Saç Dökülmesi

Saç Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: Pixie79, ChunLi

Re: Saç Dökülmesi

Mesajgönderen blush » Cum Eyl 05, 2008 7:54 am

bennabenna umarım guzel sonuçlar alırsın cnm :bye:
Kullanıcı avatarı
blush
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen cassiopeia » Cum Eyl 05, 2008 8:25 am

bennabenna yazdı:ve bir oncekı sayfayı okudumda kızlar.vichy bana hiç ama hiç yaramadı kı ben vichyyi 8 sene oncesınde ilk çıktıgınd felan kullandım..ayrıca tekrar olarak 4 sene oncesınde bıdaha denedım...hiç bir yararı olmadı belkı dökülmeyı azaltabılır ama yenı saç çıkarmıyor.hiç tavsiye etmıyorum.tup tup kullandım ampullerını ve şampuanınıda ama sonuç deişmedi benım..

evet kesinlikle katılıyorum sana canım daha öncede yazdıım gibi vichye sakın ama sakın aldanmayın kızlar hiç bir ürününe şampuanını 6 ay kullandı saç dökülmesini hiç bi şekilde önlemediği gibi saçlarımı da saman gibi yaptı mahvetti :crybaby:
Kullanıcı avatarı
cassiopeia
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen blush » Cum Eyl 05, 2008 9:42 am

İnanmıyorum kızlar banada eczanedekı uzman zorla bu şampuanı satacaktı ıyıkı almamışım
Kullanıcı avatarı
blush
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen hilary » Cum Eyl 05, 2008 9:44 am

cnm vichy bende kullandım,hem şampuan falan kesinlike fayda etmes,içten bakım yapmadıkça,sorunu bulup çözmen lazım,vitaminse vitamin,onun dışında dıştan yapabiliceğin te şeyse etkisi kanıtlanmış olan minoxidil kullanmak,bu da madde de raogainede mevcut
Kullanıcı avatarı
hilary
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen flatronx » Cum Eyl 05, 2008 12:58 pm

hasarigirl yazdı:kızlar hergun reklamlarda gordugunuz gibi bioxcin kullanıyorum ve daha 2. 3. yıkamamda etkisini gosterdi..
saçlarım kepekli ve dokuluyordu ve bioxcin kullanmaya başladım daha 1 hafta oldu ve dokulme durdu :banana: duzenli kullanımda saçlarımı bana geri getirecegi kanıtlanmiş :yeah: cok memnunum hem kepegi onluyor hem saçlarımı geri veriyor :drink:

tamadını yazarmısın
flatronx
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ofelya » Cum Eyl 05, 2008 3:15 pm

hilary yazdı:cnm vichy bende kullandım,hem şampuan falan kesinlike fayda etmes,içten bakım yapmadıkça,sorunu bulup çözmen lazım,vitaminse vitamin,onun dışında dıştan yapabiliceğin te şeyse etkisi kanıtlanmış olan minoxidil kullanmak,bu da madde de raogainede mevcut

evet gerçek anlamda kanıtlanmış olan minoxidil...arkadaşlar eğer durumunuzu ciddi olarak görüyorsanız dermokozmetik yerine doktor tarafından önerilmiş ilaç ve minoxidil(rogain ve alostil) içerikli solusyon kullanın derim
ofelya
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen kppRaa » Pzr Eyl 07, 2008 7:46 pm

saçlarım çok dökülüyo ve iyice azaldı napıcam bana yardıım edin nolursunuz :crybaby: :crybaby:
Artık Üniversiteli :)
Başkent .
Kullanıcı avatarı
kppRaa
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ofelya » Pzr Eyl 07, 2008 8:11 pm

kppRaa yazdı:saçlarım çok dökülüyo ve iyice azaldı napıcam bana yardıım edin nolursunuz :crybaby: :crybaby:

canım dökülmenin türlü nedenleri vardır.stres, üzüntü, mevsimsel geçişler, vitamin eksikliği ,hormonal nedenler olabilir.ama erkek tipi dökülme ise mutlaka doktora görünmelisin.
ofelya
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen kppRaa » Pzr Eyl 07, 2008 8:31 pm

ofelya yazdı:
kppRaa yazdı:saçlarım çok dökülüyo ve iyice azaldı napıcam bana yardıım edin nolursunuz :crybaby: :crybaby:

canım dökülmenin türlü nedenleri vardır.stres, üzüntü, mevsimsel geçişler, vitamin eksikliği ,hormonal nedenler olabilir.ama erkek tipi dökülme ise mutlaka doktora görünmelisin.

yok canım öyle deil. ilk öncelikle kırıklarını aldırcam biraz kestircem
Başkent .
Kullanıcı avatarı
kppRaa
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ececds » Pzr Eyl 07, 2008 8:32 pm

canım benmde cok dökülüyor
öncelikle doktora gttin mi yada sacına yıpratıcı boya acmaa işlemi yaptın mı die soriyim sonra bi kaç tawsşye werebilirim
Kullanıcı avatarı
ececds
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen blackbat » Pzr Eyl 07, 2008 8:40 pm

saçlarınızın dökülmemesini ve yıpranmamsını istiyorsanız..saçınızı doğal rengine bırakın yani hiç boya işlemleri yapmayın..düzleştrme yapmayn jöle sürmeyn..kırıkları aldırın..saç dökülmemesi için kendine gelmesi için doğallık istiyor gerçekten..ben böyle yaptım..önceden saçımı hep boyardm en son yeşil yapmştm ondan önce kırmızı..şimdi lacivert kına düşünüyorum ama yine korkuyorum..saçımın bu halini kaybetmek istemem çok güzel oldu..birde tresan ısırgan otlu şampuanıma çam ter. badem yağ. e vitamini bepanthene ampül koydum..şampuandan sonrada dfn garlı saç maskesi..saçmıda soğuk ayarda kurutuyorum..saçım çok güzel oldu tavsiye ederim ben bunları 2aydır yapıyorum. :love10: :banana: birde saçı soğuk suyla yıkamak parlak yapıyor..bide yediğiniz besinlerle çok alakalı bence..
Kullanıcı avatarı
blackbat
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen kppRaa » Pzr Eyl 07, 2008 8:40 pm

ececds yazdı:

canım benmde cok dökülüyor
öncelikle doktora gttin mi yada sacına yıpratıcı boya acmaa işlemi yaptın mı die soriyim sonra bi kaç tawsşye werebilirim

hayır canım hiç bi işlem yok saçlarımda
Başkent .
Kullanıcı avatarı
kppRaa
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ececds » Pzr Eyl 07, 2008 8:50 pm

ben ilk önce doktora gttim 50 ile 100 tele kadar normal dedi ama benm biraz daha fazlaydı plesanta isminde bir sampuan yazdı bitkisel özlü onu kullanıorum haftada bir zeytinyagı yumurta bal karıştırıp sac maskesi yapıyorum bir saat bekletip yıkıyorum.son olarakta ısırgan otu cayı demleyip yıkandıktan sonra sacıma sürüp kurumasını bekliorum durulamıyorum.aktarlardan sac dökülmesi için karışım alabilirsin içinde badem yagı hint yagı falan oluyor cnm.tabi önce doktora gtmeni tawsiye ederim.benm sorunum baya çözüldü gibi eskisine göre daha az dökülüor.kendi hatamdı cok boyattım saclarımı mahwoldular :(
Kullanıcı avatarı
ececds
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen dismoi » Pzr Eyl 07, 2008 9:26 pm

saçım bu aralar çok döküldüğü için marketten schwarzkopf un dökülme karşıtı toniğini aldım. Kullanan yada bilen varmı boş yere almamışımdır umarım :dontknow:
dismoi
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen blush » Pzt Eyl 08, 2008 8:27 am

Dismoi ben kulanmadım ama dökülme karsıtı için market ürünlerınden cok eczane kanalı ile satılan urunlerın performansının daha ıyı olduğunu sanıyorum. Yinede denemekte fayda var umarım memnun kalırsın :bye:
Kullanıcı avatarı
blush
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen dismoi » Pzt Eyl 08, 2008 1:42 pm

Bende market ürünlerini pek desteklemiyorum ama 30 milyon cıvarıydı market için pahalı bir fiyat olduğu için aldım. Anlamıyorum madem bu markette satılanlar işe yaramıyor ne diye satıyorlar :S
dismoi
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen liva » Pzt Eyl 08, 2008 2:12 pm

kızlar yaa annem saçlarının seyrekliğinden denenmedik yol bırakmadı.
bugün da belki daha önce duymuşsunuzdur sığır iliği aldı onu kullanacak
acaba aranızda bu bakımı uygulayan ya da uygulayan birini tanıyan var mı?
Kullanıcı avatarı
liva
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen liva » Pzt Eyl 08, 2008 5:31 pm

yok mu bilen birisi???
huuuuu
Kullanıcı avatarı
liva
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen alya85 » Sal Eyl 09, 2008 2:16 pm

yaaa arkadaşlar ewet yaa şu sığır iliği ve yılan yağı hakkında bilgi werir misinizzz??ben tum yazılanları okudum sadece baslarda sığır iliği hakkında yorumlar war baska yok ben daha doal yolları deneme taraftarıyım kımyasal seylere ınanmıorum pantogar fln kullandım ben hıc bısı olmadı saclarım benım kucuklugumden berı seyrek ınce kuru anlıcagnız cok kalıtesız saclarım war :( ama bu sıgır iliğnin cok ii gelceegnı duydum okudum ws..gecen hafta denedım ayrıca yılan yagını da takwıye amaclı kullanıorum ayrı gunlerde su anda da kaafamda bı yılan yatıo :) dun de bı guzellık merkezınde bu sıgır ılıgnı hındıstan cewızı yagı we de fındık kabugu sanırım karıstırıp kırpıklerıne suren bı bayandan konu acıldı kendısı anlatanın musterısıymıs onceden cok seyrek we duz kırpıklerının oldugnu ama bu sıgır ılıgınden soraa uzun we kıwrık kırpıklere sahıp oldugnu hatta bızzat sahıt oldugnu soledı merkezın sahıbı ınanılmaz etkılı dıor sıgır ılıgınden ıcın yalnız sacınıza uygularken fındık katmayın o sadece renk werıo:)kullanan we cıdden saclarım fırca gbı oldu dıen warsa yazsın noolur ben cok ınanarak basladım benım tek sorunum dogduumdan berı seyrek olan su sac bozuntularını gercek saca donustrmeek :(
alya85
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen blush » Sal Eyl 09, 2008 3:14 pm

Alyacım sığır iliği işe yarıyormuş başka yerlerde de okudum ama bu maskeyı saçtan çıkarmak tam bır dertmiş, ne de olsa cok yağlı bu yuzden saçtan cıkarmak için sac cok hırpalanıyor uygulamadan önce duşun saçların normalde cok dokuluyorsa ben pek tavsıye etmem ama az bır dokulme varsa denemekte fayda var derım.
Kullanıcı avatarı
blush
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen alya85 » Sal Eyl 09, 2008 4:04 pm

hıhı ewet biraz zor oluyor cıkartmak sactan bayaa bi suyun altında ozellıkle sıcak suyun altında beklemek lazımm 2 3 sampuan sorası duzelıo ama , baya bı sac cıkıo ama bu da sanırım ölü saclarmıs esasen ben dokulmesınden korkmuorum cunku ıllakı dokulenın yerıne yenı pırıl pırıl sıfır saclar cıkıo :) we onları da yıpratmak gbı bı nıyetım yok artık:)aslında ben kuafore gtmem sacıma utu fon ya da ne bılım sureklı renkten renge sokmam sıyah we duz saclarım war zaten utulu gbı ama 4 yıldır hıc kesıntısız sprey kullandım duz olduu ıcın sekıl tutmuo bende bıraz tarakla karıstırıp sprey sıkıodum ama baktımkı 4 yılın sonunda artık elıme aldıımda eskısı kadar bıle dııl ııce azaldıını farkettım sac aralarımın da bıraz acıldıını yanı azcık olan saclarım artık bebek sacı gbı olma yolundaa:(artık spreye de son werdım 1 hafta oldu kullanmıorum psıkolojık olarak da saclarımın buna sewındıını we kendılerıne geldıklerını hıssedıorum:)dedıım gbı doal yollardan yanayım mesela sac kremı yerıne durulama suyuna elma sırkesı dokmenıızı tawsıye edıorum saclarını hem yumusatıo hemdee parlatıo kokusuda zaten kalmıo ucuo,bıoxcın gıbı sampuanlar uzun surelı etkılı olmuo ama yıne de kozmetık amaclı sampuanlara nazaran faydalı bı de zeytınyaglı sabun kullanmanızı onerırım o kadar cok sey tawsıye edıosun kendı saclarından sıkayet edıosun dıceksınız sımdı:)ben hıc bırını uzun surelı kullanmadım bı tek bıoxcını kullandım onu da dger sampuanlara gore onerıyorum zaten,1 haftadr da bakım yapıorum we de bu sefer pes etmeden dewam edıcem bu sıgırın sonucunu alana kadar ugrascam yanı :yeah: umatım heryerımden sac fıskırır :pray:
alya85
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen alya85 » Sal Eyl 09, 2008 4:06 pm

umarım yanii :)
alya85
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen liva » Sal Eyl 09, 2008 8:28 pm

aslında durulaması çok problem olmuyor.
annemin saçlarını yıkamasına ben yardım ettim başlarda biraz duru su akıtıp 2 şampuanda temizlendi.
bu arada ben yılan yağlı bir karışım uyguladım ancak iki sefer. daha bir sonuç elde edemedim ama saçlarıma parlaklık, canlılık geldi diyebilirim. kesin bir sonuç alırsam sizlere de yazarım.
Kullanıcı avatarı
liva
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen photographer » Cmt Eyl 13, 2008 7:43 pm

sebamed şampuan saçlara iyi geliyor mu kızlar saçlarım banyodan sora çok dökülüo kafamda saç kalmıcak hee :confused: kullanan varsa yorumlarını alabilirmiyim?
‎"Sen bilmezsin.. O bilmez.. Hiç kimse bilmez, bilemez.. Hatta Ben bile. Bir tek paşa gönlüm bilir".
Kullanıcı avatarı
photographer
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen dismoi » Pzr Eyl 14, 2008 2:17 am

düşündüm de acaba oruç tutmanın saç dökülmesini tetiklermi?
çıldırıcam ya hiç bu kadar dökülmezdi saçlarımmm :S
dismoi
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen blush » Pzr Eyl 14, 2008 6:58 am

photographer yazdı:sebamed şampuan saçlara iyi geliyor mu kızlar saçlarım banyodan sora çok dökülüo kafamda saç kalmıcak hee :confused: kullanan varsa yorumlarını alabilirmiyim?

cnm ben sebamed hair repair şampuanı kullandım. Halen de ara ara kullanmaktayım. Benım saçlarıma cok ıyı geldı ama dokulme karşıtı bır urun olmadığı için saç dokulmesı sorununu cozmedı. Nemlendırme açısından ıyı sadee :bye:
Kullanıcı avatarı
blush
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen esraexx » Pzr Eyl 14, 2008 12:57 pm

ececds yazdı:ben ilk önce doktora gttim 50 ile 100 tele kadar normal dedi ama benm biraz daha fazlaydı plesanta isminde bir sampuan yazdı bitkisel özlü onu kullanıorum haftada bir zeytinyagı yumurta bal karıştırıp sac maskesi yapıyorum bir saat bekletip yıkıyorum.son olarakta ısırgan otu cayı demleyip yıkandıktan sonra sacıma sürüp kurumasını bekliorum durulamıyorum.aktarlardan sac dökülmesi için karışım alabilirsin içinde badem yagı hint yagı falan oluyor cnm.tabi önce doktora gtmeni tawsiye ederim.benm sorunum baya çözüldü gibi eskisine göre daha az dökülüor.kendi hatamdı cok boyattım saclarımı mahwoldular :(

placenta şampuanı bende kullanıyorum canım ününü çok duydum bu ürünün ayrıca bu markanının yani novocrinin losyonu var sıvı bişey bitkisel saç derime sürüp masaj yapıyorum haftada 3 kez bence etkili yani sadece şampuan yeterli gelmiyor losynunu da tavsiye ederim :yeah:
Kullanıcı avatarı
esraexx
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen photographer » Pzr Eyl 14, 2008 1:22 pm

blush yazdı:
photographer yazdı:sebamed şampuan saçlara iyi geliyor mu kızlar saçlarım banyodan sora çok dökülüo kafamda saç kalmıcak hee :confused: kullanan varsa yorumlarını alabilirmiyim?

cnm ben sebamed hair repair şampuanı kullandım. Halen de ara ara kullanmaktayım. Benım saçlarıma cok ıyı geldı ama dokulme karşıtı bır urun olmadığı için saç dokulmesı sorununu cozmedı. Nemlendırme açısından ıyı sadee :bye:

hmm saol cnm..ben de dökülmeyi kesmesede azaltacak bişe arıyorum :bye:
‎"Sen bilmezsin.. O bilmez.. Hiç kimse bilmez, bilemez.. Hatta Ben bile. Bir tek paşa gönlüm bilir".
Kullanıcı avatarı
photographer
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen gulos » Pzr Eyl 14, 2008 4:06 pm

dün bioxin şampuan aldım inşallah faydası olur :pray: gelişmeleri yazıcam.
Kullanıcı avatarı
gulos
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen blush » Pzr Eyl 14, 2008 4:08 pm

esraexx yazdı:
ececds yazdı:ben ilk önce doktora gttim 50 ile 100 tele kadar normal dedi ama benm biraz daha fazlaydı plesanta isminde bir sampuan yazdı bitkisel özlü onu kullanıorum haftada bir zeytinyagı yumurta bal karıştırıp sac maskesi yapıyorum bir saat bekletip yıkıyorum.son olarakta ısırgan otu cayı demleyip yıkandıktan sonra sacıma sürüp kurumasını bekliorum durulamıyorum.aktarlardan sac dökülmesi için karışım alabilirsin içinde badem yagı hint yagı falan oluyor cnm.tabi önce doktora gtmeni tawsiye ederim.benm sorunum baya çözüldü gibi eskisine göre daha az dökülüor.kendi hatamdı cok boyattım saclarımı mahwoldular :(

placenta şampuanı bende kullanıyorum canım ününü çok duydum bu ürünün ayrıca bu markanının yani novocrinin losyonu var sıvı bişey bitkisel saç derime sürüp masaj yapıyorum haftada 3 kez bence etkili yani sadece şampuan yeterli gelmiyor losynunu da tavsiye ederim :yeah:

Placentayı o kadar cok duydum kı en sonunda ben de alacam yarını beklıyorum. Aslında daha önce de alacaktım ama depolarda losyonu bıtmıştı eskısı kadar sık bulunmuyor demışlerdı umarım yarın bulurum. Losyonu ıle birlıkte kullanmak istıyorum cunku kullanan hemen herkes losyonsuz işe yaramadığını söylüyor.
Kullanıcı avatarı
blush
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Petrichor » Pzr Eyl 14, 2008 5:46 pm

placenta şampuan kullananların bazıları saçı kabarttığından yakınıyorlar öyle bir sorun oluyor mu gerçekten? :confused:
Kullanıcı avatarı
Petrichor
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen esraexx » Pzr Eyl 14, 2008 7:35 pm

hayır canım bende öle bir sorun olmadı bu şampuanı bir yıla yakın bir zamandır kullanan bir kişi çok övmüştü baya saç çıkarmış ve dökülmede durmuş ama saçı kabarttığı ile ilgili bişey duymadım bendede olmadı öle bişey...
Kullanıcı avatarı
esraexx
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen Petrichor » Pzr Eyl 14, 2008 8:41 pm

bunu duyduğuma sevindim saçlarımdaki günlük dökülme normal ama yıkarken çok fazla dökülüyor dökülenleri elime aldığımda bir yumak oluşuyor resmen.. şampuan olarak yıllardır kerastase kullanırım onun yaptığını sanmıyorum ama bitince placentayı denemeyi düşünüyorum ;)
Kullanıcı avatarı
Petrichor
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen photographer » Pzt Eyl 15, 2008 2:10 am

şimdi araştırırken buldum suna dumankayanın formülleri saç dökülmesine iyi gelen tarifleri;
Saç dökülmesinin başlıca nedeni hormonal dengelerin bozulmasıdır. Aldığınız bir ilacı en az üç ay kullanmalısınız. Fındık, ceviz, yumurta, tahıl ekmeği, kara buğday, beyaz peynir, kuru üzüm yiyin.

Haftada bir gün bira mayası ile bir tatlı kaşığı meyve suyunu karıştırıp için. İki çorba kaşığı iyi zeytinyağına, eşit miktarda üç damla kekik yağı, biberiye yağı, limon yağı karıştırın. Bir yumurta sarısı ekleyip bu karışımı saç diplerine boya sürer gibi sürün.

Naylon ve eşarp sararak en az bir saat kalsın saçta. Isırganı ve lavantayı, çay gibi demleyerek bu karışımla saçınızı tarayın.

Güzel düşünün, iyileşin.

-------------------------------------------------------/---------------------------------------------------------------
1-Soyulmuş yarım avokadoyu iyice ezin. İçine 2 adet bıldırcın yumurtası, bir çorba kaşığı susamyağı koyup karıştırın ve saç diplerinize sürün. Streç filmle sarıp iki saat bekletin. Ardından saç tipinize uygun bir şampuanla yıkayın. Bu kürü haftada bir tekrarlayın.

2- Saç diplerinizin masaja ihtiyacı olabilir. Her gün 3 dakika masaj uygulayın. Ayrıca bir de tarif vereceğim: Bir su bardağı suda 4 yaprak defne, birkaç yaprak aynısafa ve biberiyeyi 10 dakika kaynatın. Su yarıya indiğinde süzün ve suyuna bir kahve fincanı iyi zeytinyağı, bir çay kaşığı deniz tuzu katın. Karışımı saç diplerinize boya sürer gibi sürüp, uçlara doğru tarayın. Streç filmle sarıp 3 saat kadar bekletin. Bunu haftada bir uygulayın.

3- Yarım kahve fincanı soya yağı, iki çorba kaşığı badem yağı, bir çay kaşığı deniz tuzu ve bir tatlı kaşığı elma sirkesini benmari usulü ısıtın. Karışımı saç diplerine boya sürer gibi sürün ve masaj yapın. Ardından streç filmle sarıp iki saat kadar bekletin.

• Saç derinize ve saçlarınıza hindistancevizi sütü veya aloe vera jeliyle masaj yapın. Bunu başınızda yarım saat kadar tuttuktan sonra, ılık suyla durulayın. Haftada 3 kez tekrarlayın.

• Saç derinize ve saçlarınıza bal ve yumurtanın sarısıyla masaj yapın. Başınızda yarım saat kadar tuttuktan sonra, durulayın.

• 2-3 hafta boyunca, her öğünde bir bardak suya bir çay kaşığı elma sirkesi karıştırarak için.

Saçlarınızı beslemek için elma sirkesi ve adaçayını karıştırarak, saçınızı bu karışımla durulayın.

• Sıcak zeytinyağı, bal ve 1 çay kaşığı toz halinde tarçını karıştırıp macun haline getirdikten sonra, banyodan önce 15 dakika boyunca uygulayın.

• Saçların azaldığı kısımları kızarana dek soğanla ovun, ardından da bal sürün.

• Eşit miktarda ılık keneotu ve badem yağını karıştırıp, haftada bir saç derinize masaj yapın.

• Misket limonu çekirdekleri ile kara biber tohumlarını bira suyun içinde eşit sayıda öğütün ve düzenli olarak saç deriniz üzerine uygulayın.

• 1 fincan hardal yağını 4 çorba kaşığı kına yaprağı ile kaynatın. Süzdükten sonra kalan sıvıyı bir şişeye doldurun ve saç derinize düzenli olarak

bana en uygun geleni diğerlerinin çok şatafatı var çünkü deneyecek olacaklarım bunlar

• Saç derinize ve saçlarınıza bal ve yumurtanın sarısıyla masaj yapın. Başınızda yarım saat kadar tuttuktan sonra, durulayın.

• 2-3 hafta boyunca, her öğünde bir bardak suya bir çay kaşığı elma sirkesi karıştırarak için.

Saçlarınızı beslemek için elma sirkesi ve adaçayını karıştırarak, saçınızı bu karışımla durulayın.

• Sıcak zeytinyağı, bal ve 1 çay kaşığı toz halinde tarçını karıştırıp macun haline getirdikten sonra, banyodan önce 15 dakika boyunca uygulayın.

Bakalım işe yarayacak mı ? :bye:
Kullanıcı avatarı
photographer
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen emserya » Pzt Eyl 15, 2008 6:15 pm

arkadaşlar ben bioxcin şampuan kullanalı 2 hafta oldu sanki sadece saçı tiftik tiftik yapıp dolgunmuş gibi gösteriyo başka espirisi yok gibi geldi bana. buarada yaklaşık 3senedir saç dökülmem var kullanmadığım ürün kalmadı bıktım artk :crybaby:
Kullanıcı avatarı
emserya
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen littlelover » Sal Eyl 16, 2008 7:26 pm

Petrichor yazdı:placenta şampuan kullananların bazıları saçı kabarttığından yakınıyorlar öyle bir sorun oluyor mu gerçekten? :confused:

aksine plasenta şampuan kremli gibi kabartmak bi yana yumuşacık yapıyo..
Kullanıcı avatarı
littlelover
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen angel22 » Cum Eyl 19, 2008 10:46 am

az önce seda sayan da prof.dr.ibrahim saraçoğlu saç dökülmesi için lavanta önerdi deneyen herkes memnunmuş hatta kendiside lavanta kullanıyormuş.tarif şöyle:yarım litre suya 1 tatlı kaşığı lavanta konulup 7-8 dk kaynatılır.sonra banyoda saçlar herzaman ki gibi yıkanır durulanır bu losyon saça sürülür,saç havlu ile sarılıp yarım saat beklenir.sonrasında sadece su ile saç durulanır,haftada 2-3 defa yapılır.erkeklerde ki saç dökülmesine bile etkiliymiş lavanta
saç yağlı ise lavanta ama kepekli ise ısırgan kullanıcakmışız ;)
Kullanıcı avatarı
angel22
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen blush » Cum Eyl 19, 2008 10:51 am

bu lavanta aktarda olur mu ? bır de bunun kucuk kucuk olanı ıle saplı şekılde olanı var hangısı acaba :dontknow:
Kullanıcı avatarı
blush
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen sementa2906 » Cum Eyl 19, 2008 11:12 am

slmm..sıteye yeni üye oldum..saç dökülmesi benimde sorunum bu aralar ve bır ay sonra düğnüm var..ama yaklasık bır haftadır bıoxın ampul sampuan ve prıorın tb kulalnıyorum..tam etkılı olsun dıye..ben eczanede calsııyorum...bıoxın ampul tek basına fayda etmıyor ampulyle kulalanmam gerek..artı ampulun uygulamaıs bıraz zor tb kulalnırsan ıcten daha ıyı beslenıyor benım bır hfatda farkettı bakalım gelısmelerı gorucemm daha cok basındayım :confused:
sementa2906
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen angel22 » Cum Eyl 19, 2008 11:46 am

blush yazdı:bu lavanta aktarda olur mu ? bır de bunun kucuk kucuk olanı ıle saplı şekılde olanı var hangısı acaba :dontknow:

lavanta aktarda olur ama programda sadece lavanta dendi,aktara lavanta dersen o ne vereceğini bilir herhalde :dontknow:
Kullanıcı avatarı
angel22
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen blush » Cum Eyl 19, 2008 11:59 am

tesekkur ederım angel22 sanırım saplı olanıdır. Ben bır sorım bakım :bye:
Kullanıcı avatarı
blush
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen blueangel84 » Cum Eyl 19, 2008 1:49 pm

arkadaşlar bende de saç dökülmesi problemi var.benim dökülme sebebimse sağlıksız saç derisi.çünkü saçlı derim çok çabuk yağlanıyo ve yağlı kepek problemim var.placenta hakkında söylenenlerden çok etkilendim ama acaba bana da iyi gelirmi.yani çabuk yağlanan saçlarda da iyi sonuç veriyormu.benzer problemi olup ta placentadan iyi sonuç alan arkadaşlar var mı
Kullanıcı avatarı
blueangel84
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Rojea » Cmt Eyl 20, 2008 1:34 pm

angel22 yazdı:az önce seda sayan da prof.dr.ibrahim saraçoğlu saç dökülmesi için lavanta önerdi deneyen herkes memnunmuş hatta kendiside lavanta kullanıyormuş.tarif şöyle:yarım litre suya 1 tatlı kaşığı lavanta konulup 7-8 dk kaynatılır.sonra banyoda saçlar herzaman ki gibi yıkanır durulanır bu losyon saça sürülür,saç havlu ile sarılıp yarım saat beklenir.sonrasında sadece su ile saç durulanır,haftada 2-3 defa yapılır.erkeklerde ki saç dökülmesine bile etkiliymiş lavanta
saç yağlı ise lavanta ama kepekli ise ısırgan kullanıcakmışız ;)

İbrahim Saraçoğlunu sürekli takip ediyorum.. bu adamın kürleri kesinlikle mücize.. :love10:

Kür: Saç dökülmesine karşı
Bir tutam (yaklaşık 5g) lavantayı 750 ml kaynamakta olan suya ilave ediniz. Yaklaşık 5 dakika yüksek sıcaklıkta (kaynama noktasına yakın) demleyiniz. Demleme tamamlandıktan sonra ılımasını bekleyiniz ve ılıkken süzünüz.

Eğer, saçlarınız temiz ise demlediğiniz lavanta suyu ile saçlarınızı yıkayınız ve yarım saat etki ettiriniz. Yarım saat etki ettirdikten sonra sadece suyla durulayınız.
Eğer, saçlarınız kirli ve çok yağlanmış ise, önce sabun (tabii yeşil sabun) veya şampuanla yıkayınız. Sonra demlenmiş lavanta suyu ile yıkayarak, yarım saat etki ettiriniz. Daha sonra sadece su ile durulayınız. Saç dökülmesi durana kadar haftada bir-iki defa uygulanır. Saç dökülmesi durduktan sonra önleyici amaçlı olarak zaman zaman uygulanır. Eğer, saçlarınızda kepek var ise veya saçlarınıza parlaklık ve canlılık kazandırmak istiyorsanız, bunun için çözüm ısırgandır.
( www.saracoglu.at 'den alıntıdır)
Kullanıcı avatarı
Rojea
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen blush » Cmt Eyl 20, 2008 2:32 pm

blueangel84 yazdı:arkadaşlar bende de saç dökülmesi problemi var.benim dökülme sebebimse sağlıksız saç derisi.çünkü saçlı derim çok çabuk yağlanıyo ve yağlı kepek problemim var.placenta hakkında söylenenlerden çok etkilendim ama acaba bana da iyi gelirmi.yani çabuk yağlanan saçlarda da iyi sonuç veriyormu.benzer problemi olup ta placentadan iyi sonuç alan arkadaşlar var mı

cnm ben placenta yenı kullanmaya başladım. Saçlarım yaglı değıl ama urunun üzerınde losyonu ıle bırlıkte sureklı kullanımda saç derısını sağlığına kavusturduğunu ve kepeği önledığı yazıyor. belkı uzun sure kullanımda yağlanma sorununa cozum bulabılırsın.

Dökulme konusunda ise urunu kullanınca saçlarım daha cok dokulmeye başladı. Yalnız eczacı bana daha önce baska bir urunu anlatırken bu tarz dokulme karsıtı urunlerın sacı once dokup arkasından yenılerını cıkardığını telaşlanma yapmamam gerektığını soylemıştı. saç bu tarz urunler sayesınde 6 aylık dongusunu daha hızlı tamamlayıp dokuluyor ve daha hızlı sekılde yenı saglıklı saç gelıyormuş.
Umarım oyle olur...
Kullanıcı avatarı
blush
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen xixixi » Cmt Eyl 20, 2008 7:07 pm

slm tkrar;
3aydır tedavi oluyorm bn de , ilaç, losyon vs.
iyileşme (olursa inş ;S ) 6 ay kadar sürer en azından diye duymuştum....

bitkisel boya da yptırmayı düşünüorm aMa problm de vr işte ;sss
tamamen sorunu geçen var mı ???, yoruldm bn :(
Kullanıcı avatarı
xixixi
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sementa2906 » Pzt Eyl 22, 2008 1:20 pm

kızlar ben 1 haftadır bıoxın sampuanın ıcıne cam terebendı katıp kullanıyorum hergun yıkıyorum artı prıorın kapsul var onu cııyorum ve ıkı gunde bıoxın ampul uyguluyorum.3 hafta sonra dugunum var ve sacım acayıp dokuluyordu her yıkamada tutam tutam ve tararkende cok dokluyordu.cektıkce sac gelıyordu sımdı bır hafat on gun olmasına ragmen acayıp frakettı yıkarken hıc dokulmuyor ve tararken cok az bı tutam gelıyor.sanırım zmanala 1 ay ıcınde o bıle kalmıycak.keısnlıkle tavsıye ederım ve sakın skaın sac kremı kulannmayın sadece uclarına suruyorum..cunku cok karısıyor
sementa2906
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Xtina » Pzt Eyl 22, 2008 2:23 pm

kızlar kremli şampuanlar döküyo saçı bu kesin..
elidor ve pantene kremli kullandım her banyoda bisürü saçım aktı gitti :crybaby:
kremler döküyo benden söylemesi :dontknow:
Kullanıcı avatarı
Xtina
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen esosh » Pzt Eyl 22, 2008 4:49 pm

Xtina yazdı:kızlar kremli şampuanlar döküyo saçı bu kesin..
elidor ve pantene kremli kullandım her banyoda bisürü saçım aktı gitti :crybaby:

kremli şampuan kullanmayıncada saçlar yumuşak olmuyo kolay taranmıo :(
Kullanıcı avatarı
esosh
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ececds » Pzt Eyl 22, 2008 4:54 pm

esosh yazdı:

katılıyorum cnm biz napıcaz :crybaby: :(
Kullanıcı avatarı
ececds
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Petrichor » Pzt Eyl 22, 2008 8:39 pm

ececds yazdı:
esosh yazdı:

katılıyorum cnm biz napıcaz :crybaby: :(

kremli şampuanların saçı döktüğüne ben de katılıyorum. çünkü normalde saç kremi saç derisine sürülmez ama kremli şampuanla yıkarken o kremi deriye de yaymış oluyoruz. yapacağımız şu: kremsiz şampuanı ayrı, saç kremini ayrı kullanmak :)
Kullanıcı avatarı
Petrichor
BaKımLı
BaKımLı

ÖncekiSonraki

Dön Saç Bakımı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir