Makyaj uygulamaları hakkındaki tavsiyeleriniz ve püf noktalar.
Gönderen: aqua1990 - Güzelliğine Düşkün
#837536 Bende kaşlarıma kalıcı kaş konturu yaptırmak ıstıyorum yapılan kısılerle karısılastım hem cok dogal hemde cok memnunlar.. sunu ayırt etmek lazım pıyasada bır kaşa dövme yapanlar var dövme boyasıyla derının daha alt tabakasına ınıp kalıcı dövme yapıyorlar (ucuza gel sana su fıyata yaparız tarzı yerler) bırde gercekten long timer tarzı yada yarı kalıcı boyalarla yapan yerler var bunda cıldın genc yada yaslı olması cok yaglı yada terleyen bır yapıya sahıp olmanızla ılgılı 2 ıle 5 yıl arası kalabılıyor ..amac araları doldurup kaşı daha gür göstermek benımde seyrek kaşlarım ve bosluklar var badem yağı sarmısak yagı vs fayda etmıyor cıkmayan yerde yıne kaş bitmiyor olan yer yıne gürlesiıyor bence kalıcı makyaj cok buyuk rahatlık dıye dusunuyorum ..yaptırdgımda resımlerımı yuklerım...
Kullanıcı avatarı
Gönderen: zeynap - Güzelliğine Düşkün
#850010 offf sunrisecım bu koyduğun fotodaki kaş çok kötü, çok itici..o kadar belli ki çizilmiş olduğu..hiç doğal diil..lütfen kimse bööle bişi yaptırmasın yaaa..ben de zaman zaman düşünüyorum yaptırmayı ama çok doğal yapan bi yer bulmalı önce
Kullanıcı avatarı
Gönderen: melezim - KoKoŞ
#850037 çok kötü görünüyor bencede :confused: hiç doğal değil :blushing:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ipekbocegi - SüsLü
#850406 canım ufak dokunuşlarla, kaşın şeklini sabitlemek için yapılıyor. Yani aradaki boşlukları ya da şekil bozulularını düzeltmek için falan. Dövme gibi bir şey. Önceki sayfalara bakarsan zaten detaylı bilgiler var :bye:
Gönderen: sunrise2001 - Güzelliğine Düşkün
#852276 Resim
resimdeki kaşlar konturmu kızlar.acaba konturmu yaptırsam yoksa komplemi aslında ben yarısına kadar gercek kaş yarısını da kalıcı istiyorum ne deniyor buna kızlar
Gönderen: ladia - KoKoŞ
#854257 Kaş neyse de bu dudak konturlama işi bana çok itici geliyor, 90'lı yılların dudak makyajı gibi.. dudak kalemini rujdan bi kaç ton koyu sürmüşün ya da yemek yemişsin de rujun gitmiş, kalemin kaşmış gibi duruyor, korkunç ve çok gereksiz :confused:
Gönderen: yelizd - Güzelliğine Düşkün
#864324 kaşlarıma bi anlık gafletle kalıcı makyaj yaptırdım. kaşım kavisli normalde yarısına kadar alınıp kalan yer düz olarak anlıma doğru yapıldı biraz mr spak mı ne var ya ona benziyor. benim doğal kaşlarım 1 cm aşağıdan çıkıyo. facia yani. üstelik kahve rengiyle yapıldı ve şu an pembe kırmızı!!!
asla çıkmıyo solmuyo uyuz oluyorum. aynaya bakasım gelmiyo. ve sildirmekde hem uzun hem kesin değil hem tehlikeli hem pahalı. dolayısıyla asla asla asla asla tavsiye etmiyorum. kesinlikle kaş kalemi ve farla çok daha iyi netice alırsınız. keşke kurtulabilsem başka bişey istemiyorum.
ayrıca gözde ve dudakta yaptıranlara inanamıyorum o acıya nasıl dayanıyorlar. benim acı eşiğim çok yüksektir ona rağmen kaşa dayanamadımdı. keşke kalkıp gitseymişim :crybaby: :crybaby:
Gönderen: catmania - SüsLü
#864405 bence güwendiginiz ne istediginizi anlayan birine yaptırırsanız cok pratik bişi.ben yaptırdım pazartesi günüde rötuşum oldu şimdi kabuklar dökülene kadar kezban gibi kara kaşlarla dolaşcam gene :pisik: ama rengi ortaya cıktıgında dısarı her çıkısımda kalemle kalınlaştırmaktan kurtuldugum için çok mutluyuum :banana:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: astronaut - Güzelliğine Düşkün
#871773 Merhaba arkadaşlar, ben dün akşam Pendik Funda Ozan kuaförde kaşıma kalıcı makyaj yaptırdım. Şimdilik bir sorun yok, sürekli teramisin sürerek nemli tutmamı söylediler. Hiç canım acımadı (ki benim acı eşiğim düşüktür) gayet güzel uyuşturuyorlar. Kendi kaşımın aralarındaki boşlukları doldurttum, kendimi bildim bileli hiç doğru düzgün kaşım olmadığı için şimdi aynaya bakınca biraz tuhaf geliyor ama 2 haftaya kadar renginin oturacağını ve ilk koyuluğunun kalmayacağını söylediler. En kısa zamanda fotoğraf çekip ekleyeceğim. :bye:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: dentista - Güzelliğine Düşkün
#872385 ben de alt ve ust kirpik diplerime yaptırdım.Yaptırdığım kişi beni çok iyi anladı.ben kalın eyeliner gibi durmasını istemiyordum.Sanki makyaşımı silmişim de kirpik diplerimde kalem izleri kalmış gibi durmasını istedim aynen de öyle yapıldı.Ama kızlar çok ince yaptırmama ragmen acımadı diyemeyeceğim.Gayet de acıyor yani.Emla krem sürdürmeme ragmen.Ama nasıl desem,rahatsız edici bir acı,dayanılmayacak gibi değil yani.Bakalım uzun vadede nasıl olacak.Su an gözkapaklarım hafif ödemli.Bu dönemi evde atlatacagım.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: catlady - Güzelliğine Düşkün
#875506 kızlar yeni kaş makyajı yaptırmış biri olarak deneyimlerimi paylaşmak istiyorum.
Öncelikle lokal anestezi olarak kastettikleri emla adlı o meşhur krem.Evet uyuşturuyor ama etkisi çabuk geçiyor.İşlem sonuna doğru gerçekten canınız çok yanıyor.Renk konusuna gelince o herkesin kendi tercihi ama daha kalıcı olsun istiyorsanız koyu renkleri tercih etmelisiniz.Zamanla rengi açılıyor.İşlem iğneyle yapıldığı için kanama oluyor tabiki.Bu nedenle hijyen çok önemli.Benim kaşlarım işlem sonunda şişti şişti ve bu şişlik göz kapaklarıma kadar indi.Bepanthen ve theramycin bile banamısın demedi.İki gün sonunda doktora gittim allerjik reaksiyon gösterdiği için ilaç verdi.Allahtan ilaç etkisini gösterdi de insan içine çıkabildim.(çok kötü görünüyordum)Yüzüm o haldeyken yaptırdığıma çok pişman oldum mu evet.Ama Bugün 4.günüm bana gayet güzel görünmeye başladı ( ya da gözüm alıştı ;) ) Kaş kaleminden kurtulmak süper yüzünü yıka ve güne başla,kaş boyamak gerçekten çok oyalayıcıydı.Şu anda kaşlarım kabuk tutuyor.O kabuk düştükten sonra kontrole gidicem rütuş için.Bakalım neler olacak :)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ELLAELLA - Güzelliğine Düşkün
#898661 kızlar benim kaşlarım hafif kavisli ve ince. ben çok az kalınlaştırıp düz yaptırmak istiyorum, yaptırıp memnun kalan varsa kaş resmini burada paylaşabilir mi acaba???? :dontknow:
#899040 cnm ben yaptırdıgımda şeklinin çok fazla dışına çıkmayalım çok belli olur dedi kız bana we dogala en yakın şekilde sadece birascık kalınlastırdık.benimde seninkiler gibi ince kawisli.bana kalırsa dogal durması açısından şeklinin çok fazla dışına çıkmanı önermem bende ama tabi bu işle ugrasanlar daha ii bilir
Kullanıcı avatarı
#899045 ya kavisli sert ve yaşından büyük gösteriyor. kavisliyken kalınlaştırınca da daha da sert gözüküyor. bi estesiyenle görüştüm, dövme değilde pigmentle yapıyorlarmış. çok doğal dedi kaşını yaptığı ünlüleri söyledi. bide öyle kabuk bağlama ilj günler çok koyu durması gibi şeyler olmuyormuş. birde cildin çok yağlı değilse 12 yıl, çok yağlıysa 10 yıl sürüyormuş. döve gibi soldukça yeşillenme grileşme yokmuş. bide dövme 2 yılda bir tazeleniyor. önümzdeki aya gitmek istiyorum, tabi para durumum el verirse. dövme 150 - 300 lira arası bu kadın 800 e yapıyor. biraz pahallı ama bakalım düşünme aşamasındayım
Kullanıcı avatarı
Gönderen: dorianna - Güzelliğine Düşkün
#899116 cnm bence kaşlarının şeklı gayet hoş benım hoşuma gitti ;) illa yaptırmak ıstıyorsan bence rengını bıraz koyulaştır ve 1 cm kadar dışarı çıksın derım doğal olması açısından hem öyle yaşlıda gözukmuyor hanı o bu senekı moda için uydurulmuş bır dedıkodu gıbı gelıyor bana :) yınede sen bılırsın tatlım yaptırırsan deneyımlerını paylaşırsın :kissmuch:
ELLAELLA yazdı:ya kavisli sert ve yaşından büyük gösteriyor. kavisliyken kalınlaştırınca da daha da sert gözüküyor. bi estesiyenle görüştüm, dövme değilde pigmentle yapıyorlarmış. çok doğal dedi kaşını yaptığı ünlüleri söyledi. bide öyle kabuk bağlama ilj günler çok koyu durması gibi şeyler olmuyormuş. birde cildin çok yağlı değilse 12 yıl, çok yağlıysa 10 yıl sürüyormuş. döve gibi soldukça yeşillenme grileşme yokmuş. bide dövme 2 yılda bir tazeleniyor. önümzdeki aya gitmek istiyorum, tabi para durumum el verirse. dövme 150 - 300 lira arası bu kadın 800 e yapıyor. biraz pahallı ama bakalım düşünme aşamasındayım

cnm bu yazdıgını anlamadım.bildigim kadarıyla mürekkepte olsa pigmentte kullansa onları deriye enjekte etmek zorunda.we o kabuk baglama ztn enjeksyon işlemi yüzünden oluo kullandıgı malzemeden diilki..kabuk bagladıgı içinde koyu renkmiş gibi görünüo
Kullanıcı avatarı
#899877 çiğdem estetik - nişantaşı - çiğdem hnm/// görüştüğüm bayan aynen böyle söyledi. kabuk bağlamayacağını falan söyledi
Kullanıcı avatarı
#899879 açıkçası bende yabancıyım bu konuya onun bana aktardığını aynen ilettim ki sizlerinde fikirlerini alayım
#900076 yani o kabuklanma igneyle yapılan bi işlem oldugu için meydana gelio die biliorum ben.ama tabi yapanlar daha ii bilirde hangisine inanıcamızıda bilmiorm wala ne kuaförler başka kuaförü begenir ne makyözler başka makyözü.ama bikaç kişiye sor bence cnm bu kabuklanma olayını.çünkü benim mantıgım dogruysa kadın fena sallıo demektir :bye: sonuçta istedigi fiyatta az bişi diil.bide o pigmentlerın 10 yıl dayanması biras ütopik geldi bana :confused:
Kullanıcı avatarı
#900771 Canım burda bi arkaşım var, o tavsiye etti bana, numarsını falan ondan aldım.
ben ikna oldum yaa, telefonla görüştüm, 2 hafta sonraya randevu aldım.
referanslarda oldukça iyi... eğer güzel olursa resimleri çekip ekleyeceğim buraya
pişman olmam umarım
#900818 tmm sen yaptır memnun kalırsam bende bidahakini ona yaptıriim çünkü benimkini yapanı kaybettim ben :laugh:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: mrwsch - Güzelliğine Düşkün
#912096 Ben yaklaşık 1.5 ay önce Pronail'de ÜmitGök'e yaptırdım kalıcı kaş uygulamasını. Uyuşması için önce krem uyguladı, 20 dakika kadar bekledikten sonra işleme başladı. Çok azı bir acı hissediliyor. Önceden konuşuyorsunuz nasıl istediğinizi, rengini, şeklini... Saç renginizle uyumlu bir şekilde sonuç çok güzel oluyor. 1 saat filan sürüyor işlem. Hafif bir kızarıklık oluyor bitiminde. İlk anda gözünüze çok koyu geliyor ama 1 hafta sonra tam rengini alıyor. Kabuk tutuyor, ama sizin bile o kabuğu farketmeniz meredeyse imkansız :) Öyle abartıldığı kadar bir şey yok. 20-25 gün sonra rötuş işlemi için tekrar gidiyorsunuz. Boş kalan yerleri dolduruyor tekrar. Bunun için de extra bir ücret almıyor. Fiyatı da 390 lira.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: lolli - Güzelliğine Düşkün
#954598 Merhaba güzellikler :) ben 18 yaşındayım bi senedir kaşlarım ve kirpiklerim dökülüyodu cildiyeci saçkıran olduğunu söyledi kaşlarımda :( biliyomusunuz bugüne kadar bi kere bile almamıştm kaşlarımı doğal halini seviyodum şu hastalık nerden buldun beni bilmiyorum :(( kalıcı kaş kontürü ve kalıcı takma kirpik yapan iyi bi yer biliyomusunuz istanbulda lütfen yardım edin bu sene sınav yılımdı her gün okula gitmeden önce dersaneye gitmeden önce saatlerce kaş çiziyorum kalemle çok kötü hissediyorum kendimi.Gerçekten memnun kaldığınız tavsiye edebilceğiniz bi yer varsa önerebilirmisiniz bana da şimdiden saoln :confused:
Gönderen: melek7 - Güzelliğine Düşkün
lolli yazdı:Merhaba güzellikler :) ben 18 yaşındayım bi senedir kaşlarım ve kirpiklerim dökülüyodu cildiyeci saçkıran olduğunu söyledi kaşlarımda :( biliyomusunuz bugüne kadar bi kere bile almamıştm kaşlarımı doğal halini seviyodum şu hastalık nerden buldun beni bilmiyorum :(( kalıcı kaş kontürü ve kalıcı takma kirpik yapan iyi bi yer biliyomusunuz istanbulda lütfen yardım edin bu sene sınav yılımdı her gün okula gitmeden önce dersaneye gitmeden önce saatlerce kaş çiziyorum kalemle çok kötü hissediyorum kendimi.Gerçekten memnun kaldığınız tavsiye edebilceğiniz bi yer varsa önerebilirmisiniz bana da şimdiden saoln :confused:

merhaba

kalıcı kaş ve göze eyeliner özenli yapılması gerektiği için bende senin bibi çok araştırdım. bi arkadaşım yaptırdı ve doğal görünüyordu. çok beğendim , onun tavsiyesiyle bende yaptırdım,istanbulda bostancıda Nezahat Yanmaz diye bi bayan var, baya tecrübeli önce çizdi bilgi verdi, anlattı ve süper bi kaşım gözüm oldu.bu işin piri o bence:) çok steril bi ortam, içim çok rahat ve huzurlu çıktım aynı zamanda. ben memnun kaldım tavsiye ederim ...
Gönderen: buketalpteki - Güzelliğine Düşkün
#1070476 bende kaşıma yaptırdım kalıcı makyaj nişantaşında leyla inanıra ama gerçekten çok memnunum kesinlikle tavsiye ediyorum çünkü işin asıl uzmanları onlar gerçekten...
Gönderen: cansu90 - Güzelliğine Düşkün
dolphin yazdı:ben kalıcı kaş makyajı yaptırdım, nişantaşında Leyla İnanır Güzellik merkezinde, çok memnun kaldım, tavsiye ederim :D

dolphin meraba kaş kontütü yaptıralı baya olmus senın. şu an nasıl kaç yılda rengi attı? yada farklı bi renge dönüştü mü
Gönderen: cansu90 - Güzelliğine Düşkün
buketalpteki yazdı:bende kaşıma yaptırdım kalıcı makyaj nişantaşında leyla inanıra ama gerçekten çok memnunum kesinlikle tavsiye ediyorum çünkü işin asıl uzmanları onlar gerçekten...

ne kdara yaptrdın cnm ? birde ne renk yaptrdın ben 1 -2 yıl sonra rengi kzııl veya daha degısık bı renge donusur dıye korkuyorm
Gönderen: elfinon - Güzelliğine Düşkün
#1071559 dip liner için fiyat sordum:

leyla inanır 200 euro,
long timer liner ise 349 euro dedi. çok ya... :scratch:

zannederim leylaya gidicem :?