Roaccutane Kullananlar ve Sonrası III

Cilt Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: zoix, Pixie79, luthien

Re: Roaccutane Kullananlar ve Sonrası III

Mesajgönderen yytz52 » Pzt Haz 15, 2009 8:46 am

kızlar merhaba.güneş koruyucu ve nemlendirici sürmek istiyorum fakat hep pütürlü bir yapı oluşuyo ikisi bir arada olunca.avene nin cleance nemlendiricisini kullanıyorm,yalnız güneş kremim la roche un.hem nemlendriciyi hem günes koruyucusunu nasıl kullanacagım?
Kullanıcı avatarı
yytz52
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen qinarr » Pzt Haz 15, 2009 10:26 am

bende roc kullanıyorum güneş koruyucu olarak fakat ilk önce nemlendirici sürüp aradan zaman geçsede koruyucuyu sürdüğümde yüzümde ve elimde topak topak beyazlıklar oluşuyo.. heralde yapısında güneş kreminin cnm o yüzden altına nemlndirici sürmüyorum artık sende öyle yap istersen yada nemlendirici yerine bepanthen sür bi 15 dk önce oda nemlendirmede başarılı sonra koruyucunu sürersin :yeah:
qinarr
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen yytz52 » Pzt Haz 15, 2009 11:48 am

sagol pınar,
bepanthenin hem kremi hem de merhemı var,sen hangisini yüzüne kullanıyorsun?
Kullanıcı avatarı
yytz52
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen heraizmir » Pzt Haz 15, 2009 8:34 pm

kızlar benim de güneş kremi sürünce aynen sizde olduğu gibi oluo ben de önce nemlendirici sürüp ardından güneş kremi sürmeyi denedim ama yine aynı şekilde oldu..güneş kremim benim de la roche...
Kullanıcı avatarı
heraizmir
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen LacuNaCoiL » Pzt Haz 15, 2009 8:58 pm

heraizmir 10.gunum dudklarım kurumaya dııl ama catlamaya basladı sonunda :crybaby:
Kullanıcı avatarı
LacuNaCoiL
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen kirmizimsi » Pzt Haz 15, 2009 9:23 pm

dr. obagi nin güneş koruyucusu iyidir. topak topak olmaz. ya da organik olsun diyorsanız ddf nin hamileler ve çocuklar için çıkardığı ürün var onu kullanın.
kirmizimsi
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen heraizmir » Pzt Haz 15, 2009 11:37 pm

LacuNaCoiL sürekli krem sür canım elindne düşmeden sür desem yeridir..:) :nanik:
En son zoix tarafından Cum Haz 19, 2009 12:08 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: gereksiz alıntı !! "CEVAP YAZ" özelliğini kullanın !!
Kullanıcı avatarı
heraizmir
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen yytz52 » Sal Haz 16, 2009 8:26 am

kirmizimsi cevap için teşekkürler.
bu ürünler nemlendirici ile birlikte kullanıldığı zaman yani bir süre bekleyip sürülünce topaklaşma yapmıyor degil mi?
bu arada 9.gün 20 mg alıyorum dudak kuruluğu kendini hissettırdı.durmadan krem sürüyorum ben de.bir de sanki daha cabuk yoruluyorum.
En son zoix tarafından Cum Haz 19, 2009 12:09 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: gereksiz alıntı !! "CEVAP YAZ" özelliğini kullanın !!
Kullanıcı avatarı
yytz52
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen kirmizimsi » Sal Haz 16, 2009 10:43 am

obagi nin ürününde böyle bir şey hiç yaşamadım. ben obaginin ürünlerini green peele hazırlık olarak kullandım. green peel i türkiyeye getiren firma obaginin ürünlerinide satıyordu. ben denek olduğum için ilk ürünler bedavaydı. 6-7 ürün vardı. cildi bir taraftan soyarken diğer taraftan onarıyordu. sanırım 2 ay kadar kullandım. güneş kreminide o zaman evdeyken bile kullanıyordum. bu ürünler cildimi soyarken bile güneş kremi topaklanma yapmadı hiç. hatta kardeşim de la roche kullanıyordu bir kere obaginin güneş kremini kullanınca kendisi artık bu ürünü kullanmaya başladı. nemlendiricyle kullanırsan bile yapmaz. obaginin her ürünü değil ama güneş kremi cosmeticsdatabase.com sitesinde değerlendirme puanı 2. ben artık o sitedeki verilen puanlamaya bakarak ürün alıyorum ve organik ürünlere yoğunlaşıyorum.
kirmizimsi
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen qinarr » Sal Haz 16, 2009 6:56 pm

yytz52 canım merhemini kullanıyorum ben :kissmuch:
qinarr
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen qinarr » Sal Haz 16, 2009 7:04 pm

kırmızımsı kimyasal peeling yaptırmışsın sanırım yüzümde hafif çukurluklar var onları geçirebilirmi acaba kimyasal peeling kışın yaptırıcam artık başka çarem kalmadı geçmiyolar.. sende izlerde ve bu tarz şeylede etkili oldumu acaba?
qinarr
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen kirmizimsi » Sal Haz 16, 2009 8:40 pm

sevgili qinarr benim yüzümde derin izlerde var hafif izlerde var. 2 sene önce yaptırdım green peel. aslında bildiğin kimyasal peeling. tca kullanılarak yapılıyor. sadece besin boyası kattıkları için adı green peel. yoksa bildiğin kimyasal peeling. 2 sene geçti küçük izlerim bile duruyor. bu green peel gibi işlemler sadece lekeler için çok iyi, kahverengi lekelergibi. onlarda sonuç mükemmel. hatta böyle lekeleriniz varsa kimyasal peelinge bile gerek yok çünkü derinin çok yüzeyinde oluyor bu tür lekeler. reklam yaptığımı asla düşünmeyin ama bu obagi sistemi ile kurtulmanız mümkün. doktor kontrolünde 10 ya da 12 haftalık bir süre. soyma onarma işlemi. kesinlikle bunu kasımdan önce yapmayın. biz 2 denek olarak yaptırdık. ben çukurlar için diğer kişi ise kahverengi lekeleri için yaptırdı. kadını green peel yaptırmadan önce gördüm lekeleri tamamen gitmişti ve gereksiz yere ona green peel yapıldı. aslında düşüktü asit oranı belki daha sağlıklı daha pürüzsüz görünsün diye yapmış olabilirler. lekeler için düşük asit oranlı peelingler iyi gelir derim ama bu çukurlara çare bulamıyolar. mikrodermabrazyon bile yaptırdım. bunların hepsinide arka arkaya yaptırdım:) hala izlerim aynen duruyor valla. bu kadar çok işlem yaptırdığım halde sonuç alamadım. belki lazer iyi gelebilir. onunla ilgili birşey bilmiyorum. ama artık sabrım bitti ve bir daha olumsuz sonuç almayı gözüm yemiyor.

en iyisi bu çukurlar için tedavi yaptıran bir kişiyle değil bir çok kişiyle görüş. bir başkası memnun kalmış oabilir. olabildiğince çok kişiyle iletişime geç. gittiğin doktorlara sor, öncesi ve sonrası resimlerini göstersinler. olmaması mümkün değil çünkü kendileri çekiyor resimleri. Allahtan benim resimlerim dolaşmayacak bir yerlerde:) çünkü sonuç kimse için tatmin edici olmaz:)
kirmizimsi
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen babyboys » Prş Haz 18, 2009 6:02 pm

mrb arkadaslar..3 ay oldu kullanalı suratımda 1 sivilce bile gecmedi ne büyüyorlar ne kücülüyorlar anlamadım ayrıca ben gunde toplam 40 mg kullanıyorum. dudaklarımda da hıc bırsey yok gayet normal.hayır acaba bende mı bı sorun var.? :=) bu arada eklemek ıstıyorum deniz ve guneş yasak bılıyorsunuzdur,baska bır sıtede doktor denıze gırılmesınde ve makyaj yapılmasında bır sakınca gormemiş.ama ben denize girdim mahvoldum sivilcelerim aşırı hassaslaştı sızım sızım sızladılar.makyaj yapıncada suratımdakı fondoten bır saat sonra toplanıp dokulüyoo :) ay siz kızlardan ne duydum: kullanım bıttıkten sonra 1-2 sene sonra tekrar pörtlüyomuş ben 25 yasımda ılk kez sıvılce cıkartıyorum şaşırdıımm ama tekrar edebilecek olması beni bır hayli üzdü :=( güneş koruyucu kullanın mutlaka benimki 50 faktör kullanmayıp cıktıgınızda dedigim gibi sivilceler sızım sızım sızlıyolar epeyde sürüyoo bu sızlama... ya bisey sorcam günde 40 mg öldürmez dimi beni cok değilmi yaw??? :=)
babyboys
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen bones » Prş Haz 18, 2009 9:29 pm

kızlarr sonunda roac tedavim bitti hiç sivilcem kalmadı amaaa
izlerimm bol bol duruoo
doktorum normlde bi ilaç vericekmiş (ama ismni htrlamıorum) yazın çok zararlı olr die vazgeçti ve
teratin diye bi ilaç verdi haftada iki kere kullanacakmışımm
sizce izlere bi faydası olur muuu ?? aranızda kullanan var mı ??
Kullanıcı avatarı
bones
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen yytz52 » Cum Haz 19, 2009 12:05 pm

bu arada eklemek ıstıyorum deniz ve guneş yasak bılıyorsunuzdur,baska bır sıtede doktor denıze gırılmesınde ve makyaj yapılmasında bır sakınca gormemiş.ama ben denize girdim mahvoldum sivilcelerim aşırı hassaslaştı sızım sızım sızladılar.makyaj yapıncada suratımdakı fondoten bır saat sonra toplanıp dokulüyoo :)

gecmiş olsun,ben de başka bır sıtede okumustum.belkı de ayynı doktor.(dr.kir pi) denıze gırmeyı dusunuyrm.tefdavimin basndayım,12 gun 20 mg. gunes kremını her denızden cıkısınızda tazelemenıze ragmen mı bu sorunla karsılastınız ?
bir de hala nemlendiriciyle bırlıkte kullanabılecegım yüksek faktörlü günes kremı arıyorum.avene nemlendiricinin üzerine la roche sürünce beyaz eyaz tanecıller halınde kalıyor gunes kremı suratımda.
Kullanıcı avatarı
yytz52
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen qinarr » Cum Haz 19, 2009 7:16 pm

kırmızımsı cnm banada dr dermabrazyon işlemini önerdi bu baya bi deri soymaymış yüzünde sargıyla dolaşıcaksın bir hafta sürecek tedavin dedi ama ben çok tedirgin oldum şuanlık hiç bişey yaptırmıyım diyorum çünkü tedavim biteli 20 gün oldu ve ben roacı 8 ay kullandım derim çok hassas bu yüzden şöyle kış ortası gb bişeyler düşünüyorumda.. bakalım dediğin gb iyice araştırmak gerekli
qinarr
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen kirmizimsi » Cmt Haz 20, 2009 12:22 pm

qinarr bence yaptırma dermabrazyon. mustafa sandal da yaptırmış ama memnun olmamış sonuçtan. ben microdermabrazyon yaptığrdığıma da kimyasal peeling yaptırdığıma da çok pişmanım. illede kimyasal peeling yaptıracaksan çok düşük asit kullanılsın. bunu bir kaç seneye yay. kışın yaptır yazın cildini dinlenmeye bırak ve dediğim gibi çok düşük oranlı olsun. cilt bu kadar hızlı soyulunca aşırı hassaslaşıyor. ben kimyasal peelingden sonra bu hassasiyetten kurtulamadım. herkes bana egzamamı var sende diyor. ben sağlık bakanı olsam kesinlikle yasaklardım bu işlemi. ciltte geri dönüşülmez hasar bırakıyor. 2 sene oldu hala bunun sıkıntısını yaşıyorum.
kirmizimsi
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sindela » Cmt Haz 20, 2009 12:58 pm

kızlar dermabrazyon değilde ben tca peelingle ilgili son zamanlarda çok güzel şeyler okuyorum %15 lik sipariş verdim yapıcam ama yaz yapmıyım diyorum sonuçta güneş çok fazla istediğimiz kadar tedbii elden bırakmayalım ben her 4 saatte bir güneş koruyucumu yenileyebilceğimi sanmıyrum o yüzden sonbahrda yapıcam tca yapıp memnun kalan varmı acaba aramızda?
sindela
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen kirmizimsi » Cmt Haz 20, 2009 8:50 pm

green peel aslında tca ile yapılıyor. sadece gıda boyası kattıkları için adına green peel demişler.

sindelacım yakmadan soymadan sivilce izlerini geçiricek bir tedavi yöntemi bul. ben şu anda onunla ilgili araştırma yapıyorum. soydurma cildini inan çok pişman olursun.
kirmizimsi
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen paloma86 » Cmt Haz 20, 2009 9:45 pm

benide peeling işlemleri korkutuyo yaptırmayı bi ara düşünsemde hep vazgeçiyorum :(

roac. tedavisinden sonra gittiğim doktorlardan biri kesinlikle kimyasal peeling vs. gibi işlemleri önermiyordu çekmeceden bir tane beyaz kağıt çıkarıp yüzünün böyle olması bekleme o kağıt bu yüz demişti sanırım haklı :dontknow:
Kullanıcı avatarı
paloma86
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen sindela » Cmt Haz 20, 2009 10:26 pm

kırmızımsı cnm ya ama çukur şeklinde olan izler soyulmadan hiç bir türlü iileşmez kisonuçta cilt soyulcak alttan yeni deri gelicek ve izler yüzeyselleşicek dğer türlü bi alternatif varsa açığım ama ben bilmiyorum illaki soyulucak yani..
sindela
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen nephthys » Cmt Haz 20, 2009 10:52 pm

Benim tedavim de 10 gün önce bitti doktor avene diacneal verdi soymadan etki ediyormuş bu.Ben tereddütteyim işe yaraması konusunda ama bakalım
Kullanıcı avatarı
nephthys
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen estella » Pzr Haz 21, 2009 12:38 am

evt ben de la roche un benzer ürününü kullanmıştım, effaclar K uzun vadede kimyasal peeling etkisi yaratmıştı, ama cildimi hassaslaştırmadan.. tavsiye ederim.. bi de roaccutane yani zoretanin kullanmadan önce gittiğim doktor bana %15 lik glikolik asit losyonu vermişti (DCL marka) onu gece yatarken sürmüştüm (ama eylül ayında güneşin etkisinin azaldığı dönemde) 1 ayda cildim düzelmişti, tabii ki bebek cildi gibi olmadı ama o rahatsız eden çukurlar kırmızılıklar geçmişti.. roaccutane bittikten 6 ay sonra ben de yine bu tarz bişeyler kullanmayı düşünüyorum. ayrıca roaccutane bittikten sonra kullanmam için doktor tretin verdi, o da benzer bişey, onu da kullanıp bakıcam hangisi memnun ederse onunla dvm edicem artık..
Kullanıcı avatarı
estella
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen kirmizimsi » Pzr Haz 21, 2009 12:10 pm

alttan çok sağlam yeni bir cilt gelmeyecek. çevresel faktörlere karşı korunmasız bir cilt gelecek. bu soyma işleminden sonra çıkacak en küçük sivilce iz bırakıyor. çok fazla hassaslaşıyor. kırışıklığa karşı savunmasız oluyor ki güneşe kesinlikle çıkma derim. bana göre koruyucuların fazla etkisi yok. benim en büyük avantajım o dönemde dışarı çıkmamış olmam. illede soyduracaksan bunu bir kaç seneye yay. bir anda çok büyük işlem yaptırma. hem sonuç tatmin edici olmaz hemde kalıcı hasarlar bırakabilirsin. en iyisi yavaş yavaş soydurmak. alttaki cilt hazırlıksız yakalanmaz böylece. soymadan yakmadan izlere iyi geldiğini söyleyen lazer tipleri var. ben şimdilik onu araştırmayı düşünüyorum.
kirmizimsi
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sindela » Pzr Haz 21, 2009 1:49 pm

o tip lazerleri biliyorum fraksel lazer de onlardan birisi yaptırdım bi seans 600 tl ii geldi gibi ama maalesef bana 3 -4 seans dediler benm o kadar param yok öğrenciyim ben mecburen diğer yöntemelre başcurmak zorunda kalıyorum
sindela
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen bones » Pzr Haz 21, 2009 5:44 pm

aranızda teratin diye bir ilaç kullanan var mı ???
Kullanıcı avatarı
bones
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen black5423 » Pzt Haz 22, 2009 1:23 pm

ben 32. gündeyim doktor zoretanin e geçti ilk ay fazla artmamıştı ama simdi 6 7 tane cıktı :S inş en kısa zamanda geçer yüzüm cok kuruyor ne kadar güneş koruyucu kullansamda güneşe cıktıgımda yüzüm kırmızılaşıyor :S
black5423
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen 34styLe » Sal Haz 23, 2009 1:29 am

Aranızda zoretanin kullanmış tedavisini bitirmiş olan varmı?
Kullanıcı avatarı
34styLe
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen tazz » Sal Haz 23, 2009 11:41 am

kızlar bugün itibariyle tedavim biteli 13 gün oluo.. tedavi bittkten sonra cildim daha güzel oldu sanki, lekelerin görünümü azaldı :banana: umarım bidaha cıkmaz sivilcelerim :( mineral dışında tüm fondötenlerimide attım zaten sırf zarar vermesinler diye :(
Kullanıcı avatarı
tazz
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen bubblebabe » Sal Haz 23, 2009 1:06 pm

tazz gözünaydın canm.geçmiş olsun :kiss:
Kullanıcı avatarı
bubblebabe
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen ander » Sal Haz 23, 2009 1:22 pm

arkadaşlar merhaba ben yeni üye oldum.sormak istediğim birşey var.bn roaccutane ile aynı etkiyi yapan bir ilacı aknetrenti kullanıyorum.yan etkileri falan herşeyi aynı sadece bu daha yeni bir ilaç.5.günümdeyim normalde karma bi cildim var yüzümde sivilce yok ama 5aylıkkenden beriolan pütür şeklnde akneler var gitmediğim doktor kalmadı bunu deneyeyim dedim ama bu ilacı asıl kullanmamın sebebi sırtımdaki sivilce ve izleri sizce sırtım için işe yararmı bu ilaç?kollarım ve bacaklarımdada pütürlerden ve lekelerden var umarım geçer.tedavi sürem 5 ay olacakmış..
ander
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen tazz » Sal Haz 23, 2009 2:31 pm

bubblecımmm cok teşekkrler :flowers:
Kullanıcı avatarı
tazz
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen paloma86 » Sal Haz 23, 2009 2:58 pm

tazzcım çok sevindimm gözünaydın :kiss: :banana:
Kullanıcı avatarı
paloma86
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen tazz » Sal Haz 23, 2009 3:35 pm

cnm cok teşekkr ederim :kiss:
Kullanıcı avatarı
tazz
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen witchcraft » Çrş Haz 24, 2009 1:01 pm

arkadaşlar merhaba
ben de bu siteye yeni katıldım. cilt doktorum bana da roaccutane verdi ama araştırdıktan sonra bu ilacı kullanmaktan korktum açıkçası. benim çok aşırı bir sivilce problemim yok,suratımda ve daha çok vücudumda çıkıyorlar. fakat güneşlendiğim zaman geçiyorlar.ilacın etkilerini araştırdıktan sonra, kafamda birçok soru oluştu.

kullanmaya başladığımda şuankinden çok daha kötü bir cildim mi olacak
tedavi süresince çıkacak olan sivilceler suratımda iz ve lekeler mi bırakacak
sivilce artışı ve sonraki soyulmalar suratım ve bütün vücudumda mı olacak
makyaj yapabilecek miyim

doktor daha hiçbir ilacı denemeden bana bunu verdi ve ne olacaklardan bahsetti ne kullanmam için kremler verdi.çok da iyi bir yere gittim. kafam çok karıştı arkadaşlar yorumlarınıza ihtiyacım var :)
witchcraft
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen kirmizimsi » Çrş Haz 24, 2009 5:46 pm

witchcraft, roaccutane kullanırken güneşlenmek yasak, hamile kalmak yasak, solaryuma girmek yasak. bu ilacı ilk aldığın zaman sivilcelerinde artış olacak bu ilacın etkisinden kaynaklanıyor. bazen ağır sivilceler çıkmasına sebep olur bu ise iz bırakma ihtimalini artırır. sana hiçbirşey açıklamadan bu ilacı verdiyse bence başka bir doktora daha görün. ya da doktoruna gidip bu ilacın yan etkilerinden bahset ama yine bir şekilde geçiştirir seni.
kirmizimsi
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen witchcraft » Çrş Haz 24, 2009 7:36 pm

kırmızımsı teşekkür ederim,zaten doktora gidip konuşmayı düşünüyorum
son birşey daha sormak istiyorum
bu ilacı kullananlardan lens kullanan var mı sıkıntı oluyor mu?
witchcraft
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sasha » Prş Haz 25, 2009 10:05 pm

tedavim biteli 3 hafta oldu denize girmem yasak mıdır sizce ? yada güneşlenmem gibigbigibi?
Kullanıcı avatarı
sasha
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen yytz52 » Cum Haz 26, 2009 11:15 am

sasha oncelıkle gecmıs olsun,kurtulmussun gozun aydın..ben bu ılaca baslayalı 18 gun falan oldu 20 mg alıyorum..sana sormak ıstedıgım tedavı surecın nasıl gectı,hangı yan etkılerı gordun,ılacı kullandıgın ıcın memnun musun????
Kullanıcı avatarı
yytz52
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen tazz » Cum Haz 26, 2009 12:03 pm

witchcraft, ben tedavim boyunca hep lenslermi kullandım cnm ama 4-5 saat sonra rahatsız etmeye başlıo kuruluktan dolayı :bye:
Kullanıcı avatarı
tazz
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ander » Cum Haz 26, 2009 12:51 pm

arkadaşlar bu ilacı sırtı için kullanan var mıı??
ander
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen witchcraft » Cum Haz 26, 2009 12:56 pm

evet ander ben sırtım ıcın kullanacağım,yani bu akşam başlıyorum =)
bu arada tazz teşekkür ederim ben de damla,solüsyon derken bir şekilde idare etcem artık başka çarem yok :)
istemeye istemeye de olsa tedavime başlıyorum arkadaşlar umarım hepimiz sabrımızın karşılığını alırız
witchcraft
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen bones » Cum Haz 26, 2009 1:19 pm

kızlar tedavim biteli 8 gün oldu =)) darısı sizin başınıza =))

dr'um izler için bi ilaç vericeini sölemişti ama yazın güneş yüzünden kötü bi etkisi olabileciini söledi we tretin diye bi ilaç verdi .. haftada 2 ve ya 3 kez yüzüme sürmem gerekiyomuş.. Bi faydası olur mu bilmiorumm ??

Bunun dışında;
Sizce ilaç kullnımı bittikten sonra siwilce izleri zaten kendiliinden azalmaya başlar mı ???
Ve ne kadar süre sonra güneşlenmenin izler için tehlikesi ortadan kalkar ???
son olarak da dudak kuruluğu bende halen devam edio, ne kadar süre sonra eski haline döner dudaklarım :D ??

(aranızda tretin diye bi ilaç kullanan ve ya duyan var mı ??? )
Kullanıcı avatarı
bones
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen tazz » Cum Haz 26, 2009 1:46 pm

witchcraft, rica ederim cnm ;) yapay göz sıvısını ihmal etmemek lazım tabiiki ;)

bones, gözün aydın cnm tedavin bitmiş.. bikaç güne kadar dudaklarındaki kuruluk tamamen gecer bence ;) bnm tedavim biteli 15-16 gün oldu, buna ragmen burun cevrem hafiften yağlanmaya başladı bile :tongue: umarım abartmaz cildim yaglanma olayını yeniden :( :bye:
Kullanıcı avatarı
tazz
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen simeron » Cum Haz 26, 2009 6:02 pm

benim tedaivm biteli 1 ay oldu.. ne saçım ne cildim hala yağlanmadı.. enteresan ama güzel valla ne yalan söyleyim :nanik:
Kullanıcı avatarı
simeron
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sasha » Cum Haz 26, 2009 10:19 pm

yytz52 yazdı:sasha oncelıkle gecmıs olsun,kurtulmussun gozun aydın..ben bu ılaca baslayalı 18 gun falan oldu 20 mg alıyorum..sana sormak ıstedıgım tedavı surecın nasıl gectı,hangı yan etkılerı gordun,ılacı kullandıgın ıcın memnun musun????

teşekkür ederm cnm..

ben ilk 30mg başladım 3ay sonra 40 mg alıyodum..
herkes ilk başta etkilenir ama ben hava sıcak olmaya başladıkça etkilerini gördüm..
ilk aylar evet sivilcelerim çoktu ama 5. aydan snra hiç sivilcem olmadı..
tedavi süresnce herkesinki gibi cildim çok kuruyodu ve nemlendiriciler yakıyodu.. bende bepanten plus sürüyodum nemlendirici niyetine.. doktorum bi sakıncası yok dedi..
dudaklarım kurudu aynı şekilde bepanten plus.

bnm en çok etki ettiği yer vajinal bölge oldu.. mantar yaptı ama ilaç kullandım geçti..
buda son aylarda olmuştu sıcak bastırdığında..

bteli 2hafta oldu evet izler kaldı ama kontrole gittğimde roaccutane'n izlere bi etksinin olmadığını söyledi doktorum.. kış gelince kimyasal peeling yaparız dedi..

denize girebiliyomuşuz.. güneş koruyucu kullanarak!

güneşe çıkarken mutlaka sür yoksa küçücük kahverengi nokta halinde lekeler bırakıyo..

ama ben iyiki kullanmışım diyorum..

ve bnm makyaj ypmama izin vermişti doktorum.. (:

tek gereken şey sabır.. (:
Kullanıcı avatarı
sasha
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen bones » Cum Haz 26, 2009 10:49 pm

tazz ve simeron hiç sivilce iziniz kaldı mı ??
sizce ilaçtan sonra kendiliinden bi düzelme var mı ??
sizinde gözünüz aydın bu arada =)))
Kullanıcı avatarı
bones
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ander » Cmt Haz 27, 2009 1:09 am

evet withcraft demekki beraber başlıoruz hadi bakalım hayırlısı umarım düzelirr sırt dekoltesine bayılan ben 3 senedir giyemiyorum dekolteli şeyler..inşalllah sonuç güzel olucak=)))
ander
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen simeron » Cmt Haz 27, 2009 9:26 am

sadece sağ yanağımda vardı bonescim.. ama şuan hafiflediler.. tedavi süresince daha kötydü..şimdi o kadar kızarık değiller.. sadece bazen birden kızarıyolar bende anlamıyorum ama sonra sönüyolar.. bunun dışında hiçbir sorunum yok.. hatta geçen gün dışarı çıktım öylesine.. fondöten sürmedim.. arkadaşın dükkandaki beyaz cama yaklaştım baktım veee sonuç gayet güzeldi =)) umarım böylede kalır
Kullanıcı avatarı
simeron
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen mortishya » Cmt Haz 27, 2009 4:10 pm

bende roaccutane kullanıyorum bu siteyide bu ilac sayesinde buldum :) iyikide bulmusum sayenizde birsürü şey ögrendim.benim tedavimin son ayı sivilceler gecti sadece kırmızı izler var.son 2 regl imde sivilce cıkmadı cok sevindim benim icin olagandısı bir durum.artık sadece pudra sürüp cıkabiliyorum dışarı ama ben onuda sürmek istemiyorum doktorum sonbaharda lazer yapıcak eger izler kalırsa.birde ilac kullanımı bittikten sonra izlerin kırmızılıkları hafifliyormu arkadaslar ?
trendsatlantic.blogspot.com
Kullanıcı avatarı
mortishya
BaKımLı
BaKımLı

ÖncekiSonraki

Dön Cilt Bakımı Ürünleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir