Kitap, dergi, beğendiğiniz öyküler...
Kullanıcı avatarı
Gönderen: persofone - KoKoŞ
#890305 dün gece yarısına kadar okuyup bitirdiğim uçurtma avcısı :crybaby: :crybaby: harika bir kitap dostluktan bahseden özellikle dostluk bulamadığından bahsedenlerin okumasını tavsiye ederim dost bulmadan önce insanın kendinin dost olmayı öğrenmesi lazım diyen bir kitap bence ;)
Kullanıcı avatarı
#899520 listemde canım alıcam onuda kesin :yeah:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ELLAELLA - Güzelliğine Düşkün
#900776 kızlar ben bu yaz BOLEYN KIZI die bi kitap okudum, sonra aynı serinin boleyn mirası, mahkum prenses, beyaz kraliçe, kraliçenin soytarısını okudum. yetmedi filmini izledim. yetmedi elizabeth'in hayatını izledim, o da kesmedi dizisini izledim THE TUDORS... 9 sezon... İngiliz tarihi yazcam nerdeyse o derece...ve bunların hepsini sadece bi karakteri daha ii tanıyabilmek için izledim ANNE BOLEYN.
hala kafamda birsürü soru var onunla ilgili. inanılmaz etkilendim karakterden.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: bohemian - KoKoŞ
#900790 ella tudorsın ilk sezonlarını izliyordum ben de ama sonra unuttum valla takip edemedim :( çok da sevmiştim aslında tekrar izleme isteği uyandırdın ben de :laugh: bloeyn kızını da beğenen çok duydum merak ediyorum :yeah:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ELLAELLA - Güzelliğine Düşkün
#900792 walla yarıda bırakanı ilk defa görüyorum :)

kitaplar 800 sayfa falan hep ama 1 haftayı bulmuyor bitirmek. ya da ben çok beğendim diye elimden bırakamıyorum diye kısa sürede bitti. gerçi ben okuyup "eh işte" diyene şahit olmadım hiç ama zevk meselesi. belki seni başka karakter etkiler.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: bohemian - KoKoŞ
#900798 tvden izleyince takip edemiyor her zaman işte cnm napayım :laugh: zaten izlediğim bir sürü dizi var,onları da netten izliyorum artık tv izlemez oldum.netten de devam edemedim tudorsa.yoksa beğenmediğimden değil ;) bakayım ben de kitabına ya :banana:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: dofa - SüsLü
#901141 oğuz atay: tehlikeli oyunlar ve tutunamayanlar
ihsan oktay anar: puslu kıtalar atlası
kafka: dava
albert camus: yabancı
sevgi soysal: tante rosa
aklıma ilk gelenler daha da çok var etkilendiğim kitaplar.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ipeekk - Güzelliğine Düşkün
#913062 Ben de Ursula K. Le Guin'den mülksüzleri okumuştum ve çok beğenmiştim. Bizim dünyamızdan farklı, ütopik bir dünyada ve hayatta yaşananlar vardı. Tavsiye ederim. :)
Kullanıcı avatarı
#913625 ipek hemen listeme ekledim o kitabıda ilgimi çekti :yeah:
Kullanıcı avatarı
#913942 mülksüzler benim de listemde hem de senelerdir. bu senenin sonundaki sanal kitap fuarında alabilirim umuyorum ki. elimdekileri de bitiririm umarım. :pray:
larinia güzel seçim =)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: hotcouture - BaKımLı
#924051 Virginia Woolf/"Kendine Ait Bir Oda": Feministlerin başucu kitabı:) Bence her "kadın"ın okuması gereken bir kitap ;)
Alber Camus/"Yabancı" : Okuduğum en "tuhaf" roman kahramanı var burada:))
George Orwell/"Bin Dokuz Yüz Seksen Dört" : Olağanüstü bir kitap, söyleyecek söz yok :love10:
Arundhati Roy/"Küçük Şeylerin Tanrısı" : Bütün klişelerden uzak, çok dokunaklı, şahane bir aşk öyküsü :love10:
Franz Kafka/"Dönüşüm" : Valla hangi kategoriye koyacağımı bilemedim, adı gibi değişik bir kitap:)
John Steinbeck/"Fareler ve İnsanlar", "İnci" : İkisi de harika, Fareler ve İnsanlar'da ağlamıştım:) İnci de çok etkileyici bir aile öyküsüydü..
Çehov/Bütün Hikayeleri : Çehov kısa hikayeciliğin babasıdır, üstelik dünyanın en iyi klasiklerini çıkaran milletten, bir Rus, başka söze gerek var mı ;)
Aytmatov/"Elveda Gülsarı" ve diğer bütün kitapları : Bütün kitaplarına hayranım ama Elveda Gülsarı içlerinde en sevdiklerimden..
Vasconcelos/"Şeker Portakalı" : Bu da beni ağlatan bir başka kitap ;) Çok naif bir hikaye...
Anne Frank/"Anne Frank'ın Hatıra Defteri" : Bilindik hikaye, Hitler'in zulümleri falan..Ama beni bu yazılanların bir genç kızın günlüğünde, gerçekten yazılmış şeyler olması etkilemişti..
James Patterson/"Örümcek Ağı" : Safkan polisiye:)) Bu kitap sonradan başrolünde Morgan Freeman'ın olduğu bir filme çevrildi.. Dünyanın en akıcı romanlarından biri, 1 günde okursunuz.. Okuyup da beğenmeyen, bugüne kadar çıkmamıştır sanırım..
Kullanıcı avatarı
#924082 lariniacım idefix.com var ya o senenin sonuna doğru sanal kitap kitap fuarı yapıyor epey indirimli oluyor kitaplar :bye:
hotcouture beğendiğin kitapların çoğu benim de favorilerimden. bir kısmı da listemdekilerden :blushing:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: francesca - KoKoŞ
#926158 Notre Dame'ın Kamburu-Victor Hugo
Kelebek-Henri Charriere
Yüzüklerin Efendisi-J.R.R. Tolkien
Yanlış Hafıza-Dean Koontz

Okurken çok keyif aldığım,bitince vay be dediğim-ara sıra aklıma geldiğinde tekrar vay be dediğim kitaplar :)
Gönderen: idil55 - Güzelliğine Düşkün
#942234 semerkant- amin maalouf
illuminati-texe maars
okyanusun derin ucu-jacquely mitchard
angelanın külleri-frank mecourt
doğunun limanları-amin maalouf
olasılıksız-adam fawer
leyla-alexandra cavalius
Kullanıcı avatarı
Gönderen: larinia - KoKoŞ
#980861 Rüzgar gibi geçti, margaret mitchell
Mahrem, araf, şehrin aynaları- elif şafak
hayatın kaynağı, ayn rand
varolmanın dayanılmaz hafifliği, gülüşün ve unutuşun kitabı- milan kundera
bir gün tek başına, vedat türkali
jane eyre, charlotte bronte
romantik kareket, alain de botton
fransız teğmenin kadını, john fowles
küçük ağa, tarık buğra
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ozlemakis - BaKımLı
#1019410 Albert Camus - Yabancı - cok güzel bir kitaptır, toplumun istediği kalıba girmeyen bir adam hakkında.
Caroline Bongrand - Boğaz Çocuğu - Eski İstanbul kokuyor bu kitap, masalımsı
Patrick Süskind - Koku - Bu kitabı okurken sanki tasfir edilen kokular burnunuza gelir.
Lisa See - Şanghay Kızları - Güzeldir, uzakdoğulu kadınların zorluklara direnmesi, bakış acıları cok güzel anlatılmıştır.
Lisa See - Kar Çiceği ve Sırlar Yelpazesi - Eskiden uzakdoğuda kadınların ayakları bağlanırdı, büyümesinler kücük olsunlar diye. Ben bu kitaptan cok etkilenmiştim.
Imre Kertesz - Kadersizlik - Yahudi asıllı Macar yazarın 2. savaşı, toplama kampı hakkında kitabıdır.
Yaşar Kemal - İnce Memed - Okurken kendini o dağlarda hissedersin, mükemmel tasfir edilmiştir. :)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: nursema - Güzelliğine Düşkün
#1020147 Oğuz Atay- Tutunamayanlar
İskender Pala- Şah&Sultan( aslında tüm kitapları)
Buket Uzuner- Kumral Ada Mavi Tuna
Melih Cevdet Anday- Raziye
Elif Şafak- Aşk
:yeah:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: netroshine - Güzelliğine Düşkün
#1046168 Elif Şafak-Mahrem,Bit Palas ve Baba ve Piç
İhsan Oktay Anar-Suskunlar ve Puslu kıtalar atlası
Sabahattin Ali-Kuyucaklı Yusuf ve İçimizdeki Şeytan
Tolstoy-Samimim Saadet
Kafka-Dönüşüm
Orhan Pamuk-Kara Kitap :)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: unicorn - BaKımLı
#1046185 sofie'nin dünyası
küçük prens :)
birde rüzgar gibi geçti :love10: :love10: :love10:
filmide muhteşem ama kitabı daha bir dokunuyor insana :crybaby:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: obusum - KoKoŞ
#1046315 küçüklüğümden beri martı jonathan livingston beni en çok etkileyen kitaptır. daha sonra çok kitap oldu günlerce etkisinde kaldığım ama ilkin yeri ayrı..
sefiller de çok önemli kitaplardan biridir benim için, romeo ve juliet de öyle, rosamund lupton - kardeşim de çok etkilemişti beni... liste uzatılabilir ama ilk etapta aklıma gelenler bunlar ( nutuk'u eklememe gerek yok herhalde)