Çam Terebentin ve Bademyağı

Moderatörler: Pixie79, ChunLi

Mesajgönderen tugcem » Pzr Haz 24, 2007 10:38 pm

ben çookk eskiden sampuanımın içine çam terebentin koymustum bisüre kullandım sanki saçım daha çabuk uzamıstı ve ayrıca yumusak yapıyor ya bu saçlar için o kdar çok yöntemlerden bahsediliyoki insanın aklı karısıyoen iisi her hafta birer birer denemk :) ama ben biara karısım yapıyordum çok güzel oluyordu zeytinyagı, badem yagı ve yumurta sarısı inanılmaz yumusak yapıyoo ama kuaförde yumurta sarısı saçı kurutur deyince bıraktım :|
tugcem
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re: Çam Terebentin ve Bademyağı

Mesajgönderen foseta » Sal Şub 19, 2008 7:29 pm

kızlar bu çamterebentin kuru,işlem görmüş,koparak dökülen saçlara ii gelir mi,yani saçı kurutan bişi mi?bide saçları çabuk uzatır mı,kullananlar ne diosunuz :innocent:
Kullanıcı avatarı
foseta
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen bossnes » Cmt Şub 23, 2008 2:01 pm

arkadaşlar çamterebenti dediğiniz yağ dimi? dün aktara çamterebentin dedim çamterebentin yağı werdi...küçük şişede bi yağ..şişenin kapagı kadar mı dökücem şampuanıma yardım edermisiniz :(
Kullanıcı avatarı
bossnes
Banlandı

Mesajgönderen MissFish » Cmt Şub 23, 2008 2:10 pm

Evet bossnes2cim yağ o. Kuaförler 20 damla kadar diyolar ama ben biraz daha fazla döküyorum.2 kapak döksen de olur ;)
Kullanıcı avatarı
MissFish
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen MissFish » Cmt Şub 23, 2008 2:12 pm

Hatta şampuanın şişesi büyükse çam t.yağının yarısını da dökebilirsin.
Kullanıcı avatarı
MissFish
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen bossnes » Cmt Şub 23, 2008 2:12 pm

saol canımcım
şimdi duşa giricem de kullanıyım bi an önce dedim...bide benım saç derim yaglı olmasına ragmen röfleden dolayı saç uçlarım kuru ve kırık,bu yuzden azıcık da badem yağı da koyiim diormmm...1 saate sonucu yazarım :)
Kullanıcı avatarı
bossnes
Banlandı

Mesajgönderen MissFish » Cmt Şub 23, 2008 2:15 pm

Rica ederim,tamam :)
Kullanıcı avatarı
MissFish
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen blush » Cum Şub 29, 2008 12:30 am

Ben de donem donem sampanımın içine cam terebentı dokuyorum.saclarım daha hızlı uzuyor.Saclarınızın kurumaması ıçınde oranını ıyı ayarlamak lazım.kuru saclar ıçın olan 200ml boyutundakı bır sampuanın içine yağın kendı sısesının kucuk kapağı ıle bır kapak yeterlı. eger sampuanın rengı ve kıvamının dokusunda yumusama olmazsa bı mıktar daha ekleyın... :yeah:
Kullanıcı avatarı
blush
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen bossnes » Cmt Mar 08, 2008 3:55 pm

ben 200 ml şampuana 2 kapak çamterebenti,1 kapak da bademyağı koydum...şampuan bitene kadar öyle yıkadım saçlarımı..İlginçtir bana da uzadılar gibi geldi yaklaşık 3 haftada... ama saçlarım röfleli,ince telli,dipleri yağlı,uçları kuru..yağlanmayı geciktiriyor bu formül ancak sanki saçlarımın uçlarına bi etki etmedi hala kuru ve çatallı ve elektriklenme hala war saçlarımda.

şimdi şampuanım bitti...yeniden yapsammı aynı formulu diye düşünüyorum....siz ne önerirsiniz kızlar?
Kullanıcı avatarı
bossnes
Banlandı

Mesajgönderen ecesibel » Pzt Nis 28, 2008 12:13 pm

şampuanıma çam terebenti eklemiş bi şekilde yaklaşık 1 aydır kullandım.. ama saçlarımı o kadar kuruttu ki.. kullanmaktan vazgeçtim. şampuanım da öyle kaldı.. oysa ki çok da koymadım içine, ama bana yaramadı çam terebentin.. hiç sevemedim.. :( ve üstelik saçım ağır ağır oluyordu.. :roll:
Kullanıcı avatarı
ecesibel
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Candy1 » Pzt Nis 28, 2008 12:15 pm

2 aydır düzenli olarak kullanıyorum bende şampuanımın içinde benim şampuanım hem kremsiz hemde çam terebentini koyuyorum sanki arada kututuyo ama saçım hiç dökülmüyo o yüzden çok memnunum ..tek sorunum şampuann :(
Kullanıcı avatarı
Candy1
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen kanjii » Pzt Nis 28, 2008 10:27 pm

çam terebentin kesinlikle tek başına kullanıldığında saçları kurutuyor, buna hint yağı eklenebilir ama miktar önemli.. güzel koksun diye de kokusunu beğendiğiniz herhangi bir yağ mesela hindistan cevizi yağı olabilir birkaç damla damlatırsanız iyi olacaktır..
ben bu yağ vs işlerinde baya bir tecrübe edindim. şu an çam terebentin, hint yağı b ve e vitaminlerini koyduğum 4. şişe şampuanımdayım :innocent:
Kullanıcı avatarı
kanjii
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen arundati » Cum May 02, 2008 5:02 pm

bende kremsiz şampuana çam terebentin koydum nerdeyse bir ay oldu kullanıyorum dökülmesi durdu ..saçlarımı biraz kuruttu ,şampuanım bitince ara vermeyi düşünüyorum..sürekli çam terebentin kullanmayı düşünmüyorum benim genelde saçlarım mevsim geçişlerinde dökülür :(
Kullanıcı avatarı
arundati
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen papatyaa » Prş Haz 05, 2008 11:54 pm

merhahaba arkadaşlar saçlarım 2 ay üst üste açma işlemi gördü ve peynir gibi oldu.banyodan sonra tarayamıyorum. keçe gibi oldu.çok üzülüyorum saçlarımın eskisi gibi yumusacık düz ve parlak olmasını istiyorum.ne yapabilirim? ne olur bana bi kesin çözüm söylyin.acele cevap bekliyorum.
papatyaa
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen gulaygulay » Cum Haz 06, 2008 10:09 am

kızlar ben de bir ara çam terebentin kullandım saç dökülmesini önledi ama saçlarımı sertleştirdi onun yerine badem yağı kullanıyorum o daha güzel besliyor bir de kokusu olmasa :roll:
Kullanıcı avatarı
gulaygulay
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen berenn72 » Pzt Tem 07, 2008 8:23 pm

SLM arkadaşlar:) Aranıza yeni katıldım umarım kabul edersiniz!Çam terebentini kullanmaya yeni başladım saçlarımı biraz sert yaptı ama kullanmaya devam edeceğim.Henüz iki defa yıkadım ,bugün saçıma zaytinyağına 8-10 damla çam terenebtin damlatıp sürdüm masaj yaptım 3 saat bekletip çam terebentinli şampuanımla yıkayacağım.Bunla beraber 3 kez yıkamış olucam.Umarım faydasını görürüm.Tresan saç bakım kremini kullanmaya başaldım sertleştirdiği için.Bakım kreminin üzerinde nasıl kullanılacağı yazmıyordu.Ben saç uçlarına sürüp duruladım iice umarım doğru yaptım :)Saçımı yumuşattı biraz.Bazı arkadaşlar çam terebentinli şampuana badem yağıda eklediklerini yazmış.Acaba ne kadar badem yağı eklemek lazım???Ben 55 ml tresan ısırgan otu şampuanıma 3 kapak(trebentin şişesi kapağı ile ) çam terebentin attım.Badem yağını ne kadar koymam lazım içine?Sanırım saçları yumuşatıyor badem yağı dimi?CVvp veririseniz sevinirim.Baş ka önerileriniz var mı ? :bye:
Kullanıcı avatarı
berenn72
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen berenn72 » Pzt Tem 07, 2008 8:26 pm

Pardon 500 ml ısırgan otu şampuana 3 kapak çam terebentin attım şişenin kendi kapağı ile :)
55 değil :)
Kullanıcı avatarı
berenn72
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen berenn72 » Cum Tem 11, 2008 11:29 pm

Arkadaşalr cvp veren yok mu bana ???? :( :(
Kullanıcı avatarı
berenn72
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Sandman » Pzr Tem 13, 2008 10:39 pm

merhaba..
ben şampuanıma çam terebentini döktüm sadece ve 1 aydır kullanıyorum.Saçlarımda uzama hissediyorum ancak saç dökülmesinde herhangi bir şey yapmadı.aynen dökülmeye devam ediyor.çam terebentli şampuana birde hangi yağı eklesem iyi gelir ??
Kullanıcı avatarı
Sandman
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen dory » Pzt Tem 14, 2008 11:14 am

Sandman, öbür tarafta da cevap verdim ama görmedin sanırım.. ;) Ben de iki şişe bitirdim terebendin, bende de dökülmesine pek etki etmedi ama saçlarım çok yağlı, bana tek faydası yağını kurutması oldu sanırım.. :blushing: :laugh: Ama benim saçım normalde öyle çok fazla dökülmez, o yüzden belki de anlayamamış olabilirim.. Ama terebendin gerçekten uzamasına etki ediyo.. :yeah:
Bir de başka ne karıştırabilirim demişsin.. Ben balı denedim.. 200 ml'lik şampuana 1 yemek kaşığı süzme bal kattım, kullanmadan önce çalkalamak şartıyla kullandım.. O da işe yarıyo.. Ben badem yağını denemedim ama bak yukarda yazılanlardan deneyenler varmış.. Bilmiyorum bana pek mantıklı gelmiyo açıkçası şampuanın içine yağ katmak.. :confused: Şampuan sonuçta temizleyen bi şey, ne bileyim yağlı yağlı.. :dontknow: Terebendin de yağ ama uçucu bi yağ, sabit yağlar olmazmış gibime geliyo.. (e.g:Badem yağı)
Kullanıcı avatarı
dory
SüsLü
SüsLü

ÖncekiSonraki

Dön Ürünler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir