Kullanıcı avatarı
Gönderen: ilknur5 - KoKoŞ
#828229 ilk zamanlar çok zordu 4 kilo verdim sonrada aldım alacağımı insanın elinde değil ki yalnız ben çok yürüyordum doğum kolay olsun diye onun faydası oldu kilo almamamda..
Kullanıcı avatarı
Gönderen: xono - SüsLü
#828374 eşimin kuzenini tanıdığımda 6 aylıktı kızı. 20 kilo almıştı. 70 yada 67 68 di. toplamda 1 sene sonra 47 kiloya düştü. ve kızı 3 aylıkken memeden düştü. emzirme ile kilo vermedi :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: impp - BaKımLı
#828473 cok kılo almak degıl onemlı olan bebegın saglıgı tabıkı ama cokta kılo almak ıstemem acıkcası suan 3 aylıgız 2- kılo aldım sadece koca bır gobıs var sankı 5 aylık gıbı neden boyle oldu anlamıyorum :crybaby:
Kullanıcı avatarı
#828486 canım drda bende gobek olmadıgı ıcın bunyenın oraya yag bırıktırdıgını soylemıstı ama gercekten cok fazla goren herkes cok sasırıyor cok su ıcemıyorum maalesef keske ıcebılsem:(
Kullanıcı avatarı
#840843 artıs ne guzel ben ayon 8ınde gıttıgımde 4 kıloya cıktıgımı gordum :crybaby:
sımdı kesın +2 daha almısımdır daha 18. haftamda bıle degılım 6 kg :crybaby: :crybaby:
Gönderen: eceberk - Güzelliğine Düşkün
#841447 kızlar, tatlı bebeklerimiz doğsun veririz hepsini, üzülmeyin. ben 31+4 üm ve 8 kilo aldım, 2 ayda 3 kilo alıp 12 kilo ile tamamlasam diye düşünüyorum ama hayırlısı olsun bakalım. ben ömrümde ilk defa kilo aldıkça seviniyorum :)
Gönderen: eceberk - Güzelliğine Düşkün
#841664 canım umarım sen de istediğin zaman bebek sahibi olursun, o zaman her şeyi öğreniyorsun mecburen. :laugh: hamilelik 40 hafta kabul ediliyor ve son adet tarihinin ilk gününden itibaren hafta hesaplanıyor canım.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ecemy - Güzelliğine Düşkün
#846112 28.haftadayız 9 kilo aldım çokmu sizce.doktorum normal diyo ama sağlık ocağındakiler artık kilo alma diyo.nasıl almıcamki kesin alırım.ekmek ve hamur işini kes diyolar.51 kiloyla başladım şuan 60 kiloyum.
Kullanıcı avatarı
#847061 ecemy cok dıye bırsey yok kılo almak tamamen bıreysel bır olay doktorlar tabıkıde max.15 kg dıye ozelıkle belırtıyorlar bundan sonrası bızım ıcın zarar cunku seker vs cıkma rıskı artıyor kıloyla beraber ama 7.ayındasın ve ıkı ayın kalmıs oluyor bence gayet guzel bende keske boyle olsam :bye:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: kamelya79 - KoKoŞ
#847384 ben toplam 11 kg aldım ama onu bile hala veremedim.hatta üstüne 4-5 kg daha eklendi.aslında gebeliklte az almıştım ama emzirme döneminde veremedim.oğlum 21 aya kadar anne sütü emdi.ama hala ben kilolarımla cebelleşiyorum.irade yok bende off irade..ciddi anlamda psikolojim bozulmaya başladı.diyetisyene gittim.yürüme bandı aldım ama yok yok.kızlar ne yapsam ben.yemeğe karşı olan irademi tutamıyorum :( :( bazen canım istemedigi halde bişeyler yedigimi farkettim son zamanlarda.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: kamelya79 - KoKoŞ
#847718 ciddenmi ayşecimm
deneyeceğim cok sağol..sen nasılsın;? bebiş nasıl cnm?
Kullanıcı avatarı
Gönderen: freemary - Güzelliğine Düşkün
#855296 merhaba arkadaşlar 4haftalık hamileyim salı günü öğrendim kiloma nasıl dikkat edebilirim aşırı kilo almak istemiyorum inşallah bebeğim sağlıklı olur önemli olan o ama kilomada dikkat etmek istiyorum tabii
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ArtisSst - BaKımLı
#855308 canim ben boylu ve iri kemikli biriyim cok kilo alsamda belli etmiyorum.. aslinda hemen kilo alan biriyim ben..
hamileligimden beri sebzeyi ve meyveyi cok yiyorum
geceleri sut-su iciyorum.. ceviz,findik bunlari bol bol tuketiyorum
mumkun oldukca yaglilardan uzak duruyorum yani..

drdan vitamin hapi istemeyi unutma elevit bir vitamin deposu.. ben gunde 1 tane tok karnina kullandim 6 aya kadar.. simdi haftada 2veya3 tane aliyorum.
Kullanıcı avatarı
#855311 ben çabuk kilo alan biriyim bu yüzden ekstra dikkat etmem gerekiyor hamur işi yemiyorum bi faydası yok bebeğe zaten yağla tuzun şekerin de yok bunları tüketmemeyi düşünüyorum hepten kesmek değil tabi de uygulamaya başladım inşallah çok kilo almam bebeğim sağlıklı olur tüm hamile olanlar Allah yardımcımız olsun bebişlerimiz sağlıklı olsun inşallah :love10: peki çatlakların oluştu mu kaçıncı aydan sonra çatlaklara nasıl dikkat etmek gerekiyor birde selülit tabii ona nasıl çare bulunacak ayy ne çok soru sorduum :laugh:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: bunny - BaKımLı
#888288 Şu an 19. haftamdayım. Bebiş 300 gr olmuş.Ben 57.8 kiloyum(bot ve paltoyla birlikte). Hamile kaldığımda sanırım 55 kiloydum. :blushing: ama tam emin değilim.
Kullanıcı avatarı
#888371 ben ılk aylarda cok aldım halada dıkkat etmıyorum ılk zamanları olanlar mumkun oldugunca dıkkat etsınler benım gıbı son pısmanlık fayda etmez ben 35.haftamdayım ve +12 kgdayım daha enaz 3 kg alırım doguma kadar sanırsam :kissmuch:
Gönderen: zizi1943 - Güzelliğine Düşkün
#888553 ben hamileliğimde 12 kilo aldım, bebeğim 6 aylık, doğumdan sonra 22 kilo verdim 6 ayda, 66 kilo hamile kalıp 78 kiloyla doğuma gırmıstım, sımdı 57 kıloyum ıkı kılo daha vercem kısmetse, bence hamılelıkte en onemlı sey aksam 19.30 bılemedın 20.00den sonra bısey yememek, cok acıkırsanız bır bardak ılık sade sut için hem mıde yanmanızı da hafıfletır
Kullanıcı avatarı
Gönderen: nurkelebek - KoKoŞ
#888920 18 haftalık hamileyim ve zor geçiyor günlerim..hamile kaldıgım kilonun 2 kilo altındayım şu anda..ama bundan sonra hızla alacagımı hissediyorum..zaten normal de de kilolu hamile kalmıştım:)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: aries81 - Güzelliğine Düşkün
#942390 Ben Eskişehir'deyim. Doktorum Kemal Hükmen'in tüm uyarılarına rağmen, verdiği beslenme listesine tam uyamadım. 17 kilo aldım. Normal doğum yaptım. Doğumdan 2 hafta sonra, 11 kilosu gitti. 66 ile hamile kalmıştım, şimdi 72'yim. Boyum 1.63cm.

Benim kilo vermek için belli bir formülüm var. Onu uyguladığımda ayda 3 kilo veriyorum. Formül dediğim; diyetisyenden aldığım bana uygun diyet ve CD'den aerobik yapmak. Ama daha bebeğe alışamamışken formül falan uygulayamam. Yemek yemeye bile zor vakit buluyorum. Vakit bulduğumda da çok acıkmış oluyorum, bol bol yiyorum.
Gönderen: AYSHE1990 - Güzelliğine Düşkün
#979345 arkadaşlar 23 haftaık hamileyim 62 kilo ile hamile kaldım suanda 64 kiloyum boyum 175 acaba doguma kadar kac kilo alırım cok kilo almak istemiyorum 2 kilo almak normalmi 23 haftaya kadar
Kullanıcı avatarı
#979785 canım normal 2 kilo 6.aya kadar 2-3 kilo almak gerekiyor zaten ben 6ya kadar 3kilo aldım şimdi 38haftalık hamileyim 10kilodayım iyi gidiyorsun sen de doğum dan sonra hemen gider az kilo alınca da sıcaklarda hamilelik zor geçiyor Allah yardımcın olsun :)
freemary yazdı:canım normal 2 kilo 6.aya kadar 2-3 kilo almak gerekiyor zaten ben 6ya kadar 3kilo aldım şimdi 38haftalık hamileyim 10kilodayım iyi gidiyorsun sen de doğum dan sonra hemen gider az kilo alınca da sıcaklarda hamilelik zor geçiyor Allah yardımcın olsun :)

kilo almaktan cok korkuyorum o yüzden sebze agırlıklı besleniyorum abur cubur pek sevmem zaten ne güzel 10 kilo almışsın inş bende 10 kilo alırım. cok sabırsızım ama biran önce dünyaya gelsin istiyorum prensesim 3 ay gecmez gibi gelior sıcaklarda bunalıyorum amin canım allah tüm hamile arkadasların yardımcısı olsun inş herkesin bebişi saglıklı olur dogumuna az kalmış ne güzel .bu arada demir ilacı kullanıyormusun?
Kullanıcı avatarı
#980392 AYSHE1990 canım kilo almamak için sadece sebze ağırlıklı beslenme derim eti bol ye çok çok çok yararlı bebiş için zaten abur cuburu sevmiyorum diyorsun geç saatlerde yemek yeme acıkırsan süt iç hafif şeyler ye gündüzleri kendini aç bırakma sütünü iç balını ye doğal şeyler ye doktorumun dedikleri ben de sana dedim :laugh:
demir hapı kullanıyorum canım baştan kansızlık çıktı ben de gyno ferro sanol vermişti doktorum kansızlığım geçti,vitamin kullanıyorum yanısıra balık yağı hapını hafta da 3gün alıyorum birde magnezyum alıyorum yine 3gün canım benim sen hangi hapları kullanıyorsun?
senin de kızın prensesin olacak demek canım kızlar başka yaaa kaç oğlun olursa olsun bi kızın olacak Allah herkeze hayırlı evlatlar nasip etsin,kız çocukları başka kendimden biliyorum kayınvalideme de saygı gösteriyorum ama annemin yerine kesinlikle koyamam e erkek çocuk kız kadar yakın olmuyor ben annemle arkadaş gibiyim kızımda benimle yakın arkadaş gibi olur inşallah :love10:
artık ağrılarım başladı doğumum yaklaştı hissediyorum dua edin kızlar :pray: :love10:
#980399 doktorum bana hiç söylemedi söyle beslen sunu ye falan diye zaten hiç menun degilim canım ilgilenmiyor yapılacak testleri bile ben arastırıp soruyorum sonra evt zmanı gelmiş diyor 4 tane dr degiştirdim hiç sansım yok.bugunden itibaren bol bol etyemege süt içmeye baslıcamhersey bebişlerimiz için.ferrevit pronatal verdi bende yan etki yaptı yataktan kalkamadım dr görüştüm boşver içme o zaman dedi bende gyno ferrro sanol die bi ilaç duydum aldım dr gösterdim ou kullan dedi akşamları yatarken bitene alıyorum mgnezyumda aldım ama kullanmadım daha baska vitamin falan vermedi.kız cocukları bambaska benim en yakın arkadasım annem herseyimi onunla konuşur onunla paylaşırım herseyimi bilir evlenimnce bile hiç bişey degişmiyor bende kızımın benimle arkadas gibi olmasını cok istiyorum onun elimden geleni yapıcam kız cocukları bambaşka herkese nasip etsin .dualarım seninle inş bebeginde sende saglıklı olursun inş zaman cabuk gecerde benimde dogumum yaklasır hep dua ediyorum bu arada sezerynmı normal dogummu?
Kullanıcı avatarı
#981377 ayshe canım benim istanbulda mısın nerde oturuyorsun doktor tavsiyesi yapabilirim istersen kendi doktorumu harika bi doktor çok güzel ilgileniyor üstüne iyi doktor tanımam herkez çok memnun güleryüzlü konuşkan ilgili sen hiç birşey düşünmüyorsun herşeyinle ilgileniyor zaten tepeden tırnağa.
canım normal görünüyor şu anda doktorum hayırlısı de diyor son anda sezeryana almak zorunda kaldığımız oluyor diyor ben normal istiyorum inşallah hatırlısıyla normal olur :pray:
zaman geçmiyor gibi oluyor son haftalar gelmeyecek gibi oluyor ama inan çok çabuk geçiyor zaman daha dün gibi eşime müjdeli haberi verdiğim şimdi doğumu bekliyorum :love10:
Allah zamanını su gibi geçirip kızına kavuşmanı nasip etsin hayırlısıyla canııım :love10:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: nurkelebek - KoKoŞ
#981406 kızlar aldıgını kiloları sorun etmeyin..emzirmek büyük bir tılsım gibi oldu benim için..15 kg aldım hamileliğimde 2 haftlaık anneyin ve 500 gram kaldı hamilelik başlangıç kiloma :banana:
Kullanıcı avatarı
#981479 aaa nurkelebek doğum yaptın demek ne güzel kavuştun yavruna canım benim Allah hayırlı uzun ömürler versin.kilolardan da kurtulmuşsun darısı başımıza :pray: :laugh:
Gönderen: gamzesu - Güzelliğine Düşkün
#981581 nurcum hayırlı olsun bebeğin, Allah analı babalı büyütsün inşallah.. bebeğin kızmı? adını ne koydunuz? :)
freemary ve ayshe sizlerde sağ salim alırsınız inşallah bebeklerinizi kucağınıza..
bende ağustosta 4yıllık evli olcam ama hala bebek isteğim yok çok seviyorum bebekleri ama kendimi hazır hissedemiyorum, çok büyük sorumluluk.
insanlar üzerime gelmeye başladılar herkes çocuğumun olmadığını düşünüyor. daha yaşım 24 eşim 28 erken değilmi yaaa...
Gönderen: gamzesu - Güzelliğine Düşkün
#981582 bu arada nur süpersin 2 haftada eski kilona dönmen süper.. eltimde doğum yaptı 3 haftalık onunda. hamileliğnde en az 20kg aldı ve şuan hala 5-6aylık hamile gibi.. onu gördükce dahada korkar oldum...