Roaccutane Kullananlar ve Sonrası

Cilt Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: zoix, Pixie79, luthien

Re: Roaccutane Kullananlar ve Sonrası

Mesajgönderen eecee » Cmt May 10, 2008 12:04 am

bnmde açıldı ten rengim herkes güselleştiğimi sölüo keşke hep böle kalsam artık fondötensiz çk rahat çıkıyorm dışarı bide şu sivilceyle izler geçse tam olucak :(
Kullanıcı avatarı
eecee
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen cigtanesii » Cmt May 10, 2008 8:58 am

5. ayım bitti 6 ya giricem...şöle sölim siyah nokta yok gözenekler baya küçüldü(erdeyse gözükmüo) yani genel olarak cildim baya düzeldi ama sol yanagımda iki yer var oralarda sivilce cıkabilio ve cıktığı içinde izleri kırmızı kırmızı yani zor düzelir gibi gelio ama dr um gececğini söledi umarım öle olur :confused: ama sende nasıl bi sonuc olur belki daha ii olur hiç belli olmaz canm yalnızca bekleyip göreceksin bunu kimse bilemez... :dontknow:
egeli166 yazdı:çiğtanesi sen 5. ayına girmiisn ya cildi ii olmuş bi izler kalmış diosun.cnm yani çok belirgin mii be 4. ayımdayım çok kötü izler war ya geçermi

:crybaby: :crybaby:
Kullanıcı avatarı
cigtanesii
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen egeli166 » Cmt May 10, 2008 1:26 pm

benim sol yanağım iiyii ama sağ yanağım halen çok kötü ya kırmızı kırmızı kahverengimsi izler war :( hemen hemen her yerini kaplamış 4. ayımdayım.keşke dier yanağımda sol yanağım gibi olsa o zman hiç bi sorunum kalmıcak :dontknow:
Kullanıcı avatarı
egeli166
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen eecee » Pzr May 11, 2008 11:48 am

bnmde sadece yanaklarımda var sol yanağım dha fazla sağ daha az ve çenemin altına yayılmaya başladı allahtan tam görünmüo ordaki sivilceler ama yanaklarım geçse yeter ya iz var dha çok inş geçirir izleride yaa :(
Kullanıcı avatarı
eecee
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen zephyrcilek » Pzr May 11, 2008 11:56 am

ya kızlar bu ilacı bana küçükken bi doktor vermişti ama baya küçüktüm lise sınavına giricektim annemde araştırdı biraz korktu intihar olayları fln,kağıt imzalatmalarından korkmuştu..kullanmadım..ama çok feciydi ozaman sivilce bakımından şuan sivilce çok yok çenemde iki üç çıkar ama sanmayın ki pürüzsüz bi cilt..eminim çoğu kişiden daha kötüdür tüm yüzüm siyah nokta,gözenek, çukurluk,yanaklarımın alt kısmı da daha az ama tüm yüzüm sivilce izleri pütürlükler felaket..doktora gidicem bu cuma ama roaccutane istiyorum vermez diyorlar,sivilce çok yok ama dediğim gibi çok kötü siyah nok. fln geçiriyo ya..kremler etkili olmaz gibi geliyo :crybaby:
öyle garipki anlamıyorum yeni bişe çıktığında falan çünkü zaten çok uzun süredir çok bozuk diyemiyorum yaa şurdada bi sivilce çıktı, yeni siyah noktalar oluşmuş falan..olmazsa konuşurum doktorla çok takmaya başladım..
bu nasıl telafuz ediliyo aslında adet dönemimdi şimdi gitmek istemedim ondan beklettim cumaya sivilce basmışken gitsemiydim versin diye :) kötüyüm kötü..
size hangi tedavilerden sonra başladılar buna, nasıldı yüzünüz de verdi?
zephyrcilek
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen manolyasmell » Pzr May 11, 2008 8:57 pm

zephyrcilek yazdı:ya kızlar bu ilacı bana küçükken bi doktor vermişti ama baya küçüktüm lise sınavına giricektim annemde araştırdı biraz korktu intihar olayları fln,kağıt imzalatmalarından korkmuştu..kullanmadım..ama çok feciydi ozaman sivilce bakımından şuan sivilce çok yok çenemde iki üç çıkar ama sanmayın ki pürüzsüz bi cilt..eminim çoğu kişiden daha kötüdür tüm yüzüm siyah nokta,gözenek, çukurluk,yanaklarımın alt kısmı da daha az ama tüm yüzüm sivilce izleri pütürlükler felaket..doktora gidicem bu cuma ama roaccutane istiyorum vermez diyorlar,sivilce çok yok ama dediğim gibi çok kötü siyah nok. fln geçiriyo ya..kremler etkili olmaz gibi geliyo :crybaby:
öyle garipki anlamıyorum yeni bişe çıktığında falan çünkü zaten çok uzun süredir çok bozuk diyemiyorum yaa şurdada bi sivilce çıktı, yeni siyah noktalar oluşmuş falan..olmazsa konuşurum doktorla çok takmaya başladım..
bu nasıl telafuz ediliyo aslında adet dönemimdi şimdi gitmek istemedim ondan beklettim cumaya sivilce basmışken gitsemiydim versin diye :) kötüyüm kötü..
size hangi tedavilerden sonra başladılar buna, nasıldı yüzünüz de verdi?

canım bak sen o hapı isteme bence eskiden oluşmuş lekelere iyi geleceğini sanmam zaten ama gittiğinde nadixa diye bir krem verdi bana doktor mekanizmasını tam anlayamadım ama tam çıkmak üzre olan sivilcelerimi çıkmadan söndürüyor falan yani.istersen doktoruna sor bu bana iyi gelirmi diye yeni çıkmış bir ilaç bu nadixa krem.bana daha önce hiç bir tedavi görmedim.bence kullanmaya hevesli olma...kendini düşün yani sadece cildini değil
Kullanıcı avatarı
manolyasmell
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen zephyrcilek » Pzr May 11, 2008 9:18 pm

manolyasmell yazdı: canım bak sen o hapı isteme bence eskiden oluşmuş lekelere iyi geleceğini sanmam zaten ama gittiğinde nadixa diye bir krem verdi bana doktor mekanizmasını tam anlayamadım ama tam çıkmak üzre olan sivilcelerimi çıkmadan söndürüyor falan yani.istersen doktoruna sor bu bana iyi gelirmi diye yeni çıkmış bir ilaç bu nadixa krem.bana daha önce hiç bir tedavi görmedim.bence kullanmaya hevesli olma...kendini düşün yani sadece cildini değil

öyle de çok çok feci, sivilce izleri de var daha çok siyah nokta gözenek falan için dedim bu cuma gideceğim uzun süreden sonra ilk defa bakalım anlatabilecekmiyim derdimi..çok çok uzun süredir çekiyorum feci halde suratım artık bıktım eskiden takmazdım ondan da bu kadar oldu zaten, şimdi takmaya başladım sinir ediyo ondan bu durum :blushing: saol cnm..
zephyrcilek
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen svlyrdmc » Sal May 13, 2008 3:56 pm

canım bence evela kremlerle tedavi eder ..ilk etapta yazmıyorlar bu ilacı.bir süre sonra geçmezse ya da artış felan varsa ona göre biyokimya sonucu yazıyo.sen bugüne kadar neden bekledin ki o çukurluklar fazla derinleşmeden gitseydin belki şimdi böyle bir sorun yaşamayacktın.ne bileyim en azından iyileştirici dermokozmetik drlarında tavsiye ettiği ürünler var . sıkılaştırıcı toniklermiş kremlermiş önemli ölçüde önüne geçebilirdin. kafana da takma bence.çünkü o savaşçılar daha büyük savaş açıyolar sonra.kendimden biliyorum.aldırmıyıcan .ona inat göğsünü gere gere yürüyücen.o zaman o da senden elini çekiyo.acaba beslenme alışkanlığndan mı kaynaklandı son zamanlarda ki artışı ? ya da yediğin bişey mi dokundu.bazen sivilce sandığımız şeyler enfeksiyonlu egzema felan oluyo.bana bikere olmuştu çünki.o zaman antibiyotikli kremlerle işini halledebiliyorsun.ya sıkma canını git doktoruna onları geçmiş bil ;)
svlyrdmc
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen zephyrcilek » Sal May 13, 2008 8:36 pm

benim durum farklı,çok küçük yaşta başladı sivilceler ilkokul 4 flndı bikaç kere öle doktora gittim ilgilenmedim de, yağlı cilt kötü oluo işte..kremler fln bi süre kullandım benzamycin fln..uzun süredir hiçmi hiç ilgilenmiyodum sivilceler geçti diye ama çok iz var,dediğim gibi çkurluklar, siyah noktaların kraterleşmesi sonucu oluşan oyuklar fln :crybaby: cuma ya randevu alcam bakalım ne dicek..hiç umudum yok açıkcası :crybaby: biyerden başlamak lazım..
zephyrcilek
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Sweet84 » Sal May 13, 2008 9:52 pm

