Kitap, dergi, beğendiğiniz öyküler...
Kullanıcı avatarı
Gönderen: annick74 - Güzelliğine Düşkün
#981353 Üç aynalı kırk oda kitabındaki ilk hikayeyi okumamıştım.Çünki ilk hikaye hiç sarmamıştı.Ben en son öyküden başlayıp sonra ikincisini okumuştum.Son ikisini çok beğenmiştim.Kitabı okuyalı çok oldu.Persofone dediğin ayrıntıyı çok merak ettim.

Larinia Görünmez çok hafif geldi bana.Paul Auster'ın okuduğum ilk kitabı ve ben daha derinlik bekliyordum bu yüzden sevmedim.

Hazır farklı kitaplardan konu açılmışken Fransız Teğmenin Kadını'nı okuyan var mı ?
Kullanıcı avatarı
Gönderen: persofone - KoKoŞ
#981359 tahmin ettim larina adamın resmen kuyruk acısı var :laugh: :laugh: ben hepsini okudum madem devam etmediniz söyle anlatayım hangi hikayeydi hatırlamıyorum okuyalı bayağı oldu ve kitap bana ait değildi iyikide almamışım zaten :laugh: hikayedeki erkek kahraman bir aynanın içinden geçip kadın oluyordu sonra tekrar erkek falan filan orda bunu babası işte ergenliğe girince malum yere götürüyor ilk ilişki için işte tanımlamada orda geçiyor anlayın artık neyin tanımlaması olduğunu :laugh: bence orda kendini anlatmış bu adam :tongue: :tongue: :tongue: böğğk hatırladığım tek bu yani kitapta diğer öyküleri hatırlamıyorum pek nasıl iğrendiysem aklımda kalan tek o tanımlama :pisik: :pisik: :pisik: :pisik:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: Sophie - Güzelliğine Düşkün
#981555 ElaElan, ben sınavlarla boğuştuğum için okuyamadım kitabı hiç. Devam ediyorum şimdi iyi gidiyor bakalım, biraz aşk meşk mevzusu işin içine girince pek hoşuma gitmedi ama bakalım ne olacak :)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: CHACE - KoKoŞ
#981861 Hüzün Kozalarını okuyorum ;)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: pinkgingham - SüsLü
#982338 yakın zamanda tezer özlü-çocukluğun soğuk geceleri'ni okudum, bitirdim ve çok beğendim. aykırı bir kadın ve işlediği konular da bizim hala toplumsal ahlak adına sorgulamadığımız şeyler, ama düşünmeye değer söyledikleri üzerinde :yeah:
ayrıca gazap üzümleri benim de hayatımın kitaplarından biridir kesinlikle, ve bence steinbeck'in sanatının doruk noktasıdır :laugh: elbette bu kimin çevirisini okuduğunuza göre de değişir, çeviri çok önemli ve çok fazla kötü çeviri var ne yazık ki :dontknow:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: espadrilles - SüsLü
#982625 rica ederim chace

pinkighnram bendeki çevirisi güzel allahtan. teyzemden alıp okumuştum sonra aynısını kendime de aldım.

bende yüzyıllık yalnızlığa başladım daha önce ingilizcesini okumuştum gerçi ama kendi dilimde keyifli keyifli okumak istiyorum belki daha çok sevebilirim
Kullanıcı avatarı
Gönderen: dkmkci - KoKoŞ
#982641 espadrilles, yuzyıllık yalnızlık'ı yorumlayabilir misin canım?
Kullanıcı avatarı
Gönderen: yelizzz - BaKımLı
#982909 R. Pousch--Son Konuşma bitti benimde. Güzel, farklı bir kitapdı.Ama tavsiye eden arkadaşım kadar etkilenmedim sanırım. Gerçek bir yaşam öyküsü aslında ,ama birazda kişisel gelişim kitabı gibi yazılmış.
Daha yüksek beklentiyle başladığım için böyle hissetmişde olabilirim, bilemiyorum.
Şimdi Cecılıa Samartın--Yitik Cennet i okuyorum. Küba da devrim sonrası yaşananları ve amerikaya kaçan bir ailenin öyküsünü anlatıyor. Hem sıcacık bir anlatımla yazılan, hemde içeriği boş olmayan, akıcı bir kitap. Tamda tatilde okumak istediğim kitap tarzı benim. :bye:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ElaElan - BaKımLı
#983045 yelizcim keyifli okumalar ve iyi tatiller! nerde tatildesin suan?

suan okudugun kitabi hatirlar gibiyim

Nora ve Alicia adli iki ayrilmaz arkadas
sanirim nora lar amerikaya kaciyor ve alicia havannada kaliyor
sonra nora aliciadan mektup aliyor yillar sonra kocasi tutuklanmis gözleri görmeyen kizini besleyemedigini yaziyor vs arkadasida havannaya geliyor onlara yardim icin

o kitapmiydi? cnm dogrumu hatirladim :dontknow:
Kullanıcı avatarı
#983183 Elaelancım, evet canım doğru hatırlıyorsun, sonlara yaklaştım bende. Ama hiç bitsin istemiyorum, birazda tatilin etkisiyle sanırım, böyle içimde huzurla okuyorum bu kitabı... :blushing:

Güzel dileklerine teşekkürler canım, ablam ve kardeşimle beraber annemlerin yazlığındayız.Eşler İstanbul da, biz eski günleri yaşıyoruz hepberaber yeniden, hiç bitsin istemiyorum :banana:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: misscheery - Güzelliğine Düşkün
#984035 Kızlaarr ben size birşey sormak istiyorum. Ben İzmir'de okuyorum normalde, ailem İstanbul'da ve yazı burada geçireceğim. İzmirliler bilir Sevgi yolu vardı orada ucuz ders kitapları olurdu. Acaba İstanbul'da böyle kitaplar bulabileceğim Ekonomi, Hukuk kitapları falan biryer var mı? Bilen varsa çok sevineceğim :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
#984771 Tess Gerritsen- gece nöbetini bitirdim
cok sürükleyici elimden birakamadim hic
tibbi gerilimi sevenlere tavsiye ederim :yeah:
Kullanıcı avatarı
misscheery yazdı:Kızlaarr ben size birşey sormak istiyorum. Ben İzmir'de okuyorum normalde, ailem İstanbul'da ve yazı burada geçireceğim. İzmirliler bilir Sevgi yolu vardı orada ucuz ders kitapları olurdu. Acaba İstanbul'da böyle kitaplar bulabileceğim Ekonomi, Hukuk kitapları falan biryer var mı? Bilen varsa çok sevineceğim :kissmuch:

kadıköy'de aksoy çarşısı/pasajı vardır, kime sorsan gösterirler, orada her türlü ders kitabı bulunur canım. ama avrupa yakasını bilmiyorum. kadıköyde çarşı durağından, rıhtım tarafından yukarı çıkarken ara sokakların en büyüğü o çarşının olduğu sokaktır. her türlü kırtasiye, hobi malzemeleri satan dükkanlarla orası yan yana, hemen yanında da nezih kitabevi var zaten. :bye:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: misscheery - Güzelliğine Düşkün
#984964 Teşekkür ederim Pinkgingham :kiss: Ben karşıdayım malesef Kadıköy'e de gitmem zor. Hala yardım bekliyorum bilen arkadaşlardan :blushing:
Kullanıcı avatarı
#984983 Bu aksam okumayi planladigim kitap R.N Güntekinden kavak yelleri
Kullanıcı avatarı
#985045 Elaelancım, Kavak Yelleri benimde kitaplığımda henüz okumadığım kitaplar arasında. Okuyunca yorumlarını bekliyorum . :huggs:

Bende Yitik Cennet i bitirdim, kolayca okunan,akıcı bir kitaptı, benim tamda tatil kitabı kategorime giren romanlardan biriydi...
Bugün annemin kitaplarının arasında bulduğum Glenn Meade--Buz Kapanı na başladım bende. :bye:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: EuphoRiA - BaKımLı
#985113 açlık oyunlarına başladım ben de :) seviyorum bu türü :yeah:
alev alatlının schrödingerin kedisi ise sırada..
herkese iyi okumalar :bye:
Gönderen: aslan78 - BaKımLı
#985367 ramses'i okuyorum.tarihi kitapları,romanları çok sevdiğim halde bazı yerleri çok sıktı.birşey anlamadım.bitireyim.baştan tekrar okurum belki.
Gönderen: mero748 - Güzelliğine Düşkün
#985811 Euphoria; açlık oyunlarını alıp almamakta kararsız kaldım çok karışık gibi gelmişti konusu, anlatımı nasıl?

Ben de kitap yurdundan sipariş vermiştim,bugün gelir büyük ihtimal Arı Kovanına Çomak Sokan Kız'a başlıcam
Kullanıcı avatarı
Gönderen: francesca - KoKoŞ
#985837 açlık oyunlarının anlatımı çok sade,hiç karışık değil bence. ama kitabı okumadan konunun ne olduğunu anlamaya çalışınca karışık gibi geliyor insana.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: crysanthemen - SüsLü
#985840 Ben de Yılmaz Özdil'in 'İsim şehir hayvan' isimli kitabını aldım;ama hiç beğenmedim.Hiç bana hitap etmiyor.Tamam çok ciddi üsluplu kitaplara da bayılmıyorum;ama bu da bana çok cıvık geldi şahsen.Konu çok dağınık,zaten yazar köşeyazılarını derlemiş bu kitapta gerçi,ondan da dağınık olması normal konunun;ama uslup da çok dağınık
Kullanıcı avatarı
Gönderen: xmisspinkx - BaKımLı
#985849 saklambaç ı bitirdim ben de çok sürükleyici bir kitaptı (: şimdi de İhanet Noktası'nı okuyorum
Gönderen: mero748 - Güzelliğine Düşkün
francesca yazdı:açlık oyunlarının anlatımı çok sade,hiç karışık değil bence. ama kitabı okumadan konunun ne olduğunu anlamaya çalışınca karışık gibi geliyor insana.

ay gerçekten mi yaa kitap yurdundan tam sipariş veriyodum, üstelik kargo parası da yok ve üç kitap 42 TL ye geliyor, bari elimdekileri bitireyim de onu sipariş vereyim.
Kullanıcı avatarı
#986078 arkadaslar Anna kareninnayi siparis vermek istiyorum hangi cevirmeninki iyi???
Kullanıcı avatarı
Gönderen: louboutin - KoKoŞ
#986253 vadıdekı zambak - Balzac bıtırdım ama bende bıttım fecı sıkıcı geldı nıye bılmıorum, o kadar gereksiz ayrıntı vardı kı boguldum gıttım :confused: bılemıorum nıye belkı cevırı belkı bnm modumdan ama zor bıtırdım :dontknow:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: larinia - KoKoŞ
#986572 ben fransız teğmenin kadınını okudum hatta aralıkta okuyup bitirmiştim sanırım bu kitabı, gerçekten insanı etkileyen bir kitap farklı bir atmosferin içine sokuyor yazar sürekli Viktorya dönemi ile günümüzü karşılaştırıyor araya girerek. Eedebi açıdan gerçekten başarılı. Hatta şimdi tatil için yanıma John Fowles'ın koleksiyoncu kitabını almayı düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
#986573 elaelan anna karenina yı alcaksan iletişim yayınlarınkini al, bence klasikleri en iyi bu yayınevi çeviriyor şu anda.

ben de kuzenimin tavsiyesi ile olasılıksızı aldım genelde herkes tarafından alınıp okunan kitapları sevmiorum ama gerçekten güzel kitapmış. uzun zamandır böyle sürükleyici bir kitap okumamıştım. bitirmek üzereyim.

onun dışında bir taraftan erebos a başladım. edebi niteliği olmayan macera gerilim tarzında bir kitap. edebi yönü ağır basan kitaplar okuduğumdan genellikle, başta pek açmadı ama şimdi 100de filanım sarmaya başladı kitap bni. aslında zaten bu aralar kafam dolu bir de derin bir kitap okursam iice kazan olck kafam.

üçüncü olarak okduğum kitap ise marc levy-nerdesin?. bu yazarın iki kitabını daha alıp okumuştum seneler önce, aslında bestseller tarzı kitaplar yazan bir yazar ama dediğim gibi kafam dağılsın diye okuyorum yüksek beklentilere girmeden.

okumayı düşündüklerim ise kürk mantolu madonna, aylak adam, milan kunderanın okumadığım tüm kitapları, koleksiyoncu, tutunamayanlar.. aklıma gelenler şimdilik bu kadar. herkese keyifli okumalar
Kullanıcı avatarı
#986584 larinia tesekkür ederimm
:huggs:

Yelizcim kavak yellerini anca yarilayabildim

bitirince yorum yazarim cnmm :huggs:
Kullanıcı avatarı
#986679 Elaelancım, bekliyorum canım :huggs:

Bende Buz Kapanı nın sonlarına geldim, oldukça sürükleyici bir kitapmış.
Kullanıcı avatarı
#987904 R.N Güntekin kavak yellerini bitirdim

iki bölümden olusan bu kitap birinci bölümü anadoluda
ikinci bölümü ise istanbulda

bir doktorun hikayesini anlatiyor

sicak samimi fakat yazarin okudugum diger üc kitabini daha cok begenmistim

calikusu, yaptak dökümü ve dudaktan kalbe
Kullanıcı avatarı
#988017 loutoutin cnm ben
Tess Gerritsenden
Hasat
cerrah
cirak
ikiz bedenler
günahkar
Kan gölü
silinis
vede gece Nöbetini okudum

yörüngeyi okumadim :dontknow:
Kullanıcı avatarı
#988082 dün gece olasılıksızı bitirdim sonunda gerçekten harika kitapmış ama :yeah:
asıl 1 ağustosta elif şafakın kitabının gelmesini bkliorum ona başlıcam ama onun dışında da artık tutunamayanları okumak istiorum.
gerçi sahil kenarından tutunamayanlar okumak ne kadar mantıklı bilmiorum sanırım pek fazla düşündürmeyecek daha hafif kitaplar alsam yanıma daha iyi olacak. önerileriniz=)?
Gönderen: parcan - SüsLü
#988671 benim sahil kenarında okuduğum kitaplar:
serenad - şarkını söylediğin zaman. ikisini de çok sevdim
az beğenmedim
isim şehir hayvan klasik yılmaz özdil yazıları
Kullanıcı avatarı
#988836 Elaelan, teşekkürler canım. Bende lise yıllarında Çalıkuşu ve Yaprak Dökümü nü okumuştum.

Bende epeydir sıra gelmeyen, Oya Baydar- Sıcak Külleri Kaldı yı okuyorum şu sıralar. Okuduğum ilk O.Baydar kitabı, ama çok güzel gidiyor. Hem
60 lı 70 li yılların Türkiyesini anlatıyor, hemde hikayeyi..

Bu arada bende tatilde Cecilia Samartin-Yitik Cennet i çok severek okudum. Çok akıcı ve duygusal bir kitaptı.
Kullanıcı avatarı
#989023 paulo coelho elif i bitirdim şimdiye kadar okuduğum tüm kitaplarına bayıldım ama bunda kararsızım beğenmedim diyemem ama beğendimde diyemem :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:
Kullanıcı avatarı
#989046 P.Coelho tüm kitaplarını çok seven bir arkadaşımda aynı yorumu yapmıştı Elif için :dontknow:
Gönderen: aslan78 - BaKımLı
#990151 Fatih Kalkınç'ın "başarıyı yaşa" kitabını okuyorum.bakalım beğenecekmiyim? :dontknow:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: LoveM - Güzelliğine Düşkün
#990768 olasılıksız ve empati bence muhteşem kitaplar :love10:
en son oda ve karanlıkta ıslık çalmayı okdum .oda süper bi kitap ama karanlıkta ıslık çalmak idare eder
Kullanıcı avatarı
larinia yazdı:dün gece olasılıksızı bitirdim sonunda gerçekten harika kitapmış ama :yeah:
asıl 1 ağustosta elif şafakın kitabının gelmesini bkliorum ona başlıcam ama onun dışında da artık tutunamayanları okumak istiorum.
gerçi sahil kenarından tutunamayanlar okumak ne kadar mantıklı bilmiorum sanırım pek fazla düşündürmeyecek daha hafif kitaplar alsam yanıma daha iyi olacak. önerileriniz=)?

larinia şimdi sen böyle söyleyince kendi halime güldüm. ben tatile gittiğimde sahilde 700 sayfalık dostoyevski suç ve ceza'yı okudum da :laugh: :laugh: okunur bence niye okunmasın :laugh:
Kullanıcı avatarı
#991401 pinkgingham aynısını geçen sene ben yapmıştım desem hatta ben de iletişim yayınların çevirdiğini okumuştum :laugh:

bu arada persefone bridayı beğenmiş miydin paulo coelho'dan.

bn de bu akşam solmaz kamuran'ın yazdığı mintayı bitirdim. çok sürükleyici bir kitaptı. tarihten esinlenerek yazmış. ama kitapta tek bir olumlu olay yok hep ölüm gözyaşı hayal kırıklıkları acı filan.. o yüzden biraz da yaşam sevincimi elimden aldı diyebilirim. gene de solmaz kamuran'ın kalemi baya güçlüymüş bunu gördüm, en kısa zamanda kiraze adlı kitabını da okumak istiorum bu yazarın.
Kullanıcı avatarı
#991474 beğenmiştim canım :yeah: ben de yılmaz özdilin isim şehir hayvan ını okuyorum yarısın geçtim kalemine ve yüreğine sağlık diyorum iyi varsın yılmaz özdil :yeah: :yeah: :yeah:
Kullanıcı avatarı
#991530 ben de yeni okumaya başladım bridayı 112 ye geldim cadılık büyücülükle ilgili bir kitapmış ilgimi çekti herhalde bu akşama bitiririm :yeah:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: breath - SüsLü
#992646 son zamanlarda okusuğum ve sevdiğim kitapları paylaşıyım ben de :)
alain de boton-romantik hareket.şu an okuyorum ve çok güzel.bir ilişkinin başlangıcıyla başlıyo çok keyifli
yeşim türköz büyü dükkanı ve iç dünya oyunları
nil gün-kadınlar ve erkekler nasıl anlaşır
pavlov da okunmak üzere bekliyo