Roaccutane Kullananlar ve Sonrası

Cilt Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: zoix, Pixie79, luthien

Re: Roaccutane Kullananlar ve Sonrası

Mesajgönderen eecee » Cmt May 10, 2008 12:04 am

bnmde açıldı ten rengim herkes güselleştiğimi sölüo keşke hep böle kalsam artık fondötensiz çk rahat çıkıyorm dışarı bide şu sivilceyle izler geçse tam olucak :(
Kullanıcı avatarı
eecee
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen cigtanesii » Cmt May 10, 2008 8:58 am

5. ayım bitti 6 ya giricem...şöle sölim siyah nokta yok gözenekler baya küçüldü(erdeyse gözükmüo) yani genel olarak cildim baya düzeldi ama sol yanagımda iki yer var oralarda sivilce cıkabilio ve cıktığı içinde izleri kırmızı kırmızı yani zor düzelir gibi gelio ama dr um gececğini söledi umarım öle olur :confused: ama sende nasıl bi sonuc olur belki daha ii olur hiç belli olmaz canm yalnızca bekleyip göreceksin bunu kimse bilemez... :dontknow:
egeli166 yazdı:çiğtanesi sen 5. ayına girmiisn ya cildi ii olmuş bi izler kalmış diosun.cnm yani çok belirgin mii be 4. ayımdayım çok kötü izler war ya geçermi

:crybaby: :crybaby:
Kullanıcı avatarı
cigtanesii
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen egeli166 » Cmt May 10, 2008 1:26 pm

benim sol yanağım iiyii ama sağ yanağım halen çok kötü ya kırmızı kırmızı kahverengimsi izler war :( hemen hemen her yerini kaplamış 4. ayımdayım.keşke dier yanağımda sol yanağım gibi olsa o zman hiç bi sorunum kalmıcak :dontknow:
Kullanıcı avatarı
egeli166
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen eecee » Pzr May 11, 2008 11:48 am

bnmde sadece yanaklarımda var sol yanağım dha fazla sağ daha az ve çenemin altına yayılmaya başladı allahtan tam görünmüo ordaki sivilceler ama yanaklarım geçse yeter ya iz var dha çok inş geçirir izleride yaa :(
Kullanıcı avatarı
eecee
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen zephyrcilek » Pzr May 11, 2008 11:56 am

ya kızlar bu ilacı bana küçükken bi doktor vermişti ama baya küçüktüm lise sınavına giricektim annemde araştırdı biraz korktu intihar olayları fln,kağıt imzalatmalarından korkmuştu..kullanmadım..ama çok feciydi ozaman sivilce bakımından şuan sivilce çok yok çenemde iki üç çıkar ama sanmayın ki pürüzsüz bi cilt..eminim çoğu kişiden daha kötüdür tüm yüzüm siyah nokta,gözenek, çukurluk,yanaklarımın alt kısmı da daha az ama tüm yüzüm sivilce izleri pütürlükler felaket..doktora gidicem bu cuma ama roaccutane istiyorum vermez diyorlar,sivilce çok yok ama dediğim gibi çok kötü siyah nok. fln geçiriyo ya..kremler etkili olmaz gibi geliyo :crybaby:
öyle garipki anlamıyorum yeni bişe çıktığında falan çünkü zaten çok uzun süredir çok bozuk diyemiyorum yaa şurdada bi sivilce çıktı, yeni siyah noktalar oluşmuş falan..olmazsa konuşurum doktorla çok takmaya başladım..
bu nasıl telafuz ediliyo aslında adet dönemimdi şimdi gitmek istemedim ondan beklettim cumaya sivilce basmışken gitsemiydim versin diye :) kötüyüm kötü..
size hangi tedavilerden sonra başladılar buna, nasıldı yüzünüz de verdi?
zephyrcilek
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen manolyasmell » Pzr May 11, 2008 8:57 pm

zephyrcilek yazdı:ya kızlar bu ilacı bana küçükken bi doktor vermişti ama baya küçüktüm lise sınavına giricektim annemde araştırdı biraz korktu intihar olayları fln,kağıt imzalatmalarından korkmuştu..kullanmadım..ama çok feciydi ozaman sivilce bakımından şuan sivilce çok yok çenemde iki üç çıkar ama sanmayın ki pürüzsüz bi cilt..eminim çoğu kişiden daha kötüdür tüm yüzüm siyah nokta,gözenek, çukurluk,yanaklarımın alt kısmı da daha az ama tüm yüzüm sivilce izleri pütürlükler felaket..doktora gidicem bu cuma ama roaccutane istiyorum vermez diyorlar,sivilce çok yok ama dediğim gibi çok kötü siyah nok. fln geçiriyo ya..kremler etkili olmaz gibi geliyo :crybaby:
öyle garipki anlamıyorum yeni bişe çıktığında falan çünkü zaten çok uzun süredir çok bozuk diyemiyorum yaa şurdada bi sivilce çıktı, yeni siyah noktalar oluşmuş falan..olmazsa konuşurum doktorla çok takmaya başladım..
bu nasıl telafuz ediliyo aslında adet dönemimdi şimdi gitmek istemedim ondan beklettim cumaya sivilce basmışken gitsemiydim versin diye :) kötüyüm kötü..
size hangi tedavilerden sonra başladılar buna, nasıldı yüzünüz de verdi?

canım bak sen o hapı isteme bence eskiden oluşmuş lekelere iyi geleceğini sanmam zaten ama gittiğinde nadixa diye bir krem verdi bana doktor mekanizmasını tam anlayamadım ama tam çıkmak üzre olan sivilcelerimi çıkmadan söndürüyor falan yani.istersen doktoruna sor bu bana iyi gelirmi diye yeni çıkmış bir ilaç bu nadixa krem.bana daha önce hiç bir tedavi görmedim.bence kullanmaya hevesli olma...kendini düşün yani sadece cildini değil
Kullanıcı avatarı
manolyasmell
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen zephyrcilek » Pzr May 11, 2008 9:18 pm

manolyasmell yazdı: canım bak sen o hapı isteme bence eskiden oluşmuş lekelere iyi geleceğini sanmam zaten ama gittiğinde nadixa diye bir krem verdi bana doktor mekanizmasını tam anlayamadım ama tam çıkmak üzre olan sivilcelerimi çıkmadan söndürüyor falan yani.istersen doktoruna sor bu bana iyi gelirmi diye yeni çıkmış bir ilaç bu nadixa krem.bana daha önce hiç bir tedavi görmedim.bence kullanmaya hevesli olma...kendini düşün yani sadece cildini değil

öyle de çok çok feci, sivilce izleri de var daha çok siyah nokta gözenek falan için dedim bu cuma gideceğim uzun süreden sonra ilk defa bakalım anlatabilecekmiyim derdimi..çok çok uzun süredir çekiyorum feci halde suratım artık bıktım eskiden takmazdım ondan da bu kadar oldu zaten, şimdi takmaya başladım sinir ediyo ondan bu durum :blushing: saol cnm..
zephyrcilek
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen svlyrdmc » Sal May 13, 2008 3:56 pm

canım bence evela kremlerle tedavi eder ..ilk etapta yazmıyorlar bu ilacı.bir süre sonra geçmezse ya da artış felan varsa ona göre biyokimya sonucu yazıyo.sen bugüne kadar neden bekledin ki o çukurluklar fazla derinleşmeden gitseydin belki şimdi böyle bir sorun yaşamayacktın.ne bileyim en azından iyileştirici dermokozmetik drlarında tavsiye ettiği ürünler var . sıkılaştırıcı toniklermiş kremlermiş önemli ölçüde önüne geçebilirdin. kafana da takma bence.çünkü o savaşçılar daha büyük savaş açıyolar sonra.kendimden biliyorum.aldırmıyıcan .ona inat göğsünü gere gere yürüyücen.o zaman o da senden elini çekiyo.acaba beslenme alışkanlığndan mı kaynaklandı son zamanlarda ki artışı ? ya da yediğin bişey mi dokundu.bazen sivilce sandığımız şeyler enfeksiyonlu egzema felan oluyo.bana bikere olmuştu çünki.o zaman antibiyotikli kremlerle işini halledebiliyorsun.ya sıkma canını git doktoruna onları geçmiş bil ;)
svlyrdmc
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen zephyrcilek » Sal May 13, 2008 8:36 pm

benim durum farklı,çok küçük yaşta başladı sivilceler ilkokul 4 flndı bikaç kere öle doktora gittim ilgilenmedim de, yağlı cilt kötü oluo işte..kremler fln bi süre kullandım benzamycin fln..uzun süredir hiçmi hiç ilgilenmiyodum sivilceler geçti diye ama çok iz var,dediğim gibi çkurluklar, siyah noktaların kraterleşmesi sonucu oluşan oyuklar fln :crybaby: cuma ya randevu alcam bakalım ne dicek..hiç umudum yok açıkcası :crybaby: biyerden başlamak lazım..
zephyrcilek
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Sweet84 » Sal May 13, 2008 9:52 pm

zephyrcilek yazdı:benim durum farklı,çok küçük yaşta başladı sivilceler ilkokul 4 flndı bikaç kere öle doktora gittim ilgilenmedim de, yağlı cilt kötü oluo işte..kremler fln bi süre kullandım benzamycin fln..uzun süredir hiçmi hiç ilgilenmiyodum sivilceler geçti diye ama çok iz var,dediğim gibi çkurluklar, siyah noktaların kraterleşmesi sonucu oluşan oyuklar fln :crybaby: cuma ya randevu alcam bakalım ne dicek..hiç umudum yok açıkcası :crybaby: biyerden başlamak lazım..

cnm sakın öyle düşünme ve moralini bozma...tıp artık o kadar ilerlediki herşeye bi çare var....yeterki sen istekli ve sabırlı ol.... :yeah:
Kullanıcı avatarı
Sweet84
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen zephyrcilek » Çrş May 14, 2008 1:05 pm

Sweet84 yazdı:
cnm sakın öyle düşünme ve moralini bozma...tıp artık o kadar ilerlediki herşeye bi çare var....yeterki sen istekli ve sabırlı ol.... :yeah:

saol bakalm cumaya randevu aldım görünelim ne diyecek :)
zephyrcilek
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen perii » Çrş May 14, 2008 3:26 pm

Kızlar ben çözdüm bu roaccutane'ı.. Az su içersen ve meyveyide az tüketirsen suratın çöküyor. Yanağındaki kemik daha çok belli oluyor ve dudakların kupkuru oluyor. Ama çok su içersen dudak hiç kurumuyor. Tabiii sağlıklıda beslenmek lazım. Çok sevmesem de meyve yemeyi dikkat etmeye çalışıyorum. Aman suyu bol için...
Kullanıcı avatarı
perii
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen perii » Çrş May 14, 2008 6:45 pm

Kızlar başka bi sitede birisi şöyle yazmış:
İLACI KULLANANLAR GÜNEŞLENMEYE ÇIKMAYINIZ,GÜNEŞLENMEYİ İLAÇ BİTİMİNDEN 1 AY SONRA KORUYUCU KREMLERLE YAPINIZ.

ÇÜNKÜ A VİTAMİNİ BRONZLAŞMAYI MAKSİMUMA ÇIKARIR VE YÜKSEK MİKTARDA OLDUĞUNDAN KARARIRSINIZ VE DE BU KARALIK KALICI OLUR.

Korktum valla. Bronzlaşmayı kesinlikle istemiyorum. Ama pzts günü 19 mayıs var. Gitmek zorundayız :crybaby: ve stadyumda 4-5saat güneşin altında bekleyeceğiz. Kızlar şapkam da yok. Bulunduğum yerde de satılmıyor. Ne yapacam ben :crybaby:
Kullanıcı avatarı
perii
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen eecee » Prş May 15, 2008 12:46 am

onu kim dediyse ben inanmıyorum zaten kremsiz güneşe çıkmamamız lazm özellkle kızgın güneşe.öle olsa doktor bana derdi tedavi snrasında güneşlenebilirsn die. şapkayla fln kızgın güneşte bile durabilirsn dedi koskoca doktor yani bilmicekmi yasak koyardı bütün doktorlar hepimize mantıken şmdiye kdr yaz ayında kullanıp güneşlenen arkadaşlar varsa kalıcı olarak karardılarmı acaba çk merak ediyorm öle bişi mkansız ya siz ne düşünüosunuz bu konuda???
Kullanıcı avatarı
eecee
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen beautyjinn » Prş May 15, 2008 12:40 pm

Kızlar bende roaccutane tedavimde 4.ayıma girdim.Aslında toplamda 6 ay oldu ama ilk 2 aydan sonra 1 ay ara vermek zorunda kaldım başka sağlık sorunlarından dolayı doktorum aradan sonra kullanmayı yeni başlıyor gibi kabul etti.Öncesi ve sonrası olarak cildime bir bakın.Büyük resim koyamadım.Üstüne tıklayınca büyük halini görürsünüz :))Herkes baya düzeldi diyor zaten benim özellikle çene bölgeme doğru ve sırtımda vardı.Hepsi geçti.Ama izlerde geçsin istiyorum.Umarım geçer.Dudaklarımın kurumasından başka bir sorunum yok.Cildime La rochein effaclair kremini kullanıyorum.Çok iyi nemlendiriyor.Dudaklarıma da bepanten merhemden başka hiçbir stick filan fayda etmiyor.Ama ilacı bitirince cildimin yine eski haline dönmesinden korkuyorum.Umarım kalıcı olur.
Roacctane Öncesi
Resim
Resim
Roaccutane Sonrası
Resim
beautyjinn
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sedk8 » Prş May 15, 2008 12:56 pm

beautyjinn çoook güzel olmuş cildin fotolar arasında muazzam fark war,harika bir düzelme gözlemledim wala :)
ben de geçtiimiz yıllarda kullandm roaccutane'ı.. son 1 yıldır hiç de sivilcem çıkmıyordu,ama bu ay bir tane çenemde çıktı çok sinir bozucu..başka çıkar mı diye endişelenmeye başladm :confused: umarım dönemsel birşeydir bu yaa..
Kullanıcı avatarı
sedk8
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Sweet84 » Prş May 15, 2008 3:17 pm

beautyjinn yazdı:Kızlar bende roaccutane tedavimde 4.ayıma girdim.Aslında toplamda 6 ay oldu ama ilk 2 aydan sonra 1 ay ara vermek zorunda kaldım başka sağlık sorunlarından dolayı doktorum aradan sonra kullanmayı yeni başlıyor gibi kabul etti.Öncesi ve sonrası olarak cildime bir bakın.Büyük resim koyamadım.Üstüne tıklayınca büyük halini görürsünüz :))Herkes baya düzeldi diyor zaten benim özellikle çene bölgeme doğru ve sırtımda vardı.Hepsi geçti.Ama izlerde geçsin istiyorum.Umarım geçer.Dudaklarımın kurumasından başka bir sorunum yok.Cildime La rochein effaclair kremini kullanıyorum.Çok iyi nemlendiriyor.Dudaklarıma da bepanten merhemden başka hiçbir stick filan fayda etmiyor.Ama ilacı bitirince cildimin yine eski haline dönmesinden korkuyorum.Umarım kalıcı olur.
Roacctane Öncesi
Resim
Resim
Roaccutane Sonrası
Resim

cnm bence korkma herkeste dönücek diye bi durum yok..ben geri dönenlerdenim gerçi ama bünyeyle de alaklı olabilir boşuna düşünme derim ben... :bye:
Kullanıcı avatarı
Sweet84
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen cigtanesii » Prş May 15, 2008 4:35 pm

gercekten baya fark varmıs iki resim arasında umarım benmde böle olur ...bize ii moral oldu iyikik göndrmissin resimleri :bye:
Kullanıcı avatarı
cigtanesii
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen beautyjinn » Prş May 15, 2008 5:32 pm

bencede sedk8 dönemseldir canım çünkü 1 senedir çıksa çıkardı bence..cildim için söylediklerinize teşekkürler kızlar daha bir moral oldu bana :)) Sweet84 sen tekrar tedaviye başladın mı peki? cigtanesi senin tedavinde kaçıncı ay? ilk aylar cilt sivilceleri resmen kusuyor.Daha çok sivilce çıkıyor.Ama sonra sen fark etmeden bir bakmışsın hepi geçmiş bebeksi,pürüssüz bir cildin olmuş.Sevgilim askerdeydi.Geldiğinde söylemişti zaten ama yüzüme dokununca o da farkı daha iyi anladı süper bir duygu ;)
beautyjinn
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen basakhs » Prş May 15, 2008 5:54 pm

4yıl önce Roaccutane kullandım ve verdiğim en doğru kararlardan biriydi diyebilirm, yüzüm çok yağlıydı ve hiç bir ilaca tepki vermiyordu. kökünden kurtulmak için bu akne ve iltihaplı sivilcelerden,ilacı tanıyan bir hekime gidip,doğru kullanımla kullanın derim. :banana:
Kullanıcı avatarı
basakhs
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

ÖncekiSonraki

Dön Cilt Bakımı Ürünleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 13 misafir