Rosense

Moderatörler: zoix, Pixie79, luthien

Re: Rosense

Mesajgönderen selmaa » Prş Mar 13, 2008 12:24 am

akita güzel rosense te güzel ama akita çok pahalı ya rosensin tam 2 katı fiyatta, bu nedenle rosense derim. birde kesiracım gülsularında bulunan hafif alkol oranı cildi kurutur demişsin, fakat gülsuları ile ilgili türk ve yabancı sitelerde cildi nemlendirir besler yazıyor?

akita ve rosensin tüm ürünleri yüzde yüz doğal deniliyor, fakat mesela rosensin nemlendiricisinde bir sürü kimyasal terim geçiyor? acaba bu 2 ürün yalnız gülsularındamı doğallık iddiasında?
selmaa
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen selmaa » Prş Mar 13, 2008 12:32 am

:yeah: bebekkokusunda paylaşmıştım aşağıdaki bilgilerimi:) bu sitede yeni başlık açma imkanı olmadığından aşağıya kopyalıyorum bilgilerimi: :bye:
Nivea young serisi bende sivilcelenme , cildimde kabarma yapınca hemen bıraktım,
rosense in nemlendirici testerını aldım eczaneden çok güzelmiş,
sabun cildi kurutur, yüz için kullanmamalı,
bepanthen merhem ve bepanthem krem hem nemlendiricidir, hemde hücre yenileme özellikleri vardır
madecassol ve bepanthen merhemi bir krem kabında karıştırdım haftada 2 gün sürüyorum yüzüme,

Cilt doktoru Habibullah beye sorduğum sualler ve yanıtları;

http://www.cilthekimi.com/sorusor/forumdisplay.php?f=2 sitesinden

1-Pembe beyaz tenlilerin, yani açık tenlilerin dışarı çıkarken güneş kremi kullanması şartmı, hiç sürmüyoruz, mahsuru varmı?
açık tenlilerin güneşin zararlarına karşı daha duyarlı olduğu doğrumu?
2- Tek tük sivilce çıkan, normal sağlıklı cild yapısına sahip bayanların nemlendirici kullanmasına gerek varmı?
3-Nemlendiriciler alışkanlık yapıyormuş, şöyleki kullanılan nemlendirici kesilince ciltte kuruma başlıyormuş doğrumu bu bilgi?
4-Dudakları dolgun bireylerin bu dolgunluğu kaybetmemek için veya artırmak için dudaklardaki kolajeni destekleyen tıbbi bir krem varmı?(bepanteni cild için kullandık,
dudaklar içinde tıbbi bir krem adı bilsek süper olur
5-Sağlıklı gözaltlarına sahip (göz altı torbaları, morlukları, şişmesi kuruluğu vs gibi proglemi olmayan) bireylerin günlük bakım olarak tıbbi bir krem kullanması
doğru olurmu? ve hangi tıbbi kremi kullanmalı?
6-Bundan 3-4 yıl önce Nıvea young serisini kullanmıştım bakım amacıyla, kullandığım bu toniği kremi vs ürünleri bir müddet kullandıktan sonra sivilce çıkarmaya başlayınca yani sağlıklı cildi bozmaya başlayınca hemen bıraktım ve o günden sonra çeşitli markaların nemlendirici kremleri hariç bu bakım kremlerine güvenemiyorum,
ve tıbbi kremler yahut evdeki doğal ürünlerden hazırlanan maskeler daha sağlıklı geliyor bana,
acaba gerçekten çeşitli markaların tonikleri temizleyicileri vs, hemen hemen hepsi cilde bir getirisi olmayan hatta kimi zaman zararlı olabilen kimyasal, sırf kazanç sağlamak için satılan ürünlermidir?
7-Siyah noktalarımı kendim temizliyorum ardından gülsuyuyla tonikliyorum, şayet siyah noktaları temizlemeyip kendi haline bırakınca açık kahverengi küçük bir bene dönüşüyor, yani nokta kadar yuvarlak açık kahverengi lekeye, siyah noktaların bene dönüşmesi normal birşeymi?
8- Yüze az miktarda uygulanan yağ enjeksiyonu cildi daha sağlıklı gergin dinç gösteriyormuş, bu bilgi doğrumu?
9-Sol olarak sağlıklı cilde sahip bireylerin bu cildi koruma amacıyla günlük neler yapmalı? siz neler uyguluyorsunuz günlük bakım olarak, bizlerle paylaşırsanız seviniriz, çok teşekkürler sayenizde cilt konusunda epey bilgi sahibi oluyoruz

1. şimdiye kadar bi sorun olmadıysa gerek yok ama çil çıkma eğilimi olanları kullanmalı.
2.hayır gerek yok.
3.bu bilgi doğru değil..
4. inan yok böyle bir bilgi bende..
5.haftada 2 akşam tretin sürülebilir...
6.hepisini aynı kefeye koyamayzı..
7.evet normal..
8.teoride mümkün ama herkesde tam başarı sağlar mı bilnmez..
9.ben aman aman bakımlı olmaya gayret etmiyorum. haftada 2-3 kez tretin uyguluyorum.

1-Bepanten krem ve merhemin hücre yenileyici özelliği olduğu, günlük hayatta pek çok kişi tarafından günlük yüz bölgesi için nemlendirici olarak kullanıldığı biliniyor.
Hücre yenileyici özelliğinden dolayı günlük nemlendirici olarak kullanmak doğrumu? kıl köklerini uyarıp yüzde kıllanmaya sebebiyet verirmi?

2-1 bepanthene plus, 7damla kayısı yağı , 1 ampülde evigen kırıp aynı şişede karıştırmak ve hem göz altına hemde yüze rahatlıkla kullanmak, 3ay kullanma süresi, suna dumankaya vermişti bu tarifi.Bu etkili bir yöntemmidir cildin nemlenmesi ve kırışmaması açısından?sürekli bu karışımı kullanmanın zararı varmı?

3-Yaşım 23, 25ten sonra hücre yenilenmesi dururmuş doğrumu?

4-Gülsuyunu tonik olarak kullanıyorum, marketten aldığım sıradan markası pek duyulmamış bir gülsuyu, acaba çok reklamı yapılmış diğer gülsularından birfarkı varmıdır?

5-Haftada bir kez evigen ampülü kırıp cilde sürmenin bir getirisi olurmu?

6-Yukardaki bakımlara ilaveten burda sizden öğrendiğimiz tretini yüze uygulamak fazla krem sürümüne neden olacağından zararlı olurmu?
7- Su içmenin yüzü nemlendirmek açısından bariz bir faydası varmıdır?
8-Pekçok hanımın yaptığı gibi,Meyve yediğimizde elma muz armut vs bunlardan çok az bir parçayı yüzde gezdirip yüze yedirmenin faydası olurmu?
9-Anne babanın düzgün pürüzsüz kırışıksız bir cilde sahip olması, yani genetik iyi bir miras, cildimiz üzerinde ne kadar etkili?
çok teşekkürler
1. kıllanma yapmaz.
2. zararı olmaz.
3. yok böyle bir şey.
4.yoktur.
5.sanmam .
6.tretin kullanımı size gerekli olmayabilir . görmek lazım.
7.bariz faydası olmaz.
8.ilgisiz bir olay.
9.genetik çok etkili bir faktör

not: bepanthen plusı, bepanthen merhemi, madecassolu, evigen ampulu doktorlar reçeteye yazıyor, eczaneden parayla almanız şart değil:) ama cilt bakımı için kullanıcam diye demeyin, belki yazmazlar, ben evde lazım olur diye yazarmısınız diye rica ettim doktordan:)
selmaa
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mashi » Prş Mar 13, 2008 2:53 pm

rosesense nin gülsuyu :tongue: cıkkkk beğenmiyorum
Kullanıcı avatarı
mashi
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen masumx » Prş Mar 13, 2008 3:05 pm

selmaa yazdı::
1. şimdiye kadar bi sorun olmadıysa gerek yok ama çil çıkma eğilimi olanları kullanmalı.
2.hayır gerek yok.
3.bu bilgi doğru değil..
4. inan yok böyle bir bilgi bende..
5.haftada 2 akşam tretin sürülebilir...
6.hepisini aynı kefeye koyamayzı..
7.evet normal..
8.teoride mümkün ama herkesde tam başarı sağlar mı bilnmez..
9.ben aman aman bakımlı olmaya gayret etmiyorum. haftada 2-3 kez tretin uyguluyorum.
1. kıllanma yapmaz.
2. zararı olmaz.
3. yok böyle bir şey.
4.yoktur.
5.sanmam .
6.tretin kullanımı size gerekli olmayabilir . görmek lazım.
7.bariz faydası olmaz.
8.ilgisiz bir olay.
9.genetik çok etkili bir faktör

bu doktor bey bu kadar uzun sorulara böyle kısa cevaplar vererek yorulmamıştır inşallah :lol:
Kullanıcı avatarı
masumx
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen arundati » Prş Mar 13, 2008 7:15 pm

insan bir doktordan daha uzun tatmin edici açıklamalar bekliyor değil mi?? :nanik:
Kullanıcı avatarı
arundati
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen masumx » Cum Mar 14, 2008 9:35 am

evet sorular güzel hevesle şöyle bi cevaplara baktım kii ortada cevap yokmuş :lol:
Kullanıcı avatarı
masumx
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen MissFish » Cum Mar 14, 2008 1:43 pm

"Su içmenin yüzü nemlendirmek açısından bariz bir faydası varmıdır?" diye sorulmuş,
"bariz faydası olmaz" denilmiş.
Hadi canım :) herkes bangır bangır bağırıyor yüzü en doğal nemlendiren sudur, içten beslenmedir diye :P
Kullanıcı avatarı
MissFish
BaKımLı
BaKımLı

Gül Suyu

Mesajgönderen kesira » Cum Mar 14, 2008 2:25 pm

Doktorumuz çok yoğunmuş herhalde :) Cevaplarda herhangi bir gülsuyunun da diğerlerinden hiçbir farkının olmadığını söylemiş. Hiç olacak şey mi piyasada güllü su dolu. Üstelik pembe renki sular gül suyu diye satılıyor. Gerçek gül suyunun rengi olmaz ve kendisine has bir kokusu vardır hiç süs gülleri gibi kokmaz acımsı bir kokusu olur.
Bazı tariflerde normal güllerinde suyunun aynı etkiyi yaptığı söyleniyor. Yağ gülü çok özellikli bir gül ( Rosa Damascena ) diğer güller gibi değildir. Dolayısıyla etkisi asla digerleriyle aynı değildir.
kesira
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen silent » Cum Mar 14, 2008 4:49 pm

doktor kısa öz ve boş cevaplar vermiş, :scratch: ilginç doğrusu .
Kullanıcı avatarı
silent
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen selmaa » Cum Mar 14, 2008 6:40 pm

Doktorun cevaplarının tatminkar olmadığında hatta kimi cevaplarına kesinlikle katılmama konusunda hemfikirim:)
ben bundan şöyle bir sonuç çıkardım cilt doktorluğu ayrı güzellik uzmanlığı ayrı , estetik cerrahi ayrı ve ve ben 3 ayrı branşla ilgili soruları bir doktora sorma gafletinde bulunmuşum:)

hele hele doktor kendi branşıyla ilgili araştıran bir kişi değilse bilgisi ancak tıbbiyede öğrendikleriyle sınırlıdır!
bir arkadaş karabükte hastanede radyolojide görevli, orda cildiye doktoru yüzündeki küçük lekeler için krem vermiş, ve arkadaşta verdiği kremi tüm yüzünde uygulamış sabah kalktığındaki sonuç bir demet tiyatrodaki feriştahın yüzüne döndüm dedi!, gitmiş hemen doktora çatmaya, doktor demiş birkaç hastamdanda aynı şikayeti aldım , şu kremi kulllanın birkaçgüne geçer, arkadaşın tepesi atmış tabi başkasına zarar veren şeyi ona neden yazdı diye, sonra düzeldi arkadaşın yüzü,bu olayı duyduktan sonra tıbbi krem veya normal krem yüzüme süreceğim şeyi direk önce yüzüme boca etmiyorum önce yüzümde çok küçük bir alanda deniyorum cildim ne tepki vericek, bunuda sizle paylaşmak istedim

Yalnız doktorun verdiği suyun cilde bariz faydası olmaz bilgisine yabancı sitelerde rastlamıştım mehmet özün ingilizce yazısıydı, ikiz kardeşlerden biri bir müddet boyunca yemeklere ilaveten bolca su içmiş diğer ise o süre boyunca hiç su içmemiş suyu yalnızca yediklerinden tedarrik etmiş, ve ikisinin cildinde elastikiyet ve nem oranına bakmışlar sonuç aynı, mehmet öz diyorki bunun nedeni yediğimiz gıdalardan bize lazım olan suyu zaten alıyoruz, ama bu demek değilki su içmesekte olur, suyun elbette pekçok faydası var diyordu:)
selmaa
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen carmen290606 » Cum Mar 14, 2008 7:38 pm

Kızlar daha önce saf gülsuyunu kullandığımı yazmıştım ama cildimde sıkılaşma olmadı ve artık yanıyı cildim her sürüşümde.neden olabilir.? gerçi bıraktım kullanmam artık ama .... :) :innocent:
Kullanıcı avatarı
carmen290606
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Gül Suyu

Mesajgönderen kesira » Cum Mar 14, 2008 9:38 pm

carmen290606 yazdı:Kızlar daha önce saf gülsuyunu kullandığımı yazmıştım ama cildimde sıkılaşma olmadı ve artık yanıyı cildim her sürüşümde.neden olabilir.? gerçi bıraktım kullanmam artık ama .... :) :innocent:

Merhaba,
Saf gülsuyu olduğuna eminmisin ? Etiketinde yazanları inceledin mi ?
Gül suyu adı ile birçok çeşit ürün var piyasada, gerçek gülsuyunun eğer bayat değilse gözeneklerini sıkılaştırması gerekirdi. Cildinin yanması ise çok garip, Alkol olmayan saf gülsuyu cildi yakmaz, serinlik hissi verir. İyi bir gül suyu alırsan bırakmamanı öneririm, doğal tonik ne de olsa.
kesira
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re: Gül Suyu

Mesajgönderen carmen290606 » Cmt Mar 15, 2008 8:26 am

kesira yazdı:
carmen290606 yazdı:Kızlar daha önce saf gülsuyunu kullandığımı yazmıştım ama cildimde sıkılaşma olmadı ve artık yanıyı cildim her sürüşümde.neden olabilir.? gerçi bıraktım kullanmam artık ama .... :) :innocent:

Merhaba,
Saf gülsuyu olduğuna eminmisin ? Etiketinde yazanları inceledin mi ?
Gül suyu adı ile birçok çeşit ürün var piyasada, gerçek gülsuyunun eğer bayat değilse gözeneklerini sıkılaştırması gerekirdi. Cildinin yanması ise çok garip, Alkol olmayan saf gülsuyu cildi yakmaz, serinlik hissi verir. İyi bir gül suyu alırsan bırakmamanı öneririm, doğal tonik ne de olsa.

canımcm posense in pembe şişede olan gülsuyu işte.Bende doğal tonik olmasını düşünerek aldım ama olmadı işte ki yanma olayını 3 kez test ettim ve ondan kaynaklandığı kesin yani:( doğallık bana yaramıyo anlaşılan
Kullanıcı avatarı
carmen290606
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen karmenas » Pzr Mar 16, 2008 4:01 pm

Bende kullanıyorum ama hiç bir yan etki görmedim.Gayet güzel bir gül suyu.Ayrıca yıkama köpüğünü ve zamanında kremini de merak edip kulladım.Güzel bir ürün grubu bence.Biz gül ülkesiyizz tüm ünlü markalara satıyoruz arkadaşlar :yeah:
Kullanıcı avatarı
karmenas
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen SAPHİRA » Sal Mar 18, 2008 1:41 pm

rosense in yıkama köpüğünü ve doğal gülsuyunu kullandım rosense değildi daha önce de yazmıştım cildimde kırmızı lekeler oluştu neyse ki bıraktıktan bir süre sonra geçti her doğal herkese iyi gelmiyor malesef
Kullanıcı avatarı
SAPHİRA
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen kkibele » Cmt Mar 22, 2008 12:57 pm

kızlar diğer sayfaları çok uzun oldugu için tam okuyamadım ama şöyle bi göz gezdirdim sanırım sorumun cevabı yok ben de burdan sorayım dedim :oops:
rosense ın el ve vücut kremini aldım.sizce bunu yüzümde de kullansam bir sorun olur mu :?
Kullanıcı avatarı
kkibele
BaKımLı
BaKımLı

El ve Vucut kremi

Mesajgönderen kesira » Cmt Mar 22, 2008 1:38 pm

kkibele yazdı:kızlar diğer sayfaları çok uzun oldugu için tam okuyamadım ama şöyle bi göz gezdirdim sanırım sorumun cevabı yok ben de burdan sorayım dedim :oops:
rosense ın el ve vücut kremini aldım.sizce bunu yüzümde de kullansam bir sorun olur mu :?

Merhaba,
El ve vücut kremlerinin içerikleri ile yüz kreminin içerikleri farklıdır ve farklı ajanlar ihtiva etmektedir. Dolayısıyla kullanmasan daha iyi olur. Birkaç kez kullanmakla bir sorun olamz ama devamlı suretle kullanmamalısın. Ürün aldığında etiketde bulunan içeriklere dikkat edersen daha kolay karar verebilirisin sanırım.
kesira
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen kkibele » Cmt Mar 22, 2008 1:57 pm

peki canım teşekkür ederim ben de öyle düşünmüştüm ama ellerimi çok güzel nemlendirdi bir de güllü işte doğal felan diye bişe olmaz belki diye de düşündüm yani ikilemde kalmıştım ama dediğin gibi sürmesem daha iyi olacak ;)
Kullanıcı avatarı
kkibele
BaKımLı
BaKımLı

Gül Yağlı Krem

Mesajgönderen kesira » Cmt Mar 22, 2008 2:14 pm

kkibele yazdı:peki canım teşekkür ederim ben de öyle düşünmüştüm ama ellerimi çok güzel nemlendirdi bir de güllü işte doğal felan diye bişe olmaz belki diye de düşündüm yani ikilemde kalmıştım ama dediğin gibi sürmesem daha iyi olacak ;)

Rica ederim bilgi paylaşımı çok güzel !
Ama bu arada DOĞAL ürün demişsin, maalesef doğal değil ki. Ürün aldığında içeriğini mutlaka kontrol etmen gerekli %100 Doğal ürün tamamen yağ bazlıdır. İçerisinde hiçbir kimyasal bulunmaz. Gül Suyu harici hiçbir ürünü %100 Doğal değil.
Birde kremlerin içeriğine bak " rosa damascena " varsa bu %100 doğal gül yağı olduğunu gösterir.
kesira
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen selmaa » Cmt Mar 22, 2008 2:23 pm

arkadaşlar rosense gülsuyu ile akitanın farklı olduğunu önceki sayfada yazmıştım akitadan yanıt gelmiş;

Evet diğer söylemiş olduğunuz rosense marka da %100 Doğal gül suyudur.

İki ürün arasındaki nemlendirme farkı içerisinde alkol ile alakalı. Bizim ürünümüzde hiç alkol yoktur.

Diğer markada ise 3-5 derece arasında bir alkol oranı mevcuttur. Bu kullanımdan sonra ciltte bir gerilmeye neden olur bu kurumaya karşılık olarakda cilt kendisi nemlendirme yapar bunu ürün sağlamıyor bu nemlenme sizin cildinizla alakalı bir durum.

Birde iki ürün arasındaki fiyat farkı tüm ürün yelpazesiyle alakalı genel olarak düşünmek gerekli tüm koleksiyorumuzu.

Bizim Gül Suyumuz toplanır toplanmaz çiçekler bekletilmeden distille ediliyor. Diğer marka ise üreticiler birliği ile alakalı bir kooperatif olduğu için birçok yerden çiçeklerin gelmesi beklenip sonra işleme alınabiliyor ve bu da ürünün kalitesini de etkileyebiliyor.

Fiyatlarımızın zamanla daha stabil ve eşit düzeyde olacağını düşünüyoruz ama her zaman diğer markadan biraz daha pahallı olacaktır.
selmaa
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re: Gül Yağlı Krem

Mesajgönderen kkibele » Cmt Mar 22, 2008 2:25 pm

kesira yazdı:
kkibele yazdı:peki canım teşekkür ederim ben de öyle düşünmüştüm ama ellerimi çok güzel nemlendirdi bir de güllü işte doğal felan diye bişe olmaz belki diye de düşündüm yani ikilemde kalmıştım ama dediğin gibi sürmesem daha iyi olacak ;)

Ama bu arada DOĞAL ürün demişsin, maalesef doğal değil ki. Ürün aldığında içeriğini mutlaka kontrol etmen gerekli %100 Doğal ürün tamamen yağ bazlıdır. İçerisinde hiçbir kimyasal bulunmaz. Gül Suyu harici hiçbir ürünü %100 Doğal değil.
Birde kremlerin içeriğine bak " rosa damascena " varsa bu %100 doğal gül yağı olduğunu gösterir.

aa evet canım hiç dikkat etmemiştim buna hemen bakayım tekrar teşekkürler
Kullanıcı avatarı
kkibele
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen silent » Cmt Mar 22, 2008 7:39 pm

kkibele yazdı:kızlar diğer sayfaları çok uzun oldugu için tam okuyamadım ama şöyle bi göz gezdirdim sanırım sorumun cevabı yok ben de burdan sorayım dedim :oops:

rosense'in bahsettiğin ürününü ben de kullanmıştım bir kaç kez de yüzüme sürmüştüm ama cildimi çok yağlandırdı.Bir de el ve vücut için üretilen ürünler yüz için uygun olmuyor,yağ butonları ve siyah nokta oluşturuyorlar.
Kullanıcı avatarı
silent
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen silent » Cmt Mar 22, 2008 7:43 pm

kesira yazdı:

doğal olmadığına katılıyorum,malesef ürünlerin üzerinde yazanlar bizi yanıltabiliyor,gül özü badem özü gibi şeyler çoğu zaman doğru çıkmıyor,emin olmak için ürünün içeriğine bakıyorum,çoğu zaman sadece esansını kullanmış oluyorlar,rosense krem için de bu geçerli.
Kullanıcı avatarı
silent
SüsLü
SüsLü

%100 Doğal Gül Yağı katkılı

Mesajgönderen kesira » Cmt Mar 22, 2008 8:50 pm

silent yazdı:
kesira yazdı:

doğal olmadığına katılıyorum,malesef ürünlerin üzerinde yazanlar bizi yanıltabiliyor,gül özü badem özü gibi şeyler çoğu zaman doğru çıkmıyor,emin olmak için ürünün içeriğine bakıyorum,çoğu zaman sadece esansını kullanmış oluyorlar,rosense krem için de bu geçerli.

Ürün üzerinde %100 Doğal Gül Yağı ( Rosa Damascena ) katkılı yazması başka birşey. Ürünün tüm girdilerinin %100 doğal olması başka birşey. Tüm girdiler %100 doğal ise zaten vitamin ve doğal yağlardan oluşan bir üründür o. Gül bazlı kremlerde Rosense gül özleri ve esans kullanıyor. Akita da %100 Doğal Gül yağı ve Gül Suyu var. Sanırım rosense 1-2 ürününde gül yağı kullanıyor ama diğer ürünlerinde sadece esans var.
kesira
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen arundati » Cmt Mar 22, 2008 8:54 pm

rosense in sadece gül suyu yüzde yüz doğal diğer ürünleri değil...gül suyunu kullanıyorum memnunum, cildimi yeterince nemlendirdiğini düşünüyorum :bye:
Kullanıcı avatarı
arundati
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen kkibele » Cmt Mar 22, 2008 9:55 pm

silent yazdı:
kesira yazdı:

evet canm haklısın ben de bu kremi içeriğine bakarak almadım gül suyunu kullanmıştım rosensın onun doğal oldugunu biliyordum bu da gül özlerinden felan yapılıyordur diyerek kremini aldım ama arkadaşlar uyarınca içeriğine baktım ve kimyasallar da var..ama elleri çok güzel nemlendiriyor bu da bi gerçek bence ;)
Kullanıcı avatarı
kkibele
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen silent » Cmt Mar 22, 2008 11:07 pm

evet ellere iyi geliyor :music:
Kullanıcı avatarı
silent
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen Candy1 » Cum May 16, 2008 7:16 am

dün parfümericiden rosense yüz için krem aldım nemlendirmesi çok güzel kızlar suratım parlak ve ipek gibi oldu...doğal ürünlerden yapılıyomuş sanırım pleengi vede toniğide vardı alsammı çok kararsız kaldım sabahta sürdüm cildime ardından allık sürdüm allık hiç bu kadar güzel durmamıştı cildimde acaba bu kremden olabilirmi? kullananlar memnunmu arkadaşlar :roll:
Kullanıcı avatarı
Candy1
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen gizemel » Cum May 16, 2008 7:52 am

cnm yüzüne ilk başta iyi gelip sonra kötü yapan arkadaşlar oldu
bu başlığı oku istersen cnm fikir verir
bir de malesef dogal fln değil bildigimiz kimyasal bi sürü
nasıl yüzde yüz doğal diye satarlar anlamıyorum :dontknow:
akita diye bir marka var oda ıspartadan gül ürünleri satıyor,kremler fln
onun için gerçekten yüzde yüz dogal diyorlar ama kullanmadım bilemicem cnm
yeni blog
sweetpinkbox.blogspot.com
Kullanıcı avatarı
gizemel
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Candy1 » Cum May 16, 2008 8:22 am

teşekkürler canım okudum başlığı ama hem memnun olanlar var hemde olmayanlar :dontknow:
sanırım ciltten cilde değişiyo ama parfümerici tanıdıktı oda tam olarak bilmiyo ama ..doğal olduğunu söyledi tester verdi bana .. almadım henüz kararsız kaldım bende..benim cildim çok kurumuştu ama sürdüm akşam ve sabah çok güzel yaptı bi parlaklık geldi yüzümee bide yumuşak oldu ..allığım bile güzel durdu ..haftaya doktora gidicem ondan sonra karar veririm artık ..belkide doktor karneme nemlendiriciler felan yazar..ben sivilce tedavisi gördüm çünki 1 yıl geçti ama herşey kullanmak istemiyorum ..bilinçli kullanmak istiyorum cilt bakım ürünleri kullanırken
Kullanıcı avatarı
Candy1
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen tirki » Cum May 16, 2008 9:08 am

yüz yıkama jeli cildi kurutuyo kesinlikle tavsiye etmiyorum saç şampuanı saçımı çok kötü döktü ablamın kinide saç kremide berbat bu markanın ürünleri kalitesiz ve doğal diil!!! ilk başta iyi geldini düşünebilirsiniz ama uzun vadede ne demek istedimi anlarsınız bi gül suyu alınabilir onuda önermiyorum çünkü aldında kutunun için den talaş çıkmıştı öğğ yani hijyenik olduna inanmıyorum uzak durun kızlar dermokozmetiklerden şaşmayın yada logona ürünlerini deneyebilirsiniz kullanma tarihine bakmadan almışım şampuanı 1 ay geçmiş değiştircem şimdi ama normalde şampuanla yıkadığım da saçım hep dökülürdü logonayla yıkadım anca 1-2 tane!!! düşünün artık
Kullanıcı avatarı
tirki
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Candy1 » Cum May 16, 2008 9:11 am

canım şampuanun ligimi çekti, benimde saçlarım çok dökülr nerden ve kaça aldın lagona şampuanı ..bu arada rosenseden vazgeçicem sanırım çok kötü yorumlar almış forumdada :confused:
Kullanıcı avatarı
Candy1
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen blush » Cum Tem 04, 2008 9:27 am

rosense gül suyu almaya gitmıştım ama kalmamıştı bende yüz maskesini aldım ve birde nemlendırıcının deneme boyu ama inanın 2 kere kullandım ve attım cok kotu bir maske ağır ve yağlı nemlendırıcıde aynı şekilde...
Kullanıcı avatarı
blush
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen foodie » Çrş Tem 23, 2008 4:54 pm

geçen haftasonu yazlıkta sıcaktan bunaldım, yıkamak falanda fayda etmedi, for you'da kalmamıştı Şok marketten gülsuyu aldım, sanırım markası Şelaleydi, %100 doğal yazıyordu, kokusu fena değil (başka markaları koklamadığım için bilemiyorum) 2-3 gün sıcaklarda kullandım hakikaten baya rahatlattı ferahladı, uzun vadede zararı olur mu bilmiyorum, ama şimdi bir yazlıkta bir evde var, sabah akşam sürüyorum,ilk haftaki izlenimlerim olumlu
Kullanıcı avatarı
foodie
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen aspirin » Cum Ağu 08, 2008 8:46 pm

rosens in gülsuyu nu bende kullanıyorum ve çok memnunum :)
Kullanıcı avatarı
aspirin
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen westday » Pzt Ağu 18, 2008 7:23 pm

selam kızlar ben rosense in göz kremini merak ediyorum kullanan mennun kalan varmı acaba
Kullanıcı avatarı
westday
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen narinn » Çrş Eyl 10, 2008 2:29 pm

merhaba arkadaşlar ben bu forumu yeni keşfettimm ben yıllardr ıspartada yaşadım 12 yıl falan şimdi adanaya taşındım pazarlama bölümünü bitirdim buraya taşındıktan snra rosense in bayiliğini açmaya karar verdik burda hazırlık aşamasındayız bende araştırma yaparken yorumları okudum olumlu sonuçlarn yannda olumsuz sonuçlarda var tabiki inş hakkımızda hayırlısı olsun yine yorumları takip edicm burdan aydınnlanmaya çalışıcam...
narinn
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Lavendera » Pzr Eyl 14, 2008 7:46 pm

Ben Rosense in Toniğini almak istiyorum cildim yağlıya dönük karma aslında normalde denilebilir... Ya da ne tür bir tonik kullanabilirim hiç bir fikrim yok...Hele Clean in temizleme jeli alerji yaptığı için çok daha kokruyorum şimdi tonik konusundagerçi sivilce yok artık minik miink kırmızı lekeler var...Yardımcı olursanız sevinirim, güzeller... :huggs:
Kullanıcı avatarı
Lavendera
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sezenist » Pzt Eyl 15, 2008 1:15 pm

toniğini kullanıyorum oldukça iyi hassas ciltlerin kullanabileceği nitelikte aynı zamanda gülsuyunuda almıştım aldığım yerdeki kişi gülsuyunu yüzünüze kullanmayın falan demişti(tabi ben dinlemedim kullandım gülsuyu da çok ii di sanırım onu toniği alayım die dedi) toniğinide aldım toniği kullanıyorum şu an.
sezenist
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen lenin » Cum Eyl 19, 2008 4:51 pm

valla ben de cildime iyi gelir diye gülsuyu kullanıyordum tonik yerine bugün gittim cilt analizi yaptırdım ve cildim kuru çıktı. bana iyi gelmedi gülsuyu:(
lenin
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen sezenist » Sal Eyl 23, 2008 8:13 am

bu markamıydı toniğin?
sezenist
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Guneyyildizi » Cum Eki 17, 2008 9:20 pm

Selam Hanımlar...rosense'i Migros ya da carrefour gibi büyük marketlerde bulabilir miyiz? :banana:
Guneyyildizi
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen nopsis » Cmt Eki 18, 2008 6:11 pm

migrosta carrefourda hiç görmedim,ürünleri kendi mağazlarında satılıyor canım :bye:
Kullanıcı avatarı
nopsis
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen Guneyyildizi » Cmt Eki 18, 2008 11:49 pm

Teşekkür ederim canım...Pendik'te bulmaya çalışacağım...
Guneyyildizi
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ladia » Pzr Eki 19, 2008 9:30 am

Güneyyıldızı, bazı aktarlarda da satılıyor rosense..
ladia
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen 8elcin8 » Prş Eki 30, 2008 12:12 am

Bende rosens gül suyunun çok işe yaradığını duydum, denemek lazım:))
8elcin8
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Rosense Göz Kremi

Mesajgönderen cimicib » Sal Kas 04, 2008 9:01 am

westday yazdı:selam kızlar ben rosense in göz kremini merak ediyorum kullanan mennun kalan varmı acaba

20'li yaşlar ve erken 30'lar için ideal bir göz kremi. Bir kere çok daha az kimyasal madde içerdiğinden cildi yormuyor. Nem verip ileriye yönelik koruma sağlıyor. Kırışıklıklara yönelik değil ama. Çok onarıcı bir etkisi yok; daha ziyade koruyucu. Ben kullandım, annem kullandı, şimdi de bir arkadaşım kullanıyor. Göz çevrende özel olarak bir problem hissetmiyor ama (ilerisi için) yine de göz kremi kullanmak istiyorsan uygundur sanırım. Öneriririm. :yeah:
cimicib
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen amanitaverna » Cmt Kas 22, 2008 7:57 pm

bende yazın gülsuyunu kullanayım dedim rosensenin ki çok fazla gerginlik ve kızarıklık yaptı zaten genç ciltlerde gül suyu fazla kullanılmazmışş öle duymuştum cildim karma olmasına ramen böyleyse kuru ciltler kesinlikle yakınından bile geçmeyin bu ürünün bence ;)
Kullanıcı avatarı
amanitaverna
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen perspektif » Sal Ara 23, 2008 6:34 pm

Arkadaşlar rosense'in 3 yıldır kullanıcı olarak tek şunu söyleyebilirim gülsuyu mükemmel.Ben tonik yerine kullanıyorum ve çok doğal.Rosenseden mucize beklemeyin problemsiz bir cilt için ideal kimyasal işlemi az olan bir ürün aslında ben pek hoşlanmıyorum ama eşime rosensin satıcısı organik demiş eşim onun için her ıspartaya göreve gittiğinde alıyor bide eşim kokusunu çok beğeniyor (kremlerinin mükemmel kokuları var)napıyım onuda kıramıyorum.
Kullanıcı avatarı
perspektif
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen tiramisu35 » Sal Ara 23, 2008 11:30 pm

kokularını bende sewdim hafif ve doğal(kremlerinin kokularını,parfümleri ağır geldi bana)
Kullanıcı avatarı
tiramisu35
BaKımLı
BaKımLı

ÖncekiSonraki

Dön Markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir