Bepanthol

Vücut ve Tırnak Bakım Ürünleri hakkındaki yorumlarınız, tavsiyeleriniz.

Moderatörler: muhendis, allure

Re: Bepanthol

Mesajgönderen ElaSel » Cmt May 01, 2010 8:48 pm

Olur öyle arada dalgınlık :) :kiss:
Kullanıcı avatarı
ElaSel
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen LobelyAAA » Pzr Haz 06, 2010 3:40 pm

kızlar nükhet duruya rastladım bir kanalda göz altı kremi olarak yara merhemi kullanıyorm haftada iki üç kere çünkü yenileyici özelliği var diyordu yara merheminden kast ettiği bepanten mi acaba sunucu da fiyatı 5 6 lira gibi bişeydir heralde dedi yani dedi, kremi gliserinle karıştırıp göz altıma sürüyorum ne kırışıklığıymış diyor Nükhetçim :laugh: bir fikriniz var mı?
Kullanıcı avatarı
LobelyAAA
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ElaSel » Pzr Haz 06, 2010 3:48 pm

Bepantheni ben de yüzüme sürerim çoğu zaman ama göz altıma sürmeye çekinirim.. :confused:
Kullanıcı avatarı
ElaSel
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen LobelyAAA » Pzr Haz 06, 2010 4:49 pm

ben de kullanmadım buarada yara değil yanık merhemi olacak yanlış yazmışım
Kullanıcı avatarı
LobelyAAA
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ElaSel » Pzr Haz 06, 2010 4:51 pm

hani belki sadece kaz ayakları denen ince çizgilerin olduğu göz yanlarına zaman zaman sürülebilir ama tam göz altına sürmek yanlış bence..yağlandırır :bye:
Kullanıcı avatarı
ElaSel
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen pentagram » Pzr Haz 06, 2010 4:57 pm

bencede elaselcim yağlandırır :bye:
deepbeauty
Kullanıcı avatarı
pentagram
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen LobelyAAA » Pzr Haz 06, 2010 5:00 pm

yanık kremi dediği bepanten mi diyorsun yani cnm
Kullanıcı avatarı
LobelyAAA
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ElaSel » Pzr Haz 06, 2010 5:07 pm

Bilemem Bepanthen mi..ben Bepanthense diye yazdım. Çok başka markalarda da var yanık kremi, Nükhet Duru hangisini kastettiyse artık :dontknow:
Kullanıcı avatarı
ElaSel
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen tbrsn » Pzr Haz 06, 2010 6:34 pm

LobelyAAA yazdı:kızlar nükhet duruya rastladım bir kanalda göz altı kremi olarak yara merhemi kullanıyorm haftada iki üç kere çünkü yenileyici özelliği var diyordu yara merheminden kast ettiği bepanten mi acaba sunucu da fiyatı 5 6 lira gibi bişeydir heralde dedi yani dedi, kremi gliserinle karıştırıp göz altıma sürüyorum ne kırışıklığıymış diyor Nükhetçim :laugh: bir fikriniz var mı?

evet bende izledim hiç pahalı krem kullanmazmış onları sadece şişeleri güzel diye alır bayatlar gidermiş!yanık kremi diye kastetdiği neki ben bir tek silverdin biliyorum yanık için ! :dontknow:
Kullanıcı avatarı
tbrsn
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen pentagram » Pzr Haz 06, 2010 7:14 pm

benim anlamadığım nükhet duru yıllarca oht peptiti övdü durdu.para aldığı için işi bittince nasıl bu kadar ters dönebiliyor anlamıyorum :angryfire
deepbeauty
Kullanıcı avatarı
pentagram
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen B4RB4R4 » Pzr Haz 06, 2010 7:19 pm

bepanthene merhamı olabılır yada pantenol kremde olabılır ben hep gozz altıma plus surerım yumusacık olur sabaha cok sevıyorum ondan hep bepanthene plus ve sadece kremı alıyorum merhemını denemedım
chickendrella
Kullanıcı avatarı
B4RB4R4
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen pachalbel » Pzr Haz 06, 2010 7:25 pm

Krem formunda olan yazın çok iyi oluyor, denizden çıkınca kupkuru olan cildi bayağı rahatlatıyor ama eczacılar sürekli kullanımını önermiyor, dermatologlar ise öneriyor. Ne yanlış ne doğru şaşırdık :drink:
http://twitter.com/onorr
Kullanıcı avatarı
pachalbel
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen B4RB4R4 » Pzr Haz 06, 2010 7:44 pm

içinde normal nemlendırıcen cok bır farkı yok sadece yenıleyıcı ozellıgı varmıs yarın tekrar gıdıcem doktora sorım bakalım devamlı kullanım ıcın ne dıcek :dontknow:
chickendrella
Kullanıcı avatarı
B4RB4R4
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ElaSel » Pzr Haz 06, 2010 9:53 pm

pentagram yazdı:benim anlamadığım nükhet duru yıllarca oht peptiti övdü durdu.para aldığı için işi bittince nasıl bu kadar ters dönebiliyor anlamıyorum :angryfire

Katılıyorum..son zamanlarda hepsi ekranda şu suyu sürüyorum bu otu yiyorum diyip duruyorlar ama bence hepsi de tonla para döküp kullanıp söylemeyen kategorideler..evlerine girip odalarını açsak binlerce pahalı markayı göreceğimizden eminim.. neden söylemeye çekinip yok çilek maskesi yapıyorum yok elma suyu sürüyorum gibi şaklabanlık yapıyorlar anlamıyorum :laugh: hele hele Nükhet gibi yüzü gözü botokstan balon gibi şişmiş biriyse daha yapmacık geliyor bana..

Onur evet ben de krem şeklinde olanı alıyorum..plus antibiyotikli diye çekiniyorum kullanmaya..merhemi ise çok yağlı tutkal gibi neredeyse..krem en hafifi :yeah:
Kullanıcı avatarı
ElaSel
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen pentagram » Pzr Haz 06, 2010 9:55 pm

elaselcım artı bu kadının güzellik salonu var. kimbilir neler yaptırıyor orada :laugh:
deepbeauty
Kullanıcı avatarı
pentagram
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ElaSel » Pzr Haz 06, 2010 9:58 pm

Öyle mi :) ..bak bilmiyordum bunu hiç, şimdi senden duydum :)
Kullanıcı avatarı
ElaSel
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen pentagram » Pzr Haz 06, 2010 10:00 pm

kaç yıl önce açtı canım hatta o dönemler cenk erenle arası çok iyiydi onun bile bakımını yaptırıyordu :toofunny:
deepbeauty
Kullanıcı avatarı
pentagram
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ElaSel » Pzr Haz 06, 2010 10:05 pm

:laugh: :laugh:
Kullanıcı avatarı
ElaSel
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen pachalbel » Pzr Haz 06, 2010 10:09 pm

Kesinlikle yalan söylüyorlar, belki birkaçı gerçekten doğal ürünler kullanıyorlardır, ama çoğu düzenli estetik operasyonlardan geçiyorlar ve gelişmiş ürünler kullanıyorlar. Ondan sonra çıkıp para alıp diper markaların reklamlarını yapıyorlar :pisik:
Kullanıcı avatarı
pachalbel
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen pentagram » Pzr Haz 06, 2010 10:11 pm

tabiki canım. oya germende m.asamın yüzü olmuştu geçen yıl programında sürekli övüyordu.
nilgün belgünün cildi muhteşem göründüğü için mavi anemon çiçekli ürün hemen yakalamış kadını :laugh:
deepbeauty
Kullanıcı avatarı
pentagram
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen pachalbel » Pzr Haz 06, 2010 10:13 pm

Nilgün Belgün'ün cildi ne kadar taze görünüyorrr :love10:
Kullanıcı avatarı
pachalbel
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen pentagram » Pzr Haz 06, 2010 10:16 pm

süper buluyorum onun cildini,sözde mavi anemonla olmuş :laugh: bir sürü yerde çıktı yaptırdığı bakımlar :laugh:
deepbeauty
Kullanıcı avatarı
pentagram
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen pachalbel » Pzr Haz 06, 2010 10:20 pm

La Prairie ürünlerini kullandığını duymuştum bir ara :huggs:
Kullanıcı avatarı
pachalbel
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen tbrsn » Pzt Haz 07, 2010 12:01 am

konu başlığı uçtu gitti ama perihan savaşın da cildi gayet iyi onu da bir firma hemen kapmıştı :pisik:
Kullanıcı avatarı
tbrsn
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen LobelyAAA » Pzt Haz 07, 2010 10:33 am

eet uçtu gitti konu :toofunny: nükhet duru birara 3 boyutlu krem kullanıyorum deyip reklamını yapıyordu annem takmıştı eczanelere sorduyordu bana :tongue: ama bu bepanten krem su bazlıymış heralde bir yerde okumuştum yine bu forumlardan birinde göz altımada kullanırım heralde sonrası nolur :dontknow:
Kullanıcı avatarı
LobelyAAA
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen jalapeno » Pzt Haz 07, 2010 1:32 pm

Ben Bepanthen'i kışın yüzüme kullanıyorum kremini. Çok memnunum.
Parmak uçlarımda kalanı da göz altıma sürüveriyorum :laugh:
yağlandırma yapmıyor.
ama tabii benim göz altlarım sorunlu değil, ben verdiği etkiden memnunum, zararını görmedim.
Diğer taraftan bu tür ürünlerin zararı da yararı da erken yaşlarda anlaşılmaz bence.
Benim tek derdim, nem vermesi bir göz çevresi kreminin.
Bepanthol'ü de vücut için kullanırım, çok severek. :bye:
jalapeno
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen burcucello » Çrş Haz 16, 2010 9:31 am

bir arkadaş yazmıştı 3 hafta losyon,1 hafta plus kullanıyordu. acaba kullandığı losyon ucuna doğru incelen bir şişe var o mu? ama onda body lotion yazıyor? o mu acaba? çok merak ettim."cildim saten gibi oldu" demişti... :dontknow:
Kullanıcı avatarı
burcucello
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Rosense » Pzr Haz 20, 2010 10:24 am

Kızlar şunlara açıklık getirmek istiyorum çok fazla karmaşa var gördüğüm kadarıyla.

Bepanthen Krem: Bephantenin su bazlı versiyonudur %5 dexopantenol ve eser miktarda klorheksidin içerir. Her cilt tipinde nemlendirici olarak kullanılabilir.

Bepanthen Plus: Bephantenin antiseptikli versiyonudur. %5 dexopantenol ve yüksek miktarda klorheksidin içerir. Sivilceli, iltihaplı veya iltihaba yatkın ciltlerde kullanılır

Bepanthen Merhem: Tamamen yağ bazlıdır. Parfüm içermez ve kötü kokar. %5 dexopantenol içerir klorheksidin içermez. Daha çok çatlamış kuru bölgelerde kullanılır.
Bepanthol: %2.5 oranında dexopantenol içeren ve daha birçok kozmatik madde içeren hafif bepanthendir.

S1: Dexopantenol nedir?
C1: Dexopantenol deri tarafından absorbasyona uğradıktan sonra B5 vitaminine dönüşen cilt yenilenmesine yaraların kapanmasına ve cildi beslemeye yardımcı olur.

S2: Klorheksidin nedir? Antibiyotik midir?
C2: Klorheksidin antibiyotik olmayan antiseptik bir maddedir. Sürüldüğü yerdeki mikroorganizmaları yok etmeye ve/veya üremesini engellemeye yarar. Bazı ciltlerde kızarıklığa tahrişe neden olabilir. Normal bephanten kremde çok az miktarda bulunmaktadır yok diyebiliriz.

S3: Bepanthen Nivea gibi kremler tüylenme yaparmı?
C3: Hayır tüylenme yapmaz. Var olan tüyleri besleyebilir dökülmeden uzamasına yardımcı olabilir. Her ciltte bunu yapmaz. Bahsettiğim sadece bu iki krem değil. Cildi besleyen tüm ürünler dolaylı olarak kıl köklerinide besler. Kendinize sorucağınız soru şu olmalıdır. Zamanla kırışmayan bir cilt mi istiyorsunuz yoksa tüysüz bir ciltmi?

S4: Su bazlı kremle yağ bazlı krem arasında tüylendirme farkı var mıdır?
C4: Kullanılan yağa bağlıdır. Bazı yağlar cildi doğal olarak besler. Ama bunun yanında su bazlı kremlerde de besleyici mineraller vitaminler kullanılmaktadır.

S5: Sivilce izleri için ne kullanmalıyım?
C5: 3x1 contractubex akşamları ise acnyelse önerebilirim az miktarda. Acnyelse kullanırken 40spf üzeri gözenekleri tıkamıyan mümkünse wather resist olmayan güneş kremi kullanın. sivilce yeni geçmişse acnyelse yerine bepanthen krem kullanabilirsiniz.

S6: Bepantholu uzun süreli nemlendirici olarak kullanabilir miyim?
C6: Evet kullanılabilir.

S7: Bepanthol daha çok hangi durumda işe yarar?
C7: Daha çok yıpranmış yanmış hafif kuru ciltlerde işe yarar.

S8: Yağlı veya normal bir cildim var tahriş yok sadece yüzümü yıkadıktan sonra kuru oluyor nemlendirmek için ne önerirsiniz?
C9: Tercihen hyaluronik asit içeren Non-komedojenik (gözenekleri tıkamayan) nemlendiricileri tavsiye ederim. Nivea visage, Neutrogena önerebilirim. Özellikle Neutrogena hem hesaplı hem de SPF15 li kremler üretiyor.

Her türlü sorunuz için özel mesaj atabilirsiniz. Sağlıklı günler!
Rosense
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ElaSel » Pzt Haz 21, 2010 3:11 pm

Teşekküler bilgiler için. Dermatolog ya da cilt bakım uzmanı mısınız, merak ettim de? :blushing:
Kullanıcı avatarı
ElaSel
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Rosense » Pzt Haz 21, 2010 8:25 pm

dermatolojiyle ilgileniyorum farmakoloji okuyorum :)
Rosense
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ElaSel » Pzt Haz 21, 2010 8:28 pm

Anladım..peki La roche, Avene falan için yorumun var mı?
Bir de şu paraben ve sls maddeleri gerçekten zararı kanıtlanmış maddeler mi yoksa sadece söylenti mi?
Fikirlerini paylaşırsan seviniriz :huggs:
Kullanıcı avatarı
ElaSel
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Rosense » Pzt Haz 21, 2010 11:20 pm

Kısaca özetleyim fazla derine inmeden. Paraben kozmetik ürünlerde kullanılan, raf ömrünü uzatmaya yarayan bir maddedir. Genellikle propylparaben, methylparaben ve buthylparaben birlikte kullanır. Paraben benzoik asidin bir türevidir ve tamamen toksik bir maddedir. Vücutta östrojen hormonunu taklit ederler ve yağ dokusunda birikirler. Bu da büyük miktarı yağdan oluşan göğüsün dna yapısının bozularak kanser olmasına neden olur. Zaten fazla östrojenin göğüs kanserine neden olduğu biliniyor parabenin en kötü yanı göğüste birikip östrojeni taklit etmesi. Ama bunun yanında kortizonlu bazlı tıbbi ilaçlarda kullanılması zorunludur. Fakat kozmetik ürünlerde kullanılması sadece raf ömrünü uzatmaktan ibarettir. Raf ömrünü uzatmak için başka yöntemlerde vardır fakat bu ucuz yoldur. Derine indim galba kusura bakmayın :blushing:

SLS' e gelince kendisine açıkça sodyum lauryl sülfat diyebiliriz. Daha çok köpüklü ürünlerde kullanılır. Amacı oluşan köpüğü çoğaltmak ve yağ tabakasını tamamen temizlemektir. Hücrelere zarar verek saç dökülmesine neden olabilir. En çok zarar veren versiyonları şampuan diş macunu ağız suyu gibi maddelerdir.

Yardımcı olabildiysem sevindim :) markalar konusunda da sadece isimlerini ve yorumlarını duydum gözümle görmeden yorum yapamam...

Bu iki maddenin zararı kanıtlanmıştır fakat fda tarafından tamamen yasaklanmadı henüz diye biliyorum.
Rosense
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen jalapeno » Sal Haz 22, 2010 2:34 pm

Rosense, bilgiler için teşekkürler, çok faydalı oldu :bye:
jalapeno
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen happytobe » Sal Haz 22, 2010 3:11 pm

Peki Rosense Bephantene plus'ı yüzümüze sürebilir miyiz? Uzun süreli kullanımda sorun olur mu, bir de yağlanma yapar mı:D Ay ne çok sordum di mi hazır bilgili birini bulmuşken sorayım dedim :banana:
mission-beauty
Kullanıcı avatarı
happytobe
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen Rosense » Sal Haz 22, 2010 3:34 pm

Plus uzun süreli kullanıma uygun değildir. cilt yaşlanması yıpranması yapar (klorheksidin yüzünden) Aslında plusın fazla kullanım alanı yoktur...Yağlanmaya neden olmaz kendisi yağlıdır hafif. Yağlı ve sivilceli ciltler için aknefug bp5 tavsiye edebilirdim ama yazın kullanıma pek uygun değil. Aslında aknefug bp5 içine 1 ampul bepanthen (eczaneden ampul formunu alabilrsiniz) enjekte edip çalkalayıp 40 faktör veya üzeri bir güneş kremiyle birlikte kullanabilirsiniz. sivilceli ve yağlı ciltler için tabi. Günde 1 kere akşamları sürülmesi yeterli olacaktır geri kalan zamanda gözenekleri tıkamayan hyalüronik asit içeren nemlendiriciler kullanmanız yararlı olur. Her türlü soru sorabilirsiniz cevaplamak benim için zevk =)
Rosense
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen happytobe » Sal Haz 22, 2010 4:11 pm

Cevabın için teşekkürler :) peki biz bu karışımı tüm yüze mi süreceğiz :blushing:
mission-beauty
Kullanıcı avatarı
happytobe
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen Rosense » Sal Haz 22, 2010 5:06 pm

evet yüzünüze süreceksiniz. Yalnız saça kıyafete gelmesin benzoil peroksit içerdiği için renkte açılma yapılabilir. Deri üzerinde hiçbir renk değişimi yapmaz. Tek başına aknefug kullanıldığında sadece ucuz bir sivilce kremi. Aknefug ın yaptığı tahrişi bepanthen ampul sayesinde gideriyoruz. Tabi hızlı iyleşmeye de yardımcı oluyor. Cilt güneşe karşı duyarlı oluyor bunu da güneş kremiyle tamamlıyoruz. Diğer zamanlarda hyalüronik asit ile cildi yağlandırmadan ve gözenekleri tıkamadan nemlendiriyoruz. Bence yağlı ciltler için mükemmel bakım budur. Sabun olarak Dove veya Sebamed tavsiye edebilirim. Bazı söylentilerin aksine kükürtlü sabun cildin ph dengesini bozacağından daha çok yağlanmaya ve tahrişe neden olacaktır.
Rosense
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ElaSel » Çrş Haz 23, 2010 11:06 am

Dove öneriyor musun sahiden..bazı bloglarda içeriği çok kimyasal ve zararlı falan deniyor..pek alakası yok galiba :confused: :(
Kullanıcı avatarı
ElaSel
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen happytobe » Çrş Haz 23, 2010 2:24 pm

Cevabın için teşekkür ederim rosense. Ben de sivex+skinoren ikilisi kullanıyordum ama pek faydasını göremedim. 10 gün sonra nişanım var ondan sonra hemen kullanmaya başlayacağım dediklerini :)
Zaten nemlendiric olara kda ceradolin kullanıyorum onun içinde de hyalüronik asit var. Denemeye değer geldi bana :banana:
mission-beauty
Kullanıcı avatarı
happytobe
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen Rosense » Çrş Haz 23, 2010 3:38 pm

Dove önerebilirim ben içeriğinde zararlı bir madde göremedim şimdi tekrar inceledim. Her kimyasal zararlı değildir kullandığınız nemlendiricide tamamen kimyasal kanınızda kimyasal önemli olan etki mekanizması...
Rosense
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ElaSel » Çrş Haz 23, 2010 7:21 pm

Senin güvendiğin bir marka var mı peki piyasada, yoksa hepsi aynı mı sence?
Kullanıcı avatarı
ElaSel
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Rosense » Çrş Haz 23, 2010 7:23 pm

Çoğunun içeriğinde aynı maddeler var bu tip sabunlarda. Dova dışında neutrogena, sebamed gibi firmalarında sabunları var. fiyatları fazlsa sadece aralarında da aman aman bir fark yok. Sadece çok allerjik bir bünyeniz varsa sebamed kullanabilirsiniz.
Rosense
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen B4RB4R4 » Çrş Haz 23, 2010 8:33 pm

cnm birşey soracagım ben bepanthene kremı normal olanı su bazlısını yuzume her gece uygularım nemlendırıcı yerıne bu sakıncalımıdır şimdi yeni excipial aldım hd.sunu bu dahamı ıyıdır :dontknow:
chickendrella
Kullanıcı avatarı
B4RB4R4
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Rosense » Çrş Haz 23, 2010 9:48 pm

Gece bepanthen uygun olabilir cildi yenilemesi açısından. Herhangi bir sakıncası olacağını sanmıyorum kullanabilirsiniz...
Rosense
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ElaSel » Çrş Haz 23, 2010 10:14 pm

Son bir soru daha sorsam :blushing: ..Nemlendirici olarak Ceradolin veya Excipial falan kullanmak sence daha mı iyi yoksa Avene, La Roche, Dermalogica gibi markalar mı daha güvenli?

Siteye hızır gibi yetiştin valla, sıkılmamışsındır umarım sorulardan :)
Kullanıcı avatarı
ElaSel
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Rosense » Çrş Haz 23, 2010 11:04 pm

Excipialin bir özelliği yok cildi üre tabakasıyla kaplayıp nemin çıkmasını engelliyor. Bunun yerine gözenekleri tıkamıyan bir nemlendirici kullanabilirsiniz yani nemlendirici konusunda o kadar sıkı olmanıza gerek yok. Nivea visage serisini tavsiye ederim Neutrogena da olur. Sıkılmadım merak etmeyin :) ama sorunlu bir cildiniz varsa soruna göre nemlendirici seçimi önemlidir. Mesela yağlı ciltlere su bazlı tercihen hyalüranik asit içeren nemlendiriciler, kuru ciltlere excipial tipi yağlı preparatlar alerjik bünyeye sebamed gibi hipoallerjenik kremler losyonlar daha uygundur.
Rosense
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ElaSel » Çrş Haz 23, 2010 11:06 pm

Hyalüranik ne demek :confused: ..Benim karma ve hassas çünkü.
Kullanıcı avatarı
ElaSel
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Rosense » Çrş Haz 23, 2010 11:13 pm

Ceradolin'de iyidir aslında görmemişim yazdığınızı.

Hyalüranik asit sivilce izlerine kırışıklıklara iyi gelen ve nem tutma özelliği çok yüksek olan genellikle bitkilerden elde edilen bir asittir. En önemli özelliği su tutmayı arttırmasıdır böylece yağ gerekmeden cildi nemlendirir.
Rosense
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ilknur5 » Çrş Haz 23, 2010 11:14 pm

aa rosense hoşgeldin aramıza ne güzl bilgiler veriyorsun elasel le ben fazla meraklıyız bu konularda bende göz çevresine sürülen bitki yağları konusunda fikrini almak isterim
Bir silgi gibi tükendim ben. Başkalarının yaptıklarını silmeye çalıştım. Mürekkeple yazmışlar oysa. Ben kurşun kalem silgisiydim ...Azaldığımla kaldım...
Kullanıcı avatarı
ilknur5
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Rosense » Çrş Haz 23, 2010 11:18 pm

Bitki yağlarının çoğunun para tuzağı olduğunu belirteyim isterseniz önce :) bu arada doğru nemlendirici için birkaç soru var ben uydurdum :)

1-) Cildinizi yıkadıktan sonra kuruma gerilme oluyor mu?
2-) Cildiniz yıkadıktan sonra ne kadar süre sonra yağlanıyor?
3-) Sivilce ve komedon durumunuz nedir? Varsa sıklığı büyüklüğü şekli ağrı durumu?
4-) Hangi sabunu kullanıyorsunuz?
5-) Nemlendiriciden beklentiniz nedir?
6-) Kırışıklık ve iz durumu nedir?

Bu sorulara cevap verebilirseniz (herkes için geçerli) daha güzel şeyler önerebilirim
Rosense
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

ÖncekiSonraki

Dön Vücut ve Tırnak Bakım Ürünleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir