Saçı Isıya Karşı Koruyan Ürünler

Moderatörler: Pixie79, ChunLi

Re: Saçı Isıya Karşı Koruyucu Ürünler

Mesajgönderen billiejean » Cum Şub 22, 2008 3:19 pm

Biosilk, Frederick Fekkai, Joico ve Aquage en çok beğenilen önerilen ürünlerden...

Spreyden çok elime alıp elle hafif dokunuşlarla saçıma yayabileceğim bir ürün istiyorum ben. Ama çok iyiyse sprey de olabilir tabü :music:

Hem parlaklık versin... Hem UV koruması olsun.... Hem elektriklenmeyi alsın :innocent:

Araştırmalarım sürecek :P
Kullanıcı avatarı
billiejean
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen Pixie79 » Cum Şub 22, 2008 4:30 pm

Özlem'cim benim için de ürünün saçlarımı ağırlaştırmadan, söndürmeden koruması önemli.. Bazı saç ürünleri saçı yumuşacık yapıyor ama hızlı yağlanmasına sebep oluyor, sevmiyorum :roll:

Saç ürünleri ile ilgili http://www.folica.com/haircare.htm sitesini çok seviyorum... Çoğu Tr'de olmayan ürünler ve de buraya gönderimi yok.. Ancak kullanıcı yorumları, fotolar, kategorilendirme, ürün çeşitliliği açısından süper... Hele saç düzleştiricileri görünce şok olmuştum, eğer elimde olmasa sitede beğenilen ürünlerden birini alırdım herhalde...
Kullanıcı avatarı
Pixie79
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen muhendis » Cum Şub 22, 2008 5:07 pm

aynen yıldızcığım ya bende çoğu ürün saçı yumuşacık yaptığı ancak çabuk yağlandırdığı için sevmiyorum...frederick fekkai volum spreyini kullanıyorum şu senin fön sütünüde merak ettim daha önce görmüştüm ama dikkat etmemişim ne olduğuna..bu üründe saçı çabuk yağlandırıyormu?
Kullanıcı avatarı
muhendis
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen billiejean » Cum Şub 22, 2008 5:09 pm

Ben de saçımı hemen yağlandıran ürünlerden nefret ediyorum, Dax'ın fön sonrası yatıştırıcı wax'ı var bende, kuaförümün tavsiyesiyle aldım, ilk sürüşte çok güzel yapıyor, pürüzsüz bir etki bırakıyor, sanki röflelerimi daha bir belirginleştiriyor gibi ama saçı çoookk hızlı yağlandırıyor :x

Frederick Fekkai'nin hair gloss'u varmış, güzel bir ürüne benziyor. Strawberry'de de satılıyor hem de.

Bu arada bu site harikaymış, deminden beri geziyorum :yeah:
Kullanıcı avatarı
billiejean
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen ladia » Cum Şub 22, 2008 7:48 pm

bende wella nın düzleştirici köpüğü var onu kullanıyordum bir ara, ama gittiğim bir kuaför bu tür ürünlerin saçları sertleştirdiğini ve iyice kırdığını söyledi, ben de o güden beri kullanmadım bir daha, gerçekten olabilir mi böyle bir şey?
ladia
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Pixie79 » Cmt Şub 23, 2008 5:28 pm

Mühendis'cim Loreal Fön Çekme Sütü yağlanmayı hızlandırıyor açıkcası.. Ama saç düzleştirici kullanırken fark ettiriyor bence.. Daha hızlı düzleşiyor, saçlarım kolayca açılıyor... Ama benim asıl beklentim düzleştirici etki değil, koruyucu etki aslında canım...
Saçlarım ince telli bi de röfleli olunca cidden özel ilgi istiyor yaww... :|
Billie'cim Dax'ın birçok ürününü denedim canım ama dediğin gibi inanılmaz yağlandırıyor, hele biraz fazla kaçarsa.. :confused: Kısa saçta çok güzel şekil verilebiliyor ama uzun saçı yapıştırıyor işte... :roll:
Siteyi seveceğini tahmin ediyordum canım :yeah: ;)
Kullanıcı avatarı
Pixie79
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen etsote87 » Pzr Şub 24, 2008 3:39 pm

saç düzleştirici kullanmadığım ve ince telli saçlarımı kıvırcıktan başka bişi çok göztermediği için fön sütü vs..kullanmadım ama wellw ısı koruyuculu bukle köpüğü kullanıyorum,seviyorum bu köpüğü :yeah: ısıya karşı koruyomudur bilmeme ama köpük sürüp kurutuyorum :blushing:
Kullanıcı avatarı
etsote87
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen billiejean » Çrş Şub 27, 2008 5:07 pm

ladia yazdı:bende wella nın düzleştirici köpüğü var onu kullanıyordum bir ara, ama gittiğim bir kuaför bu tür ürünlerin saçları sertleştirdiğini ve iyice kırdığını söyledi, ben de o güden beri kullanmadım bir daha, gerçekten olabilir mi böyle bir şey?

Evet böyle birşey okudum, içeriğinde silicon içeren saç bakım ürünleri zamanla saç telini inceltip geri dönülmez biçimde hasar veriyormuş. O nedenle silikon içermemesine dikkat etmek gerekiyor...
Kullanıcı avatarı
billiejean
Moderatör
Moderatör

Re: Saçı Isıya Karşı Koruyan Ürünler

Mesajgönderen ladia » Çrş Şub 27, 2008 7:53 pm

özlemcim yazdığını okur okumaz gittim baktım kullandığım ürünün içeriğine, silikon yazmıyor, ama paraben varmış malesef, sanırım bu tarz ürünlerde köpükten ziyade sprey filan seçmek lazım...
ladia
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Sarem » Çrş Şub 27, 2008 10:29 pm

Kızlar ben de john frieda kullanıyorum frizz-ease serum ve leave in conditioner kullanıyorum memnunum ama mucizevi de değil yani :?
http://beauty-n-fashionlove.blogspot.com/
Kullanıcı avatarı
Sarem
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen romneya » Cum Şub 29, 2008 9:12 pm

kızlar bende de elektriklenmeyi onleyen, saca parlaklık veren ''citre shine-shine miracle polishing serum'' var.Ayrıca sacı ısıdan korumaya yardımcı da yazıyor ustunde.duzlestirdikten sonra kullanınca saclar parıl parıl oluyor,saglıklı gorunum için birebire :yeah:
Yaş:27, Cilt tipi: Karma/Hassas, Saç Rengi: Koyu Sarı-Açık Kahve,
Göz Rengi:Kahverengi
Kullanıcı avatarı
romneya
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen elan » Cum Şub 29, 2008 9:49 pm

aa ondan bende de varda bir türlü bilemedim ıslakken mi sürücem, kuruyken mi. nemliyken sürdüm bi kaç kere sen nası kullanıyosun cnm?
Kullanıcı avatarı
elan
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen romneya » Pzt Mar 03, 2008 10:39 am

canım ben tamamen kuruyken sacım kullanıyorum,o zaman parlak ve saglıklı duruyor.nemliyken de denedim kuruyunca parlak olmadı.o nedenle kuruyken tavsiye ederim.koruyucu ozelligi ıslakken de kuruyken de saglanıyordur bence,parlaklık için kuru dene canım :bye:
Kullanıcı avatarı
romneya
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen partlycloudy » Pzt Mar 03, 2008 11:51 am

Resim

ben en son bunu aldım, saça ıslakken sürüyorum ve kesinlikle düzleştirme sonrası uçuşmayı engelliyor çok memnun kaldım umarım zaman içinde kullandıkça bakımda yapmış olur hem kolay şekil verip hemde bakım yapsa keşke :roll:
Kullanıcı avatarı
partlycloudy
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen elan » Pzt Mar 03, 2008 8:04 pm

romneya; hmm tamamdır cnm bi dahakine öyle denencek :lol:
Kullanıcı avatarı
elan
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen romneya » Sal Mar 04, 2008 3:05 pm

bir de oyle dene bakalım canım,deneyince bilgilendir bizi işi yaradı mı yaramadı mı diye :bye:

kızlar sacınızı duzlestirmeden once ısıya karsı koruyucu kullanıyor musunuz? duzlestiricinin plakaları bozulmaz mı?kullanmazsak da sacımız yıpranır?nasıl kullanıyorsunuz acaba?
Kullanıcı avatarı
romneya
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen Pixie79 » Sal Mar 04, 2008 3:32 pm

Romneya saçı ısıya karşı koruyan ürünleri düzleştirme öncesi sürmek gerekiyor.. Zaten içlerindeki bazı maddeler ısıyla beraber aktive oluyormuş..
Kullanıcı avatarı
Pixie79
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen esraexx » Sal Mar 04, 2008 3:41 pm

kızlar select in mavi suyu var sprey şeklinde kuaförlerde saçı açmak için fönden önce kullanılıyo ben onu kullanıyorum saçım çok güzel şekil alıyo kendim evde fön çekiyorum hem elektriklenme olmuyor hemde kolay şekil alıyor ayrıca önceden fönden sonra saç uçlarımda kuruma olurdu şimdi hiç olmuyor :yeah: buna benzer ürünler farklı markalardada var bi markette sarıkız adlı markanın buna benzer bir ürününü gördüm hem fiyatı daha uygundu 12 ytl gibi select in ise sanırım 30 ytl idi :bye:
Kullanıcı avatarı
esraexx
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen romneya » Sal Mar 04, 2008 6:31 pm

Pixie79 yazdı:Romneya saçı ısıya karşı koruyan ürünleri düzleştirme öncesi sürmek gerekiyor.. Zaten içlerindeki bazı maddeler ısıyla beraber aktive oluyormuş..

tesekkurler pixie :flowers: ben de o sekilde kullanayım bari ama duzlestirici bozulmaz umarım erkenden :bye:
Kullanıcı avatarı
romneya
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen Pixie79 » Cum Mar 07, 2008 9:10 am

Rica ederim Romneya :) Düzleştiricinin plakalarında kalan tortuları nemli bezle siliyorum.. ;)
Kullanıcı avatarı
Pixie79
Moderatör
Moderatör

ÖncekiSonraki

Dön Ürünler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir