Saç Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: judas - Güzelliğine Düşkün
#901671 Her şeyi denedim, her türlü bakım ürününü pahalıdan ucuza aldım, yinede saç uçlarımdaki kırılmaları ve dolaşmaları çözemedim!!! Taaaa ki gliserinli su yapana kadar...Nasıl oluyor kısaca tarif edeyim 1 çay bardağı su içine 1 kola kapağı gliserin, 15 damla badem yağı , 15 damla jojoba yağı, 3-4 damla güzel koku vermesi için uçucu yağ, mesela ben menekşe yağı kullandım...Bunları bir sprey şişesinin içinde karıştırın ve her gün saç uçlarınıza ve boylarına sıkın kızlar, hem kırılmayı önlüyor, hem dolaşmayı önlüyor hem parlatıyor...Hemen söyleyeyim, gliserin sabit kalmak üzere diğer yağlar saç besleyici başka yağlarla değiştirilebilir ancak bebe yağı olmaz çünkü bebe yağı saçlara uygun bileşim içermediğinden uzun vadede saçları daha çok kurutuyor, tecrübe ile sabit...Deneyin kızlar, şiddetle tavsiye ediyorum...
Kullanıcı avatarı
Gönderen: judas - Güzelliğine Düşkün
m3rw3 yazdı:bekletip yıkıyor musun gliserinli suyu?

Hayır hayır, bu zaten saçta yağlı duran bir şey değil, banyodan sonra saçlarınız kuruduğunda boylara ve uçlara sıkıyorsunuz, ben akşamları yatmadan evvel sıkıyorum mesela, saçta ağırlık yapmıyor, yağlı görünmüyor veya tuhaf bir doku yaratmıyor tek amaç saçı nemlendirmek ve işe yarıyorda...Kısaca anlatılmaz yaşanır diyelim ;)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: amadeus - BaKımLı
#901928 Çok ilginç...denemek lazımm...işe yarayacakmış gibi bir his var içimde...bir de benim saçlarım inanılmaz elektriklenmeye başladı..çok sinirrr bir durum..Bunun için bir çözüm öneriniz var mı??
Gönderen: ander - Güzelliğine Düşkün
#907538 kızlar merhaba..benim saçlarım ince telli yağlı ve seyrek..kısacık kestirmiştim baya toparladı şimdi ara boyda..bn saçlarımın upuzun olmasını istiyorum en fazla omuz altına iniyodu saçlarım ama ondada uzun gibi durmuyodu seyrek olduğu için..saçı uzaya kadr güçlü tutucak ve dayanıklı hale getiricek birşey biliyormusunuz?
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ekinoksenem - SüsLü
judas yazdı:
m3rw3 yazdı:bekletip yıkıyor musun gliserinli suyu?

Hayır hayır, bu zaten saçta yağlı duran bir şey değil, banyodan sonra saçlarınız kuruduğunda boylara ve uçlara sıkıyorsunuz, ben akşamları yatmadan evvel sıkıyorum mesela, saçta ağırlık yapmıyor, yağlı görünmüyor veya tuhaf bir doku yaratmıyor tek amaç saçı nemlendirmek ve işe yarıyorda...Kısaca anlatılmaz yaşanır diyelim ;)

Benimde saçlarım ince telli sinir oluyorum. Kuaför yağlı bir şey verdi banyodan sonra sür diye ama çok kötü durdu saçımda. Yağlı yağlı. Umarım bunda olmaz deneyeceğim ben de :)
Gönderen: catmania - SüsLü
#922755 düzleştiriciden snra saçımın itinayla kabartılmış we hawaya kaldırılmış perçemlerinin bi süre snra alnıma yapışan cinsten olmasından nefret ediorum..kalın telli olsa önler ne güsel istedigim gibi durucaktı hep hawada.ince telli saçta ne kahkül oluo nede çakma kahküllerim istedigim gibi kalıo :tongue:
Kullanıcı avatarı
catmania yazdı:düzleştiriciden snra saçımın itinayla kabartılmış we hawaya kaldırılmış perçemlerinin bi süre snra alnıma yapışan cinsten olmasından nefret ediorum..kalın telli olsa önler ne güsel istedigim gibi durucaktı hep hawada.ince telli saçta ne kahkül oluo nede çakma kahküllerim istedigim gibi kalıo :tongue:

çok iyi anlıyorum seniç. benimde ince telli hemen yapışıveriyor. :angryfire
Kullanıcı avatarı
Gönderen: hazaal - SüsLü
#922863 ince telli sacların yaglı ürünlerden uzak durması gerekiyor mümkün oldugunca volum veren ürünler kullanılırsa istenilen sonucu verir diye düsünüyorum :bye:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: Junkhead - KoKoŞ
#923949 Kızlar,ben bugün Sarımsak özlü bir şampuan aldım . İnce telli saçlar için dökülmeyi önleyip güçlendiriyormuş ;) Forumda bu şampuandan alıp kullanan biri vardı sanırım,muhabbet arasında gözüme çarpmıştı da . O kimdi ?? :) Ya da başka var mı kullanan merak ettim ? Varsa bana yorum yapabilir mi,nasıl işe yarıyor mu iyi bir şampuan mı acep ? :confused:
Gönderen: lunapiel - Güzelliğine Düşkün
#932010 Merhaba kızlar bende sizin gibi ince telli saç yapısına sahibim gerçekten çok dertli bişey sizi çook iyi anlayabiliyorum:) Öncelikle şunu kabul etmemiz gerekiyor ki hiçbir şampuan yada ıvır zıvır saçlarımızı kalınlaştıramaz çünkü saçlarımızın ince yada kalın telli olacağı daha annemizin karnındayken belirleniyor, dna yani:) tabi saçları önceden kalın olup sonradan incelenler umudu elden bırakmamalı:)

Saçlarım ince telli olmasına rağmen pek bir problem yaşamıyorum aslında. ince telliler ama sağlıklı, parlak ve güzeller. İnce telli saçlar için benim uyguladığım ve size verebileceğim tavsiyeler şunlar kızlar;

*Doğal içerikli bir şampuan kullanın. Kesinlikle saç kremli, ikisi bir arada tarzında bişey olmasın.
*Saçlarınızı kesinlikle gün aşırı yıkamayın. Ne kadar yağlı olursa olsun 2 günde bir yıkmaya çalışın. Yağlı saç çok büyük bir güvensizlik yaratıyor biliyorum ama inanın hergün yıkamak saçı çok yıpratıyor.Ben saçlarımı yıkadıktan sonraki gün daha çok seviyorum çünkü daha kolay şekil alıyor:) Saçları çok sık yağlananlar ve her gün yıkamak zorunda olanlar için batiste kuru şampuanı öneririm. Hem güzel bir koku verir hemde yağlanmayı yok eder böylece 2,3 gün sonra yıkabilirsiniz saçlarınızı.
*Beslenmenize çok özen gösterin. SU SU SU!! günde 7-8 bardak su için, saçlarınızın hacmini ve nemini koruması için. Hergün ceviz,yemeye özen gösterin.Daha bir sürü şey var işte kısacası beslenmenize çok dikkat edin!
*Saçınızı yıkadıktan sonra ölümcül bir aciliyeti yoksa saç kurutma makinesiyle kurutmayın,ıslakken taramayın. Başınızı eğin önünüze ve havluyla saçlarınızı sarın, 30-40 dkka böyle kalsın. Hem kendi kendine kurur hemde saç kökleriniz ters yöne yattığı için kururken hacim kazanır. Saçları tersten kurutmakla aynı hesap yani;)

Sanırım bunlar hepimizin bildiği çok genel bilgiler. Biraz da doğal bakım yöntemlerinden bahsedeyim ozaman:)

*Şampuanınızın içine sarımsak kesip atın. Ben şampuanlarıma bayaa paralar bayıldığım için kocaman kutuyu riske atamıyorum hiçbir zaman:) Zaten uzun süre kalınca çok yoğun bir koku oluyor. Onun yerine boş bir şampuan kabına 250-300ml şampuanınızdan dökün ve 3-4 diş sarımsağı bıçakla kıyıp içine atın. Çok faydasını görüceksiniz kesinikle. Sarımsağın saç köklerini uyarı bir etkisi vardır. Daha kolay uzar ve daha parlak olur saçlarınız.
*Saçlarınızı her yıkamada değil ama 2-3 yıkamada bir dönüşümlü olarak seyreltilmiş elma sirkesi ve lavanta suyuyla durulayın. Elma sirkesi Mü-kem-mel bir parlaklık verir, lavanta suyu da bakım yapar ve dökülmeleri azaltır.
*Saç kremi kullanacaksanız saç diplerine değdirmemeye özen gösterin daha çabuk yağlandırabilir.İnce telli saçlara özel hacim veren saç kremleri var. Ben revigen'inkini kullanıyorum ve çok memnunum.
*Son olarak da ayda bir yağ bakımı yada değişik maskeler yapabilirsiniz. Ben avakado maskesi ve karışık yağ maskesi yapıyorum çok da faydasını görüyorum.

Off sanırım çok uzun yazdım, kimse okumaz gibime geliyor:) çoğu bildiğiniz şeylerdir zaten büyük ihtimal. Ayrıca bakım kısmında yazıklarımı saçları ince telli olmayanlar da uygularsa ekstra bir mükemmeliyete ulaşırlar bundan eminim:) Saçlarınızı kabullenin, sevin ve elinizden geldiğince bakım yapmaya çalışın kızlar.

Kendinize iyi bakııın:)
Kullanıcı avatarı
lunapiel yazdı:Merhaba kızlar bende sizin gibi ince telli saç yapısına sahibim gerçekten çok dertli bişey sizi çook iyi anlayabiliyorum:) Öncelikle şunu kabul etmemiz gerekiyor ki hiçbir şampuan yada ıvır zıvır saçlarımızı kalınlaştıramaz çünkü saçlarımızın ince yada kalın telli olacağı daha annemizin karnındayken belirleniyor, dna yani:) tabi saçları önceden kalın olup sonradan incelenler umudu elden bırakmamalı:)

Saçlarım ince telli olmasına rağmen pek bir problem yaşamıyorum aslında. ince telliler ama sağlıklı, parlak ve güzeller. İnce telli saçlar için benim uyguladığım ve size verebileceğim tavsiyeler şunlar kızlar;

*Doğal içerikli bir şampuan kullanın. Kesinlikle saç kremli, ikisi bir arada tarzında bişey olmasın.
*Saçlarınızı kesinlikle gün aşırı yıkamayın. Ne kadar yağlı olursa olsun 2 günde bir yıkmaya çalışın. Yağlı saç çok büyük bir güvensizlik yaratıyor biliyorum ama inanın hergün yıkamak saçı çok yıpratıyor.Ben saçlarımı yıkadıktan sonraki gün daha çok seviyorum çünkü daha kolay şekil alıyor:) Saçları çok sık yağlananlar ve her gün yıkamak zorunda olanlar için batiste kuru şampuanı öneririm. Hem güzel bir koku verir hemde yağlanmayı yok eder böylece 2,3 gün sonra yıkabilirsiniz saçlarınızı.
*Beslenmenize çok özen gösterin. SU SU SU!! günde 7-8 bardak su için, saçlarınızın hacmini ve nemini koruması için. Hergün ceviz,yemeye özen gösterin.Daha bir sürü şey var işte kısacası beslenmenize çok dikkat edin!
*Saçınızı yıkadıktan sonra ölümcül bir aciliyeti yoksa saç kurutma makinesiyle kurutmayın,ıslakken taramayın. Başınızı eğin önünüze ve havluyla saçlarınızı sarın, 30-40 dkka böyle kalsın. Hem kendi kendine kurur hemde saç kökleriniz ters yöne yattığı için kururken hacim kazanır. Saçları tersten kurutmakla aynı hesap yani;)

Sanırım bunlar hepimizin bildiği çok genel bilgiler. Biraz da doğal bakım yöntemlerinden bahsedeyim ozaman:)

*Şampuanınızın içine sarımsak kesip atın. Ben şampuanlarıma bayaa paralar bayıldığım için kocaman kutuyu riske atamıyorum hiçbir zaman:) Zaten uzun süre kalınca çok yoğun bir koku oluyor. Onun yerine boş bir şampuan kabına 250-300ml şampuanınızdan dökün ve 3-4 diş sarımsağı bıçakla kıyıp içine atın. Çok faydasını görüceksiniz kesinikle. Sarımsağın saç köklerini uyarı bir etkisi vardır. Daha kolay uzar ve daha parlak olur saçlarınız.
*Saçlarınızı her yıkamada değil ama 2-3 yıkamada bir dönüşümlü olarak seyreltilmiş elma sirkesi ve lavanta suyuyla durulayın. Elma sirkesi Mü-kem-mel bir parlaklık verir, lavanta suyu da bakım yapar ve dökülmeleri azaltır.
*Saç kremi kullanacaksanız saç diplerine değdirmemeye özen gösterin daha çabuk yağlandırabilir.İnce telli saçlara özel hacim veren saç kremleri var. Ben revigen'inkini kullanıyorum ve çok memnunum.
*Son olarak da ayda bir yağ bakımı yada değişik maskeler yapabilirsiniz. Ben avakado maskesi ve karışık yağ maskesi yapıyorum çok da faydasını görüyorum.

Off sanırım çok uzun yazdım, kimse okumaz gibime geliyor:) çoğu bildiğiniz şeylerdir zaten büyük ihtimal. Ayrıca bakım kısmında yazıklarımı saçları ince telli olmayanlar da uygularsa ekstra bir mükemmeliyete ulaşırlar bundan eminim:) Saçlarınızı kabullenin, sevin ve elinizden geldiğince bakım yapmaya çalışın kızlar.

Kendinize iyi bakııın:)

Tatlım ben okudum yazdıklarını bende ince tellerden dertliyim yazdıklarını uygulayacagım bilmediğim bir sürü şey öğrendim sayende çok teşekkür ederimm :yeah:
Gönderen: aslll - Güzelliğine Düşkün
#939336 Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım sayılır. Burada olmaktan çok mutluyum bissürü güzel şey öğreniyorum. Ayrıca önerilerin için çok teşekkürler Lunapiel. Bende saçımdan çok çektim yıllarca hem ince telli olması, hem yağlı ve hemde düz olması yüzünden :( ve bu bitürlü değişmedi ama önerilerini uygulamak istiyorum tabi biliyorum ki istikrar şart. Umarım bir rutine oturtururum. Buarada avakado maskenin ve yağ karışımları maskenin içeriğinden söz edermisin.
Gönderen: darkblue - Güzelliğine Düşkün
ander yazdı:kızlar merhaba..benim saçlarım ince telli yağlı ve seyrek..kısacık kestirmiştim baya toparladı şimdi ara boyda..bn saçlarımın upuzun olmasını istiyorum en fazla omuz altına iniyodu saçlarım ama ondada uzun gibi durmuyodu seyrek olduğu için..saçı uzaya kadr güçlü tutucak ve dayanıklı hale getiricek birşey biliyormusunuz?

benimde saçlarım seyrek bu beni nasıl gıcık ediyor anlatamm daha önceden takmazdım gelen giden ayyyy sacın ne kadar az diye diye hasta ettiler beni :angryfire okulda benim saçlarımın on katı kadar sacı olan kızlar var nasıl havalı güzel gözüküyorlar e haliyle bi güven kırıklığı oluyor yani bakıyorum o saçlar insanın havasını oldukca değiştiriyor hiç bi şekil veremiyorum ince telli hemen bozuluyor :angryfire bi çaresi yok işte gürleşmesinin mümkünatı yok :drink: kusura bakma dertliyim :) sana tavsiyem şu bn restorex kullanıyordum dökülme için uzamayada çok katkı sağladığını düşünüyorum güçlendiriyor ama herkeste aynı etki olmayabiliyor yanlış yönlendirmek de istemem bide bence silikonlu şampuanlar kullanma tek tük de olsa piyasada silikonsuz şampuanlar var sanırım schaumada yok ben göremedim içeriğinde güzel şampuan bence bu silikon illeti saç derisinin hava almasını engelliyormuş araştırırsan daha ayrıntılı bulabilirsin :bye:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: fiirdevs - Güzelliğine Düşkün
#944171 lunapiel yazdıklarını bende okudum çünkü malesef benim saçlarımda ince telli ve yağlı...
su için demişsin su içmek aklıma bile gelmiyo özellikle kışın. iki günde bi yıkayın demişsin zaten hergün yıkamam mümkün değil iki günde bi yıkadığım için annemden fırça yiyorum :) ablamın saçları yağlı değildir bi hafta yıkamasalar yine çok kötü bi görüntü olmaz o yzden benm sürekli saçımı yıkamama saşrıyorlar. Kış ise kurutma makinesiyle kurutuyorum illaki yoksa hasta oluyorum... ee bir sürü yanlış yapıyomusum şimdi saçımın suçu ne tüm suç bende :laugh:

Bu arada sarımsak yöntemini bende denemiştim işe yaramıştı gerçekten tavsiye edilir.
Gönderen: lunapiel - Güzelliğine Düşkün
#947806 işinize yarar şeyler paylaşabildiysem çok mutlu olurum yorumlarınız için teşekkürler kızlar, kesinlikle size katılıyorum o kadar sıradan kızlar var sırf güzel saçları oldukları için havalı görünüyolar, çok şanslılar! Şöyle az daha kalın telli saçlarım olsaydı bende yağlandırabilseydim hemen sönmeselerdi ve sık sık düzleştirebilseydim keşke:/
@aslll şu başlığa detaylı olarak yazdım canım avakadolu saç maskesini, avakado yağı saçı çok besliyor, denemekte fayda var derim.
@fiirdevs dimi tatlm ya hiçbişey yapmasa bile yumuşacık yapıyor saçları, o bile yeter:) ama bunu çok uzun süreli kullanmamak gerek. az miktarda yapıp 5-6 yıkamada uygulayıp sonra ara vermek gerek ki saç alışmasın ve uyarıcı etkisi tam etkisini gösterebilsin.

burda yazılanlardan farklı şeyler uygulayıp faydasını gören var mı acaba?
Kullanıcı avatarı
Gönderen: pelito84 - BaKımLı
#950551 kızlar bende duz saclardan muzdarıbım
bende aksamları banyodan sonra tepelerınden ıcıne dogru satıp tel tokalıyorum tum gece oyle kalıyor
bırde saclarımda cok kat var benım işte baya durdugu ıcın az da olsa hacım elde ettım bolelıkle her gece boyle yatıyorum :nanik:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: dessert - Güzelliğine Düşkün
#950569 bıktım arık ınce tellı saclarımdan tülerık bı dalgası var duzlestırınce yapısıyo resmen kahkulerıme sekılverene kadar ölüyorumm cok sampuan degıstıryorumm ondan sanırımm ıyıcemı yıpratıyorum nee keskee kalın tellı gür saclarım olsaymısss :pisik:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: troyella - Güzelliğine Düşkün
#967564 kızlar benim saçlarım da ince telli,uzun,düz,boya vs. yok,kırık yok,düzleştirici fln da kullanmam,tek saç kurutma makinası kullanırım ama bu ara saçlarım çok tuhaflaştı,birbirine yapışıyor resmen ve taranmıyor,keçe gibi taramaya çalışırsam da inanılmaz dökülüyor,yıkadıktan sonra bile saç kremine rağmen zor tarıyorum,denemediğim şampuan,bakım ürünü,maske kalmadı,bu neden kaynaklanıyor olabilir?lütfen yardım edin,eskiden kuaför krem kullanma demişti ama kullanmayınca daha da beter oluyor kabarıyor,ne yapıcağımı şaşırdım sizin de böyle mi saçlarınız?
Kullanıcı avatarı
troyella yazdı:kızlar benim saçlarım da ince telli,uzun,düz,boya vs. yok,kırık yok,düzleştirici fln da kullanmam,tek saç kurutma makinası kullanırım ama bu ara saçlarım çok tuhaflaştı,birbirine yapışıyor resmen ve taranmıyor,keçe gibi taramaya çalışırsam da inanılmaz dökülüyor,yıkadıktan sonra bile saç kremine rağmen zor tarıyorum,denemediğim şampuan,bakım ürünü,maske kalmadı,bu neden kaynaklanıyor olabilir?lütfen yardım edin,eskiden kuaför krem kullanma demişti ama kullanmayınca daha da beter oluyor kabarıyor,ne yapıcağımı şaşırdım sizin de böyle mi saçlarınız?
Kullanıcı avatarı
pelito84 yazdı:
troyella yazdı:kızlar benim saçlarım da ince telli,uzun,düz,boya vs. yok,kırık yok,düzleştirici fln da kullanmam,tek saç kurutma makinası kullanırım ama bu ara saçlarım çok tuhaflaştı,birbirine yapışıyor resmen ve taranmıyor,keçe gibi taramaya çalışırsam da inanılmaz dökülüyor,yıkadıktan sonra bile saç kremine rağmen zor tarıyorum,denemediğim şampuan,bakım ürünü,maske kalmadı,bu neden kaynaklanıyor olabilir?lütfen yardım edin,eskiden kuaför krem kullanma demişti ama kullanmayınca daha da beter oluyor kabarıyor,ne yapıcağımı şaşırdım sizin de böyle mi saçlarınız?

benım sacıma body shop un muz purelı sac kremı cok ıyı gelıyor dene ıstersen
Gönderen: catmania - SüsLü
#967772 ince telli saça extra bi bakıma gerek yok aslında.her saç tipi gibi kurumamasına özen göstermek nemlendirmek yeterli heralde.ztn doğru düzgün şekil almadığı hemen söndüğü için anca gözlerimle bakıorum ince telli saçlarıma :tongue: ne wardı biras daha kalın telli yapabilsek bakımla fln.önlerimin sönmesine sinir oluorum en çok
Kullanıcı avatarı
Gönderen: Sorceress - Güzelliğine Düşkün
catmania yazdı:ince telli saça extra bi bakıma gerek yok aslında.her saç tipi gibi kurumamasına özen göstermek nemlendirmek yeterli heralde.ztn doğru düzgün şekil almadığı hemen söndüğü için anca gözlerimle bakıorum ince telli saçlarıma :tongue: ne wardı biras daha kalın telli yapabilsek bakımla fln.önlerimin sönmesine sinir oluorum en çok

al benden de o kadar :tongue: evden çıkarken binbir uğraş şekil verdiğim saçlarım 15 dk içinde nasıl o hale geliyorlar bi anlasam önlemini alıcam ama :)
Kullanıcı avatarı
catmania yazdı:ince telli saça extra bi bakıma gerek yok aslında.her saç tipi gibi kurumamasına özen göstermek nemlendirmek yeterli heralde.ztn doğru düzgün şekil almadığı hemen söndüğü için anca gözlerimle bakıorum ince telli saçlarıma :tongue: ne wardı biras daha kalın telli yapabilsek bakımla fln.önlerimin sönmesine sinir oluorum en çok

aynen, istersenkuaföre gidip fön çektir ya da bukle yaptır hiç yarar etmiyo :pisik:
Kullanıcı avatarı
baloncukk yazdı:saclarım ince telli bnmde cok cabuk yaglanıyor yaaaa bıktım valla :crybaby: :crybaby: :crybaby:

benım deee benımde bıktımm
artık bır gun durup bır gun yıkıyorum
Kullanıcı avatarı
pelito84 yazdı:
baloncukk yazdı:saclarım ince telli bnmde cok cabuk yaglanıyor yaaaa bıktım valla :crybaby: :crybaby: :crybaby:

benım deee benımde bıktımm
artık bır gun durup bır gun yıkıyorum

ben onu da yapamıyorum ya o kadar yağlı ki hergün yıkıyorum mecbur :( bi kere dedim yıkamayım o kadar çok bişey yok dışarıdan yurda girerken resepsiyondaki kızlar aaa dışarıda yağmur mu yağıyor dediler :blushing: ben de böyle aval aval yooo diyebildim anca :)
Kullanıcı avatarı
#969444 ben onu da yapamıyorum ya o kadar yağlı ki hergün yıkıyorum mecbur :( bi kere dedim yıkamayım o kadar çok bişey yok dışarıdan yurda girerken resepsiyondaki kızlar aaa dışarıda yağmur mu yağıyor dediler :blushing: ben de böyle aval aval yooo diyebildim anca :)[/quote]

sorceress :toofunny: güldürdün sabah sabah.. belli bir süre sonra saçlar alışıyor diye biliyorum. benim de ikinci günü hemen yağlanırdı. şimdi ikinci gün de durabiliyor
Kullanıcı avatarı
iincir yazdı:organik şampuan almak istiyorum organicum yada logona kullanıp memnun olan varmı :scratch:

canım ben organicum kullanıyorum şu an. genel olarak memnunum yani saçımı çok kurutmuyor dökmüyor cansızlaştırmıyor ama eğer saçların yağlıysa ona çözüm değil 1,5 güne çıkarıyor anca :)

senemcm benimkilerin hiç öyle alışkanlıkları yok :) anca bazı şampuanlar bunu sağlayabiliyor hayashi gibi yoksa ben hergün duşta buluyorum kendimi ;)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: blueangel84 - Güzelliğine Düşkün
#970945 kızlar aynen benim de saçlarım ince telli yağlı.şimdi önreilerinizi teker teker kaydediyorum.hayashi,dermokil,organicum.bakalım birini deniycem.inşallah sonuç alabiliriz.bunlarla yıkayınca saçınızı açabiliyormusunuz
Kullanıcı avatarı
blueangel84 yazdı:kızlar aynen benim de saçlarım ince telli yağlı.şimdi önreilerinizi teker teker kaydediyorum.hayashi,dermokil,organicum.bakalım birini deniycem.inşallah sonuç alabiliriz.bunlarla yıkayınca saçınızı açabiliyormusunuz

umarım çözüm bulursun canım :shh: hayashi de açma sorunu olmuyor canım organicumda hayashiye göre daha fazla ama bi tresan gibi fln değil. yani açılmayacak kadar değil. ama ben baktım biraz zorlanıyorum saç uçlarıma çok hafif bioblasın sıvı saç kreminden sıkıyorum. ağırlaştırmıyor saçlarımı :yeah:
Gönderen: darkblue - Güzelliğine Düşkün
#978549 saçlarım çok ince telli bir de üstüne az ilaçla bakımla olmuyor yapısı işte değiştiremiyorsun biraz daha kalın telli olabilseydi keske bi çare bi çare :nanik:
Kullanıcı avatarı
#980126 kızlar saclarımı sarı yaptırmıstım o yuzden ıster ıstemez o kuruttu dıplerı bıle 2 gunu ıdare etmeye başladı
Gönderen: ozlmasln - Güzelliğine Düşkün
#981951 bende ince telli saçlardan şikayetçiydim kızlar,
saçların yapısı değişmiyor ne yazıkki ama sönük olmaması hacimli olması için bişeyler yapabiliriz
ben dökülme sorunundan dolayı bitkisel şampuanlara yöneldim 6 aydır otacı ve mecitefendi sarımsaklı şampuan kullandım ama bitkisel sampuanlar saçı sertleştirebiliyor aynı zamandada otacı saç kremini kullandım ve saç dökülmem azaldığı gibi saçlarımda hacimli görünmeye başladılar dökülmem hala var ve birisine saçık dökülüyor dediğimde delimisin ne kadar çok saçın var diyorlar ki halbuki benim ince telli sönük saçlarım vardı
özetle market şampuanları kremleri saçları sönükleştiriyor otacının özellikle kremini öneriyorum saçları dolgunlaştırıyor :banana:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: gzzdde - Güzelliğine Düşkün
#982699 Benim saçlarım da ince telli ve eskiden çok sönüktü ve dalgalı asla yapamıyodum sönüyodu hemen. Sonra farkettim ki saçımı boyayınca kalınlaşıyo saçım bi havalara giriyo şekil alıyo falan:) şimdi saçlarıma röfle attırdım o ayrı ama ondan önce sırf hacim için saçımı kendi saçıma yakın renklere boyuyodum. Benim saçıma özel bişeymi bilmiyorum ama bi söyliyim dedim...

Birde bikaç arkadaşın da dediği gibi kafanızı öne doğru eğip kurutursanız daha fazla ve daha hacimli görünüyor saçınız gerçi bi süre sonra eski haline dönüyo ama :dontknow:

Son olarak çok kat attırıncada bi pısırıyo saç, azıcık duruyo.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: mehtapgamze - SüsLü
schumi06 yazdı:john frieda nın bi ürünü var sprey şeklinde,saça hacim veren..kullanan var mı? işe yarıyomu gerçekten acaba

bence yaramıyo canım ben markaya guvendıgımden 2 tane almıştım birde memnun kalmadım küçük plastık mavi şişe benım dedğim :bye:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: unicorn - BaKımLı
#987115 benim kuzenimde ince telli saçlardan şikayetçiydi, tresan, organicum falan denedi şimdi pantenein aqualight serisini kullandı şimdi hem saçı daha geç yağlanıyormuş hemde birazcık güçlenmiş öyle diyor ;)