Protez Tırnak-Takma Tırnak

Moderatörler: muhendis, allure

Re: Protez Tırnak-Takma Tırnak

Mesajgönderen sere » Cmt Mar 28, 2009 2:30 pm

2 ay ben de kullandım protez tırnak. İyi güzel belli olmuyor falan ama inceltiyor cidden tırnağı. O bakımdan tavsiye edemem.
Kullanıcı avatarı
sere
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen yess » Cmt Mar 28, 2009 2:37 pm

kesinlikle hak weriyorum sana tırnağı acayip inceltiyor :( düzelene kadar ay geçmesi lazım :confused: bende 1 kez yaptırdım aslında bayılıyorum özellikle frenchli dehşet duruyor :love10: her daim bakımlı görünüyor ellerin ama sadece tırnağı incelttiği için tekrrar yaptıramıyorum :(
Kullanıcı avatarı
yess
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen armanimania » Cmt Mar 28, 2009 6:45 pm

Teşekkürler kızlar bişeyi daha merak ediyorum tırnak neyden dolayı inceliyor?
Yani çıkarma işlemi sıraında mı, yoksa kullanım sırasında kalın bi tabaka olduğu için hava almadığından mı tırnak inceliyor?
Kullanıcı avatarı
armanimania
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen yess » Cmt Mar 28, 2009 7:57 pm

cnm tırnak deli gibi törpüleniyor protez takılmadan önce o yüzden incelme oluyor
Kullanıcı avatarı
yess
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen sere » Cmt Mar 28, 2009 11:09 pm

Bence hem ondan hem de havasız kaldığı için inceliyor. Kalın bir tabaka oluyor sonuçta tırnağının üstünde. Bence 2 ay kullanıp 1 ay bekleyip sonra yaptırmak olabilir :) Kesinlikle gerçek tırnaktan çok daha güçlü. Hiç kırmayı beceremedim.

Tırnakları çıkardığımda kendi tırnaklarım da baya bi uzamıştı. A ne güzel böyle kullanırım artık diyodum ama inceldiği için direkt soyuldu uzayan yerleri...

Ben gene yaptırmayı düşünüyorum, koyu parlak bordo süper oluyo :)
Kullanıcı avatarı
sere
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen yess » Cmt Mar 28, 2009 11:38 pm

sere ben kırdım cnm :laugh: :laugh: herkes başaramaz zaten öyle kırma işini :laugh: bi süre sonra yıpranıyo zaten dip dolgusu zamanı gelince falan acayipleşiyo :( herşeyi bulaşık makinesine atamıyosun ister istemez bulaşık yıkamak zorunda kalıyosun bende bulaşık yıkadıkça kötüleşmeye başladı birde benim ufaklık için oyuncak olmuştu tırnaklarım oynarken kırıldı :laugh: çokta önemsemedim zaten bende seti olduğu için :) kursuna da gitmiştim gittim tekrar kursunu aldığım merkeze çıkarttım belki ilerde taktırırım yine :)
Kullanıcı avatarı
yess
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen sere » Pzr Mar 29, 2009 10:53 am

Aslında ben de mi öğrensem kendime takmayı :P Ama ben oje sürmeyi bile beceremiyorum. Her ay 50 lira bakıma vermek bana koydu hem de tırnaklarım yıprandı çıkarttırdım. Ama şu oje başlığında süper tırnaklar gördüm nasıl özendim anlatamam :(
Kullanıcı avatarı
sere
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen armanimania » Pzr Mar 29, 2009 7:58 pm

Benim daha 20 gün falan oldu takılalı, heralde yol yakınken döneceğim için biraz olsun tırnaklarımı kurtarabilirim. Bide benim tırnağımın üstünü çok fazla törpülemedi tırnağı takarken, hafiften bi dokundurdu o köpük gibi törpüyü o kadar...
Cevaplarınız için çok teşekkürler kıslar :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
armanimania
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen Hurricane » Sal Nis 07, 2009 1:31 am

arkadaşlar bu konuyla ilgili çok pm gelmiş bazı noktaları açıklığa kavuşturmak istiyorum;

1. protez tırnak zaten 1-2 ay kullanıp çıkarmaya değicek bişey değil takdırdığınız zaman uzun süre kullanın bence. ben 1 yıl kullandım en kısa sürede yeniden yaptırmayı düşünüyorum

2. her yere yaptırmayın

3. ev işi mi? unutun derim. imkansız değil tırnakların çıkma gibi bi durumu yok ama rahat bi tecrübe değil

4. tırnaklarda incelme oluyor ama 1-2 ay içinde toparlanıyor. bence değer

ps: ayaklara uygulanabiliyor.

resmi yeniden yüklüyorum

Resim
Kullanıcı avatarı
Hurricane
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen yabadabatusu » Sal Nis 14, 2009 11:39 pm

armanimania yazdı:Yabadabatusu cevabın için teşekkür ederim :)
Bende akrilik yaptırdım iki hafta oldu. İlk günler severek kullanıyordum ama sanırım sıkılmaya başladım :(
Çıkarttırmayı düşünüyorum ama merak ediyorum çıkarıldığında kendi tırnağım çok kötü durumda mı olur, olursa ne yapmak gerekir?

Canım görmemişim mesajını pardon
törpüleme pek yapılmıyor aslında takarken
bu nedenle ben havasız kaldığından inceldiğini düşünüyorum
o incelme de tırnağını bi dönem 1ay civarı kıza tutarsan toparlanır
ama zaten yeni yaptırdıysan bu süre daha kısa olur
kendin çıkarmaya çalışma ama çünkü sökülmüyor bi solüsyona sokulup kademe kademe pensle toplanıyor yumuşayan tabaka

;)
ama bence rahat bşey kırılması güç :blushing: gerçi ben başardım ama
ve benim tırnaklarım hep kırıldığından normalde tercih etmiştim;)
çıkarttırmadan bir daha düşün bence :bye:
Kullanıcı avatarı
yabadabatusu
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen roserose » Çrş Nis 15, 2009 11:00 am

kızlar çok cahilim mazur görün birkaç bişey sormak istiyorum bu protez tırnak tırnağın tamamınamı yoksa sadece uç kısmınamı taklıyor?altan uzayan kendi tırnağınız o zaman ne oluyor :confused: hani 1 sene falan kullanıyoruz diyorsunuz ya çok güzel duruyor aslında ama ben pek bilmediğim için merak ettim :)
Kullanıcı avatarı
roserose
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen merrygirl » Cmt Haz 13, 2009 11:53 am

kızlar bir şey sormak istiyorum. bu takma tırnak zor çıkıyor yazmışsınız ama bnmkiler hmncecik çıkıo bi gün bile durmadığı oluyor. şimdi bi tane yapıştırıcı aldım takma tırnak için özel olarak üretildiğini söylediler ama ne dersiniz bilgisi olan var mı bu takma tırnağın uzun ömürlü olması için ne yapmak gerekir? :dontknow:
merrygirl
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Vespa » Cmt Haz 13, 2009 12:27 pm

Merrygirl ; ben de bu işlerin yabancısıyım çok bi bilgim yok ama sanırım çıkmayan kırılmayan diye bahsedilen tırnaklar protez tırnak yani nerdeyse kendi tırnağına kaynak yapılmış gibi yapılan tırnaklar.
Dışarda satılan evde yapıştırıcı ile takılıp çıkarılanlar ise sanırım protez tırnak kadar güçlü yapışmaz çıkmaya daha müsait olurlar.
Birde evde yapıştırıcı ile takılan takma tırnaklar ile çok sıcak banyo yapmayın, sıcak suya elinizi sokmayın derler. Hani yapışkan ısınınca haliyle tırnapın çıkma olasılığı daha fazla diye...

Aslında yaptırmak isterim şöyle sürekli frenchli gezmek hiç fena olmaz çünkü sürekli kırılır tırnaklarım hiç uzatamam ama bu takma tırnakları ya da protez tırnakları sıcak sudan, deterjandan korumamız gerekiyorsa ben ne anladım bu işten? Ben zaten kendi doğal tırnaklarıma aynı özeni göstersem onlarda hiç kırılmaz ki :laugh:
VespaGirLMakeUp
Kullanıcı avatarı
Vespa
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen merrygirl » Cmt Haz 13, 2009 8:26 pm

evet dışarıda satılan tırnaklardan bahsetmiştim vespa teşekkür ederm bundan sonra daha dikkatli kullanıcaz dmkki ;)
merrygirl
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen justin » Pzt Haz 15, 2009 8:58 pm

bugün jel protez tirnak yaptirdim,hafifce tirnagin üzeri törpülendi ama cok hafif tirnagin parlakligini alacak kadar,sonra bir takim alessandro marka jeller sürüldü özel isikli bir makinede kurutuldu,uzun zamandir isteyip cesaret edememistim bugün yaptim sonunda muhtesem tirnaklarim oldu,alttaki tirnakta hicbir incelme olmadi ama havasizliktan olursa o konuyu bilmiyorum,biotun haplari tirnaga cok iyi geliyormus dedi yapan kiz,5 haftada bir üstten uzayan tirnaklar doldurulacakmis,her isini de yapabilirsin dediler cok sevindim...ama tirnak etleri ne olacak uzayinca onu sormayi unuttum :banana:
Kullanıcı avatarı
justin
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mousse » Sal Tem 28, 2009 2:42 am

justin resim koyyabilir misin.bi de bu doldurma işlemi nasıl oluyor biraz daha detaylı anlatabilir msin canım..buarada hayırlı olsun:)
Kullanıcı avatarı
mousse
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen emel26 » Cmt Eyl 12, 2009 1:00 pm

ankara da önereceğiniz iyi bir yer var mı? teşekkürler :huggs:
emel26
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen jeny » Sal Eyl 15, 2009 7:40 pm

merhaba daha öncede yazmıştım ben Ankara da tek bir yer öneriyorum.Karum da Eylül el ve ayak bakım merkezi.Emel hanım var uzman,her konuda detaylı bilgi verecektir.Ankara da jel protezde önerebileceğim tek kişi,bir de bahçelide Kudam var ben oraya gitmiyorum ama orada yaptıranlarda memnun gibi.
Kullanıcı avatarı
jeny
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen awesome » Cum Eyl 25, 2009 4:38 pm

Kızlar, protez tırnağı kesinlikle tavsiye etmiyorum. Ben tırnaklarımı kemirdiğim için "unuturum" diyerekten yaptırmıştım... 3 ay kullandım, 2 kez bakım yaptırdım. O kadar harika durmasına rağmen yine de bir süre sonra insana bıkkınlık veriyor, yani bana son zamanlarda fenalar basmıştı :( Nefes almıyor gibi hissediyordum tırnaklarımı, ve sonunda çıkartmaya karar verdim. "Çıkartmayalım, bakım yapalım" diye çok ısrar ettiler o ayrı... Çıkınca kendi tırnaklarım kağıt gibiydi resmen, üzerlerinde beyaz beyaz renk dalgalanmaları oluşmuştu. Mankikür bile yapmadılar daha çok hırpalanmasın diye. Ağustos'un sonunda çıkarttım, o günden beri deli gibi bakım yağları falan kullanıyorum, bir ay geçti anca kendine geliyor canım tırnaklarım yaaa... :crybaby: Paranıza da, tırnaklarınıza da yazık, denemeyin bile. Benden söylemesi....
awesome
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen lysiss » Cum Eyl 25, 2009 4:57 pm

Ya kızlar iyi hoş da o tırnaklarla abdest alınmaz ki..1 sene falan diyorsunuz..Bence de çok güzel görünüyorlar ama işte...Öyle bir sorun olmasaydı ben de düşünebilirdim... :confused:
Kullanıcı avatarı
lysiss
SüsLü
SüsLü

ÖncekiSonraki

Dön Tırnak Bakımı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir