Kullanıcı avatarı
Gönderen: beautylara - Güzelliğine Düşkün
#33073 arkadaşlar ben gazi üni cilt bakımı ve güzellik mezunuyum ve çok önemli olan bir konuyu paylaşmak istiyorum.avon,oriflame,dov ürünleri yapılan araştırmalar sonunda cilde sonderece zararlı bulundu.Özellikle avon ve dove göz altında millia dediğimiz beyaz noktalara neden oluyor ki bunların tedavisi çok zor olduu için mümkün değil 5 sene o ürünleri inceledik ve zararları çok yüksek boyutlarada DİKKATİNİZE....
Kullanıcı avatarı
Gönderen: beyonce - Güzelliğine Düşkün
#33075 kayısı kremi ile ilgli bi bilgin var mı? natürel diyolar...yani acaba o da bu bahsettiğin şeylere neden oluyor mu? ne kullanacağımı şaşırdım vallahi :roll:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: cecilya - KoKoŞ
#33083 peki bu markaların sadece goz ve yuz kremleri mi kastettiğin acaba? mesela ben avonun parfum,ve glosslarını kullanıyorum,dovu'un da kepek sampuanını.bunlar da mı zararlı.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: daisy - BaKımLı
#33085 dove un şampuanını bende yeni aldım çok da beğendim valla şimdi o da mı zararlı
Kullanıcı avatarı
Gönderen: sekreter1824 - BaKımLı
#33100 çok ilginç ya olabilir böyle bişey dikkatli bir tüketici olmak lazım
Kullanıcı avatarı
Gönderen: rose - BaKımLı
#33106 bende dove un sampuanını kullanıyorum o zararlııdır peki bırde sebamed sabun kullanıyorum yüzüm için o da zararlımıdır kızlar yardım lütfeeeennn :roll:
Kullanıcı avatarı
#33107 aceleden yanlış yazmışım kusura bakmayın :oops: dove sampuan zararlımıdır dıye yazacaktım
Kullanıcı avatarı
#33142 arkadaşlar dove şampuanlar kullananlar merak etmeyin saç dökülmesi falan olmas şampuanı iyi.Ama sabunlarını kullanmayın yüzünüzde hatta mümkünse siz sağlama alın işinizi şampuanınıda kullanmayıın.Parfüm ve makyaj ürünlerini sormuşsunuz arkadaşlar parfümlerin kokusu gerçekten cezbedici ama siz yinede teninize değil kıyafetlere sıkın,kızarıklık yapabiliyor ciltte.Kaysılı bir ürünü sorulmuş,Arkadaşlar onlar ne kadar natürel yani doğal yazsalarda kimyasal içerik içeriyor bence kullanmayın...
Kullanıcı avatarı
Gönderen: Hurricane - BaKımLı
#33145 ayy biliom ben o beyaz yaratıkları ühüü.. :cry:
Kullanıcı avatarı
#33146 üzülme canım o beyaz lekelere düzgün bakarsan zamanla kayıp olur ama dikkat etmen gerekli uzun bir süre ve sabır gerekli :wink:
Gönderen: tibia - BaKımLı
#33148 ben dove sabunu çok uzun bi süre kullanmıştım canım sıkıldı şimdi :cry: neyse artık kullanmayı düşünmüyodum zaten.ama şampuanını yıllardır kullanıyorum ve değiştirmeyi düşünmüyorum çok memnunum çünkü. umarım bi zararı yoktur :? ya sonuçya her ürünün içinde kimyasal maddeler var nasıl engelleyebiliriz ki bunu :roll: beautylara,evde gülsuyu nasıl yapılır biliyo musun :roll:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: Exlibris - BaKımLı
tibia yazdı:ben dove sabunu çok uzun bi süre kullanmıştım canım sıkıldı şimdi :cry: neyse artık kullanmayı düşünmüyodum zaten.ama şampuanını yıllardır kullanıyorum ve değiştirmeyi düşünmüyorum çok memnunum çünkü. umarım bi zararı yoktur :? ya sonuçya her ürünün içinde kimyasal maddeler var nasıl engelleyebiliriz ki bunu :roll: beautylara,evde gülsuyu nasıl yapılır biliyo musun :roll:

tibia sen daha gülsuyu yapmadınmı? :wink: :) yapıp kullandın sonuçlarını yazacaksın diye bekliyorum
bu arada geçen hafta rosense 'ın ürünlerine rastladım forumda bahsedilmişti deneme amaçlı cilt temizleme köpüğü ile gözenek sıkılaştırıcı ve güçlendirici toniğini aldım 5 gündür uyguluyorum cildimde bir yumuşaklık duru pempemsi hoş bir beyazlık var bilmiyorum böyle giderse büyük boyunuda alabilirm
#33151 cnm yaprakları suya koydum bekliyorum bikaç gündür ama kafam karıştı.forumda çoğu kişi kaynatmadan suyun içine koy on beş gün felan bekle demişti sonra dedesi bitkisel ürünlerle uğraşan bir arkadaşımı arayıp sorayım dedim o da yurtdışına çıkmış babasıyla konuştum o da kaynatmak gerek galiba dedi.ama kaynatacaksam da ne zaman ve nasıl,yine on beş gün beklemem gerekiyo mu,her türlü gül olur mu vs bi sürü şey düşünüyorum :? kız dönse söylicem dedesine sorsun.üstelik arkadaşım ıspartalı tam gül memleketinden dedesi kesin biliyodur,yani umarım :roll: ben çok kuralcıyım galiba illa her şey kitabına uygun olsun istiyorum :cry: bu işten kesin anlayan birini bulup sormadan içim rahat etmeyecek :?
Kullanıcı avatarı
#33152 GÜZELİM GÜLSUYUNUN EVDE KIVAMINI TUTTURMAK ÇOK ZOR AMA BEN SANA YİNEDE SÖYLİM GÜL YAPRAKLARINI KAYNATIP İÇİNE BİR KAÇ DAMLA GLİSERİN DAMLATACAKSIN AMA DEDİĞİM GİBİ BUBU YAKALMAKDA ÇOK ZOR.AMA ROSENSE NİN DE GÜL SUYU ONU KULLANABİLİRSİN...
beautylara yazdı:GÜZELİM GÜLSUYUNUN EVDE KIVAMINI TUTTURMAK ÇOK ZOR AMA BEN SANA YİNEDE SÖYLİM GÜL YAPRAKLARINI KAYNATIP İÇİNE BİR KAÇ DAMLA GLİSERİN DAMLATACAKSIN AMA DEDİĞİM GİBİ BUBU YAKALMAKDA ÇOK ZOR.AMA ROSENSE NİN DE GÜL SUYU ONU KULLANABİLİRSİN...

hadi yaw :cry: hani piyasadaki gül suları için bildiğimiz suyun içine biraz gül esansı felan katıp yapıyolar diyorlar ya ben de kendim yapayım doğal olsun diye düşünmüştüm.rosense iyiyse uğraşmayayım o zaman.hay Allah ilk ve son kozmetik ürünü imal etme girişimim başarısızlıkla sonuçlandı :( neyse sağlık olsun :roll:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: Exlibris - BaKımLı
tibia yazdı:hay Allah ilk ve son kozmetik ürünü imal etme girişimim başarısızlıkla sonuçlandı :( neyse sağlık olsun :roll:

:toofunny: :toofunny:
Kullanıcı avatarı
#33158 HAY ALLAH CANIM NE UĞRAŞACAKSINKİ...BİLİYORSUN BU YÖNTEMLER TAA KLEOPATRA DA KALDI AĞDAYI GÜLSUYUNU MASKEYİ EVDE PARDON SARAYDA YAPMAK :lol: PİYASA ARAŞTIRMASI YAP.AMA ALIRKEN ÖZELLİKLE ÜRETİM YERİNİN İSPARTA OLMASINA DİKKAT ET BİLİYORSUN GÜL İMALATI TİCARETİ ESANSI VE ÜRÜN KATILIMI ORADA.... :wink:
beautylara yazdı:HAY ALLAH CANIM NE UĞRAŞACAKSINKİ...BİLİYORSUN BU YÖNTEMLER TAA KLEOPATRA DA KALDI AĞDAYI GÜLSUYUNU MASKEYİ EVDE PARDON SARAYDA YAPMAK :lol: PİYASA ARAŞTIRMASI YAP.AMA ALIRKEN ÖZELLİKLE ÜRETİM YERİNİN İSPARTA OLMASINA DİKKAT ET BİLİYORSUN GÜL İMALATI TİCARETİ ESANSI VE ÜRÜN KATILIMI ORADA.... :wink:

haklısın cnm :D bakma benim çenem düşüyor ara sıra :lol: ne bileyim öyle haveslendim birden :D neyse rosense burda var zaten onu veya otacının gülsuyunu alayım bari :roll: 8) bu konuda eğitim almış arkadaşların aramızda olması çok güzel bişey.avon zaten almıyodum artık hiç almam :? dove kremini dirseklerime felan sürüyodum kışın onu da yapmicam artık :?
Kullanıcı avatarı
#33161 nutrigina nın kremi varya bir tane nemlendirici onu kullan canım yoğun nemlendiriyor hemde dove gibi yağlı bir krem değil rahatlıkla kullanırsın yada sana küçük bir öneri banyodan çıkınca vücut hafif nemli ve ölü deriden kurtulmuşken biraz bebeyağı sür hem vücudun yumuşacık olur hemde basen ve karında kilo alıp vermeden oluşan çatlakalrı önlemiş olursun okiş :wink:
Gönderen: iclal - Güzelliğine Düşkün
#33163 Rosense ın gülsuyu çok güzel, bende kullanıyorum ama % 100 doğal olduğu için buzdolabında saklamanızı tavsiye ederim kızlar.
#33164 sağolun arkadaşlar :D
Kullanıcı avatarı
Gönderen: nilaay - Güzelliğine Düşkün
#33188 kızlar bende uzun süredır sebamed sabun ve sampuan kullanıyorum acaba bunların bı zararı varmıdır (gercı bı sorun yasamadım ama yınede merak ettım)
Kullanıcı avatarı
#33212 arkadaşlar seba med in ürünleri son derce iyi olduğunu söliebilirim kendimde kullanıorum ama özelleikle akmeli ve problemli ciltler için iyi.Cilt doktorları bile bu markayı tavsiye ediyor...
Kullanıcı avatarı
Gönderen: elifaksu - BaKımLı
#33261 aslında gülsuyu yapmak kolay gibi geliyor kulağa dimi gulleri suda bekletince olur gibi ama demekki oyle kolay değilmiş yawww :cry: :cry: :cry:
Kullanıcı avatarı
#33265 evet canım evde gül suyu yapmak kolay gibi geliyor ama alakası yok onun içine gliserin falan damlatıyorsun kaynatıyorsun ama son derecede dikkatli olmak gerekiyor çünkü sterilazsyon çok önemli nede olsa gülsuyu tonik görevi görüyor.Yani steril olması şart...
Kullanıcı avatarı
Gönderen: marsi - Güzelliğine Düşkün
#36567 Hay Allah, bende tam Avon Göz kremi ısmarladım, hevesle bekliyordum, iyi Markaları da kullanıyorum, ama çok pahalı yahu, 15 ml = min.100.-ytl,
çok memnun kaldığımda olmadı bu fiyatlara rağmen. Makeupalley'de Avonun bir göz kremini pek bir övdüler, hadi bari birde bunu deneyelim diye fiyatı da uygun, beğenmezsem kahrolmam en azından diye düşündüm...
NAPAYIM şimdi ben..!! Neyse biraz kullanır sonra bakarız artık...öff yani.
Aslında diğer markalar da çok daha sağlıklı değildir herhalde mi acaba..??
Kimyasal işte.

Uyarın için çok sağol.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: beyza - Güzelliğine Düşkün
#36568 Valla ben zaten bu Avon-Oriflame+Dove gibi markalara zaten güvenmiyordum, hele hele cilt bakımında hiç güvenmiyorum ve nemlendiricilerini dahi kullanmıyordum ama makyaj ürünlerini ruj ve oje kullanıyorum acaba onlar da zararlı olabilir mi?
Kullanıcı avatarı
#36594 kızlar pek nivea nın temizleme jellerı hakkında ne düşünüyosunuz onlar zararlımıdır ben kullanmıstım bı ara ne zararını nede yararını gormustum
Kullanıcı avatarı
iclal yazdı:Rosense ın gülsuyu çok güzel, bende kullanıyorum ama % 100 doğal olduğu için buzdolabında saklamanızı tavsiye ederim kızlar.

canım ondan ben de aldım,peki buzdolabı dışında saklayınca rafta falan bozuluyor muymuş :cry: :cry:
Gönderen: iclal - Güzelliğine Düşkün
#36661 Canım ben denemedim hep buzdolabında sakladım şimdiye kadar,bozulup bozulmayacağından emin değilim, ama aldığım yerdeki kız içerisinde herhangibir koruyucu madde olmadığı için sıcak ortamlarda ekşime olabileceğini söylemişti,mantıklı bence :wink:
Kullanıcı avatarı
iclal yazdı:Canım ben denemedim hep buzdolabında sakladım şimdiye kadar,bozulup bozulmayacağından emin değilim, ama aldığım yerdeki kız içerisinde herhangibir koruyucu madde olmadığı için sıcak ortamlarda ekşime olabileceğini söylemişti,mantıklı bence :wink:

tamam canım saol öğrendiğim iyi oldu :P tatlım koyyaım ben de
Kullanıcı avatarı
#36795 Bizim evdeki gülsuyu hep dolaptadır kendimi bildim bileli annem buzdolabına koyar, bir bildiği varmış demek, ama hangi marka olursa olsun üstünde de yazıyor bildiğim kadarıyla..
Kullanıcı avatarı
Gönderen: pinart - BaKımLı
beyza yazdı:Valla ben zaten bu Avon-Oriflame+Dove gibi markalara zaten güvenmiyordum, hele hele cilt bakımında hiç güvenmiyorum ve nemlendiricilerini dahi kullanmıyordum ama makyaj ürünlerini ruj ve oje kullanıyorum acaba onlar da zararlı olabilir mi?

bu başlık altında yapılan bu genellemenin gereksiz ve yanlış olduğunu düşünüyorum...
Kullanıcı avatarı
Gönderen: cevizlikek2 - BaKımLı
#38006 slm kızlar bana ıspartadan rosensein gül suyu geldi ama sanki bozulmuş gibi ekşi kokuyo yoksa doğallıktan mı öyle anlayamadım ben hep de buzdolabında tutuyorum korktum kullanamıyorum şu an otacının gülsuyunu aldım
Kullanıcı avatarı
Gönderen: angedemusiqu - SüsLü
pinart yazdı:
beyza yazdı:Valla ben zaten bu Avon-Oriflame+Dove gibi markalara zaten güvenmiyordum, hele hele cilt bakımında hiç güvenmiyorum ve nemlendiricilerini dahi kullanmıyordum ama makyaj ürünlerini ruj ve oje kullanıyorum acaba onlar da zararlı olabilir mi?

bu başlık altında yapılan bu genellemenin gereksiz ve yanlış olduğunu düşünüyorum...

pınarcım galba senin annen avonun satış temsilcisiydi di mi?en iyi sen bilirsin bu durumda.avon ürünleri nasıl?ben hiç avon kullanmadım ama ürünlerinin hem çok çeşidi var hem de fiyatları çok uygun.cildime zarar vermeyecekse ben de denemek istiyorum da.
#38023 bence diğer markalar nasılsa avon,oriflame vs de öyle.yani iyi ürünleri de vardır kötü ürünleri de :roll:
Kullanıcı avatarı
#38112 ben de pınara katılıyorum,genelleme yapmak yanlış..yani vichy bile sorun yaratabiliyor ciltte veya iyi gelebiliyor..örneğin ben avondan çay ağacı ve greyfurt özlü yüz maskesi aldım cok ama cok memnunum..yani cildime faydasını görebiliyorum..kattığı pırıltıyı,yaptıktan sonra yanaklarımın pembeleşmesi.bir de yüz içi spfli anti aging tarzı ama doğal bitkisel yağ ekstreleri içerdiğini (içeriğinde saymış da soya yağı şu bu diye)söylediği bi kremini aldım ondan da memnunum şimdilik,tabii ilerde ne olacak ya da benim şu ani için göremediğim yan etkiler oluyro oalbilir ama zamanla ortaya cıkar..ama bence avonu veya oriflame i idam edecek kadar rezil marka değiller :P :P
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ChunLi - Moderatör
#38123 evet elifcim cok dogru demi$sin ;) hem avon hemde oriflame sadece Tr de satıLmıyor bir sürü kullanan kisi var bu kdr kötü olsa herhaLde iflas ederLerdi diye dusunuyorum :roll:
Kullanıcı avatarı
ChunLi yazdı:evet elifcim cok dogru demi$sin ;) hem avon hemde oriflame sadece Tr de satıLmıyor bir sürü kullanan kisi var bu kdr kötü olsa herhaLde iflas ederLerdi diye dusunuyorum :roll:

:flowers: :heartlove
Kullanıcı avatarı
#38758 Ben yine de bu markaların cilt bakım ürünlerini kullanmaktan yana değilim, rujdu ojeydi rimeldi belki kullanılabilir gerçi onlar da beş para etmiyor Dior Lancome yanında ama asla ve asla cildimi riske atmam herşey ortada..
Kullanıcı avatarı
Gönderen: pinart - BaKımLı
angedemusiqu yazdı:
pinart yazdı:

pınarcım galba senin annen avonun satış temsilcisiydi di mi?en iyi sen bilirsin bu durumda.avon ürünleri nasıl?ben hiç avon kullanmadım ama ürünlerinin hem çok çeşidi var hem de fiyatları çok uygun.cildime zarar vermeyecekse ben de denemek istiyorum da.

bu markalar öcü değil ki arkadaşlar, sonuçta Avon dünyada AHA'ları cilt bakımında ilk kez kullanan marka.. normal, problemsiz bir cilde sahipsen kötü sonuçlar doğuracağını sanmam. Avon ürünleri ile ilgili düşünce ve gözlemlerimi forumun bir yerlerinde yazmıştım aslında ama kimbilir nerede :lol:
Anew serisi daha zengin içeriklere sahip, daha sonuca yönelik bir seri.
makyaj ürünlerini çok kaliteli bulmuyorum, bazı ürünleri dışında (eskiden daha kaliteli idi).
Kullanıcı avatarı
Gönderen: cevizlikek2 - BaKımLı
#38835 benimde gözümün altında beyaz noktacıklar var nasıl geçer acabaaa? :( dove kullanmıyorum artık....
Kullanıcı avatarı
Gönderen: aslihayal - KoKoŞ
#38883 bence de genelleme yapmak yanlış,çok pahalı ve kaliteli denen bi marka her ciltte aynı etkiyi göstermez bence,ya da makyaj malzemelerinde paralar dökerek aldığımız memnun olmadığımız çok ürün olmuştur,ama iyi ki markalı aldım dediğimiz ürünlerde olmuştur,ben ce herkes kendine iyi gelen şeyi bilir ve ona göre alır,bu dove da olabilri,avonda..
Kullanıcı avatarı
Gönderen: zeyna007 - Güzelliğine Düşkün
#78326 Ben avon ürünlerini uzun süredir kullanıyorum , özellikle liposomlu göz kreminden çok memnunum .temizleme sütü,toniğide ve nemlendiricisi de bana iyi geldi.
sanırım sorun herkesin kendi cildine uygun ürünü bulması
Kullanıcı avatarı
Gönderen: tomorrow - BaKımLı
#79099 sana katılıyorum canım
Kullanıcı avatarı
Gönderen: lorealguzeli - Güzelliğine Düşkün
#79969 Ya emın mısın Avondan bır suru urun aldım ama zararını gormedım ama sımdı moralım bozuldu..Sımdı Avonun dudak dolgunlastırıcısı cıktı
Kullanıcı avatarı
Gönderen: lorealguzeli - Güzelliğine Düşkün
#80553 Artık yuz bakımı olarak avon almıcam bıraktım ama avonun tırnak kamım urunlerı guzel
Kullanıcı avatarı
Gönderen: olric - Güzelliğine Düşkün
#81338 Kızlar Rosense gülsuları nerelerde satılıyor? Ben bikaç yere baktım ama bulamadım...
Kullanıcı avatarı
Gönderen: allure - Moderatör
#81459 Bahariye'de mağazası var canım...