Çekik Gözlüler İçin Makyaj Teknikleri

Makyaj uygulamaları hakkındaki tavsiyeleriniz ve püf noktalar.

Moderatörler: billiejean, kartanem

Çekik Gözlüler İçin Makyaj Teknikleri

Mesajgönderen butterfly0 » Prş Haz 07, 2007 4:51 am

Its beauty kizlari,gozlerime uygun makyaji bi turlu bulamiyorum.Cekik gozlulerin nasil bi makyaj yapmasi gerekir,arti siyah goz kalemi kullandigim zaman cok sert bi ifade veriyor bunu engellemenin yolu nedir?bi de cekik gozlulerin kas sekillerinin nasil olmasi gerekir,cunku baya bi ugrasmistim su anda tek cizgi halinde kaldilar kendim aliyorum sonra bi bakiyorum kas kalmamis ortada uzatmak icin de sabredemiyorum ..
Kullanıcı avatarı
butterfly0
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen billiejean » Prş Haz 07, 2007 2:12 pm

Öncelikle siyah göz kalemi kullanmamalısın. Siyah kalem gözü belirginleştiriken küçültür ve biraz da çekik gösterir. Sen bu ifadeyi yumuşatmak istediğin için göz içine ten rengi, açık pembe ya da beyaz kalem çekmelisin.
Bol rimel kullanmalısın,
üst göz kapağına eyeliner kullanabilirsin ama alt göz kapağına kesinlikle siyah kalem uygulamamalısın.
Ayrıca elmacık kemikleri üzerine aydınlatıcı kullanmalısın.
Kaşlar konusunda ise yüz yapına göre kendin belirlemelisin, ancak nette de kaş şekilleri ile ilgili araştırma yaparak sanırım bulunabilir.
Kullanıcı avatarı
billiejean
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen sisa » Prş Haz 07, 2007 3:20 pm

http://makeupforlife.blogspot.com/2006/ ... orial.html burayı pixie 79 nickli arkadaşımız başka başlıkta vermiş çekik gözlü oluşu dikkatimi çekti bi bak yaptığı göz makyajına istersen :wink:
sisa
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen SeeNeeM » Prş Haz 07, 2007 4:30 pm

ben de daha once koymuştum bu linkleri sanırım ama buraya da koyayım cnm, faydası olur belki :flowers:

Asian smokey eye

Natural Make-up tutorial
Kullanıcı avatarı
SeeNeeM
BaKımLı
BaKımLı

Cevaplar icin Tesekkurler...

Mesajgönderen butterfly0 » Cum Haz 08, 2007 12:54 am

Cevaplar icin Tesekkurler,Itsbeauty kizlari.O youtube daki videolari gormustum daha once ancak gozlerimin o kadar cekik oldugunu soylemicem :lol: Billiejean takma kirpik kullansak olmaz mi?Benim kirpiklerde kisa ve seyrekler.Kirpik kivirma aletiyle ilk once kiviriyorum sonra da rimel suruyorum 3 kat falan ancak normal oluyor ama benim istedigim daha gosterisli kirpikler bu yuzden eskiden kullanmistim ama yapistiricisini bulamadigim icin birakmak zorunda kalmistim takma kirpik kullanimini burda gordum hercesit var.O yuzden tekrar boyle bisi denemeyi istiyorum.Beyaz kalem ve acik pembe goz icine guzel bi fikir.Ancak gozalti icin ne surmemi tavsiye edersin?Kahverengi?Elmacik kemiklerimin uzerine aydinlatici kullandigim zaman yuzum olu gibi oluyo.Ben de bu yuzden elmacik kemiklerinin ustundeki alana pembe ya da toprak tonlari kullaniyorum.Bu konuda fikirlerinizi ogrenmek istiyorum?
Kullanıcı avatarı
butterfly0
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

diger tarafta yorumlarinizi bekliyorum

Mesajgönderen butterfly0 » Cum Haz 08, 2007 1:35 am

fotograflariniz bolumunde yorumlarinizi bekliyorum .
Kullanıcı avatarı
butterfly0
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen billiejean » Cum Haz 08, 2007 8:25 am

Canım aydınlatıcıyı fazla sürme, sen yine toprak tonlarında allığını, bronzer'ını sür zaten aydınlatıcıyı onun üzerine sürüyorsun şakaklarına doğru ve çok az bir miktarda.

Takma kirpik ise MAC'de ve Ardell'de bulabilirsin. yapıştırıcıları da bu iki markada var. Ben arada sırada kullanıyorum, ama kirpikleri takmak çok uzun vaktimi aldığı için pek uygulayamıyorum, biraz el alışkanlığı gerektiriyor. Eğer yapabilirsen, yani sana pratik gelirse kesinlikle kullanmalısın, gözlerini çok daha büyük gösterir.

Göz altına ise gözlerini daha büyük göstermek için yapılabilecek özel birşey yok ama normalde göz altı kapatıcısı fondotenden 1 ton açık olmalı. Bu 1 ton fark göz çevresine belli-belirsiz bir aydınlık verir ve güzel gözükür.
Kullanıcı avatarı
billiejean
Moderatör
Moderatör

Re: cekik gozler icin makyaj teknikleri

Mesajgönderen lunitari » Pzr Mar 23, 2008 1:48 am

arkadaşlar ben de çekik gözlüyüm ama gözlerim büyük, suratımın yarısı göz :o
napcamı şaşırdım kaşlarım da yukarda ve upuzun, dudaklarım ince ve suratımın büyük çoğunluğu göz - kaştan oluşuyo :tongue: far sürünce suratım sadece fardan ibaret gibi görünüyo. napmalıyım ya siz bilirsiniz kızlarr :oops:
Kullanıcı avatarı
lunitari
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen karmenas » Pzr Mar 23, 2008 4:51 pm

.
Ayrıca elmacık kemikleri üzerine aydınlatıcı kullanmalısın.

Nasıl bir aydınlatıcı?Öneriniz var mı?
Kullanıcı avatarı
karmenas
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen makeupexpert » Pzt Mar 24, 2008 9:30 pm

bence kaşların ıcın uzatmaktan hıc cekınme cunku eger almaya cok devam edersen ınceltırsen kıl koklerını artık yıtırırsın ve kaşların cıkmamaya baslar hani kaşlarım kustu derler ya işte onun gıbı bır sey.bır de sıyah kalem yerıne sana grı yada acık cıkolata kahvesı kalem onerırım sedeflı olanlardan sec mukemmel duruyor.
Kullanıcı avatarı
makeupexpert
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen TATUSYA » Pzr May 25, 2008 3:46 pm

cnm ben tatarım gözlerim o yüzden hakkaten çekik....sana önerim gözün alt bölgesine asla siyah kalem çekmemen dışına bile olsa....gözün üst tarafına özen gözter , kirpikleri çok dolgunlaştır....ama alt tarafı sade bırak sadece kirpikleri rimelle....o zaman harika bi görüntü oluyor...üst tarafa da öyle geniş far sürme sadece kirpiklerin ucuna hafif bir şerit şeklinde sür....kolaay gelsin.... :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
TATUSYA
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen TATUSYA » Pzr May 25, 2008 3:52 pm

he bir de kaşlara gelince ince kaş gözünü daha sert gösterir dedikleri gibi kaşını uzat....
Kullanıcı avatarı
TATUSYA
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen gokche19 » Pzr May 25, 2008 6:47 pm

evt benm gözlerimde çekik ve kçkler :) ben daha çok yeşil mavi gibi kalemler kullanıyorum ve birde kirpiklerimi elimden geldiğince rimelle uzatıyorum..gözün üstüne krem far uygula açık renk ama sadece krpik diplerine... bir tam göz bitimime eyeliner çekiyorum hafif iri ve çekik gözlerim oluyor :laugh: :drink:
gokche19
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen gokche19 » Pzr May 25, 2008 6:49 pm

haa birde yüzün yuvarlaksaa kaşlarını kalınlaştırıp kavis ver.. bir ara bnmde kaşlarım inceydi çok kötüydü :crybaby: sonra kaş kalemi alıp boyayarak şekil verip yavaş yavaş uzattım maşallah şimdi çok memnunum :pray:
gokche19
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen karmenas » Pzr Haz 22, 2008 10:27 pm

TATUSYA yazdı:cnm ben tatarım gözlerim o yüzden hakkaten çekik....sana önerim gözün alt bölgesine asla siyah kalem çekmemen dışına bile olsa....gözün üst tarafına özen gözter , kirpikleri çok dolgunlaştır....ama alt tarafı sade bırak sadece kirpikleri rimelle....o zaman harika bi görüntü oluyor...üst tarafa da öyle geniş far sürme sadece kirpiklerin ucuna hafif bir şerit şeklinde sür....kolaay gelsin.... :kissmuch:

Bende tatarım:) :huggs:
Kullanıcı avatarı
karmenas
BaKımLı
BaKımLı

Re: Çekik Gözler İçin Makyaj Teknikleri

Mesajgönderen sumuzdas » Pzt Haz 23, 2008 9:41 pm

fotoğrafımda gördüğünüz gibi benimde gözlerim çekik. göz makyajımı nasıl yapacağımı biliyorum ama abartılı olmasın diye özellikle yaz günlerinde pek birşey sürmüyorum(fotodaki gibi) sizce çok mu çıplak görünüyor, ne dersiniz?
.
Kullanıcı avatarı
sumuzdas
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Oops » Sal Haz 24, 2008 8:06 pm

garip gelebilir ama bende çekik gözlerim olsun istiyorum.gözlerim iri ve badem şeklinde.nasıl çekikleştirebilirim bi yolu varmı ? :) xD
Kullanıcı avatarı
Oops
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sumuzdas » Çrş Haz 25, 2008 3:45 pm

Oops yazdı:garip gelebilir ama bende çekik gözlerim olsun istiyorum.gözlerim iri ve badem şeklinde.nasıl çekikleştirebilirim bi yolu varmı ? :) xD

kaşlarını bitiş yerlerinden incelterek kalkıklaştırırsan ve eyeliner kullanırsan daha çekik görünebilir. ama gözlerinin yapısı da önemli tabi. bir resmini koyarsan belki daha spesifik şeyler söyleyebiliriz.
.
Kullanıcı avatarı
sumuzdas
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen cupcake82 » Prş Ağu 28, 2008 8:14 pm

Benim de gözlerim biraz küçük ve çok hafif çekik :confused: Ve ne zaman gözaltıma siyah kalem sürsem pişman oluorum çünkü yakışmıyo :pisik: Siyah,gri,hatta k.rengi bile kötü durabilior..
Ben de artık sadece gözümün üst kısmı ile ilgileniorum alta sdc azıcık rimel suruorum..
Zaten bu emily kalemler beni göz kaleminden de soguttu :potty:
Kullanıcı avatarı
cupcake82
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen lunitari » Cum Ağu 29, 2008 1:52 am

TATUSYA yazdı:cnm ben tatarım gözlerim o yüzden hakkaten çekik....sana önerim gözün alt bölgesine asla siyah kalem çekmemen dışına bile olsa....gözün üst tarafına özen gözter , kirpikleri çok dolgunlaştır....ama alt tarafı sade bırak sadece kirpikleri rimelle....o zaman harika bi görüntü oluyor...üst tarafa da öyle geniş far sürme sadece kirpiklerin ucuna hafif bir şerit şeklinde sür....kolaay gelsin.... :kissmuch:

ben de tatarım ama melezim o yüzden gözlerim hem çekik hem büyük :toofunny:
Kullanıcı avatarı
lunitari
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Nona » Cmt Ağu 30, 2008 2:28 pm

Çekik gözlere siyah kalem kullanılmaz lafı çok yanlış. Kedi gözü makyajı ki bol siyah kalem gerekir uzak doğuluların makyaj tipidir. Kuzenimle denemiştik ama beceremedi :)

Tatar göz yapısı çekik olmanın yanında göz kapağının görünmemesi ve göz altındaki şişlik yani göz yapısı olarak biraz zorluyor makyaj açısından. Bende çerkes-tatar-türkmen meleziyim siyah kalemden başkasını kullanmam ama yüz yapıma makyaj gitmediğinden sadece yoğun kalem kullanıyorum dağıtarak.
Nona
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen melzguzeli06 » Cum Kas 14, 2008 11:13 am

lunitari gibi bende melezım halile benımde gözlerim iri ve cekık çok sevıyorum gözlerımı :)
Kullanıcı avatarı
melzguzeli06
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ephthalia » Pzr Şub 22, 2009 12:01 am

ben de türkmen göcmeniyim:) gözlerim de dolayisiyla cekik. cok seviorum ama onlari :love10: siyah kalem vazgecilmezimdir...
Elin ellerimde
Gözün gözlerimde...
Sende hatiralar var
Sende mutluluklar var...
Ben sende yasadim
Seninle tattim böyle bir aski...
Al hatiram olsun armagan olsun sana bu sözlerim
Sensiz bir dunyayi yasamam yasamam yasayamam...
Kullanıcı avatarı
ephthalia
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen black5 » Pzr Şub 22, 2009 9:57 pm

ne kadar sanşlıyım ki gözlerim çekik hiç ihtiyacım yok :)
Kullanıcı avatarı
black5
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen belinda23 » Pzt Şub 23, 2009 11:35 am

benim de gözlerim çekiktir. gözkapaklarım etli ve basık olduğundan far hiç yakışmıyor bana zaten sürmeyi de pek beceremiyorum:)

ama kaşlara çok dikkat etmek lazım ben kaşlarımın kavislerini yumuşatıp düz almaya başladıktan sonra hiç sevmediğim gözlerime biraz sempati duymaya başladım tavsiye ederim:)

eyeliner uyguluyorum veya gri tonlarında göz kalemini üste çekiyorum siyak kalem de kullanıyorum altlara ama çirkin durmuyor gerçi burada okuyunca yanlış yaptığımı anladım
belinda23
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen lunitari » Sal Şub 24, 2009 7:55 pm

1787.jpg

benim göz, kaş yapım ayrıca yanaklar da mine mutlu'yu andırıyo... kendisi türk sinemasının bahtsız yıldızlarından :) herneyse göz makyajında takma kirpik var sanırım, ben beceremedim şöyle bi göz makyajı :pisik:
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
lunitari
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen lunitari » Sal Şub 24, 2009 7:56 pm

hem çekik hem de iri olan göze örnek koymak istedim de... :)
Kullanıcı avatarı
lunitari
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen gokche19 » Cmt Şub 28, 2009 11:10 am

bende çekik gözlüyüm :( sanki hiç bi göz makyajı yakşmıo :crybaby: far süremiorum bi kere aynı yeşil kalemi arkim sürse bende abartı duruo sanki :( siyah zaten çok uzak bana :) öle az bi rimel sürüp simli toz far sürüp bırakıorum bazende eyeliner çekiorum :( bol rimel sürsem bile kocaman oluo minicik kirpiklerim abartı gelio :blushing: geçnlerde az rimel toz far birde köpük allık sürüp gittim hafif makyaj çok yakşmış dediler :blushing: ben sanırım gözmakyajından vazgeçiçem yoksa kendimi bülent ersoy gibi hissediorum yada seren serengil :toofunny:
gokche19
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen xono » Pzt Mar 02, 2009 2:08 pm

ben de çekik gözlü ve elmacık kemikliyim. ben gölgeli makyaj yapıorum altına simli beyaz üstüne koyu gölge rengi eyeliner sürüyorum ve uzatıyorum kaşım doğrultusunda, içinede siyah kalem, birde şeftali allık miss gibi oluo :love10:
M@T
Kullanıcı avatarı
xono
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen rose20 » Cum Mar 06, 2009 2:05 pm

Bende çekik gözlüyüm..Siyah kalem gözlerimi daha küçük gösterdiği halde kullanıyorum =) Ama Kahverengi kalem çok kötü durmaz mı ..?
rose20
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen dyguuuu » Prş Haz 18, 2009 5:44 pm

kızlar bn de cekık gzlym ama bnımkı baygn druo bol yana dogru rımel ıle ck super oluo ama rımelı yukarı dgru dgl yanlara dgru uzata uzata surn bde gz kapagnzn ucuna kalem srup dgıtın buugulu oluosnz :kiss:
dyguuuu
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen drnazli » Pzr Tem 05, 2009 11:53 pm

kızlar ben de çekik gözlüyüm ama gözlerimin altına muhakkak siyah kalem çekerim,gözleri daha çok öne çıkarıyor bence,gerçi gözün şekline göre de değişir ama,bu arada eyelinerları gözün dış kısmından biraz daha uzatarak sürmek de çok hoş duruyor,tavsiye ederim :kissmuch:
drnazli
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen TATUSYA » Pzr Tem 26, 2009 7:02 pm

hihi bi sürü Tatar varmış: :huggs: (1 yıl geçmiş aradan ama olsun:)
ben de melezim ama gözlerim çekik basbaya.ben göze sadece rimel sürüyorum artık hiç bir işlem yapmıyorum...ben dikkati dudaklarıma çekerim..gözüm küçük ama dudaklarım baya iridir :kissmuch:
bi de yüzünüzü zayıflatırsanız inanılmaz güzel oluyorsunuz..benim yüzüm baya tombuldu zayıfladıkça yanaklar, görenler şaşırıyor ne güzel yakışıyormuşş gözlerin diye :blushing:
ben de gözzlerimi seviyorum :love10:
Kullanıcı avatarı
TATUSYA
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen B4RB4R4 » Pzr Tem 26, 2009 10:08 pm

bende cekık gozluyum ama fazla degıl sonlardan cekık ben cok rahat sıyah kalem cekebılıyorum ıcıne yakıstırıyorum eger gozlerınız goz pınarlarınızdan kasıksa alta hıc kalem cekmeyın bıde yanlıs bılgı vermıyım gozlerımın cekıklıgı bırazda kısık olmasından kaynaklanıyor bence ırı gostermek ıcın bol rımel ve ıncı beyazı far kullanın ıcınede beyaz kalem cekın daha ırı gozukecektır erkek arkdasım tatardır gozlerı baya cekık ama ıcı cok ırı 8.7 goz capı var eger boyle bı goz yapınız varsa dısa kalem cekebılırsınız gayet guzel tasır ;)
chickendrella
Kullanıcı avatarı
B4RB4R4
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen TATUSYA » Sal Tem 28, 2009 2:18 pm

B4RB4R4 yazdı:bende cekık gozluyum ama fazla degıl sonlardan cekık ben cok rahat sıyah kalem cekebılıyorum ıcıne yakıstırıyorum eger gozlerınız goz pınarlarınızdan kasıksa alta hıc kalem cekmeyın bıde yanlıs bılgı vermıyım gozlerımın cekıklıgı bırazda kısık olmasından kaynaklanıyor bence ırı gostermek ıcın bol rımel ve ıncı beyazı far kullanın ıcınede beyaz kalem cekın daha ırı gozukecektır erkek arkdasım tatardır gozlerı baya cekık ama ıcı cok ırı 8.7 goz capı var eger boyle bı goz yapınız varsa dısa kalem cekebılırsınız gayet guzel tasır ;)

benim gözüm küçük aslında çekiklikten öte:)
evet iri göstermek için rimell bol kullanılmalı...ama doğal halindeyken daha güzel çekik göz...

içi iri olan gözler de çok güzel olur,tabi bi de renkli ve çekik gözler var ki üfff maşallah :drink:
Kullanıcı avatarı
TATUSYA
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mehtapgamze » Sal Ağu 04, 2009 12:14 am

bende çekik gözlüyüm tatarım desem yalan olmaz aslında okadar çok tatrmısın sorusunu duydum kş benımsedim artık :) okadar soruya hayır demek durumunda kalmazdım arkadaşlar arasında hep dalga konusu oldum moğol çin hepsinden oldum :laugh: ama ben mutluyum GÖSSLERİMLE YAHUU :banana:
Kullanıcı avatarı
mehtapgamze
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen xesrax » Sal Ağu 04, 2009 1:10 am

bnde çekik ve minik göslüyüm. göz ütüne eyeliner çekiorm ama sadece gözün ortasından başlayarak ucuna doğru çekiorm eyelinerı.. bu şekilde göslerimi büyük gösteriyor. alt kısmınada mutlaka kalem çekerim :love10: aslında alt kısmına beyaz kalem sür göslerin büyük görünür deniyor ama. bir gözüme beyaz kalem sürüorm,öbürüne siyah kalem çekiorm. ve siyah kalemli gözm hem daha büyük,hemde daha güzel gözüküyor :love10: bide göz pınarlarımı açık renk bir farla yada simli farla aydınlatırım ;)
Kullanıcı avatarı
xesrax
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen gozdeneris » Sal Ağu 04, 2009 8:56 pm

kızlar ben de fazla olmasa da çekik gözlüyüm bi de baygın bakışlıyım :roll: göz kapağıma kalem çekerek çekikliği gideriyrm rimelle de gözlerimi büyütüyrm ama baygın bakışlarımı hafifletemiyrm :( buna bi çözüm var mı??
☻/ Give me high5!
/▌
/ \

https://twitter.com/gosssdeee

•Dörtdörtlükblog•
Kullanıcı avatarı
gozdeneris
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen gizem45 » Çrş Ağu 05, 2009 6:19 pm

arkadaşlar benim gözlerim birbirine uzak arasında et var nasıl makyaj uygulamalıyım yardımcı olursanız sevinirim
gizem45
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen venera » Çrş Ağu 05, 2009 8:58 pm

gizemcim eger gözlerin bir birinden uzaksa gözünün başlangıcına göz pınarlarına koyu renk far sür gözün dışına doru farı hafiflet ve dışa taşırmamaya çalış,rimeli de göz pınarlarında daha fazla ve yogun sür.
Kullanıcı avatarı
venera
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen gizem45 » Çrş Ağu 12, 2009 11:13 pm

teşekkür ediyorum peki kalem hangi renkler sürebilirim gözün alt kısmına kalın sürsem doğru olur mu acaba? gözme far sürmediğim zamanda göz pınarlarına sürsem sadece kötü durur mu?
gizem45
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen venera » Prş Ağu 13, 2009 6:21 pm

gizemcim canım egr gözlerin çok büyükse, zevkine göz rengine makyajına uygun koyu renkli göz kalemini göz içine sür,eger gözlerin çok küçükse koyu kalemi dışa kiprik diplerine,açık renkl kalemleri göz içine sür eger gözün ne çok büyük ne de çok küçükse hem göz içine hem göz dışına kalem süre bilirsin.göz kaleminin rengine gelince bu senin saç göz rengine ve yapıcagın makyaja uygun olursa güzel olur.ben kahve karamel,koyu sarı saçlı bayanlara koyu kahve renkindeki kalemleri çok yakıştıryorum çok dogal duruyor.sıyah saçlı özellikle soguk siyah renginde saçlara sahip bayanlara siyah kalemler çok yakışyor.sarışın renkli gözlü bayanların seçenegi biraz daha fazla ben sıcak bazlı sarışınlra açık kahve tonlarını soguk sarışınlaraysa gri tonlarda kalemleri çok yakıştıryorum.
gizem45 yazdı:gözme far sürmediğim zamanda göz pınarlarına sürsem sadece kötü durur mu?

eger sadece pınarlara süreresen dura bilir.bütün gözüne hafifçe sür pınarlarda daha belirgin ve yogun olsun.sen hem far hem kalem hem maskara sürerken çalışman gereken yer göz pınarları,göz bitimine dogru çok hafif olmasına özen göster.far seçimindeyse seçimin daha dogal ve naturel tonlar olsun çünki bu bi kamuflaj teknigidir ve mes. mavi lacivert lila renkler göz pınarlarına sürülürse göz morarmış gibi görüne bilir.bunada dikkat et. :bye:
Kullanıcı avatarı
venera
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen gizem45 » Prş Ağu 13, 2009 11:00 pm

teşekkür ediyorum dediklerini uygulayacağm saol :bye:
gizem45
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen venera » Prş Ağu 13, 2009 11:09 pm

rica ederim.bide yazmayı unutmuşum kaş da çok önemli iki kaş arası mesafe az olursa çok güzel sonuçlar elde edrsin.
Kullanıcı avatarı
venera
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen gokche19 » Prş Ağu 13, 2009 11:23 pm

bende bu aralar bol rimel sürüp sadece üst göz kapağımn içine siyah sürüyorum bide metalik gri gözkalemini alta sürüp göz makyajımı yapıorm amane yapsamhoşuma gitmio bu miniş gözlerrr :angryfire
gokche19
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen gizem45 » Cum Ağu 14, 2009 6:52 pm

bu konuda şanslıyım o zaman kaşlarım gür
gizem45
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen handeberhan » Çrş Eyl 02, 2009 2:37 am

ayy kızlarr bnmde gozlerım çekikk onun ıcın yontemlere baktım ama bıdee kaş mesafe aram çok bunun ıcın nasıı makyaj yapabılırım?
Kullanıcı avatarı
handeberhan
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen gulsahh » Çrş Eki 14, 2009 11:42 am

Bir ara bende içten başlayıp gözlerimin bitişine kadar göz kalemimle geçtikten sonra,aynı işlemi üst kirpiklerimin alt kısmına uyguluyordum. Gözlerim daha bir çekik duruyordu. Ama sonra üste aynı şeyi uygulamamaya başladım. Çünkü yanma ve alerji yapabiliyor.
Kullanıcı avatarı
gulsahh
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sunam » Çrş Eki 28, 2009 11:30 pm

hehe hepimiz çekik gözlümüyüz ya olsun farkımız tarzımız olsun öneriler süpermiş bu arada tşklr kızlar ;)
Kullanıcı avatarı
sunam
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen lalasko » Çrş Oca 13, 2010 11:49 pm

bende cekık ve kucuk gozluyum arkdslar fakat siyah goz kalemı vazgecılmezim bi kalem ceksem yetıo cekk ve dha iri gosterıo herkes begenıo far eyelıner ve rimel yakısmıo ya tek siyah goz kalemi surup haff bi gloss suruorum yada allık beyaz krem far belırgln bi gloss uygulayıp gidiorum sanırım bizim gozlere makyaj yapmayınca dha gızel ve masum oluomusuz :banana:
Kullanıcı avatarı
lalasko
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Sonraki

Dön Makyaj Teknikleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir