Kullanıcı avatarı
Gönderen: louboutin - KoKoŞ
#527161 kızlar Laura M. in stıck fondötenının açıldıktan sonra son kullanma tarıhı nedır?? ustune baktım baktım goremedım :dontknow:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ozzen - Güzelliğine Düşkün
#586840 renkli nemlendiricisi ve stick fondötenini kullanıyorum.
iyiki de almışım dediğim ürünler hepsi de. hele stick fondöten kışın tam bir kurtarıcı. uygulaması çok kolay geliyor bana.kapatıcılığı çok iyi ve çok doğal duruyor. sabahları işe giderken iki dokundurup elimle hemen yayıp çıkıyorum :banana:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: broccoli - Güzelliğine Düşkün
#588230 Bende Secret Concealerla mineral pudrası var pudra güzel ama secret concealer hafif yağlı gibi gösterdi hatta çok isteyerek almıştım çok kez denedim ama güzel durmadı cildim karma ama göz çevrem yağlı değil,normal. karma ciltlere önermem..
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ozzen - Güzelliğine Düşkün
#589319 secret brightening powder almıştım ama hiç kullanmadım. aklıma gelmiyor hiç. insan bir kez dener di mi meraktan.
concealer sabitlemek için vermişlerdi. bir heves almıştım o zaman. ama ben concealer da pek kullanmıyorum. hele yazın hepten uzaklaştım :)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: Pixie79 - Moderatör
#589611 Ozzen Secret Brightening Powder'I almayı kafaya koymuştum ama denediğimde pek beklediğim gibi durmadı... İster istemez doğallığı bozuyor gibi geldi.. Grimsi, beyazımsı bir renkte durdu sanki gözaltlarımda.. Ben de birkaç gidip-gelip deneme faslından sonra vazgeçtim... MUA'da bakınca ne kadar da çok beğeneneni var oysa ki :dontknow:

Bir de duruşu ve yapısı Pastel'in Magic Touch concealerının toz kısmı ile benziyor... Zaten aynı mantıkta.. Sanırım çok benlik bir ürün değil. Haa bir de sabahları zor uyanıyorum.. İsterim öyle uzun uzun makyaj yapmayı ama bu aralar hiç öyle detay ürünleri kullanma fırsatım olmuyor...
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ozzen - Güzelliğine Düşkün
#590807 Pixie79 aslında bende de sarı gibi durdu biraz ve herhangi bir değişiklik de oldu diyemem onu sürünce. 2 tane rengi var sanırım. Ben açık mı koyu mu aldım bilemiyorum.
Concealer uzun süre kalınca çizgilere dolma yapabiliyor benim yüzümde. o zaman daha beter yorgun ve tuhaf görünüyorum. onu sabitlemesi açısından iyi olur diye aldım.
Artı yapılan yorumlardan ben de etkilendim çok. Bir bildikleri vardır elbet dedim. Pahalı da bir ürün değildi. Elimin altında olsun istedim.
Havalar soğumaya başlasın denerim ama ben zaten çok derin makyaj yapamıyorum hafta içi. Uyanamadığım için tabi :confused: :confused:
Ancak haftasonları tadını çıkartabiliyorum malzemelerimin :)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ozzen - Güzelliğine Düşkün
#591999 bu arada laura mercierin rimeli çok iyi değil. almayı düşünen olursa aklında olsun. çok kötü diyemem ama diğer markalarla karşılaştırınca performansı aşağılarda. sıradan bir rimel diyebilirim
Gönderen: shrinagar - Güzelliğine Düşkün
#707517 Kızlar, bugün Kanyon civarında bir işim vardı. Bitirdikten sonra Harvey Nichols'a uğrayayım da kozmetik indirimleri başlamış mı diye bakayım dedim. Evet, şu anda kozmetikte indirim var, ama satıcı kızın söylediğine göre sadece Laura Mercier'de %50 indirim olarak var. Ne zamana kadar süreceği konusunda bilgi alamadım. Diğer markaların ne zaman indirime gireceğini de öğrenemedim.

Laura Mercier indiriminden iki tane ruj aldım. Normal satış fiyatları 48 TL, indirim ile tanesi 24 TL'ye geldi. Audrey ve Garnet renklerini aldım ve Audrey'i şu anda sürmüş olarak bilgisayarın karşısındayım. Audrey sıcak sayılabilecek bir pembe, ama içinde şeftalilik yok. Parlak, belirgin (çok opak değil) bir renk, fakat çok cart değil. Amusing RA'ya benziyor, ama içinde altın ışıltı yok ki bu benim için güzel bir şey. Bu eksiklik, altın ışıltısını sevenlerin pek hoşuna gitmeyebilir. Kalıcılığı ortanın üstünde sayılabilir. O kadar çay içtim, sigara içtim, renk hala dudağımda duruyor.

Garnet ise soft berry olarak tanımlayabileceğim güzel bir renk. O da belirgin (çok opak değil) renkli ve kremsi yapıda. Onu da yarın süreceğim.

Sözün özü, nemlendirici özellikli ama belirgin renkli ruj arayanlara Laura Mercier indiriminden faydalanmalarını tavsiye ederim. Diğer ürünlere de şöyle bir baktım, allıklar, göz kremleri, pudralar, farlar falan hep vardı ama bir rujsever olarak Laura Mercier markası ile tanışmamın ruj vasıtasıyla olmasını istedim. Belki ay başında diğer ürünleri de denerim.
Gönderen: shrinagar - Güzelliğine Düşkün
#708710 Eyvah ki eyvah, o kadar beğendiğim Audrey rujum sadece iki günde kullanılamaz hale geldi! Perşembe günü alır almaz sürmüştüm, o gün dudağımda hafif bir sızı vardı ama havanın soğuğuna verip önemsememiştim. Rujumu cuma günü de sürdüm. Gece yatmadan önce makyajımı temizlerken dudağımda koca bir uçuk çıktığını gördüm. Offf, şimdi rujun her tarafını virüsler istila etmiştir... Yepyeni rujum doğruca çöpe gidecek, oldu mu şimdi...
Gönderen: wildhoney - Güzelliğine Düşkün
#708712 Shrinagar ruju atma bence ya. Uçuk virüsü gelip giden birşey değil, yani bir kez uçuk olduysan vücudunda uçuk virüsünü sürekli taşırsın. Rujda olup olmaması fark etmez yani. Biraz araştırıp geri döneceğim ama ben olsam kesinlikle atmazdım.
Gönderen: wildhoney - Güzelliğine Düşkün
#708719 Daha önce uçuk çıkmış mıydı hiç dudağında? Eğer çıktıysa virüs(HSV-herpes simplex virus) yıllardır vücudunda olabilir ama semptom göstermemiştir :) Yani bütün rujlarında virüsün olma ihtimali bile var. Başkaları ile paylaşmıyorsan rujlarını sorun olacağını sanmıyorum. Ben doktor değilim ama uçuk virüsü ile ilgili bildiklerim bunlar, kendini tekrar enfekte etmek gibi bir riskin yok çünkü virus vücudunu terketmiyor hiçbir zaman. Geçmiş olsun. :kissmuch:
Gönderen: shrinagar - Güzelliğine Düşkün
#708814 Teşekkür ederim Wildhoney. Ben de doktor değilim, ama yazdıklarını çok mantıklı buldum.

Makyaj ürünlerini en yakınlarımla bile paylaşmaktan rahatsız olurum, bu yüzden kimseye uçuk bulaştırmadığımı umuyorum. Bundan sonra paylaşma konusunda daha dikkatli olacağım.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: louboutin - KoKoŞ
#708829 cnm ben olsam o ruju kullanmazdım psikolojik belki ama ben cok öenmserim böyle şeyleri :dontknow: ama senı de anlıorum yenı alınan bı ruju çöpe atmak cok sinir bozucu bence şöyle bişey yap, rujunu alkole batır hanı eczanelerde satılan %70 lık alkoller varya onlardan al ve ruju ona batır böylece en azından dezenfekte olur ben normalde bıle rujlarıma uygulayorum zamanla bakteri üremesin diye bi dene istersen önce ucunu sıl alkolle eğer sorun olmuyosa tamamını batır :bye:
Gönderen: shrinagar - Güzelliğine Düşkün
#708932 Ben sanırım kullanamayacağım artık o ruju, ne de olsa enfeksiyonunun tam başlama döneminde sürmüştüm. Yeni aldım ama elim bir daha gitmez ona. Zavallı rujum çok kısa ömürlü oldu.

Neyse, iyileştikten sonra başka Laura Mercier rujlar alırım inşallah, şimdi indirim de var. Topaz farını da almak istiyorum, sitesinde gördüm. Kullanışlı bir renge benziyor. Mua'da da iyi yorumlar almış. Göz kalemlerinin de iyi olduğu yazılmış ama şimdilik epeyce göz kalemim birikti, çok değişik bir renk görürsem belki alırım.
Gönderen: shrinagar - Güzelliğine Düşkün
#773019 Evet, Laura Mercier ile ilk tanışmam bağışıklık sistemimin en kötü dönemine denk gelmişti ve üst üste çıkardığım uçuklar nedeniyle Laura Mercier'ler dahil bütün rujlarımı çöpe atmak zorunda kalmıştım. Neyse, o kötü günler geride kaldı artık.

Dün en sonunda Laura Mercier'in renkli nemlendiricisini alabildim. Uzun süredir düşünüyor ve araştırıyor, ama bir türlü emin olamıyordum. Yani, içinde pigmentler olan bir nemlendirici, benim için yeni bir konsept. Cildim eskiden çok yağlıydı, artık iyiden iyiye kurudu, kuruya dönük karma haline geldi. Pudra sürdüğüm zaman cakey duruyor, çok kötü görünüyor. Önce kuru ciltler için Chanel ya da Shiseido'dan pudra alayım dedim, sonra Mua'daki yorumları okuyup vazgeçtim.

Laura Mercier'in renkli nemlendiricisinin hem normal, hem oil-free olanı hakkındaki neredeyse bütün Mua yorumlarını okudum. Anladığım kadarıyla, oil-free olanı bazı kadınların dengesini bozmuş, yüzleri yağlanmış. Ben de aynı sorundan muzdaribim, cildimin en yağlı döneminde bile oil-free ürün kullanamadım. Hemen dengem bozuldu, cildim nemsiz kaldı ve deli gibi yağlandı. Bu kurumaya başlamış halimle denge bozukluğunu hiç kaldıramam diye normal olanından aldım. Bugün işe gelirken ilk kez tüm yüzüme uyguladım ve normal olanı almakla iyi bir karar verdiğimi anladım. Çünkü bu zaten çok sıvı bir ürün, sürer sürmez kuruyor. Ne olur ne olmaz diye altına nemlendirici sürmemiştim, sürsem olurmuş aslında, çünkü zannettiğim kadar nem vermiyor. Ama denge bozukluğu - parlama vb. de yapmadı şu saate kadar (Sabah 8 - öğleden sonra 13:30). Kapatıcı özelliği pek fazla değil, daha çok rengi eşitliyor ve hafif lekeleri örtüyor. Şimdilik memnunum, denemek isteyenlere tavsiye ederim.

Son bir not: Dior'da no. 22 idim, Laura Mercier'de Nude tam geliyor, Dior no. 22 kullandığım diğer pudra vb.lerdeki bana en uygun renkti ama azıcık koyu idi.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: semaf - SüsLü
#845984 etsote87cim güle güle kullan aldıklarını, ben de çok merak ediyorum oil free fondötenini. Cilt tipin nasıl acaba? Kalıcılığından memnun musun?Yorumlarsan sevinirim :bye:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ChunLi - Moderatör
#846079 bende en son LM nin Setting Powderini aldım.. Ten makyajım bittikten sonra üzerinden bununla geciyorum ve makyajımı sabitliyorum.. Gercekten güzel bir ürün ben sevdim :yeah:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: mystery - Güzelliğine Düşkün
#863262
etsote87 yazdı:bende ankamall laura mercier den oil free fondoten gloss ve peeling aldım.muhteşem ürünler.

evet ben de merak ediyorum açıkcası. kalıcı mı, kapatıcılığı nasıl, en önemlisi parlama yaptı mı ve de renk tonu olarak nasıl yani estee gibi en açığı bile orta ton mu yoksa skala açıktan koyuya her rengi kapsıyor mu? seninki ne mesela?
Gönderen: sungate - Güzelliğine Düşkün
#864090 ben oil free fondotenini kullaniorum,karma ve hasas bi cildim var bide sivilce izlerim tabii ki o yuzden hemen hemen hergun kullaniorum cok memnun kaldim.Renk uyumuda gayet basarili cok dogal duruyor hatta alirken pek cok renk denemistim -baya genis bi renk yelpazesi var sanirimm- hatta referans olmasi icin soyle anlatiyim ben mac te nc20-25 kullaniorum bunuda warm ivory aldim.Ancak uygularken sungerle daha iyi bi sonuc veriyo gibi geldi bana bide belirtmem gereken 2 onemli sey var ki ilki orta bi kapaticiliga sahip ikincisi spf yok
Kullanıcı avatarı
Gönderen: elan - BaKımLı
#864497 ben değiştirmekten vazgeçtim zaten kapatıcılığı yetio da sivilce yapmasından korkuodum sendeyapmamış umarım bende de olmaz ben henüz kullanmadım alırken klız badan gibi sürdüğü için tam duruşuna da anlamış diilim aslında
Kullanıcı avatarı
Gönderen: yoki - Güzelliğine Düşkün
#874367 Kızlar, Itsbeauty forumunun güzelleri, ! Hayatımın kapatıcısını buldum. O kadar mutluyum ki! Bu sabah geldi çilekten Laura Mercier secret concealer'ım.

Benim gözaltlarım koyudur kendimi bildim bileli. Normalden kuruya dönük bir cildim var ve göz altımdaki deri de çok hassas ve kuru. Şu ana kadar denediğim bütün kapatıcılar ( Mac - Select Cover up, Lancome- Effacernes, Clinique - All about eyes.. ) göz altımı kurutuyor ve çizgilere doluyordu. Kapatıcı sürmesem daha iyi görünüyordum anlayacağınız. Ama Secret Concealer ile bu derdim sona erdi. Bu ürüne neden bayıldığımı sıralayayım sizin için;

1. Kapatıcılığı muhteşem. Gözaltlarım hiç bu kadar iyi görünmemişti.
2. 02 numarasını aldım ve renk uyumu kusursuz. (NC 20 rengim MAC' de ) Fondöten kullanmadan da kapatıcı sürüyorum ve hiç kapatıcı olduğu belli olmuyor.
3. Gözaltındaki çizgilere kesinlikle dolmuyor. ( Gözaltı nemlendirici kreminden sonra sürüyorum kapatıcıyı.)
4. Krem gibi yapısı var asla kurutmuyor. Sanki gözaltıma renkli krem sürüyorum.
5. Kalıcılığı da süper sabah sürdüm hala aynı görünüyor.

Kısaca çok mutluyum ve mutluluğumu sizinle paylaşıyim dedim. Belki forumda benim gibi uygun gözaltı kapatıcısını bulamayanlar vardır bir yardımım dokunsun. Secret'ı yine çilekten aldığım Lancome kapatıcı fırçasıyla uyguluyorum. Parmakla uygulamaktan çok daha kolay ve sonuç çok daha iyi. Ayrıca fırça kapatıcıyı daha ekonomik kullanıyor. :bye:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: sumuzdas - KoKoŞ
#874576 yoki hayatının ürününü bulmana çok sevindim. peki lancome da veya clinique de kaç numarayı kullanıyordun.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: yoki - Güzelliğine Düşkün
#874671 Sumuzdas Clinique de 01 numarayı kullanıyordum ama çok açık kalıyordu. Böyle Bülent Ersoy' un göz altları beyaz olan makyajı gibi oluyordu. Ve zaten çok kuruttuğu için daha sonra koyu rengini satın almadım. Lancome Effacernes' de ise 02 numara birazcık açık kalıyordu 03 ise koyu . Ben ikisini karıştırıyordum.

Bu arada MAC fondöten de rengim NC20 ama Select Cover up kapatıcı da NC25 göz altlarıma tam oluyordu. Yani koyu gözaltlarıma uyan en iyi renk NC25. Ama Laura Mercier kapatıcı NC25'den bile daha uydu.

Canım zaten Secret Concealerda NC20 VE NC30 arası cilt renklerine 02 numarası tam olur diye düşünüyorum.

Birde Boyner 'de de artık Laura Mercier markasına ulaşabiliyoruz. Yaşadığın şehirde Boyner varsa git bir dene istersen. Umarım yardımcı olabilmişimdir . :bye:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: yoki - Güzelliğine Düşkün
#900437 Cosme-de sitesinden Laura Mercier küçük boy makyaj seti aldım çantalı.. 5 dolarlık ilk sefer alışveriş indirimiyle 40 lira ya geldi. Çok memnunum. Yanlız takipli ücretsiz postanın elime ulaşması 20 gün sürdü.

Ürünlerimi çok beğendim. Silk cream fondötenin Cream Ivory rengi MAC Nc 20 için ideal. Pudra fondötende kurutmuyor ve onunda rengi tam uydu. Fondöten bazını da beğendim. Bir de miniş rujcuk vardı çantanın içinde. Oda kremsi hoş bir ruj.

Malesef şu an cosme de nin stoğunda kalmamış ama bu ürünleri merak edenler soru sorabilirler.

Kitin içindekiler.

* Makyaj Bazı 0.15oz / 14.7ml
* Silk Crème Fondöten (Cream Ivory) 0.5oz / 14.7ml
* Fondöten pudra No.2 0.16oz / 4.6g
* Duchess Rose Ruj 0.04oz / 1.13g
* Kozmetik çantası (15cm x 10cm x 6cm)
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
Gönderen: parcan - SüsLü
#911933 kızlar sizin haberiniz vardır herhalde ama ben yine de yazayım kaç gündür sephoralarda laura mercier arıyorum ama artık satılmıyormuş sephoralarda başka kimse burdan okuyup da benim gibi aramasın diye yazıyım dedim
Kullanıcı avatarı
Gönderen: itsbea - KoKoŞ
#912121 değeri bilinmeyen harika bi marka olduğunu düşünüyorum ama ambalajlara biraz daha özen gösterseler keske:)O kadar çesit allık var elimde, yüzde bu markanınkiler kadar doğal, güzel, rahat dağıtılabilenini görmedim :love10: :love10: :love10: renkli nemlendiricisini bide secret brightener pudrasını merak ediyorum :pray:
Gönderen: parcan - SüsLü
#912176 ben de renkli nemlendiricisini merak ediyorumhatta alınacaklar listemde de vardı ama bulamadım :crybaby: şimdi strawberryden rengini tutturmak için ara dur :tongue:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: itsbea - KoKoŞ
#959627 pınarcm dioru sende begeniyordun.onunla karsılatırır mısın bi? :blushing: bide bende alırsam porcelain alırım diye düsünüyordum ama o sana açık kaldıysa bana hayli hayli açık kalır.onun bi koyusu nudedu dimi?
Kullanıcı avatarı
Gönderen: archi - KoKoŞ
#959633 pınar beğenmene sevindim cnm nitekim yine bi çok insanın aklına bn girdim :laugh: en güzel yanı yok gibi durması zaten :yeah: bn de kalıcılık sorunu yaşamıyorum.kapatıcılık isteyenlere de lm renkli nem+ tbs tea tree kapatıcı(izlerin üzerine) tavsiye ederim.tbs kapatıcı, renkli nem. üzerinde çok daha rahat uygulanıyo.ben süngerle dışa doğru blend yapıyorum gayet güzel oluyo.zaten hala makyaj standındakileri yüzümde makyaj olduğuna inandırabilmiş değilim :laugh: pudra sevenler de bunun üzerine sadece setting powder geçseler yeterli.ben rimmel stay matte kullanıyorum. :yeah:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: archi - KoKoŞ
#959641 lm bn aldığımda 118 miydi 125 miydi öle bişeydi artmamıştır inşallah.chant. bnce de çok pahalıdır, muhtemelen organik içeriklidir ama düşünmüyorum deiştirmeyi :) fondoten kullanamadıımdan bu da ii olduğundan risk almamalıyım cildim çok hassas :confused:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: kamelya79 - KoKoŞ
#960020 geçenlerde lm nin renkli nemlendiricisini denedi kız yüzümde.1 saat sonra cildimden resmen yağ akıyordu.cildim karma hassas.
dünde ısrarla bana lm nin temizleyicisni satmaya calısştı.ama almadım.cünkü lm nin cilt bakım ürünleri bence hassas ciltlere göre değildir kanaatimce.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: dolcegabbana - KoKoŞ
#960144 kamelya denediğin renki nemlendirici hangisiydi oilfree mi oilfree olmayan mı?eğer oilfree olan yağlanma yaptıysa hiç denemiiim bile çünkü benim cildim aşırı yağlıdır :confused:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ElaSel - KoKoŞ
#960152 keşke sample verirken mırın kırın etmese şu mualar yaa..100 küsur tl yi denemeden vermek istemem doğrusu :(
Kullanıcı avatarı
Gönderen: neslihanbykc - KoKoŞ
#960190 ben lm ve chantacialle ı denediğimde chantacille daha hafif kapatıcılık vermişti. lm daha kapatıcı chantacailee a göre bir de renk alternatifleri daha başarılı :yeah:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: amadeus - BaKımLı
#960919
yoki yazdı:Cosme-de sitesinden Laura Mercier küçük boy makyaj seti aldım çantalı.. 5 dolarlık ilk sefer alışveriş indirimiyle 40 lira ya geldi. Çok memnunum. Yanlız takipli ücretsiz postanın elime ulaşması 20 gün sürdü.

Ürünlerimi çok beğendim. Silk cream fondötenin Cream Ivory rengi MAC Nc 20 için ideal. Pudra fondötende kurutmuyor ve onunda rengi tam uydu. Fondöten bazını da beğendim. Bir de miniş rujcuk vardı çantanın içinde. Oda kremsi hoş bir ruj.

Malesef şu an cosme de nin stoğunda kalmamış ama bu ürünleri merak edenler soru sorabilirler.

Kitin içindekiler.

* Makyaj Bazı 0.15oz / 14.7ml
* Silk Crème Fondöten (Cream Ivory) 0.5oz / 14.7ml
* Fondöten pudra No.2 0.16oz / 4.6g
* Duchess Rose Ruj 0.04oz / 1.13g
* Kozmetik çantası (15cm x 10cm x 6cm)Ben de aynı setten almıştım...sanırım 4 ay falan oldu...pudrayı hemen 1,5 ay içinde bitirdim.Fondöteni kullanmaya devam ediyorum.
Pudrası oldukça kapatıcı,keşke şu yasak olmasaydı da tekrar alabilseydim :confused: :crybaby:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: francesca - KoKoŞ
#961511 lm toz pudra kullanan var mı? fondöten sabitlemek için kullanıcam ama chanel mi bu mu kararsızım :dontknow:
şu ürün :
http://www.lauramercier.com/store/shop/ ... prod220010
Gönderen: Hypnoss - Güzelliğine Düşkün
#961585
francesca yazdı:lm toz pudra kullanan var mı? fondöten sabitlemek için kullanıcam ama chanel mi bu mu kararsızım :dontknow:
şu ürün :
http://www.lauramercier.com/store/shop/ ... prod220010francesca kışın strawberryden almıştım 2xmini loose setting powder indirimdeydi.Bi denemek istedim ama açıkçası ben pek memnun kalmadım :dontknow: Belki bayat ürün olabilir belki de değildir hiç bi fikrim yok ama çok kuru gösteriyo cildi ki bnm cildim yağlıya dönük karmadır :confused: ama tabi bu benim düşüncem belki sen çok beğenebilirsin,bende kötü durmuş olabilir :bye:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: francesca - KoKoŞ
#961588 aaa öyle mi :( iyi oldu bunu söylediğin,benim yanaklarım kuru bi de hepten kötü olur o zaman :(
olmadı,pudra arayışına devam...
teşekkür ederim Hypnoss:)