Tırnak sorunları

Moderatörler: muhendis, allure

Re:

Mesajgönderen SAPHİRA » Sal May 22, 2007 1:23 pm

swordfish yazdı:
fundaburcu yazdı:kızlar benim tırnaklarımda sürekli katına ayrılırdı ve manükürcüm bişey önerdi ankarada güven cadesinde güven eczanesi var onların kendi yaptıgı bi ürün oje gibi cila yani tırnaklarıma acayip iyi geldi artık kırılmıyor katınada ayrılmıyor ama sürerken çok dikkat etmek gerekiyor çünkü tırnak etlerine gelirse çok yakıyor :cry: ama gerçekte çok işe yarıyor :lol: :D

Resimcok saol canım ya benim hemen kosmam gerekiyo o eczaneye bıktım artık resmen nazar degdi tırnaklarıma Resim

canım o eczane güven eczanesi kıbrıs caddesinde güvenlik caddesine paralel caddlerden biri yanılmıyorsam bu arada fundaburcu haklı muhteşem bi ürüm o tırnak sertleştirici ben manikürcümden alıyorum o getirtiyor seninkine sorarsan belki getirir ayrancı tersse
Kullanıcı avatarı
SAPHİRA
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen swordfish » Sal May 22, 2007 1:36 pm

canım o eczane güven eczanesi kıbrıs caddesinde güvenlik caddesine paralel caddlerden biri yanılmıyorsam bu arada fundaburcu haklı muhteşem bi ürüm o tırnak sertleştirici ben manikürcümden alıyorum o getirtiyor seninkine sorarsan belki getirir ayrancı tersse

ya benim manikürcü bilmiosa ben gaziosmanpasadayım ayrancı ters bana.senin manikürcüden rica etsek :oops:
Kullanıcı avatarı
swordfish
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen pitikare » Sal May 22, 2007 5:25 pm

benım tırnaklarımda önceden çok zayıftı katına ayrılıyodu.şimdi ben mavalanın ürünlerını kullanıyorum masaj yağı var düzenli kullanınca tırnaklarım süper oldu kırılmıyo ve eskisinden daha çabuk uzuyo, tavsiye ederim.
pitikare
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen justin » Sal May 22, 2007 7:53 pm

Arkadaşlar eskiden ''kalyon'' diye bir ürün vardı ben üniversitedeyken Istanbulda kullanırdım(10 yıl önce)süper güçlendirirdi tırnaklarımı,oje şişesinde ve oje gibi sürülürdü,harika birşeydi ve çok da ucuzdu sanırım,bi deneyin varsa hala.... :roll:
Kullanıcı avatarı
justin
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen allure » Sal May 22, 2007 8:10 pm

Var hala Kalyon.. Ben de kullanıyordum, sertleştriyor tırnağı gerçekten de..
Kullanıcı avatarı
allure
Moderatör
Moderatör

Re:

Mesajgönderen fundaburcu » Cmt May 26, 2007 10:53 pm

swordfish yazdı:
fundaburcu yazdı:kızlar benim tırnaklarımda sürekli katına ayrılırdı ve manükürcüm bişey önerdi ankarada güven cadesinde güven eczanesi var onların kendi yaptıgı bi ürün oje gibi cila yani tırnaklarıma acayip iyi geldi artık kırılmıyor katınada ayrılmıyor ama sürerken çok dikkat etmek gerekiyor çünkü tırnak etlerine gelirse çok yakıyor :cry: ama gerçekte çok işe yarıyor :lol: :D

Resimcok saol canım ya benim hemen kosmam gerekiyo o eczaneye bıktım artık resmen nazar degdi tırnaklarıma Resim

rijaaa ederim canım ne demek ama dikkat et sürerken sonra kulaklarım çınlamasın :lol:
Kullanıcı avatarı
fundaburcu
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen fundaburcu » Cmt May 26, 2007 10:56 pm

[quote=\"SAPHİRA\"][quote=\"swordfish\"]
fundaburcu yazdı:kızlar benim tırnaklarımda sürekli katına ayrılırdı ve manükürcüm bişey önerdi ankarada güven cadesinde güven eczanesi var onların kendi yaptıgı bi ürün oje gibi
canım o eczane güven eczanesi kıbrıs caddesinde güvenlik caddesine
paralel caddlerden biri yanılmıyorsam bu arada fundaburcu haklı muhteşem bi ürüm o tırnak sertleştirici ben manikürcümden alıyorum o getirtiyor seninkine sorarsan belki getirir ayrancı tersse

evet canım tamıtamına dediğin yerde tam kordinatları verememiş olabilirim çünkü adres özürlüyümdür :oops: bu arada oraya çıkan yolun İ.melih gökçek tarfından ne duruma getirildi pek bilmiyorum ama eskiden tunalı kavşagına çıkan yol orda zaten kime sorsanız gözterir
Kullanıcı avatarı
fundaburcu
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen SAPHİRA » Pzt May 28, 2007 1:06 pm

fundaburcu cum ben de koordinatları verememişim
arkadaşlar güven eczanesi kuveyt cad. 8/b adresinde telefonu da 426 02 22
şili meydanı güvenevler ziraat bankası şubesi karşısı
Kullanıcı avatarı
SAPHİRA
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen dietETHICC » Sal Haz 05, 2007 1:21 pm

canım tırnaktaki beyaz lekelerin nedeni zinc yani çinko eksikliğindendir.eğer yapısal bir sorun yoksa 1 tane kayısı ye aynı gün yokolduğunu göreceksin :wink:
Kullanıcı avatarı
dietETHICC
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen keremasli » Sal Haz 05, 2007 4:30 pm

kızlar,benim çok yakın bir arkadaşımın tırnakları böyle oyuk oyuk olmuştu.çukurlar oluştu.yalnız kızın oje sürmediği gün yoktu.hiç hava aldırmıyordu tırnaklarına..sonra doktora gösterdi.tırnakları travmaya geçiriyormuşş.o da belli bir süre hiç oje sürmedi.
Kullanıcı avatarı
keremasli
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen tooba » Sal Haz 05, 2007 10:07 pm

dietETHICC yazdı:canım tırnaktaki beyaz lekelerin nedeni zinc yani çinko eksikliğindendir.eğer yapısal bir sorun yoksa 1 tane kayısı ye aynı gün yokolduğunu göreceksin :wink:

benımkiler leke diilde tırnak yapsıı dalga dalga çizgiler var beyaz diil ama canım :|
Kullanıcı avatarı
tooba
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen tooba » Sal Haz 05, 2007 10:13 pm

keremasli yazdı:kızlar,benim çok yakın bir arkadaşımın tırnakları böyle oyuk oyuk olmuştu.çukurlar oluştu.yalnız kızın oje sürmediği gün yoktu.hiç hava aldırmıyordu tırnaklarına..sonra doktora gösterdi.tırnakları travmaya geçiriyormuşş.o da belli bir süre hiç oje sürmedi.

ay cokkötüüü bende dvmlı oje sürüyodum çünkü ojesiz çok kötü gözüküyo yapısı bozuk oldugu için. şu dönem sürmemeye özen gösteriorum bide nivea nın bi peelingi var onu kullanıyorum bakalım inş ii gelir..
Kullanıcı avatarı
tooba
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

re

Mesajgönderen calimero » Cum Haz 08, 2007 11:57 am

tırnak üstünde eğrilikler bendede vardı en büyük sebebi tırnak yemekmiş bir doktor bana locoid adlı bi ilacı on beş gün boyunca yatarken kullanmamı söyledi ve geçti...tırnak darbelere maruz kaldığından bu durum şekilleniyormuş.....birde tırnakda boyuna düz çizgiler var bunun sebebide yine tırnak yemek ve deterjanlarla ve suyla fazla uğraşmaknış bunun içinde n-balsam önerdi şu an pek bi değişiklik yok ama tırnak ve çevresindeki etleri kemirmemeye çalışıyorum bakalım geçer inşallah...
Kullanıcı avatarı
calimero
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen tooba » Cum Haz 08, 2007 3:17 pm

ben çocukken cok yiyodum tırnaklarımı ama aşırı derecede.. böle kat kat soyuyodum bi kaç sene böyle sürdü snra ortaokulda bırakmştım o dönemde hasar görmüş olabilir.. boyuna çizgiler var bende çukurluk yok n balsam kullanmayı düşünüorm bende yorumlarınızla
Kullanıcı avatarı
tooba
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re: Tırnak sorunları

Mesajgönderen zeyna007 » Prş Ara 06, 2007 8:43 pm

kızlar bu n-balsam nerde bulunur fiyatı nedir
Kullanıcı avatarı
zeyna007
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen littlebug » Sal Ara 18, 2007 8:04 pm

kızlar yaa banada yardım lütfen benim sorunum çok daha değişik tırnaklarımda kendimi bildim bileli çukurluklar var iğrenç görünüo,doktora gittim kansızlık dedi test yaptırdım normal çıktı,vitamin eksikliği desem almadığım takviye kalmadı.çok merak ediyorum içinizde veya çevrenizde benimle aynı dertten muzdarip olan var mı :crybaby: en son mavalanın tırnak yüzeyi doldurucu diye bi ürününü aldım onu kullanıyorum memnunum ama sanki onu silince daha beter oluyo gibi....
Kullanıcı avatarı
littlebug
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

TIRNAK MANTARI

Mesajgönderen sevinc06 » Cum Oca 04, 2008 7:27 pm

Kızlar aranızda tırnak mantarı olan ve tedavi olup iyileşen var mı? Benim iki ayağımın başparmağında tırnaklarımın bir kısmı sarı bir renk aldı ve tırnak yatağından ayrıldı, yani ete yapışık değil. Doktora gittim.Tırnak ölmesi bu dedi, mantar değil dedi.Çünkü ayağımda kaşıntı, koku falan yok. Fakat bana yinede bi mantar hapı ve cila yazdı. Nerdeyse 2 ay oldu, bir gelişme gözlemleyemedim. Bu durum canımı sıkıyor. Tavsiyelerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum sevgili ve saygılı forum arkadaşlarım :iloveyou:
Kullanıcı avatarı
sevinc06
BaKımLı
BaKımLı

Re: TIRNAK MANTARI

Mesajgönderen MissFish » Cum Oca 04, 2008 7:42 pm

sevinç bir başka doktora görün istersen, sonuç alamamış gibi görünüyor.bir de şu siteden şikayetini doktorlara belirtirsen aynı gün cevap alabiliyorsun tavsiye ederim. ;) http://www.doktorsitesi.com
Kullanıcı avatarı
MissFish
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ayutrance » Pzt Oca 14, 2008 7:07 pm

ben tirnaklarimi hic uzatamiyorum daha dogrusu tirnaklarimin kisa hali o kadar kucuk ki uzasa bile abuk sbuk gorunuyor bi de yeme aliskanligim var. uzamasini hizlandirmak icin ne yapmak gerek?
ayutrance
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re: TIRNAK MANTARI

Mesajgönderen angeleyes » Pzt Oca 14, 2008 8:04 pm

sevinc06 yazdı:Kızlar aranızda tırnak mantarı olan ve tedavi olup iyileşen var mı? Benim iki ayağımın başparmağında tırnaklarımın bir kısmı sarı bir renk aldı ve tırnak yatağından ayrıldı, yani ete yapışık değil. Doktora gittim.Tırnak ölmesi bu dedi, mantar değil dedi.Çünkü ayağımda kaşıntı, koku falan yok. Fakat bana yinede bi mantar hapı ve cila yazdı. Nerdeyse 2 ay oldu, bir gelişme gözlemleyemedim. Bu durum canımı sıkıyor. Tavsiyelerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum sevgili ve saygılı forum arkadaşlarım :iloveyou:

cnm bnm çok iyi anlıyorum seni.benimde iki ayak başparmağımda da böyle bi sorun vardı tırnağım sarardı etten ayrıldı 5-6 farklı dr.a gittim bi çok şey denedim hiç biri fayda etmedi.en son MYCOSPOR die bi ilaç aldım krem sürüyodum 1 gün sonra ayağımı biraz sıcak suda bekletip özel bi törpü gibi bişiyle kazıyodum bu faydalı geldi ama yalnızca birine dieri çok kötü oldu,ilerledi iltihaplandı en son tırnağım çekildi :crybaby: mutlaka üstüne düş sonrası kötü olur cnm.şu anda çektirdiğim tırnak yarıya kadar uzadı gayet düzgün ama bi süre yürümedim kapalı ayakkabı giymedim pansumanlarıma düzenli gittim ;)
Kullanıcı avatarı
angeleyes
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

ÖncekiSonraki

Dön Tırnak Bakımı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir