Çam Terebentin ve Bademyağı

Moderatörler: Pixie79, ChunLi

Re: Çam Terebentin ve Bademyağı

Mesajgönderen smmm » Prş Tem 17, 2008 10:41 am

ben çam terebentini 6-7 yıldır kullanıyorum.kuruttuğu dogru ama onuda saç uçlarıma dove marka saç kremi ile bertaraf ediyorum.saçlarım hızla uzatıyor ve acaip parlak yapıyor
smmm
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Sandman » Cmt Tem 26, 2008 8:59 pm

çam terebentinin saç uçlarımı kurutuyor,bunun için illa saç kremimi kullanmam lazım ? başka ne yapabilirim ?? her duştan sonra elma sirkesi ile saçımı durulayıp çıkıyorum..
Kullanıcı avatarı
Sandman
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ofelya » Cmt Tem 26, 2008 9:25 pm

daha önce başka bir foruma yazdım ama çam terebentini saçımı uzattı ama 2.şişeden sonra saç dökülmesi başlattı.sanırım birer şişe aralıkla kullanmak daha iyi.sandman sanırım dökülme problemin var.alostil%2 kullandım neredeyse alnımda bile saç çıkarıyordu.şu an terebentin yüzüden tekrar başlıcam.doktor bana revigen önermişti.tr de bulamadığım için yurtdışından aynı içerikli(minoxidil)alostili getirtim.gerçekten memnunum.şu tr de var galiba :dontknow: dr.gözetiminde araştırmanı tavsiye ederim.geçmiş olsun
ofelya
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen angel22 » Pzt Eyl 15, 2008 10:00 am

çam terebentin esansı ile çam terebentin losyonu arasında fark varmı??
ben geçen yaz çam terebentin esansı almıştım şampuana badem yağı buğday yağı ile karıştırdım şampuanım su gibi sıvı olmuş değişmişti yıkarkende saçlarımı çok dökmüş sertleştirmişti sonra atmıştım şampuanı :( akşam tekrar yapayım dedim bu sefer losyon olarak almışım otacı şampuana çam terebentin losyonu buğday yağı susam yağı badem yağı birer kapak attım bu sefer şampuanın kıvamı koyulaştı jel rengindeki şampuan krem rengine döndü(aynı saç kremi gibiydi)saçlarımı 2 defa yıkadım ve saç kremi kullanmadım yıkarkende tararkende saçım dökülmedi ki kremlemişim gibide o kadar kolay taradım ki saçımı :) saçlarım röflede yanmıştı uçları semsertti şimdi yumuşacık sabahtan beri ellerim saçlarımda :banana:
Kullanıcı avatarı
angel22
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen can1933 » Pzr Eyl 21, 2008 4:43 pm

smilesel yazdı:eşimin saçları felaket dökülüyordu..tutam tutam..bu karışımı şampuanın içine kattım bir haftada dökülme ve kepek kalmadı..çok etkili ikiside..kesinlikle dökülme ve kepek sorunu kullanmalı..

merhaba kocanız için ne kulanndıgınızı ve nasıL kulandıgınızı tek tek yazarmsısnız rica eedecem .. !!! şimdiden tesekkur ederim 1:)
can1933
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re: Re:

Mesajgönderen can1933 » Pzr Eyl 21, 2008 5:00 pm

can1933 yazdı:
smilesel yazdı:eşimin saçları felaket dökülüyordu..tutam tutam..bu karışımı şampuanın içine kattım bir haftada dökülme ve kepek kalmadı..çok etkili ikiside..kesinlikle dökülme ve kepek sorunu kullanmalı..

merhaba kocanız için ne kulanndıgınızı ve nasıL kulandıgınızı tek tek yazarmsısnız rica eedecem .. !!! şimdiden tesekkur ederim 1:)

:)
can1933
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ahra » Cmt Kas 15, 2008 7:33 pm

Çam Terebentin 2 haftadır kullanıyorum zaten pek pahalı bişi değil aktarcılarda 3.5 ytl fln olması gerek....
saçlarımda çok fazla dökülme vardı vede cansızdı...şuan saçlarımın dökülmesi %80 yakın azaldı...hem çok çabukda yaglanmıyo yoksa hergün yıkamam gerekiyordu...saçlarınızın güçlendiğini hissediyorsunuz..
Kullanıcı avatarı
ahra
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen rumuz » Çrş Kas 19, 2008 12:10 pm

slm arkadaslar araniza yeni katiliyorum.kizlar burda okudum cam terebentini ve digerlerini sacima uygulaycam.cam terebentin jojoba yagi ve badem yagi bunlari nasil degerlendiririm nasil kullanmaliyim simdiden tsk
rumuz
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen picaruz » Çrş Kas 19, 2008 2:09 pm

rumuz yazdı:slm arkadaslar araniza yeni katiliyorum.kizlar burda okudum cam terebentini ve digerlerini sacima uygulaycam.cam terebentin jojoba yagi ve badem yagi bunlari nasil degerlendiririm nasil kullanmaliyim simdiden tsk

Çam terebentini şampuana katıyorlar sanırım ben kullanmadım ama..aldığın yağ şişesinin kapağı kadar;bir şişe şampuana yeterli oluyormuş...
Bademyağını da saçına sürüp beklet 1-2 saat aldığım aktar bana 30 dk yeter demişti ama gene de 1 saatten az bekletmiyorum...Bademyağına hintyağı karıştırıyorum ben;daha hızlı uzamasını sağlıyor düzenli kullanımda...

Jojoba yağını denemedim hiç ama büyük ihtimalle onu da saçına sürüp bekletmelisin... :bye:
Kullanıcı avatarı
picaruz
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen rumuz » Çrş Kas 19, 2008 11:06 pm

tsk picaruz. deneyip bakcem
rumuz
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ANGEL21 » Cum Kas 21, 2008 10:40 am

kıslar çam terebentini biar ay olmadı kullanıyorum saçlarımı yeni boyatmama rağmen 2 parmak uzadı cabuk yağlanmıyor ve güçlendi ama hala dökülüyor... :confused:
Kullanıcı avatarı
ANGEL21
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen patty » Pzr Kas 23, 2008 12:31 pm

kızlar çam terebentini şampuanınıza eklerken çookk dikkatli olun saçın kendisini çok kötü kurutuyo. kırılıyo saç tabi kuruluktan falan. hani şişeden şu kadar ml şampuana şu miktar falan diye bişi çıkıyoya siz onun yarısını koyun benden söylemesi. kuru ve kırık saçlarınız olmaması için ;)
Kullanıcı avatarı
patty
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen nevaeh » Pzr Kas 23, 2008 5:00 pm

slm arkadaşlar aranıza yeni katıldım...hoş geldim :) geçen sene çam terebentin kullanmıştım yarın tekrar alıp kullanmaya başlıcam..onun dışında badem yağının da dahil olduğu çeşitli karışımlar yapıp kullandım.ama şunu merak ediyorum,şimdi bu saç maskelerini uygularken saç uçlarına mı yoksa diplere mi sürmeliyiz?yoksa her ikisinede mi?ben hep saç uçlarıma sürüyorum,diplere sürersem daha çabuk yağlanır,kolay temizleyemem diye..doğru kullanımı nasıl acaba,cevap werirseniz sevinirim...
nevaeh
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen rumuz » Pzt Ara 08, 2008 1:31 am

kizlar ben deniyom dokulmesi durmadi ama kuruluk biraz gitti gibi bakalim bi ay deneyim de ins gguzel olur
rumuz
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen rock4ever » Pzr Ara 14, 2008 7:39 pm

Aranıza yeni katıldım
çam terebantini daha önceden duymuştum birde sizin yorumlarınızı okuyunca hemen gidip aldım 200 mle bir kapak gelcek şekilde koydum kurutmaması içinde aynı oranda elma sirkesi koydum fakat buna rağmen saçlarımı kuruttu annemin ve kardeşiminde saçları kurudu yani sadece bende değil kurutmaması için napabilirim klullanmak istiyom ama bide kurutması olmasa
acil cevap lütfen
Kullanıcı avatarı
rock4ever
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen snoopytr » Pzt Ara 15, 2008 6:54 pm

bende buradan arkadasların tavsiyesiyle sampuanıma koymustum.gayet iyi gelmisti sacıma ablamda cok begenmıstı saca hafif saglıklı bı dolgunluk ve parlaklık verıodu.sonra tembellikten bıdaha uygulamadım.ama benım bole selerden korktugum dusta yusumuse vucudumusa falan gelıo tuylerde artıs olmasından cekınıom.kas yaparken gos cıkarmak gıbı :laugh:
Kullanıcı avatarı
snoopytr
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ANGEL21 » Sal Ara 16, 2008 3:26 pm

kızlar gecen bayramda saclarıma komple röfle yaptırdım ve çam terebentini 750ml sampuanın içine bi kapak çam terebentini koydum, ıkı ay gecmedi bu bayram saçlarımı kendım boyadım avatardakı yenı halım benım ıkı ay gıbı surede, 4 parmak kadar uzadı veeee sacımı yeni boyadım 1 hafta oldu suan dipten azda olsa kendı sacımın rengını gorebılıyorum..
Kullanıcı avatarı
ANGEL21
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen nopsis » Sal Ara 16, 2008 8:34 pm

ANGEL21 yazdı:kıslar çam terebentini biar ay olmadı kullanıyorum saçlarımı yeni boyatmama rağmen 2 parmak uzadı cabuk yağlanmıyor ve güçlendi ama hala dökülüyor... :confused:

canım ben uyguladığımda saçlarımı kurutmuştu iki kapak koymuştum fazlamı kaçırdım bilmiyorum :( ne kadar koyuyorsun şampuanına ?bu arada saçların çok güzel görünüyor canım,barbie bebek gibisin :bye:
Kullanıcı avatarı
nopsis
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ANGEL21 » Pzt Ara 29, 2008 11:56 am

nopsis yazdı:
ANGEL21 yazdı:kıslar çam terebentini biar ay olmadı kullanıyorum saçlarımı yeni boyatmama rağmen 2 parmak uzadı cabuk yağlanmıyor ve güçlendi ama hala dökülüyor... :confused:

canım ben uyguladığımda saçlarımı kurutmuştu iki kapak koymuştum fazlamı kaçırdım bilmiyorum :( ne kadar koyuyorsun şampuanına ?bu arada saçların çok güzel görünüyor canım,barbie bebek gibisin :bye:

tesekkur ederım canım.. ben 750ml sampuana sadece 1 kapak koydum ve bı kac damla sac bakım yagı vardı aktardan aldıgım ondan damlattım, sımdı saclarım cabuk uzamaya basladı ama dokulmesı ıcın hala cozum bulamadım.. :tongue:
Kullanıcı avatarı
ANGEL21
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen rock4ever » Prş Oca 01, 2009 8:44 pm

kimse yokmu yaa!!!!!!!!!!!
Ben çam terebentini şampuanıma koyuyom bir sonraki yıkamaya kadar uçmuş oluyo aciL yardım Lütfennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :(
Kullanıcı avatarı
rock4ever
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

ÖncekiSonraki

Dön Ürünler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir