Sivilce İlaçları

Cilt Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: zoix, Pixie79, luthien

Re: Sivilce İlaçları

Mesajgönderen paloma86 » Çrş Eki 15, 2008 5:52 pm

burbincim domates sivilce yapar mı dedi dr sana :confused:
Kullanıcı avatarı
paloma86
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen burbin » Çrş Eki 15, 2008 9:20 pm

arkdslar yenmeyecekler listesini yaziorum aynen ; balk,ıstakoz,karides vs-yumurta-turşu-sirke-pastirma-sucuk-salam-sosis-baharat-acilar-hardal-kuruyemisler-tarhana corbasi-domates-patlican-üzüm-incir-alkollu icecekler-çikolata-pastalar-boza-şıra-tahin-pekmez-bal-kestane sekerleme-kaşar peynir-zeytin-sarimsak-kola-soğan-kizartmalar-fasulye-mercimek-nohut-sakatat-ispanak-pazi-salatalik-semizotu-cilek-dut-seftali-kavun-visne-kiraz-muz-portakal-mandalin-greyfurt

tabi ilk bikacgün ac yasadim sonrA cok abartili buldum bu listeyi ve bozdum rejimi
Kullanıcı avatarı
burbin
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen burbin » Çrş Eki 15, 2008 9:25 pm

paloma86 yazdı:burbincim domates sivilce yapar mı dedi dr sana :confused:

hyr cnm sivilce yapar demedi senin tedavini 1 hafta geriye atar dedi yani iyilesme sürecini
Kullanıcı avatarı
burbin
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sarilaci » Çrş Eki 15, 2008 9:45 pm

bnimde sivilce problemim var denemediğim şey kalmadı dermotoloğum bana ne yiyip ne yemememden bahsetmemişti iyi oldu bunları yazmanda bn bunları yemessem ölürüm :crybaby:
Kullanıcı avatarı
sarilaci
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen burbin » Çrş Eki 15, 2008 10:09 pm

sifurek,
cnm ben bu adamdan önce kolsuz agopa gidicektim hatta bu adami tavsiye eden arkdsm agopada gitmiş ama agop cok daha önemli hastalklarla fln ugrastgi icin böle vakalara gülüp geciomus boşwer cnm egenmeyen kücük ogluna almasin koca bulamican diemi bana geldin diip yolluomus cok kisiden duydum böyle..tmm cnm vereyim ama daha bende iyilesme yok istersen 1 haft kdr daha bekleyp benm yüzümün durumunu görelm ondan sonra git cünkü bugün baya kötü yine yüzüm kankirmizi..ya arkdslar sacma gelicek ama ben sinirlenince üzülünce fln yüzüm daha cok aziyyor sanki dün daha iyi gibiydi bugün stres üzüntü yasadim yine kan kirmzi nokta nokta bilmiorum cokmu sacma oldu ama bana psikolojik öyle gelior=)
En son zoix tarafından Çrş Eki 22, 2008 7:36 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: gereksiz alıntı !! "cevap yaz" butonunu kullanın !!
Kullanıcı avatarı
burbin
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen tazz » Çrş Eki 15, 2008 10:10 pm

burbincm cnm yanlış anlama sakın ama hani kızartma, baharat, acı .. vs ii hoş da, domates, salatalık, üzüm gbi yiyecekler bana biras abartı ve saçma geldi. gerçi okudugum kadaryla karışımlarla birlkte senin cildinde baya bi düzelme varmış, inş. tamamen kurtulursun daha dgrusu kurtulurus cnm şu illetten :bye:
Kullanıcı avatarı
tazz
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen burbin » Çrş Eki 15, 2008 10:13 pm

sarilaci,
herhangi bi etkisi kanitlanmadi die biliorum ama bu doktorun dediklerine uymaya calistimda olmuor yani cok abartili bi liste bide yaninda yenecekler war bu kdr bi liste daha bunlarin ikisindede olmayan seyler war onlarda yenmicek resmen adam ac yasatiyor bide ben hayatmda rejm fln yapmis bi insan deilim abur cubur cikolata kuruyemis cips cerez kola bunlar benim vazgecilmezlerimdi :D tamam bunlari kestim ama resmen girtlagmdanda kesiorum domates salatalk fasulye balik fln cok abartili geldi bana bende günde 1 kere o listede olan seylerden birini yiorum dayanamiorum :D gecen gün gece ciktim 1 bardak alkol aldm sonraki gün cnm cok cekti 1 cikolata yedim bugün dayanamadim pizza yedim fln napiyim olmuor resmen kayisi suyuyla besleniorum günlerdir..
En son zoix tarafından Çrş Eki 22, 2008 7:37 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
burbin
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sarilaci » Çrş Eki 15, 2008 10:16 pm

cnm bu yazdıklarını az yemeye çalışcam en azından :toofunny: bide 2 gündür Benzamycin kullanmaya başladım umarım faydası olur.. :pray:
Kullanıcı avatarı
sarilaci
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen burbin » Çrş Eki 15, 2008 10:17 pm

tazz,
yok cnm nie yanlis anliyim aynen katiliyorum sana banada cok abarti geldi ilk bikacgün uydum diyete resmen ac yasadim ama sonra baktm gercekten cok abarti geldi..walla dün düzelme war gibi geldi ama bugün yine kötü yani cildim daha tam anlamiyla bi düzelme yok 6ci gün bugün bi düzelme yok ins düzelir artk napicam bilmiorum alerji gibi ztn kasiniorumda kirmizi kirmizi nokta nokta..kadn doktoruna gidicem acaba hormonal bsy olabilirmi die düsünüorum cünkü regl imde gecikti bu ay kahverengi akintimda oluor bunlar bi problem olduguna isaret olabilir :( alti üstü bi sivilce doktorlar nasi tedavi edemiolar die düsünüorum bilmiorum ins düzelme olur :(
Kullanıcı avatarı
burbin
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen burbin » Çrş Eki 15, 2008 10:23 pm

banada daha önce hicb doktor böle bsyden bahsetmemisti hatta yiyceklerin sivilceler üzerindeki herhangi bi etkisi kanitlanmadi die biliorum ama bu doktorun dediklerine uymaya calistimda olmuor yani cok abartili bi liste bide yaninda yenecekler war bu kdr bi liste daha bunlarin ikisindede olmayan seyler war onlarda yenmicek resmen adam ac yasatiyor bide ben hayatmda rejm fln yapmis bi insan deilim abur cubur cikolata kuruyemis cips cerez kola bunlar benim vazgecilmezlerimdi :D tamam bunlari kestim ama resmen girtlagmdanda kesiorum domates salatalk fasulye balik fln cok abartili geldi bana bende günde 1 kere o listede olan seylerden birini yiorum dayanamiorum :D gecen gün gece ciktim 1 bardak alkol aldm sonraki gün cnm cok cekti 1 cikolata yedim bugün dayanamadim pizza yedim fln napiyim olmuor resmen kayisi suyuyla besleniorum günlerdir..[/quote]

cnm bu yazdıklarını az yemeye çalışcam en azından :toofunny: bide 2 gündür Benzamycin kullanmaya başladım umarım faydası olur.. :pray:[/quote]

cnm bişey dicem sakn etkilenme ama yani bundan cünkü herkesin cildi farklidir ben bu dktordan önce baska bi doktra gitmiştim bana differin ve benzemiyn werdi bigün birini dier gün öbürünü sürüodum bide tetradox iciodum yüzüm mahvoldu 8-10 sivilce icin gittim bütün yüzümü kücük kücük kapladi kan kirmizi renkte yüzüm mahvoldu resmen ve hala düzelme yok ama bazilarnda cok ise yarior benzamiynle differnle iligili ck güzel yorumlarda war bana alerji yaptilar vücudum kabardi doktora gittim kesti alerji ilaclari werdi bu seferde ama yzümde alerji gibi oldu benmki sivilce gibi deil bi tuhaflk war cokta kasinior
Kullanıcı avatarı
burbin
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen tazz » Çrş Eki 15, 2008 10:26 pm

cnm ben en son dermatoloğa gittigmde, " yüzünüzde o kadar cok şey deniosunzki , biri bitio hemen başka bi ürün alıosunz, denemedgniz şey kalmıo sonrada gelip gecmio bunlar diosunz" dedi. halbuki bi zmn sonra cilt bu kullanılan ürünlere tepki veriomuş artık :( ve "1 ay boyunca bütün cilt bakım ve makyaj ürünlerini (nemlendirici hariç) bi kenara at, gör bak nası düzene girio cildin" dedi. peki ya ben bunu uygulayabildim mi? tabiki hayır, sadece 2 gün :tongue: ama makyajı ve kullandgm cilt bakım ürünlerini azalttım birasda olsa ;) mesela sabahları saf zeytinyagı sabunuyla yüzümü yıkayıp sodayla tonikliorum sadece :bye:
Kullanıcı avatarı
tazz
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen sarilaci » Çrş Eki 15, 2008 11:49 pm

burbincim bn Benzamycin açıkcası dr.kontrolünde almadım zaten dr umun verdiği şeyleride kullandım ama işe yaramadı bide düşün ki bn bi aralar estetik merkezinde çalışıodum ama ozamanlar bile derdime derman hiç bişey bulamadım :blushing: birde bu kremi ablamda kullanmıştı onunla aynı yaşta aynı şekilde çıkarttık sivilcelerimizi :) işe yarar umuduyla bide bunu deneyim dedim ama bnn dışında başka bişey kullanamıyorum yani temizleyici olarak dr.murat nemlendirici olarak neo strata kullanıyorum ama 2 günde bile sanki bi iyileşme oldu gibi :)
Kullanıcı avatarı
sarilaci
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen bengisu0606 » Çrş Eki 15, 2008 11:53 pm

nasıl yanı 3 ay sonramı gecıcek bu sıvılceler :crybaby: :crybaby: :crybaby: 2.5 ay dahamı beklıcem :crybaby:
En son zoix tarafından Çrş Eki 22, 2008 7:29 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
bengisu0606
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sarilaci » Çrş Eki 15, 2008 11:55 pm

cnm bn nerdeyse 6 aydır uğraşıyorum üzülme geçecekler işallah :yeah:
Kullanıcı avatarı
sarilaci
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen burbin » Prş Eki 16, 2008 3:19 am

sarilaci,
süper o zmn cok sevindimmm 2 günde bile farkettiyse kesinlkle düzelir yüzünn ztn benzamyn kullanp yüzünde sivilceden eser kalmayan cok insan war yani forumlari okudum ama bende malesef böyle bişeye yol acti belkide kullandigim dier seylerle birlikte böyle oldu bilemiorum doktorlarda bsy söleyemiolar neden oldu niye oldu hicbişey söleyemiolar sadece ilac yaziolar sunu yap bunu yap sunu yapma fln die ilk defa bu gittigim adam anlatti sivilcenin cinsi bu dedi..yüzündeki sivilceler tamamen senin cilt yapin dedi hormonlarlada alakali bi yastan sonra ztn kalmicak yüzünde dedi
En son zoix tarafından Çrş Eki 22, 2008 7:30 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
burbin
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen burbin » Prş Eki 16, 2008 3:27 am

tazz,
cnm benim ilk gittigim dermatolog sivilcelerimi gecirior kendi karisimlarini verior ama biraktgm anda yine cikmaya baslior ve ilaclar igrenc kokusu..agzima gelior..cildimi kurutuor siyah noktalarla doluor cildim ama kadin asla nemlendirici bile kullanmicaksin dior herşeye karsi sadece nun verdgi ürünleri kullanicaksin bide sivilceleri igneyle sikior cnm cok acior simdi gitsem yine öyle yapicak yine gecicek yine bikacgün sürmesem o igrenc seyleri cikmaya baslicak aMA bu 3cü olucak yeter yani bende kesin bi cözüm istiorum sivilce ilaclari yüzümü mahvedio..ben uzun süre makyaj yapmasamda cildimde düzelme olmuor ne kdr temiz tutsamda olmuor zt doktor dedi bunun temzlkle makyajla fln ilgisi yok dedi ama senin cildini dinlendirmen lazim doktor öyle sööledigine göre cok yormussun cildini ben cildime bu zmna kdr cok fazla sey kullanmadim öyle her gördgmü denemedim yani en son dermalogica akneli ciltler icin olan seriyi kullandim hicbi işe yaramadi tabikide =) daha öncede doktorun verdgi ilaclari kullandm fazla yormadim yani cildimi ama suanda yazdan beri sürekli ilaclar sürekli sivilce tedavisi nereye kdr kaldirabilcem bilmiorum en kötüsüde aynadaki görüntüme dayanamiorum yüzümde birsürü kirmizilik kücük kücük :( napicam bilmiorum doktor 10 gün sonra gel dedi 4 gün sonra gitmem gerekior adamin hesabina göre ama bende bi iyilesme yok simdi adam diyete uymamissin fln dicek hic cekemem ztn sinirlerm bozuk :crybaby: :crybaby: diyet normal bsy olsa tamamda adam ac yaşa dio resmen bana bu diyeti 10 gün uygulayabilecek bi insan tanimiorum ben toplasan 20 tane gida serbest onun disinda herşey yasak ve ben o serbest olanlarin hicbirini sevmiorum cogunun tadini bile hatirlamam bamya fln ufffff naapsam 4 gün sonra gitsemmi adama kararsiz kaldimm
En son zoix tarafından Çrş Eki 22, 2008 7:31 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
burbin
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen tazz » Prş Eki 16, 2008 9:43 am

ayy her doktor bişi sölüo burbincm deliricem ya hangisine güveniceğmizi şaşırdık artık. birinin dediği birini tutmuo sanki, sorun aynı sorun olmasına rağmen üstelik :dontknow: cnm ne yap et git bnce, başlamışsın sonuçta devamını getir derim ben :yeah: sonradan pişman olma die sölüorum :bye:
Kullanıcı avatarı
tazz
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen black5423 » Prş Eki 16, 2008 6:00 pm

doğru doktorlara güven olmuor.. vichy norma derm kullandım bir ara sadece parlayı alıor kımızlıgı alıor orda işe yaramadı şimdi de acnegun bakım seti sipariş verdim yarın gelcek inş o işe yarar..
black5423
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen tazz » Cum Eki 17, 2008 12:29 am

roaccutane da kullandım burbincm ben bi sene boyunca. senenin sonunda cildim süper oldu ama aradan bi yıl geçti, daha beter oldum :tongue: şu anda ise hayatımda sahip olmadgm kadar kızarıklk ve lekeye sahibim :crybaby: ergenlik döneminde bile böle diildi benm cildim ya :( öğretmen oldum artık, yarın öbürgün ergenlk döneminde olan ögrencilerm olucak, bense hala n haldeyim :confused: ay cok mu abartıorus acaba bis bu işİ???
Kullanıcı avatarı
tazz
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen asra4 » Pzr Eki 19, 2008 11:31 am

benimde iki ay öncesine kadar yüzüm birden sivilcelenmişti önceden çok güzel bir cildim olduğundan herkes aaaa cildin niye böyle deyip moralimi bozuyordu bende dr gittim bana 3 seans kimyasal peeling yaptı imex verdi sadece sivilceli bölgelere sürüyordum ayrıca peelingden 3 gün sonra başlamak şartıyla exfoliac yıkama jeli iki defa sabah akşam acnomega 100 sadece geceleri kullandım gündüz ddf in yağsız nemlendiricisini kullandım sonuçmu mükemmel herkes cildin eskisindende güzel diyor sivilce olmadığı için imexi kestim exfoliac ve diğer saydıklarima devam ediyorum kimyasal peelinge gerek yok artık lekelerimde çoooook azaldı bu arada cildim karma ve buğday tenliyim bundan böyle başka ürün kullanmıyacağım cildimi bozan şeyin yanlış ürünler kullanmak olduğunu düşünüyorum ....
asra4
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

ÖncekiSonraki

Dön Cilt Bakımı Ürünleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir