Rosense

Moderatörler: zoix, Pixie79, luthien

Re: Rosense

Mesajgönderen selmaa » Prş Mar 13, 2008 12:24 am

akita güzel rosense te güzel ama akita çok pahalı ya rosensin tam 2 katı fiyatta, bu nedenle rosense derim. birde kesiracım gülsularında bulunan hafif alkol oranı cildi kurutur demişsin, fakat gülsuları ile ilgili türk ve yabancı sitelerde cildi nemlendirir besler yazıyor?

akita ve rosensin tüm ürünleri yüzde yüz doğal deniliyor, fakat mesela rosensin nemlendiricisinde bir sürü kimyasal terim geçiyor? acaba bu 2 ürün yalnız gülsularındamı doğallık iddiasında?
selmaa
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen selmaa » Prş Mar 13, 2008 12:32 am

:yeah: bebekkokusunda paylaşmıştım aşağıdaki bilgilerimi:) bu sitede yeni başlık açma imkanı olmadığından aşağıya kopyalıyorum bilgilerimi: :bye:
Nivea young serisi bende sivilcelenme , cildimde kabarma yapınca hemen bıraktım,
rosense in nemlendirici testerını aldım eczaneden çok güzelmiş,
sabun cildi kurutur, yüz için kullanmamalı,
bepanthen merhem ve bepanthem krem hem nemlendiricidir, hemde hücre yenileme özellikleri vardır
madecassol ve bepanthen merhemi bir krem kabında karıştırdım haftada 2 gün sürüyorum yüzüme,

Cilt doktoru Habibullah beye sorduğum sualler ve yanıtları;

http://www.cilthekimi.com/sorusor/forumdisplay.php?f=2 sitesinden

1-Pembe beyaz tenlilerin, yani açık tenlilerin dışarı çıkarken güneş kremi kullanması şartmı, hiç sürmüyoruz, mahsuru varmı?
açık tenlilerin güneşin zararlarına karşı daha duyarlı olduğu doğrumu?
2- Tek tük sivilce çıkan, normal sağlıklı cild yapısına sahip bayanların nemlendirici kullanmasına gerek varmı?
3-Nemlendiriciler alışkanlık yapıyormuş, şöyleki kullanılan nemlendirici kesilince ciltte kuruma başlıyormuş doğrumu bu bilgi?
4-Dudakları dolgun bireylerin bu dolgunluğu kaybetmemek için veya artırmak için dudaklardaki kolajeni destekleyen tıbbi bir krem varmı?(bepanteni cild için kullandık,
dudaklar içinde tıbbi bir krem adı bilsek süper olur
5-Sağlıklı gözaltlarına sahip (göz altı torbaları, morlukları, şişmesi kuruluğu vs gibi proglemi olmayan) bireylerin günlük bakım olarak tıbbi bir krem kullanması
doğru olurmu? ve hangi tıbbi kremi kullanmalı?
6-Bundan 3-4 yıl önce Nıvea young serisini kullanmıştım bakım amacıyla, kullandığım bu toniği kremi vs ürünleri bir müddet kullandıktan sonra sivilce çıkarmaya başlayınca yani sağlıklı cildi bozmaya başlayınca hemen bıraktım ve o günden sonra çeşitli markaların nemlendirici kremleri hariç bu bakım kremlerine güvenemiyorum,
ve tıbbi kremler yahut evdeki doğal ürünlerden hazırlanan maskeler daha sağlıklı geliyor bana,
acaba gerçekten çeşitli markaların tonikleri temizleyicileri vs, hemen hemen hepsi cilde bir getirisi olmayan hatta kimi zaman zararlı olabilen kimyasal, sırf kazanç sağlamak için satılan ürünlermidir?
7-Siyah noktalarımı kendim temizliyorum ardından gülsuyuyla tonikliyorum, şayet siyah noktaları temizlemeyip kendi haline bırakınca açık kahverengi küçük bir bene dönüşüyor, yani nokta kadar yuvarlak açık kahverengi lekeye, siyah noktaların bene dönüşmesi normal birşeymi?
8- Yüze az miktarda uygulanan yağ enjeksiyonu cildi daha sağlıklı gergin dinç gösteriyormuş, bu bilgi doğrumu?
9-Sol olarak sağlıklı cilde sahip bireylerin bu cildi koruma amacıyla günlük neler yapmalı? siz neler uyguluyorsunuz günlük bakım olarak, bizlerle paylaşırsanız seviniriz, çok teşekkürler sayenizde cilt konusunda epey bilgi sahibi oluyoruz

1. şimdiye kadar bi sorun olmadıysa gerek yok ama çil çıkma eğilimi olanları kullanmalı.
2.hayır gerek yok.
3.bu bilgi doğru değil..
4. inan yok böyle bir bilgi bende..
5.haftada 2 akşam tretin sürülebilir...
6.hepisini aynı kefeye koyamayzı..
7.evet normal..
8.teoride mümkün ama herkesde tam başarı sağlar mı bilnmez..
9.ben aman aman bakımlı olmaya gayret etmiyorum. haftada 2-3 kez tretin uyguluyorum.

1-Bepanten krem ve merhemin hücre yenileyici özelliği olduğu, günlük hayatta pek çok kişi tarafından günlük yüz bölgesi için nemlendirici olarak kullanıldığı biliniyor.
Hücre yenileyici özelliğinden dolayı günlük nemlendirici olarak kullanmak doğrumu? kıl köklerini uyarıp yüzde kıllanmaya sebebiyet verirmi?

2-1 bepanthene plus, 7damla kayısı yağı , 1 ampülde evigen kırıp aynı şişede karıştırmak ve hem göz altına hemde yüze rahatlıkla kullanmak, 3ay kullanma süresi, suna dumankaya vermişti bu tarifi.Bu etkili bir yöntemmidir cildin nemlenmesi ve kırışmaması açısından?sürekli bu karışımı kullanmanın zararı varmı?

3-Yaşım 23, 25ten sonra hücre yenilenmesi dururmuş doğrumu?

4-Gülsuyunu tonik olarak kullanıyorum, marketten aldığım sıradan markası pek duyulmamış bir gülsuyu, acaba çok reklamı yapılmış diğer gülsularından birfarkı varmıdır?

5-Haftada bir kez evigen ampülü kırıp cilde sürmenin bir getirisi olurmu?

6-Yukardaki bakımlara ilaveten burda sizden öğrendiğimiz tretini yüze uygulamak fazla krem sürümüne neden olacağından zararlı olurmu?
7- Su içmenin yüzü nemlendirmek açısından bariz bir faydası varmıdır?
8-Pekçok hanımın yaptığı gibi,Meyve yediğimizde elma muz armut vs bunlardan çok az bir parçayı yüzde gezdirip yüze yedirmenin faydası olurmu?
9-Anne babanın düzgün pürüzsüz kırışıksız bir cilde sahip olması, yani genetik iyi bir miras, cildimiz üzerinde ne kadar etkili?
çok teşekkürler
1. kıllanma yapmaz.
2. zararı olmaz.
3. yok böyle bir şey.
4.yoktur.
5.sanmam .
6.tretin kullanımı size gerekli olmayabilir . görmek lazım.
7.bariz faydası olmaz.
8.ilgisiz bir olay.
9.genetik çok etkili bir faktör

not: bepanthen plusı, bepanthen merhemi, madecassolu, evigen ampulu doktorlar reçeteye yazıyor, eczaneden parayla almanız şart değil:) ama cilt bakımı için kullanıcam diye demeyin, belki yazmazlar, ben evde lazım olur diye yazarmısınız diye rica ettim doktordan:)
selmaa
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mashi » Prş Mar 13, 2008 2:53 pm

rosesense nin gülsuyu :tongue: cıkkkk beğenmiyorum
Kullanıcı avatarı
mashi
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen masumx » Prş Mar 13, 2008 3:05 pm

selmaa yazdı::
1. şimdiye kadar bi sorun olmadıysa gerek yok ama çil çıkma eğilimi olanları kullanmalı.
2.hayır gerek yok.
3.bu bilgi doğru değil..
4. inan yok böyle bir bilgi bende..
5.haftada 2 akşam tretin sürülebilir...
6.hepisini aynı kefeye koyamayzı..
7.evet normal..
8.teoride mümkün ama herkesde tam başarı sağlar mı bilnmez..
9.ben aman aman bakımlı olmaya gayret etmiyorum. haftada 2-3 kez tretin uyguluyorum.
1. kıllanma yapmaz.
2. zararı olmaz.
3. yok böyle bir şey.
4.yoktur.
5.sanmam .
6.tretin kullanımı size gerekli olmayabilir . görmek lazım.
7.bariz faydası olmaz.
8.ilgisiz bir olay.
9.genetik çok etkili bir faktör

bu doktor bey bu kadar uzun sorulara böyle kısa cevaplar vererek yorulmamıştır inşallah :lol:
Kullanıcı avatarı
masumx
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen arundati » Prş Mar 13, 2008 7:15 pm

insan bir doktordan daha uzun tatmin edici açıklamalar bekliyor değil mi?? :nanik:
Kullanıcı avatarı
arundati
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen masumx » Cum Mar 14, 2008 9:35 am

evet sorular güzel hevesle şöyle bi cevaplara baktım kii ortada cevap yokmuş :lol:
Kullanıcı avatarı
masumx
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen MissFish » Cum Mar 14, 2008 1:43 pm

"Su içmenin yüzü nemlendirmek açısından bariz bir faydası varmıdır?" diye sorulmuş,
"bariz faydası olmaz" denilmiş.
Hadi canım :) herkes bangır bangır bağırıyor yüzü en doğal nemlendiren sudur, içten beslenmedir diye :P
Kullanıcı avatarı
MissFish
BaKımLı
BaKımLı

Gül Suyu

Mesajgönderen kesira » Cum Mar 14, 2008 2:25 pm

Doktorumuz çok yoğunmuş herhalde :) Cevaplarda herhangi bir gülsuyunun da diğerlerinden hiçbir farkının olmadığını söylemiş. Hiç olacak şey mi piyasada güllü su dolu. Üstelik pembe renki sular gül suyu diye satılıyor. Gerçek gül suyunun rengi olmaz ve kendisine has bir kokusu vardır hiç süs gülleri gibi kokmaz acımsı bir kokusu olur.
Bazı tariflerde normal güllerinde suyunun aynı etkiyi yaptığı söyleniyor. Yağ gülü çok özellikli bir gül ( Rosa Damascena ) diğer güller gibi değildir. Dolayısıyla etkisi asla digerleriyle aynı değildir.
kesira
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen silent » Cum Mar 14, 2008 4:49 pm

doktor kısa öz ve boş cevaplar vermiş, :scratch: ilginç doğrusu .
Kullanıcı avatarı
silent
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen selmaa » Cum Mar 14, 2008 6:40 pm

Doktorun cevaplarının tatminkar olmadığında hatta kimi cevaplarına kesinlikle katılmama konusunda hemfikirim:)
ben bundan şöyle bir sonuç çıkardım cilt doktorluğu ayrı güzellik uzmanlığı ayrı , estetik cerrahi ayrı ve ve ben 3 ayrı branşla ilgili soruları bir doktora sorma gafletinde bulunmuşum:)

hele hele doktor kendi branşıyla ilgili araştıran bir kişi değilse bilgisi ancak tıbbiyede öğrendikleriyle sınırlıdır!
bir arkadaş karabükte hastanede radyolojide görevli, orda cildiye doktoru yüzündeki küçük lekeler için krem vermiş, ve arkadaşta verdiği kremi tüm yüzünde uygulamış sabah kalktığındaki sonuç bir demet tiyatrodaki feriştahın yüzüne döndüm dedi!, gitmiş hemen doktora çatmaya, doktor demiş birkaç hastamdanda aynı şikayeti aldım , şu kremi kulllanın birkaçgüne geçer, arkadaşın tepesi atmış tabi başkasına zarar veren şeyi ona neden yazdı diye, sonra düzeldi arkadaşın yüzü,bu olayı duyduktan sonra tıbbi krem veya normal krem yüzüme süreceğim şeyi direk önce yüzüme boca etmiyorum önce yüzümde çok küçük bir alanda deniyorum cildim ne tepki vericek, bunuda sizle paylaşmak istedim

Yalnız doktorun verdiği suyun cilde bariz faydası olmaz bilgisine yabancı sitelerde rastlamıştım mehmet özün ingilizce yazısıydı, ikiz kardeşlerden biri bir müddet boyunca yemeklere ilaveten bolca su içmiş diğer ise o süre boyunca hiç su içmemiş suyu yalnızca yediklerinden tedarrik etmiş, ve ikisinin cildinde elastikiyet ve nem oranına bakmışlar sonuç aynı, mehmet öz diyorki bunun nedeni yediğimiz gıdalardan bize lazım olan suyu zaten alıyoruz, ama bu demek değilki su içmesekte olur, suyun elbette pekçok faydası var diyordu:)
selmaa
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen carmen290606 » Cum Mar 14, 2008 7:38 pm

Kızlar daha önce saf gülsuyunu kullandığımı yazmıştım ama cildimde sıkılaşma olmadı ve artık yanıyı cildim her sürüşümde.neden olabilir.? gerçi bıraktım kullanmam artık ama .... :) :innocent:
Kullanıcı avatarı
carmen290606
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Gül Suyu

Mesajgönderen kesira » Cum Mar 14, 2008 9:38 pm

carmen290606 yazdı:Kızlar daha önce saf gülsuyunu kullandığımı yazmıştım ama cildimde sıkılaşma olmadı ve artık yanıyı cildim her sürüşümde.neden olabilir.? gerçi bıraktım kullanmam artık ama .... :) :innocent:

Merhaba,
Saf gülsuyu olduğuna eminmisin ? Etiketinde yazanları inceledin mi ?
Gül suyu adı ile birçok çeşit ürün var piyasada, gerçek gülsuyunun eğer bayat değilse gözeneklerini sıkılaştırması gerekirdi. Cildinin yanması ise çok garip, Alkol olmayan saf gülsuyu cildi yakmaz, serinlik hissi verir. İyi bir gül suyu alırsan bırakmamanı öneririm, doğal tonik ne de olsa.
kesira
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re: Gül Suyu

Mesajgönderen carmen290606 » Cmt Mar 15, 2008 8:26 am

kesira yazdı:
carmen290606 yazdı:Kızlar daha önce saf gülsuyunu kullandığımı yazmıştım ama cildimde sıkılaşma olmadı ve artık yanıyı cildim her sürüşümde.neden olabilir.? gerçi bıraktım kullanmam artık ama .... :) :innocent:

Merhaba,
Saf gülsuyu olduğuna eminmisin ? Etiketinde yazanları inceledin mi ?
Gül suyu adı ile birçok çeşit ürün var piyasada, gerçek gülsuyunun eğer bayat değilse gözeneklerini sıkılaştırması gerekirdi. Cildinin yanması ise çok garip, Alkol olmayan saf gülsuyu cildi yakmaz, serinlik hissi verir. İyi bir gül suyu alırsan bırakmamanı öneririm, doğal tonik ne de olsa.

canımcm posense in pembe şişede olan gülsuyu işte.Bende doğal tonik olmasını düşünerek aldım ama olmadı işte ki yanma olayını 3 kez test ettim ve ondan kaynaklandığı kesin yani:( doğallık bana yaramıyo anlaşılan
Kullanıcı avatarı
carmen290606
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen karmenas » Pzr Mar 16, 2008 4:01 pm

Bende kullanıyorum ama hiç bir yan etki görmedim.Gayet güzel bir gül suyu.Ayrıca yıkama köpüğünü ve zamanında kremini de merak edip kulladım.Güzel bir ürün grubu bence.Biz gül ülkesiyizz tüm ünlü markalara satıyoruz arkadaşlar :yeah:
Kullanıcı avatarı
karmenas
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen SAPHİRA » Sal Mar 18, 2008 1:41 pm

rosense in yıkama köpüğünü ve doğal gülsuyunu kullandım rosense değildi daha önce de yazmıştım cildimde kırmızı lekeler oluştu neyse ki bıraktıktan bir süre sonra geçti her doğal herkese iyi gelmiyor malesef
Kullanıcı avatarı
SAPHİRA
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen kkibele » Cmt Mar 22, 2008 12:57 pm

kızlar diğer sayfaları çok uzun oldugu için tam okuyamadım ama şöyle bi göz gezdirdim sanırım sorumun cevabı yok ben de burdan sorayım dedim :oops:
rosense ın el ve vücut kremini aldım.sizce bunu yüzümde de kullansam bir sorun olur mu :?
Kullanıcı avatarı
kkibele
BaKımLı
BaKımLı

El ve Vucut kremi

Mesajgönderen kesira » Cmt Mar 22, 2008 1:38 pm

kkibele yazdı:kızlar diğer sayfaları çok uzun oldugu için tam okuyamadım ama şöyle bi göz gezdirdim sanırım sorumun cevabı yok ben de burdan sorayım dedim :oops:
rosense ın el ve vücut kremini aldım.sizce bunu yüzümde de kullansam bir sorun olur mu :?

Merhaba,
El ve vücut kremlerinin içerikleri ile yüz kreminin içerikleri farklıdır ve farklı ajanlar ihtiva etmektedir. Dolayısıyla kullanmasan daha iyi olur. Birkaç kez kullanmakla bir sorun olamz ama devamlı suretle kullanmamalısın. Ürün aldığında etiketde bulunan içeriklere dikkat edersen daha kolay karar verebilirisin sanırım.
kesira
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen kkibele » Cmt Mar 22, 2008 1:57 pm

peki canım teşekkür ederim ben de öyle düşünmüştüm ama ellerimi çok güzel nemlendirdi bir de güllü işte doğal felan diye bişe olmaz belki diye de düşündüm yani ikilemde kalmıştım ama dediğin gibi sürmesem daha iyi olacak ;)
Kullanıcı avatarı
kkibele
BaKımLı
BaKımLı

Gül Yağlı Krem

Mesajgönderen kesira » Cmt Mar 22, 2008 2:14 pm

kkibele yazdı:peki canım teşekkür ederim ben de öyle düşünmüştüm ama ellerimi çok güzel nemlendirdi bir de güllü işte doğal felan diye bişe olmaz belki diye de düşündüm yani ikilemde kalmıştım ama dediğin gibi sürmesem daha iyi olacak ;)

Rica ederim bilgi paylaşımı çok güzel !
Ama bu arada DOĞAL ürün demişsin, maalesef doğal değil ki. Ürün aldığında içeriğini mutlaka kontrol etmen gerekli %100 Doğal ürün tamamen yağ bazlıdır. İçerisinde hiçbir kimyasal bulunmaz. Gül Suyu harici hiçbir ürünü %100 Doğal değil.
Birde kremlerin içeriğine bak " rosa damascena " varsa bu %100 doğal gül yağı olduğunu gösterir.
kesira
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen selmaa » Cmt Mar 22, 2008 2:23 pm

arkadaşlar rosense gülsuyu ile akitanın farklı olduğunu önceki sayfada yazmıştım akitadan yanıt gelmiş;

Evet diğer söylemiş olduğunuz rosense marka da %100 Doğal gül suyudur.

İki ürün arasındaki nemlendirme farkı içerisinde alkol ile alakalı. Bizim ürünümüzde hiç alkol yoktur.

Diğer markada ise 3-5 derece arasında bir alkol oranı mevcuttur. Bu kullanımdan sonra ciltte bir gerilmeye neden olur bu kurumaya karşılık olarakda cilt kendisi nemlendirme yapar bunu ürün sağlamıyor bu nemlenme sizin cildinizla alakalı bir durum.

Birde iki ürün arasındaki fiyat farkı tüm ürün yelpazesiyle alakalı genel olarak düşünmek gerekli tüm koleksiyorumuzu.

Bizim Gül Suyumuz toplanır toplanmaz çiçekler bekletilmeden distille ediliyor. Diğer marka ise üreticiler birliği ile alakalı bir kooperatif olduğu için birçok yerden çiçeklerin gelmesi beklenip sonra işleme alınabiliyor ve bu da ürünün kalitesini de etkileyebiliyor.

Fiyatlarımızın zamanla daha stabil ve eşit düzeyde olacağını düşünüyoruz ama her zaman diğer markadan biraz daha pahallı olacaktır.
selmaa
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

ÖncekiSonraki

Dön Markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir