Parfüm önerileriniz, yorumlarınız
Kullanıcı avatarı
Gönderen: CHACE - KoKoŞ
#1078513 Domino inan bende mantık yürütemedim ama bizzat kendi ağzından yapılan röpörtajda okumuştum :yeah:

Bu arada çok hoşsun :laugh:
Gönderen: RubikKup - Güzelliğine Düşkün
#1078572 3 parfüm arasında ciddi şekilde kaldım! bu gidişle 3ünü de toplayacağım!
1. Cacharel - scarlett (üstüne değil burnuna sık bunu, kokla dur :love10: )
2. Victoria's secret - bombshell (Bayılıyorumm bayılıyorumm! ama :/ Biraz yaz kokusu gibi belki bunun alımını erteleyebilirim)
3. Versace- versense (öylesine rahatlatıyo öylesine huzur veriyor ki bana.. ama bitmeye yakın da olsa bi şişem var evde)

Sanırım şu an için kışa da uygun olması bakımından cacharel'i alıyorum. size sormak için yazıyordum ama sanırım yazarken kararımı verdim. Sağolun kızlarr :banana:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ALLAK - Güzelliğine Düşkün
#1078588 kenzo leopar indigoyu aldım kızlar böle ruj makyaj malzemesi kokusunun biraz vanilyalısımı desem,bu koku tanıdık gelebilir ama,bence beğeniceksiniz,banada bi erkek arkadaş önermişti,koklar koklamaz beğendim :love10: ,aklınızda bulunsun bence :yeah: :huggs:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: deepp - Güzelliğine Düşkün
svly25 yazdı:
deepp yazdı:Kızlar organza ve ange ou demon nasıl kokular ben çok çiçeksi sevmiyorum da ağır mı bunlar? yaşım 20 denesem mi? :dontknow:

tatlım organza sanırım biraz daha sonra kullanabilirisin yani bir 5 yıl sonra mesela ama organza benim hayatımın parfümlerinden biridir çok mükemel bir kokudur. :blushing:

Teşekkür ederim canım canım biraz daha ilerde deneyim onu zaten şişesinden belliydi biraz olgun bi koku olduğu:) :kissmuch:
Mermaid21 yazdı:bencede organza daha bı orta yas parfumu ama ange ou demon guzel sana uyabılecek kıslık bı parfum bence

Mermaidcim teşekkür ederim tatlım ortak kanı ağır olduğu yönündeymiş zaten :) ange ou demona bakıyım ben bi o zaman :kissmuch:
melonmelon yazdı:
deepp yazdı:Kızlar organza ve ange ou demon nasıl kokular ben çok çiçeksi sevmiyorum da ağır mı bunlar? yaşım 20 denesem mi? :dontknow:

organzayı benim 50 yaşındaki şefim kullanıyor :)) güzel koku aslında ama çok olgun bayan kokusu bence... ange ou demon biraz daha modern bi koku, yaşına daha uygun :shh:

50 yaş mı :blushing: evet ben en iyisi büyüyümde geliyim :laugh: ange ou demona bakıcam Teşekkürler ilginiz için öptüm hepinizi :kissmuch: :huggs:
Gönderen: kokos1234 - Güzelliğine Düşkün
#1078611 Selam:) arkadaşlar britney spears'ın fantasy parfümünü almayı düşünüyorum da kullananlarınız var mı? Gerçeğini alıcam aslında midnight fantasy'i almak istiyorum ama arkadaşlarım çakmasını kullanıyor ve hani 5kişi felan kullanıyor az değil. Sizin önerebileceğiniz başka parfümler var mı acaba şekerli? Aslında evde burberry the beat ve calvin klein beauty duruyor hala uzun zamandır kullanmama rağmen çok az azaldılar. Tam bir parfüm tutkunu olduğum için gözüm hep başka parfümlere kayıyor.Böyle parfümeriye gittim mi hepsini teker teker koklayasım var ama hepsini alamamakta çok zor :( Yaşım 17 :) ve bütçem var almak için. Hepinize iyi bayramlar bu arada. :bye:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: mltm1903 - BaKımLı
#1078615 uzun zamandır koklanacaklar listemdeki parfümleri koklayamamıştm bu gün 2 tanesini kokladım :) shiseido zen ve vie est belle :) shiseido zen ilk başta bana ağır geldi ama şuan uçtu ve mükemmel oldu :love10: vie est belle de tuhaf bi zariflik var ama tam tarzım değil sanki ve uçtu :( david walker da denemiştim ama orjinalleri değil yani.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: libra - BaKımLı
#1078622 geçenlerde parfümeride beğeneni çok diye öylesine hermes elixir des merveilles i sıktım.bana oldukça erkeksi geldi ama eşim çok beğendi kokusunu.ilk fırsatta hem elixiri hemde eau de merveilles i tekrar deneyeceğim ;)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: AdeLinA - SüsLü
#1078664 internette gezinirken şu parfümleri gördüm çok güzeller her koku var keşke buralarda satılsaa

http://andruszparfum.hu/kep/star-nature-parfumok-2.jpg

http://parfüm-rendelés.hu/upload/s_1062_vattacukor_parfum.jpg

http://parfüm-rendelés.hu/doc/2906_uj_star_nature_kicsi.jpg
Kullanıcı avatarı
#1078677 parfümeriye gittim.eau de merveilles i,elixir olanını ve yeni çıkan amberlisini denedim.amberlisini ilk başta sevmedim.garip geldi kokusu.ama saatler sonra tatlı,çekici bir kokuya dönüştü.elixir olanı durdukça portakallı-şekerli bir kokuya dönüştü.oldukçada yoğundu.beğendim ama portakal kokusu biraz fazla geldi.eau de merveilles ise geçmiş seneler içinde bir kaç kez denediğim ama çok beğenmediğim bir parfümdü.bu defa bayıldım desem :love10: :love10: :love10: birçok yerde bahsedildiği gibi gerçektende bir süre sonra deniz kokusu almaya başladım parfümden.tercihim eau des merveilles den yana oldu.insana huzur ve mutluluk veren harika bir koku :love10: :bye: .
Kullanıcı avatarı
Gönderen: domino1 - BaKımLı
#1078683 Ben de 3 gun once diane, vip ve marc jacobs dots ı denedim sephorada. 3 gun sonunda diane ın kokusu tamamen gitmiş durumda marc cok hafif kokuyor gibi vip ise baya yogun kokmaya devam ediyor inanılmaz kalıcı bir koku ama bana cok agır geldi kızlar bilmiyorum siz ne dusunuyosunuz? Marc ı begendim ama şişesi cok kotu onu nasıl cantamda taşıycam yani :tongue: diane de koku olarak cok hosuma gitti amam kalıcılıkta sınıfta kaldı :pisik:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ALLAK - Güzelliğine Düşkün
#1078802 aşkımemnucum bugün cevap yazabiliyorum tatlım,kenzo leo indigoyu çok beğenerek almıştım,ama şimdi kokusunu alamıyorum ilk denediğimdeki kadar çok g,genede seviyorum,bazen evde çok parfüm sıkanbiliyorum,ondanda kaynaklanıo olabilir tabi:)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: tunasina - BaKımLı
#1079055 Kizlar chloe Classic le love arasında kaldım bide womanity düşünüyorum therry muglarin.fikir verirmisiniz?
Kullanıcı avatarı
tunasina yazdı:Kizlar chloe Classic le love arasında kaldım bide womanity düşünüyorum therry muglarin.fikir verirmisiniz?

Bence chloe love :love10: klasikte güzel ama love biraz daha ağır basıyor bende.womanity ise gerçekten çok kalıcı ama ben pek sevemedim :dontknow: :bye:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ASKIMEMNU - BaKımLı
#1080941 tunasina ben chloé signature aldim çok guzel ve kalici bir koku bana gore ama love da almayi dusunuyorum hos ve zarif bence chloé kokulari çok hos ama womanity de harika bir parfum ama love a gore agir tercih senin ben olsam hepsini alirdim :toofunny:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: svly25 - BaKımLı
deepp yazdı:
svly25 yazdı:

tatlım organza sanırım biraz daha sonra kullanabilirisin yani bir 5 yıl sonra mesela ama organza benim hayatımın parfümlerinden biridir çok mükemel bir kokudur. :blushing:

Teşekkür ederim canım canım biraz daha ilerde deneyim onu zaten şişesinden belliydi biraz olgun bi koku olduğu:) :kissmuch:
Mermaid21 yazdı:bencede organza daha bı orta yas parfumu ama ange ou demon guzel sana uyabılecek kıslık bı parfum bence

Mermaidcim teşekkür ederim tatlım ortak kanı ağır olduğu yönündeymiş zaten :) ange ou demona bakıyım ben bi o zaman :kissmuch:
melonmelon yazdı:

organzayı benim 50 yaşındaki şefim kullanıyor :)) güzel koku aslında ama çok olgun bayan kokusu bence... ange ou demon biraz daha modern bi koku, yaşına daha uygun :shh:

50 yaş mı :blushing: evet ben en iyisi büyüyümde geliyim :laugh: ange ou demona bakıcam Teşekkürler ilginiz için öptüm hepinizi :kissmuch: :huggs:

tamam canım sen biraz daha büyünce kullan organzayı ama 50 yaşında da değil yani daha neler o diyen arkadaş biraz daha abarsaydı bari :laugh: ....ben parfümleri bu kadar da yaşla özleştiren biri değilim. :blushing:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: selinimu - BaKımLı
itsbea yazdı:sizce hangisini almalıyım?

thierry mugler angel
dior addict
chanel coco mademoiselle
marc jacobs oh lola

Hepsi çok farklı kokular itsbea :) hepsini teninde dene en çok hangisi içine siniyorsa onu al.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ElaSel - KoKoŞ
#1081294 Mademoiselle çok beğenilen bir parfüm ama ben beğenmiyorum, çiğ ve keskin geliyor kokusu.

Addict doğru tende şahane bir parfüm ki ben yıllarca karabiber kokusu diye önyargıyla yaklaşmıştım, şimdiyse bayılıyorum ve ikinci şişemdeyim.

Angel..o kadar çok kullanan vardı ki özelliğini kaybetti bence ama geçenlerde diğer versiyonunu denedim daha bi hoşuma gitti, belki alırım ben de..

Oh lola..kuzenim kullanıyordu buğday tenli siyah saçlıdır ona çok yakışırdı ama ben kendimde aynı notayı yakalayamadım..yorumsuzum :)
Kullanıcı avatarı
tunasina yazdı:Kizlar chloe Classic le love arasında kaldım bide womanity düşünüyorum therry muglarin.fikir verirmisiniz?

Üçü de bende var ve üçü de birbirinden farklı cnm..

Womanity kışa pek gitmez baharlık yazlık bir koku, tuz ve incir notası var, çoğu kişi beğenmiyor ama forumda daha önce de yazmıştım ben çok severek kullanıyorum hani denize girip çıkarsın da bir doğal freshlik olur ya öyle bir havası var..tenden ziyade zaman ve yer kokusu gibi.

Chloe klasik pudramsı ama gül notaları olan çok temiz bir koku :yeah:

Love ise daha pudralı ama vintage bir koku..

Üçü de çok güzel aslında severek kullanıyorum :love10: :love10:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: itsbea - KoKoŞ
#1081317 selinimu,elasel :kissmuch:

hepsi farklı kokular evet :laugh:

dior addict, çok yaygın gibi geliyor bana.kokuyu beğeniyorum bazen, bazende mide bulandırıcı buluyorum :)
chanel mademoiselle, bugün denedim güzel ama kokuyu az sıktım sanırım pek alamıyorum su an :dontknow:
angel, sekerli oldukça.parti kokusu filan dedi douglastakiler bunun için :) chaneli bana daha uygun buldular, durusuma karakterime filan daha uygunmus :) pek anlamadıgım için :laugh: :dontknow:
oh lolayı deneyemedim sildim zaten listeden.

elasel, estee lauder sensous denedim birde, koku basta sabun gibi kokuyor ama sonra oturuyor güzellesiyor.

sonuç olarak, chanel mademoisellede karar kıldım :) hem kokudan hemde douglastakilerden etkilendim :laugh: ağır baslı, yumusak bi koku istiyorum.bu tanıma girer mi matmazel bilmiyorum ama :)

bir diğer seçimimse guerlain ıddyle :love10: uzun zamndır aklımdaydı ama yakın zamanda denemedim :)

son olarak hugo boss femme nasıl sizce?kalıcılıgı özellikle?
Kullanıcı avatarı
Gönderen: hotcouture - BaKımLı
#1081344 Elaselcim Mademoislelle bana da çok çiğ geliyor :pisik: Bi de çok ekşi kokuyor bana beğenmedim malesef...

Ben de en yakın zamanda Lancome Magnifique alacağım çokkkk güzelll :love10: :love10:

Ekstradan alırsam Diorissimo ya da Guerlain Idylle alabilirim...
Kullanıcı avatarı
#1081349 İtsbeacım alırsan şimdiden güle güle kullan mademoiselle dediğim gibi bana uymadı ama yakışana yakışır :) estee sensous nude muydu denediğin bilmiyorum ama nude çok hoş bir koku geçenlerde aldım ben de tam kışlık buram buram pudra kokuyor :love10:

Hotcouture..sanırım chanel'den sadece Allure ve Allure Sensuelle ile yıldızım barışıyor :) özellikle Allure mükemmel :love10: hiç no 5 denedin mi?
Kullanıcı avatarı
Gönderen: Mermaid21 - SüsLü
#1081351 itsbea güle güle kullan bence cok dogru bır tercıh yapmıssın mademoiselle alarak benım bayıldıgım ama bır turlu alamadıgım parfumdur bence ıstedıgın parfum tanımına cok uyuyor bu parfüm.darısı başıma diyorum :laugh:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: kimzo - Güzelliğine Düşkün
ASKIMEMNU yazdı:hotcouture ben de lancome magnifique almak istiyordum ama magazalarda artik goremiyorum galiba kaldirildi oyle tahmin ediyorum bence çok guzel bir koku sen insallah bulursun

CANIM BEN TEKİN ACARDA YAKIN ZAMANDA GÖRDÜM MAGNİFİGUE HATTA ÇODA SEVERİM KENDİSİNİ BİR FIS SIKTIM
Kullanıcı avatarı
Gönderen: hotcouture - BaKımLı
#1081502 Elaselcim ben de Allure'ü bir ara denemiş ve beğenmiştim..
No 5'i de denedim; hatta buradaki yorumlara bakarak hacı yağı gibi bişey bekliyordum fakat o da nesi??? Hiç de rahatsız etmedi beni, hatta gözümün önüne bakımlı sofistike bir kadın geldi ;) ... Hiç fena değildi bence; fakat sadece bir kez denedim, bikaç kere daha denemem lazım..

AşkıMemnu; canım dediğim gibiyse eyvahhh :crybaby: Şu an kendimle en özdeşleştirdiğim koku bu çünkü :love10: :love10: :love10: ... Benim makus talihim hiç değişmeyecek mi ya neyi beğensem ya notasını değiştiriyorlar ya piyasadan kalkıyorrr :crybaby:
Kullanıcı avatarı
#1081554 masumkiz bir kere degil fazla dene olur mu çunku her zaman algilar iyi olmayabiliyor Ben bugune kadar acayip onyargiliydim no 5 e( diger bazi parfumlere de ayniyim ya neyse)Ama ara ara denedim ve simdi asik oldum desem yeridir

Ben dun parfum alirken denedigim parfumlerin hepsinde aklim kaldi ozellikle insolence un kokusu mantomun altindaki giysime bile geçmis bugun koklayip durdum Gucci guilty i de istiyorum edt edp farketmez çunku edt si bile hala kokuyor Guerlain l instant da guzel kokuyor Ama sunu anladim ki çogu kiside duyuyormusum bu kokuyu ama ismini bilmiyordum :laugh:Tekrar liste yapiyorum bastan;
gucci guilty
guerlain insolence
guerlain l instain
kenzo amour
chanel mademoiselle
chloé love
dior addict eau sensuelle
dior pure poison
thierry mugler angel innocent
givenchy amarige

simdilik bunlar :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: selinimu - BaKımLı
#1081707 Yılbaşında almayı düşündüğüm bir diğer koku da black orchid. Bu koku öyle bir koku ki ne kadar bakımsız bir gününüzde olursanız olun teninizde yükseldiğinde insanı kendini çok iyi hissettiriyor. Kalite bir koku olsa bu olurdu. Çok gizemli, asil, feminen bir koku. Şişesi, adı herşeyiyle kusursuz buluyorum.
Kullanıcı avatarı
hotcouture yazdı:Elaselcim ben de Allure'ü bir ara denemiş ve beğenmiştim..
No 5'i de denedim; hatta buradaki yorumlara bakarak hacı yağı gibi bişey bekliyordum fakat o da nesi??? Hiç de rahatsız etmedi beni, hatta gözümün önüne bakımlı sofistike bir kadın geldi ;) ... Hiç fena değildi bence; fakat sadece bir kez denedim, bikaç kere daha denemem lazım..

Evet No 5 bana da hiç ağır gelmedi, çok hoş sabunsu bir koku.. :yeah:

Aşkımemnu guerlain l'instant çok güzel tavsiye ederim :love10: :love10: :love10:
Kullanıcı avatarı
#1081914 deepp sen de l instaint almayi dusunuyorsun demek Ben su an almak için çildiriyorum Nerdeyse mantoma sureli bir hafta oldu bugun bile ustumu giyip disari çiktim inan disardan iç buluzuma geçmis kokusu boyle kalicilik olamaz bir de durdukça muhtesem bir sey oluyor Insolence un onune geçti benim için su an Kalite koku :love10:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: deepp - Güzelliğine Düşkün
ASKIMEMNU yazdı:deepp sen de lınstant almayi dusunuyorsun demek Ben su an almak için çildiriyorum Nerdeyse mantoma sureli bir hafta oldu bugun bile ustumu giyip disari çiktim inan disardan iç buluzuma geçmis kokusu boyle kalicilik olamaz bir de durdukça muhtesem bir sey oluyor Insolence un onune geçti benim için su an Kalite koku :love10:

Güzelim gercekten harıka bi koku odamdaki linstant sıkılmıs kagıt hala tüm odamın kokmasını saglıyor saydıgım parfumlerin hepsini ıstıyorum hepsini alalım bi an önce :love10: