Gönderen: melancholy - Güzelliğine Düşkün
#812967 Ben 25 yaşındayım, kendimden 12 yaş büyük bi kadın aşık oldum iş yerinde. yaş maş umrumda deil, ama onun umrunda belli ki, tırstı, mümkün deil dedi. onunla hayat boyu devam ederdim. her gün görmesi acı veriyor çok. hayat boyu unutamamaktan korkuyorum. işen çıkmaya da cesaretim yok, görmeyince daha mı kötü olur diyorum. benimle artık o konularda konuşmak istemediini söyledi. Ne yapacağımı şaşırdım. bu hayat nasıl geçecek, nası bi derttir bu karasevda.. Daha önce de aşık olmuştum ama bu farklı bişe. İnanın güzel kadınlar bile etkilemiyo beni artık. Yaş mı, ben onu kendimden büyük göremiyorum, zaten bu durumda olmamın nedeni de o, içine düşünce artık çıkması zor, manyık işlemiyor...
Kullanıcı avatarı
Gönderen: dofa - SüsLü
#838324 benim de sevgilim benden 1 yaş küçük. atıp tutuyordum önceden ben de "kendimden küçük biriyle çıkmam diye" ama asla büyük konuşmamak gerekiyor sanırm. :blushing:
tabii şimdi ikimizde okuldayız ama ben ondan önce mezun olacağım büyük ihtimalle şehir dışında çalışıyor olacağım, o hala okulda olacak o zaman ne olur diye zaman zaman aklıma geliyor ama şimdiden onu dert etmek de saçma geliyor. :nanik:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: persofone - KoKoŞ
jasss yazdı:suankı sevgılmden oncekı florterımde hep bende 2-3 yaş kucuk ınsanlarlaa beraber oldum.ozellıkle secmedım tabıı :)kader dıyelım. bu yas olayında deneyımım var yanı:) 2-3 yaş bence farkedıyo cunku erkekkler cocuk ruhlu oluyolar bıze gore.hayaller farklı oluyo.beklentıler farklı.. olmuyo yanı kızlarr.bıkac kez denedım ve olmadıgını gordum.sacma sapan bısı oluyo..ve er yada geç bı yerde kesınlıkle patlak verıyo ;) bence erkekk bayandan kesınlıkle buyuk olmalı..

katılıyorum benim eşimde benden 5 yaş büyük ama olgunluk açısından bence aynu seviyedeyiz 2 3 yaş fark değil gibi gözükebilir yani olay fiziksel açıdan büyük küçük görünmek değil kişilik oturmuşluğu önemli bencede :yeah: :yeah:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: barones - KoKoŞ
#846661 benim yaşımdaki erkeklerin konuşmalarına hallerine gıcık oluyorum..kaldıki benden küçük birine nasıl tahammül ederim :dontknow: mümkün diiiiiiiiiiiiiiiiillll :confused: :confused:
mümkünse 10 yaş olsun arada
Kullanıcı avatarı
Gönderen: xxmeneksexx - Güzelliğine Düşkün
#848790 sevgili üyeler... uzun zamandır forumu takip etmekteyim. üye olmak bu güne kısmetmiş. anladığım kadarıyla burada herkes birbirinie elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyor, fikirlerini paylaşıyor..
Benimde bir sorunum var.Sorunuma en uygun başlık olarak burayı buldum. Ama benim durumum daha farklı. Erkeğin yaşının büyük olması.. 21 yaşında üni öğrencisiyim. 1 yıllık bir erkek arkadşım olmuştu, benden 1 yaş büyüktü.ayrılalı 6 7 ay oldu. onunla 1 yıl geçirdik fakat dolu dolu ve çok mutlu bir yıl.. Ama geleceğe yönelik baktığımızda aramızda evlilik olamazdı.Boşyerede kimsenin zamanını almak istemedim ayrıldık bitti.. Geçenlerde okulda biriyle karşılaştım. Daha öncesinden tanışıklığımız vardı. Şuandada bizim okulda yüksek lisans yapıyormuş. neyse konuştuk falan tel numaramızı aldık.o şekilde muhabbetimiz başladı. ama asla aklıma gelmezdi benden etkilenmesi, başka şeyler düşünmesi. aramızda 9 yaş vardı. ve etkilendiğini söylediğinde çok şaşırdım. söylemeden önce arkdaşca rahat bir şekilde konuşuyordum fakan artık yere bakarak konuşamıyorum bile, utanıyorum çekiniyorum.. çok bilgili bir insan, çok kültürlü aynı zamanda çokda romantik. sinemaya davet etti, yemeğe çıkalım sosyal bir ortamda tanırız birbirimizi dedi. bende söz vermem bakarız gibi genel şeyler söyleyebildim sadece. birde şöyle bir durum var. ben yaşımdan ufak gösteriyorum, oda biraz daha büyük gösteriyor. bu durumda yaş farkımız dahada çokmuş gibi oluyor. ilk konuşmada ondan etkilenmedim şuandada birşey hissetmiyorum fakat sizce bir şans vermelimiyim? aradaki 9 yaş beni çok korkutuyor :( lütfen yardım edin kafam çok karışık :( şimiden hepinize teşekkürler :bye:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: eracun - BaKımLı
#848875 Bu başlığıda çok sevdim kızlar. Benim bir kız arkadaşım sürekli kafede çalışan ufak tefek tiplere takılıyor yıllardır. Bütün erkek arkadaşları kendinden küçük oldu hep sonuç 27 yaşında şuanda hala elle tutulur bi ilişki yaşayamadı hep kısa sürdü. Benide biriyle tanıştırmıştı. Böyle uzun boylu iri yarı desem yeridir . Görüşmeye başladık 4 ay sonra öğrendim ki benden 3 yaş küçükmüş. Şok olmuştum. Yani yaşdan çok birazda olgunluk önemli fikir olgunluğu. Ama erkeklerin daha geç eriyor o fikir olgunluğu :nanik:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: xxmeneksexx - Güzelliğine Düşkün
xxmeneksexx yazdı:sevgili üyeler... uzun zamandır forumu takip etmekteyim. üye olmak bu güne kısmetmiş. anladığım kadarıyla burada herkes birbirinie elinden geldiğince <linkz id="linkz14">yardımcı</linkz> olmaya çalışıyor, fikirlerini paylaşıyor..
Benimde bir sorunum var.Sorunuma en uygun başlık olarak burayı buldum. Ama benim durumum daha farklı. Erkeğin yaşının büyük olması.. 21 yaşında üni öğrencisiyim. 1 yıllık bir erkek arkadşım olmuştu, benden 1 yaş büyüktü.ayrılalı 6 7 ay oldu. onunla 1 yıl geçirdik fakat dolu dolu ve çok mutlu bir yıl.. Ama geleceğe yönelik baktığımızda aramızda evlilik olamazdı.Boşyerede kimsenin zamanını almak istemedim ayrıldık bitti.. Geçenlerde okulda biriyle karşılaştım. Daha öncesinden tanışıklığımız vardı. Şuandada bizim okulda yüksek lisans yapıyormuş. neyse <linkz id="linkz8">konuştuk</linkz> falan tel numaramızı aldık.o şekilde muhabbetimiz başladı. ama asla aklıma gelmezdi benden etkilenmesi, başka şeyler düşünmesi. aramızda 9 yaş vardı. ve etkilendiğini söylediğinde çok şaşırdım. söylemeden önce arkdaşca rahat bir şekilde <linkz id="linkz6">konuşuyordum</linkz> fakan artık yere bakarak <linkz id="linkz4">konuşamıyorum</linkz> bile, utanıyorum çekiniyorum.. çok bilgili bir insan, çok kültürlü aynı zamanda çokda romantik. sinemaya davet etti, yemeğe çıkalım sosyal bir ortamda tanırız birbirimizi dedi. bende söz vermem bakarız gibi genel şeyler söyleyebildim sadece. birde şöyle bir durum var. ben yaşımdan ufak gösteriyorum, oda biraz daha büyük gösteriyor. bu durumda yaş farkımız dahada çokmuş gibi oluyor. ilk <linkz id="linkz2">konuşmada</linkz> ondan etkilenmedim şuandada birşey hissetmiyorum fakat sizce bir şans vermelimiyim? aradaki 9 yaş beni çok korkutuyor :( lütfen <linkz id="linkz0">yardım</linkz> edin kafam çok karışık :( şimiden hepinize teşekkürler :bye:

cevap verebilecek olan yokmu :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby:
Gönderen: avoret - Güzelliğine Düşkün
#856324 Şimdi size bir soru soracağım ve sizden acil ve üzerinde düşünülmüş bir cevap istiyorum.

Ben 22 yaşında bir erkeğim ve Tıp Fakültesinde okuyorum.

İlişkide çok tecrübeliyim ve dünkü çocuk değilim (yaşıma rağmen) şuana kadar birkaç aşk geçirdim. Ama bu sefer baltayı taşa vurdum gibi görünüyor ve içinden çıkamadığım bir meselem var.

Mesele şöyle:

İlk günden beri bir insan olarak çok saygı duyduğum ve sevdiğim bir hocam var ve bazen kendi kendime acaba mezun olduktan sonra onu görmeden nasıl yaparım diye düşündüğüm biri. Ama bir kadın olarak değil mükemmel bir insan olarak.

(Ablalarımı ve annemi bazı erkeklerin nasıl üzdüğünü ve bazılarının ne kadar insan olduğunu gördüğüm için bir kadına nasıl davranılmalı ve eğer o size arkadaş gözüyle bakıyorsa onu nasıl rahatsız etmemeyi ve saygı duyarak mükemmel bir arkadaşlığı mahvetmemeyi öğrendiğim için.)

Bu hocam her ne kadar çok genç gösterse de benden 14 yaş büyük. Şimdi benimle ilgili düşüncesi arkadaşlıktan öte olduğunu öğrendim. Salı günü evime gelecek ve bu ilişkinin başlangıcı için ilk adımı atacağından eminim. Herhalde bir bayana yok evime gelemezsin diyecek halim yok ama geldikten sonra bu ilişkinin başlayıp başlamaması benim elimde.

Sorun şu ki bu bayan bir hevesle bir ilişki başlatacak bir insan değil. Çok onurlu akıllı ve sevgi dolu biri ve bu durum buraya geldiğine göre, üzerinde çok uzun zaman düşündüğü, arkasında kapı gibi duracağı ve sonuna kadar savaşacağı bir aşka yelken açacak.

Benim korkum bir kahraman olmamak ve onu üzmektir. Eğer böyle bir meleği üzeceksem bu ilişkinin hiç başlamaması en iyisidir.

Sizce onun ilk adımı atmamasından önce ve onu üzmeden nasıl bir yol seçmeliyim?

Not: Toplum baskısından değil sadece bir gün bir cahillik yapmaktan ve aldatmaktan korkuyorum. Yoksa hem yaşadığım yeri ve hatta ülkeyi değiştirmek kadar cesaretliyim hem de en azından onu daha geç yalnız bırakacağımdan mutluyum. (Malum biz erkekler erken hakkın rahmetine kavuşuyoruz)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: seLda39 - KoKoŞ
#856669 bencede 14yaş çokk büyük bi fark sevgili olundugunda bukdr cok anlasamayabilirsiniz..bazı sorunlar vs cıkar ve aranızdaki büyüde bozulabilir.bencede kibar bi şekilde olmıcagını belli et zaten oda anlar
#857162 Tavsiyeleriniz geç gelse de teşekkürler.
Geldiğinde bana dedi ki eğer annen genç bir erkekle arkadaş olsaydı ne hissederdin?
Bende neden bu soruyu sorduğunu sordum.
Sen benden 26 yaş küçük olduğun için soruyorum dedi.
Dedim ki annem evli değil ve benim hayatım nasıl beni ilgilendiriyorsa onun hayatı da kendisini ilgilendirir kaldı ki biz sadece arkadaşız.
Doğru söylüyorsun dedi ve çok keyifli bir akşam geçirdik dikkatinizi çekerim ‘akşam’ gece demiyorum yani.

Şimdi iki şey var kafamda.
1- Bir insan nasıl olur da 48 yaşında olur ve boynunda ve yüzünde bir kırışıklık olmaz üstelik estetiksiz ve boyasız saçında sadece birkaç tel beyaz olur? Üstelik uzun boylu olduğu halde sesi ve vücudu 15 yaş genç kalır. 48 yaşındayım dediğinde sanırım şok geçirdim.
2- Neden Allah ruh ikizimi benden 26 yıl erken dünyaya göndermiş?

Sanırım hayatım boyunca onun kadar sevebileceğim birini bulamayacağım. Sabah bir arkadaşıma dedim ki gençleştirme operasyonu var da neden yaşlandırma operasyonu olmasın? Deliymişim gibi baktı yüzüme sonra da güldü.
Belki de vardır ve belki de olurum. İşte o zaman karşısına çıkarım ve derim ki ' bu yaşlı adamla evlenirmisin?'

Gazetelerde ‘sevdiği kadın için yaşlandırma operasyonu geçirdi’ diye okursanız şaşırmayın.
Sevgilerimle,

Avoret
Kullanıcı avatarı
#857392 26 yaş mı :confused: :confused: avoret şu an bunları hissediyor olabilirsin ama emin ol 2 ,3 sene sonra kendin bile şaşıracaksın bunlara :bye:
#857626 2 ve ya 3 sene sonrasını bilmiyorum ama şunu biliyorum ki nefesim daralıyor ve ne yaparsam yapayım aklımdan bir dakika bile çıkaramıyorum onu. İki de bir bilgisayarımdaki resmine bakıp Allahıma şu soruyu soruyorum: Allahım bu kadının yaşını benim için mi durdurdun ki bu kadar genç ve güzel kalabilmiş. Yüzünde bir gram makyaj, saçında bir damla boya sürülmemiş bu kadını bile bile mi çıkardın yoluma.

Bir kağıt aldım elime ve bir tarafa onun kötü yanlarını diğer bir tarafına da iyi yanlarını yazdım.
İyi taraf üstün çıktı.

NEFES ALAMIYORUM. NE YAPACAĞIMA DA KARAR VEREMİYORUM.

Lütfen beni mazur görün derdimi bağırabildiğim bir tek yer burası.
Kullanıcı avatarı
#858795 bence sen onu sevdiğin için öyle görüyorsun annemin deyimiyle gözüne perde inmiş ;) emin ol başkası baksa senin gördüğünü görmeyecek sürekli kendine bunları tekrarlarsan iyice bir hayale kapılacaksın uzaklaş ondanda onun hatıranlarındanda :bye:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: daydream - BaKımLı
#860762 Erkek arkadasim benden 14 yas buyuk ve iliskimiz evlilik yolunda ilerliyor en buyuk problem bunu aileme nasil soyleyecegim :confused: ben suanda Amerikadayim sometride Turkiye ye gidecegim ve anlatmam gerekiyor
sizin basiniza boyle bi durum gelse nasil cozerdiniz acil yardima ihtiyacim var :(
Kullanıcı avatarı
Gönderen: barones - KoKoŞ
#861304 bence yaştan ziyade senin ve o sevgilinin sosyo ekonomik kültürel ve görünüm olarakda biribirinize uyup uymadığına tam karar ver..ama vermişsindirki ailene açılıysun...ama o dediğim kritterler tam sa ailen srf yaştan sorun çıkarıp bahane bulamayacaktır...yani kendine güveniyosan ve hakkaten birbirinize uygunsanız bunu aileniz de görecektir...o yüzden yaşa takılıp kalmazlar ...ama eğer değilse uygun diilseniz ailen yaş olayını bahane eder..
bence olaya direk yaştan girme anlatırken...eğer girersen yaşın problem olabileceği kafalarında beliren ilk şey olur...bence gayet normal ce söle ve sanki 14 yaş diilde aynı yaştaymışsınız gibi tanıştır...sen o sorunu batırmazsan gözlerine gözlerine onlarda fazla büyütmeyecektir...
Gönderen: huzurprenses - Güzelliğine Düşkün
#893778 bencede 14 yaş sorun değil kişilere bağlı ne insnalar var arada fark var ama sıfır zeka ve akıl karşıdakine erkekte küçük olabilir sevgi varsa hem ben bir makale okumuştum psikologlar da kadın erkek arasında yaş farkı olmalı en az 7-8 yaş demekki bildikleri var nasip herşey :)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: millan - Güzelliğine Düşkün
#899955 kocam benden 2 yaş küçük ben 28 o 26..kızlar size tavsiyem herzaman olgun erkek tercıh edın..olgunluk yaşla olmaz tabii ama oof bılmıyorum..sorun yaşta diil anlayışlı koca bulun..tabii sadece evlenmeden once anlayışlı olanı diil..
Kullanıcı avatarı
Gönderen: Attractivee - SüsLü
#899967 evlendikten sonra anlayışlı olup olmadığını nasıl bilicez ki sonuçta her erkek sevgiliyken anlayışlı gibi olur gerçi benimki neyse o ama neyseee benim sevgilim benden 2 yaş büyük ama bazen beni sinir ediyo yani diceğim şudur ki erkek 30 yaşında da olsa yine çocuk yine çocuk ama kıskançlığa gelince ahhh 40 yaşında olgun aslan kesilirler ama sonuç itibariyle erkekler çocukkkk :angryfire
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ANDEHAB - Güzelliğine Düşkün
#900464 Benim eşim de benden 4 yaş küçük :blushing: ama benden çok daha olgun ve çook iyi anlaşıyoruz.Sanırım kendi ailesinin sorumluluğunu erken yaşlarda almasından kaynaklı olgunluğu...Ben asla ondan büyük durmuyorum,37 yaşındayım ama 28'den yüksek tahmin eden olmadı şimdiye kadar :shh:
Kullanıcı avatarı
#900476 benim teyzemde 40 yaşında eşi 35 ;) yukarıdaki yazan bir arkadaş çok genç 20 li yaşlarda hoşlandığı bayan 40 a yakın o biraz zorbence ama 30 lü yaşlardan sonra kadın 3-5 yaş büyük olmuş çok problem değil :yeah:
#972657 Birbirinize sevgi duyuyorsanız ve gerçekten birbirinizle yaşamadan edemiyorsanız bunun adı gerçek aşk ve kesinlikle hiçbir nedenden dolayı kaybetmeyin bunu.

Yazmıştım ki sevdiğim kadın benden 26 yaş büyük.

Şimdi o melekle evlilik yolundayım ve hayatımın geri kalan her dakikasını da onunla geçirmeyi düşünüyor ve eminim.

Şunu da söylemeden geçemeyeceğim ki sevgilim dünaynın nadir mücizelerinden biri.

makyajı aklından bile geçirmeyen ve saç boyası saçına deymemiş biri.
saçında bir kaç tane beyaz tel var sadece ve yüzünde ve boynunda bir kırışıklık bile yok.

Bilirsiniz genç gösteren ünlülerin yüzüne estetiksiz ve makyajsız bakmaya kimse cüret edemez ama sevdiğim kadın 48 yaşında olmasına rağmen hiçkimse 30 yaştan fazla tahmin edemiyor.

Bu sadece cilt ile ilgili değil. Aynı zamanda çok iyi ve enerjik bir sporcu kendisi.

Ama ben aksine 20'li yaşlarımda olmama rağmen kimseyi 35 yaşından daha genç olduğuma inandıramıyorum. Gerek alnımdaki kırışıklar ve gerek saçımdaki beyazlar da bunda etkili tabi.

Bizi gören herkes uzun yıllar evli olduğumuzu, çocuklarımızın olduğunu ve onun benden daha genç olduğunu zannediyor.

Gelelim aileye. Eh tabi ailem karşı çıktı. Hele sevdiğim kadının annemden daha yaşı yüksek olduğunu anlayınca kıyamet koptu evde. Cevabım şuydu:

Hayatımın geri kalanınını kiminle geçireceğim sadece beni ve beni ilgilendirir ve o meleği sevmeyen kim olursa olsun benim düşmanımdır.

Bunu söyledim ama yine de ailemin sevdiğim meleğe düşman olmasını istemiyordum. Ne yapıp edip onların sevdiğim kadını tanımasını sağladım.

Biliyormusunuz onu üniversite hocam değil de üst sınıf tıp öğrencisi olarak ailemle tanıştırdım.

Yaklaşık 3 ay geçti ve bir gün annem dedi ki:

Bak ben sana aşk önemlidir diyorum ve bunun çok değerli olduğunu da ben sana herzaman söyledim ama seninki aşk değil tam delilik. Sen o kadını unutmaya çalış oğlum. Mesela bu arkadaşın olan kız (sevdiğim kadın tabi annem bilmiyordu henüz) senden bir kaç yıl büyük olsa da ilahe gibi. Bence bu kız o kadını sana unutturacak ve seni mutlu edebileceğine inanıyorum. Eğer kızın bir nişanlısı falan yoksa şansını bir dene diyorum. Tabi seni sevgili olarak beğenir mi bilmem! (bana bir de gaz verip oyuna getirmeye çalışıyodu. Benim onu nasıl oyuna getirdiğimi bilmeden.)

Eh gerisini anlatmama gerek yok her halde.

Kasım ayında dünya evine giriyoruz Allahın izniyle.

Darısı aşka inanan herkesin başına.

Avoret.
Kullanıcı avatarı
#972939 valla ne diyeceğimi bilemedim umarım ömür boyu mutlu olursunuz :huggs: ama şu da var ki gerçek aşk diye birşey varsa o da sizin ki bence :bye:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: dreamland - Güzelliğine Düşkün
#973573 çok benzer bir sahne geçen akşam şanslı masa da vardı, çocuk annesinden büyük birini evlenicem aşığım diye masaya getiriyordu. annesi siinir krizi geçirecekti nerdeyse=) neyse, aşka herkesin saygısı sonsuz olmalı ama AVORET AMA AMA, her mesajında mutlaka kırışıklığı yok, saçı beyaz değil, makyajı yok diye yinelemişsin. aşk varsa sen bunları önemsememelisin zaten. bir kaç sene sonra diyelimki 3 diyelimki 5 ama mutlaka bu dediklerin olmaya başlyacak mükemmel bir formul bulmadıysa. ha bulmuşsa bence sen asıl onu buraya yaz biz de bilelim. ve şuan olmayan kırışıklıklar, beyazlar çıkmaya başlayınca ne diyeceksin. kendine nasıl savunacaksın bu aşkı? eğer bu tanımlamaları kullanmamış olsaydın çok daha inandırıcı olurdu bence aşkın, sevgin.. ailene bile oyun yapmana gerek kalmazdı.
#973777 Meleğimin saçındaki beyazlar beni geçsin ve yüzünde benimki gibi kırışıklık başlasa çok iyi olur. En azından şu içimi yiyip bitiren kıskançlık derdinden kurtulurum. O nasıl görünürse görünsün benim hayatım onundur ama en azından onu kaybetme korkusundan kurtulurum belki. İlginç olan şu ki o da aynı derecede kıskanç ve beni kaybetmekten korkuyor.

Sanırım gerçek aşkın tek acı verdiği taraf şu ki iki taraf her zaman ve her bakımdan birbirini kaybetme korkusu yaşıyor.

Onun doğum gününde ilk defa bir masaya oturup yanlız konuşma ve yakından tanıma fırsatı bulmuştuk.
Onun doğum gününde de evleneceğiz Allah kısmet ederse.
Umarım onun doğum gününde de bu dünyadan göçeriz de hiçbirimiz bu dünyada yanlız kalıp acı çekmeye mahkum olmaz.

Sizleri tanımasam da bu aşkı başlangıçtan itibaren bilen sadece sizsiniz.

En içten sevgilerimle,

Avoret
Kullanıcı avatarı
#974606 ben inandım bu aşka ;) aşk zaten birşeyleri hesaba katmamaktır ;)
Gönderen: yaman - Güzelliğine Düşkün
avoret yazdı:Meleğimin saçındaki beyazlar beni geçsin ve yüzünde benimki gibi kırışıklık başlasa çok iyi olur. En azından şu içimi yiyip bitiren kıskançlık derdinden kurtulurum. O nasıl görünürse görünsün benim hayatım onundur ama en azından onu kaybetme korkusundan kurtulurum belki. İlginç olan şu ki o da aynı derecede kıskanç ve beni kaybetmekten korkuyor.

Sanırım gerçek aşkın tek acı verdiği taraf şu ki iki taraf her zaman ve her bakımdan birbirini kaybetme korkusu yaşıyor.

Onun doğum gününde ilk defa bir masaya oturup yanlız konuşma ve yakından tanıma fırsatı bulmuştuk.
Onun doğum gününde de evleneceğiz Allah kısmet ederse.
Umarım onun doğum gününde de bu dünyadan göçeriz de hiçbirimiz bu dünyada yanlız kalıp acı çekmeye mahkum olmaz.

Sizleri tanımasam da bu aşkı başlangıçtan itibaren bilen sadece sizsiniz.

En içten sevgilerimle,

Avoret

güzel şeyler yazmışsın.. böyle okuyunca bende kendimden birşeyler buldum.
ve senin yazdıkların birazda olsa bana cesaret verdi.

2004 yılında 4 yıl flört ettiğim bende 2 yaş küçük sevgilimle evlendim.
ancak 3 ay sonra çok büyük bir hata yaptığımı anladım. takip eden bir yılı boşanmak için planlar yaparak ve başkalarıyla birlikte olarak geçirdim. kötü zamanlardı..
nihayet 2006 haziran ayında boşandık.
aynı haziran ayında benden 7 yaş büyük olan iş arkadaşımla (müdürem) :type: flört etmeye başladık.

tabi benimde bu yaş farkından dolayı kişisel sıkıntılarım olmadı değil. ayrılıklar yaşadık. araya başkaları girdi. onaylayan ve onaylamayan arkadaşlarım oldu.
ama 5 seneye yaklaşan bu ilişkide artık evlilik çanları çalmaya başladı...

işte cesaret gereksinimi de buradan geliyor :(
Gönderen: liffe - KoKoŞ
#988283 toplum olarak bızım sorunumuz ne bılıyomusunuz bırbırımıze sureklı bıkmadan usanmadan hayatımızı nasıl yaşamamız gerektıgını soylüyo olmamız....bakıyorum mesela erkegın 14 yaş buyuk olmasını yadırgamıyosunuz aynı şey kadın ıçın olursa hemen asla ,mumkun degıl, yuh gıbı nıdalara sarılıyosunuz...bı kere erkeklerın geç olgunlaştıgını soyluyosunuz ama bı taraftan da 4o lı 5o lı yaşlara gelındıgınde kadının yaşam enerjısıne yetışemedıgını gozardı edıyosunuz...kadınlar herzaman hayata daha baglı erkeklerden..yukarda da belırtmış bı arkadaş erkeklerın bu dunyadan bu sebeple olsa gerek çok erken ayrıldıgını..sorun yaşta degıl kışılerın karakterınde ve dolayısıyla da uyumunda...UYUM yanı burdakı anahtar kelıme..başka bışey degıl..yaşı 2o lerde oldugu halde ne olgun erkekler tanıyorum ben dıyo bı arkadaşım' yaşıtlarını erkek olsun kız olsun çok sıkıcı bulup topluma meydan okurcasına sırf ruhlarını doyuran aşklara yelken açmış onca ınsan..burda aralarında 26 yaş olan bı çıftın hıkayesını okudum az once..valla 1o 15 yaş normal gelırdı bana ama 26 yaş açıkcası fazla geldı ..ama kımbılır yuruyup yuruyemıyecegını...nothıng ıs ımpossıble dıyo du bı spor markası hatırladınız mı sız de
#988629 Yaman arkadaşım,
ben sizin ilişkinizin ne boyutta olduğunu bilemem. Seninki gibi kötü bir evlilik de geçirmedim.

Sadece bir kaç şey söyleyebilirim. Meleğimden önceki kız arkadaşımı da ben çok sevmiştim. Ne onu aldattım ne de kalbini kırdım bir kere.

Ama ve ama meleğimle arasındaki farkı çok iyi anlıyorum ve hissediyorum.

İlk kız arkadaşımı çok sevmeme rağmen kalbim ve gözüm başkalarına kapalı değildi. Yani güzel bir bayan gördüğümde belki birçok kez hayale kapıldım o yaşarken.

Meleğime olan aşkım ise çok farklı. İnan bana, dünyadaki tek kadın gibi geliyor bana.

Sana iki tavsiye eğer kabul buyurursan,

Birincisi kendime ait:
Bildiğim 5 dilin arasında aşkı Türkçe kadar iyi anlatabilen ve sınıflandırabilen başka bir dil yok. Hatta aşk dili Fransızca ve edebiyat dili Farsçada bile.

Önce hissettiğin duyguyu böyle sınıflandır. Hoşlanmak mı? Sevmek mi? Sevgi duymak mi ? Aşk mı? sevda mı? Allah kavuştursun kara sevda mı?

İkinci tavsiyem rahmetli babamın arkadaşına yaptığı evlilik konuşması:

Demişti ki:
Erkeğin de kadının da hayatına birçok eş girer ve çıkar ama evlilik başka bir şey.
Mantık denen şey aşkta ve evlilikte göz ardı edilmeli yoksa kazanabileceğin tek şey akşam eve geldiğinde eşin uyuyor olmasını dilemek. Eskiden insanlar boşanmayı ayıp sayardı ondan evlilikler uzun sürerdi.

Bugünün insanları boşanmaktan çekinmez. Sakın mantık kullanayım deme. Sadece aşka inan. Kimse senin kiminle yaşlanacağını ve kimin yanında son nefesini vermek istediğini seçemez ve bilemez.

Düşün ki eğer eşin hastaysa ve 10 yıl için seninle ilişkiye giremezse aynı şekilde sevecek misin? Çocukları olmazsa aynı şekilde tapacak mısın? Eğer cevabın evetse bir dakika bile geç kalma evlenmek için?

Sevgilerimle,

Avoret
#989719 avoret son söyledıgın şeyler çok güzel de bu sorulara ınsan çok rahat anlık cevap verebılır...ama dger taraftan hepımız bılıyoruz kı bışeylerı yaşamadan yanı tüketmeden bılemeyız..hele de bu, yüksek oranda rısk ıçeren bışeyse..mesela ılk mesajlarına bakıyorum orda bahsettıgın kışıyı sadece ve sadece ınsan olarak çok sevıp saygı duydugunu ve ılışkıyı başka bı boyuta taşımak ıstemedıgını soyleyerek burdakı arkadaşlardan tavsıye ıstıyosun.. ve onlar da senın bu söyledıklerınden bu ılışkı konusunda emın olmadıgın sonucunu çıkararak dogal olarak o yönde tavsıye verıyolar..benım anlayamadıgım , bu ınsan senın ıçın bu kadar degerlıyse, onla ılgılı sorman gereken soruları sadece neden kendıne degıl de başkalarına sorma ıhtıyacı duyman..ve bırden fıkrının bu denlı degışmesı.......ben bu durumun hayalı oldugunu düşünüyorum..
liffe yazdı:avoret son söyledıgın şeyler çok güzel de bu sorulara ınsan çok rahat anlık cevap verebılır...ama dger taraftan hepımız bılıyoruz kı bışeylerı yaşamadan yanı tüketmeden bılemeyız..hele de bu, yüksek oranda rısk ıçeren bışeyse..mesela ılk mesajlarına bakıyorum orda bahsettıgın kışıyı sadece ve sadece ınsan olarak çok sevıp saygı duydugunu ve ılışkıyı başka bı boyuta taşımak ıstemedıgını soyleyerek burdakı arkadaşlardan tavsıye ıstıyosun.. ve onlar da senın bu söyledıklerınden bu ılışkı konusunda emın olmadıgın sonucunu çıkararak dogal olarak o yönde tavsıye verıyolar..benım anlayamadıgım , bu ınsan senın ıçın bu kadar degerlıyse, onla ılgılı sorman gereken soruları sadece neden kendıne degıl de başkalarına sorma ıhtıyacı duyman..ve bırden fıkrının bu denlı degışmesı.......ben bu durumun hayalı oldugunu düşünüyorum..

Bu mesajı yazmanızdaki tek nedenin gerçekten bunun hayali olduğunu düşünmeniz ve hiçbir kötü niyetinizin olmadığını ve gerçek duygularıma hakaret etmek istemediğine inanarak cevap yazıyorum sevgili Liffe. Tabi yine de istediğinizi düşünmekte özgürsünüz.

Dediğinizden yola çıkarak kendi mesajıma baktım bugün. Acaba gerçekten o an onu sevmediğimi düşünerek korktum bir an açıkçası. Ama sonradan kendimi ve o anın duygularını anlamaya çalıştım satırlarımdan.

--------------------------------------------------------------------------------
''sevdiğim bir hocam var ve bazen kendi kendime acaba mezun olduktan sonra onu görmeden nasıl yaparım''

''eğer böyle bir meleği üzeceksem bu ilişkinin hiç başlamaması en iyisidir.''

''Toplum baskısından değil sadece bir gün bir cahillik yapmaktan ve aldatmaktan korkuyorum. Yoksa hem yaşadığım yeri ve hatta ülkeyi değiştirmek kadar cesaretliyim hem de en azından onu daha geç yalnız bırakacağımdan mutluyum. (Malum biz erkekler erken hakkın rahmetine kavuşuyoruz)''

-----------------------------------------------------------------------------------

Sevgili Liffe,

Eğer söyleyeceğim gerçekle ilgileniyorsanız ki sanırım mesajlarımı takip etmeniz ve bunu bana yazmanız bu anlama geliyor bunu size yazıyorum.

O ilk mesajda da baştan sona sırılsıklam aşık olan, aşkı için başka diyarlara göç etmeyi bile göze alan, sevdiğini üzmekten çok ama çok korkan, kimin yanında öleceğini bile karar vermiş ve ama bunu kendisine bile itiraf edemeyen bir herif görüyorum. Ve sanırım o herif korkusunu yenmek için bir destek aradı o gün ama kimse ona destek olmadı. Belki çok ayıptır bunu söylemem ama şu an o herif bana tam bir insan gibi geliyor çünkü destek bulamadığı halde korkusunu yenip, kendisine aşkını itiraf edip ve aşkını karasevdaya mahkûm olmasından kurtardı.

Ve hala bu foruma masaüstüme yerleştirdiğim kısa yolla arada bir bakmamın tek bir sebebi var. Kimsenin yaşı bir engel olarak görsün istemiyorum.

Saygılar,

Avoret
#990374 Sevgili Liffe,

Bir mesajınızda "nothing is impossible" diye yazmışsınız. Bundan yola çıkarak İngilize bildiğinizi düşünüyorum.

Eğer sitenin adminleri izin verirlerse size bir link göndermek istiyorum. Bu forumda yaşı aşka engel görmeyip de bunu evliliğe taşımış ve hatta 20 senedir bunu aşkla devam ettirenlerin yazılarıyla dolu.

Umarım okuduğunuzda iyi duyguları hissedersiniz.

http://likemom.com/articles/21.html
#990749 verdıgın lınktekı hıkayeler bızım toplumumuza,bızım ınsanımıza oldukça uzak senın de takdır edecegın gıbı...Dogru olmak gerekırse hepsını okuyamadım ama okuduklarımdan da şu sonucu çıkardım.Adamlar günü yakalamanın onu bırakmamanın derdınde.Şu an mutluysam ve hayatımda ılk defa daha önce hıç tatmadıgım bı duyguyu tadabılıyosam ,sonunda ne olursa olsun gözüm kara mentalıtesındeler..

Kadıncagızın bırı serzenışte bulunmuş..orjınalıyle aktarıyorum..LARGE AGE GAPS ARE SET FOR FAILURE.ONLY THE RARE SUPER LUCKY ONES MAY WORK....belkı ılerde sen de bu azınlıklardan bırı olablırsın kımbılır?Ama şunu unutma ıstısna olcaksan kı bunu henuz bılmıyoruz..ıstısnalar kaıdeyı bozmuyo arkadaşım.

hıçbır bılım adamı sen de bu camıanın ıçındesın bılırsın zaten böyle bışeyın olacagına ıhtımal dahı vermıyolar.. :(
#990761 Bildiğin üzere ilk mesajımda ve ilk yemeğimizden önce bir destek bulmak amacıyla buraya birşeyler yazdım.

Ne kimseyi taktım ne takarım. (I don't care)
Biz çok mutluyuz ve ikimizde bizi sadece ölümün ayıracağını biliyoruz. (the only important thing)

Mutluluğumu burada da paylaştığım için memnunum ve umarım bu konunun gerçek muhattapları da bu yazdıklarımı okur.

Gerisi teferruat!

Tüm hayatında başarılar dilerim ve umarım bir gün eğer yine bu siteye uğradığımda en mutlu mesajlarını okurum ve bu sefer sen mutluluğunu bizimle paylaşmış olursun.
#1004240 kız arkadaşım kendisinden 9 yaş büyük biriyle bugün dünyaevine girdi...etraftaki herkes çok tedirgin :confused: aslında bu konuyla ilgili görüşlerimizin netleşmesi için bu tür evliliklerin toplumda çok yaygın olması lazım ki sonuçlarını yakından görüp saglıklı bi degerlendirme yapabilelim ;) hem ne olur biraz da kadınlar çıtırların keyfine baksa :toofunny:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: dofa - SüsLü
#1004253 Erkeğin yaşının küçük olması ya da yeterince olgunlaşmamış olması bazen çok zorlayıcı olabiliyormuş. Erkek arkadaşımla aramda tam olarak 1 sene bile yok ama arkadaşları hep 1 alt jenerasyondan, sanıyorum o yüzden kaynaklanan bir çocukluk söz konusu. (Neredeyse tüm arkadaşları kendinden birkaç yaş küçük.) Eğer ki bu erkek arkadaşımdan ayrılırsam bir daha asla kendimden küçük biriyle birlikte olmam diyorum. Bu tamamen benimle alakalı bir şey. Yoksa evet aralarında birkaç yaş olup da çok mutlu olan çiftler de var.
#1004303 yaşı küçük olmasına ragmen son derece olgun erkeklerden bahsediyoruz aslında burda biz...ilişkide önemli olan bence kişilerin arasındaki uyum..yaş belli bi yere kadar..3o yaşındaki birini son derece çocuksu tavırlar sergiledigini görürken dger taraftan 20 yaşındaki birini bırakın kendi akranlarıyla anlaşmasını kendisinden büyük olanların bazı tavırlarına olumsuz tepki verdiklerini bile görebiliyoruz..iş bu tür insanları bulmakta..ben kadın ruhunun erkege oranla herzaman daha genç kaldıgına inananlardanım.. ;) bedenen de aksi görünse de kadının son derece güçlü olduguna inanıyorum.. yapılan 100 metrelik bi koşuda evet erkek kadını sollamış bu dogru ama metre sayısı arttıkça kadının da erkege fark attıgını biliyo muyuz mesela?demem o kı kadın fızıksel olarakta göründügü kadar zayıf bı varlık degıl..
En son liffe tarafından Pzr Kas 06, 2011 2:51 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
#1004341 ortada çürütülcek bişey olmadıgı için ben de cevaben yazmadım aslında... :confused: inandıgım şeyi yazdım sadece ..ve de bilimsel bi gerçegi paylaşmak istedim sizlerle..olay bu yani ;)
Gönderen: aslan78 - BaKımLı
#1007588 sevgili avoret ilk attığın mesajları çoktandır biliyordum.ama son attıklarını görmemiştim.inan bir roman okur gibi heyecan ve hayretle okudum hepsini.inşallah aşkınız daim olur..ayrıca senin adına çok da sevindim.demek evlilik yolundasınız.umarım evlendikten sonrada bu güzel duyguların devam eder.maalesef çifler evlendikten bir süre sonra birbirlerine karşı eski heyecanı kaybedip,önceden hiç sorun etmedikleri şeyleri fazlasıyla sorun eder hale gelebiliyor.bir kadın olarak eşinin üzülmesini asla istemem.burası bayanların çoğunluk da olduğu bir site bildiğin üzere.gözümüz üzerinde ona göre :)
aslan78 yazdı:sevgili avoret ilk attığın mesajları çoktandır biliyordum.ama son attıklarını görmemiştim.inan bir roman okur gibi heyecan ve hayretle okudum hepsini.inşallah aşkınız daim olur..ayrıca senin adına çok da sevindim.demek evlilik yolundasınız.umarım evlendikten sonrada bu güzel duyguların devam eder.maalesef çifler evlendikten bir süre sonra birbirlerine karşı eski heyecanı kaybedip,önceden hiç sorun etmedikleri şeyleri fazlasıyla sorun eder hale gelebiliyor.bir kadın olarak eşinin üzülmesini asla istemem.burası bayanların çoğunluk da olduğu bir site bildiğin üzere.gözümüz üzerinde ona göre :)

Yazdığın mesaj içimi kışın ortsında kömür sobasının yanında içilen çay gibi ısıttı. Birbirimeze duyduğumuz aşırı kıskançlık duygusu hariç herşey iyi gidiyor. Meleğime hergün biraz daha aşık oluyorum.

Samimi dileklerin için çok teşekkürler.

Sevgilerimle,

Avoret
#1009345 avoret senı tekrar burda görmek çok güzel... :) herşeyın çok güzel gıttıgını duymak benı çok mutlu etttı..aşksız bı hayat çok sıkıcı gerçekten de..umarım sızın aşkınız da herzaman ılk günkü tazelıgını korur..
En son liffe tarafından Pzr May 18, 2014 1:26 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
liffe yazdı:avoret senı tekrar burda görmek çok güzel... :) herşeyın çok güzel gıttıgını duymak benı çok mutlu etttı..aşksız bı hayat düşünemıyorum..umarım sızın aşkınız da herzaman ılk günkü tazelıgını korur.. ;)

Sana da teşekkür ederim sevgili liffe ama sanırım sana da birşeyler olmuş bu arda. Aşksız bir dünya düşünemiyorum yazmışsın.

Kim bu şanslı adam acaba?
Gönderen: BitterAlmond - Güzelliğine Düşkün
#1027783 Merhabalar,

Bir süre önce sevgilimden ayrıldım (5 - 6 ay olmuştur), tamamen benim hatam yüzünden, kendimi affettirebilmek adına elimden geleni yaptığıma inanıyorum, hiç bir cevap alamadım o ayrı, artık istenmediğimin bilincindeyim, ayrılığın herkes için en iyi çözüm olduğunun da farkındayım, ama bu durum O2nun benim için değerli olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Ve Ocak'ta doğum günü var, yine de ona doğum günü hediyesini göndermek isitiyorum. Çevremdeki arkadaşlarım yapmamam gerektiğini söylüyor ama içimden bir şeyler beni yapmaya zorluyor, ismim olmadan üstünde ona hediyeyi göndermek isitiyorum. Lütfen bu kararsızlığım konusunda bana yardımcı olacak öneriler istiyorum. Bununla ilgli bir başık açılması mümkün mü?
Kullanıcı avatarı
Gönderen: espadrilles - SüsLü
#1029048 avoret 'e ne oldu acaba merak ettim, kasım ayında evleneceklerdi, haberlerini bekliyoruz :)

benim annem de kendinden en az 7-8 yaş büyük biriyle evlen derdi hep, hala diyor :) ama ben kendimi bazen hala çocuk gibi hissediyorum bu kadar yaş farkı olan birisiyle yapar mıyım bimiyorum yani. şu da gerçek ki erkekler daha geç olgunlaşıyor biz tavır olarak daha çocuksu olsak da mantığımız onlardan hep bi adım daha ileri..
Kullanıcı avatarı
#1029173 bende merak ettim ;)
espadrillescim ben erkeklerin hepsinin geç olgunlaştığının kadınların hepsininde olgun olduklarına inanmıyorum öyle erkekler var ki 20 yaşında bile olsa olgun bende kaç yaşında olacaksam olayım hep bir yanım çocuk kıpır kıpır kısaca yaşımdan geç olgunlaşmış biriyim :laugh: eşimle aramızdaki yaşı sorarsan 5 yaş büyük benden :kiss: ama onunda çocuk bir tarafı olduğu için gül gibi geçinip gidiyoruz maşşallah sübhannallah diyelim :kiss: ama benden yaşça daha da büyük dahada olgun bir erkek beni anlamaz ve anlaşmazdı eminim ben bu tarz genellemelerden hoşlanmıyorum aşırı uçurum olmadığı sürece yaş farkının pek önemi yok ha birde külliyen yalan birşey var ki kadınlar erken çökermiş pehh gidin bir doktora sorun 50 yaşındaki bir kadının gücünün yüzde yetmişi yerindeyken 50 yaşındaki bir erkek gücünün yüzde 70 ini kaybetmiş olurmuş bilimsel bir veri eee kim çöküyormuş tabiki erkek önce çöküyor önce ölüyor eski usul ataerkil söylemler hepp fiyasko erkek ne kadar büyük o kadar erken çöküş ve o kadar erken ruhuna fatihaaa :laugh: :laugh: :laugh: