Bioderma

Moderatörler: zoix, Pixie79, luthien

Bioderma

Mesajgönderen dietETHICC » Cmt Mar 24, 2007 11:27 pm

arkadaşlar aranızda bioderma sebium h2o kullanan var mı??dermatologlar yüz temizliği için bunu öneriyorlar...bende merak ettim.. :wink:
Kullanıcı avatarı
dietETHICC
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen firaye » Pzr Mar 25, 2007 10:18 pm

Bir kaç hafta önce rosense temizleme köpüğünden cildim yanıp tahriş olduğunda Atatürk Araştırma Hastanesindeki uzman dermatolog Deniz Hanım bana bir merhemle birlikte Bioderma sensibio creme nemlendirici yazmıştı. Şimdi merhemi kullanıyorum. Yüzüm iyice düzelince bu nemlendiriciyi alıcam.Doktorun bana verdiği kağıtta yazdığına göre Sensibio serisi hassas ciltler için, Sebium yağlı akneye yatkın ciltler için, Hydrabis nemsiz ciltler için, Atoderm atopik (alerjik ve kuru) ciltler için. Güneş koruyucuları ve saç bakım ürünleri de var. Kağıtta Ankara'daki yetkili eczanelerin adresleri ve telefonları da var. isterseniz size yakın olanları yazarım.

Nemlendiriciler 40 ytl, yıkama jelleri 125 ml 20ytl, 250 ml 30ytl civarıydı diye hatırlıyorum.
Kullanıcı avatarı
firaye
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen belit » Sal Mar 27, 2007 12:24 pm

merhaba, ben kullaniyorum bioderma sebium h2o'yu. 2 hafta once gittigim unlu sayilabilecek bir cilt doktoru tavsiye etti. hatta yuz temizleme jeli olarak lrp effaclar'i aksam icin verip, gunduz de normal su ile yuzumu yikadiktan sonra bu losyonla cildimi temizlememi soyledi. acikcasi oldukca yagli bir cildim oldugu icin sabah herhangi bir temizleme jeli kullanmaksizin gune baslayamayacagimi dusunurdum. bunu kendisine de soyledim ancak sabah aksam effaclar kullanirsam cildimi kurutabilecegimi soyledi. sonuc olarak sabahlari yuzumu bu losyon ile temizliyorum, memnunum denebilir cunku artik urunlerden mucizeler beklemeyi biraktim.
Kullanıcı avatarı
belit
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen gokce79 » Sal May 01, 2007 1:41 pm

canım ben bioderma atoderm po zinc kullanıyorum. cildimi akne ürünleri kuruttuğu zamanlarda sürüyorum, gerçekten işe yarıyor. Light cream nemlendiricisini de kullanıyorum, ondan da memnunum.
Kullanıcı avatarı
gokce79
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re: Bioderma

Mesajgönderen Pixie79 » Çrş Ara 19, 2007 11:44 am

Bioderma Sensibio AR'ı sivilce tedavisi sürecinde bir dönem kullandım. Hassas ciltleri yatıştırma özellikli bir ürün olmasına rağmen maalesef benim cildime iyi gelmedi. Hassasiyet ve kızarıklık arttı, cildim acımıya başladı; kullanmayı kestim.
Ancak göz kremi ve güneş ürünlerini merak ediyorum. Aranızda kullanan var mı?
Kullanıcı avatarı
Pixie79
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen gizemel » Çrş Ara 19, 2007 11:59 am

spf 100e sahip bir kremleri olması dikkatimi çekmşti ama inandırıcı gelmemişti açıkçası.. : :roll:
yeni blog
sweetpinkbox.blogspot.com
Kullanıcı avatarı
gizemel
KoKoŞ
KoKoŞ

Re:

Mesajgönderen esraexx » Çrş Nis 02, 2008 2:06 pm

belit çok iyi fikir :yeah: efacllar a.i kullanıyorum sabah yüzümü su ile yıkadıktan sonra tonic sürmek istemiyodum bu ürün işimi görebilir ayrıca göz makyajı ve yüz makyajını temizleme özelliği varmış :bye:
Kullanıcı avatarı
esraexx
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen bolkozmetik » Çrş Nis 16, 2008 10:05 am

Ben yüz yıkama jeli olarak atoderm serisininkini kullanıyorum ama kuruluk ve gerginlik yapıyor, gözaltı kremi olarak da sensibio serisinden kullanıyorum. Göz altı kremleri gözümde yanma yapardı ama bunda öyle bir şikayetim olmadı. Eczacının tavsiyesiyle almıştım. Kadın göz makyajı temizleycisinin hepsinden iyi olduğunu iddia etmişti ama denemedim.
Kullanıcı avatarı
bolkozmetik
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen mobesa » Çrş Nis 16, 2008 12:58 pm

spf 50+ gunes kremini ve tonigini kullanıyorum ikisinden de cok memnunum.gizemel spf 100 u netten gorduysen alma derim,ben de netten gormustum ama eczaneye almaya gittigimde 100 ler artık yok onlar eski urun dedi.haberin olsun :innocent:
mobesa
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen moonlight01 » Pzt Nis 21, 2008 6:21 pm

Burun , ağız ve alnımda pullanma olduğu için doktorum Bioderma Sensibio DS Gel Moussant kullanmamı önermişti. Kullananı herhalde 7-8 ayı bulmuştur. Göz makyajı(rimel) temizlemede çok başarılı değil ama yüzü kurutmadan temizliyor. Bu arada yüzüme çok fazla makyaj yapan biri değilimdir bu yüzden ağır makyaj yapanlarda belki etkili olmayabilir. Önceleri yüzümü yıkayınca pullanmalarım olurdu artık hiç olmuyor. Zaten bu bebeklerde kullanılabilen bir temizleyici. Göz makyajı içinde bunun H2O 'sunu alacağım. Testerını kullanmıştım ve çok beğenmiştim ama elimde göz temizleyicisi olduğu için almamıştım. Şimdi kullandığımda yağ bazlı bir ürün ve bitmek üzere. Sonundan ondan kurtulacağım için çok mutluyum çünkü maskara temizlemek tam bir işkence. Bu arada bende biodermanın güneş koruyucusunu almayı planlıyordum ama MUA'da düşük oy vermişler:(
moonlight01
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen esraexx » Sal May 06, 2008 10:54 am

Yararları
• Hydrabio UV krem Aguagenium içeren ilk koruyucu bakım kremi olup nemsiz ve hassas ciltleri nemlendirir, koruyucu bakım sağlar.• Bir bioderma yeniliği olan bu patentli biyolojik kompleks cildin su tutma kapasitesini arttırmaya yardımcı olur. • Cildin üst ve alt katmanlarını nemlendirerek cilt yüzeyinin nemli kalmasını sağlar.• Cildin erken yaşlanmasını önlemeye yardımcı olur.• Nemlendirici ve koruyucu etkisi sayesinde cildin doğal esnek ve parlak yapısına kavuşmasına yardımcı olur.• Hipoalerjeniktir.• Komodojenik değildir.
Kullanımı
Hydrobio Temizleme Sütü ve Hydrobio H2O ile önceden temizlenip Hydrobio nemlendirici tonik ile sıkıştırılmış yüz ve boyun bölgesine sabah uygulayınız.Bu ürün cildin tolerans kapasitesini içermektedir.Orjinal içerik ve son kullanma tarihi kutu üzerinde belirtilmiştir.

bu kremi gerçekten çok merak ediyorum kullanan varmı acaba??????????
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
esraexx
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen jilar » Sal May 06, 2008 12:16 pm

esracım ben bu kremi kullanıyorum.daha öncede yazmıştım sanırım nemlendiri başlığına.
daha ilk kutum ama bitmek üzere.çok çok hasas bir cildim olmasına rağmen çok memnunum.ama ben yurt dışından almıştm,annem de eczacı ve bioderma satıyor aslında ama bu serinin türkiyeye ithalatının olmadığını söyledi.nerden buldun sen benimki de bitmek üzere çünkü??
ürün hakkında merak ettiklerini sorabilirsin canım ;)
Kullanıcı avatarı
jilar
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen esraexx » Sal May 06, 2008 12:42 pm

canım internetten buldum ben adresi
http://www.eczaneoasis.com/default.asp? ... &aranacak= ben bu markanın hiç bi ürününü kullanmadım yakın çevremdede satılan bir yer yok tester kullanma gibi bir şansım yok ama incelediğim kadarı ile iyi bir marka eczanelerde satılıyor benim cildim yağlı ama nemsiz ve hassas bu markanın da hassas ve nemsiz ciltler için ürünleri var sen hangi ürünlerini kullanıyosun ve memnunmusun ayrıca nemlendirici yağlandırma yapıyomu ?????
Kullanıcı avatarı
esraexx
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen jilar » Sal May 06, 2008 1:04 pm

benimde cildim tam anlattığın gibi.daha önce biodermanın sensibio serisini de kullanmıştım.göz kreminden memnundum ama nemlendiricisinden o kadar memnun kalmadım. gerçekten kaliteli bir marka. bu hyrabio UV serisini tam bana göreymiş gerçekten çok memnunum,bulabildiğim sürece almayı düşünüyorum.Bioderma sadece anlaşmalı eczaneler tarafından satılıyor.
Kullanıcı avatarı
jilar
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen jilar » Sal May 06, 2008 1:06 pm

canım yalnız şimdi dikkat ettim verdiğin linke bakınce benim kullandığım ürün senin sorduğunun güneş korumalı olanı spf 15. cildim hassas ve alerjik olduğu için koruma faktörlü olanını terch etmiştim.bu eczane de o da varmış.
anneme sordum şimdi,biodermayı türkiyeye getiren distributor değişmiş ve artık belki bu seriyi de getirtiyorlardır dedi,öğrenecek haber veririm ;)
Kullanıcı avatarı
jilar
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen esraexx » Sal May 06, 2008 1:12 pm

çok teşekkür ederim canım ayrıca biodermanın sensibio H2O göz makyajı temizleme solüsyonu var onuda merak ediyorum ben maybelline nin göz makyaj temizleyicisini kullanıyorum ama çok yağlı ve gözaltlarımda beyaz yağ bezleri oluştu bende bıraktım kullanmayı sen başka hangi ürünlerini kullanıyosun..
Kullanıcı avatarı
esraexx
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen jilar » Sal May 06, 2008 2:18 pm

h2o yu da kullanıyorum canım çok memnunum.waterproof ürünler dahil hepsini temizliyor,alerjik bi durum,kurutma yada yağlanma gibi bi sorun da çıkmadı.şimdi o bitti gerçi dün skincode göz kremi aldım,makyaj temizleyicisiyle set halinde daha uygun oluyordu fiyatı. bu bitsin yine biodermeya dönebilirim h2o ya fiyatı da skincodetan daha uygun zaten ;)
Kullanıcı avatarı
jilar
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen jilar » Sal May 06, 2008 2:26 pm

kızlar birde güneş ürünlerini merak edenler olmuş
ben çok çok hassas ve alerjik bir cilde sahibim daha önce de belirtmiştim.
bundan önce clinique güneş ürünlerini kullanırdım.
ama geçen yıl dr. umun tavsiyesiyle Bioderme Photoderm Max spray aldım spf 60+ şeklinde geçiyor.
ne güneş lekelerim çıktı,ne alerji yaptı çok çok memnunum. 100ml alırken az gibi görünse de yapısı ve koruyuculuğu itibariyle az az kullanıldığından bütün yaz tatilde olmama rağmen 1.5 şişe gibi kullandım. :yeah:
Kullanıcı avatarı
jilar
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen esraexx » Sal May 06, 2008 3:36 pm

canım cevapların için saol H2O yu kesin alıcam nemlendirici de ise avene ile bioderma arasında kararsızım tester alıp en kısa sürede avene yi deniyeceğim yorumlarımı yazarım :bye:
Kullanıcı avatarı
esraexx
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen jilar » Sal May 06, 2008 3:59 pm

rica ederim canım,umarım sende begenirsin yorumlarını bekliyorum :kissmuch: :bye:
Kullanıcı avatarı
jilar
KoKoŞ
KoKoŞ

Sonraki

Dön Markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 3 misafir