zephyrcilek yazdı:benim durum farklı,çok küçük yaşta başladı sivilceler ilkokul 4 flndı bikaç kere öle doktora gittim ilgilenmedim de, yağlı cilt kötü oluo işte..kremler fln bi süre kullandım benzamycin fln..uzun süredir hiçmi hiç ilgilenmiyodum sivilceler geçti diye ama çok iz var,dediğim gibi çkurluklar, siyah noktaların kraterleşmesi sonucu oluşan oyuklar fln :crybaby: cuma ya randevu alcam bakalım ne dicek..hiç umudum yok açıkcası :crybaby: biyerden başlamak lazım..

cnm sakın öyle düşünme ve moralini bozma...tıp artık o kadar ilerlediki herşeye bi çare var....yeterki sen istekli ve sabırlı ol.... :yeah:
Kullanıcı avatarı
Sweet84
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen zephyrcilek » Çrş May 14, 2008 1:05 pm

Sweet84 yazdı:
cnm sakın öyle düşünme ve moralini bozma...tıp artık o kadar ilerlediki herşeye bi çare var....yeterki sen istekli ve sabırlı ol.... :yeah:

saol bakalm cumaya randevu aldım görünelim ne diyecek :)
zephyrcilek
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen perii » Çrş May 14, 2008 3:26 pm

Kızlar ben çözdüm bu roaccutane'ı.. Az su içersen ve meyveyide az tüketirsen suratın çöküyor. Yanağındaki kemik daha çok belli oluyor ve dudakların kupkuru oluyor. Ama çok su içersen dudak hiç kurumuyor. Tabiii sağlıklıda beslenmek lazım. Çok sevmesem de meyve yemeyi dikkat etmeye çalışıyorum. Aman suyu bol için...
Kullanıcı avatarı
perii
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen perii » Çrş May 14, 2008 6:45 pm

Kızlar başka bi sitede birisi şöyle yazmış:
İLACI KULLANANLAR GÜNEŞLENMEYE ÇIKMAYINIZ,GÜNEŞLENMEYİ İLAÇ BİTİMİNDEN 1 AY SONRA KORUYUCU KREMLERLE YAPINIZ.

ÇÜNKÜ A VİTAMİNİ BRONZLAŞMAYI MAKSİMUMA ÇIKARIR VE YÜKSEK MİKTARDA OLDUĞUNDAN KARARIRSINIZ VE DE BU KARALIK KALICI OLUR.

Korktum valla. Bronzlaşmayı kesinlikle istemiyorum. Ama pzts günü 19 mayıs var. Gitmek zorundayız :crybaby: ve stadyumda 4-5saat güneşin altında bekleyeceğiz. Kızlar şapkam da yok. Bulunduğum yerde de satılmıyor. Ne yapacam ben :crybaby:
Kullanıcı avatarı
perii
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen eecee » Prş May 15, 2008 12:46 am

onu kim dediyse ben inanmıyorum zaten kremsiz güneşe çıkmamamız lazm özellkle kızgın güneşe.öle olsa doktor bana derdi tedavi snrasında güneşlenebilirsn die. şapkayla fln kızgın güneşte bile durabilirsn dedi koskoca doktor yani bilmicekmi yasak koyardı bütün doktorlar hepimize mantıken şmdiye kdr yaz ayında kullanıp güneşlenen arkadaşlar varsa kalıcı olarak karardılarmı acaba çk merak ediyorm öle bişi mkansız ya siz ne düşünüosunuz bu konuda???
Kullanıcı avatarı
eecee
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen beautyjinn » Prş May 15, 2008 12:40 pm

Kızlar bende roaccutane tedavimde 4.ayıma girdim.Aslında toplamda 6 ay oldu ama ilk 2 aydan sonra 1 ay ara vermek zorunda kaldım başka sağlık sorunlarından dolayı doktorum aradan sonra kullanmayı yeni başlıyor gibi kabul etti.Öncesi ve sonrası olarak cildime bir bakın.Büyük resim koyamadım.Üstüne tıklayınca büyük halini görürsünüz :))Herkes baya düzeldi diyor zaten benim özellikle çene bölgeme doğru ve sırtımda vardı.Hepsi geçti.Ama izlerde geçsin istiyorum.Umarım geçer.Dudaklarımın kurumasından başka bir sorunum yok.Cildime La rochein effaclair kremini kullanıyorum.Çok iyi nemlendiriyor.Dudaklarıma da bepanten merhemden başka hiçbir stick filan fayda etmiyor.Ama ilacı bitirince cildimin yine eski haline dönmesinden korkuyorum.Umarım kalıcı olur.
Roacctane Öncesi
Resim
Resim
Roaccutane Sonrası
Resim
beautyjinn
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sedk8 » Prş May 15, 2008 12:56 pm

beautyjinn çoook güzel olmuş cildin fotolar arasında muazzam fark war,harika bir düzelme gözlemledim wala :)
ben de geçtiimiz yıllarda kullandm roaccutane'ı.. son 1 yıldır hiç de sivilcem çıkmıyordu,ama bu ay bir tane çenemde çıktı çok sinir bozucu..başka çıkar mı diye endişelenmeye başladm :confused: umarım dönemsel birşeydir bu yaa..
Kullanıcı avatarı
sedk8
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Sweet84 » Prş May 15, 2008 3:17 pm

beautyjinn yazdı:Kızlar bende roaccutane tedavimde 4.ayıma girdim.Aslında toplamda 6 ay oldu ama ilk 2 aydan sonra 1 ay ara vermek zorunda kaldım başka sağlık sorunlarından dolayı doktorum aradan sonra kullanmayı yeni başlıyor gibi kabul etti.Öncesi ve sonrası olarak cildime bir bakın.Büyük resim koyamadım.Üstüne tıklayınca büyük halini görürsünüz :))Herkes baya düzeldi diyor zaten benim özellikle çene bölgeme doğru ve sırtımda vardı.Hepsi geçti.Ama izlerde geçsin istiyorum.Umarım geçer.Dudaklarımın kurumasından başka bir sorunum yok.Cildime La rochein effaclair kremini kullanıyorum.Çok iyi nemlendiriyor.Dudaklarıma da bepanten merhemden başka hiçbir stick filan fayda etmiyor.Ama ilacı bitirince cildimin yine eski haline dönmesinden korkuyorum.Umarım kalıcı olur.
Roacctane Öncesi
Resim
Resim
Roaccutane Sonrası
Resim

cnm bence korkma herkeste dönücek diye bi durum yok..ben geri dönenlerdenim gerçi ama bünyeyle de alaklı olabilir boşuna düşünme derim ben... :bye:
Kullanıcı avatarı
Sweet84
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen cigtanesii » Prş May 15, 2008 4:35 pm

gercekten baya fark varmıs iki resim arasında umarım benmde böle olur ...bize ii moral oldu iyikik göndrmissin resimleri :bye:
Kullanıcı avatarı
cigtanesii
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen beautyjinn » Prş May 15, 2008 5:32 pm

bencede sedk8 dönemseldir canım çünkü 1 senedir çıksa çıkardı bence..cildim için söylediklerinize teşekkürler kızlar daha bir moral oldu bana :)) Sweet84 sen tekrar tedaviye başladın mı peki? cigtanesi senin tedavinde kaçıncı ay? ilk aylar cilt sivilceleri resmen kusuyor.Daha çok sivilce çıkıyor.Ama sonra sen fark etmeden bir bakmışsın hepi geçmiş bebeksi,pürüssüz bir cildin olmuş.Sevgilim askerdeydi.Geldiğinde söylemişti zaten ama yüzüme dokununca o da farkı daha iyi anladı süper bir duygu ;)
beautyjinn
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen basakhs » Prş May 15, 2008 5:54 pm

4yıl önce Roaccutane kullandım ve verdiğim en doğru kararlardan biriydi diyebilirm, yüzüm çok yağlıydı ve hiç bir ilaca tepki vermiyordu. kökünden kurtulmak için bu akne ve iltihaplı sivilcelerden,ilacı tanıyan bir hekime gidip,doğru kullanımla kullanın derim. :banana:
Kullanıcı avatarı
basakhs
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen cigtanesii » Prş May 15, 2008 6:03 pm

canm benmde tedavimin 5 ayı bitti yani 6. aya yeni girdim ama kızarık lekeler var sol yanagımda gececek gibi gelmio bana ancak gecerse yani gözümle görürsem inanırım o yüzden bekliorum :crybaby:
Kullanıcı avatarı
cigtanesii
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen cigtanesii » Prş May 15, 2008 6:05 pm

4 yıldır geri gelmediler dimi :confused: sanki kabusmus gibi söledim geri geldilermi falan :) ama cok güzel bi duygudur heralde :dontknow: zaten dr konrolunde kullanılıo sorun yok yani :yeah:
Kullanıcı avatarı
cigtanesii
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen Sweet84 » Cum May 16, 2008 12:05 am

beautyjinn yok canım bi daha öyle bi ilacı kullanmak diil yanından bile geçmek istemiyorum...mutluyum şimdiki halleriyle bi sorun yok benim için..... :bye:
Kullanıcı avatarı
Sweet84
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen zephyrcilek » Cum May 16, 2008 11:10 am

kızlar bende bugün doktora gitim.demiştim sivilce izlerim gözenekler özellikle büyük problem..sivilce de çenemde çıkıyo az biras..önce merhem tarzı kullanırız,yaz sonuna roaccutane die ilaç var olmazsa ona başlarız vs..bende dedim biliyurm bana verirmisiniz diye düşnüüyodum.sora dedi güneşten korurum dersen verebilirim şimdi..verdide, 20mg sabah akşam.. :banana: benim izler kötüdür ama siyah noktaları,gözenekleri sıkılaştırdığını duymuştum..umaırm etkili olur :crybaby:

özeniyorum, sivilce izlerim kaldı bi tek demenize :) bende o kadar çok varki ben anlamıyorum hangisi iz hangisi yeni hangisi nedir falan :angryfire
zephyrcilek
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sedk8 » Cum May 16, 2008 11:48 am

cnm tedavin hayırlı olsun..dudaklarını da sürekli nemlendirmeyi unutma. bittiği zmn cilt rengin bile harika berraklığa kavuşacak :bye:
Kullanıcı avatarı
sedk8
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen zephyrcilek » Cum May 16, 2008 12:04 pm

sedk8 yazdı:cnm tedavin hayırlı olsun..dudaklarını da sürekli nemlendirmeyi unutma. bittiği zmn cilt rengin bile harika berraklığa kavuşacak :bye:

çok saol canım..bende eskiden kalma lekeler fln vardır çok küçüklükten çekiyorum..hadi bakalım inşallah.. :banana:
zephyrcilek
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen cigtanesii » Cmt May 17, 2008 10:00 am

demissin ya keske sivilcelerin izleri kalsa diye...onlarda bi zamnlar sivilceydi canm ve suan izleri kaldı :) onlarda bi gitse degmeyin keyfimeeee :beer:
Kullanıcı avatarı
cigtanesii
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen beautyjinn » Cmt May 17, 2008 11:34 am

ya ben şimdi yaz geliyor ona sinir oluyorum dün doktoruma gittim şu an cildin iyi ama ağustosa kadar kullanacaksın dedi 6 ayı tamamlaması için :tongue: ama ben yazın bronzlaşmak istiyordum şimdi mecburen en az 50 faktör krem kullanıp doğru dürüst güneşte bile durmayacağım.Ne yapalım biraz daha sabredeceğiz güsel bir cilt içinn :blushing:
beautyjinn
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen perii » Cmt May 17, 2008 3:42 pm

Ne yanii yazın denize gidemiyecekmiyim ben? :crybaby: Yaaaa bu haksızlık... Ben 4.ayımdayım herhalde haziranda biter tedavim. Kızlar şimdi tedavi bittikten sonrada mı gidemiyorum denize?*????????? :crybaby:
Kullanıcı avatarı
perii
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sedk8 » Cmt May 17, 2008 4:22 pm

perii denize gidebilirsin tabi..ama güneşin daha az etkili olduu saatlerde git bence ve mutlaka yüksek korumalı yüz kremi..şemsiye altından bacaklarını fln bronzlaştırırsn cnm ne olcak ki :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
sedk8
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen perii » Cmt May 17, 2008 4:29 pm

SAol cnm bende korktum :blushing: Az kaldı zaten tedavimin btmesine. İnş hemen biterde artık kendimi güneşten kısıtlamaktan kurtulurum :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
perii
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen zephyrcilek » Cmt May 17, 2008 7:26 pm

ya kızlar doğrumu bilmiyorum nerde okudum acaba çok araştırdığım için karışabiliyo kusura bakmayın :blushing: bu ilaç a vitamini olduğundan güneşle çok bronzluk sağlıyomuş ve kalıcı olabiliyomuş :( ondan yüksek koruma faktörleri falan istiyo sanırım..lekelenmesin diye..yüz tamam bacaklara, kollara da mı lazım okadar faktörlü kremler? la roche önerdi yüz için aldım ama baya koydu açıkcası küçücük bişi 45 ytl normaldir herhalde ama çabucak biter o 50 ml bişi..önereceğiniz başka marka varmı emin olduğunuz fiyatı-boyutu açısından daha ekonomik :blushing: roaccutane ciler ne kullanıyosunuz korkuyorumda bilmiyorum ne iyi,düzeltmeye çalışırken bozmayalım..
zephyrcilek
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen cigtanesii » Pzr May 18, 2008 9:15 am

banada dr um avene nin 50 faktrlük emülsion kreminin verdi canm..oda aynen 50 ml ve bende 40 liraya aldım yani pek fark yok :) ama az sürmekte fayda var cünkü cok sürünce emilmio ama yüze sadece sürüyosun bence yeter :) ama kollar ve bacaklar için bilemicem sürmek gerekiomu :dontknow: lekeler kalıcımı oluyomus benm yüzümde burnumda ve alnımda biraz cil oldu gecmezmi peki :crybaby:(tabi krem kullanmaya baslamadan olmustu yani kış güneşinide nerden bulduysam) ben sinir olurum ya sivilceleri gecireyim derken cillerlemi uğrascam yaaa :crybaby:
Kullanıcı avatarı
cigtanesii
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen zephyrcilek » Pzr May 18, 2008 12:19 pm

bilmiyorumki cnm drum bişi demedi ama güneşten korumak gerektiği kesin,ben o bilgiyi okudum bi yerden netten ama bulamadımda..kremin bitmesine yakın öneriler alıcam artık bakalım..:)

ya bu arada benim dudağımda 2 tane kabarcık çıktı biri geçer gibi oldu bugün,diğeri büyüdü dudakta sivilce çıkarmı ya :dontknow: herşeyi ilaca yoruyorum tabi, böle bişi de duymadım çatlasaydı iyiydi bu ne şimdi başına gelen varmı hep böle mi olcak..yüzde olsun da dudak et siniri ya..
zephyrcilek
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen manolyasmell » Pzt May 19, 2008 10:06 am

ben şu an niveadan aldığım çocuklar için 50+ long-lastin suya dayaanıklı kremini kullanıyorum.büyük bişi baya ucuzdu.suya dayanıklı olduğu için çok yağlı ama zaten yüzüm aşırı kuruduğu için ancak nemli oluyor. parladığı için pudra sürebilirsin ben fondeten falanda sürdüğüm için belli olmuyo.bende roc falan kaliteli bişimi alsam acaba diyodum ama cildim kuruyunca vaz geçtim elimdeki nivea yetyor şuan.

hap sadece yüz derimize değil diğer tüm vücüt derimize etki ediyor ama kolardaki bacaklardaki deri kalın olduğundan kuru olmuyor.genede normalde saçlarım yağlandığı için 1 günde bonya yapardım şimdi yağlanmıyorzamanı geldi diye bonyo ediyorum.sizde farketmişsinizdir.o yüzden bacak bile olsa bronzlaşmak hem cildi aşırı kurutur bence hemde leke falan yapabilir.en iyisi akşam saati yada sabah sabah yüzmek.öğleğin yapacak başka bi etkinlik bulmak...

benim dudağımın tam dudak kalemi sürdüğümüz yerinde sivilce siyah nokta çıkardı oldumolası.hapı yutunca hemen 2-3 sivilce çıkıyor büyüklüğüne göre hemen bir günde bazen 4 günde geçiyor.canım seninki uçuk olmasın...?
Kullanıcı avatarı
manolyasmell
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen cigtanesii » Pzt May 19, 2008 2:36 pm

kızlar bu sivilce lekeleri güneş ışığıyla kalıcı olmasın sakın ne bilim ya hersey dokunuyo cildim o kadar hassaski şuan sanki derimin içi gözüküo :laugh: ama zamnla eski haline döner inş.benmde son ayım ama dr 7 aya tamamla dedi bana ama bu sıcakta ve güneşte cok zor oluo anlatamam..dısarımı cıkmıcam nasıl olacak ya anlamadım ki... :tongue:
Kullanıcı avatarı
cigtanesii
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen zephyrcilek » Pzt May 19, 2008 7:02 pm

manolyasmell, yok cnm çok uçuklar geçirdim biliyorum o yüzden bu böyle iltihaplı sivilce gibi, oldum olası heryerde sivilce çıkmıştır dudağı ne duydum ne gördm :) daha sivilcelenme olmdı yeni diye herhalde bi o var ilginç..şimdi aldım kremi, çok dayanacak gibi duymuyo sonrasını araştırmak lazım bilmiyorum da hangisi iyi korur,sivilce yapmaz vs. yüze sürücez şimdi sorun olmasın kızgın güneşte..saol canım.. :bye:
zephyrcilek
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen manolyasmell » Pzt May 19, 2008 9:05 pm

zephyrcilek yazdı:manolyasmell, yok cnm çok uçuklar geçirdim biliyorum o yüzden bu böyle iltihaplı sivilce gibi, oldum olası heryerde sivilce çıkmıştır dudağı ne duydum ne gördm :) daha sivilcelenme olmdı yeni diye herhalde bi o var ilginç..şimdi aldım kremi, çok dayanacak gibi duymuyo sonrasını araştırmak lazım bilmiyorum da hangisi iyi korur,sivilce yapmaz vs. yüze sürücez şimdi sorun olmasın kızgın güneşte..saol canım.. :bye:

canım bida dudanda çıkmaz inş acıyodur bide geçmiş olsun hepimiz zorlu bir yoldayız hepimizin cildi pamuk gibi olacak sonunda inş. mayıs sonuna kadar galiba ykm de clarins den 1 güneş ürünü alana 1 tanede hesdiyeymiş bir git bak istersen fiyatları nası bilmiyorum ama hediyesiyle düşününce uygun olur heralde banada mail gelmiş ordan biliyorum.
Kullanıcı avatarı
manolyasmell
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen nnaz » Pzt May 19, 2008 10:09 pm

kızlar bende bu ilacı 5 aydır kullanıorum ve şunu farkettim yüzüm zayıfladı:( böle birşeyle karşılaşan oldumu acaba?
Kullanıcı avatarı
nnaz
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen perii » Sal May 20, 2008 6:36 am

Böyle birşeyle hiç karşılaşan olmazmı cnm? Bendede oldu. Hatta yanağımın yan tarafında hafif çöküntü oluştu. Zamanında bu forumda bu ilaç yaşlandırıyor diye yeri yerinden az oynatmadım..Bırakmayı bile düşündüm. Çünkü kolajen dokuyu azaltıyor dolayısıyla dolgunluk gidiyor. Gençlik gidiyor...Tek ümidim ilaç bittikten sonra yüzümün eski haline dönmesi (yani dolgunluk yönünden..) Bu ilacı kullanırken kesinlikle çok sağlıklı beslenmek lazım. Bi ara (1ay önce) foto falan çektirdim ve gördümki yüzümün sadece kemiği kalmış. Sadece kemik :crybaby: Ama sonra C vitaminini fazla tükettim ve bayağı iyileşti..Sende öyle yap cnm..Eğer suratıma da bişy olursa doktordan hesabını soracam. Beni bilgilendirmeliydi..
Kullanıcı avatarı
perii
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen manolyasmell » Sal May 20, 2008 9:21 am

perii yazdı:Böyle birşeyle hiç karşılaşan olmazmı cnm? Bendede oldu. Hatta yanağımın yan tarafında hafif çöküntü oluştu. Zamanında bu forumda bu ilaç yaşlandırıyor diye yeri yerinden az oynatmadım..Bırakmayı bile düşündüm. Çünkü kolajen dokuyu azaltıyor dolayısıyla dolgunluk gidiyor. Gençlik gidiyor...Tek ümidim ilaç bittikten sonra yüzümün eski haline dönmesi (yani dolgunluk yönünden..) Bu ilacı kullanırken kesinlikle çok sağlıklı beslenmek lazım. Bi ara (1ay önce) foto falan çektirdim ve gördümki yüzümün sadece kemiği kalmış. Sadece kemik :crybaby: Ama sonra C vitaminini fazla tükettim ve bayağı iyileşti..Sende öyle yap cnm..Eğer suratıma da bişy olursa doktordan hesabını soracam. Beni bilgilendirmeliydi..

pericim c vit sandozu içsem işe yararmı acaba bütün gün koşuşturma öle pek sebze meyve yiyemiyorum da ancak çilek falan yiyorum dersanenin karşısında market var
Kullanıcı avatarı
manolyasmell
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen perii » Sal May 20, 2008 9:52 am

Olur cnm. Hiç meyve yiyemiyorsanız mutlaka C vitamini hapı kullanın. Bana zaten doktor C vitamini hapı yazmış Ben istemeden. Meğer yüzümdeki çöküklüğü farketmişte ondan yazmış diye düşünüyorum. Yaa özellikle maydonoz harikalar yaratıyo. bi ara her sabah yiyordum. Şimdi ise üşeniyorum :blushing: Mutlaka yemek lazım. Yoksa suratınız kemik kalır valla.Ben öyle kalmıştım. Çok iğreençtim. O halimi görmek isteyen olursa bana özelden mail atsın. msnden gösterebilirim :pisik:
Kullanıcı avatarı
perii
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen alyson » Sal May 20, 2008 10:59 am

ben de tombul yanaklarımdan sikayetciydim :yeah: daha benim 2. ayım bitti iisallah 5. ayda benimde biraz yanaklarım iner :nanik:
Kullanıcı avatarı
alyson
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen merwish86 » Sal May 20, 2008 2:23 pm

bana doktor hiçbir şekilde dışardan vitamin almıcaksın ztn ilaç A vitamini deposu sandız falan içmiceksin hatta yediklerine bile dikkat etceksin dedi bence tehlikeli olblr vitamin
merwish86
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen manolyasmell » Sal May 20, 2008 3:43 pm

merwish86 yazdı:bana doktor hiçbir şekilde dışardan vitamin almıcaksın ztn ilaç A vitamini deposu sandız falan içmiceksin hatta yediklerine bile dikkat etceksin dedi bence tehlikeli olblr vitamin

merwishcim benim bildiğim supradin, one a day gibi a tane hapta içinde büsürü vitamin ve mineral içeren vit hapları almayacağız çünkü içinde a vit de oluyor. ama sadece c sadece b vs..vitamin haplarının a vitaminiyle alakası olmadığından içmemizde zarar yok.zaten peri'yede doktor yazmış. benimde yüzüm çokme eğiliminde önlemini baştan almak istiyorum
Kullanıcı avatarı
manolyasmell
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen perii » Sal May 20, 2008 4:25 pm

Evet cnm a vitamini almamız gerekiyor. a vitaminin c vitaminiyle ilgisi yok. her sabah 1 avuç maydanoz yiyin ve farkı görün. Çökme mökme kalmaz. Ama ben üşeniyorum. Her gün devam ettiremiyorum. Bi ara her gün devam ettirdiğimden yüzüm bayağı bi düzelmişti.. yüzüm çökünce çok panik yapmıştım. Allahtan araştıormalarım sonucunda yüzümü dolgunlaşltıracak şeyi buldum. Dediğim giibi en azından C vitamin hapı kullanın. Yaaa bu çökme sorunum geçtide..ya ellerimdeki belirgin damarlar nolcak? :crybaby: Damarlarım artık çok fazla belli oluyor :(
Kullanıcı avatarı
perii
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen perii » Sal May 20, 2008 4:26 pm

yukarda almamamız demek istedim pardonn...
Kullanıcı avatarı
perii
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen egeli166 » Sal May 20, 2008 5:33 pm

kızlar bana çok iyi bi nemlendirici önerirmisinz eczanede satılan türlerden.doktorum bi isim wermedi.. yaww şimdiden tşkler... ;)

GÜZEL VE PÜRÜZSÜZ BİR CİLT DİLEĞİYLE....... :drink:
Kullanıcı avatarı
egeli166
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen zephyrcilek » Sal May 20, 2008 6:01 pm

egeli166 yazdı:kızlar bana çok iyi bi nemlendirici önerirmisinz eczanede satılan türlerden.doktorum bi isim wermedi.. yaww şimdiden tşkler... ;)

GÜZEL VE PÜRÜZSÜZ BİR CİLT DİLEĞİYLE....... :drink:

cnm bende doktordan öneri istemiştim bana neutrogena nın ürünlerini önerdi,hassas ciltler için olna nemlendiricisini kullanıyorum şimdi..ama garip geldi bana daha bikaç kere kullandım zaten, kullananlar vardır..
zephyrcilek
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen zephyrcilek » Sal May 20, 2008 6:04 pm

manolyasmell saol canım ilgin için..ama sanırım buna devam edecem, yağlı-karma ciltler için yüz güneş kremi,siyah nokta yapmaz falan diyo bn böyle ayrım pek görmedim diğerlerinde(pekde incelemedim tabi vardır da bu hoşuma gitti) artık pahalı mahalı gittiği kadar :)
zephyrcilek
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

ÖncekiSonraki

Dön Cilt Bakımı Ürünleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir