Kitap, dergi, beğendiğiniz öyküler...
Kullanıcı avatarı
Gönderen: persofone - KoKoŞ
Sophie yazdı:jalapeno, teşekkür ederim canım takip ettiğin için :blushing:

persofone, ben de istiyorum :)

gönderdim özel mesaj :)
Kullanıcı avatarı
#975665 sanada gönderdim canım :bye:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ElaElan - BaKımLı
Sophie yazdı:Son aldığım kitaplar; http://kitaplarvenotlar.blogspot.com/20 ... aplar.html

Artık almamam gerekiyor ama kitap satın alma hastalığına tutuldum sanırım :laugh:

harika kitaplar almissin canim
benimde 10 kücük zenci okucaklarin arasinda hala sirasini bekliyor ama cok güzel oldugunu defalarca duydum
bu arada 1984 nasil gidiyor????

elimdeki kitabin son 130 sayfasi bir hürrem masalini okuyorum colin falconerden
Kullanıcı avatarı
Gönderen: CHACE - KoKoŞ
#975964 Ne yazıyor kitapta biraz anlatsana :type:

Yani yazsana :laugh: :laugh:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: Sophie - Güzelliğine Düşkün
#976308 ElaElan, teşekkür ederim. :kissmuch: On Küçük Zenci'yi okumak için sabırsızlanıyorum ben de :)

1984'ün 110. sayfasındayım, pek ilerleyemedim. Korkunç bir distopya, hatta günümüzle benzerliği de yok değil. Kesinlikle okumalısın.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: espadrilles - SüsLü
#976611 1984 gerçekten güzeldir önceden de söyledim tavsiye ederim kızlar :)

bende Richard Russo - Kasaba'yı bitirdim sonunda :pray: :pray: bu kadar yavaş giden bi kitap olamaz 2 hafta boyunca okudum okudum inat ettim btiricem diye konusu ve fikri güzel ancak gerçekten çok yavaş..
Kullanıcı avatarı
dkmkci yazdı:Persofone; bana da yazar misin canim?

atayım canım bu arada mesaj attığım arkadaşlar en azından tamam falan diye bana geri dönün böylede çok tuhaf hissettim kendimi :laugh: :laugh:
Kullanıcı avatarı
CHACE yazdı:Ne yazıyor kitapta biraz anlatsana :type:

böyle deyince sanki çok ilginç bir kitapmış gibi oldu ilginç bir kitap falan değl sadece şu an hassas bir konu olduğu için kimsenin gereksiz yorumunu istemedim chace o yüzden özelden yazıyorum ;)
Kullanıcı avatarı
#976683 dün yılmaz özdilin hevesle almak isediğim kitabı isim şehir hayvan ı aldım ilk sayfada beni ağlattı :crybaby: :crybaby: bilmiyorum belkide son zamanlarda bu konularda hassas olduğum için birden ağlamay başladım :crybaby:

vee dün birde paulo coelho un elif ini aldımm :banana: :banana:
Kullanıcı avatarı
CHACE yazdı:Ne yazıyor kitapta biraz anlatsana :type:

hosgeldin chace!

bir yabanci yazarin bakis acisindan hürremi okumak da ilginc
kitaba kurgu olarak
hadim Abbas ve venedikli julianin ask hikayesinide eklemisler..
Kullanıcı avatarı
#976723 Persofone mesaj atmayı unutmuşsun herhalde=)

ElaElan hoşbuldum :huggs: Kesinlikle okumak istediğim kitaplar arasında :yeah:
Kullanıcı avatarı
#976807 isteyen herkese attım ;)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ekinoksenem - SüsLü
persofone yazdı:dün yılmaz özdilin hevesle almak isediğim kitabı isim şehir hayvan ı aldım ilk sayfada beni ağlattı :crybaby: :crybaby: bilmiyorum belkide son zamanlarda bu konularda hassas olduğum için birden ağlamay başladım :crybaby:

vee dün birde paulo coelho un elif ini aldımm :banana: :banana:

çok merak ettim kitabı. anlıyorum canım seni aynı hassaslık bende de var.. :crybaby:
Kullanıcı avatarı
#976814 Bende istiyorum ;)
Kullanıcı avatarı
#976866 hemen atıyorum :yeah:

ekinokscum al kitabı ben daha başlamadım sadece en baştaki yazıyı okudum koptum :(
Kullanıcı avatarı
Gönderen: dkmkci - KoKoŞ
#976871 Tesekkur ederim pelincim:) ben sadece Brida'yi okudum biraz sklmistim ama guzeldi yine de.Elif'i okuduktan sonra yorumlar misin?
Kullanıcı avatarı
#976874 Pelin çok teşekkürler mesaj için :huggs:
Kullanıcı avatarı
#976903 tabiki gamzecim yorumlarım :huggs:
chace :huggs:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ekinoksenem - SüsLü
persofone yazdı:hemen atıyorum :yeah:

ekinokscum al kitabı ben daha başlamadım sadece en baştaki yazıyı okudum koptum :(

artık aşk kitaplarını ya da romanları gözüm görmüyor bugünlerde.. okunması gereken o kadar çok şey var ki
Kullanıcı avatarı
#977122 persofone, mesaj için teşekkürler, farklı bir kitap. :)
Kullanıcı avatarı
#977157 sophie ;)
Kullanıcı avatarı
#977905 rica ederim :banana:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: louboutin - KoKoŞ
#977941 kızlar migroslarda butun kıtaplarda %40 ındırım vaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrr !!! :banana: :banana:
Kullanıcı avatarı
#978032 Hayatınızın romanı nedir?
Kullanıcı avatarı
Gönderen: yelizzz - BaKımLı
#979250 İsim Şehir Hayvan bitti. Okuması keyifli bir kitaptı, bazen gülümsetti, bazen hüzünlendirdi,bazen düşündürdü. Okumayanlara tavsiye ederim arkadaşlar.
Haftasonu Randy Pousch-Son Konuşma ya başladım. Bir arkadaşımın tavsiyesi ile okuyorum, henüz başlardayım, gerçek bir yaşam anlatılan, etkileyici bir girişle başladı, bakalım nasıl ilerleyecek.
Kullanıcı avatarı
espadrilles yazdı:
CHACE yazdı:Hayatınızın romanı nedir?

steinbeck gazap üzümleri

Ne anlatıyor merak ettim=)
Kullanıcı avatarı
#979808 bir hürrem masali-colin falconer pazar aksami bitti agir ilerledi fakat sindi yani :)
dün aksamda George Orwell-bin dokuzyüz seksendört de basladim :bye:
Kullanıcı avatarı
#979822 O kitabı çok merak ediyorum ama daha okuyamadım :(
Kullanıcı avatarı
Gönderen: larinia - KoKoŞ
#980330 Dün gece Paul Auster- Görünmeyen adlı kitabı bitirdim. genel olarak güzel bir kitaptı hızlı bir şekilde ilerledi diyebilirim. yalnız bnm en sinir olduğum şeyi yaşadım bu kitapta. tam bir netlik kazanmadan bitti kitap yani soru işaretleriyle kaldım ortada :dontknow:
Kullanıcı avatarı
#980423 Kiralık adamı bitidim son 13-14 sayfayı okudum sabah fakat genel olarak başarısız buldum=(
Kullanıcı avatarı
#980514 ElaElan, başlamışsın 1984'e :) Ben hala bitiremedim :nanik:

larinia, Paul Auster'ın hep yaptığı bu. Hikayelerin ucu hep açıktır, okuyucuya bırakır son yorumu. Ben böyle daha çok seviyorum, romanı kendiniz devam ettiriyorsunuz bir bakıma. ;)
Gönderen: aslan78 - BaKımLı
#980525 en son "cemaatin copları" adlı kitabı okudum.cemaatin emniyet içindeki yapılanmasını anlatan bir kitap.
Kullanıcı avatarı
CHACE yazdı:Kiralık adamı bitidim son 13-14 sayfayı okudum sabah fakat genel olarak başarısız buldum=(

kralik adami ben gecen yil okumustum
hatirladigim kadar eskort bir beyle ergen caginda kizi olan bir kadinin hikayesiydi sanirim
anne kizini kiskaniyordu vs??? fazla detay yazmak istemiyorum ama ben hic begenmemistim
tamamen bir zaman kaybiydi sanirim :pisik:

finalide berbatti
Kullanıcı avatarı
Sophie yazdı:ElaElan, başlamışsın 1984'e :) Ben hala bitiremedim :nanik:

larinia, Paul Auster'ın hep yaptığı bu. Hikayelerin ucu hep açıktır, okuyucuya bırakır son yorumu. Ben böyle daha çok seviyorum, romanı kendiniz devam ettiriyorsunuz bir bakıma. ;)

sophiecim basladim evett okurken baya baya koptum okudugum yerleri tekrar okudum vs
anlayana kadar nihayet birinci kisim bitti
simdi ikinci kisima basladim 110 sayfalardayim
bilmiyorum cevirmeden dolayimi nedir pek akici degil suana kadar :dontknow:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: pembeprenses - SüsLü
#980692 bugün pucca ya başladım yarıdan fazlasını okudum. okurken çok güldüm sahilde bana bakıyordu yanımdaki insanlar neye gülüyor bu kadar diye.çok sevdim
Kullanıcı avatarı
Gönderen: espadrilles - SüsLü
CHACE yazdı:
espadrilles yazdı:

steinbeck gazap üzümleri

Ne anlatıyor merak ettim=)

amerikadaki 1900 lerin başlarındaki ekonomik bunalımı ve "küçük insan" denilen halk kesiminin yaşadığı zorluklar anlatılıyor..akıcı ve çok sadece bir anlatım. gerçekten çok güzel bence.
Kullanıcı avatarı
#980860 Sophie aslında genel tarzı buysa ve kitap içinde bir şifre filan barındırmıyorsa çok iyi. ben acaba ben mi verilmek istenenileni anlayamadım kaygısı yaşadım=)
Kullanıcı avatarı
#980866 Bu arada Murathan Mungan'ın Üç Aynalı Kırk Oda adlı kitabına başladım. Anlatımı güzel ama kurgusu biraz anlamsız geldi gerçi daha 60da filandım bitirdikten sonra okumak isteyen olursa diye yorumumu yazacağım :)
Kullanıcı avatarı
#980906 Espadrilles teşekkürler canım:D

Not aldım :type:
Kullanıcı avatarı
larinia yazdı:Bu arada Murathan Mungan'ın Üç Aynalı Kırk Oda adlı kitabına başladım. Anlatımı güzel ama kurgusu biraz anlamsız geldi gerçi daha 60da filandım bitirdikten sonra okumak isteyen olursa diye yorumumu yazacağım :)

larina ben o kitabı okudum ve şok oldum tamam murathan mungan eşcinsel ama kadın cinsindende ne kadar nefret etmiş öyle bir tanım var ki kitapta 3 gün kendime gelemedim diyim ( mide bulantısından aklıma geldikçe :tongue: daha başka birşey yazıcamda ayıp olacak :confused: ) kısacası iğrenç bir kitap bence :pisik: kolay kolay hiçbir kitap hakkında böyle birşey söylemem yanlış anlaşılmasın eşcinselliğine lafım yok ama o tanım çok iğrençti :tongue: :tongue: :tongue:
Kullanıcı avatarı
#981083 Persofone böyle yazınca çok merak ettim :blushing:

Larnia yorumlarını yap tamam :huggs:
Kullanıcı avatarı
#981086 al oku chace :laugh: :laugh: :laugh:
Kullanıcı avatarı
#981088 Hehe ben alana kadar 3 gün geçer :laugh:
Gönderen: aslan78 - BaKımLı

küçükken okuduğum "kemalettin tuğcu" kitapları :laugh:günlerce etkisinden kurtulamazdım :)
Kullanıcı avatarı
#981215 persefone zaten murathan mungan kadın düşmanı yüksek topuklarda da kadınlardan zavallı yaratıklarmış gibi söz ediodu. açıkçası kitapta takıldım kaldım ilerleyemiorum saçma sapan bir kurgu. yok bilmem ne gezegenine kaçırılıomş alice star sora herhalde harrana filan gitcek aliye olcak içim bayıldı valla.
bi de ben kadın düşmanlığını herhalde bir sevgilisi onu bir kadınla aldattı ona bağlıorum kuyruk acısı vardır yani :) bi de hemen kendi memleketine bağlamış konuyu urfanın harran bölgesine, ay cddn sinir oldm nie okumaya başladıysam şimdi bırakamam da :angryfire