Yağlı Saçlar İçin Ürünler

Moderatörler: Pixie79, ChunLi

Yağlı Saçlar İçin Ürünler

Mesajgönderen pinart » Pzt Ağu 15, 2005 2:15 pm

arkadaslar saclarim inanilmaz derecede yagli yani yikaniyorum 3-4 saat sonra yaglanma baslio gunun sonunda iyice sonuyo vs.. pek cok sampuan kullandim ama fayda etmedi gerci edecegini de sanmiyorum ama onerisi olan var mi? schwarzkopf bi sampuan cikarmis uclari kuru dipleri yagli saclar icin onu deneyen var mi? her gun yikaniyorum kafamda sac kalmadi ya dokuldukce dokuluo :(
Kullanıcı avatarı
pinart
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen bubblin » Pzt Ağu 15, 2005 2:27 pm

pantenein bir çok saç türüne göre şampuanı var. tavsiye edebilirim
Kullanıcı avatarı
bubblin
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen pinart » Pzt Ağu 15, 2005 2:29 pm

keske pantene isime yarasaydi kotu bile gelmisti o cunku fazla kremimsi bir sampuan, bakim yapicam derken iyice yaglandirio.. cok tesekkurler yine de :)
Kullanıcı avatarı
pinart
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen bubblin » Pzt Ağu 15, 2005 2:35 pm

o zaman sana kerastase yi önerebilirim. bir çok saç sorununa cevap buluyor...
Kullanıcı avatarı
bubblin
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen dkaplan » Sal Ağu 16, 2005 12:30 pm

Gliss'i ben denemiştim. 2 kere yıkayıp bıraktım. Pantene'in biraz daha iyisi. Ama tavsiye etmem. Kerastase daha iyi bir seçim olabilir bence.
Kullanıcı avatarı
dkaplan
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen pinart » Sal Ağu 16, 2005 1:09 pm

tuh ya ben de du nkasam gliss i aldim bi hevesle :) neyse deneyelim bakalim, tesekkur ederim arkadaslar
Kullanıcı avatarı
pinart
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen dkaplan » Sal Ağu 16, 2005 2:09 pm

Bir dene bakalım. Umarım iyi gelir. Görüşürüz.
Kullanıcı avatarı
dkaplan
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen pinart » Sal Ağu 16, 2005 2:16 pm

umarim cok sagol :) bu arada yaninda bi de sivi sac kremini veriyodu pakette onu da aldim bol silikonlu durulanmayan 2 fazli birsey meyve suyu gibi harika kokuyor umarim ise yarar .. :)
Kullanıcı avatarı
pinart
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen dkaplan » Sal Ağu 16, 2005 2:32 pm

Evet onu halen kullanıyorum ara sıra. Saç kremi gibi. Ama yıkadıktan sonra kullanılıyor ve durulanmıyor. Benim saçlarım dalgalı hatta kıvırcık. Bir de boyalı! O yüzden yıkadıktan sonra krem şart. Bazen özel besleyici maskelerden kullanıyorum ama kullanmadığım zamanlarda sıvı kremi kullanıyorum. Kullanımı kolay ve iyi geliyor. Yalnız çok sıkınca saçlar çok yumuşak oluyor ve şekle girmiyor. Saçların yağlı olduğuna göre sadece uçlara sıkmanı tavsiye ederim. :)
Kullanıcı avatarı
dkaplan
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen cheerful » Sal Ağu 16, 2005 3:33 pm

Bir arkadaşım kullanmıştı Keratase'ı. Onun da yağlıydı saçları ve inanılmaz memnun kaldı.
Kullanıcı avatarı
cheerful
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen pinart » Sal Ağu 16, 2005 11:35 pm

hmmmm tesekkurler :)
Kullanıcı avatarı
pinart
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen mickey5 » Çrş Eki 26, 2005 11:24 am

bu sorunu bende yasıyorum. Genelde hergun yıkamam gerekiyor saclarimi , 2.gununde bir haftadir yıkanmamış gibi duruyorlardı. Yukarıda yazanlari ve daha bir cok markayi bende denedim. Gecen ay Body Shoptan nettle oil balance shampoo ve yine bu serinin conditionerini aldim. Sanada tavsiye ederim, bende 2-3 gun temiz tutuyor. Panten vs ye göre biraz daha fazla para vereceksin ama bence deger. Isırgan otlu bu sampuanla benim sacim hem yumusak , hemde yag ifrazati ayarlanmis gibi oldu. cok memnunum.
Kullanıcı avatarı
mickey5
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen pinart » Çrş Eki 26, 2005 6:14 pm

hmmm cok tesekkur ederim, hemen edinecegim :D
Kullanıcı avatarı
pinart
SüsLü
SüsLü

Re:

Mesajgönderen gloria » Prş Ara 01, 2005 4:23 pm

mickey5 yazdı:bu sorunu bende yasıyorum. Genelde hergun yıkamam gerekiyor saclarimi , 2.gununde bir haftadir yıkanmamış gibi duruyorlardı. Yukarıda yazanlari ve daha bir cok markayi bende denedim. Gecen ay Body Shoptan nettle oil balance shampoo ve yine bu serinin conditionerini aldim. Sanada tavsiye ederim, bende 2-3 gun temiz tutuyor. Panten vs ye göre biraz daha fazla para vereceksin ama bence deger. Isırgan otlu bu sampuanla benim sacim hem yumusak , hemde yag ifrazati ayarlanmis gibi oldu. cok memnunum.

Body Shop'ın ısırganlı yağ dengeleyici şampuan ve kremini ben de kullanıyorum.. Kesinlikle işe yarıyor, çok çok memnunum. Tertemiz ve çabuk yağlanmayan, parlak mis gibi saçlar..
Kullanıcı avatarı
gloria
BaKımLı
BaKımLı

Re: yagli saclar icin sampuan

Mesajgönderen sedanet » Sal Ara 20, 2005 2:08 am

pinart yazdı:arkadaslar saclarim inanilmaz derecede yagli yani yikaniyorum 3-4 saat sonra yaglanma baslio gunun sonunda iyice sonuyo vs.. pek cok sampuan kullandim ama fayda etmedi gerci edecegini de sanmiyorum ama onerisi olan var mi? schwarzkopf bi sampuan cikarmis uclari kuru dipleri yagli saclar icin onu deneyen var mi? her gun yikaniyorum kafamda sac kalmadi ya dokuldukce dokuluo :(
Acaba Pınarcım saçların doğal mı yoksa boyalı mı?eskiden saçlarım doğalken annem bana vıcık vıcıksın derdi :D şimdi boya kuruttu bayağı..Ben o zamanlar saçlarımı komik gelecek ama yeşil sabunla ve arap sabunuyla yıkardım..o kadar yağlıydıki anca öyle başediyordum.ama o zamanlar saçlarım omuzlarımdaydı bu kadar uzun değildi yoksa asla açamazdım birbirine girerdi..
Kullanıcı avatarı
sedanet
BaKımLı
BaKımLı

Re: yagli saclar icin sampuan

Mesajgönderen pinart » Sal Ara 20, 2005 6:34 pm

sedanet yazdı:
pinart yazdı:arkadaslar saclarim inanilmaz derecede yagli yani yikaniyorum 3-4 saat sonra yaglanma baslio gunun sonunda iyice sonuyo vs.. pek cok sampuan kullandim ama fayda etmedi gerci edecegini de sanmiyorum ama onerisi olan var mi? schwarzkopf bi sampuan cikarmis uclari kuru dipleri yagli saclar icin onu deneyen var mi? her gun yikaniyorum kafamda sac kalmadi ya dokuldukce dokuluo :(
Acaba Pınarcım saçların doğal mı yoksa boyalı mı?eskiden saçlarım doğalken annem bana vıcık vıcıksın derdi :D şimdi boya kuruttu bayağı..Ben o zamanlar saçlarımı komik gelecek ama yeşil sabunla ve arap sabunuyla yıkardım..o kadar yağlıydıki anca öyle başediyordum.ama o zamanlar saçlarım omuzlarımdaydı bu kadar uzun değildi yoksa asla açamazdım birbirine girerdi..

Sedacim, saclarim su an boyali. ilk defa 3 sene kadar once boyattim. muhtelif renkler, kizil da oldu, simsiyah da oldu, gecen yaz sari idi, simdi cila yapildi, açıklı koyulu kahveler var. neyse onemli olan bu degildi di mi :)
yaglanmada hicbir değişiklik yok :)
şu an elimdeki şampuanim bitsin hemen şu body shop unkini deneyecegim..
her gun yikanmaya alistim artik :)
Kullanıcı avatarı
pinart
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen sedanet » Çrş Ara 21, 2005 12:08 am

Hımm :roll: seninki farklıymış benimkinden..Bu kadar bol yağdan dolayı saçında kırık çok azdır senin..Body Shop işe yarar umarım :D
Kullanıcı avatarı
sedanet
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen gloria » Çrş Ara 21, 2005 9:26 am

Benim de saçım çabuk yağlanıyor ama, çoook ince telli olduğu için de çabuk kırılıyor.. Yağ dengeleyici, onarıcı, kırılma ve kopmaları önleyici bakım ürünleri de kullanmak şart oluyor dolayısıyla.. :lol:

Kadınların işi ne kadar zor.. Ne eşimin, ne kardeşimin, ne babamın böyle dertleri yok!.. Kıskanıyorum bazen onların rahatlığını.. Tam tabir yerindeyse, yıkıyorlar çıkıyorlar.. Çoğu zaman kurutmuyorlar bile.. :x
Kullanıcı avatarı
gloria
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen pinart » Çrş Ara 21, 2005 4:14 pm

benim saclarim da yagli ve ince telli, zamanlar uclari inceliyor, iyice hacimsiz oluyor. tek cözümü sık sık kestirmek. simdi kestirdim, toparlandilar biraz :)
tek derdimiz bu olsun, o kadar yaglilar ki.. cok sukur sacim var, kel degilim diye pollyanna cilik yapmaya basladim :D
Kullanıcı avatarı
pinart
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen gloria » Çrş Ara 21, 2005 6:06 pm

Haklısın Pınarcım..
Ben de bu hafta sonu kestireceğim.. Kararlıyım.. :lol:
Kullanıcı avatarı
gloria
BaKımLı
BaKımLı

Sonraki