düşündüm de komik geldi :lol:

canım valla ben internetten biraz araştırdım içeriği çok doğal...öyle kimyasallar falan içermiyor...hatta bi ara rahmetli barış mançonun da saçlarını arap sabunuyla yıkadığını duymuştum...aslında bende merak ediyorum..o yüzden bu başlığı açtım canımcım.. :o :wink: :D
Kullanıcı avatarı
dietETHICC
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen favoruite » Cum Mar 16, 2007 3:24 pm

canım boşver arap sabununu onca güzellik ürünleri varken arap sabununa mı kaldık.. :D
Kullanıcı avatarı
favoruite
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen olite » Cum Mar 16, 2007 4:08 pm

annemde söylerdi barış manço saçını arapsabunuyla yıkıyomuş falan diye belki doğrudur ama yok yahu ben denemem valla
Kullanıcı avatarı
olite
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen piglet81600 » Cum Mar 16, 2007 5:39 pm

ewt bende duymuştum barış mançonun saçını arap sabunuyla yıkadığını.Ayrıca kullandığımız saç-vücut şampuanların özüde arap sabunuymuş içerisine tuz atıldığında arap sabunu oluyomuş(Tuz diye hatırlıyorum başka bişeyde olabilir)
Kullanıcı avatarı
piglet81600
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ilerya » Cmt Mar 17, 2007 4:44 pm

kimya mühendisi bir arkadaşımın dediğine göre tuz, şampuanların köpürme özelliğini arttırıyormuş ve şampuan fabrikalarına çok miktarda tuz alımı yapılırmış.dikkat ederseniz, içinde az miktarda tuz kalmış tuzluğu yıkarken, çok fazla köpürür.
bir de arap sabununda, atık yağların yani kanserojen madde içeren kullanılmış yağların kullanıldığını izlemiştim tv de.doğal olsun diye sağlıktan olmak da var.dikkat etmek lazım.
Kullanıcı avatarı
ilerya
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen MINNOS56 » Cmt Mar 17, 2007 6:22 pm

ARKADASLAR SIZIN BU ARAP SABUNU DEDIGINIZ SEY O BILDIGINIZ JEL SEKLINDEKI ARAP SABUNU DEIL BUSA BILDIGIN BI SABUN AMA ISMI ARAP SABUNU DIYE GECIYO RENGIDE YESIL AYRICA SIZE BI ONERIDE BULUNAYIM ARAP SABUNUNU KULLANMANIZI TAVSIYE EDERIM ESIMIN SACLARI NISANLILIK ZAMANINDA STRESTEN COK DOKULUMEYE BASLADI ARAP SABUNU KULLANMAYA BASLADI DOKULMESI DURDU USTUNE USTLUK DIPTEN YENI SACLARI CIKIYO 2 AYLIK EVLIYIZ EVLENMEMIZI 3 AY KALA KULLANMAYA BASLAMISTI YANI TOPLAM 5 AYDIR KULLANIYO SONUC MUKEMMEL VALLA BI ARA KEL KALICAK DIYE KORKTUK :blob: AMA SIMDI MASALLAH SIRMA GIBI SACLARI VAR :wav:
Kullanıcı avatarı
MINNOS56
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen tibia » Cmt Mar 17, 2007 6:30 pm

tibia
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen MINNOS56 » Cmt Mar 17, 2007 7:29 pm

EVET CANIM BU KULLANMANIZI TAVSIYE EDERIM :together:
Kullanıcı avatarı
MINNOS56
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen firaye » Cmt Mar 17, 2007 8:08 pm

Haaa... bilmediğimiz bir çeşidi varmış meğer. Ben bir tane arap sabunu var sanıyordum.
Kullanıcı avatarı
firaye
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen dietETHICC » Cmt Mar 17, 2007 9:00 pm

kızlar benim bahsettiğim sabun bu sanırım :roll: 8) :lol: :P
Kullanıcı avatarı
dietETHICC
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen tibia » Cmt Mar 17, 2007 9:32 pm

bunun adı defne sabunu arkadaşlar.defne yağı ve zeytin yağı var içinde.daha önce biraz konuşmuştuk sanki.saç dökülmesini önlediği hep söyleniyor.pek çok ünlünün kullandığını da okumuştum.yalnız dönemsel veya strese bağlı vs dökülmelere iyi gelebilir ama genetik olan dökülmeye bişey yapamaz heralde.babam kendimi bildim bileli saçına bundan başka bişey sürmez ama yine ön kısımdaki saçları biraz gitti :? ben de uzun süre kullandım ama vazgeçtim çünkü saçları bayağı sertleştiriyor.sabundan sonra iki kere de şampuan kullansanız yine sert kalıyor saçlar :( lisede mi ne bırakmıştım o yüzden dökülmeye karşı etkisini hiç anımsamıyorum.ama hangi foruma baksam saç dökülmesi konusu geçince mutlaka birileri çıkıp defne sabunu kullandım çok memnun kaldım filan dediğine göre işe yarıyodur heralde :roll:
tibia
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen miarosa » Pzr Mar 18, 2007 4:21 pm

Defne sabunu çok güzel bir sabundur, ancak saç yıkamak için uygun olduğunu düşünmüyorum..ben bir kere denemiştim, hem köpümüyor hem de saçtan tam olarak arınmadığı için saç yağlıymış gibi görünüyor...ama kısa saçlı erkekler kullanabilir heralde..
Kullanıcı avatarı
miarosa
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen glshk » Pzr Mar 18, 2007 7:16 pm

MINNOS yazdı:ARKADASLAR SIZIN BU ARAP SABUNU DEDIGINIZ SEY O BILDIGINIZ JEL SEKLINDEKI ARAP SABUNU DEIL BUSA BILDIGIN BI SABUN AMA ISMI ARAP SABUNU DIYE GECIYO RENGIDE YESIL AYRICA SIZE BI ONERIDE BULUNAYIM ARAP SABUNUNU KULLANMANIZI TAVSIYE EDERIM ESIMIN SACLARI NISANLILIK ZAMANINDA STRESTEN COK DOKULUMEYE BASLADI ARAP SABUNU KULLANMAYA BASLADI DOKULMESI DURDU USTUNE USTLUK DIPTEN YENI SACLARI CIKIYO 2 AYLIK EVLIYIZ EVLENMEMIZI 3 AY KALA KULLANMAYA BASLAMISTI YANI TOPLAM 5 AYDIR KULLANIYO SONUC MUKEMMEL VALLA BI ARA KEL KALICAK DIYE KORKTUK :blob: AMA SIMDI MASALLAH SIRMA GIBI SACLARI VAR :wav:

hımm o zaman durum başka..bu sabun hakkında hiç bilgim yok.ama sabun olması bile benim kullanmamam için yeterli :D
Kullanıcı avatarı
glshk
SüsLü
SüsLü

Re:

Mesajgönderen ebrem » Cum Mar 30, 2007 4:07 pm

MINNOS yazdı:ARKADASLAR SIZIN BU ARAP SABUNU DEDIGINIZ SEY O BILDIGINIZ JEL SEKLINDEKI ARAP SABUNU DEIL BUSA BILDIGIN BI SABUN AMA ISMI ARAP SABUNU DIYE GECIYO RENGIDE YESIL AYRICA SIZE BI ONERIDE BULUNAYIM ARAP SABUNUNU KULLANMANIZI TAVSIYE EDERIM ESIMIN SACLARI NISANLILIK ZAMANINDA STRESTEN COK DOKULUMEYE BASLADI ARAP SABUNU KULLANMAYA BASLADI DOKULMESI DURDU USTUNE USTLUK DIPTEN YENI SACLARI CIKIYO 2 AYLIK EVLIYIZ EVLENMEMIZI 3 AY KALA KULLANMAYA BASLAMISTI YANI TOPLAM 5 AYDIR KULLANIYO SONUC MUKEMMEL VALLA BI ARA KEL KALICAK DIYE KORKTUK :blob: AMA SIMDI MASALLAH SIRMA GIBI SACLARI VAR :wav:

Ben de okuyunca yazıları nediyor bu kızlar dedim. :lol: sen kendin kullandın mı peki?boyalı yada uzun saclar rahat kulanabilirmi ki?biliyormusunuz?
:o
ebrem
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen tibia » Cum Mar 30, 2007 4:18 pm

cnm her tür saça kullanırsın.ama dediğim gibi saçı sert yapıyor.saçın kısaysa önemsemeyebilirsin ama uzun saçlıysan kötü olur.bol bol şampunla bari sabundan sonra.
tibia
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen ladia » Cum Mar 30, 2007 4:24 pm

glshk yazdı:

hımm o zaman durum başka..bu sabun hakkında hiç bilgim yok.ama sabun olması bile benim kullanmamam için yeterli :D

hehe aynen canım :D
ladia
KoKoŞ
KoKoŞ

Re: Arap Sabunu

Mesajgönderen lenin » Çrş Eki 29, 2008 4:45 pm

ya arkadaşlar vücudun bir ph'ı var fizyolojik ph 5,5-6,5 arası bir değerdedir arap sabunu ise bildiğiniz yağa baz karıştırılarak elde edilir ve oldukça baziktir ve cildin ph'ı asidiktir.düşünün cildinizi bununla yıkadığınızda kurur.organik kimya hocamız kesinlikle cildinize sabun kullanmayın der paranıza kıyın jel şeklindeki temizleyicileri kullanın der.
lenin
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen bugutoka » Çrş Eki 29, 2008 4:55 pm

lENINCIM SANA KATILIYORUM fakat arapsabununa tukaka demek çok yanlış..AKSINE kullanılan bıcok cılt urununden daha daha gunahsız ve saf...Ben kendım yapmayı dusunuyorum hatta..Deterjan yerıne sabun tercıh ederım ev temızlıgınde de ...Malzemesını temın edebılırsem evde kendım yapmayı dusunuyorum,bosuna okumadık unıversıteyı dımı ... :banana:
http://lavantabeauty.blogspot.com
Kullanıcı avatarı
bugutoka
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen kresilas » Cum Ara 11, 2009 9:35 pm

dietETHICC yazdı: canım valla ben internetten biraz araştırdım içeriği çok doğal...öyle kimyasallar falan içermiyor...hatta bi ara rahmetli barış mançonun da saçlarını arap sabunuyla yıkadığını duymuştum...aslında bende merak ediyorum..o yüzden bu başlığı açtım canımcım.. :o :wink: :D

bende bunu duymuştum. barış manço saçlarının yumuşaklığı ve parlaklığını arap sabununa borçluymuş.. bende denemiştim küçükken annemin ısrarı ile.. ama çok kurutmuştu. o yüzden vazgeçtim. yağlı saçlara çözüm olabilir sanki...
Kullanıcı avatarı
kresilas
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen huysuzkedi » Çrş Ara 23, 2009 1:35 am

cilt ve saç için doğal şampuan reçetelerinin bazılarında arap sabununu okumustum
çamaşır yıkarken de kullanıyorum ben deterjanların çıkaramadığı kan lekeleri hatta eski olanlar bile kolayca çıkıyor
huysuzkedi
BaKımLı
BaKımLı

Dön Vücut ve Tırnak Bakım Ürünleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir