Üzüm Çekirdeği Yağı ve Tozu

Vücut ve Tırnak Bakım Ürünleri hakkındaki yorumlarınız, tavsiyeleriniz.

Moderatörler: muhendis, allure

Mesajgönderen billiejean » Cum May 11, 2007 10:32 am

ben cilde iyi geldiği, yaşlanmayı geciktirdiği,bağışıklık sistemini güçlendirdiği için yıllardır kullanırım, sabah akşam birer kaşık yiyorum... ama öyle göğüs büyümesi filan gibi etkileri olmadı, aslında böyle bir etkisi olduğunu hiç duymamıştım.
Kullanıcı avatarı
billiejean
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen loulou » Cmt May 12, 2007 2:18 am

billijean sen kuru uzum tozunu neyle yıyosun? ben normalde yogurtla yıyodum ama hosuma gıtmıyo ,bugunde suya kattım mıdemı bulandırdı neye katabılırımkı baska ?
Kullanıcı avatarı
loulou
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen staphyle » Cmt May 12, 2007 7:14 pm

bende bugun aldım kızlar hayırlısı
Kullanıcı avatarı
staphyle
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen billiejean » Pzt May 14, 2007 1:44 pm

loulou yazdı:billijean sen kuru uzum tozunu neyle yıyosun? ben normalde yogurtla yıyodum ama hosuma gıtmıyo ,bugunde suya kattım mıdemı bulandırdı neye katabılırımkı baska ?

canım kaşıkla ağzıma atıp üzerine su içiyorum, ilaç gibi :)
Kullanıcı avatarı
billiejean
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen loulou » Pzt May 14, 2007 3:17 pm

tamam cnm saol :)
Kullanıcı avatarı
loulou
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen staphyle » Pzt May 14, 2007 6:18 pm

kızlar bunu cigniyormusunuz yoksa direk yutuyomusunuz bir forumda iyi cekilmis olması gerektıgını yoksa bagırsaklara zarar verecegını cızebılecegını okudum faydalı derken zarar vermesin
Kullanıcı avatarı
staphyle
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sweetbalmond » Sal May 22, 2007 11:58 am

http://www.naturaturk.com sitesinden temin edebilirsiniz kızlar..
hatta sitede üzüm çekirdeği yağı var, yemeklerde salatalarda kullanabilirsiniz.

http://www.naturaturk.com/default.asp?git=9&urun=120274
sweetbalmond
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen loulou » Sal May 22, 2007 2:01 pm

for you magazalarındadad kapsul şeklinde satılıyo ,hanı balık yagı gibi. ama içinde üzüm cekrıdegi tozu var..ben ondan aldım içimi daha bi kolay :P
Kullanıcı avatarı
loulou
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ladia » Sal May 22, 2007 6:43 pm

ben de geçen gün aldım üzüm çekirdeği tozu ama arkadaşlar böbreklerde taş filan yapmaz dimi
ladia
KoKoŞ
KoKoŞ

Re:

Mesajgönderen iceberg » Pzr May 27, 2007 12:36 pm

loulou yazdı:for you magazalarındadad kapsul şeklinde satılıyo ,hanı balık yagı gibi. ama içinde üzüm cekrıdegi tozu var..ben ondan aldım içimi daha bi kolay :P

loulou senin üzüm çekirdeğine başlayalı 1 ay oldu sanırım , faydasını görebildin mi cnm? bende 2 gündür kullanıyorum,faydası varsa devam edicem..
iceberg
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen finduk » Pzr May 27, 2007 12:53 pm

ladia yazdı:ben de geçen gün aldım üzüm çekirdeği tozu ama arkadaşlar böbreklerde taş filan yapmaz dimi
yok yapmaz figencim için rahat olsun
Resim
Kullanıcı avatarı
finduk
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen SOFIALOREN » Çrş May 30, 2007 11:52 am

ben aylar once keten tohumu tozu ıle uzum cekırdegını gunde 3 kez yogurtla beraber tok karnına ac karnına ne zaman vakıt bulduysam 1-2 hafta falan yedım.suan ıs seyahatınde oldugumdan onları yanıma almayı unuttum aslında pek bı degısıklık goremedıgım ıcın bıraktımda dıyebılırım.bende asırı halsızlık bas donmesı var uzun zamandır.bazan yurumeyı bırak konusmaya bıle halım olmuyor.hem vucut ıcın cok yaararını okumustum.goguslerı buyutme ıle ılgılı bısı duymamıstım ama.nese ıstanbula bır doneyım daha duzenlı bı sekılde tekrar baslıycam. :D
Kullanıcı avatarı
SOFIALOREN
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen coquette » Sal Haz 05, 2007 5:07 pm

merhaba kızlar ben yeniyim :wink: bende yaklaşık bir haftadır kara üzüm çekirdeği kullanıyorum ama dikkat edin çok iyi çekilmiş olması lazım un gibi olması lazım yoksa bağırsaklara zararı olabilir. göğüs büyütrme işi sanırım biraz genetik yapıyla alakalı 3 haftada büyüyen de oluyo 1 ay kullanıp hiç bi dolgunluk hissetmeyende ama genelleme yaparsak 2 aylık düzenli kullanım bir bedene yakın büyüme yapıyor hemde yazılanlar gibi bir çok yararı var bu arada hafızaya iyi geldiği tecrübeyle sabittir :wink:
coquette
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen staphyle » Sal Haz 05, 2007 6:37 pm

bende 3 haftadır kullanıyorum gayet mennun kaldım fark edılır derecede
ama bu gece uykudan öle kıvranarak uyandımki karın agrısı ıle k.u.c sebep olabılecegını dusunup korkup kestım
persembede doktora gıdıcem kesınlıkle
Kullanıcı avatarı
staphyle
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen aslihayal » Sal Haz 05, 2007 7:41 pm

kızlae tatlı kaşığı ile bir ölçek içiyosunuz sabahları :?:
Kullanıcı avatarı
aslihayal
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen coquette » Sal Haz 05, 2007 8:34 pm

evet canım bir tatlı kaşığı sabah bir tatlı kaşığıda akşam alıyorum ben yemeklerden önce alıyorum ama bazı arkadaşlar sonrada alıyormuş. gerçekten bu üzüm çekirdeği muhteşem bişey doğadaki en güçlü antioksidan
coquette
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen finduk » Sal Haz 05, 2007 9:41 pm

coquette yazdı:merhaba kızlar ben yeniyim :wink: bende yaklaşık bir haftadır kara üzüm çekirdeği kullanıyorum ama dikkat edin çok iyi çekilmiş olması lazım un gibi olması lazım yoksa bağırsaklara zararı olabilir. göğüs büyütrme işi sanırım biraz genetik yapıyla alakalı 3 haftada büyüyen de oluyo 1 ay kullanıp hiç bi dolgunluk hissetmeyende ama genelleme yaparsak 2 aylık düzenli kullanım bir bedene yakın büyüme yapıyor hemde yazılanlar gibi bir çok yararı var bu arada hafızaya iyi geldiği tecrübeyle sabittir :wink:
hoşgeldin arkadaşım,evet kesinlikle çok iyi çekilmiş olması lazım,kızlar alıyorsanız kutu içinde mersins markayı alın,tabi nacizane fikrim çünkü çok iyi çekilmiş poşet içinde ayrıca poşette kutusu içinde,evet hakikaten unutkanlığım azaldı kızlar coquette çok iyi teşhis etmiş :P
Kullanıcı avatarı
finduk
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen melis25 » Sal Haz 05, 2007 10:18 pm

staphyle yazdı:bende 3 haftadır kullanıyorum gayet mennun kaldım fark edılır derecede
ama bu gece uykudan öle kıvranarak uyandımki karın agrısı ıle k.u.c sebep olabılecegını dusunup korkup kestım

geçmiş olsun niye öyle olduki :o
melis25
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen staphyle » Çrş Haz 06, 2007 7:24 am

melis25 yazdı:
staphyle yazdı:bende 3 haftadır kullanıyorum gayet mennun kaldım fark edılır derecede

saol meliscim
tas olusturabıleceginden korktum aslında belkide ilgisi yok doktora gitmeden bilemem
Kullanıcı avatarı
staphyle
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen roserose » Prş Haz 07, 2007 12:48 pm

staphyle yazdı:
melis25 yazdı:

saol meliscim
tas olusturabıleceginden korktum aslında belkide ilgisi yok doktora gitmeden bilemem

geçmiş olsun canım bende dün aldım tozunu sen böyle diyince korktum şimdi kullanmaam mı acaba :roll:
Kullanıcı avatarı
roserose
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen SOFIALOREN » Cum Haz 08, 2007 7:14 pm

canım arkadaslarım merhaba(uzun nbı aradan sonra)melıscım ılk once gecmıs olsun cnm bencede uzum vekırdegı tozu bobrek tası yapmamalı yanı bılımsel yonden temız bı bılgıye sahıp degılım deben bır yerde tam aksını okumustum bobrek taslarına ıyı gelıyor dıye okumustum yanı.ama soyle bır dusununce bobreklerınde 6 tane tas olan 2 tanesınıde acıle kaldırılarak dusurdum.dıs agrısından sonra bence en buyuk acı veren rahatsızlık.dusmanımın basına vermesın Allah.
Kullanıcı avatarı
SOFIALOREN
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen staphyle » Pzr Haz 10, 2007 9:11 am

roserose yazdı:
staphyle yazdı:
melis25 yazdı:

saol meliscim

geçmiş olsun canım bende dün aldım tozunu sen böyle diyince korktum şimdi kullanmaam mı acaba :roll:

yok cnm kullan kullan benım gaz sancısıymıs :? ayrıca emın olamazsan evde bıde robotta cek ben ole yapıcam gerısını yarın yıne baslıcam
Kullanıcı avatarı
staphyle
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen melis25 » Çrş Haz 20, 2007 12:20 am

kilo yapıosa bende içeyim zafiyet geçircem yawwww
melis25
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re: ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ YAĞI VE TOZU

Mesajgönderen Pixie79 » Çrş Oca 30, 2008 6:38 pm

Arkadaşlar üzüm çekirdeği yağını cildi için kullanan var mı aranızda?
Kullanıcı avatarı
Pixie79
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen kosem » Pzr Mar 02, 2008 12:34 am

tozunu sürekli kullanıyorum, yoğun iş tempom dolayısıyla sayesinde baya bir dinç hissediyorum kendimi, sağolsun kuzenim finduk önermişti bu ürünü, kendisi forumda eski üyedir

yağını hiç denemedim pixiecim ;)
Kullanıcı avatarı
kosem
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen protegemoi » Pzr Mar 02, 2008 12:20 pm

arkadaşlar bence yağıyla falan hiç uğraşmayın direk cekirdekli siyah kuru uzum alıp avuc avuç yiyin derim hem kanda yapıo. ben anemi tedavisi görüyorum o yüzden bol bol üzüm kayısı yememi söylemişti doktor ordan biliyorum yani :oops:
Kullanıcı avatarı
protegemoi
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen kosem » Pzr Mar 02, 2008 1:55 pm

rembetiko yazdı:arkadaşlar bence yağıyla falan hiç uğraşmayın direk cekirdekli siyah kuru uzum alıp avuc avuç yiyin derim hem kanda yapıo. ben anemi tedavisi görüyorum o yüzden bol bol üzüm kayısı yememi söylemişti doktor ordan biliyorum yani :oops:

evet ama tozunun da çok faydası var, geçmiş olsun rembetiko
Kullanıcı avatarı
kosem
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen breath » Pzr Mar 02, 2008 6:08 pm

Pixie79 yazdı:Arkadaşlar üzüm çekirdeği yağını cildi için kullanan var mı aranızda?

pixiecim oyuncu bi bayan vardı adını hatırlayamadım şimdi.o üzüm çekirdeği tozu ve yağını karıştırıp maske olarak yüzüne sürüyomuş.çok memnunum diyodu.denemek lazım
Kullanıcı avatarı
breath
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen protegemoi » Pzr Mar 02, 2008 6:23 pm

kosem yazdı:
rembetiko yazdı:arkadaşlar bence yağıyla falan hiç uğraşmayın direk cekirdekli siyah kuru uzum alıp avuc avuç yiyin derim hem kanda yapıo. ben anemi tedavisi görüyorum o yüzden bol bol üzüm kayısı yememi söylemişti doktor ordan biliyorum yani :oops:

teşekkür ederim kosem. tadı pek hoşuma gitmesede yemek zorunda oluyorum çekirdeği gerçekten faydalıymış :bye:
Kullanıcı avatarı
protegemoi
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen kosem » Pzr Mar 02, 2008 6:28 pm

rembetiko yazdı:
kosem yazdı:

teşekkür ederim kosem. tadı pek hoşuma gitmesede yemek zorunda oluyorum çekirdeği gerçekten faydalıymış :bye:

rica ederim rembetiko :)
Kullanıcı avatarı
kosem
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen burcu8 » Çrş Mar 05, 2008 2:09 am

Kızlar bu üzüm çekirdegi tozunu kullanıp da kilo alan arkadaslar var mı?
Şu anda kilo almaya calısıyorum da :(
Bu üründen almayı düşünüyorum eğer işe yarıyor ise.. Büyük marketlerin hepsine var mıdır acaba, ve önereceğiniz markalar filan nelerdir? :innocent:
Kullanıcı avatarı
burcu8
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen malenkiy » Cum Mar 07, 2008 12:56 pm

kızlar ben üzüm çekirdeği tozunu yoğurtla karıştırıp yiyorum her gün kilomda bi değişiklik olmadı herkesin bünyesi farklı tabi ama. üzüm çekirdeği yağını da göz altlarıma sürdüm bi kaç gün farkedilir derecede aydınlatıyo eğer morluktan falan şikayetçiyseniz bi deneyin derim uzun vadede kırışıklıklar için de işe yarar eminim ;)
Kullanıcı avatarı
malenkiy
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen yasim30oldu » Cum Mar 07, 2008 7:19 pm

BURCU8 ben kullanıyorum ama kilo falan almadım.Tabi ben aktarda açık olarak satılanlardan kullanıyorum, markette veya eczanede satılanlardan değil. Belki de o yüzdendir. Sen yine de bi dene. Kilo aldırmasa bile faydalı bişey .
yasim30oldu
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Pixie79 » Cum Mar 07, 2008 7:40 pm

Cevaplar için teşekkür ederim :)
Ben özellikle göz altlarım için kullansam mı diye düşünüyorum..
Kullanıcı avatarı
Pixie79
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen burcu8 » Cmt Mar 08, 2008 3:14 pm

yasim30oldu teşekkürler :)

anneme sordum, eczanelerde satılıyormuş.. sanırım alacagım..
Kullanıcı avatarı
burcu8
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen sabrina18 » Pzr Mar 09, 2008 1:29 pm

KIZLAR BEN BUNUN YAĞINI ÖNERİLER ÜZERİNE BACAKLARIMI SIKILAŞTIRMAK İÇİN KULLANICAM SONUÇLARI YAZARIM
Kullanıcı avatarı
sabrina18
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mihrihatun » Pzt Mar 24, 2008 12:23 am

sabrina18 yazdı:KIZLAR BEN BUNUN YAĞINI ÖNERİLER ÜZERİNE BACAKLARIMI SIKILAŞTIRMAK İÇİN KULLANICAM SONUÇLARI YAZARIM

Bacakları sıkılaştırmak ve selüliti önlemek için biberiye yağı da tavsiye ediliyor (Gerçi kokusu biraz keskin ama) .
mihrihatun
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen karmenas » Pzt Mar 24, 2008 2:03 am

Üzüm Çekirdeği Ekstresi güçlü antioksidan özelliği ile E ve C vitaminlerinden daha etkilidir.Üzüm çekirdeğinin faydaları zengin bir proantosiyanidin(bitki flavonoidleri)kaynağı olmasına bağlıdır.Kan yağlarının oksitlenip damar cidarlarında birikmesine(damar sertliğine)engel olarak kalp-damar sağlığını korumaya yardımcıdır.Vücuttaki serbest radikallerin olumsuz etkilerini engelleyerek eklem hastalıkları,cilteki erken yaşlanma etkilerini azaltmada rol oynar.Dikkat eksikliğinde tavsiye edilmektedir. :bye:
Kullanıcı avatarı
karmenas
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen protegemoi » Pzt Mar 24, 2008 6:47 pm

malenkiy yazdı:kızlar ben üzüm çekirdeği tozunu yoğurtla karıştırıp yiyorum her gün kilomda bi değişiklik olmadı herkesin bünyesi farklı tabi ama. üzüm çekirdeği yağını da göz altlarıma sürdüm bi kaç gün farkedilir derecede aydınlatıyo eğer morluktan falan şikayetçiyseniz bi deneyin derim uzun vadede kırışıklıklar için de işe yarar eminim ;)

valla ben rejim yapıyorum aynı zamanda bi yandan kuru uzum yiyom :lol: 1 ayda 5 kilo verdimm bu arada soolemeden edemiycemm :bye:
Kullanıcı avatarı
protegemoi
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen cherrygirl » Çrş Mar 26, 2008 11:26 pm

kızlar ben üzüm çekirdeği yağını sir ağda sonrası sürüyorum.normalde tenim çok açık renk olduğundan kırmızı kırmızı noktalar bir gün kalırken bunu sürünce hemen yatışıyor cildim. :yeah: daha önce başka yağlar da denedim aynı etkiyi yapmadı.
Kullanıcı avatarı
cherrygirl
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen arundati » Prş Mar 27, 2008 4:40 pm

bende bugün üzüm çekirdeği tozu aldım,kutusunda sabah ,öğle, akşam 1 tatlı kaşığı kullanılması gerektiği yazıyor..normalde günde 1 tatlı kaşığı yeterli olur diye düşünmüştüm, kızlar :bye: siz ne kadar kullanıyorsunuz ?
Kullanıcı avatarı
arundati
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen malenkiy » Cum Mar 28, 2008 6:19 pm

valla ben de bi tatlı kaşığı yiyorum canım, çok da abartmaya gerek yok heralde, sonuçta üzümü yemeye kalksak bi tatlı kaşığı çekirdek için bi tabak üzüm yerdik :innocent:
Kullanıcı avatarı
malenkiy
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sabish » Cum Mar 28, 2008 11:26 pm

tadı nasıl bu çekirdeğin ben kara üzümü sevmediğim için çekirdeğini almayı düşüyorum ve ne kadara aldınız
Kullanıcı avatarı
sabish
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen arundati » Cmt Mar 29, 2008 7:41 pm

canım tadı pek güzel sayılmaz ,aktarlarda açıkta satıyorlar ama ben güvenilir olsun diye markalı bir ürün aldım..açığın kilosu 7.5 ytl..fiyatları değişiyor markaya göre :bye:
Kullanıcı avatarı
arundati
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen tirki » Çrş Haz 18, 2008 3:16 pm

kilo yapmamasını istiyorsanız günlük 1 çay kaşığını geçmeyin düzenli kullanılması gerekiyo ve çok iyi bide bi ara yapıyodum yağıyla karıştırıp iyi geliyodu aslında güçlü bi antioksidan çünkü ve yatıştırıyoda du yine alıp denim yağıyla :yeah:
Kullanıcı avatarı
tirki
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen melegim » Cum Şub 13, 2009 7:06 pm

SLM KIZLAR BENDE İLK DEFA DUYUYORUM YA GERÇEKTEN KİLO ALDIRIYO MU?DENEMEDİGİM ŞEY KALMADI BUNUDA DENİYCEM BAKALIM NOLCAK... :blushing:
Kullanıcı avatarı
melegim
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re: Üzüm Çekirdeği Yağı ve Tozu

Mesajgönderen lora » Pzr Mar 08, 2009 4:33 pm

faydalarını okuduktan sona bende annem için aldım annem şeker ve tansiyon hastası aslında annem için ideaal bir ürün öneri üzerine sabah ve akşam yemekten önce 1 çay kaşığı dendi
sorun şu annem yedikten sonra başım ağrıyor diyor böyle durumla karşılaşan oldumu acaba
Kullanıcı avatarı
lora
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen tiramisu35 » Pzr Mar 08, 2009 5:54 pm

üzüm çekirdeği tozu tecrübelerimi paylaşıyım;ben yaklaşık 6 ay düzenli sayılır kullanmıştım.1.kilo yapmadı(kilo almamam yardımcı olur diye de kullandım özellikle)2.cildimi düzgünleştirmedi,hiçbişey değişmedibende.3.göğüs büyütücü etkisinide duymuştum,bende o yönden de bi değişiklik olmadı.4.baş ağrısıyla karşılaşmadım.
Kullanıcı avatarı
tiramisu35
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen berincik » Pzr Nis 26, 2009 10:39 pm

Kızlar ben üzüm çekirdeği tozunu doktorumun önerisi üzerine kan yapması için iki ay kadar kullandım.Sabah akşam harnup pekmeziyle (1tatlı kaşığı toz ve iki tatlı kaşığı pekmez) karıştırıp yedim.Bence kilo yapmıyor;kilom aynı kaldı.Kan değerlerimde artış oldu.Cilt ve ğöğüs konusundaki faydalarını sizden duydum... Benim cildimde bir değişiklik olmadı fakat son zamanlarda ğöğüsümde büyüme farkediyordum fakat spora başlamıştım ona yordum belki üzüm çekirdeğinin etkisidir :)
Kullanıcı avatarı
berincik
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen gulsahh » Çrş Eki 14, 2009 2:36 pm

Bende uygulucam inş. Kilo aldırma gib bir özelliği de sorun olmaz.Çünkü bir kaç kilo alsam hiçte fena olmaz :) İnş. olumlu sonuç alırım. 1 taşta 2 kuş vursam süper olurdu yani :laugh: Yalnız bir kaç forumda zayıflamak için kullanıldığını okumuştum.Kafam karıştı şimdi ama yine de kullanıcam :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
gulsahh
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Sonraki

Dön Vücut ve Tırnak Bakım Ürünleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 1 misafir