Deodorant

Parfüm önerileriniz, yorumlarınız

Moderatörler: zoix, Pixie79, ChunLi

Re: Deodorant

Mesajgönderen cevizlikek2 » Cum Eki 17, 2008 9:54 am

impulse un mavi olanı vardı bende ne kadar freshdi yaaaa
orta okula gidiyodum o zamanlar ,zaman ne çabuk geçiyooo :crybaby:
şimdi dove fresh touch kullanıyorum çok memnunum
sabahları sıkıyorum evden çıkmadan kokusu odamda kalıyomuş annem öle diyooo
Kullanıcı avatarı
cevizlikek2
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen tazz » Cum Eki 17, 2008 10:03 am

n kadar cok impulse hayranı varmış ya :laugh: şekerli şekerli cok güsel kokuları vardı ;)
Kullanıcı avatarı
tazz
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Candy1 » Cum Eki 17, 2008 10:09 am

sanırım impulseyi tekrar piyasaya sürseler bizim sayemizde satış rekorları kırıcak :lol:
Kullanıcı avatarı
Candy1
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen impulse » Cum Eki 17, 2008 4:27 pm

ewet impulse istiorum bende,çok seviodum,hatta bi ara splash şeklinde ortasına bastırınca deodrant fışkırtan bi şişede sunmuşlardı,mavisiyle kırmızı olanı çok güzeldi mavisi fresh kırmızı olan seksi meyvemsi :love10: ama yok piyasada :angryfire
Kullanıcı avatarı
impulse
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen aysecakir » Cum Eki 17, 2008 5:42 pm

kesinlikle kızlar bende geri istiyorum o kokuları ya harikaydı bende sarısı vardı hiç unutmam hatta normal deodarantını çok aramıştık bulamadık sonra o sıkmalılardan bulunca ondan almıştık arkadaşla...
Kullanıcı avatarı
aysecakir
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen oya1106 » Cum Eki 17, 2008 5:45 pm

tekrar üretseler süper olurdu :banana: her rengi güzeldi yaa ben hepsini seviyodum hem eski günleri getiriyo aklıma :crybaby: yaa üretici firması kimdi acaba bi mail falan atsak topluca bişi yapsak :laugh:
impulse deodorantları geri istiyoruzzzzzz :banana:
Kullanıcı avatarı
oya1106
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen tazz » Cum Eki 17, 2008 5:56 pm

unilever in bi ürünüydü die biliorum ben ;)
Kullanıcı avatarı
tazz
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen oya1106 » Cum Eki 17, 2008 6:01 pm

hımm o zaman ben bi mail atıyorum unlieverin sitesinden ;) haydiin kızlar destek verin, bu bir vatandaşlık görevidir :laugh:
Kullanıcı avatarı
oya1106
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen tazz » Cum Eki 17, 2008 6:06 pm

oyacım benim bildiğim kadaryla bazı ülkelerde satışı hala devam edio hatta bodysprey, nemlendirici... vs gbi ürünleride var ;)

http://www.unilever.co.uk/ourbrands/per ... mpulse.asp
Kullanıcı avatarı
tazz
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen oya1106 » Cum Eki 17, 2008 6:08 pm

oki cnm valla ben bir mail attım, zaten mail atarken ülkeni seçiyosun.. dikkate alacaklarını sanmıyorum ama şansımı denedim en azından ;)
Kullanıcı avatarı
oya1106
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen impulse » Cum Eki 17, 2008 6:12 pm

yurtdışında hala impulse üretiliyor,hatta yeni bi kokusu çıkmıştı truelove die,sanırım türkiyeye gönderim yapılmıyor unilever tarafından :confused:
Kullanıcı avatarı
impulse
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen oya1106 » Cum Eki 17, 2008 6:16 pm

Değerli dostumuz,Unilever ile temasa geçtiğiniz için teşekkürler. Mesajınız derhal ilgili Unilever yetkililerine yönlendirilecektir. Bize göndermiş olduğunuz iletilere en kısa zamanda cevap vermeye gayret göstereceğiz. Unilever olarak misyonumuz 'Hayata Canlılık Kazandırmaktır'. İnsanların kendilerini iyi hissetmelerine, iyi görünmelerine ve hayattan daha fazla keyif almalarına yardımcı olan markalarla günlük hijyen, beslenme ve kişisel bakım ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Saygılarımızla, Unilever Müşteri İlişkileri. Bu otomatik bir cevaptır. Lütfen bu mesaja cevap vermeyin.

mailime otomatik cvp gelmiş ama bakalım ilgilenip cvp verecekler mi, o zaman anlarız nedenini :)
Kullanıcı avatarı
oya1106
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen daisy06 » Cum Eki 17, 2008 8:09 pm

bende de mavisi, yeşili, turuncu vardı :(( bende mail atıyım gerci hepsibenim olsuna pamuk sekerli losyon icin kaç kere mail attım cvp vermediler bile bunlar gene tenezul edip otomatıkde olsa cvp vermisler :nanik:
Kullanıcı avatarı
daisy06
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen ladygodiva » Cmt Eki 18, 2008 12:04 am

billiejean yazdı:Kızlar bu Alvin Conner deodorantı biraz araştırdım ve içindekileri yazan bir site buldum:
http://www.academyhealth.com/academyhea ... ode70.html

İçinde yalnızca su, gliserin ve ammonium alum diye bir madde var, bunu google'da arayınca aslında alüminyum sulfatın kimyasal adı olduğu ortaya çıktı :?

Sonra alüminyum içermeyen deodoran şeklinde arayınca da yabancı sitelerde o kadar çok ürün çıktı ki karşıma, Amerika'da eczanelerde filan satılan ürünler var, ama Türkiye'de yok malesef :cry:

Billijean, ben Alvin Connor deodorant kullanıyorum ve bu deodorantın içindeki senin de bahsettiğin "ammonium alum", doğada göl ve dağlık alanlarda bulunan mineral tuzlar, yani kimyasal değil. Deodorantlarda zararlı olarak nitelendirilen alumium türü, "aluminium chlorohydrate" ya da "aluminium zirconium"dur ve bunlar genellikle anti-perspirant türü deodorantlarda bulunurlar. Dolayısıyla gönül rahatlığıyla Alvin Connor kullanabilirsin. Ben gayet memnunum, fakat evde mutlaka bir de Sebamed'in Balsam Deodorant'ından da (Roll-on şeklindeki) bulunduruyorum ve çok acelem olduğunda onu kullanıyorum. Onun içinde de aluminium ve alkol yok. Alvin Connor'ı mutlaka çok temiz cilt üzerine uygulamak gerekiyor, ona da her zaman vaktim olmuyor. O yüzden evde herzaman bir tane Sebamed bulunduruyorum.

Deodorantlar, aslında benim organik kozmetik kullanmaya başlamama neden olan ürünler. 5 sene öncesine kadar Nivea'nın roll-on'larını kullanıyordum ve birgün koltuk altlarımda bir kaşıntı başladı, bu kaşıntı gün geçtikçe arttı arttı ve koltuk altlarım kıpkırmızı oldu :tongue: Kaşıntı artık dayanılmaz bir hal alınca deodorant kullanmayı bıraktım ve 1 ay sonra koltuk altlarım normale döndü. Bundan sonra kullandığım kozmetiklerin içinde ne olduğunu merak etmeye ve araştırmaya başladım. Sonra bu ürünlerin resmen zehirli kimyasallar içerdiğini görünce alternatif ürün arayışım başladı. Tabii o zamanlar Türkiye'de organik ürünler neredeyse hiç satılmıyordu ve ben ne kullanacağımı şaşırmıştım. Şimdi neyse ki kolayca bulabiliyoruz ve insanlar da yavaş yavaş bilinçlenmeye başladı. Bu da gerçekten sevindirici, çünkü bilinçlenme düzeyi arttıkça büyük şirketler de ürünlerine çeki düzen vermeye başlayacaklar, hatta başladılar bile. O yüzden biz tüketicilerin ürün seçimlerimizde çok daha dikkatli olmamız gerektiğine inanıyorum.
Kullanıcı avatarı
ladygodiva
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ladygodiva » Cmt Eki 18, 2008 12:25 am

bruno yazdı:nivea'nın terlemeyi değil de koku oluşumunu önleyen bir tane roll-onu var şeffaf, adını hatırlayamıyorum ama koku konusunda çok başarılı, hiç ter kokusu olmuyor ama terleme normal devam ediyor. terlemeyi kesmek de ilerde çok ağır sonuçlar doğurabiliyor, bilginize.

Bruno kesinlikle haklısın. Ben terlemeyi kesen deodorant kullanmanın sonuçlarını birebir deneyimledim, uzun bir süre( ne kadar olduğunu bilmiyorum, liseden üniversite son sınıfa kadar sanırım) Nivea'nın antiperspirant roll-on'undan kullandım. Sonuç: koltuk altı dermatiti! O yüzden anti-perspirantları kullanmanızı kesinlikle önermiyorum, vücudun doğal çalışma mekanizmasına müdahele etmiş oluyorsun, toksinlerin atılmasını engelliyorsun. Artık bu ürünlerin alternatifleri de çok fazla, GNC'den tut Sebamed'e, bir sürü firma alüminyumsuz, alkolsüz deodorant üretiyor, bunları kullanmak en doğrusu.
Kullanıcı avatarı
ladygodiva
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen Petrichor » Pzr Eki 19, 2008 3:54 pm

Vücudun doğal aktivitesi olan terlemeyi önlemeden ter kokusunu önlemenin yolları da var. ladygodiva da bundan bahsetmiş. işte almayı düşündüğüm ürün ve hakkında biraz bilgi :)

Terleme, vücuttaki toksinlerin (zehirli maddelerin) atımı ve vücut ısısının ayarlanması için gerekli fizyolojik bir olaydır. Aslında steril ve kokusuz olan ter, cilt üzerinde ıslak kalan bölgede kolayca çoğalan bakterilerin etkisiyle kötü kokuya neden olur. Bakteriler teri parçalar ve oluşan atıklar kokuya yol açar. Terlemeyi önleyen (antiperspiran) deodorantlar, sağlık açısından olumsuz sonuçlara yol açabilir. Çünkü antiperspiran kullanıldığında toksinler, vücuttan atılamaz ve birikir. Ter kokusunu önlemenin en sağlıklı yolu, ter üretimini ve salgılanmasını etkilemeden, kötü kokuya neden olan bakterilerin üremesini önlemektir.Sebamed deodorantlar, içerdiği trietil sitratın enzimatik olarak parçalanmasıyla cildin pH ını sürekli 5.5 ta tutarak, kötü kokuya neden olan bakterilerin çoğalmasını önler, ter salgısına etki etmediğinden ciltte ve ter bezlerinde tahrişlere neden olmaz. Böylece, cildinize uygun bir deodorant kullanarak, sağlığınızdan vazgeçmeden, ter kokusunu önleyebilirsiniz.

Resim
Kullanıcı avatarı
Petrichor
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen KELEBEK08 » Sal Eki 21, 2008 2:59 pm

güzel kokan deodorant için 8x4 break free. Ama eğer sağlıklı bişi önermemi istiosanız söliyim dermatoloğum(doktorum) nıvea öneriyor. Kullanabılırsınızzz.... :yeah: :yeah:
KELEBEK08
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen nurkelebek » Sal Eki 21, 2008 5:50 pm

nivea freshh kaç tane bitirdim bilmiyorum...bunu sürmek demek kendimi temiz hissetmek demek benim için :yeah:
Kullanıcı avatarı
nurkelebek
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Candy1 » Sal Eki 21, 2008 6:09 pm

bende nivea fresh cam şişede olandan aldım Çok temiz kOKUsu var misler gibi :) 7.50 yTl olan...hem pudralıda değil cam şişede oLan aynuı parfM GİBİ..
Kullanıcı avatarı
Candy1
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen esosh » Sal Eki 21, 2008 10:03 pm

ben bu 8x4 ü aldım pudralı ay harika kokuyo yaa bayıldım bayıldım :love10: deo spray de varmış görmedim ama onu
Resim
Kullanıcı avatarı
esosh
KoKoŞ
KoKoŞ

ÖncekiSonraki

Dön Parfümler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 7 misafir