Tırnak sorunları

Moderatörler: muhendis, allure

Re:

Mesajgönderen SAPHİRA » Sal May 22, 2007 1:23 pm

swordfish yazdı:
fundaburcu yazdı:kızlar benim tırnaklarımda sürekli katına ayrılırdı ve manükürcüm bişey önerdi ankarada güven cadesinde güven eczanesi var onların kendi yaptıgı bi ürün oje gibi cila yani tırnaklarıma acayip iyi geldi artık kırılmıyor katınada ayrılmıyor ama sürerken çok dikkat etmek gerekiyor çünkü tırnak etlerine gelirse çok yakıyor :cry: ama gerçekte çok işe yarıyor :lol: :D

Resimcok saol canım ya benim hemen kosmam gerekiyo o eczaneye bıktım artık resmen nazar degdi tırnaklarıma Resim

canım o eczane güven eczanesi kıbrıs caddesinde güvenlik caddesine paralel caddlerden biri yanılmıyorsam bu arada fundaburcu haklı muhteşem bi ürüm o tırnak sertleştirici ben manikürcümden alıyorum o getirtiyor seninkine sorarsan belki getirir ayrancı tersse
Kullanıcı avatarı
SAPHİRA
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen swordfish » Sal May 22, 2007 1:36 pm

canım o eczane güven eczanesi kıbrıs caddesinde güvenlik caddesine paralel caddlerden biri yanılmıyorsam bu arada fundaburcu haklı muhteşem bi ürüm o tırnak sertleştirici ben manikürcümden alıyorum o getirtiyor seninkine sorarsan belki getirir ayrancı tersse

ya benim manikürcü bilmiosa ben gaziosmanpasadayım ayrancı ters bana.senin manikürcüden rica etsek :oops:
Kullanıcı avatarı
swordfish
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen pitikare » Sal May 22, 2007 5:25 pm

benım tırnaklarımda önceden çok zayıftı katına ayrılıyodu.şimdi ben mavalanın ürünlerını kullanıyorum masaj yağı var düzenli kullanınca tırnaklarım süper oldu kırılmıyo ve eskisinden daha çabuk uzuyo, tavsiye ederim.
pitikare
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen justin » Sal May 22, 2007 7:53 pm

Arkadaşlar eskiden ''kalyon'' diye bir ürün vardı ben üniversitedeyken Istanbulda kullanırdım(10 yıl önce)süper güçlendirirdi tırnaklarımı,oje şişesinde ve oje gibi sürülürdü,harika birşeydi ve çok da ucuzdu sanırım,bi deneyin varsa hala.... :roll:
Kullanıcı avatarı
justin
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen allure » Sal May 22, 2007 8:10 pm

Var hala Kalyon.. Ben de kullanıyordum, sertleştriyor tırnağı gerçekten de..
Kullanıcı avatarı
allure
Moderatör
Moderatör

Re:

Mesajgönderen fundaburcu » Cmt May 26, 2007 10:53 pm

swordfish yazdı:
fundaburcu yazdı:kızlar benim tırnaklarımda sürekli katına ayrılırdı ve manükürcüm bişey önerdi ankarada güven cadesinde güven eczanesi var onların kendi yaptıgı bi ürün oje gibi cila yani tırnaklarıma acayip iyi geldi artık kırılmıyor katınada ayrılmıyor ama sürerken çok dikkat etmek gerekiyor çünkü tırnak etlerine gelirse çok yakıyor :cry: ama gerçekte çok işe yarıyor :lol: :D

Resimcok saol canım ya benim hemen kosmam gerekiyo o eczaneye bıktım artık resmen nazar degdi tırnaklarıma Resim

rijaaa ederim canım ne demek ama dikkat et sürerken sonra kulaklarım çınlamasın :lol:
Kullanıcı avatarı
fundaburcu
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen fundaburcu » Cmt May 26, 2007 10:56 pm

[quote=\"SAPHİRA\"][quote=\"swordfish\"]
fundaburcu yazdı:kızlar benim tırnaklarımda sürekli katına ayrılırdı ve manükürcüm bişey önerdi ankarada güven cadesinde güven eczanesi var onların kendi yaptıgı bi ürün oje gibi
canım o eczane güven eczanesi kıbrıs caddesinde güvenlik caddesine
paralel caddlerden biri yanılmıyorsam bu arada fundaburcu haklı muhteşem bi ürüm o tırnak sertleştirici ben manikürcümden alıyorum o getirtiyor seninkine sorarsan belki getirir ayrancı tersse

evet canım tamıtamına dediğin yerde tam kordinatları verememiş olabilirim çünkü adres özürlüyümdür :oops: bu arada oraya çıkan yolun İ.melih gökçek tarfından ne duruma getirildi pek bilmiyorum ama eskiden tunalı kavşagına çıkan yol orda zaten kime sorsanız gözterir
Kullanıcı avatarı
fundaburcu
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen SAPHİRA » Pzt May 28, 2007 1:06 pm

fundaburcu cum ben de koordinatları verememişim
arkadaşlar güven eczanesi kuveyt cad. 8/b adresinde telefonu da 426 02 22
şili meydanı güvenevler ziraat bankası şubesi karşısı
Kullanıcı avatarı
SAPHİRA
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen dietETHICC » Sal Haz 05, 2007 1:21 pm

canım tırnaktaki beyaz lekelerin nedeni zinc yani çinko eksikliğindendir.eğer yapısal bir sorun yoksa 1 tane kayısı ye aynı gün yokolduğunu göreceksin :wink:
Kullanıcı avatarı
dietETHICC
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen keremasli » Sal Haz 05, 2007 4:30 pm

kızlar,benim çok yakın bir arkadaşımın tırnakları böyle oyuk oyuk olmuştu.çukurlar oluştu.yalnız kızın oje sürmediği gün yoktu.hiç hava aldırmıyordu tırnaklarına..sonra doktora gösterdi.tırnakları travmaya geçiriyormuşş.o da belli bir süre hiç oje sürmedi.
Kullanıcı avatarı
keremasli
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen tooba » Sal Haz 05, 2007 10:07 pm

dietETHICC yazdı:canım tırnaktaki beyaz lekelerin nedeni zinc yani çinko eksikliğindendir.eğer yapısal bir sorun yoksa 1 tane kayısı ye aynı gün yokolduğunu göreceksin :wink:

benımkiler leke diilde tırnak yapsıı dalga dalga çizgiler var beyaz diil ama canım :|
Kullanıcı avatarı
tooba
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen tooba » Sal Haz 05, 2007 10:13 pm

keremasli yazdı:kızlar,benim çok yakın bir arkadaşımın tırnakları böyle oyuk oyuk olmuştu.çukurlar oluştu.yalnız kızın oje sürmediği gün yoktu.hiç hava aldırmıyordu tırnaklarına..sonra doktora gösterdi.tırnakları travmaya geçiriyormuşş.o da belli bir süre hiç oje sürmedi.

ay cokkötüüü bende dvmlı oje sürüyodum çünkü ojesiz çok kötü gözüküyo yapısı bozuk oldugu için. şu dönem sürmemeye özen gösteriorum bide nivea nın bi peelingi var onu kullanıyorum bakalım inş ii gelir..
Kullanıcı avatarı
tooba
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

re

Mesajgönderen calimero » Cum Haz 08, 2007 11:57 am

tırnak üstünde eğrilikler bendede vardı en büyük sebebi tırnak yemekmiş bir doktor bana locoid adlı bi ilacı on beş gün boyunca yatarken kullanmamı söyledi ve geçti...tırnak darbelere maruz kaldığından bu durum şekilleniyormuş.....birde tırnakda boyuna düz çizgiler var bunun sebebide yine tırnak yemek ve deterjanlarla ve suyla fazla uğraşmaknış bunun içinde n-balsam önerdi şu an pek bi değişiklik yok ama tırnak ve çevresindeki etleri kemirmemeye çalışıyorum bakalım geçer inşallah...
Kullanıcı avatarı
calimero
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen tooba » Cum Haz 08, 2007 3:17 pm

ben çocukken cok yiyodum tırnaklarımı ama aşırı derecede.. böle kat kat soyuyodum bi kaç sene böyle sürdü snra ortaokulda bırakmştım o dönemde hasar görmüş olabilir.. boyuna çizgiler var bende çukurluk yok n balsam kullanmayı düşünüorm bende yorumlarınızla
Kullanıcı avatarı
tooba
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re: Tırnak sorunları

Mesajgönderen zeyna007 » Prş Ara 06, 2007 8:43 pm

kızlar bu n-balsam nerde bulunur fiyatı nedir
Kullanıcı avatarı
zeyna007
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen littlebug » Sal Ara 18, 2007 8:04 pm

kızlar yaa banada yardım lütfen benim sorunum çok daha değişik tırnaklarımda kendimi bildim bileli çukurluklar var iğrenç görünüo,doktora gittim kansızlık dedi test yaptırdım normal çıktı,vitamin eksikliği desem almadığım takviye kalmadı.çok merak ediyorum içinizde veya çevrenizde benimle aynı dertten muzdarip olan var mı :crybaby: en son mavalanın tırnak yüzeyi doldurucu diye bi ürününü aldım onu kullanıyorum memnunum ama sanki onu silince daha beter oluyo gibi....
Kullanıcı avatarı
littlebug
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

TIRNAK MANTARI

Mesajgönderen sevinc06 » Cum Oca 04, 2008 7:27 pm

Kızlar aranızda tırnak mantarı olan ve tedavi olup iyileşen var mı? Benim iki ayağımın başparmağında tırnaklarımın bir kısmı sarı bir renk aldı ve tırnak yatağından ayrıldı, yani ete yapışık değil. Doktora gittim.Tırnak ölmesi bu dedi, mantar değil dedi.Çünkü ayağımda kaşıntı, koku falan yok. Fakat bana yinede bi mantar hapı ve cila yazdı. Nerdeyse 2 ay oldu, bir gelişme gözlemleyemedim. Bu durum canımı sıkıyor. Tavsiyelerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum sevgili ve saygılı forum arkadaşlarım :iloveyou:
Kullanıcı avatarı
sevinc06
BaKımLı
BaKımLı

Re: TIRNAK MANTARI

Mesajgönderen MissFish » Cum Oca 04, 2008 7:42 pm

sevinç bir başka doktora görün istersen, sonuç alamamış gibi görünüyor.bir de şu siteden şikayetini doktorlara belirtirsen aynı gün cevap alabiliyorsun tavsiye ederim. ;) http://www.doktorsitesi.com
Kullanıcı avatarı
MissFish
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ayutrance » Pzt Oca 14, 2008 7:07 pm

ben tirnaklarimi hic uzatamiyorum daha dogrusu tirnaklarimin kisa hali o kadar kucuk ki uzasa bile abuk sbuk gorunuyor bi de yeme aliskanligim var. uzamasini hizlandirmak icin ne yapmak gerek?
ayutrance
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re: TIRNAK MANTARI

Mesajgönderen angeleyes » Pzt Oca 14, 2008 8:04 pm

sevinc06 yazdı:Kızlar aranızda tırnak mantarı olan ve tedavi olup iyileşen var mı? Benim iki ayağımın başparmağında tırnaklarımın bir kısmı sarı bir renk aldı ve tırnak yatağından ayrıldı, yani ete yapışık değil. Doktora gittim.Tırnak ölmesi bu dedi, mantar değil dedi.Çünkü ayağımda kaşıntı, koku falan yok. Fakat bana yinede bi mantar hapı ve cila yazdı. Nerdeyse 2 ay oldu, bir gelişme gözlemleyemedim. Bu durum canımı sıkıyor. Tavsiyelerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum sevgili ve saygılı forum arkadaşlarım :iloveyou:

cnm bnm çok iyi anlıyorum seni.benimde iki ayak başparmağımda da böyle bi sorun vardı tırnağım sarardı etten ayrıldı 5-6 farklı dr.a gittim bi çok şey denedim hiç biri fayda etmedi.en son MYCOSPOR die bi ilaç aldım krem sürüyodum 1 gün sonra ayağımı biraz sıcak suda bekletip özel bi törpü gibi bişiyle kazıyodum bu faydalı geldi ama yalnızca birine dieri çok kötü oldu,ilerledi iltihaplandı en son tırnağım çekildi :crybaby: mutlaka üstüne düş sonrası kötü olur cnm.şu anda çektirdiğim tırnak yarıya kadar uzadı gayet düzgün ama bi süre yürümedim kapalı ayakkabı giymedim pansumanlarıma düzenli gittim ;)
Kullanıcı avatarı
angeleyes
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen angeleyes » Pzt Oca 14, 2008 8:12 pm

sevinç senin için küçük bi araştırma yaptım.dediğim ilacı sende bi araştır faydasını görüceğini düşünüyorum dr.una danış daha detaylı bilgi verir cnm.
Kullanım Şekli ve Dozu :
tırnak yüzeyini tamamen örtmeye yeterli miktarda Mycospor tırnak pomadı, günde bir defa enfekte tırnağa uygulanır. Kural olarak tırnak etrafındaki derinin örtülmesi gerekmez.Mycospor tırnak pomadı sürülmüş el ve ayak tırnakları flaster ile 24 saat kapatılır ve sargı hergün değiştirilir. Flaster çıkarıldıktan sonra parmak (el veya ayak) 10 dakika ılık su banyosunda tutulur. Hasta tırnağın yumuşamış kısımları tırnak kazıyıcısı ile kazındıktan sonra tırnaklar kurutulur ve yukarıda anlatıldığı şekilde Mycospor tırnak pomadı tekrar sürülerek, bir flaster ile kapatılır.
Kullanım süresi:Tedavi hergün dikkatle uygulanmalı ve yumuşamış, mantarla enfekte tırnak tamamen yerinden çıkıncaya kadar devam etmelidir. Bunun için, enfeksiyonun genişliğine ve tırnağın kalınlığına bağlı olarak, genellikle 7-14 gün gereklidir.Mycospor tırnak pomadı, sadece mantarla enfekte tırnağa etkilidir, sağlıklı bölgeleri etkilemez.Tırnağın çıkarılmasından sonra, bir antimikotik ile ikinci kademe tedaviye başlamadan önce, hekim onikolizin tamamlandığından emin olmalı ve eğer gerekirse tırnak yatağı temizlenmelidir.Tırnağın çıkarılmasından sonra, tırnak yatağına Mycospor Krem veya Solüsyon ile 4 haftalık bir antimikotik tedavi uygulanmalıdır.
Kullanıcı avatarı
angeleyes
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen naznur » Prş Şub 07, 2008 12:53 am

ayutrance yazdı:ben tirnaklarimi hic uzatamiyorum daha dogrusu tirnaklarimin kisa hali o kadar kucuk ki uzasa bile abuk sbuk gorunuyor bi de yeme aliskanligim var. uzamasini hizlandirmak icin ne yapmak gerek?

Aynı sorun bende de var valla tırnaklarımı uzatamıyorum yeme alışkanlığım var
Ve tırnaklarımdan o yüzden nefret ediyorum
Psikolağa gittim o bile çare olmadı en son protez tırnağı düşünüyorum
Belki yazın yaptırabilirim ama yaza kadar tırnaklarımı biraz uzatmak istiyorum
Kızlar tırnakları hem besleyici, sertleştirici ve uzamasını hızlandıran bi ürün var mı bildiğiniz???? :lol: :P
Kullanıcı avatarı
naznur
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen berceste » Cum Şub 08, 2008 12:06 am

kızlar merhaba,sizinle yeni denediğim bi ürünü paylaşmak istedim.ne zamandır bulsam da alsam dediğim bi üründü.tırnak etlerine yumuşatması için sürülen bi kalem.pastel çıkarmış.belki daha önceden vardı ama ben yeni gördüm.almanyada yaşayan bi akrabamın bu kalemden vardı.çok beğenmiştim.watsons dan aldım pastel softener pencil adı.tavsiye ederim.her daim yumuşacık tırnak etleri:) ayrıca bir ucu tırnak eti temizleme kancalı bir törpü de aldım aynı yerden.önce kalemle yumuşatıyorum etleri sonra bu törpünün maharetiyle geri itiyorum.5 dk bekleyip kanca ile manikürümü 5 dk da yaptıktan sonra ister ojeli ister öylece sade bırakıp bakımlı bakımlı ellerimle geziyorum :) şiddetle tavsiye edilir.maniküre harcanan paraya ve zaman kaybına son :)
Kullanıcı avatarı
berceste
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen pelinn88 » Pzt Şub 11, 2008 11:34 pm

naznur yazdı:
ayutrance yazdı:ben tirnaklarimi hic uzatamiyorum daha dogrusu tirnaklarimin kisa hali o kadar kucuk ki uzasa bile abuk sbuk gorunuyor bi de yeme aliskanligim var. uzamasini hizlandirmak icin ne yapmak gerek?

Aynı sorun bende de var valla tırnaklarımı uzatamıyorum yeme alışkanlığım var
Ve tırnaklarımdan o yüzden nefret ediyorum
Psikolağa gittim o bile çare olmadı en son protez tırnağı düşünüyorum
Belki yazın yaptırabilirim ama yaza kadar tırnaklarımı biraz uzatmak istiyorum
Kızlar tırnakları hem besleyici, sertleştirici ve uzamasını hızlandıran bi ürün var mı bildiğiniz???? :lol: :P

kızlar bende 1 sene öncesine kadar tırnak yiyodum hatta mezuniyetimde protez tırnak bile taktırdım.hiçdiilse uzasında oje falan sürim yemiyim dedim.Protez tırnak yememek için bi çözüm olabilir.çünkü bende sorun uzayana kadardı yani bi uzasalar manikürlü olsalar yemicektim.ondan protezi denedim.ama iyi bi yerde yaptırmak lazım çünkü uygulama yapılırken tırnagın üst yüzeyini bıraz inceltiyorlar ve iyi yapılmazsa hem tırnak düşebiliyo hemde can çok yanabilio.yeme alışkanlığından wazgecmek protez denenebilir ama ben protezle mi bıraktım hayır :P iradeyle bıraktım .protez bile bana mısın demedi.uzayana kadar sally hansenın çok güzel ürünleri war onlarla güçlendirebilirsiniz.eczanelerde satılıyor zaten daha çok tedavi amaçlı ürünler.bence onlar sonuç verebilir
Kullanıcı avatarı
pelinn88
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen bego2007 » Pzt Şub 25, 2008 2:37 pm

TIRNAK SORUNLARI

Tırnaklarınız yumuşak veya kırılgan mı? Belki kötü bir alışkanlık sonucu tırnaklarınızı sürekli kemiriyorsunuz. Belki de tırnaklarınız sararıyor. Sorunların tümü için çözüm yolları var...

Kırılgan tırnaklar

Saç gibi, tırnaklar da genel sağlık durumunun yansımasıdır. Sık kırılan tırnaklar, çoğunlukla vücuttaki bir eksikliğin (genellikle yağ) göstergesidir. Tırnaklarınız susuz kalmış da olabilir.
Sağlıklı ve dengeli beslenmeye gayret edin ve bir ay boyunca besleyici bir merhem kullanın. Böylelikle tırnaklarınız eski kuvvetine kavuşacaktır.

Yumuşak tırnaklar

Tırnaklarınız kırılgan ve hassas ise onları kuvvetlendirmek gerekir. Kendileri için gerekli olan vitamin ve kalsiyumu iyi alamamış olma olasılığı da vardır. Sağlık ve kuvvetlerini geri kazandırmak için haftada iki kere kalsiyum içerikli besleyici uygulayın.

Sararan tırnaklar

Dişlerde olduğu gibi, tırnak rengi de kişiden kişiye farklılık gösterir. Bu arada bazı etmenler sarı pigmentlerin öne çıkmasına neden olur: nikotin, kötü ojeler, kötü asetonlar. Dolayısıyla tırnakların beyazlaşması sarılık yapmayan ürünler kullanılarak sağlanabilir.

Parmak uçlarınız ve tırnaklarınız nikotinden sararmışsa...
- Bir limonu ikiye bölerek 10 dakika boyunca sararmış bölgelere sürüp bekletin.
- Daha sonra oksijenli suyla ıslatılmış bir pamukla ovuşturarak temizleyin.
Tırnak yeme

Her şeyden önce bu kötü alışkanlığın kaynağını araştırın. Stresli misiniz? Ya da sıkıntılı? Kendinizle barışın. İç huzurunuzu bulmaya çalışın. Sonra da önerilerimize bir göz atın...

- Tırnaklarınızın kırılganlığını gidermek için bir sertleştirici kullanın; böylece kolay ezilebilmelerini engellemiş olursunuz.
- Yanınızda mutlaka bir tırnak törpüsü bulundurun. Tırnaklarınızda sizi rahatsız eden bir şey olursa, dişlerinizden önce törpüye baş vurun!
- Her gün, belli bir süreyi tırnak bakımına ayırın. Tırnaklarınıza masaj yapın, nemlendirin, oje sürün. Verdiğiniz emek karşılığında yeme dürtünüzün önüne geçebileceksiniz.
- Tırnaklarınızı mutlaka ojeli olarak tutun. Ojeli tırnaklarınızı bozmak istemeyeceksiniz. Kısa tırnaklarda bile kırmızı ojenin güzel durduğunu unutmayın!
- İyi ve pahalı bir oje satın alırsanız belki de böylece onları yeme dürtünüzden vazgeçebilirsiniz. Ya da bir süre takma tırnak kullanın. Pahalı ama oldukça etkili bir yöntemdir.
- Tırnak yemekten vazgeçemiyorsanız eczanelerde de bulabileceğiniz bir küçük şişe "acı oje" edinin. Farkında olmadan tırnaklarınızı yemenize bu şekilde mani olabilirsiniz.
- Ellerinizi bir şeylerle meşgul ederseniz tırnak yeme konusunun aklınıza daha az takıldığını fark edeceksiniz. Hiç işiniz yoksa, bir stres topu kullanın.
- Tırnak yemekten vazgeçme aşamasında özenle uzatılmış bir tırnağın kırılması kadar moral bozucu bir şey yoktur! İşte size bir ip ucu: tırnaklarınız kırılgansa uçlarına çiğ sarımsak sürün. Kokusuna katlandığınız sürece en fazla bir hafta içinde tırnaklarınızın kuvvetlendiğini göreceksiniz.
bego2007
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen pnar » Pzt Şub 25, 2008 2:49 pm

manikür sırasında tırnak etlerinin kesilmesi kısa zamanda daha da sertleşerek uzamalarına sebep oluyor bunun için kütikül kremleri var bazıları gerçekten işe yarıyor. body shopun badem yağlı tırnak kremini kullandım cok işe yaramadı ama sonra Armada'da satılan cosmotick diye bi setin içinden çıkan tırnak eti yağını denedim her gece düzenli sürüp masaj yapınca üç hafta içinde tırnak eti problemim falana kalmadı ankarada yaşayanlara tavsiye ederim kızlar
pnar
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen adagio » Pzt Şub 25, 2008 3:49 pm

kizlar tirnaklari cabuk kirilan yada dusen kişilerde genelde cinko eksikligi cikiyor bir test yaptirin isterseniz.cinko bulunan gidalardan en basit tuketebileceginiz ise ceviz,badem,findik.
Kullanıcı avatarı
adagio
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen mango » Sal Nis 15, 2008 11:07 pm

kızlar tırnak soyulamsı kırılılması vs gbi durumar için lavanta yağı veya zeytin yağı kullanın.Tırnaklarınıza oje sürer gibi sürün ovun yedirin biraz zaman geçtikten sonra farkı göreceksiniz ;)
Kullanıcı avatarı
mango
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen blackeyes » Çrş Nis 16, 2008 9:01 pm

Arkadaşlar,tırnak kenarlarında çıkan şeytan tırnağı denen şeyler için ne önerirsiniz?
Kullanıcı avatarı
blackeyes
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen seda111 » Çrş Nis 16, 2008 9:07 pm

blackeyes yazdı:Arkadaşlar,tırnak kenarlarında çıkan şeytan tırnağı denen şeyler için ne önerirsiniz?

canım bu konu ile ilgili sertleşmiş tırnak etleri başlığına bakabilirsin ;)
Kullanıcı avatarı
seda111
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen EnchanteD » Çrş Nis 16, 2008 10:58 pm

Kızlar gçen yaz benim de tırnağımın rengi değişti spor ayakkabısı vurmuş tırnak bi hoş olmuştu..Sonra bu mantara dönüşmüş çok korkmuştum tırnağım körelip kalınlaşacak diye..Aylarca kendiliğinden düşmesini bekledim düşmedi doktora gittim,nibulen tırnak cilası diye birşey verdi..Aynı normal cila gibi tırnağın üzerine uyguluyorsun,hemen iki günde o tırnağı kurutup çıkardı :o hem de hiç acı çekmeden..Şimdi altından o pespembe yeni tırnak çıktı çok şükür bu sene açık ayakkabı giyebilicem :)
Kullanıcı avatarı
EnchanteD
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen melc » Çrş Nis 16, 2008 11:46 pm

aynı sorun bendede olmustu gecen yaz cok kötüydü tırnagım böle yarısı kararmış durumdaydı benim hatamda sanırım uzun süre ojeli durmaktan olmustu ama ayakkabı vurması demişsin belkide benimde o sorundan olabilir :roll: ben oje die düşünüyordum ama deidğin gibi benimde şimdi dzeldi bembeyaz tırnagım cıktı buyaz cok rahatımmm
------ MelBaGs.BlogSpoT ------
Kullanıcı avatarı
melc
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ss83ss » Cmt Nis 26, 2008 10:15 pm

ARKADAŞLAR; BEN TIRNAKLARIMI KOPARIYORUM HEMDE YILLARDIR ÇÜNKÜ UZADIKLARI ZAMAN HEPSİNİN UCUNDAKİ BEYAZ YERLER FARKLI BOYLARDA OLUYOR BENDE HİÇ SEVMİYORUM ÖYLE OLUNCA ACABA BÜTÜN BEYAZLARIN AYNI BOYDA OLMASINI SAĞLAMAK İÇİN BİŞEY YAPILABİLİR Mİ ? YANİ TIRNAKLARIM AYNI BOYDA AMA UCUNDAKİ BEYAZLAR FARKLI VE ÇOK KÖTÜ DURUYO ÇOK ÜZÜLÜYORUM YILLARDIR GÜZEL ELLERE HASRET KALDIM:(
ss83ss
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen bossnes » Sal Nis 29, 2008 11:41 pm

arkadaslar kendimi bildim bileli tırnaklarımın stü dalgalanma halinde kabarık,tırnaklarım zaten kabarık model yani takma tırnak gibi duruyor bide üstlerinde dalgalanmalar özellikle yandan bakınca çok çirkin gözüküyor..sürekli törpüyle üstünü törpüleyip düzeltmek zorunda kalıyorum o zamanda tırnak ineliyor kolay kırılıyor parlaklıgı gidiyor...napıcagımı bilemiorum:((((( benle aynı sorunu olan war mI?
Kullanıcı avatarı
bossnes
Banlandı

Mesajgönderen bocuqq » Cmt May 17, 2008 2:40 pm

Kızlar tırnak problemleri için üzüm çekirdeği yağı çok iyi geliyor. İstanbul'da olanlar için mısır çarşısında bulma imkanı var. Tırnağı çok güçlendiriyor her ne kadar tırnağınız ince olsa bile deneyin faydasını göreceksiniz. Kütikül yağıda çok etkili. Mavala'nın , Sallay Hansen'ın Cosmotick in kütikül yağı olabilir. Diğer markalarınkiside olabilir. Hatta şişenin üzerinde " Üzüm çekirdeği yağı " veya " Garpe Seed Oil " diye yazıyor mu bir bakın derim ben ?
Kullanıcı avatarı
bocuqq
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen dramayoLu » Cum Eyl 19, 2008 2:18 pm

Bu konuyu gördükten sonra siteye üye olmaya karar verdim...
Hemen hemen yorumların hepsini okudum.
Benimde sol elimde yüzük ve işaret parmağım aynı zamanda sağ elimin baş parmağı etimden nerdeyse yarıya kadar ayrılmış durumda...Neredeyse 5-6 aydır tedavi görüyorum mantardan şüphelendi doktor yalnız mantar tedavisine ilaçlarına iyi bi yanıt vermedi hala aynı şekilde. İlk başta ufak bi etimden ayrılma vardı önemsememiştim sonra doktora gittim ve ojeye benziyen bi ilaç verdi düzenli kullanmadım çünkü bu kadar büyüceni düşünmüyodum...daha sonra tekrar gittim ve bir hap verdi şuan ojeninde hapında adını hatırlayamıyorum. Hapı bir hafta kullanıp 3 hafta kullanmadım bu şekilde olması gerekiyodu ve ben bu şekilde 3 kutu bitirdim ama hala aynı doktor bu son kutu etki yapmazsa başka bi hastanede biopsi yaptırman gerekicek mantar olmayabilirmiş ve buda biraz korkuttu beni.. tedavi dışında birde sizin önerdiğiniz üzüm çekirdeği yağı, badem yağı, limon suyu vs. bunları denicem..
ben en başında tedbirimi almadım sizinde bilginiz olsun... aynı sorunu yaşıyan arkadaşlar var onlardan bilgi almak için üye oldum nasıl bir tedavi uyguladılar iyileşme varmı yazarlarsa sevinirim ?
dramayoLu
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen allure » Sal Eki 21, 2008 12:37 pm

Hürriyet gazetesinde gördüm bugün:

Kuaföre gitmekten bıktım diyorsanız işte size evde kolayca uygulayabileceğiniz pratik manikür rehberi…
1) Tırnaklar için yapılmış özel tahta çubuklar yardımı ile tırnak etlerini geriye doğru hafifçe itin. Bu çubuğun ucuna kütikül giderici losyon damlatırsanız daha iyi olur.
2) Çift taraflı bir törpü kullanarak, yumuşak hareketlerle tırnaklarınızı şekillendiriz. Doğru törpüleyip törpülemediğini öğrenmek için tırnaklarınızı eski bir kilotlu çorap üzerinde gezdirin. Eğer tırnaklarınız takılmıyorsa doğru yoldasınız.
3) Törpüleme işlemi bittikten sonra ellerinizi sıcak suda 15 dakika bekletin. İçine de bir miktar şampuan yada yarım limonun suyunu ekleyebilirsiniz. Etleriniz yumuşadığında ellerinizi sudan çıkart.
4) Kütikül giderici bir kremle tırnaklarınıza masaj yapın. Sıra geldi yumuşattığınız tırnak derinizi kesmeye … Bunun için kütikül makasına ihtiyacınız olacak. Çok yavaş hareketlerle yaparsanız zarar vermemiş olursunuz.
5) Asetonlu pamukla tüm tırnak yüzeyini ovun. Bir kalıntı olup olmadığını kontrol edin. Hiç bir şey kalmadığında tırnaklarınız oje için hazır demektir. Bunlardan da kurtulduktan sonra el kremiyle ellerinize masaj yapın.
6) Renk zamanı! Fırçanın üzerine küçük bir miktar oje alın ve tırnağınızın ortasından başlayarak boyayın. Tırnak üç darbede tamamen boyanmış olmalıdır. İkinci katı sürmeden önce birkaç dakika beklemeyi
Kullanıcı avatarı
allure
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen bubblebabe » Prş Eki 30, 2008 11:21 pm

ss83ss yazdı:ARKADAŞLAR; BEN TIRNAKLARIMI KOPARIYORUM HEMDE YILLARDIR ÇÜNKÜ UZADIKLARI ZAMAN HEPSİNİN UCUNDAKİ BEYAZ YERLER FARKLI BOYLARDA OLUYOR BENDE HİÇ SEVMİYORUM ÖYLE OLUNCA ACABA BÜTÜN BEYAZLARIN AYNI BOYDA OLMASINI SAĞLAMAK İÇİN BİŞEY YAPILABİLİR Mİ ? YANİ TIRNAKLARIM AYNI BOYDA AMA UCUNDAKİ BEYAZLAR FARKLI VE ÇOK KÖTÜ DURUYO ÇOK ÜZÜLÜYORUM YILLARDIR GÜZEL ELLERE HASRET KALDIM:(

cnm koparmak yerine törpüleyerek beyaz yerlerin hepsini aynı boya getirmeyi denesen, daha güsel our bence :laugh: uzadığı zmn törpüle cnm zaten hepsini aynı boyda törpüledikten sonra uzadıklarında yine aynı boyda olurlar, değişik boylarda uzamazlar ;)
Kullanıcı avatarı
bubblebabe
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen bubblebabe » Prş Eki 30, 2008 11:25 pm

bossnes yazdı:arkadaslar kendimi bildim bileli tırnaklarımın stü dalgalanma halinde kabarık,tırnaklarım zaten kabarık model yani takma tırnak gibi duruyor bide üstlerinde dalgalanmalar özellikle yandan bakınca çok çirkin gözüküyor..sürekli törpüyle üstünü törpüleyip düzeltmek zorunda kalıyorum o zamanda tırnak ineliyor kolay kırılıyor parlaklıgı gidiyor...napıcagımı bilemiorum:((((( benle aynı sorunu olan war mI?

cnm bnm bi arkadaşım var, onun da tırnakları dalga dalga hemde baya kötü bi görüntüsü var seninki okadar kötü müdür bilmiorum, eskiden tırnaklarını yerdi şimdi bıraktı bikaç senedir ama o dalgalı görüntü sadece azaldı, tam geçmedi.hep törpülüo snein dediğin gibi ve ojenin altına mutlaka 2 kat fln cila sürüyo, o zmn daha düzgün görünüo , bi de bi yerden böyle düzgün olmayan tırnakları için i oje almış cila gibi şeffaf ve çukurları dolduruyomuş, sürdüğü zmn daha pürüzsüz oluo..base coat gibi ama özellikle böyle tırnaklar için.istersen ara belki vardır öyle bişeyler...doktora fln da gitti arkadaşım ama yapılcak bişey yok demiş...ojeyle ve törpüyle idare edio :confused:
Kullanıcı avatarı
bubblebabe
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen Nurdai » Prş Şub 26, 2009 2:23 pm

dramayoLu yazdı:Bu konuyu gördükten sonra siteye üye olmaya karar verdim...
Hemen hemen yorumların hepsini okudum.
Benimde sol elimde yüzük ve işaret parmağım aynı zamanda sağ elimin baş parmağı etimden nerdeyse yarıya kadar ayrılmış durumda...Neredeyse 5-6 aydır tedavi görüyorum mantardan şüphelendi doktor yalnız mantar tedavisine ilaçlarına iyi bi yanıt vermedi hala aynı şekilde. İlk başta ufak bi etimden ayrılma vardı önemsememiştim sonra doktora gittim ve ojeye benziyen bi ilaç verdi düzenli kullanmadım çünkü bu kadar büyüceni düşünmüyodum...daha sonra tekrar gittim ve bir hap verdi şuan ojeninde hapında adını hatırlayamıyorum. Hapı bir hafta kullanıp 3 hafta kullanmadım bu şekilde olması gerekiyodu ve ben bu şekilde 3 kutu bitirdim ama hala aynı doktor bu son kutu etki yapmazsa başka bi hastanede biopsi yaptırman gerekicek mantar olmayabilirmiş ve buda biraz korkuttu beni.. tedavi dışında birde sizin önerdiğiniz üzüm çekirdeği yağı, badem yağı, limon suyu vs. bunları denicem..
ben en başında tedbirimi almadım sizinde bilginiz olsun... aynı sorunu yaşıyan arkadaşlar var onlardan bilgi almak için üye oldum nasıl bir tedavi uyguladılar iyileşme varmı yazarlarsa sevinirim ?

Selam arkadaşlar,

dramayoLu canım biraz geç oldu ama sorununu görünce yazmak istedim. 5-6 sene evvel benim baş parmağımda da böyle bir problem vardı, nerdeyse tırnağın yarısı tırnaktan ayrılmıştı, mantar olduğunu düşünerek trosyd merhem'i gece yatmadan önce yaklaşık 10 gün törpü yardımıyla boşluk olan yere sürdüm ve bu sorundan kurtuldum. eğer mantar ise denemeni tavsiye ederim.

bu arada arkadaşlar tırnaklarımda cizgi cizgi kabarmalar oldu çok canım sıkıldı . :crybaby: sanırım sürekli oje sürmekten kaynaklanıyor. yaklaşık 3 aydır ojeyi nadir sürüyorum ama sorun devam ediyor tavsiye edebileceğiniz bişi varmı?
:dontknow:
Kullanıcı avatarı
Nurdai
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mihrihatun » Prş Mar 26, 2009 10:57 pm

Kızlar ayak baş parmaklarımın tırnaklarında sorun var. Üst yüzeylerinin önce parlaklığı gitti sonra tırnağın uzayan kısımları çok çirkin, sarı ve cansız görünüyor. Kestiğim tırnaklar kötü kokuyor. Bir de tırnak üst yüzeyimde soyulma başladı. Tırnakta üstten dibine kadar kırılacak gibi dikine çizgeler oluştu. Cildiyeye mi gideyim ne yapayım? İyi bir doktor tavsiye edecek arkadaş var mı? Arkadaşlar tırnak çekiliyor falan yazmış şu an korkudan elim ayağım titriyor. bana yardımcı olacak arkadaş var mı?
mihrihatun
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen Delicate » Cum May 29, 2009 12:54 am

Kızlar daha önce başka bir başlık altında da belirtmiştim flormar yeni bakım yağları çıkardı ben kullanıyorum ve memnunum gerçekten.Her türlü sorun için ayrı bir yağ var denemenizi tavsiye ederim. ;)

Resim
Kullanıcı avatarı
Delicate
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen bubblebabe » Pzr May 31, 2009 11:03 am

ben kullandım cnm bunlardan, hiç bi işe yaradığını söyleyemicem yani ha bunu sürmüşsün ha herhangi başka bi yağ hiç farketmiyo, hatta sürdüğüm zaman yarım saat sonra , tırnak etlerim hiçbişey sürülmemiş gibi oluodu.badem yağı veya zeytinyağı sürüyorum onun yerine artık
Kullanıcı avatarı
bubblebabe
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen Petrichor » Pzr May 31, 2009 11:34 am

mihrihatun, tırnaklarında ciddi bir sorun var gibi görünüyor ama sakın panik yapma bütçene de uygun bir dermatolog bulup acilen danış bence. o en uygun tedavi yönetemini bulacaktır nasıl olsa :bye:
Kullanıcı avatarı
Petrichor
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen bubblebabe » Pzr May 31, 2009 6:41 pm

kızlar, tırnaklarıma nem sağlıcak bi krem istiyorum ama nivea deil, onu kullandım beğenmedim kesinlikle.neutrogena nınkini ya da başka bi markanın tırnak kremini kullanan var mı, tırnak bakım yağları iyi gelmio, yeterli gelmio yani :confused: kat kat soyuluyo tırnaklarım, yazmıştım daha önce de zaten.ne kullansam iyi gelmio.o kadar çok soyuluyo ki , oje sürüyorm 2 saat sonra ojenin altından kalkmaya başlıo tırnaklarımın ucu..krem tavsiye edin bana :crybaby:
Kullanıcı avatarı
bubblebabe
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen GLBK » Çrş Haz 03, 2009 11:19 am

selam kızlar benim ayak tırnaklarım dalgalı ve boyuna çizgiler var üzerinde ne iyi gelir acaba bi fikri olan varmı. ayrıca pedikürün bu duruma faydası mı olur zararı mı?
Kullanıcı avatarı
GLBK
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen pery » Cum Eki 16, 2009 2:33 pm

benimde tırlarda beyaz değil ama dalgalı duran çizgiler var böle boyuna boyuna tırtık gibi.. ben şu badem yağını anlamdım iyimi geliyor?
Kullanıcı avatarı
pery
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen nehir86 » Cum Eki 23, 2009 5:25 pm

ben tırnak kremi olarak lush lemony flutter kullanıyorum cok cok memnun kaldıgımı soyleyemem :confused:
Beğendiğiniz bedenlere hayalinizdeki ruhları koyup ''AŞK''sanıyorsunuz!
William Shakespeare
Kullanıcı avatarı
nehir86
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen pelinn88 » Pzr Kas 29, 2009 10:12 pm

kızlar bnm turnaklarımda yaklaşık 1 aydır baş parmağımdan başlmak üzere oluşan oyuklar var internette ufak bi araştırma yaptım bnm sorunlarıma en ii uyan yüksük tırnak adında bi hastalık olsu böle tırnagımın üstü gerçekten de hastalık tanımında oldugu gibi terzi yüzüğü yüzeyi gibi nokta nokta hastalık nedeniş olarak sedef ve saç kıran gibi rahatsızlıklar yazıoo bende böle bi belirti yok ama 2 side çok korkttugum hastalıklardan bnmle aynı problemi yasayan varmı su an cok sinirim bozuldu
Kullanıcı avatarı
pelinn88
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen LobelyAAA » Cum Nis 23, 2010 6:40 pm

GLBK yazdı:selam kızlar benim ayak tırnaklarım dalgalı ve boyuna çizgiler var üzerinde ne iyi gelir acaba bi fikri olan varmı. ayrıca pedikürün bu duruma faydası mı olur zararı mı?

slm cnm benim de ayak tırnağımda enine kalın beyaz derin çizgiler var dr a gittim mantar olmadığını bir yere çarpmayla oluştuğunu söyledi ve hiçbirşey vermedi yaa nasıl yazlık ayakkabı giycm onu düşünüyom sadece baş parmaklarımda var yalnız benim denize girince geçiyor 1 haftada falan sonra olmuyo kışın yeniliyor isterseniz deniz tuzu, su evde ayakları koyup denemekte hergün yarar var başka etkin bir krem falan göremedim :dontknow:
Kullanıcı avatarı
LobelyAAA
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Sonraki

Dön Tırnak Bakımı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir