Vücut ve Tırnak Bakım Ürünleri hakkındaki yorumlarınız, tavsiyeleriniz.
Gönderen: mygeee - Güzelliğine Düşkün
#933859 Yaaa yurtdışından kozmetik alışverişi yasaklanmışmış haberiniz var mı sizin bayanlar??Ne zaman uygulanacak bu bilgisi olan var mı? Bari şu Dermalogica nın deodorantını Çilek den alsaydım öyle yasaklansaydı :) Ülkemizde iki fiyatına satılıyor :(
#933862 Düzeltme: Ülkemizde iki katı fiyatına satılıyor:(
Kullanıcı avatarı
Gönderen: mearlyn1 - Güzelliğine Düşkün
mygeee yazdı:Yaaa yurtdışından kozmetik alışverişi yasaklanmışmış haberiniz var mı sizin bayanlar??Ne zaman uygulanacak bu bilgisi olan var mı? Bari şu Dermalogica nın deodorantını Çilek den alsaydım öyle yasaklansaydı :) Ülkemizde iki fiyatına satılıyor :(

evet benim haberim var :( forumlar bu konuyla çalkalanıyor
güya 150 euronun altındaki alış verişler için vergi alınmıyordu ya ,büyük vergi kayıpları oluyormuş ,bunu önlemek içinmiş ama bence amaç farklı,ithalatçıların isteğiyle oldu,çünki ithalatçılar gümrük vergisi ve kdv ile zaten belli maliyetle ülkeye ürünleri getirebiliyorlar ,satamazlarsa ürünler ellerinde patlar.
ama fahiş fiyatlar içinde bi çözüm bulsunlar ozaman.
y.dışından 1 liraya aldığımız ürünleri neredeyse 15 liraya almak zorunda kalıcaz.Artık kozmetik ürünleri hiç birşekilde alamayacağız.bazıları vergisini ödeyip alırız yazmışlar ama yasaklanan bir ürün girişinin vergiside olmaz zaten.
yönetmelik yürürlüğe geçti .
bakan yazıcının açıklamalarından birkaç cümle;
“Kozmetik ürünleri ile tedavi amaçlı olmayan gıda takviyeleri ve sporcu gıdalarının muafen posta ve hızlı kargo yoluyla getirilmesi tamamen yasaklanmıştır. Bunun dışındaki eşya için muafiyet hakkının kullanımına, 2 ayda en fazla 1, yılda en fazla 5 şeklinde bir sınırlama getirilmiştir."
Kullanıcı avatarı
Gönderen: dkmkci - KoKoŞ
#933982 tiramisu, ben de yasemin kokulusunu aldım aliminyum olmaması guzel, kokusu da kalıcı gibi :yeah:
mearlyn1 yazdı:
mygeee yazdı:Yaaa yurtdışından kozmetik alışverişi yasaklanmışmış haberiniz var mı sizin bayanlar??Ne zaman uygulanacak bu bilgisi olan var mı? Bari şu Dermalogica nın deodorantını Çilek den alsaydım öyle yasaklansaydı :) Ülkemizde iki fiyatına satılıyor :(

evet benim haberim var :( forumlar bu konuyla çalkalanıyor
güya 150 euronun altındaki alış verişler için vergi alınmıyordu ya ,büyük vergi kayıpları oluyormuş ,bunu önlemek içinmiş ama bence amaç farklı,ithalatçıların isteğiyle oldu,çünki ithalatçılar gümrük vergisi ve kdv ile zaten belli maliyetle ülkeye ürünleri getirebiliyorlar ,satamazlarsa ürünler ellerinde patlar.
ama fahiş fiyatlar içinde bi çözüm bulsunlar ozaman.
y.dışından 1 liraya aldığımız ürünleri neredeyse 15 liraya almak zorunda kalıcaz.Artık kozmetik ürünleri hiç birşekilde alamayacağız.bazıları vergisini ödeyip alırız yazmışlar ama yasaklanan bir ürün girişinin vergiside olmaz zaten.
yönetmelik yürürlüğe geçti .
bakan yazıcının açıklamalarından birkaç cümle;
“Kozmetik ürünleri ile tedavi amaçlı olmayan gıda takviyeleri ve sporcu gıdalarının muafen posta ve hızlı kargo yoluyla getirilmesi tamamen yasaklanmıştır. Bunun dışındaki eşya için muafiyet hakkının kullanımına, 2 ayda en fazla 1, yılda en fazla 5 şeklinde bir sınırlama getirilmiştir."

Tekin Acar,Sevil çok yakınıyodu ondan bi ara,yetkililer hoşnut etmiş demek bizim yerli kazıkçıları :)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: mearlyn1 - Güzelliğine Düşkün
#934202 tabiki,birilerinin kazancı azaldı,duyuyorduk hep bilmem hangi bakanın yakını çok rahatsız oluyormuş ,müşteriler dışarı kayıyor diye.herşeyin önünüde nasıl kesmişler
kati kararlar almışlar,peh...
mearlyn1 yazdı:tabiki,birilerinin kazancı azaldı,duyuyorduk hep bilmem hangi bakanın yakını çok rahatsız oluyormuş ,müşteriler dışarı kayıyor diye.herşeyin önünüde nasıl kesmişler
kati kararlar almışlar,peh...

Yasağın sadece kozmetik ürünlerine gelmesi ilgi çekici,elektronik ve diğer ürünlerde sınırlama var sadece..

Hükümetin yol haritasını dillendirip,nabız yoklama görevini üstlenen Ümit Boyner adlı zatın BOYNER'ine bir jest bir mükafat belki de..kim bilir :) Mühim değil,varsın kozmetik kullanmam,yeter ki güzel vatanımız bu sermayeci ,ATATÜRK düşmanı güruhtan kurtuluversin!..
Kullanıcı avatarı
Gönderen: tiramisu35 - BaKımLı
#935201 [quote="dkmkci"]tiramisu, ben de yasemin kokulusunu aldım aliminyum olmaması guzel, kokusu da kalıcı gibi :yeah:[/quote
yasemin kokusu da güzeldir, lotus yazıyor bunun üzerinde hafif kokusu güzelben de beğendim :bye:
tiramisu35 yazdı:
dkmkci yazdı:tiramisu, ben de yasemin kokulusunu aldım aliminyum olmaması guzel, kokusu da kalıcı gibi :yeah:[/quote
yasemin kokusu da güzeldir, lotus yazıyor bunun üzerinde hafif kokusu güzelben de beğendim :bye:

Kokusuz olması daha güzel değil mi şu deoların?..canımm parfümlerimle karışıyo bu sefer,deoların sentetik vasıfsız kokuları..
Kullanıcı avatarı
#937107 evet kokusuz olsacanm daha iyi ama işte..bu yazdığım çok hafif çimen,ot gibi kokuyo=)o yüzden iyi gibi geldi
Kullanıcı avatarı
Gönderen: happysky - KoKoŞ
#937447 arkadaşlar piyasada hem pudralı hem pudrasız deodorantlar var biliyorsunuz, pudralılar ter kokusuna karşı etkili, peki pudrasızlar tam olarak ne işe yarıyor bir bilginiz var mı?
tiramisu35 yazdı:evet kokusuz olsacanm daha iyi ama işte..bu yazdığım çok hafif çimen,ot gibi kokuyo=)o yüzden iyi gibi geldi

aa bu Nivea nın natural serisi kadınlar içinmiş sadece,erkek versiyonu hiç yok :(
Kullanıcı avatarı
Gönderen: shayna - KoKoŞ
#937900 happy bence pudralılar terlemeyi engelliyor daha çok,
pudrasız olanlarda leke bırakmıyor
her ikiside kokuyu engelliyor(tabi her rolon bunu başaramıyor :) )

nivea pure naturel roll-onunu çook beğendim..duştan sonra kullanıyorum ve dğer duşa kadar hala kokusu oluyor ve alüminyum içermiyor ;)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: gizemel - KoKoŞ
#937984 yıllardır ladick jel kullanıyorum,benm için önemli olan hep ter kokusunu önlemesi oldu.ne denesem buna geri döndüm.uzunca süredir de denemiyordum yeni birşey zaten.ama bgn nivea pure naturals ve invisible lardan aldım.5.95 ti sanırım tanesi watsonda.bakalım çok merak eiyorum.özellikle pure naturalsı çünkü aluminyum yok içinde ve aluminyumsuz ürünler pek hoş deneyimlerim olmamıştı :yeah:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: anybodyy - BaKımLı
mygeee yazdı:
anybodyy yazdı:
mygeee yazdı:Merhabalar,
Anti-perspirant özelliği bulunmayan yani doğal terlemeyi önlemeyen ve sadece kötü koku oluşumunu engelleyen bir deodorant arıyorum.Alüminyumsuz... Alvin Connor ve Sebamed kullandım bu bağlamda,Alvin Connor un krsital taş olduğundan kullanımı pratik değil ve Sebamed ise başarısız idi.Yeni bir arayışa girdim bu bağlamda..Biotherm Deo Pure Natural,L'Occitane Tree Gentle ve Dr. Hauschka Deodorant Floral ürünleri dikkatimi çekti ilk bakışda.Bu ürünleri deneyeniniz ve tecrübe sahibi olanınız var mı?Hangisi iyidir,başka iyi alternatifler de var mıdır?Yardımlarınızı bekliyorum,hoşçakalın!..

canım loccitanne ın türkiye mağazalarında tree gentle diye bi rollon u yok ;)

Ben de Türkiye sitesinde görememiştim,Çilek de vardı..

dğrudur canım ama çilekte uzun zamandır satışta olmayan yada piyasadan kaldırılmış ürünü çok loccitane ın :pisik:
#938370 Ben de Türkiye sitesinde görememiştim,Çilek de vardı..[/quote]
dğrudur canım ama çilekte uzun zamandır satışta olmayan yada piyasadan kaldırılmış ürünü çok loccitane ın :pisik:[/quote]

Tarihleri yazıyo üstünde zaten,Çilek den bayat gelmiyo kozmetik ürünleri kolay kolay, gelse bile geri yollama hakkına sahipsin..
Kullanıcı avatarı
Gönderen: baloncukk - KoKoŞ
#938401 pudrasız güzel bi rolon arayışındayım şimdiye kadar en iyi rexona geldi daha iyi önerisi olan varmı
Kullanıcı avatarı
Gönderen: dofa - SüsLü
#938406 sebamed'in balsam roll on'una bakabilsin bence canım. :bye:
rexona cotton kullanmıştım o da güzeldi ama pudralı olabilir bu. şimdiye kadar başka memnun olduğum roll on olmadı sanıyorum ki :laugh:
ben de nivea'nın yenilerinden deneyeceğim.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: gulcintsn - SüsLü
#940294 ben de nivea denemeyı dusunuyorum
Gönderen: statistician - BaKımLı
#949924 nivea stick şeklinde olandan kaç tane bitirdim bilmiyorum. hem kokuları hoşuma gidiyordu hemde terlediğimde pis pis ter kokmuyodu. şimdi rexona cotton aldım, kokusu fena değil. bakalım rahat tutabilecekmi ;)
Kullanıcı avatarı
mygeee yazdı:
tiramisu35 yazdı:evet kokusuz olsacanm daha iyi ama işte..bu yazdığım çok hafif çimen,ot gibi kokuyo=)o yüzden iyi gibi geldi

aa bu Nivea nın natural serisi kadınlar içinmiş sadece,erkek versiyonu hiç yok :(

evet erkek serisi yok ben de bakmıştım =(
Gönderen: huysuzkedi - BaKımLı
#952805 niveanın nın son çıkan leke bırakmayan roll on larını kullanıyorum son bir aydır.üzerinde 48 sat etkili olduğu yazıyor. banyoda kotuk laltlarımı protexle sabunladıktan sonra kullanıyorum . gerçekten iyi sonuç veriyor.
Gönderen: filizkaim - Güzelliğine Düşkün
#957114 Ben son 1 aydır Amway in roll on nu kullanıyorum ve fazlasıyla memnunum. Terlemenizi engellemiyor ama ter kokmuyorsunuz kesinlikle çok hoş bir kokusu da var ayrıca lekede yapmıyor, tavsiye ederim.Mutlaka deneyin
Kullanıcı avatarı
Gönderen: francesca - KoKoŞ
#972544 Nivea fresh natural 24h roll on :yeah: :yeah: :yeah:
Kullanıcı avatarı
#980130 nivea invisible black&white roll onda aliminyum yok dimi?
Kullanıcı avatarı
#980285 invisible black&white da aluminyum var canım belirtilmemiş yok diye. 2. maddesi aluminum chlorohydrate.
pure&naturallarda yok sadece yanılmıyorsam.
Kullanıcı avatarı
#980292 dofa, tesekkurler. pure&natural var bende memnunum, black&white'ı almayı dusunuyordum ama aliminyum varsa almam zaten
Kullanıcı avatarı
Gönderen: espadrilles - SüsLü
#980718 gittim yine sebamed sensitive aldım 9,90 tl ye.

sebamed in 2 çeşidi var biri sensitive biri fresh. sensitive de alkol ve aluminyum yok. 1 şişe bitirmiştim çok memnunum :) :)

bide bioderma kampanya yapmış sanırım 2 roll on 1 fiyatınaymış 25 tl. yeni almasaydım onu da düşünürdüm. bilgi vereyim istedim :bye:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: busesinem - SüsLü
#980726 bugün bende sebamed sensitive balsam aldım,ilk defa kullanacağım,sadece kokladım,çok güzel bir kokusu yok ama kullanılabilir ve temiz kokuyor,şu an 8*4 mild&soft kullanıyorum,bitmesine çok az kaldı,kokusuna bayılıyorum,hem güzel hemde kalıcı ama alüminyum içeriyor :pisik: ,oyüzden birdaha asla almam,ciltten geçiyor ve birikiyormuş,meme kanserine kadar yol açıyormuş,zaten genetik yatkınlığım olduğu için benim daha da dikkat etmem gerekiyor,ben geç öğrendim eğer bilmeyen varsa duysun diye eklemek istedim.biodermanında iki çeşidi varmış,biri alüminyum free,birde niveanın pure natural serisinde alüminyum free varmış,ben görmedim ama onu forumda duydum.
Birde bazı roll-onlar kokuyu önlemek için bazıları ise terlemeyi önlemek içinde etkiliymiş,salgı bezlerini etkileyip terlemeyi azaltan ürünlerde sakıncalıymış,tabi salgı bezleri normal çalışanlar için böyle.
Kullanıcı avatarı
powder.png
kızlar eğer rexona tercih ediyorsanız,bimde fiyatı çok uygundu çantalı 3'lü set 9 90 tl
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: h0ly - BaKımLı
#980913 lady speed stick fruit splash çok güzel kokuyor ama fazlaca leke yapıyor ve yetersiz maalesef.. body shop, dove, nivea diğer beğenmediklerim. şimdiye kadar kullandıklarımın en güzeli rexona man serisindendi, çok güzel kokuyordu ve gün boyunca kalıyordu asla ter kokusu olmuyordu ama seriyi yenilemişler ondan bulamıyorum maalesef:D:D
Kullanıcı avatarı
Gönderen: missceren - KoKoŞ
#985292 sebamedin sensitive balsamını aldım içinde paraben ve alkol olmasın diye. ne ter kokusunu önledi ne de terlemeyi. terlemeyi önlemesini beklemiyordum zaten ama en azından bembeyaz olan koltuk altlarımı simsiyah yapmasaydı. kimseye tavsiye etmiyorum :angryfire
Kullanıcı avatarı
#985535 ceren sebamed sensitive in bi özelliği de aluminyum içermemesi. market deolarında çogunlukla bulunuyor, terlemeyi önleyen bi madde ve çok zararlı, koltuk altlarındaki bezler hassas olduğu için kanser vs yapma ihtimalini artırıyormuş

memnun kalmadığına üzüldüm :( ben 2. sini kullanıyorum baya memnunum. geçen tekrar almaya gittiğimde, fresh ve sensitive olanını gösterdiler bana. fresh daha yoğunmuş terleme ve koku problemine yönelik daha yoğun bi ürünmüş, ona da bak istersen, daha işe yarayan bi ürün arayışı içindeysen. ben sensitive olanını aldım yine, siyahlık fln yapmadı ama bende :dontknow:
Kullanıcı avatarı
#985540 misscerenDove salatalık özlü sıvı roll on terlemeyı önlüyor geçen yaz ondan kullanmıştım, ama tshirtlerde iz bırakabiiyor kurumasını beklemek lazım.Eger aliminyum olmasın dersen nivea pure&natural'a da bakabilirsin,ama terlemeyi pek önlemiyor sanki :(
Kullanıcı avatarı
#985606 kizlar terlemeyi onlemesini gectim ama koltuk altlarim o kadar berbat gorunuyor ki.. kolsuz birsey giymeye utaniyorum. tahris oldu simsiyah gorunuyor. onceden ondan oldugunu dusunmedim dogal bir urun bundan olmaz dedim ama onu birakinca kesildi..bir ara koltuk altima bile dokunamiyodum yara oldu :( bu arada turkce klavyem olmadigindan kusura bakmayin :blushing:
Kullanıcı avatarı
#985607 aa sende allerji yapmış demek ki. geçmiş olsun. yalnız sebamed doğal değil, her türlü kimyasalla dolu her ne kadar paraben, alkol, al. içermese de. nivea pure&natural'dan memnun kalmazsam geri dönmeyi düşünebilirim ama çok da sevdiğim bir ürün değil sebamed sensitive balsam.
Kullanıcı avatarı
#985609 bende sebamed sensitive kullanıyorum,bende hiç problem olmadı,ter kokusunu önlüyor,alüminyum tuzları cildi tıkıyormuş,bu yüzden alüminyum free ürünlerin terlemeyi önleyici özelliği pek yok,ürün zaten bembeyaz,siyahlık başka birşeyden kaynaklanmıştır gibi geldi bana ama koltuk altın yara olduysa içeriğindeki bir madde alerji yapmıştır sana,belki yaradan dolayı koyu görünüyordur.koltuk altı sürekli sürtündüğü için bayağı acımıştır. :(Geçmiş olsun canım :pray:
Kullanıcı avatarı
#985654 missceren, geçmiş olsun canım. bambunun sıvı olanını mı kullanıyorsun? terlemeyi önlüyor mu?
Kullanıcı avatarı
dofa yazdı:aa sende allerji yapmış demek ki. geçmiş olsun. yalnız sebamed doğal değil, her türlü kimyasalla dolu her ne kadar paraben, alkol, al. içermese de. nivea pure&natural'dan memnun kalmazsam geri dönmeyi düşünebilirim ama çok da sevdiğim bir ürün değil sebamed sensitive balsam.

dofacım nivea nın o ürünü sebamed den daha mı doğal ?? bende sebamed in içeriğine çok da takmadan rahat rahat kullanıyordum, nasılsa güvenilir bi marka diye. loccitane filan bakacaktım bi ara ama vazgeçtim sonra, gereksiz pahalı yaa
Kullanıcı avatarı
#985739 yok canım daha doğal vs diye değil. içeriklerini karşılaştırmadım da önceden sebamed bitirdim 1 tane çok çok da memnun kalmadım, nivea'yı henüz kullanmaya başlamadım eğer seversem yine nivea'yı alırım diye öyle yazdım. zaten doğal olan şey daha iyidir fikrine pek katılmıyorum. kanıtlanmış bir zararı yoksa (tabi bana da bir zararı yoksa) kullanıyorum genellikle.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: Su275 - Güzelliğine Düşkün
#985762 Bioderin tüy azaltan ve terlemeyi önleyen roll onu deneyen var mı?? :blushing:
Kullanıcı avatarı
dkmkci yazdı:missceren, geçmiş olsun canım. bambunun sıvı olanını mı kullanıyorsun? terlemeyi önlüyor mu?

hayir canim ben stick olani kullaniyorum sivi olanlari pek sevmiyorum. bambu terlemeyi degil ter kokusunu onluyor. aslinda antiperspirant ama bende terleme acisindan bir degisiklik yok. ne kadar terlersem terleyeyim hic rahatsizlik yasamiyorum ve nerdeyse tum deodorantlari denemis olmama ragmen bundan daha cok memnun kaldigim olmadi. hatta rexonanin farkli cesitlerinden de memnun kalmamistim :confused:

sebamed yuzunden doktora gidicem bu yaralar iz birakti sadece kararma degil. hatta sedef bile olabilir tahrisler tetikleyici olabiliyormus. bir de su var. normalde tuyleri aldiktan sonra deodorant sikarsam acirdi ama sebamed o kadar acitiyordu ki gidip yikiyordum. sanirim o zaman oldu bu yaralar :(
Kullanıcı avatarı
#986481 hmm bende daha doğal diye tercih ettin sandım.

ceren geçmiş olsun, cildini çok yormamak için fazla kullanmamayı denesen? ben mesela kışın pek kullanmam hiç terlemediğim için, o yüzden uzun süre gidiyor bana zaten
Kullanıcı avatarı
#986586 şu an rexona kullanıyorum ama onu kullanmazsam bu havalarda dışarı çıkamam :) kışın ben de azaltıcam ama sebamedi de şikayet edicem :angryfire
Kullanıcı avatarı
Gönderen: gizemel - KoKoŞ
#986592 missceren cnm geçmiş olsun hassasiyet yaratmış demek ki :(
ben aluminyumsuz olsun diye nivea pure den aldım ama yazın kesmiyor maalesef,kışın iyi gelir ama diye düşünüyorum.hep lady speed stick jel kullanıyorum,bana en iyi o geliyor.bir de erkek arkadaşım gncden bir ürün kullanıyor,aluminyum falan yok böyle sert kaya gibi birşey,suyla ıslatıp sürüyorsun ve hiç ter kokusu olmuyormuş,ondan deneyeceğim
Kullanıcı avatarı
#986608 gnc'de satılan stick'e baktım. amonyum alum diyor içeriğini. alüminyum türeviymiş bu da ama daha az zararlı olabilirmiş. alum şap demekti galiba :laugh:
gizemel'cim o deo ne kadar süre gidiyormuş biliyor musun? merak ettim ben de deneyebilirim.
Gönderen: somy - BaKımLı
#986621 gnc nin roll-onunu ben kullanıyorum. Terlemeye engel olmuyor, ter kokusunu önlüyor. Yani en sağlıklısı :nanik: Fakat yazın sıcaklarda ıslak kol alt altlarıyla gezmek pek hoşuma gitmediği için terlemeyi önleyen roll-on veya stickleri tercih ediyorum.

dofa,
gnc nin üzerinde açıldıktan sonra 1 yıl süre ile kullanılabileciği yazıyor. Ama ne kadar süre dayanır diyorsan bana kalırsa 10 yıl dayanır. :laugh: Ben alalı 14-15 ay oldu. Çok sıcak aylar haricinde(2 ay falan) sürekli kullandım. Hala yeni gibi duruyor. Hiç eksilmiyor. Taş olduğu için ıslatılıp kullanılıyor ve sanki hiç bitmiyor. Çok bereketli bir ürün. :) Herhangi bir bozulma alameti göstermediği için de 12 ayı geçmesine rağmen kullanıyorum.

gizemel,
Ben de yıllar önce sürekli lady speed stick jel kullanırdım.(1995 li yıllarda) Şimdi tekrar anılarımı canlandırdın. Tekrar almaya karar verdim. O zamanlar jelin 2 çeşidi vardı. Şimdi nasıl bilmiyorum. Bir de terlemeye engel oluyor muydu hatırlamıyorum. Beni aydınlatırsan sevinirim. :bye: