Çam Terebentin ve Bademyağı

Moderatörler: Pixie79, ChunLi

Çam Terebentin ve Bademyağı

Mesajgönderen seclusion » Cmt May 12, 2007 10:25 am

arkadaşlar. yaklaşık 1 aydır şöle yapıyorum. 1 şişe çam terebentin aldım. yarısını şampuanıma döktüm. yarısını 1 şişe badem yağıyla karıştırdım. haftada 2-3 kere püskürtmeli şişeye koyduğum bademyağı+çam terebentini saçıma sıkıp 1-2 saat bekletiyorum. sonra çam terebentin koyduğum şampuanımla yıkıyorum. sonuç mükemmel.saçlarımda kepekten eser kalmadı. bu maskeden sonra saçlarım fönlü gibi havalı ve yumuşacık oluyor.çok güzel parlıyor. etkisine şaşıracaksınız. kış aylarındada şampuanımın içine 1 greyfurt sıkarım. bunuda bir dergide okumuştum parlaklık için. oda süper parlatıyor. her ikisinide tavsiye ederim. ve çam terebentin döktüğünüz şampuanın içindeki kimyasalları etkisiz hale getiriyor bilginize!
seclusion
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen seclusion » Cmt May 12, 2007 10:30 am

ayrıca çam terebentin saçlarıda çok çabuk uzatıyor. onu yazmayı unutmuşum.
seclusion
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen cindy06 » Cmt May 12, 2007 10:43 am

harika senin için sevindim canım.Bende dün saç bakım yağı aldım aktardan içinde 10 çeşit yağ karışımı var bunun içinde çam terebenti de var.Senin yazını okuduktan sonra almaya karar vermiştim sonracıma gittim baktım daha karışık bi şey aldım ;bugün deneyeceğim umarım işe yarar :lol: :lol: deneme tahtası oldum çıktım artık nede olsa ama paracıklarıma yazık walla??
Kullanıcı avatarı
cindy06
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen tibia » Cmt May 12, 2007 10:44 am

canım bunu keşke saç maskeleri başlığına yazsaydın.

http://www.itsbeauty.com/forum/viewtopic.php?t=620

ayrıca:

http://www.itsbeauty.com/forum/viewtopic.php?t=3359
tibia
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen seclusion » Cmt May 12, 2007 10:49 am

tibia yazdı:canım bunu keşke saç maskeleri başlığına yazsaydın.

http://www.itsbeauty.com/forum/viewtopic.php?t=620

ayrıca:

http://www.itsbeauty.com/forum/viewtopic.php?t=3359

canım yeni üyeyimde dur orayada yazayım. ama bu ayrı bişey yani şampunın içinede konuluyor ya ondan. dur orayada yazayım saol canım
seclusion
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen smilesel » Cmt May 12, 2007 8:15 pm

eşimin saçları felaket dökülüyordu..tutam tutam..bu karışımı şampuanın içine kattım bir haftada dökülme ve kepek kalmadı..çok etkili ikiside..kesinlikle dökülme ve kepek sorunu kullanmalı..
Kullanıcı avatarı
smilesel
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen seclusion » Pzt May 14, 2007 8:42 am

smilesel yazdı:eşimin saçları felaket dökülüyordu..tutam tutam..bu karışımı şampuanın içine kattım bir haftada dökülme ve kepek kalmadı..çok etkili ikiside..kesinlikle dökülme ve kepek sorunu kullanmalı..

evet canım bendede kalmadı kepek ve dökülme :D tavsiye ederim herkese :D
seclusion
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re: çam terebentin + bademyağı harika!

Mesajgönderen nezuka » Pzt May 14, 2007 9:47 am

seclusion yazdı:arkadaşlar. yaklaşık 1 aydır şöle yapıyorum. 1 şişe çam terebentin aldım. yarısını şampuanıma döktüm. yarısını 1 şişe badem yağıyla karıştırdım. haftada 2-3 kere püskürtmeli şişeye koyduğum bademyağı+çam terebentini saçıma sıkıp 1-2 saat bekletiyorum. sonra çam terebentin koyduğum şampuanımla yıkıyorum. sonuç mükemmel.saçlarımda kepekten eser kalmadı. bu maskeden sonra saçlarım fönlü gibi havalı ve yumuşacık oluyor.çok güzel parlıyor. etkisine şaşıracaksınız. kış aylarındada şampuanımın içine 1 greyfurt sıkarım. bunuda bir dergide okumuştum parlaklık için. oda süper parlatıyor. her ikisinide tavsiye ederim. ve çam terebentin döktüğünüz şampuanın içindeki kimyasalları etkisiz hale getiriyor bilginize!

arkadaşım badem yağı yerine susam yağıda olurmu? susam yağı saçlara daha faydalıymış... verdiğin bilgiler içinde teşekkürler :bemine:
Kullanıcı avatarı
nezuka
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen lahika » Pzt May 14, 2007 9:54 am

seclusion yazdı:
smilesel yazdı:eşimin saçları felaket dökülüyordu..tutam tutam..bu karışımı şampuanın içine kattım bir haftada dökülme ve kepek kalmadı..çok etkili ikiside..kesinlikle dökülme ve kepek sorunu kullanmalı..

peki çam terebentin kurutmuyor mu saçlarınızı? ben bir ara denemiştim. şampuana koydum bi iki çorba kaşığı kadar bol bo lolsun diye :lol: ama inanılmaz kuruttu ve bol bol kepek yaptı :lol:

içine biraz da hint yağı mı ilave etmeliydim acaba? :roll:
Kullanıcı avatarı
lahika
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen seclusion » Pzt May 14, 2007 10:12 am

lahika yazdı:
seclusion yazdı:

peki çam terebentin kurutmuyor mu saçlarınızı? ben bir ara denemiştim. şampuana koydum bi iki çorba kaşığı kadar bol bo lolsun diye :lol: ama inanılmaz kuruttu ve bol bol kepek yaptı :lol:

içine biraz da hint yağı mı ilave etmeliydim acaba? :roll:

ilk bir hafta dipteki kepeklenmeleri temizlerken kepek oluşuyo canım. 200 ml şampuana 1 kapak koyuyorsun belki ondan kurumuştur çok koyduğun için. miktarı önemli.şampuanın içine yağ koyulmaz canım. saçların temizlenmez. maske olarak uygula yağları.
seclusion
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen lahika » Pzt May 14, 2007 5:30 pm

hmm tamam =) tesekkur ederim seclusion :wink: ben de yarin ilk is cam terebentin alcam aktardan =)
Kullanıcı avatarı
lahika
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen seclusion » Sal May 15, 2007 7:52 am

lahika yazdı:hmm tamam =) tesekkur ederim seclusion :wink: ben de yarin ilk is cam terebentin alcam aktardan =)

rica ederim canım bi dene bakalım. bide duyduma göre boyalı saçı kurutuyormuş. ben boyaları kestirdim ucunda vardı. boyasız saçım kurumuyor. boyalı tarafları kuru kuru yapmıştı benimde. onlara durulanan krem sürüyodum. iyi oluyodu.öle yani canım. saçında boya varsa kuruttuğu doğrudur.
seclusion
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen seclusion » Prş May 17, 2007 2:03 pm

arkadaşlar kurumasına bi çözüm buldum. aynı ölçü elma sirkesi koyun bide şampuana. o yumuşatıyor maskeye koyun ben yaptım kuruluk gitti. hem çam terebentinin uzatmasından yararlanın hemde sirkenin yumuşaklığından oldumu canlarım yapın bunu kurumasın saçlar keçe gibi olmasın
seclusion
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen lahika » Prş May 17, 2007 9:08 pm

seclusion yazdı:arkadaşlar kurumasına bi çözüm buldum. aynı ölçü elma sirkesi koyun bide şampuana. o yumuşatıyor maskeye koyun ben yaptım kuruluk gitti. hem çam terebentinin uzatmasından yararlanın hemde sirkenin yumuşaklığından oldumu canlarım yapın bunu kurumasın saçlar keçe gibi olmasın

valla süper bi çözüm =D

sirke, cam terebentin, bal, birazcık da hint +jojoba+ zeytinyağı çok az ama =) olmaz mı
Kullanıcı avatarı
lahika
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Lizzy » Prş May 17, 2007 9:21 pm

ben camterebentinin bi faydasını göremedim :roll:
şampuana koymustum etk ietmedi pek..
Kullanıcı avatarı
Lizzy
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen lahika » Prş May 17, 2007 10:53 pm

CAMTEREBENTININ SAMPUANIN KIMYASALLARDAN GELEN ZARARLI ETKİLERINI YOK ETTIGI KONUSUNDA NE DUSUNUYORSUNUZ?
Kullanıcı avatarı
lahika
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen derinnnn » Prş May 17, 2007 11:00 pm

çam terebentin benimde işime yaramadı şampuna koyup bi kaç ay kullandım o kokusuna rağmen :evil: her saçın ihtiyacı farklı olabilir ama çok tavsiye edilen bi yöntem yararı vardır yine de :wink:
Kullanıcı avatarı
derinnnn
SüsLü
SüsLü

Re:

Mesajgönderen seclusion » Cum May 18, 2007 8:17 am

lahika yazdı:
seclusion yazdı:arkadaşlar kurumasına bi çözüm buldum. aynı ölçü elma sirkesi koyun bide şampuana. o yumuşatıyor maskeye koyun ben yaptım kuruluk gitti. hem çam terebentinin uzatmasından yararlanın hemde sirkenin yumuşaklığından oldumu canlarım yapın bunu kurumasın saçlar keçe gibi olmasın

valla süper bi çözüm =D

sirke, cam terebentin, bal, birazcık da hint +jojoba+ zeytinyağı çok az ama =) olmaz mı

canım o dediğin yağları maske olarak yap ama şampuana yağ koyma arıtamazsın sonra saçlarını. yağlar haricindekileri koyabilirsin saçlara
seclusion
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen seclusion » Cum May 18, 2007 8:19 am

Lizzy yazdı:ben camterebentinin bi faydasını göremedim :roll:
şampuana koymustum etk ietmedi pek..

haftada 2 kere maske olarak yaparsan etkisini göreceğine eminim canım
seclusion
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen seclusion » Cum May 18, 2007 8:21 am

seclusion yazdı:
lahika yazdı:

valla süper bi çözüm =D

canım o dediğin yağları maske olarak yap ama şampuana yağ koyma arıtamazsın sonra saçlarını. yağlar haricindekileri koyabilirsin saçlara

pardon yaw :lol: yağlar haricindekileri şampuana koyabilirsin yazacaktım yanlış olmuş. yağları maske olarak yap ve durula bence. şampuana çam terebentin ve sirke yeter :lol:
seclusion
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Sonraki

Dön Ürünler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 3 misafir