Sac Boyasi

Saç Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: Pixie79, ChunLi

Re: Sac Boyasi

Mesajgönderen ladia » Prş Eki 09, 2008 1:57 pm

itvpyu95566402kf5 (400 x 491).jpg

Hanımlar bu renk platin sarı mı oluyor, hangi markanın kaç nosunda bulabiliriz buna en yakın rengi?
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
ladia
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen tazz » Prş Eki 09, 2008 2:18 pm

lysiss cok yakışmış, çok güzel olmuşşş :yeah: bu arada sölemeden gecemicem, cok duru, sorunsuz bi cildin var cnm nazar değmesin :love10: darısı başıma inş.. yarın yine dermatologa gidicem :crybaby:
Kullanıcı avatarı
tazz
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen xono » Prş Eki 09, 2008 2:24 pm

Kızlar ben saçımı koyu bi renge boyatmak istiyorum ama siyah istemiyorum kahve tonlarıda. sizce ne yapim hangi boyayı önerirsiniz? :huggs:
M@T
Kullanıcı avatarı
xono
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen manolyasmell » Prş Eki 09, 2008 9:42 pm

ladiacım ben koleston professional kuaför boyası aldım en son.inanılmaz memnunum. saçlarım koyukahve-bakır dı şimdi çok çok açık doğal sarı oldu.hemde ne oryal ne bişi bu gece hatta demin ikinciye boyadım.tamamen açık sarı şuan saçlarım.tabi dore bi renk oldu.benim aldığım renk 12-1 extra küllü platin bu renge çok benziyor ama eğer netten sitesine girersen renk skalası var bir sayfada,spacial blonde kategorisinde aradığını bulabilirsin.kuaförde boyatsam bukadar oldurdu herhalde hatta bu boyalardan kullanacaklardı sonuçta.acil öneriyorum bu boyaları kızlar ilk defa çok tatmin oldum,2 boyamada kızıllıktan kurtulup sarışın olan daha duymadım :yeah:
Kullanıcı avatarı
manolyasmell
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen lilato » Prş Eki 09, 2008 10:36 pm

Canım hem kızıllıktan kurtulmuşsun hem de sarıya boyamışsın.Süper valla peki saçında yıpranma oldu mu?
Kullanıcı avatarı
lilato
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen efsuni » Prş Eki 09, 2008 10:37 pm

lysiss yazdı:Siz kızıldan kaçıyorsunuz ben de kızıl kahve bi renge boyadım saçlarımı halbuki bikaç gün önceeee aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :nanik:

Resim

Kara kız gibi dolanıyordum etrafta ne zamandır koyu çikolata kahveydi saçlarım ama değişiklik yapayım dedim.Burda da yazmıştım ztn.Nasıl olmuş sizce kızlarrr????

çok güzel olmuş cnm çok beğendim güle güle kullan ;)
Kullanıcı avatarı
efsuni
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen lysiss » Prş Eki 09, 2008 10:51 pm

Çok sağol efsunicimmmmmm :kiss:
Kullanıcı avatarı
lysiss
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen lysiss » Prş Eki 09, 2008 10:54 pm

tazz yazdı:lysiss cok yakışmış, çok güzel olmuşşş :yeah: bu arada sölemeden gecemicem, cok duru, sorunsuz bi cildin var cnm nazar değmesin :love10: darısı başıma inş.. yarın yine dermatologa gidicem :crybaby:

Çok sağoll tazzcım yaa inşallah senin cildin de en yakın zamanda istediğin gibi olur,düzelir..Ne sorun var bilemiyorum ama senin güzelliğin yetiyordur eminimmmm :kiss:
Kullanıcı avatarı
lysiss
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen milky » Cum Eki 10, 2008 1:50 am

manolyasmell canım foto ekleyebilirmisin acaba çok merak ettim şimdiki saç rengini :blushing:
inanamadım koyu kahve- bakır rengi oryalsiz sarıya nasıl boyayabildin canım :confused: süpersin valla ben sadece uçlarını sarıya boyamak istiyorum ozaman senin kullandığından alayım :yeah:
Kullanıcı avatarı
milky
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen manolyasmell » Cum Eki 10, 2008 10:09 pm

lilato yazdı:Canım hem kızıllıktan kurtulmuşsun hem de sarıya boyamışsın.Süper valla peki saçında yıpranma oldu mu?

hayır canım normalde hep çatallanırdı saçlarım hiç öyle olmadı yumuşacık ve çok parlak oldular hemde sadece 8.50 ytl mal oldu kuaföre gitsem büyük ihtimal oryal vs.saçım kopuşacak hemde bu kopuşma için 150 ytl bayılacaktım.daha önce market tipi boya kullandığım için çok pişmanım.

kızlar resim koymayı çok istiyorum ama kapalıyım diye koyamadım.ama arkadan çekip koyabilirim ehehhee :dontknow: ama önce resim cekecek ve bunu pc ye atacak vakit bulmam lazım ama inanım sap sarı oldu yani sanırım kendi saçımda kumral-sarı yani açık renk tipi olduğu için böyle oldu bilemiyorum.uçları koyu sarı dipleri tam platin ben herkese kuaför malzemesi tavsiye ediyorum kızlar ne renk olursa olsun..
Kullanıcı avatarı
manolyasmell
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen lilato » Cum Eki 10, 2008 10:27 pm

Hıı senin saçın da zaten açık renkmiş,boyayı çabuk alır tabi.Neyse canım resim koyamasan da anlayışla karşılarız,önemli olan senin memnun kalmış olman.Açıklamaların için saol canım :kiss:
Kullanıcı avatarı
lilato
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen milky » Cum Eki 10, 2008 10:55 pm

Manolyacım yinede sağol canım anlayışla karşılarız tabi :kiss: .. az çok tahmin ediyorum saç rengini zaten sapsarı dediğine göre ...ne kaybederim bi gün alıp denicem bu boyadan marketlerde falan satılıyor dimi canım kolestonun bu serisi? :love10:
Kullanıcı avatarı
milky
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen sheker0484 » Cmt Eki 11, 2008 1:22 pm

sheker23 yazdı:kızlar ben koleston küllü kumral saç boyasını aldım.bu zamana kadar hep kuaförde boyattım ilk defa kendim boyamayı düşünüyorum.sizce koleston nasıl?yorumlarınızı bekliyorum :)

sheker23,bende küllümsü doğal renklere bayılıyorum ve koleston küllü kumral 7/1 i 4-5 haftada bi cila şeklinde kullanıorum.. ancak senın sac rengın nedır , allta boya war mı, hangı renk bılmeden yanlıs yonlendırmek ıstemıorum canımm..
Kullanıcı avatarı
sheker0484
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sheker0484 » Cmt Eki 11, 2008 1:30 pm

empati yazdı:küllü kumral kızıllığı kapatırmı? boya yapacağımız zaman istediğimiz rengin açığınımı almalıyız? arkadaşlar.

:) ben koleston küllü kumral kullanıorum canım.. cila şeklinde . öncelikle cila boyanın seyreltilmiş hali diyebılırız cok daha az yoğunlukla ve daha az yıpranmayla hafıf bır değişim yaratır, %25-%50 arası boya(karışımı) kalan %75-%50 su konularak yapılıyor..küllü renk kızılı tam olarak tek seferde kapatmıyor ancak goruntusunu hafıfletmede evde kendı basına yapabıleceın en guzel cozum uzun vadede küllü renk en ideali :)
Kullanıcı avatarı
sheker0484
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Felis » Cmt Eki 11, 2008 6:11 pm

Kızlar dergiden çekmiştim işte istediğim renk bu. saçımın şu anki rengi arka sayfalarda var.
bu rengi nasıl elde ederim yaaaa :love10:
Kullanıcı avatarı
Felis
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen xesrax » Cmt Eki 11, 2008 6:16 pm

küllü kumralla belki olabilir. çünkü önce kızıl parlamayı yok etmen lzm. :blushing: bu saç sarımsı parlıyor hafif. bnde saçımı yakın bi zmnda küllü açık kumrala boyıcam. :kissmuch: ne olucak mrktayım. :blushing: ama bekliorm. 1 hafta daha geçsin die :laugh:
Kullanıcı avatarı
xesrax
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen hilal123 » Cmt Eki 11, 2008 6:33 pm

bende cok begendim bu rengi feliscim, Esracim küllü kumral nasil oluyo, bir boyanin resminin linkini verebilirmisin cnm. Bende aslinda böyle bi renk istiyorum malum kisin koyu kullanmak daha iyi.
Kullanıcı avatarı
hilal123
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen xesrax » Cmt Eki 11, 2008 10:06 pm

hilalcim küllü kumrallar açık renkler genelde.ama bizim saçlar koyu olduğu için az açarlar. :kissmuch: işte linki. 2.sıradakiler http://www.pg.com.tr/procter/urunlerimiz_koleston8.htm
Kullanıcı avatarı
xesrax
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen yagmurnazli » Cmt Eki 11, 2008 11:09 pm

kızlar dün saçımı boyadım ve pek hoşuma gitmedi sizce nasıl olmuş rengi
kusura bakmayın saçlarım biraz dağınık rengi beğenmeyince içimden saçımla uğraşmak gelmedi hiç :(

Resim
yagmurnazli
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen hilal123 » Cmt Eki 11, 2008 11:45 pm

yagmurnazli ben begendim cnm bakirmi o? yada sogan kabugumu deniliyor. Aralarada gölgeler yaparsin fistik gibi olur. keske yüzünüde görebilseydik cnm.
Kullanıcı avatarı
hilal123
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen yagmurnazli » Pzr Eki 12, 2008 12:42 am

sağol hilalcim ya sen böle diyince biraz rahatladım. evet canım bakır ama kumral bakır lorealin
gölge fln düşünmüyorm ben tek renk olsun istiyorum
aslında saç rengimi de seviyodum sdc biraz daha açık renk istiyodum işte bi heveslendim boyadım
umarım pişman olmam
yagmurnazli
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen medo » Pzr Eki 12, 2008 1:11 pm

selam arkadaşlar dogum sonrası degişiklik olsun kendimi iyi hissedeyim diye saçlarımı boyattım ama kepek nedir bilmezken kepeklenmeye başladım :crybaby: ve felaket kaşınıyorum saç boyası kaşıntı ve kepek yapar mı bu durumdan nasıl kurtulabilirim :dontknow:
Kullanıcı avatarı
medo
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen tuuce » Pzr Eki 12, 2008 2:56 pm

boya aldm pallette 7.0 2 kez boyıcm ama aldıktan sonra 2 kutu mu alsaydım dedm 2 kutu olması için saçın ne kadar uzun olması lazm ?????
Kullanıcı avatarı
tuuce
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen hilal123 » Pzr Eki 12, 2008 3:15 pm

tuucecim benim saclarin gögüs hizasinda, ama iki kutu yetmedi mesela. Saclarin omuzlarina geliyorsa bence iki kutu yeter cnm.
Kullanıcı avatarı
hilal123
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen tuuce » Pzr Eki 12, 2008 6:54 pm

tşkkür ederm hilalcm ben en iisi 1 kutu daha alıyım 1 yetmez herhalde :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
tuuce
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mn54 » Pzr Eki 12, 2008 7:40 pm

herkese merhaba.ben sürekli takip ediyodum burdaki yazıları ve üye olmaya karar verdim..ve size bişey danışmak istiyorum.ben saçlarımı en son palettenin çıkolata kahvesine boyadım koyu bi kahve gibi oldu.2 kutu olmıştım diğer kutuyuda fındıkkabuğuna deeğiştirdim.fındıkkabuğuda galiba sarı gibi bi renk kataloğda bugün gördüm.palettenin çıkolata kahvesiyle boyadığım saçlarımı palettenin fındıkkabuğuyla boyarsam nasıl olur sizce?renk farkından yanar mı?
Kullanıcı avatarı
mn54
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen esosh » Pzr Eki 12, 2008 9:52 pm

mn54 cnm eğer yeni boyadıysan tekrar boyaman saçına zarar verir biraz bekle derim ben, bide çikolata kahveden sonra fındık kabuğuyla boyarsan saç renginde çok fazla açılma olmaz ilk boyamada öyle oluyo yani kutudaki renk bi kaç boyamadan sonra elde edilebiliyo :bye:
Kullanıcı avatarı
esosh
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen xesrax » Pzr Eki 12, 2008 10:19 pm

kıslar çok güsel bir renk kartelası buldum,bütün renkleri gösteriyor küllüler,sarılar fln. :kissmuch:

http://www.nevakozmetik.com.tr/t_sac_bo ... rtela.html
Kullanıcı avatarı
xesrax
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen xesrax » Pzr Eki 12, 2008 10:20 pm

bende şu anda bu renge takmış durunmdayım. küllü açık kumral :kissmuch:
8_1_kullu_acik_kumral_b.jpg
Kullanıcı avatarı
xesrax
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen tazz » Pzr Eki 12, 2008 10:38 pm

esracım bu renk cok yakışır bnce sana, denemelisin bi ara cnm hatta bunun bi ton açığıda olablr :bye:
Kullanıcı avatarı
tazz
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen lora » Pzr Eki 12, 2008 11:27 pm

bende açık küllü kumral koleston kullanıyorum memmunum
Kullanıcı avatarı
lora
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen xesrax » Pzr Eki 12, 2008 11:35 pm

lora yazdı:bende açık küllü kumral koleston kullanıyorum memmunum

cnm kutudaki renk gibi yapıyormu kolestonun açık küllü kumralı? çükü palettein açık küllü kumralına baktımda kutuda resmen sarı gözüküyor :scratch:
Kullanıcı avatarı
xesrax
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen mn54 » Pzt Eki 13, 2008 10:14 am

cevap için teşşkrler.3 hafta oldu boyayalı...aslında ben koyu kumral gibi bi renk istiyorumda fındık kabuğuyla boyarsam o rengi tutturabilir miyim?çıkolata kahvede kızılımsılık olduğu için kafam turuncu olurmu acaba?
Kullanıcı avatarı
mn54
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen lora » Pzt Eki 13, 2008 1:52 pm

xesrax yazdı:
lora yazdı:[b]bende açık küllü kumral koleston kullanıyorum memmunum

cnm kutudaki renk gibi yapıyormu kolestonun açık küllü kumralı? çükü palettein açık küllü kumralına baktımda kutuda resmen sarı gözüküyor :scratch:

kutudaki renk gibi tutmuyor gerçi ben açık kumral rengini tutturduktan sonra küllüye yeni başladım zamanla olacak ama şuan diplerim küllü açık kumral saçımdaki şuan bu resimdeki gibi canım
Resim[/b]
Kullanıcı avatarı
lora
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen nnaz » Pzt Eki 13, 2008 6:47 pm

meraba kızlar..eğer bana yardım ederseniz çok sevinicem..çünkü piskolojim bozuldu saç rengimden dolayı..benim saçlarım normalde koyu kestane..kzıl kahveye,çikolata kahveye filan boyadım snra renkler akınca saçlarıma röfle attrdım sarı..ama hiç beğenmedim..çevremdekilerde beğenmedi..herkes bana bakıp bu kız saçlarına napmış dior die hissedyorum sürekli..ten rengim açık..röflede atılan sarı dore gbi yeişl gbi bi garip..saçlarımı acil boyamak istyorum..sizce küllü koyu kumral,kumral mı boyamalıyım yoksa kestane mi yapmalıyım..sarılar ansın istyrum fakat saçlarım simsiyah olsun istemiyorum..açıkta olsun istemiyorum..bide kızııllık olmasını istemiyorum..lütfen bana bi akıl verin:s
Kullanıcı avatarı
nnaz
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen lenin » Pzt Eki 13, 2008 7:02 pm

nnaz yazdı:meraba kızlar..eğer bana yardım ederseniz çok sevinicem..çünkü piskolojim bozuldu saç rengimden dolayı..benim saçlarım normalde koyu kestane..kzıl kahveye,çikolata kahveye filan boyadım snra renkler akınca saçlarıma röfle attrdım sarı..ama hiç beğenmedim..çevremdekilerde beğenmedi..herkes bana bakıp bu kız saçlarına napmış dior die hissedyorum sürekli..ten rengim açık..röflede atılan sarı dore gbi yeişl gbi bi garip..saçlarımı acil boyamak istyorum..sizce küllü koyu kumral,kumral mı boyamalıyım yoksa kestane mi yapmalıyım..sarılar ansın istyrum fakat saçlarım simsiyah olsun istemiyorum..açıkta olsun istemiyorum..bide kızııllık olmasını istemiyorum..lütfen bana bi akıl verin:s

bence saçlarını kahve 4.0 kolestona boya onda dorelik yok.
lenin
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen lasoledad » Pzt Eki 13, 2008 8:35 pm

4.0 çok koyu olur canım siyah gibi bence 6.0 a falan boya ilk etapta sonra açamazsın falan bi de ondan çekme :) yeşillki warsa küllü bi renkle boyamışlardır saçını eğer beğenmedisen o rengi 1 uzantılı boya kullanma röflelerin daha yeşil olur 6.1 gibi mesela kullanma ;)
Kullanıcı avatarı
lasoledad
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen sheker0484 » Pzt Eki 13, 2008 8:41 pm

nnaz.benzer bı durumu ben yasamıstım,kızıllıı gıdermenın kendı basına ıkı yolu war ya kestırceksın yada küllü renge boyıcaksın aslında ben küllü kumral 7/1 kullanıorum ama sanırım sen bıras daha koyu ıstıosun o zaman 6/1 uygun olur gıbı gelıo bana ..ılkınde bıraz deişir ama sabret ıkıncı boyada ıstedıın şeyi elde edersın bırde mutlaka ama mutlaka ıkı boyanın arası en az 1 ay olsun yoksa sacın lastık gıbı olabılır..sabır canımm..bol sans:)
Kullanıcı avatarı
sheker0484
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen nnaz » Pzt Eki 13, 2008 9:14 pm

çok teşekkür ederim kızlar..dediğinz renklere hemen yarın bakacağım..peki bana önereceğiniz marka varmı..çünkü evde boyucam kuaföer görmek istemiyorum uzun bir süre:s
Kullanıcı avatarı
nnaz
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen esosh » Pzt Eki 13, 2008 9:40 pm

nnaz palette kullanıorum ben bi bak istersen :bye:
Kullanıcı avatarı
esosh
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen nnaz » Pzt Eki 13, 2008 10:00 pm

teşekkür ederim cnm bakim bir palette ye..bişe daha danışcam size kızlar aslında benim röfle işim biraz karışık..ben kuaöföre gittim ve dedimki saçımın 3 parmak aşağısından at dedim röfleyi..yani kahküllüerime röfle değmesin dedim..ama kuaför 3 parmak diil 1 parmak aşağıdan attı röfleyi üstelik dore sarı attı ve kahküllerime değidirmedi..öle olunca saçım peruk gbi oldu önleri koyu arkaları sarı..bende saç kesimi yaptrdığım yerde saçlarımın önüne röfle attrdım 1 parmak aşağıdan bu röflemde yeşil oldu..bende sinir olup saçımı tek renge boyamaya karar verdim moralim bozuldu çünkü..sizce şöle bişe yapabilrmiyim..saçımın uçlarındaki sarılar dore ama yıkana yıkana güzelleşti..birden hepsini karartmasamda saçımın uçlarında sarılar kalcak şekilde 10 cm lik biyasam dipten..kötü mü olur?yada yapabilrmiyim..anneme yaptrcam zaten=)
Kullanıcı avatarı
nnaz
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen luciferksk » Pzt Eki 13, 2008 10:19 pm

nnaz yazdı:teşekkür ederim cnm bakim bir palette ye..bişe daha danışcam size kızlar aslında benim röfle işim biraz karışık..ben kuaöföre gittim ve dedimki saçımın 3 parmak aşağısından at dedim röfleyi..yani kahküllüerime röfle değmesin dedim..ama kuaför 3 parmak diil 1 parmak aşağıdan attı röfleyi üstelik dore sarı attı ve kahküllerime değidirmedi..öle olunca saçım peruk gbi oldu önleri koyu arkaları sarı..bende saç kesimi yaptrdığım yerde saçlarımın önüne röfle attrdım 1 parmak aşağıdan bu röflemde yeşil oldu..bende sinir olup saçımı tek renge boyamaya karar verdim moralim bozuldu çünkü..sizce şöle bişe yapabilrmiyim..saçımın uçlarındaki sarılar dore ama yıkana yıkana güzelleşti..birden hepsini karartmasamda saçımın uçlarında sarılar kalcak şekilde 10 cm lik biyasam dipten..kötü mü olur?yada yapabilrmiyim..anneme yaptrcam zaten=)

Yalnız şöyle bi durum war röflenin üstüne boya yaptırdığında kapatmak çok zor oluyo yalnız dip boyamaya kalsan yıkadıkça yukarıda ışıltılar çıkacak diper boya rengini alıcak onun altı ışıltılı olcak en alttada açıklar kalıcak olmaz yani cnm.Mesela bnmde saçımda en uçlarda röfle wardı gittim üstüne balyaj yaptırdım tabi uçardan yukarı doğru koyulaşan bi durum hakim kumralla dipleri kapatıyodum ama sana anlattığım gibi geçişler çok belli olmaya başladı yıkandıkça bnde dayanamadım bgn küllü açık kumrala boyadım şimdilik çok güzel oldu ama uçlardaki çok sewdiğim sarılar biraz küllendi o pek hoşuma gitmesede yıkadıkça açılcağını umuyorum.Komple boyamamın sebebi kumralla oluşan kızıllığı küllüyle kapatmamdı.
Kullanıcı avatarı
luciferksk
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen nnaz » Pzt Eki 13, 2008 10:42 pm

luciferksk yazdı:
nnaz yazdı:teşekkür ederim cnm bakim bir palette ye..bişe daha danışcam size kızlar aslında benim röfle işim biraz karışık..ben kuaöföre gittim ve dedimki saçımın 3 parmak aşağısından at dedim röfleyi..yani kahküllüerime röfle değmesin dedim..ama kuaför 3 parmak diil 1 parmak aşağıdan attı röfleyi üstelik dore sarı attı ve kahküllerime değidirmedi..öle olunca saçım peruk gbi oldu önleri koyu arkaları sarı..bende saç kesimi yaptrdığım yerde saçlarımın önüne röfle attrdım 1 parmak aşağıdan bu röflemde yeşil oldu..bende sinir olup saçımı tek renge boyamaya karar verdim moralim bozuldu çünkü..sizce şöle bişe yapabilrmiyim..saçımın uçlarındaki sarılar dore ama yıkana yıkana güzelleşti..birden hepsini karartmasamda saçımın uçlarında sarılar kalcak şekilde 10 cm lik biyasam dipten..kötü mü olur?yada yapabilrmiyim..anneme yaptrcam zaten=)

Yalnız şöyle bi durum war röflenin üstüne boya yaptırdığında kapatmak çok zor oluyo yalnız dip boyamaya kalsan yıkadıkça yukarıda ışıltılar çıkacak diper boya rengini alıcak onun altı ışıltılı olcak en alttada açıklar kalıcak olmaz yani cnm.Mesela bnmde saçımda en uçlarda röfle wardı gittim üstüne balyaj yaptırdım tabi uçardan yukarı doğru koyulaşan bi durum hakim kumralla dipleri kapatıyodum ama sana anlattığım gibi geçişler çok belli olmaya başladı yıkandıkça bnde dayanamadım bgn küllü açık kumrala boyadım şimdilik çok güzel oldu ama uçlardaki çok sewdiğim sarılar biraz küllendi o pek hoşuma gitmesede yıkadıkça açılcağını umuyorum.Komple boyamamın sebebi kumralla oluşan kızıllığı küllüyle kapatmamdı.

kumralde kızllık mı var yani cnm..anladım demek istediini doğru sölüosun..bende öle yapim tamamen boyayım zzaman:s
Kullanıcı avatarı
nnaz
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sheker0484 » Sal Eki 14, 2008 12:12 pm

nazcım luciferksk haklı boya zamanla akıcak ve roflelerın ortaya cıkacaktır sadece devamlı boyamada elde edersın duz bır goruntuyu.. bu arada aklıma harıka bır fıkır geldı.. sımdı sen dıorsunkı sacının bazı kısımlarında kızılmsılık var bazıl yerlerındeyse yesılımsılık ve kumral renk ıstıorsun.. kuaforlerın bazen ::) basarılı renk elde etmelerının en onemlı sebebı renk skalalarının genıs olması ve renklerı karıstırmasıdır..ben dıorumkı bence sen 6/0 ve 6/1 karıstır boylece yesılımsılık yada kızımsılık ortayı bularak sacında doal bı goruntu olusturacaktır.. ıkıncı bır fıkırse eger ne oluscaandan emın deılsen ve memnun kalamama korkusu warsa boya olarak deıl cila olarak uygula sacına ılk uygulamada..cila nasıl oluor dersen %25-%50 boya(yani boya karısımı) %75-%50 su .. aynen boya gıbı 30-45 dk arası bekletıorsun ustelık boya kadar sacına zarar vermemıs oluor.. marka sormussun ben bugun kozmetıkcıme gıttım 6/1 ve 6/0 en ii hazır boya olarak loreal excelance creme olduunu soyledı.. yalnız sakın loreal preference 6/1 alma bu sadece doğal olan saclar ıcın ve kızılımsılık olusabılır.. kısacası tavsıyem "loreal excelance creme " 6/1 ve 6/0 alıp cila seklınde uygulamandır.. eger renkten memnun kalırsan ıkıncısınde boya olarak da devam edebılırsın :)
Kullanıcı avatarı
sheker0484
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mn54 » Sal Eki 14, 2008 1:42 pm

slm arkadaşlar 51. sayfada bi soru sormuştum ama kimse bana cvp vermedi :crybaby: saçlarım paleette çıkolata kahve 3 haftada biraz açıldı bakır yansımalar var.palettenin fındıkkabuğunu almıştım koyu kumral gibi olsun diye .şuanki saçımın üstüne fındkkabuğu yaparsam saçlarım turuncu olur mu?yoksa küllü bi renk mi almalıyım???yardımcı olursanz sewinirim...:D
Kullanıcı avatarı
mn54
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sheker0484 » Sal Eki 14, 2008 2:15 pm

mn54 yazdı:slm arkadaşlar 51. sayfada bi soru sormuştum ama kimse bana cvp vermedi :crybaby: saçlarım paleette çıkolata kahve 3 haftada biraz açıldı bakır yansımalar var.palettenin fındıkkabuğunu almıştım koyu kumral gibi olsun diye .şuanki saçımın üstüne fındkkabuğu yaparsam saçlarım turuncu olur mu?yoksa küllü bi renk mi almalıyım???yardımcı olursanz sewinirim...:D

evet canım eger doreli(turuncu yansımalı) bir koyu kumral istiyorsa uygun rengi almıssın fındık kabuğu dogru secım.. ancak bu turuncu yansımadan memnun deılsen küllü tonları tercıh etmende yarar war.. ama oncelıkle soylemelıyımkı palette cıkolata kahve koyu bır ton 3,65 dolayısıyla ilk boyamanda acılmasın o rengı tutmasını bekleme.. bence 1 ay dolsun ve bu arada sen 2-3 gunde bir sacını ıyıce yıka ki çikolata kahve bir miktar aksın sacından.. sonra uygula.. basarılar canım..
Kullanıcı avatarı
sheker0484
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mn54 » Sal Eki 14, 2008 2:25 pm

saol sheker 0484 teşekkürler.doreli bi kumral istemiyorum...karameldi saçlarım önceden sonra ne renklere boyadıysam hep bakır yansımalı veya turuncu gibi oldu..artık istemiyorum kumral veya koyu kumral olsun istiyorum teşekkürler... :)
Kullanıcı avatarı
mn54
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen nnaz » Sal Eki 14, 2008 2:38 pm

sheker0484 yazdı:

nazcım luciferksk haklı boya zamanla akıcak ve roflelerın ortaya cıkacaktır sadece devamlı boyamada elde edersın duz bır goruntuyu.. bu arada aklıma harıka bır fıkır geldı.. sımdı sen dıorsunkı sacının bazı kısımlarında kızılmsılık var bazıl yerlerındeyse yesılımsılık ve kumral renk ıstıorsun.. kuaforlerın bazen ::) basarılı renk elde etmelerının en onemlı sebebı renk skalalarının genıs olması ve renklerı karıstırmasıdır..ben dıorumkı bence sen 6/0 ve 6/1 karıstır boylece yesılımsılık yada kızımsılık ortayı bularak sacında doal bı goruntu olusturacaktır.. ıkıncı bır fıkırse eger ne oluscaandan emın deılsen ve memnun kalamama korkusu warsa boya olarak deıl cila olarak uygula sacına ılk uygulamada..cila nasıl oluor dersen %25-%50 boya(yani boya karısımı) %75-%50 su .. aynen boya gıbı 30-45 dk arası bekletıorsun ustelık boya kadar sacına zarar vermemıs oluor.. marka sormussun ben bugun kozmetıkcıme gıttım 6/1 ve 6/0 en ii hazır boya olarak loreal excelance creme olduunu soyledı.. yalnız sakın loreal preference 6/1 alma bu sadece doğal olan saclar ıcın ve kızılımsılık olusabılır.. kısacası tavsıyem "loreal excelance creme " 6/1 ve 6/0 alıp cila seklınde uygulamandır.. eger renkten memnun kalırsan ıkıncısınde boya olarak da devam edebılırsın :)

cnm yazdıklarını dün değil bugün okudum ve artık boyayı almış oldum=(( palette nin aldım loreal almadım=(( renkte 5.0 kötü mu olur kapatmaz mı?1 gün bile sabrım kalmadığı için okul dönüşü hemen aldım boyayı ve şuanda okudum yazdıklarını=(
Kullanıcı avatarı
nnaz
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen esosh » Sal Eki 14, 2008 7:03 pm

nnaz 5.0 açık kahve kutudaki renge göre kapatması lazım ama ilk boyamada olmazsa 20 gün sonra fln tekrar boyarsan aynı renge güzel olur bence
Kullanıcı avatarı
esosh
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen nnaz » Sal Eki 14, 2008 7:14 pm

esosh cnm evet kısmen kapattı saçlarımı hatta bayada koyu oldu..ama hafif kapanmayan yerler var tabiki..ama mutluyum=) yardımcı olan herkese ayrı ayrı çokkk teşekkür ediyorum..öpüyorum sizi :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
nnaz
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

ÖncekiSonraki

Dön Saç Bakımı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 1 misafir