Sahte Parfüm Nasıl Anlaşılır?

Parfüm önerileriniz, yorumlarınız

Moderatörler: zoix, Pixie79, ChunLi

Sahte Parfüm Nasıl Anlaşılır?

Mesajgönderen Pixie79 » Çrş Eyl 16, 2009 7:21 am

Parfümlerin sahte olup olmadığını anlamak için bildiğiniz tüyoları bu başlıkta paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Pixie79
Moderatör
Moderatör

Re: Sahte Parfüm Nasıl Anlaşılır?

Mesajgönderen Gitano » Çrş Eyl 16, 2009 8:25 am

şahsen su orjınal olmayanlar 30 ml vs aldıklarımız zaten kalıcı değil ama su da var ben boynerde dün dg light blue denedım hemen uctu kokusu artık kalıcı bulmakta zor..hala kalıcı bulamadım zaten sinir oluyorum :( eden dıe bır parfum var öksürürk krizine gırdım ölüyodum sahtesını sıkmama ragmen deneyın agır koku seversenız
Kullanıcı avatarı
Gitano
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Gitano » Çrş Eyl 16, 2009 8:27 am

ha bır de sahte parfumler sıktıgınız yerde yapış yapış bısı bırakıyo o da var..kolunuz sertleşiyo orjınal parfum hanıg marka olursa olsn tenı etkılemez..sadece kokusu olur yada olmaz
Kullanıcı avatarı
Gitano
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Gmac » Pzt Eyl 28, 2009 12:22 pm

Bu konuda biraz tiyo verim . Özellikle seckin magzalarda DUTY FREE fiyatına parfumler goruyorsunuz. Öncelikle vergisiz alanla vergili alan arasında farkın olmaması mumkun degil. O halde sahte ürünmü satıyorlar tabiki de hayır. Baslıca buyuk parfum firmalarının bolgesel fabrikaları bulunmaktadır.
1)Turkıyede vergisiz alanla aynı fıyata satılan mamulerin hepsı turkıye en yakın fabrıkadan gelen mallardır. Böylelıkle ıthalat sırasında yol masrafından dusulur.
2)Peki bu fabrıkalarda uretilen parfumlerle mamulun ana fabrıkasında uretilen parfumler arasında fark varmı? Evet var. Koku esansındakı derece farkları..
Bazen fark edersınız parfumunuz bıter yenısını alırsınız ama eskısı gıbı kalıcı olmaz sebebi %90 budur %10 da raf omrunu doldurmus bir parfum almısınızdır. Peki sahte olup olmadıgını ambalajından nasıl anlarız. Kapalı ambalajlarda bunu anlamanız cok zor. Şişe üzerindeki etiketlerden anlasır. Ornegin Fransa da uretılen parfumlerın uzerındeki etiketler sefaf olur dıger fabrıkalardakı ıse gri veya tonlarındakı renklerde ;) ..
Gmac
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ofelya » Pzt Eyl 28, 2009 11:01 pm

yani bu duruma göre inanılmaz derece ucuzlayan 30 ml parfümler tr ye en yakın fabrikalardan geliyor o zaman.
acaba tekin acar uygun fiyat politikası ile böyle mi getirtiyor parfümleri?
ofelya
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Gmac » Pzt Eyl 28, 2009 11:28 pm

Dedıgım gıbı vergısız alandakı malla vergılı alandakı malın aynı olma ıhtımalı yoktur!!!
Gmac
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ofelya » Pzt Eyl 28, 2009 11:30 pm

teşekkürler verdiğin bilgi için.bunları bilmek iyi oldu ;)
ofelya
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen scofieldtr » Çrş Eyl 30, 2009 9:25 pm

Gmac yazdı:Bu konuda biraz tiyo verim . Özellikle seckin magzalarda DUTY FREE fiyatına parfumler goruyorsunuz. Öncelikle vergisiz alanla vergili alan arasında farkın olmaması mumkun degil. O halde sahte ürünmü satıyorlar tabiki de hayır. Baslıca buyuk parfum firmalarının bolgesel fabrikaları bulunmaktadır.
1)Turkıyede vergisiz alanla aynı fıyata satılan mamulerin hepsı turkıye en yakın fabrıkadan gelen mallardır. Böylelıkle ıthalat sırasında yol masrafından dusulur.
2)Peki bu fabrıkalarda uretilen parfumlerle mamulun ana fabrıkasında uretilen parfumler arasında fark varmı? Evet var. Koku esansındakı derece farkları..
Bazen fark edersınız parfumunuz bıter yenısını alırsınız ama eskısı gıbı kalıcı olmaz sebebi %90 budur %10 da raf omrunu doldurmus bir parfum almısınızdır. Peki sahte olup olmadıgını ambalajından nasıl anlarız. Kapalı ambalajlarda bunu anlamanız cok zor. Şişe üzerindeki etiketlerden anlasır. Ornegin Fransa da uretılen parfumlerın uzerındeki etiketler sefaf olur dıger fabrıkalardakı ıse gri veya tonlarındakı renklerde ;) ..

Bu söylediklerin aslı astarı yok.Bahsetmiş olduğun markalar yabana atılacak cinsten değil.Her biri küresel dünyada kendine yer edinmiş markalardır.ve bu firmaların en büyük sermayesi bu markanın yaratmış olduğu katma değerdir.Bulgaristan ya da fransa almanya ya da türkiyede sunulan orjinal parfümlerin hiçbirinde koku esansında fark yoktur.Bu firmalar böyle küçük hesaplar peşinde koşmaz.Ülkeye göre müşteriye muamele hiç yapmazlar.Bulgaristanda yaşayanın burnu fransadakinden farksız olduğunu bilir.Sanrım bu yorumu yaparken türkiyedeki bazı alicengiz oyunları oynayan şirketleri gözönünde bulunurdunuz ama sözkonusu markalar armani davidoff calvin clein channel ralph lauren kenzo bence yorum yaparken mantığınızla değil bilgiye dayalı yorumlar yapalım.bu, forum sakinleri için daha verimli olur.
scofieldtr
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen dory » Çrş Eyl 30, 2009 9:40 pm

Gitano, Light Blue bende de hiç kalmıyo. Korkma canım kalıcı olmayışı sahte olduğundan değildir belki de. Genelde yorumlar bu parfümün çok kalıcı olamdığı şeklinde.. :pisik:
Kullanıcı avatarı
dory
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen Selvihan » Prş Eki 01, 2009 1:32 pm

bilemiyorum ya light blue banada kalıcı değil gibi geliyor ama süper kokusu var o ayrı..
Kullanıcı avatarı
Selvihan
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Aegrine » Prş Eki 01, 2009 11:04 pm

ben Türkiyeye gelen orjinal parfümlerde kesinlikle bir sorun olduğunu üşünüyorum :( berbat bir koku fışkırması oluyor Ykm, Boyner v.s. mağazalarının girişlerinde ayrıca diğer kozmetikçilerde de aynı durum söz konusu orjinal bir parfüm bu kdar mı alkol alkol kokar çok feciii :(
Kullanıcı avatarı
Aegrine
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen redqueen » Cmt Eki 03, 2009 1:21 pm

Merhaba arkadaşlar.Bir kaç yıl önce parfümeri mağazasında satış yapan arkadaşımla bir sohbet esnasında öğrenmiştim.Gerçek parfüm tene sıkıldığında kısa bi süre sonra yağlımsı bir tabaka oluşturur demişti.Sahte de ise direk vucüdta herhangi bir tabaka oluşturmaz demişti.Tabi tek kriter bu değildir mutlaka.Ayrıca ilk sayfada arkadaşların tartıştığı konuyla ilgili olarak kalıcılık tene veya giydiğiniz eşyanın duruma göre değişir.light blue yu bi yünlü kazağa sıkmakla , teninize sıkmakla veyahut ta gömleğinize sıkmak arasında kokunun kalıcılığı değişecektir.Ayrıca kalıcılık vucüdun rengine göre değil fizyolojine göre değişir.Ve artı olarak aslında parfüm direk vucüda sıkılabilir.Piyasa da EDT ve EDP şeklinde satışı yapılan mamüllerde yüzde 5 ila 10-15 arası parfümün gerçek esansı kullanılmakta.EDT ve EDP ler elbiselere vucüda sıkabilirken parfümler direk vucüda sıkılır.Ayrıca EDP ve EDT ler herkeste aynı kokuyu vermekle birlikte aynı parfümü iki kişi sıktığında her iki kişide farklı kokular verir.Bunun ana sebebide parfüm ün tamamen doğal ürünlerle üretilmesindendir.EDT ve EDP lerde yapay bileşenler olduğundan vucüdunuz veya elbisenizde fizyolojiden etkilenmezler.Ondan dolayıdır ki 30 ml bir parfümün fiyatı 1.500 tl den başlar.
Kullanıcı avatarı
redqueen
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Gmac » Prş Eki 08, 2009 12:01 pm

Scofieldtr arkadasım yazdıklarını yeni okudum.

''Her biri küresel dünyada kendine yer edinmiş markalardır.ve bu firmaların en büyük sermayesi bu markanın yaratmış olduğu katma değerdir''

''Sözkonusu markalar armani davidoff calvin clein channel ralph lauren kenzo Bu firmalar böyle küçük hesaplar peşinde koşmaz''

''Mantığınızla değil bilgiye dayalı yorumlar yapalım''

Tabiki hersey öncelikle bilgi sonrasında deneyimle olmalıdır. Nerdeyse tüm parfum markalarının gerek turkiye gerekse yurt dışı temsilcileri tanıştım karşılıklı bilgi alışverişlerinde kendilerinden çok şey öğrenildi. Tabi ki bunlar sözlü veya yazılı olmuştur herhangi somut bilgiye veya ıspata dayanmamaktadır . Markalar konusundaki bu tarz düşünceleri ıspatlayan çok sayıda yabancı yazar vardır özellikle nobel ödüllü Naomi Klein'ın 'No Logo' adlı kitabını okursan, yukarda saydığın o küresel markaların neler yaptığını senin değiminle ne kadar küçük şeyler düşündüklerini hem anlamış olursun hemde Küreselleşmeye damgasını koymuş bu markaların insana ne kadar değer verdiğini öğrenmiş..

iyi çalışmalar dilerim.
Gmac
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen imgaby » Pzr Kas 01, 2009 2:21 pm

ben ekşi sözlükten okudum ve bana inandırıcı geldi gerçek parfümlerin şisesinde marka dı kabartmalı yazıyo ve törpüyle fln. törpülendiğinde de bir şey olmuyo ama sahte ve ya ucuz yani ( she,miss alix vb.) onlar törpülendiğinde bişey kalmıyo. bana inandırıcı geldi. :)
Kullanıcı avatarı
imgaby
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen rockdry » Pzr Kas 01, 2009 2:25 pm

TeşekkürLer herkese.Bu zamana kadar hiç rastLamadığım sahtesine..İnşaLLahta rastLamam
Kullanıcı avatarı
rockdry
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Renginur » Pzr Ara 06, 2009 2:46 pm

Bir ay filan önce Çilek'ten S.T. Dupont getirttim. Sıkar sıkmaz bu koku bana tuhaf geldi. Sürekli kullandığım kokudan farklıydı. Sahte olduğunu düşünmeye başladım. Ki, bir süre sonra sanırım bu kokuya da alıştım, ama eminim bu kokuda bir başkalık var; insan uzun süredir kullandığı kokuyu tanımaz mı?
Kullanıcı avatarı
Renginur
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen xono » Pzr Ara 06, 2009 6:00 pm

keskin bi alkol kokusu olur. yani asıl olan kokuyu kapatan bi alkol kokusundan bahsediyorum
Kullanıcı avatarı
xono
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen azra26 » Pzr Ara 06, 2009 11:06 pm

merhaba

parfümcü olarak sizleri yönlendirmek istedim..

1-sahte parfümle orjinal parfüm arasında %100 renk farkı vardır

2-sahte parfümün şişesi asla orjinali ile aynı değildir.mutlaka hata veya eksık vardır

3-ilk sıktığınız anda alkol kokusu alıyorsanız sahtedir

4-orjinal parfüm tende en az 1 gün , kıyafette en az 3 gün kalır (bu süreler minimumdur)

5-bir beyaz mendil veya peçete bir fıs sıkıp kurumasını bekleyin. leke kalırsa sahtedir

not... parfümleri kullanmadan önce mutlaka çalkalayınız
azra26
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen s3r4p » Cum Ara 11, 2009 2:38 pm

Merhaba. Dün cevahir şişli/sevil parfümeriden 2 parfüm aldım.
Dior - Pure posion ve YSL- Cinema
Dior pure posionda sorun yok ama ysl - cinemayı açtım parfümde koku diye bişey yok 0 aradım parfümeriyi aradım söyledim bizim ürünlerimiz orjinaldir vs dedi bende orjinal olduğunu düşündüğüm için gelip sizden aldım zaten dedim. Getirin firmasına yollayalım dediler. Ne yapabilirim bu konuda :confused:
Kullanıcı avatarı
s3r4p
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen blush » Cum Ara 11, 2009 2:46 pm

s3r4p ,
parfumunu muhakkak geri ver. Onlar fırmaya iaede ettıkten sonra ya ordan yenı urun seçmeni isteyecekler yada aynı ürünü verecekler. Biz alamayız gıbı bır durumla karşılaşacağını sanmıyorum en kotu ıhtımalle parfumunu tester olarak kullanırlar.
Kullanıcı avatarı
blush
KoKoŞ
KoKoŞ

Sonraki

Dön Parfümler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir