Zararlı Kimyasal İçermeyen Oje Markaları

Moderatörler: muhendis, allure

Zararlı Kimyasal İçermeyen Oje Markaları

Mesajgönderen mihrihatun » Pzr Haz 12, 2011 1:46 pm

Arkadaşlar,

Toluen
Formaldehit
DBP= Dibutyl Phatalate

maddelerinin tırnak ve genel sağlık açısından zararlı hatta kanserojeen kimyasallar olduğu bilinen bir gerçek artık. Bunları içermeyen ojeler "3 free" , "Big 3 free" diye geçiyor.

Bu başlıkta bu zararlı maddeleri içermeyen ojeleri konuşalım istedim. Hangi marka ojede zararlı kimyasallar en az seviyede, fiyatları neler, kalitesi nasıl, nerelerde satılır vb. Bunları bu başlıkta konuşalım istedim kızlar :bye: :huggs:
En son mihrihatun tarafından Pzr Haz 12, 2011 7:57 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
mihrihatun
SüsLü
SüsLü

Re: Zararlı Kimyasal İçermeyen Oje Markaları

Mesajgönderen mihrihatun » Pzr Haz 12, 2011 4:52 pm

MAVALA'nın Mini Color ojeleri;

Toluen
Formaldehit
Fitalat (DBP)
Kolofan
Paraben
Kafuru
Hayvansal (DBP)
Ağır metal içermiyormuş. İki kat sürüldüğünde bile tırnaklar nefes alabiliyormuş.
http://www.santekozmetik.com/grup.asp?g ... upRoot=185

Ben normalde çok sık oje kullanmazdım. Çünkü tırnağımdan çıkardıktan sonra tırnağım çok cansız görünürdü. Ama Mavala ojelerinden çok memnunum. Hem renk seçeneği fazla hem de sağlıklı.

*Bunun dışında ESSIE ojelerinde de bu üç zararlı kimyasal yokmuş. Hiç Essie oje almadım ama ilk fırsatta deneyeceğim.

"Essie Sağlığınıza Önem Verir

Sınırsız bir renk paletine sahip tek marka olmanın yanı sıra, Essie sağlınızı da düşünür. Essie ürünlerinin hiçbirinde Formaldehit, DBP veya tuline olmadığından kanser hastaları, hamile bayanların ve süt emziren annelerin de kullanımına aykırı bir durum oluşturmaz. Oje çıkarıcılarımız aseton içermez. Aksine, tırnaklarınıza faydalı vitamin, gliserin, okaliptüs yağı ve nemlendiriciler ile zenginleştirilmiştir."
http://www.essieturkey.com/essie_farki.aspx
En son mihrihatun tarafından Pzr Haz 12, 2011 7:23 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
mihrihatun
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen mihrihatun » Pzr Haz 12, 2011 5:16 pm

INGLOT Ojeleri

Ojede devrim olarak nitelendirilen bu ürün, daha önceden kullanılmayan bir teknoloji ile dünyada ilk Inglot tarafından üretildi.
Kontak lenslerde kullanılan yeni KS – 02 polimer sayesinde, tırnaklara oksijen geçirgenliği sağlar. (54 cm3 / saniye’ye kadar)
Tırnakların daha sağlıklı ve pürüzsüz olmasını sağlar.
Tırnakların üzerinde oluşan filmin yarattığı gerginliği azaltır.
46 renk alternatifi bulunmaktadır.
Tırnaklara zarar veren Toulen – Formaldehit – DBP gibi maddeler içermemektedir
mihrihatun
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen p11nar » Pzr Haz 12, 2011 5:42 pm

rimmel
opi
=)
Kullanıcı avatarı
p11nar
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen neslihanbykc » Pzr Haz 12, 2011 5:45 pm

Mihrihatun iyi ki böyle bir başlık açtın. ben oje konusunda çok seçici olmaya başladım. çünkü oje sürmeyi çok seviyorum fakat ojeler elimde kaldıkça tırnaklarım sararmasın istiyorum. bu yüzden formaldehit, dbp, ve toluene içermeyen ojeleri araştırdım.
şu linkte de bazılarını bulabilirsiniz

http://www.bellasugar.com/Formaldehyde- ... es-1141927
darkchocolatebrown bir akıllı delinin kozmetik güncesi:)
Kullanıcı avatarı
neslihanbykc
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen mihrihatun » Pzr Haz 12, 2011 6:14 pm

PASTEL'in facebook sayfasında da bu 3 zararlı kimyasalı içermediğini yazmışlar, şaşırıdm ben de. Resmi internet sayfalarında yazmıyor ama, bilemiyorum.

https://www.facebook.com/pages/PASTEL/1 ... 0826082825

Resim

:dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:
En son mihrihatun tarafından Prş Haz 16, 2011 11:08 am tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
mihrihatun
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen mihrihatun » Pzr Haz 12, 2011 6:16 pm

neslihanbykc,

Tırnakta sararmayla kalsa keşke. Meme kanseri, düşük gibi bir sürü zararı varmış bu maddelerin. Zaten ucuz ojeleri sürüp çıkardığında tırnağındaki hazarı tek sürüşte bile görebiliyor insan. Bir ruja 50 lira 100 lira nasıl normal geliyorsa bir ojeye de normal gelmeli bence, onu da kendi vücudumuza sürüyoruz neticede, haksız mıyım? 1 liralık 2 liralık ojeleri sürmüyorum ben.
mihrihatun
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen p11nar » Pzr Haz 12, 2011 6:26 pm

ben attım bisürü ojemi. içerik hiç yazmıyor yerli bizimkilerde. flormarda formaldehit vardı. pastelin sitesine de bakmıştm hiçbirşey yazmıyordu yeni öyle birşey ekledilerse yeni seride falandır eskilerinde de olsaydı daha önce yazarlardı. rimmel ojeler diğer 3freelere göre ucuz 4tl 5tl fln hem de güzeller serisini yapcam :D bulamadığım renkleri de opi dan almayı düşünüyorum
=)
Kullanıcı avatarı
p11nar
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen dofa » Pzr Haz 12, 2011 6:51 pm

essie'nin ridge filling base coat'unda formaldehit resin yazıyor. :SS aynı mı ki formaldehitle yoksa başka bir versiyonu mu?
http://twitter.com/#!/dofa_
dofadofa
Kullanıcı avatarı
dofa
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen mihrihatun » Pzr Haz 12, 2011 7:04 pm

dofa,
"Essie ürünlerinin hiç biriinde yoktur." demiş ama? :dontknow: Aslında ürün bazında tek tek bakmak lazım demek ki :dontknow: Link verebilir misin arkadaşım?

Ben bu konuda en çok Mavala'ya güveniyorum açıkçası.
http://www.santekozmetik.com/grup.asp?g ... upRoot=185

Sally Hansen'i de seviyorum, neslihanbykc'ın verdiği linkte Sally Hansen de güvenli markalar arasında bulunuyor esasında.

"Essie Sağlığınıza Önem Verir

Sınırsız bir renk paletine sahip tek marka olmanın yanı sıra, Essie sağlınızı da düşünür. Essie ürünlerinin hiçbirinde Formaldehit, DBP veya tuline olmadığından kanser hastaları, hamile bayanların ve süt emziren annelerin de kullanımına aykırı bir durum oluşturmaz. Oje çıkarıcılarımız aseton içermez. Aksine, tırnaklarınıza faydalı vitamin, gliserin, okaliptüs yağı ve nemlendiriciler ile zenginleştirilmiştir."
http://www.essieturkey.com/essie_farki.aspx"
En son mihrihatun tarafından Pzr Haz 12, 2011 7:18 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
mihrihatun
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen neslihanbykc » Pzr Haz 12, 2011 7:14 pm

dofacım oje harici diğer ürünlerde formaldehit olabiliyor. mesela OPI kendi sitesinde ojelerde bu 3 maddenin kesinlikle olmadığını-formaldehit ki oje yapımında hiç kullanılmamış bu zamana kadar-
bazı yan ürünlerinde olan base coat vs gibi formaldehitinde onaylanan normal standartın altında olduğu yazıyor.kendi adıma ojenin altına ya da üstüne bişey sürme taraftarı değilim zaten ama gönül isterdi ki hiç bişeyde olmasın :yeah:

pınarcım aynen ben de artık sürmüyorum flormar vs gibi içeriğini bilmediklerimi. bir tane ojem olsun ama düzgün olsun diyorum :yeah:
Kullanıcı avatarı
neslihanbykc
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen dofa » Pzr Haz 12, 2011 7:18 pm

http://www.ulta.com/ulta/browse/product ... rod1320192
burada mesela. ben de kendiminkinin kutusundan baktım.
http://twitter.com/#!/dofa_
dofadofa
Kullanıcı avatarı
dofa
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen mihrihatun » Pzr Haz 12, 2011 7:21 pm

dofa,
Haklısın. O üründe formaldehit resin varmış. O zaman "hiç bir ürünümüzde yoktur." cümlesini nasıl yazabiliyorlar ki? :angryfire
mihrihatun
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen mihrihatun » Pzr Haz 12, 2011 7:28 pm

Ben Mavala'nın Barrier Base Coat'ını kullanıyordum ojemin altına. Sizler oje dışındaki ürünlerinde olabilir dediğinizde endişelendim ve kontrol ettim. İçinde o üç zararlı kimyasal olsa atacaktım. İçeriği şöyle:

http://www.folica.com/spa-and-body/mani ... ifications
Water, Acrylates Copolymer, Disodium Cystinyl Disuccinate, Hydrolyzed Silk,Saccharide Isomerate, Calcium Pantothenate, Sodium Methylparaben, SodiumDehydroacetate.

Mavala'nın Barrier Base Coat'ını aldığım için sevindim. Güvenle kullanabilirim demek ki. :bye:

Mavala, Barrier Base Coat.
mihrihatun
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen mihrihatun » Pzr Haz 12, 2011 7:36 pm

1) Formaldehyde and DBP Free polishes (Formaldehyde ve DBP içermeyen ojeler):

– Carolyn New York, CND (Creative Nail Design) and NYX
......
2) *Big 3 Free polishes (3büyük toksik kimyasalı içermeyen ojeler)

– Butter London, Calvin Klein, China Glaze (black label), Color Club, Essie, Finger Paints, Hard Candy, Illamasqua, Maybelline Express Finish, Maybelline Salon Expert, Nicole, OPI (green label) and Sally Hansen Salon
.....

3) *Big 3 Free, No Formaldehyde Resin (3 büyük toksik kimyasal ve Formaldehyde Resin içermeyenler):

– MAC, Milani, N.Y.C. Long Wearing, Nailtini (except Vodka), NARS, Nocti, Orly, PeaceKeeper, Pop Beauty Nail Glam, Rescue Beauty Lounge, SpaRitual and Wet n’ Wild
.....
4) *Big 3 Free, No Formaldehyde Resin, No Camphor – (3büyük toksik kimyasal,Formaldehyde Resin ve Camphor içermeyen ojeler):

Chanel, Dashing Diva, Dior, Estee Lauder, Givenchy, Lancome, Lippmann, L’oreal, No-Miss, Nubar, NYC In A New York Color Minute, Revlon, Rimmel London 60 Seconds, Sally Hansen Insta-Dri, Sante, Shades by Barielle, Shu Uemura, Sinful Colors and Zoya
.................

* What are the Big 3 toxic chemicals?
The chemicals we’re talking about are Dibutyl Phthalate (DBP), Formaldehyde and Toluene.

*3 Büyük Toksik Kimyasal:
-Dibutyl Phthalate (DBP)
-Formaldehyde
-Toluene.

.................
http://www.alllacqueredup.com/2009/04/c ... -your.html
mihrihatun
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen mihrihatun » Sal Haz 14, 2011 12:36 pm

İlk Essie ojem ve ilk el mankenliğim :nanik: Aynı zamanda ilk mavi ojem. Asla süremem, böyle renkleri nasıl sürüyorsunuz, deyip de bayıldığım ojem :) Daha önce hiç oje resmi çekip koymadığım için bilemedim, değişik ışıklarda çekmeye çalıştım. Umarım renk konusunda fikir edinmişsinizdir. :bye:

Essie, Lapis of Luxury.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
mihrihatun
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen espadrilles » Çrş Haz 15, 2011 11:16 am

mihri çok güzellll :love10:

evet o zaman rimmel oje kullanmak farz oldu :) diğerleri gereksiz pahalı geliyor nedense hala oje=1 tl kültüründen kurtulamadım :nanik:
Kullanıcı avatarı
espadrilles
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen neslihanbykc » Çrş Haz 15, 2011 2:22 pm

espadrilles ben de aynen senin gibiydim canım bi ojeye o kadar para mı verilir derdim. ben gerçekten farkı görebildim içim daha rahat en azından yani günlerce elimde koyu mor oje vardı çıkardıktan sonra tırnaklarım pırıl pırıldı :yeah:
1 tane ojem olsun temiz olsun dedim. hoş bin tane oldu ayrı:))
Kullanıcı avatarı
neslihanbykc
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen dewey » Çrş Haz 15, 2011 2:58 pm

yaa çok güzel bi konu! rimmel alcam bende artıkın
Kullanıcı avatarı
dewey
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mihrihatun » Çrş Haz 15, 2011 9:18 pm

Bu da "Asla kullanamam."deyip sonradan satın aldığım ojelerimden biri (MAVALA, Smokey Blue).
Normalde bordo ve french dışında bir şey kullanamazken bu sıralar arkadaşımın da kışkırtmasıyla kendimi aşma eğilimindeyim :blushing: Bu rengi hâlâ içime sindiremesem de gözüm alışmaya başladı diyebilirim. Değişik bir rengi var :))
Mavala, Smokey Blue
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
.........
En son mihrihatun tarafından Prş Haz 16, 2011 8:50 am tarihinde düzenlendi, toplamda 4 kere düzenlendi.
mihrihatun
SüsLü
SüsLü

Sonraki

Dön Tırnak Bakımı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir